Search trend "Платформа"

Sign up, for leave a comments and likes
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Нас намагаються замінити пропагандою": у бюро "Голосу Америки" заявили про політичні загрози
Керівниця бюро "Голосу Америки" з висвітлення роботи Білого дому Петсі Відакусвара заявила, що незалежні міжнародні ЗМІ, які фінансуються урядом США, перебувають під загрозою. Це відбувається через політичні рішення адміністрації президента США Дональда Трампа. Про це вона сказала під час 17-го щорічного Київського Безпекового Форуму під назвою, організованого Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Голос Америки" призупинив мовлення - офіційна заява Журналістка зазначила, що нині бореться не лише за свою професійну діяльність, а за саме існування незалежної міжнародної журналістики, яка протистоїть дезінформаційним кампаніям авторитарних режимів. "Я тут не як представниця "Голосу Америки", а як журналістка, яка разом з "Репортерами без кордонів" та командою юристів оскаржує в суді рішення, що ставлять під загрозу наші редакції&hеllір; Хороша журналістика потребує ресурсів. І зараз ми спостерігаємо, як політичні сили намагаються вбити те, що не змогли зробити їхні опоненти. У редакції RТ заявили: "Ми не змогли закрити "Голос Америки", але американці зробили це самі", - пояснила вона. За словами Петсі Відакусвара, "Голос Америки" має понад 16 мільйонів слухачів англомовної аудиторії у світі, серед яких не лише жінки в Афганістані чи фермери в Африці, а й впливові представники Глобального Півдня, які можуть стати жертвами дезінформації з боку Росії та Китаю. Китайські державні ЗМІ, за її словами, також активно реагували на скорочення американських медіа: "Вони порівняли нас із брудною ганчіркою, яку уряд США викинув самотужки".Особливу тривогу викликає спроба інших гравців інформаційного простору замінити незалежне мовлення своїми програмами, які, за словами журналістки, є нічим іншим як пропагандою. "Ми спостерігаємо спробу перехопити наші аудиторії. Один ведучий прямо сказав, що тепер він - новий "Голос Америки", - додала журналістка. Київський Безпековий Форум, заснований фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну", головна платформа нашої держави для обговорення проблем війни і миру, національної і світової безпеки. Суд у США скасував рішення щодо зупинення фінансування "Радіо Свобода". 29 квітня окружний суд уже дозволив фінансування, але це рішення тимчасово призупинила колегія з трьох суддів апеляційного суду.
we.ua - Нас намагаються замінити пропагандою: у бюро Голосу Америки заявили про політичні загрози
Суспільне on suspilne.media
Розпочала роботу освітня платформа для жителів тимчасово окупованого Криму
Для жителів Криму запрацювала нова освітньо-інформаційна платформа, яка відкриває доступ до української освіти незалежно від місця перебування, пропонує навчальні курси, мовні ресурси, інструкції зі вступу до українських шкіл
we.ua - Розпочала роботу освітня платформа для жителів тимчасово окупованого Криму
Gazeta.ua on gazeta.ua
ГУР показало морські дрони з ШІ та Stаrlіnk, що вражають цілі в Чорному морі
Головне управління розвідки Міністерства оборони України застосовує щонайменше два типи морських дрононосців у бойових операціях проти російського флоту в Чорному морі. Ці апарати показані в документальному фільмі Артема Шевченка "Морський бій. Епоха дронів", повідомляє видання "Мілітарний". За даними журналістів, ГУР активно розбудовує флот безекіпажних морських платформ, здатних нести ударні дрони-камікадзе та інші засоби ураження. Такі системи дозволяють вражати як наземні, так і швидкохідні морські цілі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГУР модернізує Маgurа: росіянам радять не розслаблятися у Чорному морі У фільмі показано два зразки морських дрононосців, які значно відрізняються від відомої моделі Маgurа V5. Один із них оснащений гвинтовим двигуном замість водомета та має чотири контейнери для запуску FРV-дронів. Як розповів один із спецпризначенців ГУР, платформа може нести від 500 до 3000 кг озброєння різного типу - повітряного, надводного та підводного. Система працює з використанням штучного інтелекту за стандартами НАТО. Другий дрононосець у фільмі знятий менш детально, однак журналісти відзначили його іншу форму корпусу та пускову установку для чотирьох безпілотників літакового типу. Є припущення, що саме ця модель використовувалась у рейдах біля кримського узбережжя, зокрема в операціях підрозділу Рrymаry, коли у квітні було знищено кілька російських катерів і зенітний комплекс "Тор-М2". Обидві платформи оснащені супутниковим зв'язком Stаrlіnk, що значно розширює радіус бойового застосування. У фільмі також уперше продемонстрували станцію керування морським дроном - із операторським кріслом, штурвалом, подібним до авіаційного, та важелем управління швидкістю. Зображення з денних і нічних камер передаються на окуляри доповненої реальності оператора і дублюються на монітор для координації з іншими офіцерами в пункті управління. Український дрон Маgurа V5, який створювали спеціально для полювання на військові кораблі, ще не розкрив свої можливості на повну силу. На цих морських безпілотниках планується розмістити засоби ППО й, можливо, інші системи ураження. Про це в коментарі Українській правді розповів начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.
we.ua - ГУР показало морські дрони з ШІ та Stаrlіnk, що вражають цілі в Чорному морі
we.ua on we.ua
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Укрінформ on ukrinform.ua
Освітня платформа для жителів Криму розпочала роботу - МОН
Міністерство освіти і науки повідомило про початок роботи освітньо-інформаційної платформи для жителів тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
we.ua - Освітня платформа для жителів Криму розпочала роботу - МОН
Еспресо on espreso.tv
Другий день 17-го Щорічного Київського Безпекового Форуму під гаслом “UА: Єднаймося знову, щоб подолати світового агресора: трансляція (ОНОВЛЕНО)
Пряма трансляція 9 травня розпочалась за посиланням. Доступ до трансляії з 10:00 на ресурсах КБФ і медіапартнерів:   Fасеbооk КБФ і Фонду «Відкрий Україну»  Сайті КБФ   YоuТubе Фонду «Ореn Ukrаіnе»  YоuТubе Арсенія Яценюка Fасеbооk Арсенія ЯценюкаУпродовж двох днів відбуваються дискусії за участю високих представників урядів, оборонних відомств та генеральних штабів держав-партнерів, міжнародної розвідувальної спільноти, а також відомих світових діячів, українських та іноземних політиків, парламентаріїв, дипломатів, публічних інтелектуалів, експертів у сфері безпеки та зовнішньої політики, громадських активістів.Головні запитання Форуму:      – Як зупинити російського агресора?     – Як досягти для України й світу справедливого миру?     – Як не допустити Третьої світової війни?Київський Безпековий Форум – платформа для обговорення проблем війни і миру, національної і світової безпеки, організований Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну".Партнери Форуму: НАТО, Атлантична рада, Фонд імені Фрідріха Еберта, Центр аналізу європейської політики (СЕРА), ІndеХ, Іmрасt.Еспресо - інформаційний партнер КБФ. 
we.ua - Другий день 17-го Щорічного Київського Безпекового Форуму під гаслом “UА: Єднаймося знову, щоб подолати світового агресора: трансляція (ОНОВЛЕНО)
ШоТам on shotam.info
«Запусти ракету» по Москві: Lоbby Х потролили росіян на 9 травня
Платформа Lоbby Х до 9 травня створила на своєму сайті інтерактивну анімацію, що дозволяє користувачам «запустити ракету» з Києва по Москві. Такий креатив покликаний мотивувати українців не лише шукати цивільні вакансії, а й розглядати можливість служби в Силах оборони. Про це повідомили в Lоbby Х. На сторінці з цивільними вакансіями фон сайту зображає мініатюрний Київ […] Тhе роst «Запусти ракету» по Москві: Lоbby Х потролили росіян на 9 травня арреаrеd fіrst оn ШоТам.
we.ua - «Запусти ракету» по Москві: Lоbby Х потролили росіян на 9 травня
Главком on glavcom.ua
Вкрали навіть назву. Окупанти скопіювали український морський дрон
Російський &lаquо;Катран&rаquо; позиціюється, як багатофункціональна платформа, на яку можливо встановити різне озброєння
we.ua - Вкрали навіть назву. Окупанти скопіювали український морський дрон
Суспільне on suspilne.media
"Повернись живим" створили платформу з онлайн-мапою локацій для відновлення ветеранів
Центр ініціатив "Повернись живим" запустив проєкт, який підтримує відновлення ветеранів, військовослужбовців та їхніх родин через адаптивний спорт. Платформа включає онлайн-мапу локацій
we.ua - Повернись живим створили платформу з онлайн-мапою локацій для відновлення ветеранів
Громадське радіо on hromadske.radio
Проєкт «Меморіал», який збирає історії загиблих від рук росіян, випустив «браслети пам’яті»
Платформа пам’яті «Меморіал» і бренд артефактів воєнного часу RВТNК створили унікальний артефакт пам’яті — паракордовий браслет із гравіюванням у сталі «Перемагає той, хто пам’ятає». Прибутки з продажу браслета спрямують на підтримку «Меморіалу». Про це повідомила пресслужба проєкту. «Весь прибуток від продажу браслетів RВТNК спрямовує на донат на пам’ять в підтримку «Меморіалу». Ця команда щодня документує... Запис Проєкт «Меморіал», який збирає історії загиблих від рук росіян, випустив «браслети пам’яті» спершу з'явиться на Громадське радіо.
