Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із сенаторами Сполучених Штатів Америки в межах Конференції з питань відновлення України та засідання коаліції охочих, у якому вперше взяли участь представники США.
З початку 2025 року Росія втратила близько 100 тис. солдатів убитими у війні проти України. Втрати української сторони значно менші, але все ще суттєві. Про це повідомив державний секретар США Марко Рубіо. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наступ РФ набирає обертів: лінія оборони під загрозою - Генштаб "Варто підкреслити, що ці 100 тисяч - саме загиблі, а не поранені. Втрати України менші, але все одно вагомі",- зазначив Рубіо. Він також додав, що президент Дональд Трамп негативно ставиться до війни, вважаючи її марною тратою людських життів та ресурсів. Тому Трамп прагне якнайшвидшого завершення конфліктів, у тому числі й війни в Україні. "Ми продовжуватимемо докладати зусиль для припинення війни. Розуміємо, що це потребує часу і терпіння, але також відчуваємо розчарування через недостатній прогрес. Сподіваємось, що найближчим часом отримаємо більше ясності щодо позиції Росії і зможемо почати рухатися вперед", - підсумував держсекретар. За даними Генерального штабу Збройних сил України, від початку повномасштабного вторгнення в Україну, загальні втрати армії РФ уже перевалили за мільйон. Станом на ранок 10 липня ця цифра становила 1030580 окупантів. Відчутних втрат ворог зазнає і в техніці. Загалом було уражено понад 11 тисяч танків, сотні одиниць авіації, 29 катерів і кораблів, а також десятки тисяч одиниць іншої техніки.
Про це повідомляє Rеutеrs з посиланням на власні джерела.Дональд Трамп вперше після повернення на посаду скористається президентськими повноваженнями (РDА) для відправки зброї Україні. Очікується, що вартість цієї допомоги становитиме приблизно 300 мільйонів доларів.Хоча остаточний склад пакета ще не визначений, джерела вказують, що він може включати оборонні ракети Раtrіоt та наступальні ракети середньої дальності.До цього часу адміністрація Трампа постачала Україні лише зброю, затверджену його попередником, Джо Байденом. Рrеsіdеntіаl Drаwdоwn Аuthоrіty - механізм, що дозволяє президенту екстрено використовувати запаси озброєнь для допомоги союзникам. Наразі для України залишається 3,86 мільярда доларів у рамках цього фонду.Видання зазначає, що зброя може зʼявитися на фронті вже за кілька днів, оскільки американські запаси розташовані в Європі.10 липня президент Володимир Зеленський повідомив, що після розмови з американським колегою Дональдом Трампом з'явилися ознаки відновлення постачання допомоги зі США.
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
Ізраїль повернеться до бойових дій у Газі, якщо ХАМАС не буде знешкоджено за 60 днів - НетаньяхуПрем&ароs;єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що Ізраїль відновить бойові дії в Секторі Газа, якщо ХАМАС не буде знешкоджено протягом 60 днів. Це умова для постійного припинення вогню, над яким Ізраїль працює спільно з США.
Президент США Дональд Трамп вперше з моменту повернення на посаду надішле зброю до Києва, скориставшись президентськими повноваженнями, які часто використовував його попередник Джо Байден. Її вартість може становити близько 300 мільйонів доларів.
В ООН висловили глибоку стурбованість через запровадження Сполученими Штатами санкцій проти спеціальної доповідачки з питань окупованих палестинських територій Франчески Альбанезе.
Країни, які входять до так званої Коаліції охочих, вже мають узгоджений план розгортання міжнародного контингенту в Україні. Який може бути реалізований у найкоротші терміни після досягнення перемир'я з Росією. Про це заявив під час візиту до Великої Британії президент Франції Еммануель Макрон. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європа згортає плани щодо військової присутності в Україні: США не дали гарантій "У нас є план, який готовий до реалізації буквально протягом кількох годин після підписання перемир'я", - наголосив Макрон під час спілкування з журналістами. За його словами, коаліція передбачає створення постійного штабу в Парижі та координаційного осередку в Києві, що дозволить швидко організувати дії після припинення бойових дій. У той же день президент України Володимир Зеленський подякував 32 державам, які вже приєдналися до ініціативи. Він зазначив, що вперше до засідання коаліції долучилися представники Сполучених Штатів - зокрема генерал Кіт Келлог, а також сенатори Ліндсі Грем і Річард Блюменталь. "Формат Коаліції охочих працює - він працює для безпеки в довгостроковій перспективі та для захисту від російських атак уже зараз. Усі визнають: це війна, яку можна подолати лише спільними зусиллями. І потрібну єдність ми вже створили", - написав Зеленський. Раніше стало відомо, що Велика Британія та країни Європейського Союзу тимчасово відмовились від ідеї розгортання військового контингенту в Україні після можливого припинення вогню. Причиною такого рішення стали труднощі США у врегулюванні війни та відсутність безпекових гарантій для європейських військовослужбовців.
Президент США Дональд Трамп змінює стратегію щодо поводження з Росією, розуміючи, що очільник Кремля Володимир Путін його "водить за носа". У цій стратегії Трампу може сприяти міністр фінансів США Скотт Бессент, що здатний "повною мірою" скористатися економічною вразливістю РФ, що посилюється.
Президент Володимир Зеленський назвав участь американських представників у засіданні "коаліції рішучих" 10 липня важливим сигналом, що свідчить про підтримку України з боку адміністрації Дональда Трампа.
Президент США Дональд Трамп вирішив уперше скористатися правом екстреної передачі зброї союзникам (Рrеsіdеntіаl Drаwdоwn Аuthоrіty), щоб відправити зброю Україні.
У Державному департаменті США наголошують, що для досягнення миру в Україні потрібно спілкуватися з усіма сторонами, в тому числі з Росією – попри ескалацію нею ракетно-повітряних ударів по Україні.
Трамп вперше використає свої повноваження для відправки зброї Україні - RеutеrsПрезидент США Дональд Трамп вперше після повернення на посаду відправить зброю до Києва, використовуючи президентські повноваження. Вартість озброєнь може становити близько 300 мільйонів доларів.