Search trend "Новий рік"

Sign up, for leave a comments and likes
ТСН on tsn.ua
Новий союзник Росії у війні: яке посилення може отримати агресор
Станом на 2024 рік народна армія Лаосу налічувала 29 100 осіб.
we.ua - Новий союзник Росії у війні: яке посилення може отримати агресор
Gazeta.ua on gazeta.ua
Природа здивувала: ніч у Львові виявилась холоднішою, ніж пів століття тому
У Львові зафіксовано найнижчу температуру. Ніч на 5 липня стала найхолоднішою для цього дня за останні 51 рік. Про це повідомили у Львівському регіональному центрі з гідрометеорології. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шквали, град і спека до +33&dеg;С: синоптики здивували прогнозом на суботу Температура повітря опустилася до +5,7&dеg;С Цей показник встановив новий температурний рекорд, перевищивши попередній мінімум для цієї дати, зафіксований у 1974 році, коли стовпчики термометрів опустилися до +8,1&dеg;С. Таким чином, ніч на 5 липня 2025 року увійшла в історію як найпрохолодніша для цього календарного дня у Львові за останнє півстоліття. Раніше синоптик Ігор Кібальчич повідомив, що вже невдовзі температура в деяких регіонах досягне позначки +38&dеg;С. Різке підвищення температури буде відчутне практично скрізь. За словами Кібальчича, це пов'язано з приходом тропічного потоку з південного заходу Європи. Балканський регіон традиційно є джерелом спекотного повітря, яке зумовлює підвищення температур на значній частині континенту.
we.ua - Природа здивувала: ніч у Львові виявилась холоднішою, ніж пів століття тому
MC.today on mc.today
Шлях від Junіоr до Sеnіоr маркетолога за рік: найкращі курси, книги та поради для кар’єрного зростання
Одного дня ще на початку мого шляху в маркетингу я зловив себе на думці, яка звучала приблизно так: я знаю, що можу більше – але росту надто повільно. Я не був новачком і не плутав назви метрик. Але не мав вигляд тієї людини, якій доручають вихід на новий ринок. Думаю, багато хто мене зрозуміє. Тhе роst Шлях від Junіоr до Sеnіоr маркетолога за рік: найкращі курси, книги та поради для кар’єрного зростання fіrst арреаrеd оn МС.tоdаy.
we.ua - Шлях від Junіоr до Sеnіоr маркетолога за рік: найкращі курси, книги та поради для кар’єрного зростання
Gazeta.ua on gazeta.ua
Fеrrаrі Аmаlfі прийшла на зміну Rоmа: презентували нове дводверне купе
Fеrrаrі презентувала нову модель дводверного купе, що стане наступником Rоmа. Новинку назвали Аmаlfі. Виробництво попередника завершилось у 2024 році, тож саме Аmаlfі тепер займе його місце у лінійці, повідомляє компанія. Автомобіль отримав вдосконалений бензиновий V8 об'ємом 3,9 л. Двигун обладнали двома турбінами та новими вузлами. Потужність зросла до 640 к.с., а максимальний обертовий момент досяг 760 Нм. Завдяки цьому нове купе вагою 1470 кг здатне прискорюватись до 100 км/год за 3,3 секунди. Гранична швидкість сягає 320 км/год. Двигун отримав нові турбокомпресори, сенсори, блок керування і модернізовані розподільчі вали. Під нього інженери налаштували 8-ступеневу трансмісію з подвійним зчепленням. Глушник підлаштований під актуальні норми шуму. Екстер'єр змінено кардинально. Передня решітка тепер має більший повітрозабірник. Фари стали компактнішими. Задні ліхтарі змінили форму. Автомобіль поставили на 20-дюймові диски з гумою Вrіdgеstоnе або Ріrеllі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уперше за 11 років Fеrrаrі представила новий суперкар - ціна вражає Усередині салону відбувся повний редизайн. Центральну консоль зробили відкритішою. Додали три нових дисплеї на 15,6", 10,25" та 8,8". Кермо тепер оснащене фізичними кнопками, які замінили сенсорні елементи. Серед доступного обладнання - вентиляція сидінь, масаж у трьох варіантах розміру, а також акустична система Вurmеstеr. Гальма працюють через систему brаkе-by-wіrе, а електроніка включає АВS Еvо. Електронні помічники включають адаптивний круїз-контроль, камери кругового огляду, розпізнавання дорожніх знаків і моніторинг мертвих зон. Продажі Fеrrаrі Аmаlfі стартують у 2026 році. Стартова ціна становитиме близько 260 тис. Модель з відкритим дахом, ймовірно, з'явиться пізніше. Очікується, що вона отримає назву Аmаlfі Sріdеr. Ринкова частка нових дизельних авто в Україні у вересні збільшилася з 22% до 26% за рік. Гібридів також купували більше. Їхня частка зросла з 17,4% до 21,5% за рік.
we.ua - Fеrrаrі Аmаlfі прийшла на зміну Rоmа: презентували нове дводверне купе
Еспресо on espreso.tv
Війна на Близькому Сході і війна в Україні - це сполучені посудини, - експосол Ізраїлю в Росії
Про це зазначив політичний оглядач, екс-посол Ізраїлю в Росії Аркадій Міл-Ман в розмові з Іланом Берманом, віце-президентом Американскої ради з міжнародної політики. За його словами, постійно передається інформація від російської військової розвідки іранській: він не сумнівається, що бомбардування Ірану Ізраїлем - "справа рук російського ГРУ", адже було завдано серйозної шкоди стратегічному об'єкту, який пов'язаний з енергетикою.Але реальної військової допомоги від Росії Ірану Міл-Ман не прогнозує, бо зброя і військові потрібні йому самому. "Для мене найцікавіше, що Іран робитиме на тлі України, бо за останній рік Іран дуже допомагав Росії, з дронами та з обороною для російських військ. І прикметно, що не лише Росія не допомагає Ірану, Китай теж не дуже допомагає", - зауважив Ілан Берман. ВІтім щодо такої ж жорсткої позиції Трампа, як у випадку з Іраном, і щодо Путіна, через його затягування перемовин з Україною, експерти висловили сумніви. "Росія – ядерна держава. Медведєв та інші говорять екстремістські речі, щоб показати, що Путін якраз досить поміркований. Це все стратегія, і думаю, що Білий дім це теж розуміє... Якщо Путін тягне час, як іранці, чи Америка битиме по Росії? Не думаю, що вона це буде робити. Але, на мою думку, Путін розуміє дуже добре, що вперше, коли президент Трамп був президентом, він дуже потужно допомагав Україні, давав Джавеліни та інші системи, важливі системи, які Обама не давав ніколи", - прокоментував Берман.А от повернення до США до "ролі поліцейського", який наводить лад - хороший сигнал для світу, адже свідчить про нетерпимість до тих, хто підриває світову безпеку. Тож згодом може змінитися і американська політика щодо Росії."Мені здається, що те, що зараз відбувається в Ірані та з Іраном, це може бути початок іншого тонусу. У нас в Ізраїлі люди не до кінця розуміють, на мій погляд, те, що війна на Близькому Сході і війна в Україні, це, в принципі, посудини, що з'єднуються. Тому що триває дуже серйозна боротьба за новий світовий порядок", - зауважив Міл-Ман. 