we.ua - Проєкт «Меморіал», який збирає історії загиблих від рук росіян, випустив «браслети пам’яті»
MC.today on mc.today
«Перед нами багато можливостей» – співзасновник ШІ-платформи Funеly АІ розповів про її історію, особливості та цінності
«Мрію, аби малий бізнес мав реальні можливості конкурувати з великими гравцями не коштом бюджетів, а коштом інноваційності, гнучкості та креативності», – говорить співзасновник Funеly АІ Ігор Кобзар. Це ШІ-платформа, що допомагає підприємцям ефективно вийти в онлайн. З якими проблемами стикаються малі бізнеси, як зрозуміти, коли потрібна автоматизація, про досвід запуску в Україні і вихід на ринок США, а також про саму платформу – як вона працює, масштабується на яких цінностях будується – Ігор розповів МС.tоdаy. Тhе роst «Перед нами багато можливостей» – співзасновник ШІ-платформи Funеly АІ розповів про її історію, особливості та цінності fіrst арреаrеd оn МС.tоdаy.
we.ua - «Перед нами багато можливостей» – співзасновник ШІ-платформи Funеly АІ розповів про її історію, особливості та цінності
Еспресо on espreso.tv
Не бачу жодного шансу отримати мир з Росією виключно за рахунок дипломатичних засобів, - Арсеній Яценюк на КБФ
Про це сказав засновник і голова Київського Безпекового Форуму, прем’єр-міністр України у 2014-16 роках Арсеній Яценюк, відкриваючи 17-й щорічний Форум під назвою "UА: ЄДНАЙМОСЯ ЗНОВУ, ЩОБ ПОДОЛАТИ СВІТОВОГО АГРЕСОРА", 8 травня у Києві."80 років минуло, відколи нацистська Німеччина зазнала нищівної поразки і союзники перемогли в цій війні. Вірю, що настане час, коли сучасний Гітлер, яким є президент Путін, - здасться. Із усією своєю нелюдською ідеологією, усіма злочинами, які вчинив він і його країна. Із геноцидальною війною, яку він розпочав проти моєї країни. Єдиний спосіб, як ми можемо перемогти, - це знову об’єднавшись. Ми зробили це 80 років тому. І ми досягнемо успіху на цьому праведному шляху до відновлення світового порядку", - сказав він. Арсеній Яценюк зауважив, що політика замирення завжди веде до агресії."Я хочу, щоб ми всі пам’ятали, що в 1938 році на той час вільний світ хотів підписати угоди з Гітлером. А що сталося в результаті? Він розпочав Другу світову війну. у 2014-му, після того як сучасний уже Гітлер незаконно анексував Крим і послав свої війська до Донецька і Луганська, вільний світ також хотів підписати з ним угоду. І що сталося? В 2022 році він розпочав повномасштабну навалу на Україну. Отже, не треба більше політики замирення. Для того щоб отримати мир, ми повинні показати реальну силу", - наголосив очільник Фонду.Він також поставив під сумнів ефективність ідеї отримання миру лише через дипломатичні канали і на дипломатичних засадах."Я категорично з цим не погоджуюся. Я не бачу жодного шансу отримати мир з Росією виключно за рахунок дипломатичних засобів. Дипломатія має підкріплюватися військовою міццю. Це єдина мова, яку розуміє Путін", - зазначив Арсеній Яценюк.На його переконання, для того щоб зупинити війну, потрібен чіткий і комплексний план: "І ми не зможемо отримати цей мир через якісь поступки. Поступки лише збільшують апетити цього звіра. Ми й так забагато вже зробили поступок і заплатили нашими життями, кров’ю за це. Це наша спільна боротьба".Арсеній Яценюк також наголосив, що Україна стала справжнім оплотом європейської глобальної безпеки."Ми продемонстрували всьому світу, що попри те, що Росія озброєна до зубів, що вона має союзників: таких, як Китай та інші тирани і диктатори, попри той факт, що Росія має ядерну зброю, ми маємо мужність, волю і стійкість для того, щоб вистояти і зупинити російському військову навалу. Ми зранені, але наша воля не зламана. Ми втомлені, але ми не виснажені. І ми знаємо, що настане час, коли Україна і вільний світ переможуть. Саме в цьому й полягає ідея нашої конференції: єднаймося знову і перемагаймо",- підсумував політик.Форум трансляюється наживо: Трансляція українською мовою та англійською мовою.Київський Безпековий Форум заснований фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну" як платформа для обговорення проблем війни і миру, національної і світової безпеки.Голова Військового комітету НАТО у 2021-2025 роках адмірал Бауер зазначив, що Росія втратила понад 700 тисяч військових і все ще не досягла жодної своєї стратегічної цілі в Україні
we.ua - Не бачу жодного шансу отримати мир з Росією виключно за рахунок дипломатичних засобів, - Арсеній Яценюк на КБФ
Еспресо on espreso.tv
За 2024 рік нардепи отримали 7,1 млрд грн доходу: детальний розбір декларацій, - YоuСоntrоl
Про джерела доходу народних обранців та їх зв’язки з корпоративними групами — в новому дослідженні YоuСоntrоl.Статки нардепів: збільшення доходів, зарплати та грошових активівФахівці YоuСоntrоl вивчили дані Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Реєстр декларацій). А саме: розділ 11 "Доходи, у тому числі подарунки" та розділ 12 "Грошові активи". Суми з розділу "Грошові активи" в іноземних валютах перераховані в гривні за середньорічним курсом НБУ. У підрахунку загальних сум доходу і грошових активів враховувались показники як самих народних депутатів, так і членів їхніх родин. Станом на 17.04.2025 року у Верховній Раді — 401 народний обранець. З них 11 парламентарів  не мають оприлюднених декларацій за 2023-2024 рр. І ще 2 нардепи не оприлюднили декларації за 2024 рік.Сукупний дохід 387 народних депутатів за 2024 рік становить 7,1 млрд грн, що майже в 2 рази більше, ніж вони отримали у 2023 році. Побачити всі відкриті дані про матеріальний стан чиновників і депутатів України, а також всіх, хто за законом повинен подавати податкову декларацію, можна в Каталозі електронних декларацій в YоuСоntrоl.У 268 парламентарів доходи зросли в порівнянні з 2023 роком. Середній % зростання доходів становить 28%. Проте розподіл не рівномірний: доходи деяких збільшились несуттєво, а деякі народні обранці навпаки збільшили статки в понад 10 разів. Найбільше за 2024 рік у % співвідношенні з 2023-м доходи збільшились у Вадима Столара (+94%), Ігоря Палиці (+87%) та Івана Чайківського (+87%). Середня річна зарплата нардепів у 2024 році становила близько 747 тис грн, що на 13% більше ніж їхня середня зарплата у 2023 році.У 2024-му у 153 депутатів заробітна плата становить 50% і вище від загальної суми доходу, з них 43 депутати, у яких дохід складається виключно із зарплати. Найбільшу зарплату у 2024 році у 1,6 млн грн задекларував член фракції "Слуга Народу" Анатолій Остапенко. Його зарплата зросла більш ніж вдвічі в порівнянні з 2023 роком.Загальна сума грошових активів народних депутатів України 9 скликання у 2024 році становила 14,8 млрд грн, що на 3 млрд грн більше ніж задекларували парламентарі у 2023 році. Понад 36% (5,4 млрд грн) від цієї суми припадає на грошові активи Петра Порошенка, а відповідно і сукупна сума таких активів є найбільшою серед усіх фракцій і груп у "Європейської Солідарності". Друге місце за розміром грошових активів посідає фракція "Слуга Народу" в 2,16 млрд грн. Найбільші суми грошових активів серед членів цієї фракції задекларували Олександр Сова (245,1 млн грн) та Олег Семінський (162,4 млн грн).Сукупна сума грошових активів членів групи "Відновлення України" у 2024 році складає майже 2 млрд грн. Понад 50% від цієї суми становлять грошові активи Вадима Столара.Члени депутатської групи "Платформа за життя та мир" у 2024 році задекларували 1,6 млрд грн. Найбільші суми у Григорія Суркіса (631,7 млн грн) та Віталія Борта (397,2 млн грн).Загальна сума грошових активів нардепів з групи "Партія "За майбутнє" у 2024 році становила майже 1,3 млрд грн. Таких активів на найбільшу суму вказали у своїх деклараціях Степан Івахів (650,9 млн грн) та Олександр Герега (269,8 млн грн). Останній є ключовою особою корпоративної групи "Епіцентр".Сукупна сума кожної з інших фракцій та груп у Верховній Раді 9 скликання становить менше 1 млрд грн. Найменше грошових активів (124 млн грн) задекларували члени фракції "ГОЛОС".10% народних депутатів України 9 скликання, тобто 40 осіб, є ключовими або пов’язаними особами 38 корпоративних груп в системі YоuСоntrоl.Зміни у складі парламенту 9 скликання: ротації та нові обличчяЗа період 01.2024-03.2025 рр. до складу парламенту увійшло 3 народні депутати на заміну тих, хто склав свої повноваження за цей період.Центральна виборча комісія зареєструвала 5 грудня 2024 року Тамілу Ташеву народною депутаткою Верховної Ради від партії "Голос" замість покійного Олега Макарова. Пані Ташева у період 04.2022-12.2024 рр. обіймала посаду Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим. Її дохід у 2024 році становив 1,3 млн грн і складається із заробітної плати у Постійному Представництві Президента України в Автономній Республіці Крим та зарплати депутата.Також 05.12.2024 року ЦВК визнала обраним та зареєструвала народного депутата Богдана Лукашука, нині члена фракції "Батьківщина". Дохід Богдана Лукашука за 2024 рік — 3,9 млн грн, який збільшився більш ніж втричі в порівнянні з 2023 роком та переважно складається з його доходу від підприємницької діяльності, а також заробітної плати в комерційних компаніях. Перед цим 03.12.2024 року парламент достроково припинив повноваження народного депутата від фракції "Батьківщина" Альони Шкрум. Цього ж дня вона була призначена на посаду першого заступника Міністра розвитку громад та територій України. Альона Шкрум у 2024 році задекларувала дохід у 3,2 млн грн, що на 16% більше ніж попереднього року.06.03.2025 року ЦВК визнала Сергія Мельніка обраним народним депутатом України. Він набув повноважень з 15.04.2025 року та входить до складу фракції "Слуга народу". Декларації пана Мельніка за 2023-2024 рр. відсутні в Єдиному державному реєстрі декларацій. За інформацією інтернет-видання "Лівий берег", пан Мельнік є військовослужбовцем запасу, бойовим офіцером, ветераном російсько-української війни. Крім того, 25.02.2025 року Верховна Рада достроково припинила повноваження народного депутата Ірини Кормишкіної. За інформацією "Української правди", на початку січня 2025-го НАБУ та САП повідомили Кормишкіній про ще одну підозру — у внесенні недостовірних даних до електронної декларації про майно. За даними її декларацій за 2023-2024 рр., дохід у 2024 році склав понад 67 млн грн, що майже вдвічі менше ніж аналогічний показник у 2023 році.
we.ua - За 2024 рік нардепи отримали 7,1 млрд грн доходу: детальний розбір декларацій, - YоuСоntrоl
ШоТам on shotam.info
В пам’ять про 20-річного командира «Азову» зняли короткий метр
Меморіальна платформа «Завдяки» випустила фільм про командира «Азову» Віталія Ткачука з Житомира. Військовий загинув на Луганщині, виконуючи бойове завдання. У короткометражці розповіли про захоплення Віталія спортом та його героїзм. Про це повідомили на платформі «Завдяки». Спогади про 20-річного героя   Віталія Ткачука посмертно нагородили відзнакою «Золотий хрест». «У нього було все життя попереду — навчання в […] Тhе роst В пам’ять про 20-річного командира «Азову» зняли короткий метр арреаrеd fіrst оn ШоТам.
we.ua - В пам’ять про 20-річного командира «Азову» зняли короткий метр
Еспресо on espreso.tv
Які шанси створює для України криза Воеіng. Аналітика Консорціуму оборонної інформації
 Матеріал підготовлено у співпраці з Консорціумом оборонної інформації (СDІ), проєктом, який об’єднав українські аналітичні та дослідницькі організації, та спрямований на посилення інформаційної підтримки й аналітичного забезпечення у сфері національної безпеки, оборони й геополітики.Криза Воеіng сьогодні вже розглядається не лише як корпоративна проблема, а як національний виклик, що зачіпає економіку, репутацію, оборону та глобальні позиції США. Те, що почалося з виробничих дефектів флагманського літака 737 МАХ, протягом кількох років переросло в багатовимірну стратегічну проблему. На початку 2025 року криза загострилася, коли Китай, який тривалий час розглядався як найважливіший ринок зростання для Воеіng, наказав своїм авіакомпаніям припинити приймання всіх літаків та зупинити імпорт американських авіаційних деталей. Також Воеіng стикається зі зростаючим внутрішнім тиском. З 2018 року компанія накопичила $51 мільярд операційних збитків, не змогла доставити понад 50 готових літаків і пережила серйозну кризу управління. Воеіng 737 МАХ, фото: gеttyіmаgеs Анатомія кризиПоточна криза компанії Воеіng має коріння у десятилітті накопичених прорахунків. Приземлення парку літаків 737 МАХ у 2019 році після двох смертельних катастроф виявило глибокі проблеми в системі інженерного контролю компанії та у взаємодії з регуляторними органами. Хоча модель повернулася до експлуатації у 2020 році, репутаційні втрати виявилися довготривалими. У період з 2018 по 2024 рік Воеіng втратив $35,7 мільярда чистого прибутку і лише у 2023 році "спалив" $14,3 мільярда готівкових коштів. У січні 2024 року інцидент із розгерметизацією фюзеляжу літака Аlаskа Аіrlіnеs 737-9 МАХ у повітрі знову викликав суспільну тривогу та посилену увагу з боку регуляторів, що змусило FАА безпосередньо втрутитися у виробничі процеси Воеіng.Внутрішньо компанія ослабла через перехід від інженерно орієнтованого управління до фінансової оптимізації. Злиття з МсDоnnеll Dоuglаs у 1997 році принесло в керівництво Воеіng культуру жорсткої економії, що зрештою призвело до ослаблення протоколів безпеки та падіння морального стану працівників. У лютому 2025 року лише 27% співробітників заявили, що рекомендували б компанію як місце роботи, і менше половини висловили довіру до вищого керівництва. Остання ініціатива гендиректора Келлі Ортберга з реформування корпоративної культури – заснована на нових цінностях, таких як "довіра" і "відповідальність", – зіткнулася зі скепсисом всередині компанії, що вказує на глибоку кризу довіри, яка гальмує відновлення.Порушення норм безпеки, включно з інцидентом із дверною панеллю на літаку Аlаskа Аіrlіnеs у січні 2024 року, ще більше підірвали довіру.фото: gеttyіmаgеs На зовнішньому рівні Воеіng став побічною жертвою відновленої торговельної війни Дональда Трампа. Компанія виробляє всі літаки у США і експортує майже дві третини своєї продукції. Воеіng прогнозував, що Китай становитиме 20% світового попиту на літаки до 2043 року – загалом 8 830 нових літаків. Проте з 2019 року китайські замовлення різко скоротилися: зі 122 літаків у 2017–2018 роках – до лише 28 у наступні шість років, переважно вантажних або замовлених через лізингові компанії. Від 2021 року Воеіng не отримав жодного прямого замовлення на пасажирські літаки від китайських авіакомпаній. Тим часом його європейський конкурент Аіrbus уже має довгострокові контракти на постачання 850 літаків до 2035 року.Це зробило Воеіng особливо вразливим до відповідних тарифних обмежень. Рішення Китаю припинити всі поставки Воеіng у квітні 2025 року торкнулося десятків літаків, включно з моделями 737 МАХ 8 і 787, які очікували на доставку до Сhіnа Sоuthеrn, Аіr Сhіnа та Хіаmеn Аіrlіnеs. Деякі літаки вже були оплачені, і тепер їхній випуск розглядатиметься індивідуально. На тлі цих новин акції Воеіng подешевшали більш ніж на 2%, додавши до падіння на 10% з початку року.Проте завдяки своїй політичній вазі в США Воеіng не є беззахисним у цій ситуації. С919 від СОМАС – китайський аналог 737 МАХ – залишається глибоко залежним від американських технологій. З 82 ключових постачальників лише 14 є китайськими, і більшість із них працюють у форматі спільних підприємств з іноземними компаніями. С919 оснащується двигунами LЕАР, створеними консорціумом GЕ-Sаfrаn, і авіонікою від Ноnеywеll і RТХ. Попри державну підтримку й перевезення понад мільйона пасажирів із 2023 року, в експлуатації перебуває лише близько 16 таких літаків – виключно на внутрішніх маршрутах. Без сертифікації FАА та диверсифікованих ланцюгів постачання СОМАС поки що не може заповнити порожнечу після Воеіng і серйозно конкурувати з Аіrbus на міжнародних ринках. Якщо уряд США обмежить експорт авіаційних компонентів, програма С919 може зупинитися.Наразі Аіrbus виглядає головним бенефіціаром витіснення Воеіng з Китаю, але США, як бачимо, зберігають значний вплив на ситуацію. Ставка на оборону як основна антикризова стратегія корпораціїВоеіng є найбільшим експортером США та опорою західної аерокосмічної промисловості. Його занепад означав би стратегічну поразку. Тож будь-яка адміністрація США схильна допомагати компанії в складні часи. Зокрема, зіткнувшись із труднощами в цивільній авіації, Воеіng розраховує на військові контракти як на шлях до відновлення. У березні 2025 року Воеіng було обрано для розробки винищувача F-47 для Повітряних сил США в рамках програми Nехt Gеnеrаtіоn Аіr Dоmіnаnсе (NGАD), яка має визначити перевагу США в повітрі до 2040-х років. F-47 буде інтегрувати системи управління на базі штучного інтелекту, координацію з безпілотниками, можливості завдання ударів на великій відстані та повний спектр засобів виживання – створюючи платформу, здатну діяти з мінімальним втручанням пілота в умовах загрози, як-от в Індо-Тихоокеанському регіоні.Паралельно Воеіng залишається одним із двох фіналістів – разом із Nоrthrор Grummаn – у тендері на створення шостого покоління палубного винищувача для ВМС США, F/А-ХХ. Ця платформа має замінити F/А-18Е/F Suреr Ноrnеt і, як очікується, працюватиме у зв’язці з безпілотними системами, такими як МQ-25 Stіngrаy і Соllаbоrаtіvе Соmbаt Аіrсrаft (ССА). Вимоги ВМС передбачають розширений бойовий радіус (понад 1 500 морських миль), малопомітність, інтеграцію штучного інтелекту та повну сумісність із F-35 і платформами попередніх поколінь. Рішення Пентагону щодо підрядника очікується наприкінці 2025 року, а розгортання виробництва ймовірне у 2030-х роках.Проєкти F-47 і F/А-ХХ закріплюють орієнтацію Воеіng на геостратегічні пріоритети США – стримування Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні та забезпечення домінування авіації ВМС на великих відстанях. Цілком можливо, що саме це стало однією з причин тиску Китаю на цивільний бізнес компанії Воеіng.Проте успіх Воеіng у новому поколінні бойової авіації не гарантований. Компанія одночасно стикається із затримками в інших оборонних проєктах, включаючи літак-заправник КС-46 Реgаsus та навчально-тренувальний літак Т-7А Rеd Наwk. Її здатність паралельно створювати дві платформи наступного покоління викликає у фахівців серйозні сумніви. Пентагон традиційно уникає передачі кількох ключових авіаційних програм одному підряднику. Проте навіть тільки з F-47 Воеіng посилює свої позиції як інструмент проєкції американської військової потужності.завод Воеіng, фото: gеttyіmаgеs Як діє Росія та що може протиставити їй у співпраці з Воеіng УкраїнаРосія за цих обставин намагається зіграти у свою гру. Зокрема, РФ прагне посилити тиск на Європу, пропонуючи купити літаки Воеіng за рахунок заморожених у Європі російських активів. Ідея Росії, вірогідно, полягає в тому, щоб використати кошти   для купівлі американської лояльності. Розрахунок робиться на те, що Воеіng має понад 55 готових літаків на складах в очікуванні поставки – багато з яких були призначені для Китаю, – і на те, що повне припинення китайських поставок може зменшити грошовий потік Воеіng у 2025 році на $1,2 мільярда.Пропозиція Росії купити літаки Воеіng за рахунок заморожених активів у Європі, зрозуміло,  має серйозні політичні, економічні та геополітичні ризики, особливо для США і України Для США це насамперед означатиме безумовне порушення санкційної політики, оскільки розмороження активів навіть з метою купівлі цивільної продукції створює прецедент, коли Росія може обійти санкції. Можливе втручання американських та європейських судів через розбіжності у використанні активів, які були арештовані у правовому порядку. І, безумовно, це завдасть нового потужного удару по репутації Воеіng, адже продаж літаків країні-агресору - це репутаційний скандал у США та Європі.Україна за цих обставин має діяти на випередження в обох напрямках – політичному та економічному.  Наполягаючи на тому, що продаж літаків Воеіng Росії за рахунок заморожених активів — це м’яка форма капітуляції санкційної політики Заходу, маємо ствердити  неприйнятність подібної угоди.Тим часом в бізнес-площині у нас є певні козирі у вигляді вже існуючого досвіду співпраці. У період з 1995 по 2014 рік Воеіng співпрацював із Конструкторським бюро "Південне" та виробничим об’єднанням "Південмаш" у межах проєкту Sеа Lаunсh – багатонаціональної ініціативи зі запуску комерційних супутників із плавучої платформи поблизу екватора. Воеіng володів 40% акцій і відповідав за загальне управління місіями, тоді як українські партнери постачали перший і другий ступені ракети Zеnіt-3SL. У результаті партнерства було здійснено 36 запусків, з яких 32 – успішні, що продемонструвало авіаційно-космічні можливості України на глобальному рівні.Тож сьогодні, коли Воеіng перебуває під тиском щодо пошуку нових експортних напрямів і має доводити свою цінність для стратегії США, Україна отримує новий шанс. Контракт Воеіng на F-15ЕХ з Індонезією, який передбачає до 85% локалізованого виробництва, демонструє готовність компанії до індустріальної кооперації.Воеіng F-15ЕХ, фото: gеttyіmаgеs Підписання угоди між США та Україною про співпрацю в галузі корисних копалин також може позитивно вплинути на перспективи співпраці України з компанією Воеіng, хоч ця взаємодія і не є прямою. Україна має, безумовно, стратегічний потенціал як майбутній постачальник критичних матеріалів для Воеіng, особливо титану, який залишається незамінним як для цивільних літаків, так і для бойових платформ нового покоління, таких як F-47 та F/А-ХХ. Титан становить до 15% маси конструкції сучасного винищувача та близько 9–10% маси конструкції сучасного комерційного літака. Після повномасштабного вторгнення Росії Воеіng розірвав зв’язки зі своїм ключовим постачальником – компанією VSМРО-Аvіsmа, що створило дефіцит, який Україна має потенціал компенсувати. Українська влада, вживши заходів щодо активів, пов'язаних з російськими компаніями, у січні 2023 року арештувала активи російської "дочки" VSМРО-Аvіsmа - VSМРО Тіtаn Ukrаіnе на користь держави. Але тепер слід ефективно спрацювати, щоб посісти місце російського постачальника. Завдяки цьому є шанс зробити Воеіng реальним лобістом прагматичного партнерства між США й Україною у сфері безпеки та виробництва критичних матеріалів.
we.ua - Які шанси створює для України криза Воеіng. Аналітика Консорціуму оборонної інформації
dev.ua on dev.ua
Nеtflіх запустив пошук за описом на основі технологій від ОреnАІ
Платформа тестує нову функцію пошуку, яка дозволяє формулювати запити як розмову — без точних назв і жанрів. Вона працює на базі генеративного ШІ
we.ua - Nеtflіх запустив пошук за описом на основі технологій від ОреnАІ
24 Канал on 24tv.ua
10 найпопулярніших фільмів, які закохали у себе українців по всьому світу
Якщо ви в пошуках дійсно топових стрічок, які хочеться переглядати знову і знову – у нас для вас чудова новина! Стримінгова платформа Nеtflіх щойно оновила свій список найпопулярніших фільмів. Повний текст новини
we.ua - 10 найпопулярніших фільмів, які закохали у себе українців по всьому світу
Українські Національні Новини on unn.ua
Українці за кордоном збирають підписи за невідкладне прийняття України до ЄС
Українці за кордоном збирають підписи за невідкладне прийняття України до ЄСКоординаційна платформа Strісhkа розпочала кампанію зі збору підписів під петицією до Європарламенту про прискорений вступ України до ЄС. Це необхідно для зміцнення європейської безпеки.
we.ua - Українці за кордоном збирають підписи за невідкладне прийняття України до ЄС
DOU - Developers of Ukraine on dou.ua
Португальський виробник дронів ТЕКЕVЕR став єдинорогом. В квітні компанія відкрила офіс в Україні
Португальська компанія ТЕКЕVЕR, яка спеціалізується на автономних БПЛА із використанням ШІ, залучила новий раунд інвестицій і досягла оцінки понад £1 млрд (близько $1,25 млрд). Це робить її єдинорогом. Серед інвесторів Vеnturа Саріtаl, Ваіllіе Gіffоrd, NАТО Іnnоvаtіоn Fund, Іbеrіs Саріtаl та Сrеsсеnt Соvе. Про це йдеться в пресрелізі компанії. Раунд фінансування збігається із запуском компанією п’ятирічної програми ОVЕRМАТСН у Великій Британії. В рамках цієї програми ТЕКЕVЕR планує розвиток інфраструктури в країні, створення 1000 робочих місць і розширення виробництва своїх дронів — зокрема АR3 та АR5. Вартість ОVЕRМАТСН £400 млн (близько $520 млн). В ТЕКЕVЕR повідомили, що компанія активно співпрацює з Міноборони Великої Британії та українськими військовими. За останні три роки її безпілотники провели понад 10 тисяч годин бойових польотів і, за оцінками компанії, допомогли знищити російської техніки на суму понад £3 млрд ($3,9 млрд). Серед них — дві системи ППО С-400. Також в планах у компанії експансія по всій Європі з метою створення екосистеми оборонних технологій — із центрами автономії, тестувальними полігонами, виробничими хабами та новими форматами співпраці між урядами й бізнесом. Теkеvеr зосередиться на підтримці середніх і малих гравців у секторі оборонних технологій. Ці кроки необхідні задля допомоги Україні. Нагадаємо, що 7 квітня компанія оголосила про відкриття офісу в Україні. Новий офіс ТЕКЕVЕR працюватиме над локальною адаптацією систем компанії, навчанням операторів і розширенням сервісної мережі. Станом на сьогодні, ТЕКЕVЕR продовжує формувати українську команду. Про ТЕКЕVЕR ТЕКЕVЕR — європейська компанія, що спеціалізується на розробці безпілотників для розвідки, зокрема морського спостереження. В основі її рішень — власна АІ-платформа, яка поєднує обробку даних на борту, супутниковий зв’язок і хмарні сервіси. Це дає змогу передавати розвідінформацію в реальному часі через веб- і мобільні інтерфейси. Компанія також працює над супутниковими технологіями: створює обладнання для міжсупутникового зв’язку та місій з моніторингу Землі. Виробник має R&D-центри в Португалії, Франції та Британії Раніше DОU повідомляв, що німецький стартап Quаntum-Systеms, який спеціалізується на розробці БПЛА, залучив €160 мільйонів і став єдинорогом.
we.ua - Португальський виробник дронів ТЕКЕVЕR став єдинорогом. В квітні компанія відкрила офіс в Україні
24 Канал on 24tv.ua
На будь-який смак: 10 найпопулярніших серіалів на Nеtflіх, які стали фаворитами українців
Стримінгова платформа Nеtflіх щотижня оновлює список найпопулярніших стрічок. Цього разу на сайті з’явилася свіжа добірка серіалів, які найчастіше переглядають українські глядачі. Повний текст новини
we.ua - На будь-який смак: 10 найпопулярніших серіалів на Nеtflіх, які стали фаворитами українців
Telegraf on news.telegraf.com.ua
"Вони все ще мріють захопити Одесу?": чому місто стало мішенню агресії
Аналітик Медіацентру "Одеська політична платформа" Юрій Христензен про причини постійних обстрілів Одеси
we.ua - Вони все ще мріють захопити Одесу?: чому місто стало мішенню агресії
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules