Про це йдеться у сюжеті Еспресо.У компанії lіfесеll розповідають: усе обладнання оператора оснащено батареями й генераторами, а 72% мережі може працювати без стаціонарного електроживлення упродовж 4-6 годин і більше."Зараз ми робимо масштабний апґрейд батарей для того, щоб в умовах блекауту базові станції тримали не 4-6 годин, а до 10 годин. Уже встановлено 15 тисяч новітніх літієвих батарей, і зараз до нас приїжджають ще 33 тисячі", – розповів журналістам директор lіfесеll Михайло Шелемба.Як зазначають представники компанії, до великої війни відключення світла траплялись не дуже часто й тривали недовго, тож потреби в більш потужних батареях не було. Та з новими реаліями – інші підходи: оператор встановлює на своїх базових станціях по всій Україні сучасні літієві батареї, з якими обладнання працює довше. "Це новітні батареї з дистанційним модулем керування. Вони мають понад 6 тисяч зарядів-розрядів, що зараз дуже важливо. Це значить, що навіть в умовах блекауту вони можуть спокійно, без трати місткості, працювати 5-7 років", – пояснив директор lіfесеll.До того ж під час віялових відключень абоненти починають активно використовувати національний роумінг. До базових станцій одного оператора підключаються абоненти й інших, у яких зникає зв’язок. У такі періоди навантаження на обладнання суттєво зростає і користувачам потрібно зменшити використання важкого контенту, наприклад, перегляд відео чи онлайн ігри. Тоді батареї працюватимуть довше, а люди матимуть можливість вийти на зв’язок із рідними."Під час блекаутів ми спостерігаємо таку ситуацію: коли наші базові станції працюють, а у колег у певному регіоні – ні, їхній абонент також переходить і обслуговується з наших базових станцій. Тому ми розуміємо, що ту роботу, яку ми робимо зараз для абонентів lіfесеll, ми також робимо і для всіх українців. Щоб усі могли бути на зв'язку і максимально на контакті з рідними, навіть під час блекауту", – підкреслив Михайло Шелемба.Команда оператора каже, що покращення вже відчутні. І на їхню думку, це одна з причин, чому українці обирають lіfесеll.
Українцям пояснили, як підключитися до мережі іншого мобільного оператора, якщо ваш оператор тимчасово не працює. Як повідомляє прес-служба Мінцифри, національний роумінг дозволяє абонентам перемикатися на мережу іншого оператора у разі відсутності сигналу власного. Щодня цією послугою користуються близько мільйона українців, а під час відключень електроенергії кількість підключень зростає удвічі. При використанні нацроумінгу доступні такі базові […] Сообщение Українцям пояснили, як включити мобільну мережу коли немає зв’язку появились сначала на ТехноФан.
Україна через війну зіткнулися з численними проблемами у забезпеченні стабільного мобільного зв'язку. Відключення електроенергії, пошкодження інфраструктури та перевантаження мереж створюють серйозні перешкоди для комунікації. У відповідь мобільні оператори запровадили національний роумінг — інструмент, який дозволяє залишатися на зв'язку навіть за найважчих умов. Повний текст новини