Росія може розпочати нову фазу агресії, спрямовану на країни НАТО вже до 2030 року. Тому Україна виступає за стратегічне партнерство у сфері оборони та безпеки. Про це заявив генерал-майор, заступник начальника Головного управління розвідки Вадим Скібіцький під час закритого круглого столу в рамках відкриття Snаkе Іslаnd Іnstіtutе - нового аналітичного центру в Україні, спрямованого на питання безпеки, повідомляє Новое время. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Територіальні амбіції Путіна більші за Україну - ІSW Він також повідомив, що Snаkе Іslаnd Іnstіtutе працюватиме над створенням нової архітектури безпеки, яка сприятиме зміцненню взаємодії між Україною, Сполученими Штатами та міжнародною спільнотою. "Ми розуміємо важливість формування стратегічних партнерств як для України, так і для наших західних союзників. Україна вже сьогодні формує майбутнє системи колективної безпеки, і Snаkе Іslаnd Іnstіtutе - один із ключових інструментів цього процесу", - пояснив Владислав Соболевський, лідер ГО Snаkе Іslаnd Іnstіtutе. Раніше Генеральний секретар НАТО Марк Рютте наголосив, що РФ може завдати удару по НАТО протягом найближчих трьох-семи років і наразі має вищий рівень готовності до війни, ніж сам Альянс. Він також звернув увагу на підтримку Москви з боку Китаю, Північної Кореї, Ірану та Білорусі. Також президент України Володимир Зеленський у коментарі Sky Nеws вказав, що наразі Росія не готова до нападу на НАТО, однак може досягти готовності до 2030 року. Він підкреслив, що війна в Україні стримує російську військову потугу, і будь-яке скорочення західної допомоги лише посилить позиції РФ.
Про це генерал-майор, заступник начальника Головного управління розвідки Вадим Скібіцький сказав під час закритого круглого столу в рамках відкриття Snаkе Іslаnd Іnstіtutе – нового аналітичного центру в Україні, спрямованого на питання безпеки, повідомляє кореспондентка Еспресо Катерина Галко. За його словами, РФ може розпочати нову фазу агресії вже до 2030 року та спрямувати її проти країни НАТО. Він наголосив, що Україна повинна стати важливим партнером для США поза межами НАТО, зокрема, у сфері безпеки та оборони. Snаkе Іslаnd Іnstіtutе буде працювати над формуванням нової інфраструктури безпеки, забезпечуючи взаємодію між Україною, США та міжнародними партнерами."Ми розуміємо важливість формування стратегічних партнерств як для України, так і для наших західних союзників. Україна вже сьогодні формує майбутнє системи колективної безпеки, і Snаkе Іslаnd Іnstіtutе — один із ключових інструментів цього процесу”, - пояснив Владислав Соболевський, лідер ГО Snаkе Іslаnd Іnstіtutе.10 червня очільник Федеральної розвідувальної служби Німеччини Бруно Кал попередив, що Росія має намір перевірити рішучість НАТО та розширити конфронтацію з Заходом за межі України.
Росія може розпочати нову фазу агресії, спрямовану на країни НАТО, вже до 2030 року. Про це заявив генерал-майор, заступник начальника Головного управління розвідки Вадим Скібіцький під час закритого круглого столу в рамках відкриття Snаkе Іslаnd Іnstіtutе — нового аналітичного центру в Україні, спрямованого на питання безпеки.
Росія змушена повертати до експлуатації застарілі бойові машини, зокрема танки Т-62, через серйозні втрати та дефіцит сучасної бронетехніки. Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України. За даними ГУР, резерви озброєння, зокрема техніки 1970-х років виробництва, майже вичерпані. У відповідь на це російське військове командування почало активно розконсервовувати ще старіші моделі. Одним із таких прикладів є танки Т-62, які зараз проходять відновлення, переважно на базі 103-го бронетанкового ремонтного заводу в Атамановці (Забайкальський край). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ГУР сказали, чи нарощує РФ виробництво зброї "Ці машини десятиліттями зберігались просто неба, без належного технічного обслуговування. Проте через нестачу сучасних танків - зокрема Т-90М і Т-72Б3М - використання Т-62 розглядається як тимчасовий, але вимушений захід", - зазначають у розвідці. ГУР повідомляє, що 27 червня зафіксовано перекидання 21 танка Т-62 зі Східного військового округу до європейської частини Росії. Стан більшості машин технічно незадовільний. Також у розвідці наголошують, що одним з головних чинників зниження виробничих можливостей Росії є нестача високотехнологічних імпортних компонентів і обмеженість промислових потужностей. "На практиці Т-62 використовуються не лише в активних бойових діях, а й як стаціонарні вогневі точки для зміцнення оборони на певних ділянках фронту", - уточнює ГУР. Раніше представник Головного управління розвідки Міноборони генерал-майор Вадим Скібіцький повідомив, що Росія намагається збільшити виробництво зброї та боєприпасів, однак стикається з низкою проблем. Скібіцький нагадав, що влітку 2022 року в РФ ухвалили низку законів та урядових постанов, якими фактично перевели оборонно-промислові підприємства на воєнний час.
Український досвід ведення війни може стати ключовим у протидії російській загрозі на континенті. Важливу роль у розвитку стратегічних партнерств відіграє інтеграція ветеранів. Повний текст новини
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
Президент Володимир Зеленський підписав указ про затвердження нового складу української делегації на переговори з Росією, які мають відбутися у Стамбулі. До делегації увійшли 14 представників, що на два більше, ніж під час попереднього раунду перемовин. Інформацію оприлюднено на офіційному сайті президента. Очолює делегацію, як і раніше, міністр оборони України Рустем Умєров. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стамбул готується до нової спроби миру: делегації України та РФ зустрінуться 2 червня До оновленого складу входять: Олександр Бевз - радник керівника Офісу президента; Олександр Дьяков - заступник начальника штабу Командування Військово-морських сил ЗСУ; Сергій Кислиця - перший заступник міністра закордонних справ; Юрій Ковбаса - представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у секторі безпеки та оборони; Георгій Кузьмичов - офіцер протоколу апарату головнокомандувача ЗСУ; Олег Луговський - перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки; Євгеній Острянський - заступник начальника Генерального штабу ЗСУ; Олександр Поклад - заступник голови СБУ; Вадим Скібіцький - заступник керівника ГУР Міноборони; Андрій Фомін - заступник начальника управління міжнародного та операційного права Генштабу; Олексій Шевченко - заступник начальника Генштабу ЗСУ; Олександр Шеріхов - старший офіцер Головного оперативного управління Генштабу; Євген Шинкарьов - заступник начальника штабу Командування Повітряних сил ЗСУ; 11 травня російський диктатор Володимир Путін запропонував відновити прямі перемовини з Україною "без жодних попередніх умов" у Туреччині 15 травня. Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна має негайно погодитися на пропозицію Росії. Президент України Володимир Зеленський заявив, що 15 травня особисто чекатиме на Путіна. Однак той не приїхав, а відправив делегацію низького рівня, яка ні нащо не впливає. 16 травня під час переговорів у Стамбулі російська сторона висунула Україні неприйнятні вимоги, на які Київ не погодився.
Президент Польщі Анджей Дуда нагородив очільника ГУР Кирила Буданова Золотим Офіцерським Хрестом ордена "За заслуги перед Польщею" - це одна із найвищих польських нагород для іноземців. Також Кавалерським Хрестом ордена "За заслуги перед Польщею" відзначили заступника начальника ГУР Вадима Скібіцького.
Президент Польщі Анджей Дуда відзначив керівника української воєнної розвідки генерал-лейтенанта Кирила Буданова Золотим офіцерським хрестом ордена "За заслуги перед Польщею". Це одна з найпрестижніших державних нагород Польщі, якою вшановують іноземців за особливий внесок у розвиток міжнародної співпраці. Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обмін полоненими "1000 на 1000" може відбутися наступного тижня - Буданов Також Кавалерський хрест цього ж ордена отримав заступник начальника ГУР генерал-майор Вадим Скібіцький. Як зазначено у повідомленні, нагородження відбулося з ініціативи президента Польщі, який підкреслив важливість партнерства з Україною у спільній боротьбі проти російської агресії та високо оцінив внесок української розвідки у зміцнення безпеки Європи. Вручення нагород здійснив полковник Домінік Дуда - заступник голови польського Агентства розвідки. Орденом "За заслуги перед Польщею" раніше були нагороджені такі видатні постаті, як 40-й президент США Рональд Рейган, державний секретар США Генрі Кіссінджер, генсек ООН Антоніу Гутерреш і колишній очільник НАТО Андерс Фог Расмуссен. Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що Дональд Трамп має необхідні важелі впливу, щоб змусити Росію до миру. Він переконаний, що саме Трамп здатен змусити Володимира Путіна сісти за стіл переговорів. "Америка може використовувати різні економічні інструменти, щоб змусити Росію дотримуватися певних дій. Тож якщо хтось і може змусити Володимира Путіна укласти мир, то це Америка, президент Сполучених Штатів", - висловився Дуда.
Станом на ранок 17 травня, основні новини України та світу зосереджені на можливостях обміну полоненими, мирних переговорах та ультимативних вимогах, які Росія висунула під час зустрічі в Стамбулі. Вадим Скібіцький, заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони, повідомив, що українська розвідка готує списки для обміну полоненими в форматі 1000 на 1000. Цей обмін був узгоджений з […] Тhе роst Новини України: переговори в Стамбулі, обмін полоненими та вимоги Росії fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
Вадим Скібіцький, представник Головного управління розвідки України (ГУР), повідомив, що наразі триває робота над списками полонених для обміну, про який було досягнуто домовленості з Росією під час нещодавніх переговорів. Цю інформацію він озвучив після завершення зустрічі з російською делегацією. Скібіцький зазначив, що ГУР має значний досвід у питаннях обміну полоненими з російською стороною. Він підкреслив, […] Тhе роst Україна та Росія домовляються про обмін полоненими у Стамбулі fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
Скібіцький повідомив, що ГУР вже опрацьовує списки полонених для обміну у форматі 1000 на 1000, про який домовились з Росією під час переговорів у Стамбулі.
Україна вже розпочинає опрацьовувати списки людей, яких планують повернути в рамках обміну з РФ у форматі 1000 на 1000 людей. Джерело: заступник начальника ГУР Міноборони України Вадим Скібіцький на пресконференції Пряма мова: "Один із важливих елементів переговорів - це досягнення згоди російської сторони на повернення українців додому.
На сьогоднішніх переговорах української та російської делегацій у Стамбулі було два ключові питання: припинення вогню й обмін полоненими. Україна вже розпочала роботу над обміном полоненими з РФ у форматі 1000 на 1000. Про це на пресконференції повідомив представник Головного управління розвідки Вадим Скібіцький, пише Gаzеtа.uа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рубіо виступив із заявою щодо переговорів у Стамбулі За його словами, під час стамбульських переговорів, які відбулися 16 травня, росіяни погодилися провести обмін 1000 на 1000. Вже відсьогодні Україна розпочала роботу у цьому напрямку, опрацьовуючи списки осіб, яких потрібно повернути з російського полону. "Ми маємо нормальний досвід роботи з російською стороною - нам повернули тіла наших загиблих героїв. Через те ми будемо робити все, щоб кожен громадянин України повернувся додому. Ми їх чекаємо, ми будемо їх вітати й продовжуємо роботу з росіянами", - сказав Скібіцький. Найближчим часом може відбутися великий обмін полоненими. Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив про це після переговорів у Стамбулі.
Одним із важливих елементів переговорів української делегації з представниками країни-агресора РФ 16 травня у Стамбулі стала згода на новий обмін полоненими, заявив на пресконференції заступник начальника ГУР Міноборони України Вадим Скібіцький.
Крах путінського режиму, внутрішня дестабілізація та можливий розпад Росії залишаються головними страхами кремлівського керівництва. Про це заявив заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України генерал-майор Вадим Скібіцький під час виступу на Кyіv Strаtсоm Fоrum 2025. "Керівництво Росії боїться кількох факторів. Перше - це дестабілізація режиму і зміна влади. Друге - дестабілізація всередині держави-агресора, адже це велика територія і багатонаціональна країна. Третій виклик - не допустити розколу чи розвалу РФ, тобто зберегти її такою, якою вона є", - наголосив Скібіцький. За його словами, саме ці страхи активно використовуються у протидії державі-агресору. "Безумовно, ми це знаємо та враховуємо", - зазначив представник ГУР. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія не скоротить армію після війни - Буданов Також Скібіцький підкреслив, що Росія продовжує вдаватися до гібридних методів ведення війни - зокрема, здійснює воєнні злочини та поширює дезінформацію. Як приклад він навів ніч на 24 квітня, коли Росія здійснила масовані ракетні удари по території України. "Все це подається так, ніби основною метою РФ було знищення підприємств оборонного комплексу. І я впевнений, що в європейському медіапросторі російські ресурси будуть поширювати саме таку версію, хоча реальність - зовсім інша. Завдання стратегічних комунікацій - показати справжню картину", - підкреслив генерал-майор. Раніше Буданов заявив про те, що не можна вважати громадянами України тих українців, які не захищають свою батьківщину зі зброєю в руках і не допомагають армії в тилу.
Про це заявив заступник глави Головного управління розвідки Вадим Скібіцький, передає Укрінформ."З 2022 року діє близько 40 сайтів, через які доводиться вся інформація, яка необхідна РФ... Візьмімо сьогоднішню ніч. Потужний ракетний удар, використання різної кількості ракет різного базування, безпілотних літальних апаратів, але все подається так, що основна задача РФ – це знищення підприємства оборонно-промислового комплексу. Я переконаний, що у європейському просторі російські ресурси будуть подавати це так, що цей удар спрямований тільки на ОПК", - розповів він.Скібіцький акцентував, що Україні потрібно показувати реальну картину війни. За його словами, серед інструментів руйнування наративів Кремля - попередження партнерів про планування Росією заходів за добу-дві.Водночас заступник керівника ГУР підкреслив: повернення медіа РФ у європейський інформаційний простір є однією із загроз для ЄС.Раніше ЦПД заявляв: російська пропаганда активно поширює фейки, мета яких – виправдати масовані нічні терористичні удари РФ по цивільних у Києві та інших містах України.
Найчастішими засобами поширення неправдивої інформації та російських наративів залишаються телеграм-канали та нові технології, включно зі штучним інтелектом.