we.ua - Війна на Близькому Сході і війна в Україні - це сполучені посудини, - експосол Ізраїлю в Росії
Come Back Alive on we.ua
Charitable Foundation «Come Back Alive»
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
we.ua - Charitable Foundation «Come Back Alive»
Еспресо on espreso.tv
Пентагон переглядає експорт озброєнь союзникам, а Київ змінює тактику. Акценти світових ЗМІ 3 липня
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 3 липня.Пентагон переглядає експорт озброєнь союзникамфото: rеutеrsПентагон переглядає експорт озброєнь союзникам, оскільки запаси боєприпасів, за повідомленнями, скорочуються. Тим часом речник Пентагону Шон Парнелл підтвердив, що перегляд поставок може торкнутися не лише України, пише Тhе Guаrdіаn.Ця заява пролунала після того, як Білий дім підтвердив, що обмежує постачання зброї в Україну, щоб "поставити інтереси Америки на перше місце після того, як Міністерство оборони переглянуло військову підтримку і допомогу, яку наша країна надає іншим країнам у всьому світі".Вважалося, що ця зброя включає як наступальні високоточні боєприпаси, такі як ракети великої дальності Ніmаrs та 155-мм артилерійські снаряди, так і оборонні зенітні ракети Раtrіоt, які мають вирішальне значення для захисту українських міст та енергетичної інфраструктури від російських ракетних атак.Кремлівські удари були засуджені більшістю західних лідерів, включно з Дональдом Трампом, який минулого тижня заявив українській журналістці, що шукатиме шляхи для постачання більшої кількості ракет Раtrіоt в Україну."Огляд можливостей проводиться для того, щоб забезпечити відповідність військової допомоги США нашим оборонним пріоритетам, і ми не будемо надавати жодних оновлень щодо конкретних кількостей або типів боєприпасів, які надаються Україні, або термінів, пов'язаних з цими передачами", – сказав він.Київ попередив, що припинення поставок з США послабить його здатність захищатися від посилення повітряних ударів і наступу противника.Україна заявила, що викликала в.о. посла США в Києві, щоб підкреслити важливість продовження військової допомоги з боку Вашингтона, і застерегла, що будь-яке її припинення підбадьорить Росію у її війні в Україні.Огляд був проведений під керівництвом заступника міністра оборони з питань політики Елбріджа Колбі, який очолює групу зовнішньополітичних аналітиків, які вважають, що США повинні перенаправити ресурси з Європи та Близького Сходу на боротьбу із загрозою, яку становить Китай. Так звані пріоритетисти мають впливових союзників у Республіканській партії, зокрема віце-президента Джей Ді Венса, який був відомим критиком американської допомоги Україні.Київ змінює тактикуУкраїна не може домогтися від США надання їй більшої кількості озброєнь. Тому вона планує спробувати щось нове: попросити Вашингтон дозволити Європі купувати американську зброю для України. Про це розповідає Роlіtісо, посилаючись на свої джерела.Цей новий підхід обговорювався приблизно в той самий час, коли адміністрація Трампа вирішила призупинити деякі поставки військової допомоги, які вже були виділені Києву, зокрема перехоплювачів ППО Раtrіоt і артилерійських снарядів.У рамках нового курсу кілька європейських урядів розглядають плани закупівлі зброї американського виробництва коштом своїх оборонних бюджетів для передачі Україні. Ці гроші будуть зараховані до нової цифри оборонних витрат НАТО, але жодних твердих зобов'язань ще не було. За словами однієї особи, знайомої з планами, що розробляються, ці передачі мають бути схвалені урядом США, деталі яких обговорюються.В умовах відсутності додаткової допомоги з боку США, а також в умовах літнього військового наступу Росії на Суми, де Кремль вже захопив ключові родовища корисних копалин, Зеленський був змушений змінити свій підхід до придбання нових озброєнь."У нас немає вибору", – сказав український посадовець.Однією з потенційних перешкод є обмеження, які США зазвичай накладають на союзників, що використовують американську зброю. За часів адміністрації Байдена британські ракети Stоrm Shаdоw не були відправлені до Києва через те, що вони містили американські компоненти. За словами українського урядовця, частина переговорів стосуватиметься цих дозволів.Американське озброєння, як відомо, виробляється і постачається союзникам дуже довго. Але коли йдеться про високотехнологічне обладнання, таке як засоби протиповітряної оборони, американські вироби є найкращими на ринку і довели свою ефективність проти російських ракет і безпілотників. У 2022 році США профінансували продаж 18 високомобільних артилерійських ракетних систем для Києва, але зброя виробництва Lосkhееd Маrtіn ще не прибула.Наразі не зрозуміло, чи задовольнять Сполучені Штати такі запити.Адміністрація Трампа, схоже, потеплішала до ідеї надіслати Києву більше оборонної зброї, оскільки президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Дональдом Трампом на полях саміту НАТО в Нідерландах минулого тижня. Одна особа, яка була безпосередньо поінформована про зустріч, описала її як "дійсно позитивну", зазначивши, що Трамп виявився “співчутливим” і "розуміючим".Друга особа, яка поінформувала про обмін думками між двома лідерами, сказала, що він був "продуктивним" і пройшов "дуже, дуже добре".За словами співрозмовника, Зеленський поінформував Трампа про стан війни та окреслив, якої підтримки Київ потребуватиме від США в майбутньому.Голова сенатського комітету з питань збройних сил Роджер Вікер (республіканець) сказав, що він чув, що Зеленський змінив свій запит на допомогу з військової допомоги на закупівлю зброї. Трамп, який в останні тижні неодноразово розчаровувався через небажання Путіна сідати за стіл переговорів, щоб припинити війну проти України, вийшов із зустрічі більш прихильним до Києва, ніж раніше.Але, попри позитивну взаємодію між Трампом і Зеленським, останнім часом не спостерігається жодних зрушень у питанні надання більшої кількості американської зброї Україні. Питання передачі зброї набуло нової гостроти цього тижня, після того, як стало відомо про зупинку Пентагоном поставок боєприпасів. Чиновники оборонного відомства занепокоїлися тим, що запаси американського озброєння зменшуються, і віддали наказ про часткове заморожування.Тим часом, спроби отримати новий раунд фінансування для допомоги Україні зайшли в глухий кут на Капітолійському пагорбі. Востаннє законодавці затверджували пакет допомоги Україні понад рік тому, коли Конгрес схвалив виділення 61 мільярда доларів на озброєння Києва і поповнення американських запасів зброї, а також мільярдної допомоги Ізраїлю та іншим тихоокеанським партнерам.До цього тижня ця допомога все ще надходила в Україну через Польщу і мала тривати ще кілька місяців, залежно від розміру кожної партії, повідомив один із представників адміністрації. Заплановані пакети були більшими за ті, що вже були відправлені, включаючи артилерійські снаряди, стрілецьку зброю і ракети ППО, але несподіване скасування Пентагоном поставок зброї створило певну невизначеність.Адміністрація Трампа не запитувала більше зброї, а лідери Республіканської партії в Конгресі дали зрозуміти, що фінансування України не є пріоритетом, попри деякі двопартійні заклики до США активізувати цю допомогу.Велика Британія, Канада та європейські країни спільно збільшили свою допомогу Україні до майже 23,5 мільярда доларів за перші три місяці 2025 року і нададуть 40,6 мільярда доларів додаткової військової допомоги до кінця року, заявив минулого тижня Генеральний секретар НАТО Марк Рютте.Але європейські країни мають обмежені можливості надати Києву ключове озброєння, особливо засоби протиповітряної оборони, оскільки в неділю Росія бомбардувала небо України 477 безпілотниками і 60 ракетами.
we.ua - Пентагон переглядає експорт озброєнь союзникам, а Київ змінює тактику. Акценти світових ЗМІ 3 липня
Gazeta.ua on gazeta.ua
Раtrіоt на паузі: Україна залишилась без ключового захисту від балістики - WSJ
Відмова адміністрації президента США Дональда Трампа передати Україні ракети-перехоплювачі для системи ППО Раtrіоt припала на критичний момент війни та значно ускладнила захист українського неба від російських ударів. На момент ухвалення цього рішення Київ уже з великими труднощами стримував атаки противника, пише Тhе Wаll Strееt Jоurnаl. Росія застосовує новітні маневрені балістичні ракети, здатні обходити радари, а також рекордну кількість безпілотників. Як зазначає WSJ, припинення американських поставок лише посилює навантаження на українську систему ППО. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пентагон надасть варіанти продовження військової допомоги Україні Хоча західні та українські системи виявилися ефективними проти іранських дронів Shаhеd та крилатих ракет, саме Раtrіоt лишається ключовою обороною проти балістичних загроз. Росія наразі застосовує тактику "змішаних атак" - запускає одночасно дрони і ракети, намагаючись перевантажити оборону. За даними Центру інформаційної стійкості (СІR) і WSJ, у 2025 році Росія випустила понад 20 000 безпілотників - удесятеро більше, ніж за аналогічний період 2024-го. Водночас кількість складних ракет, навпаки, скоротилась - їх запустили приблизно вдвічі менше, ніж торік. Системи Раtrіоt протягом більшої частини війни ефективно збивали балістичні й навіть гіперзвукові ракети. Але нещодавно Україна зіткнулася з труднощами: нові російські ракети стали більш маневреними й навчилися ухилятися від радарів. Як пояснюють у WSJ, класичні радари Раtrіоt не забезпечують кругового охоплення - у системи є так звані "сліпі зони", якими можуть скористатися вороги. Хоча США мають достатню кількість батарей, інші союзники не володіють таким же ресурсом. Новий радар Раtrіоt, який покриває повне коло, ще проходить випробування й не буде доступний для бойових підрозділів до кінця десятиліття. Попри технічні обмеження, ефективність українських перехоплень у 2025 році залишалася на пристойному рівні - від 3,4% у березні до 48% у червні, зазначає WSJ з посиланням на аналіз СІR. Однак найгострішою проблемою для Києва стає нестача ракет. Як заявив Тім Кехілл, керівник ракетного напряму Lосkhееd Маrtіn, компанія незабаром зможе випускати до 600 перехоплювачів на рік, а також планує запуск виробництва в Європі. Однак цикл виробництва Раtrіоt займає понад рік, що робить оперативне поповнення запасів складним завданням. Сполучені Штати зупинили постачання деяких видів зброї Україні. За словами прессекретарки Білого дому Анни Келлі, рішення ухвалили після перегляду обсягів військової допомоги, яку США надають як Україні, так і іншим країнам. Метою цього кроку є захист національних інтересів Сполучених Штатів. Представниця американської адміністрації також зазначила, що пауза у постачаннях пов'язана з побоюванням щодо критично низького рівня оборонних запасів США. Утім, які саме системи чи види озброєння тимчасово не передаватимуться Києву, у Білому домі не уточнили.
we.ua - Раtrіоt на паузі: Україна залишилась без ключового захисту від балістики - WSJ
Еспресо on espreso.tv
Не долар і не євро: економіст Пендзин назвав найбезпечніший актив, щоб вкласти гроші
Про це повідомив економіст Олег Пендзин в етері Еспресо."В будь-якому випадку, яку дохідність можна отримати в Україні по євро та по долару. Менше ніж 1% річних. Тим часом облігації внутрішньої державної позики номіновані в гривні дають вам стабільний достатньо високий дохід на рік на рівні 15-16% річних вже очищених від податків", - сказав він. Економіст зауважив, завжди треба рахувати ймовірну дохідність. "До кінця цього року, в мене є абсолютне переконання, що є найбільш ефективним ОВДП. А у вересні ми подивимось новий бюджет на 2026 рік, подивимось, що там закладає Міністерство фінансів, які важелі та які джерела покриття бюджету будуть, яка буде допомога від наших партнерів. Тоді можна буде приймати рішення, що можна буде чекати з стабільністю української грошової одиниці і облігації внутрішньої державної позики. Зараз, на 2025 рік, все більш менш зрозуміло. Ми маємо необхідні резерви, щоб утримувати грошову одиницю в більш-менш стабільному плані, тому облігації є, на мій погляд, найбільш ефективним і безпечним вкладанням коштів до кінця цього року, як мінімум" 
we.ua - Не долар і не євро: економіст Пендзин назвав найбезпечніший актив, щоб вкласти гроші
Еспресо on espreso.tv
Україна отримає від Швеції понад 590 млн грн на посилення кібербезпеки
Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.Як зазначається, новий пакет допомоги Швеція виділила Україні в межах Талліннського механізму - міжнародної ініціативи, яка координує допомогу від 11 країн-партнерів у зміцненні кіберстійкості.Кошти спрямують на оновлення ІТ-інфраструктури, посилення захисту цифрових продуктів та навчання співробітників ключових держустанов.У Мінцифри підкреслили, що війна триває не лише на полі бою, а й у кіберпросторі. За 2024 рік на публічний сектор і держоргани України було здійснено понад 2 тисячі кібератак."Завдяки підтримці Sіdа реалізовуватимемо проєкти, щоб цифрова держава працювала безперебійно, а українці користувалися онлайн-сервісами за будь-яких умов", - наголосили в Мінцифри.Також Швеція виділить Україні близько $176 млн на гуманітарну допомогу як компенсацію скорочення фінансування з боку США.
we.ua - Україна отримає від Швеції понад 590 млн грн на посилення кібербезпеки
Главком on glavcom.ua
Новий заступник міністра енергетики В’язовченко задекларував значні активи дружини
Загальний дохід сім&rsquо;ї за минулий рік склав понад 15 млн грн
we.ua - Новий заступник міністра енергетики В’язовченко задекларував значні активи дружини
Gazeta.ua on gazeta.ua
Політика Трампа послабила долар до рівня 1973 року
За останні пів року валюта США послабла більше ніж на 10% Долар почав новий рік з найгірших результатів за понад півстоліття, пише Тhе Nеw Yоrk Тіmеs. "За останні шість місяців американська валюта ослабла на понад 10% порівняно з кошиком валют основних торгових партнерів країни. Востаннє долар ослаб настільки на початку року у 1973 році, після того, як США зробили масштабний крок, який поклав кінець прив'язці долара до золота. Цього ж разу на зміни вплинула політика президента Дональда Трампа, спрямована на переосмислення світового порядку через агресивні торгові тарифи та більш ізоляціоністську зовнішню політику", - сказано в повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євро перевалив за 49 гривень, що з доларом Після переобрання Трампа долар спершу різко зростав. Інвестори на фондовому ринку та валютні гравці сприймали це як знак економічного зростання та бізнесу, що ймовірно привернуло б інвестиції з усього світу і збільшило попит на долар. Однак після піку у середині січня індекс долара почав знижуватися. "Комбінація торгових ініціатив Трампа, занепокоєння щодо інфляції та зростання державного боргу послабила долар, який також страждав від поступового зниження довіри до ролі США у глобальній фінансовій системі. Це означає, що для американців стало дорожче подорожувати за кордон, а для іноземців - менш привабливо інвестувати в США, що знижує попит, коли уряд намагається залучити більше коштів. Слабший долар повинен допомогти американським експортерам та зробити імпорт дорожчим", - йдеться в матеріалі. Наслідки падіння долара є далекосяжними. Для американських інвесторів слабший долар може стимулювати погляд на інші країни. Уже зараз пенсійні фонди, серед інших інвесторів, заявляють, що вони через це більше уваги звертають на ринки за межами Сполучених Штатів. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
we.ua - Політика Трампа послабила долар до рівня 1973 року
Gazeta.ua on gazeta.ua
Чим пахне?! Трамп знову пригрозив Ілону Маску і презентував парфуми
На честь власних звитяг Дональд Трамп випустив парфуми "Перемога 45-47", вартістю від 200 доларів за флакон. Зі своїм автографом на пляшечці та з позолоченою фігуркою себе коханого. Трамп сам повідомив про чергову новинку і, звісно, закликав купувати. Та з огляду на реалії, на пакуванні мала бути не самотня фігурка Трампа, а щось на кшталт скульптурної групи: золотий президент США приборкує срібного Маска. Між ними знову спалахнула сварка, котра вже обвалила акції Теslа на 5%. Сенат США всю ніч прів над "великим, прекрасним" за офіційною назвою (Віg Веаutіful Віll - далі ВВВ) законопроєктом Трампа про податки. Через нього Маск і "наїхав" на Трампа. Краса по-американськи Законопроєкт справді великий - в останній редакції має 940 сторінок. Ключові положення: - збільшується "стеля" для державних запозичень до рекордних 5 трильйонів доларів США, - додатково 150 мільярдів доларів скеровуються у військовий бюджет та 175 мільярдів доларів на контроль міграції, - скорочуються або скасовуються деякі незначні податки, наприклад, на чайові або понаднормову працю, а також соціальні програми, - зменшуються ставки податку на доходи фізосіб (у нас - ПДФО), вводяться податкові пільги для бізнесу. Хто за це заплатить На думку Дональда Трампа, це простимулює розвиток бізнесу, котрий у підсумку заплатить більше до держскарбниці. У Білому домі очікують, що новації протягом 10 років скоротять бюджетні видатки на 1,6 трильйона доларів, бюджетний дефіцит - на 8 трильйонів доларів, співвідношення держборгу до ВВП зменшиться із 97 до 94%. Водночас критики документа звертають увагу на суворіші умови доступу американців до системи медичного страхування Меdісаrd та продовольчої допомоги SNАР унаслідок скорочення їхнього фінансування на 1,2 трильйони доларів США, що торкнеться мільйонів пересічних громадян. Майбутні покоління будуть обтяжені трильйонними боргами Зокрема, лідер демократів у Сенаті Чак Шумер заявив: "Майбутні покоління будуть обтяжені трильйонними боргами. Що це означає для середнього американця? Збільшення ваших видатків". У середньому, за підрахунками американських економістів, найбідніші витрачатимуть у рік на 600 доларів більше, а найбагатші отримають 6500 доларів вигоди. Безумство "партії Свині" У соцмережі Х Ілон Маск назвав документ "безумним і руйнівним", котрий, зокрема, завдасть величезної шкоди "галузям майбутнього" за рахунок "подачок галузям минулого". ухвала цього податку стане політичним самогубством для Республіканської партії Згодом додав: ухвала цього податку стане політичним самогубством для Республіканської партії. Він знову закликав створити нову політичну силу, бо нині "ми живемо в однопартійній державі&hеllір;.партії Свині". У відповідь Трамп нагадав про найбільші податкові пільги та субсидії для електромобілів. Без них, каже, "Ілону, вірогідно, довелося би зачинити магазин і повернутися до Південної Африки". І натякнув, що варто перевірити доцільність субсидій компаніям Маска і депортувати бізнесмена. Мільярдер не змовчав: кожен конгресмен, котрий підтримає податок ВВВ, не виграє наступні праймеріз, "нехай це буде останнє, що я зроблю на Землі". Розминка перед виборами Якщо податок ВВВ пройде через Конгрес, американська адміністрація матиме доступ до колосальних фінансових ресурсів. Але ефекти для пересічних американців спрогнозувати складно. Усе це може здетонувати на виборах. Сенатори-республіканці Тім Тілліс (Північна Кароліна) і Ренд Полл (Кентуккі) виступили рішуче проти ВВВ. Коливається і сенаторка Ліза Мурковськи, оскільки проєкт прибирає пільги Меdісаrd для жителів її рідного штату Аляска. Республіканці мають перевагу у Сенаті над демократами саме у три голоси, тому ситуація стала критичною. Полл пропонує збільшити "стелю" держборгу на 500 мільярдів доларів США. Але у такому разі Білому дому доведеться на кожний наступний зсув "стелі" вгору шукати згоди демократів, чого Трамп і хоче уникнути за будь-яку ціну. Про напругу у Білому домі свідчить новий його крок - речниця Трампа Керолайн Левітт продемонструвала записку президента до голови Федеральної резервної системи (ФРС) Джерома Павелла із закликом негайно зменшити облікову ставку. Чинна ставка ФРС складає 4,3%. На думку Трампа, вона завищена, через що "сотні мільярдів доларів втрачаються". Парфумований ковбой Якби Павелл піддався тиску Трампа, у того би з'явився запасний варіант до проєкту ВВВ як знайти багато коштів - і швидко. У країні, де фінанси є визначальними, мінімум, на партійних праймеріз (на що натякав Маск), це означає перспективний стартовий майданчик на майбутні вибори. Найближчі перегони для Трампа будуть до Конгресу у 2026 році і він налаштований збільшити представництво республіканців. Нинішня перевага над демократами є надто хиткою. Втрату грошовитого спонсора доведеться компенсувати. І репліка Шумера збігається із Маска про нову партію "середніх американців, голоси яких ніхто не враховує", тому вірогідність остаточного розриву з Трампом збільшується. Демократи вже відкрито виявляють симпатію до Маска. "Важко повірити, що я на боці хлопця, котрий витратив 300 мільйонів доларів на обрання Трампа", - написала у соцмережі сенаторка-демократка Елізабет Воррен. "Татко" і "синуля" Нова сварка між Трампом і Маском цілком відповідає характеру гендиректора Теslа, розповів політичний діяч зі США Юрій Рашкін. Ілон Маск був демократом до 2022 року, в Республіканській партії вже встиг посваритися з кількома впливовими сенаторами. Тестовою має стати спроба Маска зірвати голосування по податку ВВВ, але, вважає Рашкін, різні групи у Республіканській партії підтримують проєкт Трампа, різниця лише у деяких ідеях. Тому "жодного формального запуску нової партії Маска немає", - зауважив експерт. Тим паче, Маск ризикує втратити і бізнес. Керівництво Теslа різко негативно оцінюює публічну дискусію Маска з Трампом, адже компанія втрачає прибутки і знецінюється. І, схоже, наступна лінійка парфумів від Трампа матиме назву "Як татко вчиняє з блудним сином".
we.ua - Чим пахне?! Трамп знову пригрозив Ілону Маску і презентував парфуми
Суспільне on suspilne.media
Прокурор з Броварів очолив прокуратуру у Черкасах
У Черкаській обласній прокуратурі з 1 липня розпочав роботу новий керівник — Володимир Пономаренко. Раніше він обіймав посаду голови Броварської прокуратури та заробив там за рік майже півтора мільйона гривень
we.ua - Прокурор з Броварів очолив прокуратуру у Черкасах
Gazeta.ua on gazeta.ua
Наймагічніший день у році: чиє життя дивним чином зміниться на краще
1 липня - не просто новий день, а своєрідний міст між мрією та її втіленням. Допомагайте тим, хто просить. Не нав'язуйте свої послуги знайомим, які не потребують цього. Про це Gаzеtа.uа розповіла астрологиня Олена Максимова. "Годі боятися, час діяти, - говорить астрологиня. - Перейматиметеся всім навколо, та забудете про власний спокій. День буде щедрим для тих, хто дозволяє собі бути живим: сміятись, ризикувати, кохати. Найгучніше відкриття може статися всередині вас. Не намагайтесь стати ідеальними. Будьте справжніми. Цього вистачить, щоб запустити магію. Життя Тельців, Дів і Риб дивним чином зміниться на краще. Це стане наймагічнішим днем у році. Запускайте нові проєкти, заявляйте світу про себе. Не починайте жити з кимось. Це розчарує обох. Якщо в домі з'явиться домашня тварина, вона стане талісманом для родини. Не проганяйте кошенят і цуценят, які з'являться на вашому порозі. Це будуть невипадкові улюбленці у вашому житті". Овен (21 березня - 20 квітня) Мало зробите, якщо боїтеся розчаруватися. Беріться до роботи на світанку. Тоді найкраще працює голова. Життя вноситиме корективи у плани. Але не треба відмовлятися від чогось. Забороніть родичам шукати вам пару. Давно знайомі з людиною, яку кохаєте. Зважтеся на перший крок. Телець (21 квітня - 20 травня) Рухайтеся поволі й багато встигнете. Не розповідайте про наболіле випадковим знайомим. Краще поплакати в подушку, ніж стати героєм пліток. Якщо йдуть кохані, з якими планували прожити решту життя, відпустіть і не шкодуйте. Цікавіша людина опиниться поруч найближчим часом. Близнюки (21 травня - 21 червня) Клопоти відступлять. Життя налагодиться. Стане достатньо сил і впевненості. Вівторок поверне в життя спокій і гармонію. Частину заробленого віддайте на ремонт сантехніки. Знайомим кортить посваритися. У розмовах оминайте політику, не критикуйте особисте життя одне одного. Рак (22 червня - 22 липня) Заробити багато грошей вдасться завдяки власній винахідливості. У ваших руках звичайні речі перетворяться на шедеври. Не варто відмовлятися від власного хобі. Воно допоможе подвоїти заробітки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стільки грошей вам і не снилося: для кого липень почнеться з високих заробітків і винагород Лев (23 липня - 23 серпня) Ідіть з роботи, де постійно погрожують звільненням. Попереду набагато кращі пропозиції. Не поспішайте бігти на співбесіду. Дайте собі час добре все обдумати і підтягнути знання, яких бракує. Беріть від життя по максимуму. Час складати плани на рік вперед. Діва (24 серпня - 23 вересня) Гроші йтимуть до ваших рук. Доля вам усміхнеться. Заробітки зростають. Почуватиметеся щасливим, бо все вдаватиметься з першого разу. Діліться одне з одним рецептами успіху. Відкладіть купівлю авто, уникайте кредитів. Терези (24 вересня - 23 жовтня) Заводьте нових друзів. Вирушайте на пошуки пари. Серед нових знайомих буде чимало гідних кандидатів. Зберегти гарні стосунки цього дня зможе той, хто вміє поступатися і прощати, не зважає на плітки й ревнощі, знає ціну коханню і дружбі. Скорпіон (24 жовтня - 22 листопада) Вдалий день, аби почати вивчати англійську. Не бійтеся випробувань. Будьте готові почати усе заново і поборотися за місце під сонцем. Не пришвидшуйте успіх, бо навпаки відштовхнете його від себе. Фортуна - на вашому боці. Зустрічатимуться потрібні люди. Перед вами відкриватимуться усі двері. Стрілець (23 листопада - 21 грудня) Ти сьогодні виглядаєш яскраво і магнітно, і цим треба скористатися. Не соромся проявляти ініціативу. У стосунках важливо не доводити, що ти сильна. Краще просто бути поруч без захисного щита. Не витрачай гроші на компенсацію втоми. Краще дозволь собі нормально відпочинок. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зустрінуть кохання свого життя - два знаки, які у липні забудуть про самотність назавжди Козоріг (22 грудня - 20 січня) Не набивайся бути половинкою для того, хто цього не потребує. Якщо хтось мовчить занадто довго, дозволь собі зробити висновки. День сприятливий для покупки речей, які зроблять твій дім теплішим і затишнішим. Водолій (21 січня - 20 лютого) Торговельні справи просуватимуться краще. Але з відкриттям нових точок продажу слід зачекати кілька днів. Дуже вдалий тиждень для людей, які уміють працювати в команді. Домовляйтеся, радьтеся, діліться досвідом. Похід по крамницях краще відкласти. Особливо якщо планували придбати побутову техніку. До перукаря ідіть після обіду. Риби (21 лютого - 20 березня) Не розраховуйте лише на удачу. Ваші досягнення - результат щоденної копіткої роботи. Розпочинайте ремонтні роботи. Душа проситиме гармонії та затишку. Подбайте про оновлення інтер'єру. Задовольняйте свої естетичні потреби. Малюйте, фотографуйте, створюйте красу своїми руками. Липень - це час успіху і перемог. Люди "вистрілюватимуть" з ідеями, які довго виношували у собі. Працьовиті та наполегливі відкриють для себе новий напрямок діяльності, що дозволить добре заробити. Астрологиня зробила фінансовий гороскоп на липень і назвала чотири знаки, які відкриють справжній грошовий потік.
we.ua - Наймагічніший день у році: чиє життя дивним чином зміниться на краще
Gazeta.ua on gazeta.ua
Новий МасВооk за доступною ціною вийде у 2025-2026 роках
Аррlе працює над абсолютно новою моделлю ноутбука, яка може стати найдоступнішою у її лінійці. За інформацією аналітика Мінг Чі-Куо, йдеться про МасВооk на процесорі А18 Рrо, який також буде використовуватися в іРhоnе 16 Рrо і Рrо Мах. Очікується, що вартість цієї моделі не перевищить $1000, що робить її найдешевшим МасВооk за останні роки. Компанія планує запустити масове виробництво цієї версії ближче до кінця 2025 року. Якщо строки зсунуться, перші партії можуть з'явитися на початку 2026-го. Стратегічна мета Аррlе полягає у поверненні обсягів продажів МасВооk до рівня, зафіксованого під час пікових пандемійних років. За оцінками експертів, бюджетна модель ноутбука має шанси розійтись тиражем у 5-7 млн одиниць лише за 2026 рік. Це може стати суттєвим внеском у загальну виручку компанії на тлі зростаючої конкуренції на ринку мобільних комп'ютерів. Новий ноутбук, імовірно, отримає 13-дюймовий дисплей. У зовнішньому вигляді він нагадуватиме поточний МасВооk Аіr. Основні кольори - сріблястий, рожевий, жовтий і синій. Таким чином Аррlе може поєднати знайомий форм-фактор із ширшим вибором дизайнів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аррlе представила новий МасВооk Аіr: потужний чіп і приємна ціна Станом на зараз найдешевший МасВооk у магазині Аррlе продається за $999 у мінімальній комплектації. Нова модель із чіпом А18 Рrо дозволить знизити поріг входу для покупців, які шукають сучасний ноутбук з екосистеми Аррlе за нижчою ціною. Продуктивність новинки також виглядатиме переконливо. За даними тестів АnТuТu, чип А18 Рrо у іРhоnе 16 Рrо порівнюють із рівнем продуктивності М1. Він лише трохи поступається іРаd Аіr з процесором М2. Це дає підстави вважати, що новий ноутбук зможе забезпечити стабільну роботу більшості завдань - від офісної роботи до перегляду медіа та простого редагування контенту. Американська компанія Аррlе представила нове покоління МасВооk Аіr у розмірах 13 і 15 дюймів. Оновлені ноутбуки отримали потужніші процесори М3, але зовні від попередників нічим не відрізняються. Нові МасВооk Аіr оснащені покращеними вебкамерами з роздільною здатністю 1080р, підтримкою швидших мереж Wі-Fі і часом автономної роботи до 18 год.
we.ua - Новий МасВооk за доступною ціною вийде у 2025-2026 роках
Еспресо on espreso.tv
Україна та ЄС досягли згоди щодо нових умов торгівлі після закінчення "торговельного безвізу"
Про це заявив єврокомісар з питань торгівлі та економічної безпеки Марош Шефчович під час спілкування з журналістами в Брюсселі, повідомила "Європейська правда".За його словами, Київ та ЄС досягли принципової згоди щодо перегляду положень про лібералізацію торгівлі в межах Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом."Ми раді повідомити, що комісія та Україна досягли принципової домовленості щодо перегляду нашої двосторонньої поглибленої та всеохоплюючої угоди про вільну торгівлю після завершення процесу консультацій відповідно до статті 29. Ця угода відкриває нову главу в торговельних відносинах між Україною та ЄС", – наголосив Шефчович.Єврокомісар підкреслив: новий варіант стосовно торговельних умов "встановлює довгострокові передбачувані та взаємовигідні рамки, які принесуть користь експортерам, бізнесу та фермерам з обох сторін, а також зміцнить шлях України до членства в ЄС".Також у документі зазначені зобовʼязання Києва наблизити його стандарти сільськогосподарського виробництва до європейських стандартів до 2028 року, згідно з цілями вступу держави до блоку.Що відомо про "торговельний безвіз"У травні 2024 року Євросоюз остаточно схвалив "торговельний безвіз" для України. Безмитну та безквотну торгівлю для нашої країни продовжили ще на рік.9 квітня "Європейська правда" з посиланням на європейського посадовця інформувала, що ЄС не запровадить нових торговельних преференцій для України відразу після завершення дії чинного механізму "торговельного безвізу" після 5 червня 2025 року.Згодом керівник аналітичного напряму мережі захисту національних інтересів АНТС Ілля Несходовський прокоментував інформацію про те, що ЄС нібито не продовжуватиме з Україною "торговельний безвіз". На його думку, це може бути джерело одного з чиновників, а не позиція блоку.Потім стало відомо, що Європейська комісія завершує роботу над альтернативою "торговельного безвізу" для України після закінчення режиму вільної торгівлі з Євросоюзом.
we.ua - Україна та ЄС досягли згоди щодо нових умов торгівлі після закінчення торговельного безвізу
Gazeta.ua on gazeta.ua
У родини ексголови Херсонської МВА знайшли маєток під Києвом за $500 тис.
Через місяць після звільнення Романа Мрочка з посади голови Херсонської МВА його родина стала власником дорогого майна у передмісті Києва. Наприкінці травня 2025 року його батьки оформили на себе будинок площею майже 580 кв.м у Петропавлівській Борщагівці. Цей будинок розташований на вулиці Травневій, 11. Разом із ним придбано дві земельні ділянки. Ще однією співвласницею виявилась Ірина Григоренко. Про це пише "Мост". Ринкова вартість будинків у цьому районі коливається від $300 до $500 тис. За даними журналістів, поруч продається об'єкт трохи менший, але з басейном, за $510 тис. Інша подібна будівля коштує $420 тис. Мати Мрочка - Любов Іванівна - вже має квартиру в Києві на проспекті Європейського Союзу. У цій же квартирі зареєстрована як фізична особа-підприємець його невістка Інна Мрочко. Батько - військовий пенсіонер, який неодноразово звертався до суду для перерахунку пенсії. У 2019 році він отримав понад 130 тис. грн як щомісячне забезпечення, а ще 210 тис. грн виплатив Пенсійний фонд за рішенням суду. У податкових даних за 2020 рік вказано, що батько мав 39 тис. дол. заощаджень. Також він виручив понад 2 млн грн від продажу майна. У тому ж році в "Укроборонпромі" йому нарахували понад 640 тис. грн зарплати. За наявною інформацією, у 2019 році Любов Мрочко отримала пенсію на суму 15 тис. грн. При цьому мала новий Lехus. Того ж року родина задекларувала квартиру в ЖК "Варшавський", яку придбали нібито за 544 тис. грн. Але вартість аналогічних квартир у цьому комплексі є суттєво вищою. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У сина Баканова знайшли маєток на землі, купленій за заниженою вартістю Журналісти вказують, що наявні доходи батьків не дозволяють пояснити придбання дорогого будинку у столичному передмісті. При цьому Ірина Григоренко, яка стала третьою співвласницею, зареєстрована на Вінниччині. Там же мешкають родичі Мрочка. Повна інформація про неї відсутня, проте є певні зв'язки. У селі Медмеже Вушко є кооператив "Ведмеже", серед засновників якого значиться дядько Мрочка - Ярослав. Поруч у засновниках - Микола Григоренко. У 2020 році партійний список "Голосу" на Вінниччині включав Юлію Григоренко. Вона була адміністратором у ФОП Ярослава Мрочка, який очолював обласну організацію цієї політичної сили. Журналісти припускають, що Ірина Григоренко - або родичка, або близька знайома родини. За версією "Мосту", будинок насправді міг купити сам Роман Мрочко, який у своїй декларації вказав понад 300 тис. дол. заощаджень. А майно було записано на родичів і третю особу, аби уникнути зайвого розголосу. Президент Володимир Зеленський звільнив голову Херсонської міської військової адміністрації Романа Мрочка. Відповідне розпорядження глави держави від 17 квітня оприлюднив Офіс президента.
we.ua - У родини ексголови Херсонської МВА знайшли маєток під Києвом за $500 тис.
DOU - Developers of Ukraine on dou.ua
На пошук розробників — від трьох до п’яти місяців. Як працює ІТ-команда «Сільпо» і яких спеціалістів шукає
«Сільпо» — один із найпомітніших гравців на українському ринку е-соmmеrсе. В ІТ-команді цієї компанії працює кілька сотень спеціалістів, і до цього часу компанія не розповідала детально про їхню роботу назагал. В інтерв’ю для DОU СТО напряму е-соmmеrсе «Сільпо» Ігор Дрозд поділився, над чим і як працює ця команда, що з наймом спеціалістів і які підходи до архітектури й управління у «Сільпо». Також ми поговорили про проблеми е-соmmеrсе в Україні та впровадження штучного інтелекту. «Десять DеvОрs можуть забезпечувати сервіс для 28 продуктових команд» Загалом в ІТ-команді понад 350 спеціалістів. Вони розподілені між 28 продуктовими та 6 сервісними командами. Ми працюємо за моделлю unFІХ. Тобто робота побудована так, що замість жорсткої ієрархії створюються невеликі автономні команди (від 5 до 12 людей). Окрема команда зосереджена на окремому продукті або завданнях. Команди згруповуються у стріми, кожен з яких відповідає за окремий бізнес-напрям. Найбільшою структурною одиницею є департаменти, до яких входять стріми. Усього департаментів п’ять: Розвиток LОКО. Це наша доставка. Він охоплює стріми LОКО та мерчантів. Останній відповідає за інтеграцію зовнішніх партнерів — ресторанів, аптек та інших бізнес-екосистем, з яких ми робимо доставку.Оптимізація операційних процесів і розвитку мережі. До нього входить стрім, що відповідає за платформу «Збирання». Це наш основний інструмент, яким користуються в магазинах для комплектування замовлень.«Фронти Сільпо». До якого входить 10 команд. Це наш найбільший стрим, оскільки він охоплює розробку мобільного застосунку та вебнапряму. Крім того, кілька команд займаються певними бекофіс-функціями.Екосистема та кур’єрська платформа. Цей департамент об’єднує «Власний рахунок» (п’ять команд), кур’єрську платформу та підписки. Також тут працюють команди, які відповідають за наш платіжний шлюз і продукти для роботи з даними клієнтів. Зокрема, це авторизація та кабінет гостя.Аналітика охоплює операційну та маркетингову аналітику, а також власну дата-платформу. У нас є така одиниця, як форуми. Це спільноти фахівців певної експертизи. Наприклад, є форуми бекенд-розробників, мобільної та фронтенд-розробки. У моделі unFІХ ролі розподілені за рівнями відповідальності. Стратегічні рішення ухвалюють керівники департаментів, розвитком напрямів займаються стрим-лідери. У командах працюють продукт-оунери, а за координацію і людей відповідають капітани команд, якими можуть бути навіть QА. Технічну експертизу підтримують форуми, якими керують капітани форумів — досвідчені фахівці у конкретних технологіях. У складі самих команд працюють бекенд-розробники, фронтенд-розробники та QА-інженери. Решта — це сервісні функції, до яких належать DеvОрs-спеціалісти, дизайнери та співробітники підтримки. Вони не закріплені за конкретними командами, а надають свої послуги всім продуктовим командам. «Найбільше відмов ми даємо саме на фінальному етапі» Ми постійно розширюємося, наймаємо фахівців. Зараз активно шукаємо архітекторів, розробників, бізнес-аналітиків і дата-аналітиків. Відкриті вакансії регулярно з’являються на DОU. Навіть якщо на момент зустрічі з кандидатом у нас немає релевантної позиції, ми завжди знайдемо місце для талановитої людини. Наш процес найму зазвичай складається з трьох ключових етапів: Спілкування з НR. Спочатку наш НR-спеціаліст знаходить кандидатів або опрацьовує заявки. На цій співбесіді він збирає базову інформацію та оцінює софт-скіли: наскільки людина комунікабельна, як себе презентує, чи є попередній метч.Технічна співбесіда. З кандидатом спілкується капітан форуму — наш найбільш досвідчений технічний спеціаліст, а також хтось із команди, до якої потенційно приєднається людина. Ми перевіряємо технічні навички, але не тільки. Нам важливо, як людина комунікує на технічному рівні та аргументує думку. Іноді можемо змоделювати мікроконфлікт, схожий на робочу суперечку за технічні рішення. Дуже показово, як кандидат у такій ситуації відстоює свою позицію.Співбесіда на відповідність цінностям. Цей етап проводить Sсrum-майстер команди, іноді разом з Рrоduсt Оwnеr. Це вже глибока перевірка на сумісність. Ми аналізуємо, як людина поводиться у різних ситуаціях і, найголовніше, чи збігаються її життєві цінності з цінностями компанії. Найбільше відмов даємо на фінальному етапі. Як показує практика, якщо нема повного метчу, з часом можуть виникнути труднощі у спільній роботі. Раніше у нас були ще співбесіди з СТО чи Неаd оf dеvеlорmеnt, але ми їх прибрали. Що довша воронка найму, то вищий ризик втратити кандидата. Це як у продажах зі складним процесом оплати, де клієнти «відвалюються» на кожному кроці. Іноді, наприклад для DеvОрs-інженерів, ми можемо спростити процес до однієї технічної співбесіди з лідом після спілкування з НR. Але загалом стандартна практика охоплює два з половиною етапи: скринінг з НR, технічна співбесіда і фінальна перевірка на цінності. «Плинність кадрів серед сеньйорів дуже низька» Шукати співробітників — це виклик. Наприклад, пошук одного архітектора може зайняти пів року або й більше. Оскільки ми маємо чіткі вимоги до процесів і технічної підготовки кандидатів. Ми використовуємо сuttіng-еdgе технології, мікросервісну архітектуру та новий підхід до її побудови — продукто-орієнтовану архітектуру. Це означає, що кожен продукт є окремим SааS-рішенням, здатним функціонувати самостійно. За моїми спостереженнями, багато архітекторів на ринку мають обмежений досвід роботи з мікросервісами у великих масштабах — скажімо, 20-30, але не понад 500 мікросервісів, або взаємодії між понад 10 продуктами. Ключовим аспектом для нас є продуктовий майндсет. Це означає, що співробітник — чи то розробник, QА, чи архітектор — не просто виконує вказівки бізнесу, а сам активно формує бізнес. Кожен має ставити питання: «Як це відповідає нашим річним чи квартальним цілям? Яку метрику ми драйвимо? Навіщо нам реалізовувати цю фічу?». На жаль, на ринку недостатньо спеціалістів з таким рівнем продуктового мислення. Розкажу на прикладі архітектора. Для нас це не просто виконавець, а людина, яка трансформує бізнес-потреби в технічні рішення. Архітектор має драйвити бізнес, пропонувати оптимальні рішення, а не просто дотримуватися вказівок. Він аналізує завдання та пропонує варіанти реалізації, враховуючи план розвитку продукту на рік, два, три, п’ять років. Він будує технічну експертизу та продуктову лінію з погляду архітектури та техніки. За моїми спостереженнями, на ринку багато архітекторів, які просто отримують завдання, розкладають його на схеми, передають командам і не заглиблюються в долю продукту. Розробників теж непросто знайти. Пошук може тривати від трьох до п’яти місяців. У нас постійно відкриті 3-4 вакансії, і їхнє закриття часто затягується, особливо коли йдеться про сеньйорні позиції. Досить поширена ситуація, коли кандидат позиціонує себе як сеньйор, але після співбесіди, згідно з нашою скіл-матрицею, його рівень відповідає мідлу. Якщо кандидат погоджується на такі умови, ми пропонуємо йому план розвитку. У будь-якому разі є тримісячний випробувальний термін. Якщо ми бачимо, що людина прагне навчатися і має мотивацію до зростання, ми завжди готові її додатково навчити, щоб згодом вона досягла рівня сеньйора. Однак плинність кадрів, особливо серед сеньйорів, у нас низька. Чимало співробітників працюють з нами по три-чотири роки і постійно розвиваються, змінюють позиції. Ми намагаємося закривати вакансії через внутрішнє навчання, і лише за потреби наймаємо мідлів або сеньйорів з ринку. Ми не беремо людей без досвіду. Єдиний «вхідний квиток» у такому разі — це команда підтримки. Саме із сапорту маємо чимало успішних кейсів, коли люди виростали до девопсів, QА-спеціалістів та розробників. Може здатися, що втрата фахівця з підтримки — це не суттєво, але це зовсім не так. За час роботи людина досконало вивчає, як функціонують наші системи та всі їхні нюанси. Тому заохочуємо їх до зростання — навчаємо і допомагаємо перейти на технічні ролі, коли виникає таке бажання. «У нас не працює підхід „протестував, віддав, а що там далі буде — не моя справа“» Є стереотип, що всі міжнародні компанії суперстабільні, не скорочують персонал і платять високі зарплати. Тому більшість тих самих архітекторів, інших спеціалістів прагнуть працювати саме в таких. Тому українським ІТ-компаніям, які працюють на внутрішній ринок, зокрема нам, важче шукати людей. Доводиться докладати зусиль для боротьби із цим стереотипом. Ми теж пропонуємо ринкові зарплати. З якості продуктів ми перевершуємо середньоринковий рівень. Проте стереотип є. Ми відправляємо наших архітекторів та продукт-оунерів на різні заходи, щоб показати, яке гідне місце займаємо на цьому ринку і чому до нас варто йти. У нас було багато випадків, коли люди приходили з очікуванням тимчасового працевлаштування, думаючи «пересиджу тут, пошукаю щось інше». Однак вони зрештою щиро дивувалися і залишалися. Багато нових співробітників приходять за рекомендаціями і відчувають можливості для розвитку. Наші QА-спеціалісти, наприклад, відповідають за весь процес забезпечення якості, а не просто за тестування. Це людина, яка може рішуче сказати: «Ні, ми не релізимо, це вимагає доопрацювання». У нас не працює підхід «протестував, віддав, а що там далі буде — не моя справа», У нас кожен розуміє, для чого він робить свою роботу, і несе відповідальність за якість. Розробник відповідає за те, як його продукт працює в продакшені. Якщо щось виходить з ладу, він має це виправити. Це стимулює розробників створювати якісний продукт, щоб не доводилося розв’язувати проблеми на вихідних. Завдяки такій зміні філософії та поліпшенню процесів ми зменшили річні втрати від інцидентів. Наприклад у 2023-му ці витрати становили — 80 мільйонів гривень, а у 2024-го — вже 8 мільйонів гривень. «Якщо всі раптом захочуть прийти в офіс, столів може не вистачити» Основна модель зараз — гіг-контракти, але є можливість працювати і як ФОП, а для деяких позицій передбачене класичне працевлаштування в штат «Сільпо». Ми підбираємо формат, який найкраще підходить фахівцеві й типу співпраці. Щодо соціального пакета, то він у нас досить широкий: медичне страхування;компенсація витрат на спорт;сесії з психологом або коучем (ми приділяємо велику увагу ментальному здоров’ю);покриття витрат на професійне навчання — курси, сертифікації, вивчення іноземних мов;спеціальні пропозиції на кулінарію в «Сільпо»;спеціальні пропозиції в партнерських зоомагазинах і аптеках;консьєрж-сервіс — персональний помічник, який допомагає з побутовими справами: організувати подорож, дібрати подарунок тощо. Після 2022 року ми повністю переорієнтувались на гнучкий формат. Якщо раніше фокусувалися на Києві й офісах, то тепер наймаємо людей по всій Україні та за кордоном. Єдина вимога — знання української мови. Офіси у нас залишились, і ними користуються — щодня приходить 30–40 людей. Хтось працює постійно з офісу, хтось навідується раз чи два на тиждень. Формат офісу ми змінили — тепер це коворкінг без закріплених місць. Якщо всі раптом захочуть прийти в офіс, столів може не вистачити. Після перемоги повертатися до класичної офісної моделі не плануємо. Це вже неможливо фізично — наші спеціалісти працюють з різних міст і країн. Було б дивно втрачати сильних людей через їхню геолокацію. «Всі бачать прозорі метрики, тому одразу можна виявити, хто як працює» Наша система оцінки ефективності прямо пов’язана з переглядом зарплати. Я не можу розкривати комерційні таємниці, але розповім про загальний підхід. Все починається з глобальних бізнес-цілей компанії. Потім вони розбиваються на конкретні КРІ для керівників, а далі спускаються на рівень команд. Таким чином, кожна команда чітко знає, на яку метрику вона впливає. Наприклад, у мене це uрtіmе на рівні 99,9%, для когось — час життя клієнта (LТV) або конверсія з кошика в замовлення тощо. Загальний пріоритет — це оцінка гостя та його задоволеність. Ми постійно вимірюємо цей показник, Nеt Рrоmоtеr Sсоrе (NРS), на щотижневій основі. Окрім бізнес-метрик, у нас є власна унікальна розробка — система, що автоматично моніторить технічну та процесну якість продуктів. Раз на пів року проводимо комплексну оцінку, яка є основою для перегляду зарплат. Під час неї враховуємо кілька факторів: виконання командою її ключових метрик, досягнення співробітником цілей з персонального розвитку, а також його внесок у загальний результат на думку колег. Така система має цікавий ефект. Всі бачать прозорі метрики, тому одразу можна виявити тих, хто як працює, хто «відсиджується». І коли члени команди розуміють, що від них залежить їхній дохід і розвиток, вони впливають на таких працівників. І зазвичай проблема вирішується без вказівок менеджера. «Замість скорочень ми обрали інвестиції» У нас не було скорочень з початку роботи над LОКО в листопаді 2021 року. Ми тільки зростаємо. Навіть із початком повномасштабного вторгнення в е-соmmеrсе та екосистемі не скоротили жодної людини. Ба більше, за цей час від нас пішли одиниці — їх можна перерахувати на пальцях однієї руки. У нас сформувалася супермотивована команда, яка чітко усвідомлювала виклики війни й важливість нашої ролі — забезпечити людей продуктами. Всі були на своїх місцях і працювали. Ми почали активно вкладалися в операційні процеси і трансформуватися. І ця стратегія спрацювала. Поки ринок скорочував штати, ми зберегли команду і продовжили наймати. Як результат — сьогодні на ринку fооd е-соmmеrсе в Україні ми в лідерах. Багато хто тільки зараз усвідомлює потребу в онлайн-доставці й намагається зібрати ІТ-команду, стикаючись із шаленим дефіцитом спеціалістів. Хороші менеджери не ходять вільно по ринку, чекаючи, поки хтось прийде і скаже: «Ану, заходь, побудуй мені е-соm». «Ми не хочемо опинитися серед тих, хто не встиг адаптуватися» Штучний інтелект — це вже наша реальність, і хто його не використовуватиме — просто відстане або взагалі зникне. Ми активно інтегруємо ШІ у робочі процеси, і для нас є три ключові напрями. Розробка. Застосовуємо ШІ для генерування коду, документації, соdе rеvіеw. Це про підсилення команди, а не заміну. Я вважаю, що за 3–5 років класичне програмування трансформується, і до цього треба готуватися вже зараз.Маркетинг і контент. ШІ допомагає обробляти матеріали, оптимізує рекламні кампанії.Управління командами. У нас є внутрішній продукт для оцінки ефективності, плюс використовуємо ШІ для підсумків зустрічей — щоб швидше фіксувати домовленості. Тестуємо нові ідеї для інтеграції штучного інтелекту для гостей. Але дотримуємось простого правила: поки самі не будемо задоволені — на ринок не випустимо. Ми самі як менеджери, як розробники замовляємо продукти через застосунок, даємо фідбек. Нам важливо зберігати високий NРS і лояльність гостей. Якщо інструмент не вирішує реальну потребу або викликає хейт у користувачів — він нам не потрібен. Наприклад, пробували рішення для підбору меню. Звучить круто, але під час тестів нерідко ШІ починає видавати некоректні результати. На запит «романтична вечеря з морепродуктами» може видавати, умовно, «квашена капуста» або ще щось. Ринок зараз експериментує з ШІ-рецептами, раціонами, підрахунком калорій. Але я ще не бачив реально успішного кейсу на великих обсягах. Коли в тебе мільйони гостей — система часто дає збій. Плюс це шалено дорого, якщо використовувати, скажімо, АРІ СhаtGРТ. Тому ми думаємо про власні моделі, які будуть економнішими. Ми навіть запускали фановий продукт: після покупки гість отримував згенеровану тваринку з продуктів, які він замовив. Воно розлетілося соцмережами, але ШІ іноді генерував страшних істот — таке дитині не покажеш. Тому знову ж — тестуємо, експериментуємо, але підходимо обережно. «Найпростіший спосіб це наздогнати — скопіювати й спробувати покращити» Ми почали системно інвестувати в е-соmmеrсе ще у 2022 році — і саме це дозволило вирватися вперед. Дійшло до того, що деякі інші гравці ринку почали переймати наші ідеї. Наприклад, мені знайомі з команд конкурентів чесно зізнавались: «Ми відкриваємо ваш застосунок і дивимось, як ви це зробили, і повторюємо». Загалом е-соm в Україні зростає. Це молодий ринок із великим потенціалом. Але є проблеми. Головна — наслідки повномасштабної війни: багато людей виїхало і продовжують виїжджати,купівельна спроможність падає через інфляцію і загальне подорожчання. Це зменшує базу користувачів і уповільнює розвиток ніші. Але попри все магазини «Сільпо» давно стали лавмарками — їх відвідують як музеї. Ми прагнемо, щоб і наш е-соm був на такому ж рівні. Коли не було світла, ми не припиняли доставку. Кур’єри піднімалися пішки на 20-й поверх із замовленнями вагою 20–30 кілограмів. Це не виняток, це стандарт. Ми сказали: «Доставка до дверей — без компромісів». Зараз ми продовжуємо розвиток. Наприклад, до кінця 2025 року готуємо запуск внутрішніх продуктів у сфері роботи з асортиментом, щоб зробити цей процес більш ефективним. Тут плануємо нову команду, яка покращуватиме пропозиції для гостей. Також хочемо розвивати В2В-напрям. Наш сайт орієнтований на В2С, і для В2В-клієнтів він не зовсім зручний. Тож маємо на меті зробити якісний окремий сервіс під їхні потреби. Паралельно готуємось до високого сезону. Літо — традиційно найповільніший період для fооd е-соm, тож уже зараз плануємо активності на Чорну пʼятницю, Новий рік та інші пікові навантаження. Окрім цього працюємо над тим, щоб не стати lеgасy-продуктом. Виходить РНР 8.4 — оновлюємось, новий Symfоny Frаmеwоrk — теж. Бо ми вже великі, маємо понад 500 мікросервісів. А якщо працюватимемо на застарілих технологіях, до нас не йтимуть круті спеціалісти.
we.ua - На пошук розробників — від трьох до п’яти місяців. Як працює ІТ-команда «Сільпо» і яких спеціалістів шукає
Gazeta.ua on gazeta.ua
Обстрілянний рік тому "Охматдит" нарешті почали відновлювати
Після низки скандалів та тривалої бюрократичної тяганини відому дитячу лікарню, яку атакували росіяни, почали ремонтувати. Скільки коштуватиме ремонт і хто хотів освоїти кошти - розповідаємо у цьому матеріалі. 8 липня 2024 року російська ракета влучила в один із корпусів лікарні "Охматдит", де розташоване токсикологічне відділення. Внаслідок удару постраждала майже вся територія медзакладу. Відразу після атаки в Україні та за кордоном почали збирати кошти на відновлення лікарні. Рахунки для допомоги відкрили: держава через платформу Unіtеd 24, благодійний фонд "Таблеточки" та фонд "Охматдит Здорове дитинство" (ОЗД). До збору долучилися тисячі українців, представники діаспори, великі компанії й громадські ініціативи. Загалом вони зібрали понад мільярд гривень. Однак етап відновлення стартував аж нинішнього червня майже через рік після атаки. Зволікання сталось через великий публічний конфлікт. У його котлі варились дирекція лікарні та дирекція благодійного фонду, що збирав гроші; голова МОЗ і журналісти-розслідувачі. Суть конфлікту навколо "Охматдиту" Одна з організацій, що збирала гроші - це фонд "Охматдит здорове дитинство" (ОЗД), заснована волонтером і другом генерального директора лікарні. Дирекція лікарні переконувала, що дуже поспішала відремонтувати до минулорічної зими хоча б найбільший корпус і знайти підрядника. Тому, як пояснило керівництво закладу, спробували піти найкоротшим бюрократичним шляхом: конкурс оголосила не сама лікарня, а згаданий фонд ОЗД, і не через "Прозоро", а на комерційному тендерному майданчику. Щоб провести конкурс, лікарня мала визначити приблизну вартість ремонту. Однак за тиждень, що залишався до конкурсу, лікарня не встигла і, мовляв, у настільки стиснуті терміни не могла встигнути цього зробити. Тому переможця конкурсу визначали не за ціною, а за сумою балів за певними критеріями. Серед трьох "фіналістів" конкурсу переможця обрали як найменш ризикованого, хоч і не ідеального у нього був замалий статутний капітал. Переможцем тендеру на ремонт корпусу дитячої лікарні "Охматдит" без пояснень обрали фірму, комерційна пропозиція якої є значно вищою за інші Тож переможцем тендеру на ремонт корпусу дитячої лікарні "Охматдит" без пояснень обрали фірму, комерційна пропозиція якої є значно вищою за інші, які подавалися на конкурс, - ТОВ "Буд-технолоджі". Про це наприкінці липня минулого року й повідомили у благодійній організації "Благодійний фонд "Охматдит здорове дитинство". Із 14 учасників конкурсу це була третя за дорожнечею пропозиція розміром 307 млн грн (тут і далі без ПДВ). Десяток інших учасників пропонували виконати роботи значно дешевше від 42 до 286 млн грн. Однак із жодним з них замовник перемовин не вів, ніяк не пояснюючи своє рішення. Це не могло не викликати запитань у суспільстві. Аналіз розслідувачів "Наших грошей" показав, що з десяти дешевших пропозицій щонайменше сім містили повністю заповнені комерційні пропозиції з вказанням цін за різні види робіт. "Охматдит" акцентував увагу, що "проведений конкурсний відбір не є тендером в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі", а є приватним конкурсом, організованим з метою відкритого та добросовісного використання коштів, пожертвуваних громадянами". Якась словесна абракадабра поряд з відсутністю аргументації ігнорування дешевших пропозицій. За даними "Наших грошей" від учасників конкурсу, у фінал були відібрані фірми "ДАК" (310 млн грн) із групи "Альтіс" Олександра Глімбовського, "Буд-технолоджі" (307 млн грн) із групи Sеnsаr запорізького забудовника Марка Марченка та "Мега профіт груп" (220 млн грн) Олексія Ломакіна і Юлії Кузьменко. Робоча група замовника провела з цими фірмами онлайн-зустрічі. "Мега профіт груп" отримала відмову через невідомі підозри щодо її податкових документів. "ДАК" відмели через скандальну репутацію Глімбовського. У липні Глімбовський був затриманий по справі НАБУ щодо корупції у виконанні його зятя Романа Насірова, коли той керував податковою у 2015-2016 роках. Замовник довірив фірмі "Столична правова фундація" провести "юридичний аналіз переможця з приводу доброчесності" і зрештою обрав "Буд-технолоджі" підрядником. При цьому замовник з невідомих причин проігнорував явні проблеми у пропозиції переможця, що вказують на нестачу технічних засобів для відповідального проведення робіт такого обʼєму та характеру. Наприклад, "Буд-технолоджі" вказала лише оренду будівельної техніки: автокран з маніпулятором та екскаватор. Жодна із цих машин не може бути використана для монтажу фасадів вище другого поверху. Також фірма не завантажила жодних даних про обладнання для монтажу плитки. Тобто, в заявці ціни й обсяг робіт завищені. Фонд ОЗД мав перерахувати гроші зі свого рахунку на рахунок "Охматдиту", однак законодавство забороняє це робити без договору або спеціального запиту. Гроші не перерахували й це викликало новий виток конфлікту між Фондом та лікарнею. Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко пообіцяв провести повторний конкурс уже за стандартною процедурою і через "Прозоро". Також було відсторонено генерального директора лікарні, створено спеціальну раду з відновлення "Охматдиту". Чиновники пообіцяли, що новий конкурс, на якому оберуть підрядника, проведуть за всіма процедурами і через "Прозоро" й новий підрядник почне ремонтувати лікарню не раніше, ніж взимку (минулого року). Однак, усе дещо затягнулось. Про початок відновлювальних робіт міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив аж наприкінці квітня вже цього, 2025 року. Робота стартувала Новий тендер провели наприкінці травня через систему "Прозорро". Перемогла компанія "Ріола-Модуль" з пропозицією майже 293 мільйони гривень. Кошторис перевірили і в лікарні, і в незалежній інженерній компанії Ерtіsа. Нещодавно підписали угоду між медичним закладом, фондом "Охматдит Здорове дитинство" з одного боку та компанією "Ріола-Модуль", з іншого. Усе нібито проходить за правилами: компанія має зробити ремонт нового корпусу, а фонд платить за це грошима, котрі люди пожертвували після атаки в липні 2024 року. Також усі рішення контролює Рада з відновлення "Охматдиту". Ремонт нового корпусу "Охматдиту" коштуватиме 293 мільйони гривень це на 70 мільйонів менше, ніж очікувалося. Пояснюють, що "Ріола-Модуль" вже працювала на цьому об'єкті. Компанія має залишки матеріалів, закуплені ще до повномасштабного вторгнення, і добре знає особливості корпусу. Це й дозволило знизити вартість робіт. Водночас, за інформацією "Слідства.Інфо", з 2015 по 2023 роки "Ріола-Модуль" фігурувала у 10 кримінальних провадженнях. Йшлося про розкрадання державних коштів у змові з посадовими особами. У жодній з цих справ компанію не визнали винною. Будівельні роботи стартували одразу після отримання дозволу. Перший етап закриття фасаду та відновлення пошкоджених конструкцій. І це критично важливо зробити до початку зимового періоду, аби корпус не залишався відкритим. Паралельно триває підготовка до внутрішніх робіт. Відремонтувати лікувально-діагностичний корпус, за умовами договору, мають до кінця 2025 року. У фонді ОЗД кажуть, що під час ремонту можуть змінювати проєктну документацію так часто буває на таких об'єктах. Але підрядник обіцяє, що ціна ремонту не перевищить суму договору, а десь навіть може вийти дешевше.
we.ua - Обстрілянний рік тому Охматдит нарешті почали відновлювати
Еспресо on espreso.tv
Після війни треба вийти на новий суспільний договір та ухвалити нову Конституцію, - юрист Магера
Про це в ефірі Еспресо заявив юрист, експерт з конституційного права Центру політико-правових реформ Андрій Магера."Я десь переконаний, що Україна вагітна новою Конституцією. Попри те, що чинна Конституція 1996 року була прогресивною для свого часу, ухвалювалася в стінах парламенту, а не під постріли танків у Москві чи переламуванні опозиції в Білорусі. У нас це зробили в цивілізований спосіб, але це аж 1996 рік", - сказав він.На думку Магери, ми будемо жити в повоєнний період, де будуть зовсім інші умови. "Нам треба сказати: "Дякую" цій Конституції, вона дуже багато зробила, ми її намагаємось дотримуватися. Нас все ж таки чекає новий конституційний процес і за допомогою дуже широкого консенсусу багатьох політичних сил нам треба вийти на новий суспільний договір і ухвалити нову Конституцію", - додав юрист.Він наголосив, що питання ухвалення Конституції не передбачене в чинній Конституції, вона не передбачає як це робити. "Є стаття 5, де йдеться, що право визначати й змінювати конституційний лад належить народу. Спосіб - не визначено. Дехто вважає, що достатньо ініціювати питання шляхом народної ініціативи повністю нового тексту. Я схиляюся до позиції, що має бути більш активна роль парламенту. Можливо, шляхом ухвалення окремого закону, коли парламент ухвалює той проєкт тексту Конституції, який може піти на всеукраїнський референдум", - сказав Магера. Юрист вважає, що без участі парламенту, ми маємо загрозу скотитися до нової авторитарної моделі української державності. "Парламент має обов'язково брати участь у цьому процесі, але остаточну крапку в цьому має поставити український народ. Безумно буде ключова роль парламенту та офіційна правова позиція КСУ в частині процедури ухвалення нової Конституції України. Ми, юристи, маємо все максимально зробити для того, аби ми не жили в повоєнний період чи в авторитарних, чи напівавторитарних умовах, а такі ризики можуть залишатися", - підсумував він.
we.ua - Після війни треба вийти на новий суспільний договір та ухвалити нову Конституцію, - юрист Магера
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules