В Україні сьогодні, 9 травня, одночасно з країнами Європейського Союзу відзначають День Європи. Це свято запроваджене указом Президента України Володимира Зеленського №266/2023 від 8 травня 2023 року, інформує Рубрика. В Україні День Європи почали відзначати з 2003 року – згідно з указом президента Леоніда Кучми. Але святкували його у третю суботу травня, аби не "затьмарювати" […] Тhе роst В Україні сьогодні одночасно з країнами ЄС відзначають День Європи арреаrеd fіrst оn Рубрика.
Сьогодні, 9 травня, в Україні відзначають День Європи. Це свято встановили в усіх країнах Європейського Союзу на честь єдності та миру на континенті. Повний текст новини
9 травня в Україні відзначають день перенесення мощей святого Миколая Чудотворця. В народі цей день називають святом "літнього" Миколи. У цей день просять захисту від лиха та бажають здоров'я. Святий Миколай є одним з найшанованіших святих у християнській вірі. Його вважають покровителем дітей, купців і моряків. Християни вшановують пам'ять святого двічі в році - 6 грудня та 9 травня. "Два Миколи у нас - один з травою, інший з зимою", - каже прислів`я. Вперше це свято встановив папа Урбан ІІ в ХІ столітті. До українського церковного колендаря день Миколая у травні увів митрополит Єфрем в кінці ХІ століття. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли ймовірні останки Святого Миколая Колись у цей день господарі виводили коней у поле на першу пашу. Священики служили посеред села молебні та кропили коней свяченою водою. У цей час в полі вершники їздили верхи "щоб нечиста сила коней не мучила". В народі казали "Прийшов Миколай - коней випасай", "Юрій з теплом, а Микола з кормом", "Святий Юрій пасе корів, а Микола - коней". "До Миколи не сій гречки і не стрижи овечки!" На Київщині і на Поділлі у цей день був звичай робити "заздравні" обіди. Їх називали нікольщиною. На Миколая не можна відмовляти нікому, хто попросить вас про допомогу, інакше за це сім'я терпітиме злидні і лиха. За народними віруваннями, святий Миколай є покровителем мореплавців. Козаки перед довгою мандрівкою морем завжди служили молебень Богородиці й Миколаю Угоднику. Народні прикмети на 9 травня: - День Миколи був останнім терміном для посадки картоплі. Вважали, що, якщо її посадити пізніше, то вона вже не встигне вирости, і урожай не збереш. - Сьогодні треба вмитися першою росою, щоб протягом року бути здоровим. - Жаби почали квакати - буде багатий урожай вівса. - Вільха зацвіла - пора сіяти гречку. 22 травня 1919 року митрополит Василь Липківський відправив перше богослужіння українською мовою в Микільському соборі на Печерську. Спеціально для цього український композитор Микола Леонтович, автор знаменитого "Щедрика", написав нові ноти кантів та особисто диригував хором.
9 травня віряни відзначають перенесення мощей Миколая Чудотворця. За життя святий зробив багато добрих справ, зокрема рятував християн від смертної кари та зціляв їх. Повний текст новини
А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
Яке православне свято сьогодні відзначають віряни за новим і старим календарем, з якими проханнями звертаються до Миколи Чудотворця і чому не можна зашторювати вікна.
У четвер, 15 травня в Україні відзначають День вишиванки. Це щорічне свято, яке не має фіксованої дати й припадає на третій четвер травня. Що таке вишиванка і чому вона важлива Вишиванка - це традиційна українська вишита сорочка, яка має глибоке культурне, історичне та символічне значення. Кожен орнамент, візерунок і колір має своє тлумачення: червоний символізує любов та життя, чорний - землю та силу, зелений - відродження, білий - чистоту. Вишиванки бувають чоловічі, жіночі, дитячі, святкові та повсякденні. Вони різняться залежно від регіону. Наприклад, полтавська вишивка - ніжна біла, буковинська - багатобарвна, а гуцульська - геометрична та контрастна. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свята травня: що відзначаємо і коли відпочиваємо в останній місяць весни Сьогодні вишиванка - це не лише елемент національного вбрання, а модний, патріотичний символ, який українці носять із гордістю. У День вишиванки ця сорочка перетвориться на одяг єднання, який нагадує: ми - нація з тисячолітньою культурою та незламним духом. Що це за свято - День вишиванки День вишиванки - це національне, але неофіційне свято, яке з'явилося у 2006 році з ініціативи студентів Чернівецького національного університету. День вишиванки - це не просто свято національного вбрання, а жива традиція, яка об'єднує українців у всьому світі. У цей день вишиванку одягають не лише в Києві, Львові чи Харкові, а й у Нью-Йорку, Торонто, Варшаві та Сіднеї. Для діаспори це спосіб зберегти зв'язок із Батьківщиною, продемонструвати свою культуру та нагадати світу, що українська ідентичність - жива, сильна і глибоко вкорінена. День вишиванки став міжнародним символом єдності, гідності та нескореності нації. День вишиванки українці цього року відзначають 15 травня. Це свято набуло особливого значення у час повномасштабної війни, розв'язаної Росією проти України. Gаzеtа.uа зібрала патріотичні та надихаючі вітання із Днем вишиванки та листівки, які варто відправити друзям та знайомим.
Україна вшановує жертв і героїв Другої світової. Сьогодні, 8 травня 2025 року, Україна вдруге офіційно відзначає День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Це державне свято, запроваджене минулого року, символізує остаточне приєднання...
80 років тому, 8 травня 1945-го, в берлінському передмісті Карлсгорст було підписано акт про беззастережну капітуляцію Третього Рейху, що завершив Другу світову війну в Європі. Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський висловився у День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. "Восьме травня, День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, - це не про гучне пафосне свято. Це про тишу. Про біль. Про усвідомлення ціни свободи й миру. 45 мільйонів жертв у Європі. Із них - понад 8 мільйонів українців. Майже кожен четвертий. Військові. Цивільні. Діти", - написав він. За його словами, понад 7 мільйонів українців билися у складі армій антигітлерівської коаліції - на різних фронтах, у різних мундирах, але з однією метою. Здобути мир для всього світу. "Внесок України у європейський мир - один із найбільших. Був тоді і є сьогодні. Сьогодні ми - український народ - знову на передовій. Тримаємо удар нових нацистів, які хочуть знищити нас, щоб піти далі на інші країни. День 8 травня нагадує нам про нашу силу і стійкість", - наголосив Головком. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні відзначають День пам'яті та примирення Сирський додав, що одержимі диктатори Гітлер і Сталін мріяли стерти Україну та український народ з лиця землі. Але їхній слід в історії вкритий ганьбою. "А Україна є, вона бореться, стоїть. І буде стояти! Це має стати наукою для всіх сучасних тиранів та загарбників", - написав він. Головком звернувся до всіх громадян у країнах вільного світу з нагадуванням і застереженням: не можна загравати з агресором. Він зауважив, що зло можна перемогти тільки в рішучій єдності всіх демократичних націй. "Ми вийшли з полону чужих міфів. Ми - не уламок імперії. Ми - нація, яка бореться за свободу. І творить свою перемогу. Памʼятаємо і перемагаємо! Слава Україні! Героям слава!" - підсумував Сирський. 8 травня президент Володимир Зеленський виступив зі зверненням до українців з нагоди Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У промові він нагадав про паралелі між подіями 80-річної давнини та нинішньою війною Росії проти України, наголосивши на стійкості українців і неминучості поразки агресора.