Орбан розповів, що Трамп запитує його, коли Угорщина вийде з ЄСВіктор Орбан заявив, що Трамп цікавиться, коли Угорщина покине ЄС. Він також додав, що якби ЄС був таким, як зараз, Угорщина могла б не подавати заявку на вступ.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що в телефонних розмовах із президентом США, які, за його твердженням, відбуваються регулярно, Трамп запитує його, коли Угорщина вийде з Європейського Союзу.
А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
"Це стукіт у двері": Орбан закликає угорців голосувати проти вступу України до ЄСПрем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан закликає голосувати проти вступу України до ЄС, побоюючись за економіку країни. Він наголошує, що це вирішить майбутнє Угорщини.
Про це вона сказала в етері телеканалу "Еспресо"."Я розмовляю в Брюсселі з дипломатами - як європейськими, так і з дипломатами країн, які також ведуть перемовини про вступ до ЄС. І зараз все частіше лунають думки, що навіть Молдова, яка нині йде з нами в одній упряжці, в тісній зв’язці, з якою ми разом розпочали переговори про вступ, разом прагнемо відкривати кластери та разом хочемо вступити до ЄС до 2030 року, можливо, відірветься від України.Ця інформація раніше не звучала в новинах, але про це говорять цілком серйозно. І серйозно розмірковують, що, можливо, якщо не цього літа, то на початку осені Молдова почне відкривати кластери окремо від України. Тобто ситуація виглядає не надто добре", - зауважила Висоцька.За словами кореспондентки, порівняно з Молдовою, Україна готова в багатьох аспектах, навіть більше, ніж Молдова. Україна провела велику роботу, яка почалася ще після перемоги Майдану. З 2014 року триває інтенсивна робота з наближення України до ЄС. Ніхто в ЄС не сумнівається, що формально Україна виконує всі зобов’язання, які бере на себе перед ЄС."Ми формально готові до відкриття кластера "Основи" з 16 січня 2025 року, відтоді цей процес завис. Україна готова відкривати кластери, але не може цього зробити, бо процес блокує Угорщина. І тепер, можна сказати, навіть Словаччина дещо "попустилася". Після засідання міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто вийшов до ЗМІ й заявив, що 26 із 27 міністрів намагалися на нього тиснути, вмовляли погодитися на відкриття переговорних кластерів з Україною. Тож нині наша головна проблема - це Угорщина", - наголосила Висоцька.Україна готова відкрити переговорні кластери щодо вступу до ЄС, але Угорщина блокує цей процес, - Висоцька.Ми формально готові до відкриття кластера "Основи" з 16 січня 2025 року, відтоді цей процес завис. Україна готова відкривати кластери, але не може цього зробити, бо процес… ріс.twіttеr.соm/хНхоbхМарН— Еспресо (@ЕsрrеsоТV) Арrіl 23, 2025 Раніше повідомлялось, що в середині квітня в Угорщині розпочнеться голосування щодо вступу України до Європейського Союзу. Разом із бюлетенем виборці отримають і документ з "наслідками" та "ризиками" приєднання українців.10 квітня посол ЄС в Україні Катаріна Матернова розповіла, що ЄС працює з Угорщиною над "подоланням труднощів" у питанні відкриття всіх кластерів у 2025 році стосовно переговорів про вступ України до блоку.Згодом Орбан заявив, що його держава не дозволить Брюсселю примусити її підтримати членство України в Європейському Союзі.Премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан на референдумі в державі стосовно вступу України в Європейський Союз проголосував проти.
Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо"."Ні, Угорщина не заблокує членство України в ЄС. Ми працюємо з усіма 27 країнами - членами Європейського Союзу, зокрема й з Угорщиною, а також з Єврокомісією, яка є урядом ЄС.По перше, ВР вже ухвалила зміни до законодавства щодо мов національних меншин, зокрема й у сфері професійної освіти. Це важливий крок до європейських стандартів. По-друге, це - крок назустріч, у тому числі й угорській спільноті в Україні, зокрема молоді, яка здобуватиме освіту", - зауважив Наливайченко. За словами секретаря Комітету ВР з питань інтеграції України з ЄС, Україна швидко змінює законодавство, щоб зняти будь-які питання, які можуть виникати, наприклад, у нашого сусіда - Угорщини."Крім того, ми також ратифікували в парламенті європейську програму транскордонного співробітництва і фінансування між громадами. Тепер, наприклад, громади в Закарпатті отримали пряму законодавчу можливість створювати спільні проєкти з громадами Угорщини та отримувати фінансування безпосередньо від ЄС.Ми виступаємо за те, щоб кожна громада, особливо вздовж кордону з ЄС - це Румунія, Угорщина, Польща, Словаччина, могла користуватися мільярдами євро ЄС для розбудови місцевої інфраструктури. Важливо, що ці кошти надходитимуть напряму, без посередництва Києва, і працюватимуть саме на місцеві проєкти.Це і є реальна інтеграція. Це приклад того, як з Угорщиною можна й потрібно співпрацювати, аби не лише уникати перешкод, а й щоб і Угорщина, і угорські громади, а головне - угорський народ, підтримували прагнення українського народу бути частиною європейської сім'ї", - додав Наливайченко. Раніше повідомлялось, що в середині квітня в Угорщині розпочнеться голосування щодо вступу України до Європейського Союзу. Разом із бюлетенем виборці отримають і документ з "наслідками" та "ризиками" приєднання українців.10 квітня посол ЄС в Україні Катаріна Матернова розповіла, що ЄС працює з Угорщиною над "подоланням труднощів" у питанні відкриття всіх кластерів у 2025 році стосовно переговорів про вступ України до блоку.Згодом Орбан заявив, що його держава не дозволить Брюсселю примусити її підтримати членство України в Європейському Союзі.Премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан на референдумі в державі стосовно вступу України в Європейський Союз проголосував проти.
Орбан похвалився бюлетенем з позначкою "проти" після опитування в Угорщині щодо вступу України до ЄСПрем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан проголосував проти вступу України до ЄС, вважаючи, що це загрожує економіці країни. Радник Орбана заявив, що підтримка України коштуватиме 100 млрд доларів на рік.
Ааа, ууу, все, Трамп хоче визнати Крим. Візьмім за основу просту річ: коли Трамп хоче зробити якусь х*рню — він про це сам всім розказує і робить. Здається, він взагалі нічого не може тримати в секреті, і рішення визнавати Крим — тим більше. Він жодного разу нічого подібного не говорив. І це логічно, бо це виглядає повною маячнею. Як це має працювати? США визнали Крим російським. "Дорогі американці — тепер можете їхати відпочивати в Крим". Так? Що має бути далі? Китай, захоплюй Тайвань терміново? Навіть якщо припустити цю маячню, то як він завершує війну? Путін каже — ура, СВО успішна, Крим — наш?Далі — Рубіо їде в Лондон поставити українцям ультиматум. Через кілька хвилин з’ясовується, що він взагалі вже не їде. А ультиматум то який — нас не візьмуть в НАТО! Серйозно? Тобто те, що це нам публічно говорить Трамп, генсек Рютте, путінські міньйони Орбан і Фіцо — це значить не було ультиматумом. А тут опа і на.Читайте також: Час Ч. Ситуація прямує до своєї розв’язкиАпогей — Путін згідний на мир по лінії фронту. Страшний інсайд, всім інсайдам. Те, що орки вже два роки говорять, що вони готові до переговорів з урахуванням "ситуации на поле боя" - це значить не був інсайд. Як має виглядати мир по лінії фронту? Як Мінськ - 3? Тобто Путін вбив і поранив під мільйон своїх громадян, щоб укласти Мінськ - 3? Серйозно? Тому моя вам порада: бачите новину в стилі "якась західна газета опублікувала інсайд" - закривайте новину. Збережете здоров’я, а Трамп все одно вам сам все скаже.Тепер про те, що відбувається насправді. Триває гра "хто зірве перемир’я". Я вже писав, що до 9 травня Путін буде грати в цю гру. Суть гри така — хто перший відмовиться. Я не виключаю, що орки вкидають якісь нісенітниці типу хай хоч Крим визнають і буде мир. Але ціль такої маячні виключно в тому, щоб ми сказали, що це не можливо, і Трамп психанув на нас. Ми поки добре тримаємося в цій грі. Я не маю ніяких інсайдів, але зараз нам достатньо казати "ми готові розглядати різні можливості, але після 30 днів перемир’я". Розглядати — не дорівнює погодитись. Але ключовим є те, що Путін вірить, що він "скоро доб’є ЗСУ", і піти на умови 30-денного перемир’я він не зможе. Ну, і хто тут найо**є Трампа щодо миру?Тому єдине, що нам не треба забувати, це те, що ми не повинні вчити Трампа жити. Він сам вчиться потрохи, і вчиться в правильному напрямі, хоча це дається йому не легко.ДжерелоПро автора. Віктор Андрусів, політичний та громадський діяч, аналітик та публіцистРедакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
Про це вона розповіла в етері Еспресо."Європа має доєднатись до перемовин, коли будуть обговорюватись санкції проти РФ. Тобто, їх зняття, або не зняття. До речі, в Європі ходять чутки, що Росія запропонувала США використати частину заморожених коштів для закупівлі американських цивільних літаків. Втім, дуже чудовою новиною є те, що в ЄС розуміють важливість санкцій і що вони є важелем впливу на Росію", - розповіла Висоцька.Кореспондентка розповіла, що в Євросоюзі напрацьовують кілька варіантів, щоб уникнути ситуації зупинки санкцій проти РФ. Там розглядають кілька варіантів, як залишити заморожені активи РФ у Європі заблокованими."Віктор Орбан вже погрожує тим, що він не хоче вводити жодних додаткових санкцій проти Росії. Втім, головна проблема полягає в тому, що затверджувати новий пакет і продовжувати решту 16 пакетів санкцій проти РФ мають всі 27 держав ЄС. Це голосування має відбуватись вже у липні. Тобто, голос Угорщини необхідний. В ЄС вже працюють над планом “Б” і не одним, якщо Орбан проголосує проти продовження санкцій проти РФ. Активно обговорюється варіант, коли кожна країна ЄС, окрім Угорщини, вводила ці пакети санкцій одноосібно. Цілком можливо, що у липні, якщо Угорщина піде на принципи й на Орбана не знайдуть важелів тиску, санкції проти Росії на рівні ЄС будуть припинені, але одномоментно всі 26 країні Євросоюзу приймуть ці санкції на основі своїх законодавств. Також існує проблема в тому, що в цих 16 пакетах санкцій лежить більша частина заморожених активів РФ. Відповідно вони можуть бути розморожені, а це понад 210 млрд євро. Втім, у цьому плані теж ведеться активна робота, що не допустити цього. Бо в цьому не зацікавлені ані в ЄС, ані в США", - підсумувала вона. 17 квітня президент США Дональд Трамп заявив, що на цьому тижні Вашингтон отримає від Москви відповідь на пропозиції стосовно припинення вогню в Україні. У четвер, 17 квітня, керівник офісу президента України Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Андрій Сибіга та міністр оборони Рустем Умєров прибули до Парижа. Там вони вже обговорили з колегами із Великої Британії, Німеччини та Франції припинення вогню й гарантії безпеки. Також у французьку столицю прибули американські держсекретар Марко Рубіо, спецпредставники Стів Віткофф та Кіт КеллогУ п'ятницю, 18 квітня, з'явилася інформація, що США можуть пом'якшити санкції проти Росії. Це може відбутися в рамках мирних переговорів