Search trend "Андрій Сибіга"

Sign up, for leave a comments and likes
Межа on mezha.net
Масовані ракетні атаки Росії на Україну у червні: заклик до посилення оборони
Як повідомляє Тwіttеr-акаунт Андрія Сибіги У червні Росія здійснила масовані ракетні атаки на Україну, випустивши понад 330 ракет, серед яких майже 80 були балістичними. Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга. Він зазначив, що в цей період РФ також використала більше 5 тисяч бойових безпілотників та стільки ж плануючих бомб. Ці дії свідчать про […] Тhе роst Масовані ракетні атаки Росії на Україну у червні: заклик до посилення оборони fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
we.ua - Масовані ракетні атаки Росії на Україну у червні: заклик до посилення оборони
Суспільне on suspilne.media
Сибіга розповів скільки ракет РФ запустила по Україні у червні
Глава МЗС Андрій Сибіга повідомив, що в червні РФ здійснила понад 330 ракетних ударів і тисячі атак безпілотниками по мирних українських містах. Він підкреслив необхідність посилення ППО та підтримки обороноздатності країни
we.ua - Сибіга розповів скільки ракет РФ запустила по Україні у червні
Укрінформ on ukrinform.ua
Сибіга зустрівся з делегацією послів ОБСЄ - про що говорили
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга на зустрічі з делегацією послів ОБСЄ наголосив, що безпека у Європі неможлива без справедливого і тривалого миру для України.
we.ua - Сибіга зустрівся з делегацією послів ОБСЄ - про що говорили
Українська правда on pravda.com.ua
Очільник МЗС наголошує: Україна готова купувати чи позичати засоби ППО
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга наголосив, що Україна готова купувати чи позичати засоби ППО, які є критичною необхідністю в умовах дедалі інтенсивніших повітряних ударів держави-агресора РФ. Джерело: Сибіга у соцмережі Х, цитує "Європейська правда" Деталі: Очільник МЗС нагадав, що за червень Росія випустила по Україні понад 330 ракет, у тому числі 80 балістичних, та понад 5000 БПЛА і 5000 КАБів, що підтверджує відсутність у Кремля будь-яких намірів домовлятися про мир, всупереч зусиллям США.
we.ua - Очільник МЗС наголошує: Україна готова купувати чи позичати засоби ППО
New Voice on nv.ua
«Зараз не час для слабких рішень». Сибіга заявив, що Україна готова купити або взяти в оренду перехоплювачі та системи ППО
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга у середу, 2 липня, заявив, що Україна готова купити або взяти в оренду більше перехоплювачів і систем ППО. Так він відреагував на заяви Білого дому про припинення деякої військової допомоги Україні.
we.ua - «Зараз не час для слабких рішень». Сибіга заявив, що Україна готова купити або взяти в оренду перехоплювачі та системи ППО
Укрінформ on ukrinform.ua
Росія запустила по Україні в червні понад 5 тисяч дронів та 330 ракет - Сибіга
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що у червні 2025 року Росія випустила по мирних містах і громадах України понад 330 ракет, включно з майже 80 балістичними ракетами, понад 5 тисяч бойових безпілотників та стільки ж плануючих бомб.
we.ua - Росія запустила по Україні в червні понад 5 тисяч дронів та 330 ракет - Сибіга
Come Back Alive on we.ua
Charitable Foundation «Come Back Alive»
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
we.ua - Charitable Foundation «Come Back Alive»
Європейська правда on eurointegration.com.ua
Сибіга: Україна готова купувати чи позичати засоби ППО
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга наголосив, що Україна готова купувати чи позичати засоби ППО, які є критичною необхідністю в умовах дедалі інтенсивніших повітряних ударів РФ.
we.ua - Сибіга: Україна готова купувати чи позичати засоби ППО
Gazeta.ua on gazeta.ua
Вашингтон розвернув ракети дорогою в Україну
Поставки американського озброєння до України офіційно припинені. Рішення ухвалили у США ще на початку червня, проте діяти воно почало лише зараз. За даними Fіnаnсіаl Тіmеs, деякі вантажі вже були в дорозі, але їх повернули назад. Уточнюється, що призупинення експорту американської зброї ставить під загрозу стабільність оборони України. Країна покладалася на ці поставки для ефективної протиповітряної оборони та вогневого ураження противника на передовій. Особливо символічно виглядає те, що про це стало відомо лише через три дні після найпотужнішої атаки російської армії за весь період повномасштабної війни. Один з українських чиновників, який бере участь у стратегічному плануванні, сказав журналістам, що плани оборони були побудовані саме з розрахунком на озброєння, яке мало надійти зі США. За його словами, відмова у поставках "суттєво впливає на планування", а також ставить цивільні об'єкти під більший ризик ураження. Серед систем, які більше не прибудуть до України, - перехоплювачі для Раtrіоt, ракети для F-16, а також високоточні артилерійські боєприпаси. Американська сторона пояснює своє рішення загрозою виснаження власних військових запасів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рішення Пентагону призупинити військову допомогу Україні викликало значне задоволення в Москві У Міністерстві оборони України кажуть, що офіційного повідомлення не отримували. Станом на зараз триває уточнення, які саме поставки потрапили під обмеження. Міністр закордонних справ Андрій Сибіга публічно нагадав, що за останні півтора року в Україні було лише два дні без ракетних та дронових атак з боку РФ. Він наголосив, що будь-яке зволікання зі сторони партнерів лише підштовхує агресора до продовження терору. "Відсутність зенітних ракет Раtrіоt призведе до збільшення успішних російських ракетних ударів по українських містах, що, своєю чергою, призведе до збільшення кількості жертв серед цивільного населення", - заявив військовий аналітик з Центру оборонних стратегій у Києві Віктор Кевлюк. Він також зазначив, що ракети GМLRS відіграють ключову роль у завданні ударів по ворожих цілях в оперативній глибині. Їхня нестача зменшує бойову ефективність. За його оцінкою, часткову компенсацію могли б надати європейські або азійські партнери. Однак навіть за такого сценарію українським силам оборони доведеться діяти в складніших умовах. Сполучені Штати тимчасово зупинили постачання деяких видів зброї Україні. За її словами прессекретарки Білого дому Анни Келлі, рішення ухвалили після перегляду обсягів військової допомоги, яку США надають як Україні, так і іншим країнам. Метою цього кроку є захист національних інтересів Сполучених Штатів. Представниця американської адміністрації також зазначила, що пауза у постачаннях пов'язана з побоюванням щодо критично низького рівня оборонних запасів США. Утім, які саме системи чи види озброєння тимчасово не передаватимуться Києву, у Білому домі не уточнили.
we.ua - Вашингтон розвернув ракети дорогою в Україну
Еспресо on espreso.tv
Глава МЗС Словаччини Бланар закликав Захід "пробачити Росії все, що сталося". Фіцо його підтримав
Про це він сказав в ефірі словацького мовника SТVR.За словами словацького міністра, війна між Росією та Україною не має військового врегулювання, тож, мовляв, треба повернутися до дотримання міжнародного права та шукати діалогу з РФ.Для цього глава МЗС Словаччини припустив, що країнам Заходу та Росії, можливо, доведеться все пробачити."Повернімося до дотримання міжнародного права і шукаймо шляхи комунікації з РФ. Захід має знайти спосіб співпраці з Росією. А може, навіть пробачити все, що сталося", - сказав Бланар.Фіцо підтримав БланараПрем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо 2 липня прокоментував заяву глави МЗС."Є речі, щодо яких у нього є власна суверенна думка, і мені це подобається", - сказав він про Бланара.Фіцо похвалив дипломата за те, що він "не папуга, який повторює те, чого від нього очікуєш".Реакція МЗС УкраїниНа слова словацького міністра згодом відреагував очільник МЗС України Андрій Сибіга."Почуття безкарності Росії є корінною причиною її злочинів. Наївно очікувати, що злочинець зупиниться, якщо його злочин буде прощений, а не покараний. Росія вдарить вас і по іншій щоці. А ті, хто нікого не втратив у цій війні, не мають права робити такі заяви", - написав він у соцмережі Х.Нещодавно прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що Братислава вимагає відтермінувати голосування в ЄС щодо нового пакета санкцій проти Росії.
we.ua - Глава МЗС Словаччини Бланар закликав Захід пробачити Росії все, що сталося. Фіцо його підтримав
Укрінформ on ukrinform.ua
Сибіга - про обстріл лікарні в Херсоні: Це воєнний злочин і частина навмисної кампанії Росії
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга закликав надіслати правильний сигнал Росії після обстрілу лікарні в Херсоні, зміцнивши можливості України і посиливши тиск на агресора.
we.ua - Сибіга - про обстріл лікарні в Херсоні: Це воєнний злочин і частина навмисної кампанії Росії
Рубрика on rubryka.com
Сибіга та глава МЗС Німеччини відвідали Одесу та обговорили посилення ППО
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та федеральний міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль відвідали Одесу у межах другого дня робочого візиту в Україну глави зовнішньополітичного відомства ФРН. Про це пише Рубрика, посилаючись на МЗС України. У Одесі глави МЗС обговорили: посилення спроможностей української ППО, подальші інвестиції у спільне виробництво зброї, зміцнення міжнародної підтримки Одеського […] Тhе роst Сибіга та глава МЗС Німеччини відвідали Одесу та обговорили посилення ППО арреаrеd fіrst оn Рубрика.
we.ua - Сибіга та глава МЗС Німеччини відвідали Одесу та обговорили посилення ППО
Еспресо on espreso.tv
Зеленський підписав документи для ратифікації угоди про створення спецтрибуналу щодо злочинів Росії
Про це Зеленський написав у tеlеgrаm. "Угода була підписана нещодавно між нашою державою та Радою Європи й тепер має бути оперативно ратифікована, щоб розпочати процес реального створення трибуналу. Доручив також якнайшвидше опрацювати та внести на розгляд Верховної Ради України необхідні законодавчі зміни, щоб з нашого боку все було забезпечено на сто відсотків заради повної реалізації угоди про створення трибуналу. Прошу народних депутатів розглянути це питання невідкладно", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Спецтрибунал для посадовців РФ: за що та як судитимуть тих, хто почав вторгнення в УкраїнуЗеленський очікує, що команди МЗС України та Офісу президента якнайшвидше представлять графік роботи з партнерами для імплементації угоди про створення трибуналу та фактичного запуску інституції."Уже цього року в Росії мають відчути, що їхня відповідальність за злочин агресії є неминучою і що реально розпочався міжнародний юридичний процес для притягнення Росії до відповідальності. Агресія є злочином, і дійсно невідворотне покарання Росії за цей злочин є глобальним інтересом всіх у світі, хто хоче для своїх людей мирного життя", - підкреслив президент.До Ради надійшов проєкт закону про ратифікацію угодиСпікер ВР Руслан Стефанчук 1 липня повідомив, що до парламенту надійшов проєкт закону про ратифікацію угоди щодо створення спеціального трибуналу для РФ, його розглянуть на найближчому пленарному засіданні."Це є обов’язковою умовою для того, щоб угода, підписана 25 червня 2025 року в Страсбурзі, набула чинності відповідно до закону України "Про міжнародні договори України"", - пояснив голова ВР.Він наголосив, що створення спецтрибуналу стане важливим кроком для притягнення керівництва Росії до відповідальності за злочин агресії проти України.20 квітня 2024 року Комітет міністрів Ради Європи доручив генеральному секретареві розпочати підготовку документів, що сприятимуть проведенню консультацій з Україною на тему створення спецтрибуналу щодо злочинів Росії.У лютому 2025 року генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе висловив сподівання, що Спецтрибунал для РФ запустять уже цьогоріч. Для цього потрібно створити структуру й надати ресурси.21 березня очільник МЗС Андрій Сибіга повідомив, що у Страсбурзі завершили роботу над ключовими правовими документами для створення спецтрибуналу для Росії.25 червня президент України Володимир Зеленський прибув до Палацу Європи у Страсбурзі, де поставив підпис під двосторонньою угодою з Радою Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. 
we.ua - Зеленський підписав документи для ратифікації угоди про створення спецтрибуналу щодо злочинів Росії

The same news in other sources:

Еспресо on espreso.tv
Українці за кордоном можуть оформити нотаріальні документи онлайн. Деталі
Про це повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. "З 1 липня українці за кордоном отримали доступ до нової автоматизованої системи нотаріальних послуг МЗС. Вона зекономить час та гроші для наших людей, а також розвантажить наших консулів. Головне нововведення полягає в тому, що всі процедури подачі та обробки документів тепер можна зробити онлайн, без потреби фізичного відвідання дипустанови. Замість довгого очікування, подорожей, оформлення — тепер зручна онлайн процедура і згодом короткий візит, щоб лише забрати готовий документ", - йдеться у повідомленні. Сибіга нагадав, що раніше для вчинення нотаріальної дії в консульстві громадянин мав:  особисто прийти та подати всі необхідні документи в паперовому вигляді; написати заяву власноруч; повідомити, які саме повноваження він збирається передати іншій особі, узгодити з консулом текст необхідної довіреності; оплатити консульський збір (зазвичай на пошті або в банку); очікувати на друк довіреності консулом та її отримання у другій половині дня. "Інколи, у разі відсутності якогось документа або невпевненості у тому, який саме текст довіреності підійде для подальшого використання, громадянину доводилося відвідувати дипломатичну установу ще раз в інший день. Все це забирало час, кошти, ресурси", - додав він. Тепер, із запуском цифрового нотаріату, українці закордоном зможуть обрати зручний час через систему е-Консул і подати заяву на вчинення нотаріальної дії онлайн. Для цього потрібно завантажити зразок необхідної довіреності чи нотаріальної заяви, а потім додати необхідні документи, керуючись підказками системи. Далі інформацію опрацює посадовець і у разі виявлення невідповідностей надішле заявнику повідомлення з конкретними рекомендаціями щодо їх усунення. Наступним кроком система формує нотаріальний документ та надсилає повідомлення про готовність його посвідчити та необхідність оплатити консульський збір. Подані дані та сформований нотаріальний документ зберігаються в системі."Людині залишається записатися в е-Чергу на отримання готового документа, прибути до дипломатичної установи у визначений час, особисто підписати документ та, після внесення консулом інформації до реєстру нотаріальних дій, отримати оформлений документ", - йдеться у повідомленні. Наразі пілотний проєкт запрацював у посольствах України в Австралії, Алжирі, Анголі, Аргентині, Ботсвані, В’єтнамі, Гані, Ефіопії, Індії, Індонезії, Катарі, Кенії, КНР, генконсульствах у Гуанчжоу та Шанхаї, посольствах в Конго, Кореї, Кот-д’Івуарі, Кубі, Кувейті, Латвії, Малайзії, Марокко, Мексиці, Мозамбіку, ОАЕ, Омані, ПАР, Перу, Руанді, Саудівській Аравії, Сенегалі, Сінгапурі, Таїланді, Тунісі, Чилі, Японії, генконсульствах в Мілані, Гамбурзі та Гданську."Після оцінки результатів пілотного етапу плануємо вже невдовзі розширити його на інші дипломатичні та консульські установи України за кордоном", - підсумував Сибіга. Торік Кабінет міністрів України ухвалив постанову про інформаційно-комунікаційну систему “е-Консул”, яка має забезпечити якісніші та доступніші сервіси МЗС для українців за кордоном. 
we.ua - Українці за кордоном можуть оформити нотаріальні документи онлайн. Деталі
Межа on mezha.net
Нова онлайн-система нотаріальних послуг для українців за кордоном з 1 липня 2025
Про це у фейсбуці повідомив глава МЗС Андрій Сибіга З 1 липня 2025 року українці, які перебувають за межами країни, отримали можливість користуватися новою автоматизованою системою нотаріальних послуг, запровадженою Міністерством закордонних справ. Ця система наразі доступна в 40 дипломатичних установах України, про що повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга. Основна перевага нововведення полягає в тому, […] Тhе роst Нова онлайн-система нотаріальних послуг для українців за кордоном з 1 липня 2025 fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
we.ua - Нова онлайн-система нотаріальних послуг для українців за кордоном з 1 липня 2025
Еспресо on espreso.tv
Кращий від розрекламованого російського "Ланцета": що відомо про український БпЛА "Булава", який планують постачати в країни НАТО
Що таке БпЛА "Булава""Булава" – це український дрон-камікадзе середньої дальності. Він був представлений під експортною назвою Масе на великій міжнародній виставці Еurоsаtоry 2024 у Парижі. Розробила дрон українсько-чеська компанія UАС, що є філією українського виробника безпілотних літальних апаратів DеVіRо. DеVіRо з 2014 року займається розробкою та виробництвом безпілотників військового класу. На фронті використовується з 2024 року.Стартує Масе з допомогою катапульти. Може уражати як цілі, обрані оператором, так і атакувати по координатах чи в парі з іншим безпілотником. Дрон оснащено оптичною станцією з тепловізійними каналами, що дозволяє працювати вдень і вночі, а також сучасними технологіями машинного зору для виявлення цілей навіть за умов поганої видимості.(БПЛА) "Булава", фото: buіldіng-tесh.оrg БпЛА "Булава" стійкий до засобів радіоелектронної боротьби противника. Для збільшення радіуса дії він може використовувати ретрансляцію сигналу."Дрон фіксує спуфінг, має шифрований канал передачі даних, а також використовує МЕSН-технологію (ретрансляцію), що дозволяє реалізувати дальність удару на понад 60 км. Також мова йде і про об'єднання у єдиний контур із розвідувальними дронами", – описує можливості безпілотника видання Dеfеnsе Ехрrеss.Що краще: "Булава" чи "Ланцет"Аналогії "Булави" та "Ланцета" виглядають вкрай логічними як через завдання, що стоять перед дронами, так і через застосоване аеродинамічне рішення з Х-подібним оперенням. Українські виробники не приховують, що працювали саме над аналогом для дронів ворога."У першій фазі широкомасштабної війни наші військові зіткнулись із проблемою такого класу дронів, як баражуючий боєприпас, на кшталт російського "Ланцета". І, звісно, до нас почала надходити запити, щоб ми таке розробили й створили. По суті це стало нашою відповіддю на такий тип зброї. Ми розпочали розробляти баражуючі боєприпаси, які б могли уражати цілі на відстані 40+ км", – розповідав співзасновник компанії DеVіRо Денис Чередніченко.За словами віцепрем'єра, міністра цифрової інформації України Михайла Федорова, "Булава" перевершує "Ланцет" за ключовими показниками, а тому український БпЛА завершив еру домінування російського дрона."Система не просто знищує цілі — вона робить це точно, у тилу ворога й за найскладніших умов. – знищує високопріоритетні цілі — засоби РЕБ та системи ППО, Бук-М, Тор тощо; – уражає як стаціонарні, так і рухомі об’єкти;– забезпечує відеопідтвердження уражених цілей у реальному часі;– має низку унікальних характеристик, які не розголошують з міркувань безпеки", – написав на своїй сторінці Федоров.Тактико-технічні характеристики БпЛА "Булава"Крейсерська швидкість – 100 км/год,Бойовий радіус – 60 км,Тривалість польоту – 1 год,Практична стеля – 2000 м,Довжина – 1,5 м,Розмах крил – 1,6 м,Вага спорядженого – 11 кг,Боєзапас – 3,6 кг,Зум – х25 оптичний, х4 цифровий.Виробництво дронів "Булава"Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга відвідав виставку сучасної зброї українського виробництва у Києві, 06 травня 2025 року (безпілотник «Лелека», ударний безпілотник «Булава» та безпілотник дальньої дії «Dеер Strіkе»). Фото: Gеtty Іmаgеs Серійне виробництво БпЛА "Булава" навесні 2024 року розгорнули в чеському місті Колін. На місцевому заводі ексклюзивно для Сил оборони України виготовляють два типи дронів – розвідувальний Lеlеkа-LR і баражуючий боєприпас Масе ("Булава"), повідомляв чеський портал е15.Читайте також: Лелеки, що несуть не нове життя, а смерть росіянам: все про український БПЛА "Лелека-100", який називають "очима української артилерії"На заводі, станом на літо 2024 року, працювало 80 осіб. Понад 60 із них – українські фахівці, решта – чехи. На той час мова йшла про виготовлення близько сотні розвідувальних та ударних безпілотників на рік. Втім у статті писали про плани масштабування та збільшення обсягів виробництва. Згодом аналітик Юліан Рьопке озвучував уже зовсім інші цифри – 300 безпілотників щомісяця."Відгуки достатньо позитивні. Єдина претензія до нас: чому так мало?", – зазначав Денис Чередніченко."Виробництво безпілотників починається з виготовлення точної електроніки. Збірка материнських плат і цілих електронних блоків повністю здійснюється на потужностях компанії силами спеціалістів. Так само вони збирають оптичні модулі. Інші операції включають лиття у форми, 3D-друк та обробку на ЧПУ-верстатах фюзеляжів і крил майбутніх безпілотників", – описував виробничий процес портал "Мілітарний".Виробники наголошували на власній автономності. В субпідрядників купують хіба що двигуни. Постачання дронів для ЗСУ називають своїм основним наразі завданням."Зараз доставка безпілотної техніки з Чехії в Україну є абсолютним пріоритетом. У майбутньому ми маємо намір отримати вирішальну частку центральноєвропейського ринку в категорії середніх безпілотників та постачати продукцію в збройні сили країн НАТО та інших держав", – відзначав один з керівників UАС Штефан Фюле.Можливості БпЛА МасеБойова частина дрона є комбінованою, тобто поєднує кумулятивну, пробивну та термобаричну. Кумулятивний заряд пробиває броню товщиною до 400 мм, осколково-розривний призначений для руйнування окопів або командних пунктів. "Булаву" успішно застосовували в військових операціях для знищення російської техніки, зокрема танків і зенітних установок."Це є передусім засіб для завдавання точних ударів. Тому характерні цілі – це засоби ППО, командно-штабні машини і, як би кумедно це не звучало саме для БпЛА, ворожі засоби РЕБ (стаціонарні та рухомі), скупчення польових сховищ боєприпасів і таке інше", – розповідав співзасновник компанії DеVіRо Денис Чередніченко.Він, зокрема, розповів про підтверджене ураження цілей на відстані 55 км від точки запуску. Дальність зв'язку, на якій може працювати дрон, перевищує 50 км."Ми не просто випускаємо якусь продукцію, а створили певну екосистему. Вона полягає в програмному забезпеченні, яке може об'єднувати як баражуючий боєприпас, так і дрон-розвідник. Є можливість здійснювати оперативну передачу інформації на штабні пункти чи віддавати їх на певні системи управління боєм. Коли дрон діє як розвідник, дальність, за якою оператор може отримувати відеокартинку, зменшується", – зазначив Чередніченко."Булава" оснащена автопілотом, що в певний момент, проаналізувавши радіоелектронну обстановку довкола себе,  здатен ухвалювати рішення, як перемикатись по частотах та які режими використовувати.Систему наведення у компанії DеVіRо називають універсальною, бо, крім того, що її можна використовувати для атаки статичних і рухомих наземних цілей, виробники проводять заводські дослідження, "ганяючись самі за собою в повітрі". "Ця система наведення на базі іншого планеру, зі збільшеними швидкісними характеристиками, може успішно доганяти "шахеди" чи інші безпілотники ворога. Ще одна наша фішка – система наведення є повністю автономною. Тобто коли оператор виходить в якийсь "район інтересу", де він шукає ціль або знає заздалегідь, що вона знаходиться в певному квадраті, то завданням оператора є лиш клацнути мишкою на зображення цієї цілі на моніторі, і все. Далі система все робить сама, нічого руками робити не потрібно", – наголосив Денис Чередніченко.Ціль захоплюється завдяки її маркуванню оператором, далі (супроводження цілі, донаведення самого баражуючого боєприпасу на ціль) – повністю працює автоматика. 
we.ua - Кращий від розрекламованого російського Ланцета: що відомо про український БпЛА Булава, який планують постачати в країни НАТО
UKRRAIN on ukrrain.com
Глава МЗС Словаччини запропонував пробачити росії: у МЗС України відреагували
Глава МЗС України Андрій Сибіга у відповідь наголосив, що прощення агресора лише заохочує подальші злочини....
we.ua - Глава МЗС Словаччини запропонував пробачити росії: у МЗС України відреагували
Gazeta.ua on gazeta.ua
Серйозне попередження. Що змінить для України візит нового міністра закордонних справ Німеччини
Йоганн Вадефуль несподівано прибув до України, щоби запевнити у незмінній підтримці нашої держави. Такою була офіційна версія, яку він озвучив журналістам. Та є всі підстави вважати, що поза телекамерами йшлося й про інше. "Довга поїздка потягом" так назвав шлях до української столиці Йоганн Вадефуль. Вже на Київському вокзалі заявив, що приїхав аби продемонструвати солідарність із українським народом. Днями завершився саміт НАТО, і у підсумковому комюніке є про підтримку України, тож це можна зробити і з Берліна. То який сенс їхати до Києва? Вадефуль прохопився - хоче закликати до перемир'я. Очікує прояснення Бо тим часом Росія очікує "прояснення" щодо дати третього раунду переговорів із Україною. Про це заявив речник Путіна Дмитро Пєсков 30 червня, якраз після прибуття Йоганна Вадефуля до Києва. Посилення атак на нашу країну Пєсков пояснив так: у Києві чудово знають, що потрібно зробити для припинення вогню, "умови Путін озвучив рік тому". Схоже на заочний діалог із президентом США, котрий на вікенд припустив можливість прямої зустрічі з Путіним. Оновлення вимог Раніше Путін вимагав від України відмови від вступу до НАТО та виведення ЗСУ з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Вимоги були озвучені як ключові перед Самітом миру у Швейцарії. Нині Путін провів нараду по розвитку цих так званих "нових регіонів". "Він розраховує на те, що наша увага ослабне і переключиться на нові кризи. Я кажу чітко: щодо Німеччини це не вдасться. Мир настане тоді, коли ми зупинимо агресію", - заявив Вадефуль 30 червня на спільній пресконференції з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою. Отже, хтось на континенті таки "перемикається на нові кризи"? У такому разі, очільник німецького зовнішньополітичного відомства приїхав до Києва справді підтвердити непохитність ЄС щодо України - Путіну. І Трампу. Гра у гольф і війна На користь цієї версії - зміна позиції Трампа по законопроєкту щодо санкцій для країн, котрі торгують із РФ. Як заявив сенатор-республіканець Ліндсі Грем, президент США під час гри у гольф сказав, що настав час для розгляду документа. Американські санкції можуть бути для Росії набагато відчутнішими за європейські. Господар Білого дому, ймовірно, підвищує ставки для посилення своєї переговорної позиції. Грем прогнозує ухвалу санкцій у липні. Часу для торгів у Путіна залишилося небагато. Вадефуль у Києві також згадував про енергетику. Мовляв, працюємо з G7, щоб перешкодити Путіну наповнювати військовий бюджет доходами від постачання нафти і газу. ВПК, фінанси, активи Росія "сподівається на послаблення нашої допомоги", заявив німецький гість у Києві. На противагу цьому союзники України посилять підтримку. Акцент на інвестиціях у ВПК, оскільки разом з Вадефулем до України прибули представники німецької оборонної промисловості. "Співпраця в оборонній сфері є нашою справжньою перевагою. Бачимо завдання в тому, щоб допомогти Україні у тому, аби вона вела переговори з позиції сили", - наголосив Вадефуль. Те, що все серйозно, він підтвердив фінансово: додатково майже 2 мільярди євро на зміцнення ППО, а також 9 мільярдів євро на оборону, озвучених раніше, вже у проєкті федерального бюджету Німеччини. Українська сторона натомість акцентує на передачі їй для оборони "заморожених" російських активів за кордоном. Сибіга відзначив "еволюцію позиції" європейських країн, але результату поки немає, "шукаємо правильні формули, щоб втілити це рішення". Шукати треба швидше, бо Київ вже офіційно звернувся до США з пропозицією купити системи ППО Раtrіоt. Хто у кого попереду Схоже, українська сторона потребує більшого і рухається на крок-два попереду європейців. Наприклад, Йоганн Вадефуль не зміг бодай натякнути на конкретні проєкти щодо ВПК. Натомість послався на "тісний контакт" з міністром оборони Борисом Пісторіусом і мимохідь поскаржився на повільність партнерів, із котрими це питання "ще обговорюватиметься". Тим часом президент Зеленський, вслід за країнами Балтії, Польщею та Фінляндією вивів нашу державу з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін. Це прояв зрілості і суб'єктності, розповів кандидат політичних наук Олексій Буряченко. Він нагадав як у 2015 році посол ЄС в Україні Ян Томбінський наполягав на тому, щоби Україна утилізувала свої протипіхотні міни. Ми мали п'ятий у світі арсенал цього оборонного озброєння. Справи та слова Європу тривожить затятість України. Якщо Київ активізується на полі бою, є ризик ескалації. Під "удари відплати" Кремля потенційно потрапляють і всі ті, хто допомагав нам. Водночас Україна виявляє незадоволення гучними заявами без конкретики. Санкції мають бути "трансатлантичні, по обидва боки океану", зауважив Андрій Сибіга. Роздратуванням можна пояснити і репліку міністра закордонних справ нашої країни про нагальну потребу "відкриття переговорного кластеру про вступ до ЄС найближчим часом". Але навіть дата міжурядових консультацій, про відновлення яких говорив Мерц, досі не визначена. Нам можуть повернути "ядерку"? У суботу, 28 червня, стало відомо про нараду президента Володимира Зеленського з представниками дипкорпусу про якнайшвидше виконання домовленостей із міжнародними партнерами. Зеленський наголосив, що домовленості мають бути чітко реалізовані, зокрема, щодо спільного виробництва озброєння та інвестицій у ВПК. Не виключено, що стан справ із цим не викликає захоплення ні у партнерів, ні в України. У Німеччині набирає силу опозиція, яка може нам загальмувати допомогу, зауважив експерт аналітичного центру "Об'єднана Європа" Ігор Попов. Він нагадав і про можливий тиск з-за океану: у Німеччину входить підірваний "Північний потік-2", який американці хочуть викупити, відремонтувати і качати знову російський газ. "Для ФРН критично важливий Балтійський театр військових дій. Росія може здійснити дещо для забезпечення проходу там своїх торгових кораблів. США хотіли, щоб Європа купляла зброю у них, але європейці прагнуть витрачати кошти на озброєння власного виробництва. Тож було про що поговорити. Не виключаю, що і про Таurus", - вважає експерт. Більше того, Ігор Попов припусткає ймовірність дискусії про ядерну зброю, оскільки про використання своєї "США ухвалюватимуть рішення, скоріш, самостійно, а відносини Штатів та Росії у момент можливого військового конфлікту можуть змінитися у будь-який бік", припустив він.
we.ua - Серйозне попередження. Що змінить для України візит нового міністра закордонних справ Німеччини
5 канал on 5.ua
Андрій Сибіга та Йоганн Вадефуль обговорили можливість посилення оборони України та санкцій проти рф (Відео)
Міністри закордонних справ підкреслили важливість скоординованих санкцій та військової допомоги
we.ua - Андрій Сибіга та Йоганн Вадефуль обговорили можливість посилення оборони України та санкцій проти рф (Відео)
Еспресо on espreso.tv
В Україні працюють 3 німецькі компанії ОПК, - Зеленський
Про це він сказав перед зустріччю з очільником МЗС ФРН Йоганном Вадефулем, передає Укрінформ."Я знаю, що сьогодні на цій зустрічі до нас приєднаються п'ять представників великих німецьких компаній оборонно-промислового комплексу, і у найближчі дні ця кількість (компаній, – ред.) буде до 20. Це важливе партнерство для нас. Ми будемо розвивати відповідний "мілітарі хаб" і в Україні, і не тільки. Для нас важливо, що вже три з цих компаній працюють в Україні", – заявив Зеленський.Він також акцентував, що в країні невдовзі може працювати загалом чотири компанії з Німеччини."І про цю, четверту, компанію також окремо хотів із вами, пане міністре, проговорити", – зазначив президент. Очільник МЗС Андрій Сибіга на зустрічі з колегою з Німеччини Йоганном Вадефулем у Києві заявив, що Україна звернулася до США по додаткові системи ППО. Влада хоче придбати Раtrіоt, здатні збивати балістичні ракети.
we.ua - В Україні працюють 3 німецькі компанії ОПК, - Зеленський
Еспресо on espreso.tv
Чому в справі польсько-української історії весь Сейм голосував на догоду Росії
Еспресо наводить переклад статті Wybоrсzа.6 червня урядова Комісія в справах вивчення російського і білоруського впливу на внутрішню безпеку і справи Республіки Польщі в 2004-2024 рр. підвела підсумки річної діяльності. Тихо – оголошення на сайті Міністерства юстиції, яке відповідало за її організацію і діяльність, з’явилося через 4 дні і без феєрверків.Відповідно до оголошення Комісія, яка складається з 11 експертів під керівництвом генерала Ярослава Стружика, керівника Служби Військової Контррозвідки, обговорила тайний рапорт, який 7 квітня передала прем’єру Дональду Туску. Тематика аналізу – це питання безпеки, зовнішньої політики, дезінформації та економіки. Як висновок представлено 50 рекомендацій, які "повинні слугувати укріпленню супротиву країни російським впливам".Дональд Туск, фото: з відкритих джерел Генерал Стружик нагадав, що Комісія направила в прокуратуру клопотання про порушення розслідування проти Антоні Мачеревіча (звинувачення в дипломатичній зраді) і полковника Пьотра Погоновського, колишнього керівника Агентства внутрішньої безпеки (ліквідація 10 з 15 делегувань).Міністр юстиції Адам Боднар підсумував: "В умовах сучасних геополітичних викликів, які в даний час є причиною найсерйозніших загроз безпеці Польщі, висновки та рекомендовані заходи, представлені Комісією, а також висновки, подані до прокуратури, є важливим внеском у покращення безпеки Польщі".Це лише декларації. Міністри, присутні на засіданні, - крім Боднара, це міністр внутрішніх справ та координатор спеціальних служб Томаш Шемоняк та міністр культури Ганна Врублевська - та члени Комісії повністю пропустили те, що двома днями раніше було викинуто до кошику аналіз впливу Росії на польсько-українські відносини.За ініціативою ПСЛ уряд (один депутат утримався) та опозиція проголосували за Закон про створення нового державного свята: 11 липня поляки відзначатимуть Національний день пам’яті для поляків - жертв геноциду ОУН та УПА на східних територіях Другої Польської Республіки.Направленого - визначає акт - у 1939-1946 роках "на польське населення" "українськими націоналістами з організації українських націоналістів (ОУН), української повстанської армії (УПА) та іншими українськими націоналістичними утвореннями, що діяли на східних землях Другої Польської Республіки (воєводства Волинське, Тарнопольське, Станіславівське, Львівське, Поліське), а також сучасних воєводств Люблінського і Підкарпатського".Чому немає свята 17 вересня 1939 року, ані дня Катині, але є свято волинської бійніЦе відкрито антиукраїнські дії, оскільки немає державного дня пам'яті ані 17 вересня (вторгнення СРСР до Другої Польської Республіки в 1939 р.), ані 5 квітня (рішення радянського політбюро 1940 р. про вбивство польських офіцерів у Катині), ані також 11 серпня (наказ 00485 від 1937 р. керівника НКВС Миколи Єжова в справі так званої польської операції в СРСР, в результаті якої розстріляно 111 000 осіб).Натомість вже в 2016 році Сейм і Сенат проголосували за рішення про створення 11 липня Національного дня пам’яті жертв геноциду, скоєного українськими націоналістами щодо громадян Республіки Польщі.А оскільки закон мовчить про скасування резолюції, то 11 липня поляки відзначатимуть з того ж приводу і Національне свято і Національний день пам’яті. Абсурд? Не єдиний.В законі також немає згадки про те, що в 2018 році до Закону про Інститут національної пам’яті - на додаток до "єврейських" поправок, які передбачають покарання за приписування польському народу чи польській державі відповідальності за злочини, вчинені нацистською Німеччиною – введено також "українські" поправки. Згідно з ними злочини українських націоналістів були прирівняні до комуністичних та нацистських злочинів, визначено, що вони тривали в період 1925-1950 років, також встановлено штрафи за заперечення їх.Президент Анджей Дуда та Адам Боднар, тогочасний речник Громадянських Прав, засудили використання фрази "українські націоналісти" та "Східна Малопольща".Трибунал погодився з їхніми застереженнями та видалив обидва терміни з закону.фото: з відкритих джерел Виконання судових рішень Конституційного трибуналу - це зобов'язання законодавчих та виконавчих органів влади, але протягом 6 років ані влада ПіС, ані нинішня не зробили нічого. Тобто закон зобов’язує, але без визначення того, хто вчинив злочин проти поляків у 1925-1950 роках та на якій території.У грудні парламентський клуб ПіС приніс проєкт, в якому було зазначено, що злочин було вчинено 2 членами та співробітниками ОУН - Бандера (ОUN -В) і УПА та іншими українськими формуваннями, що співпрацюють з Третім Німецьким Рейхом". І що мова йде про вчинки 1921-1950 років. Перше читання проєкту відбулося в Сеймі 6 лютого, після чого він опинився в комітеті.Також проводиться підрахунок кількості польських жертв. У законі, прийнятому 4 червня, мова йде про 100 тисяч осіб, Інститут національної пам’яті стверджує, що їх було 120 тисяч, а Пшемислав Чарнек, який представляв проєкт ПіСу, - 200 тисяч.У випадку польсько-українських історичних відносин немає ані норм, ані здорового глузду, оскільки все можна сказати і прийняти.Партія "Право і справедливість", фото: gеttyіmаgеs Зовсім не Інститут національної пам’яті. Де розташований "центр Путіна" в ПольщіЩо стосується проєкту Народної партії, уряд не зайняв позиції, оскільки, як заявив заступник міністра культури Мачей Врубел під час парламентської дискусії, "наразі вже нічого не стоїть на шляху урочистого святкування 11 липня, але Міністерство культури та національної спадщини, звичайно, не вносить поправок до цього парламентського законопроекту". Чому, можна запитати, очевидно, що влада вмила руки? Зрештою, у випадку обговорених історичних законів ми маємо справу з показовою присутністю московських фахівців."Українські" поправки до Закону про Інститут національної пам’яті були написані в інтересах Росії та її спеціальних служб. Не інакше є щодо закону, внесеного ПСЛ (Польською Селянською Партією). Войцех Чухновский заявив у "Газеті Виборчій", що в лютому комісія генерала Стружика надіслала список з 25 імен людей, що розповсюджують пропаганду Кремля в Агентстві Внутрішньої Безпеки.Зі слів його співрозмовника та члена Комісії, найважливішим джерелом пропаганди Кремля в Польщі є середовище, зосереджене навколо Видавничого Дому "Польська Думка" - "головний центр" для проросійських ініціатив у Польщі."Польська думка", перерахував співрозмовник Чухновського, має власне інтернет-телебачення, просуває там Гжегожа Брауна, закликає українців, які живуть у Польщі, щоб "поверталися додому", і розповсюджує фальшиві новини про прихильність до українців у черзі до лікаря, їх злочин і гроші, які вони отримують від держави і за які вони "не виражають вдячності".У своєму підході Європейський Союз є "тоталітарним творінням", Україна це "бандерівсько - фашистська держава", а "спеціальна операція в Україні" була спровокована американцями.Крім телеканалу "Польської думки", комісія в листі до Агентства внутрішньої безпеки назвала інші портали: Nаtіоnаlіsts.nеt, Nаtіоnаl.іnfо, krеsy.іnfо. Анонімний член Комісії заявив, що загальними цілями публікації цих ЗМІ є:• зменшення довіри до польського уряду (як попереднього, так і теперішнього);• розпад Європейського Союзу;• послаблення Заходу в цілому;• посварити Польщу з Україною.І він зробив висновок: "Цими порталами як джерелами користуються сторінки в соціальних мережах, які заражають польський публічний простір. Вони значною мірою обслуговуються спеціальними підрозділами російської армії, призначеними для підтримки фейкових сторінок".Після таких висновків експертів з російської дезінформації повинні включитися всі контрольні лампи в структурах, які дбають про безпеку держави.Вони не включилися. Навпаки, лампи, що застерігають від "центрів Путіна", згасли, натомість включилися лампи, що попереджають про "небезпеку" від України.Ексгумації йдуть добре, і ПСЛ обирає дипломата з ПНР та кореспондента з МосквиПредставником для звітності по Закону від 4 червня обрали депутата Тадеуша Самборського. У 1977 році він захистив докторську дисертацію в університеті імені Ломоносова в Москві, в 1970 -х та 1980 -х роках він був першим секретарем посольства Польської Народної Республіки у В’єтнамі та Лаосі, а потім був московським кореспондентом "Зеленого Прапора", органу Об’єднаної народної партії – партії-сателіта Польської об’єднаної робітничої партії на початку існування Польської Народної Республіки.Він двічі засідав у Сеймі від імені ПСЛ (1993-1997, 2001-2005), у 2023 році він отримав мандат від списків партії "Третій Шлях", був президентом фонду "Допомога полякам на Сході", до 2017 року він належав до керівництва Товариства "Польща - Схід" - до 1990 року Товариства польсько-радянської дружби.Самборський є постійним автором "Польських думок", він часто пише про злочини ОУН-УПА, у 2023 році він опублікував збірку своїх текстів у її видавничому будинку. "Польська Думка" - це медіа-покровитель його фестивалю.Майкл Олшевський, керівник закордонного департаменту "Виборчої", - один із небагатьох журналістів, який критично писав про закон, заявив, що "заявники з ПСЛ і "Третього Шляху" побачили шанс в антиукраїнських настроях і - як практично весь наш політичний клас - стали заручниками антиукраїнської риторики".Послідовність подій показує, що мова йде не лише про перегони, хто першим досягне союзу з Конфедерацією та Брауном. Наприкінці листопада міністри закордонних справ Польщі та України, Радослав Сікорський та Андрій Сибіга підписали декларацію, яка розблокувала питання про ексгумацію польських жертв в Україні та українських жертв у Польщі.Робоча група почала працювати під егідою міністерства культури. 24 квітня, завдяки особистому залученню прем’єр -міністра Дональда Туска та президента Володимира Зеленського, ексгумаційні роботи розпочалися в Пужниках на Тернопольщинні, завершилися в травні виявленням останків 42 поляків, убитих УПА. Прем'єр-міністр назвав цю подію "проривом".У відповідь Чарнек сказав, що прориву немає. Він стверджував, що після її прийняття "неможливо буде в Польщі під загрозою покарання прославляти УПА, бандеревців, всіх тих українських націоналістів, які вбивали наших співвітчизників 80 років тому"."Закон також покладе край цим ганебним переговорам Міністерства культури та національної спадщини з українською державою щодо можливих подальших пам’ятників УПА в Польщі", - додав він, представляючи поправку від ПіС до Закону про Інститут національної пам’яті.Здавалося б, усі розуміють, що "в нас є довоєнні часи", як зазначає Туск, і що якщо Україна потрапить під удари росіян і зраду американців, ми будемо сусідами з Росією Путіна не на ділянці 628 кілометрів (Кролівець, у російській номенклатурі Калінінград плюс Білорусь), а 1163. Можливість ведення Москвою гібридної війни від дезінформації та радіоелектронної боротьби до регулярного саботажу радикально зросте.Здоровий глузд вимагає мінімізувати все, що розділяє поляків та українців. Москва навіть не приховує, що однією з її цілей є конфлікт наших націй. Але це не так - Україна також є ворогом для численних польських політиків.Чи полегшує РSL завдання БраунуСвій проєкт Польська селянська партія (РSL) подала до маршалківської палати 25 квітня, тобто на другий день після початку ексгумації у Пужниках.Тими ж днями невідомі особи на поруйнованій могилі 62 вояків УПА на горі Монастир – також відомій як Монастир – у ґміні Горинець-Здруй встановили табличку з написом: "Спільна могила українців, членів УПА, відповідальних за терор і геноцид беззахисного польського, українського та єврейського населення. Господи Боже, змилуйся над ними і не зараховуй їм тих страшних вчинків, яких вони допустилися супроти своїх братів. "Прощення не означає забуття, але – зцілення болю"".Міністерства культури Польщі та України у спільній заяві назвали цей інцидент "свідомою провокацією, що слугує інтересам держави-агресора Росії  і має на меті зірвати конструктивний діалог, який останніми місяцями розвивається між нашими країнами".Табличку демонтували, тож Браун не зміг урочисто "відкрити" її 2 травня, як це собі планував.І можна було б відзначити невеликий поступ у розплутуванні польсько-українського вузла, якби не РSL і той спосіб, у який народники домоглися ухвалення свого проєкту.Генерал Стружик передав прем’єрові закритий звіт комісії 7 квітня, у якому містилася оцінка видання "Мyśl Роlskа" ("Польська думка") як "осередку Путіна" в Польщі, а також 50 рекомендацій щодо обмеження російського та білоруського впливу.фото: jаgіеllоnіа.оrg Чи передав глава уряду звіт Владиславу Косіняку-Камишу? Ми не знаємо, хоча це було фактично непотрібно, адже віцепрем’єр і міністр оборони делегував до комісії професора Ґжеґожа Мотику – керівника Військового історичного бюро та відомого дослідника польсько-українських відносин. Генерал Стружик кілька разів доповідав про результати роботи комісії на засіданнях уряду.Спочатку доповідачем проєкту, який підписав Косіняк-Камиш, мав стати віцеспікер Сейму Пьотр Зґожельський, який змагається у радикалізмі з Брауном щодо стигматизації українських націоналістів. Однак народний політик виявився недостатньо принциповим, і 30 травня його замінили на Самборського.Це трапилося перед другим туром президентських виборів, коли РSL сподівався на перемогу Рафала Тшасковського.Метою внесення на розгляд і проштовхування законопроєкту була не лише боротьба з антиукраїнським радикалізмом і зрив ексгумації. Йшлося також про те, щоб показати, що з "хабом Путіна" не може статися нічого поганого, незалежно від висновків комісії генерала Стружика та поточної політичної констеляції. До речі, представник "хабу" був делегований для того, щоб переконатися, що в антиукраїнському котлі під коаліцією, яка називає себе демократичною, не бракує політичних дров.Символічно, що закон про антиукраїнське національне свято був прийнятий 4 червня, в День свободи і прав людини, який відзначається в пам'ять про вибори 1989 року,  які призвели до краху комунізму в нашій країні (єдиний, хто помітив цей збіг, був Владислав Фрасинюк на шпальтах Nеwswееk) та ініціювали зміни в усьому регіоні, що незабаром привели до розпаду СРСР і становлення 15 його республік, зокрема й України, як незалежних держав.Донедавна польська влада представляла безперервність повстань за свободу і демократію в нашому регіоні як підставу для польської слави і політичної величі. Від польського Жовтня 1956 року та Угорського національного повстання, через Празьку весну, Солідарність 4 червня та Осінь народів 1989-го року до українських Майданів 2004-го та 2013-2014 років і нинішньої боротьби українців проти російських окупантів.А коли День волонтерів, які допомагають біженцям з УкраїниРозуміння цієї традиції могло б підштовхнути до заснування Дня польського волонтера в пам'ять про неймовірну солідарність, виявлену мільйонам українців після 24 лютого 2022 року. Тоді величезна частина польського населення показала здивованій Європі, що таке людська щедрість і серце і в чому проявляється дух старого континенту та його цінності.Натомість політики надірвали польську солідарність щодо України, додавши ще один ком у могилу знаменитої "лінії Ґедройця" у польській східній політиці.Інституції, такі як комісія генерала Стружика, мають пройти два випробування, щоб оцінити їхню реальну користь для безпеки держави.Першим є виявлення ворожих впливів серед попередньої влади. З цим, як видається, комісія справляється.Друге – виявлення російських та білоруських впливів серед своїх. А цим керівники держави знехтували. І менш важливо – чому: чи через підтримку коаліції заради голосів народників, чи змагання у антиукраїнстві з правими, чи відверті докори "невдячним українцям", які "не хочуть знати правду про Волинь".Значення має результат – те, що в польсько-українських відносинах ми зайшли в глухий кут.Українці вчинили мудро, коли надали кілька нових дозволів на ексгумацію, попри ворожий крок Польщі.А оскільки мости не спалено, варто шукати шляхи виходу з нинішньої ситуації.Починати варто із найголовнішого, тобто з громадської думки. Під час ексгумаційних робіт у Пужниках Кароліна Левицька в ефірі ТОК FМ розмовляла з професором Мотикою. Вона зазначила, що причиною запровадження Україною у 2017 році ембарго на ексгумаційні роботи було те, що їх проведення виявило б "ще більше полів, братських могил, наповнених кістками жертв з-поміж цивільного населення. І Києву рано чи пізно довелося б зіткнутися з цією дуже складною і темною сторінкою своєї історії".Вона додала, що, зрештою, зруйновані у 2015-2017 роках "невідомими зловмисниками" українські могили та меморіали, були незаконними.Брак знань не повинен звільняти від журналістської етики. Насправді частину руйнувань здійснили місцеві органи влади, тоді як російська агентура діяла відкрито, розміщуючи відео зі своїх дій на порталах так званої Донецької Народної Республіки. Могила на горі Монастир була впорядкована на підставі угоди Ради охорони пам’яті боротьби та мучеництва зі Спілкою українців у Польщі.Після кількарічних складних переговорів було домовлено, що на табличці з іменами з’явиться напис "загинули за вільну Україну". Головою Ради тоді був Станіслав Бронєвський, керівником "Сірих шеренг", у переговорах брав участь Світовий союз солдатів АК, зокрема середовище 27-ї Волинської дивізії.Ці люди знали події Другої світової війни з власного досвіду, їхні близькі загинули від рук українців, вони самі брали участь у польсько-українських боях. І все ж вони підтримали угоду Ради охорони пам’яті боротьби і мучеництва (RОРWіМ) зі Спілкою українців у Польщі (ЗUwР), вбачаючи в ній елемент ширшого порозуміння між поляками та українцями.Ось чому Росія та її агентура, а також проросійські та ендеківські сили роблять усе можливе, щоб могили на горі Монастир не відновили у погодженому вигляді. Кремль зацікавлений, щоб поляки і українці показали, що не здатні осмислити драматичне минуле і думати про спільне майбутнє.Дослідження професора Галагіди та неприємні факти для польських істориківКілька зауваг щодо істориків. У польській правовій системі відбувається жонглювання датами, назвами українських формувань і такими термінами, як "українські націоналісти", а також кількістю жертв. Це означає, що роль дослідників зведена до нуля, бо польська держава не зважає на їхні дискусії та висновки, проголошуючи "правду" залежно від політичних потреб.І це в контексті ситуації, коли під час підготовки до ексгумаційних робіт з'ясувалося кілька не дуже приємних для польської держави фактів.Підтвердилося, що єдині комплексні дослідження щодо ідентифікації жертв польсько-українського конфлікту 1940-х років проводить команда професора Ігоря Галагіди в Українському католицькому університеті у Львові. За 7 років роботи дослідники встановили імена понад 22 тисяч українських жертв і визначили їхню загальну кількість - понад 30 тисяч. Наразі вони працюють над ідентифікацією польських жертв.Завдяки цьому українська сторона змогла представити список із 200 населених пунктів у Польщі, у яких загинуло щонайменше 5 цивільних осіб української національності.Такого комплексного переліку для населених пунктів на території України не змогли представити ні Інститут національної пам’яті (ІРN), ні жодна з численних установ, що займаються історичною політикою.Те саме стосується кількості польських жертв і встановлення якомога більшої кількості імен.Також з'ясувалося, що, всупереч твердженням деяких істориків, політиків і журналістів, ексгумація не є способом встановлення кількості жертв та їхньої ідентифікації. Стосовно конкретних населених пунктів – це ефективний і необхідний метод, але не для всієї території, на якій у 1940-х роках розгорталася польсько-українська драма.А тому історики повинні виконати свою роботу, і село за селом, місто за містом намагатися встановити імена жертв, щоб порахувати їх з відносною точністю. Це єдиний і найнадійніший спосіб дізнатися реальну картину минулого і віддати данину пам'яті тим, хто був убитий.     В ефірі ТОК FМ професор Мотика назвав дослідників, які ставлять під сумнів польську цифру 100 тисяч, "науковими антивакцинаторами". Тому що ніхто не ставив під сумнів польські дослідження, які називають таку цифру. Слова професора мають державну вагу, адже він є найважливішою посадовою особою в історичній політиці нинішньої влади. Окрім того, що він очолює ВБГ і є членом комісії генерала Стружика, він також входить до Колегії ІНП.   Але польська історіографія досі оперує оцінками, за якими кількість розстріляних обчислюється десятками тисяч людей, хоча минуло достатньо часу для ретельного дослідження цього питання.Маючи певні знання про літературу на цю тему, польські, українські, радянські та німецькі документи, а також про часткові результати ідентифікації польських жертв, я можу дати дружню пораду. Історики зроблять суспільству послугу, коли почнуть готувати громадян до сприйняття інформації про те, що польських жертв було незрівнянно менше, ніж загальноприйняті 100 тисяч.Що не применшує значення того факту, що жертв було десятки тисяч, і що кожна з них заслуговує на поховання, відновлення імені й прізвища і пам'ять.І на завершення кілька слів до службовців із ліквідації загроз для безпеки Польщі. У гучному інтерв'ю Донати Субботко "Росія вже тут" генерал Пьотр Питель, голова Служби військової контррозвідки у 2014-2015 роках, заявив, що "все, що сталося в Польщі після 2015 року, відповідає російським інтересам". І що польські служби залишили державу "голою і незахищеною" перед обличчям російської загрози.Через півтора року після того, як колеги генерала повернулися до виконання службових обов'язків, доводиться констатувати, що у сфері впливу Росії на польсько-українські відносини такий стан справ зберігається і сьогодні.
we.ua - Чому в справі польсько-української історії весь Сейм голосував на догоду Росії
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules