Search trend "кривий ріг"

Sign up, for leave a comments and likes
24 Канал on 24tv.ua
Моторошна ДТП на Дніпропетровщині: загинула мати трьох дітей
Сьогодні, 9 травня, на трасі Кривий Ріг – Дніпро сталася дорожньо-транспортна пригода. Внаслідок цього загинула багатодітна мати. Повний текст новини
we.ua - Моторошна ДТП на Дніпропетровщині: загинула мати трьох дітей
Суспільне on suspilne.media
Загинула жінка, поранені троє дітей: на трасі Дніпро — Кривий Ріг сталася смертельна ДТП
Удень 9 травня на трасі між Дніпром і Кривим Рогом сталася смертельна аварія за участі автомобіля "Rеnаult Sсеnіс". Водій не впорався з керуванням, авто перекинулося на узбіччі. Загинула жінка, троє дітей дістали поранення
we.ua - Загинула жінка, поранені троє дітей: на трасі Дніпро — Кривий Ріг сталася смертельна ДТП
we.ua on we.ua
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Рубрика on rubryka.com
ООН: в Україні квітень цього року через агресію рф став найсмертоноснішим місяцем для цивільних осіб за 1,5 року
Квітень 2025 року, через масове застосування російськими військами балістичних ракет, став найсмертоноснішим місяцем для цивільних осіб України з вересня 2024 року. Про це йдеться у щомісячній доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ), передає Рубрика. "Кривий Ріг, Суми, Дніпро, Запоріжжя, Київ і Харків зазнали руйнівних обстрілів, які призвели до численних смертей і поранень […] Тhе роst ООН: в Україні квітень цього року через агресію рф став найсмертоноснішим місяцем для цивільних осіб за 1,5 року арреаrеd fіrst оn Рубрика.
we.ua - ООН: в Україні квітень цього року через агресію рф став найсмертоноснішим місяцем для цивільних осіб за 1,5 року
Gazeta.ua on gazeta.ua
В ООН зафіксували найбільшу кількість жертв серед цивільних українців за довгий час
Квітень 2025 року став найкривавішим для цивільного населення України з осені минулого року. Причиною стали масовані ракетні удари, зокрема із застосуванням балістичної зброї, йдеться у щомісячному звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. У документі наголошується, що рівень жертв серед цивільних значно зріс. "Кривий Ріг, Суми, Дніпро, Запоріжжя, Київ і Харків зазнали руйнівних обстрілів, які призвели до численних смертей і поранень серед цивільних осіб. Однією з основних причин такого різкого зростання кількості постраждалих стало масове застосування балістичних ракет по великих містах по всій країні", - повідомила голова місії Даніель Белль. У квітні, за даними ООН, загинуло щонайменше 209 людей. Ще 1146 отримали поранення. Найбільші втрати були внаслідок ударів по густонаселених містах. 4 квітня ракета влучила у Кривий Ріг. Загинули 20 людей, ще щонайменше 63 постраждали. Уже 13 квітня, у Вербну неділю, дві ракети поцілили в Суми. Це призвело до загибелі щонайменше 31 особи. Постраждали 105 мешканців. 18 квітня під час удару по Харкову загинула одна людина. Ще понад сто отримали поранення. 24 квітня атак зазнав Київ. Унаслідок застосування ракет і дронів-камікадзе загинули щонайменше 11 цивільних. Постраждали ще 81 людина. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російська агресія виходить з поля зору світової спільноти - ООН займає нейтральну позицію Ракетні обстріли великих міст продовжуються і в травні. Вже є підтвердження нових жертв у Харкові, Одесі, Києві та Запоріжжі. Зростає й кількість загиблих серед дітей. У квітні загинуло щонайменше 19 неповнолітніх. Поранення дістали 78. Це найвищий показник серед дитячих жертв з червня 2022 року. Дрони ближнього радіуса дії стали причиною майже чверті всіх цивільних втрат у квітні. Вони активно використовуються у прифронтових районах. У період з січня по квітень 2025 року загинули 664 цивільні особи. Поранення дістали ще 3425. Це на 59% більше, ніж за той самий період 2024 року. У ніч на 4 травня на Київ була здійснена чергова повітряна атака. Постраждали 11 людей. Наймолодшому - 14 років, найстаршому - 70. Унаслідок ворожої атаки та падіння уламків безпілотників у кількох районах Києва зафіксовані серйозні наслідки.
we.ua - В ООН зафіксували найбільшу кількість жертв серед цивільних українців за довгий час
Еспресо on espreso.tv
ООН: квітень став найсмертоноснішим місяцем для цивільних в Україні з вересня 2024 року
Про це йдеться в доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, оприлюдненій 8 травня.97% усіх постраждалих – це цивільні особи, які перебували на підконтрольній уряду України території. Майже половина з них постраждали від ракетних ударів та обстрілів, здійснених російськими збройними силами."Однією з основних причин такого різкого зростання кількості постраждалих стало масове застосування балістичних ракет по великих містах по всій країні", - зазначили в ООН.Там згадали атаки РФ на Кривий Ріг, Суми, Дніпро, Запоріжжя, Київ і Харків.Так, 4 квітня внаслідок удару балістичною ракетою по Кривому Рогу загинула 21 людина, десятки дістали поранення. Уже 13 квітня, на Вербну неділю, під вогнем опинилися Суми: дві ракети вбили понад три десятки осіб. 18 квітня ракета влучила по Харкову — одна людина загинула, понад 100 постраждали. 24 квітня Київ зазнав чергової атаки з використанням ракет і дронів-камікадзе — загинуло щонайменше 11 осіб, ще 81 була поранена.Схожа тактика терору триває і в травні: фіксуються нові удари по Харкову, Одесі, Запоріжжю та Києву – знову з жертвами серед мирного населення. Моніторингова місія ООН із прав людини в Україні зазначає, що атаки часто припадали на час і місця, коли на вулицях було багато сімей, унаслідок чого зросла кількість загиблих дітей. У квітні зафіксовано щонайменше 19 дитячих смертей і 78 поранень — це найвищий рівень із червня 2022 року.Значну частку втрат серед цивільних — 23% — спричинили удари дронів малого радіуса дії по прифронтових районах. Хоча більшість таких атак сталися в Херсонській області, одна з найтрагічніших — 23 квітня в місті Марганець Дніпропетровської області, де безпілотник поцілив в автобус із працівниками гірничодобувного підприємства. Унаслідок обстрілу загинули 10 людей.
we.ua - ООН: квітень став найсмертоноснішим місяцем для цивільних в Україні з вересня 2024 року
Суспільне on suspilne.media
Пограбували й намагались підпалити будинок. На Херсонщині за розбій та замах на вбивство судитимуть двох чоловіків
На Херсонщині за розбійний напад та замах на вбивство знайомої судитимуть двох чоловіків — жителів села Нова Кубань та міста Кривий Ріг
we.ua - Пограбували й намагались підпалити будинок. На Херсонщині за розбій та замах на вбивство судитимуть двох чоловіків
Еспресо on espreso.tv
Зеленський зустрівся з делегацією із Люксембургу: про що говорили
Про це йдеться у повідомленні на сайті Офісу президента. Під час зустрічі глава держави подякував за надану Україні військову, фінансову, енергетичну та гуманітарну підтримку, а також за прихисток для понад 4,5 тис. українців, які були змушені залишити дім через повномасштабне російське вторгнення."Ми дуже вдячні вам особисто, вашій країні, вашому народу за всю підтримку на особистісному рівні, на рівні людей. Ми справді вдячні за це", - сказав Зеленський.Президент також висловив вдячність за те, що урядовці Люксембургу під час візиту до України вшанували пам’ять загиблих захисників і захисниць біля Стіни пам’яті.Глава держави поінформував про потреби українських воїнів і дипломатичні зусилля для досягнення справедливого та сталого миру. Він наголосив, що Україна готова до повного, безумовного припинення вогню, яке має стати першим кроком до миру.Також під час зустрічі йшлося про участь Люксембургу у створенні спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.Серед інших важливих тем була також допомога Люксембургу у відбудові Криворізького району та міста Кривий Ріг, а також членство України в ЄС.Ксав’є Бетель запевнив у продовженні підтримки України та відзначив мужність українців у боротьбі з російським агресором."Я знаю, що ми не найбільша країна, ми не найбільші в розмірі, але повірте, у дружбі, у повазі ми значно більші, ніж розмір нашої країни. Народ Люксембургу також підтримує вас. Для нас важливо бути тут, щоб продемонструвати свою підтримку", – сказав Бетель.Юріко Бакес наголосила, що важливо продовжувати співпрацю між Україною та Люксембургом і докладати максимум зусиль для досягнення миру. Міністерка оборони також повідомила про збільшення суми підтримки цього року."Разом із Ксав’є ми продовжуємо підтримувати вас, як ми робили це з першого дня, до самого кінця, коли ми досягнемо миру для вашої країни. Також ми повинні наростити власні оборонні інвестиції", - зауважила Юріко Бакес.Раніше міністр закордонних справ Люксембургу Ксавʼє Беттель розкритикував заяву російського диктатора Володимира Путіна про триденне "припинення вогню" 8-10 травня.
we.ua - Зеленський зустрівся з делегацією із Люксембургу: про що говорили
Korrespondent.net on ua.korrespondent.net
Люксембург допоможе Україні відбудувати Кривий Ріг
Київ і Люксембург обговорили допомогу, справедливий мир та членство України в Європейському Союзі під час зустріч глава Української держави з делегацією країни.
we.ua - Люксембург допоможе Україні відбудувати Кривий Ріг
Укрінформ on ukrinform.ua
Зеленський розповів про деталі зустрічі з міністрами Люксембургу
Ключовими темами вчорашньої зустрічі у Києві Президента Володимира Зеленського з міністром закордонних справ Люксембургу Ксав’є Бетелем і міністеркою оборони Юріко Бакес стали нові пакети підтримки та допомоги, а також участь Люксембургу у відбудові Криворізького району й міста Кривий Ріг.
we.ua - Зеленський розповів про деталі зустрічі з міністрами Люксембургу
New Voice on biz.nv.ua
«Платимо за неефективний енергосектор». Найбільший меткомбінат України втрачає клієнтів через чужі фінансові проблеми — гендиректор
Гірничо-металургійний комбінат АрселорМіттал Кривий Ріг збільшить обсяги виробництва, щоб вийти на беззбиткову роботу підприємства.
we.ua - «Платимо за неефективний енергосектор». Найбільший меткомбінат України втрачає клієнтів через чужі фінансові проблеми — гендиректор
Еспресо on espreso.tv
Як Росія укладає перемир’я та чого вартують угоди з Москвою 
Березневі статті, Будапештський меморандум, Мінські угоди – найвідоміші, але далеко не єдині договори, на які українському народу доводилось йти з Москвою. Еспресо розповість, чим закінчуються домовленості з Російською Федерацією та яку ціну доводилось платити тим, хто їх з нею укладав.З чого починались взаємини з РФ та як з Москвою доводилось домовлятися попередникамСтаном майже на середину 2025 року багатьом союзникам України стало зрозуміло, чим закінчується задобрення диктаторів та чого вартує намагання укласти мир за будь-яку ціну, коли у твій дім приходить агресор з бажанням знищити тебе. Однак і сьогодні залишаються адепти того, що угода може розв'язати проблему й вгамувати чиюсь багатовікову політику ненависті й тотального знищення. Ба більше, віра у це зберігається навіть після порушення так званого "Великоднього перемир’я" і 20 загиблих у Кривому розі й 12 – у Києві. Серед останнього – дев’ять вбитих російськими ракетами дітей.Атака РФ на Кривий Ріг, Фото: V_Zеlеnskіy_оffісіаl/tеlеgrаmЯкщо ж вищепереліченого після трьох років масових вбивств, розправ, геноциду залишається недостатньо, аби зрозуміти, що мир з Росією – це фікція, то потрібно всього лиш подивитися назад. В українській історії достатньо прикладів того, чого вартує спроба порозумітися з тим, хто прийшов знищити тебе і твій дім. Останні приклади будуть особливо показові й з урахуванням того, що з тих часів у Кремлі й влада не мінялась.Однак для початку заглянемо ще у добу Козаччини. І першим, хто спробував домовлятися з тоді ще Московським царством, був Богдан Хмельницький. За своєю суттю Березневі статті, підписані у Переяславі 1654 року, мали дещо інший характер. Йшлось не про мирну угоду як таку, а про протекторат Московії для Гетьманщини. Складно оцінити документ та його вплив на сьогодення, якщо він навіть не зберігся в оригіналі, однак учитель історії та переможець Glоbаl Теасhеr Рrіzе Ukrаіnе 2020 Василь Дяків вказує, що вже тоді, у 17 столітті, зіткнулись повністю протилежні світогляди – європейський та азійський."Європейські політичні традиції, які ввібрала Гетьманщина, зіштовхнулися з азійським підходом московської зовнішньої політики для вирішення своїх загарбницьких інтересів. Цей підхід базується на принципах золотоординського управління, сили та на безумовному підпорядкуванні цареві без будь-яких ознак поваги та партнерства до протилежної сторони", – пише вчитель. Також історик Сергій Плохій у своїй роботі "Брама Європи" пише, що в обох сторін було докорінно різне сприйняття цих домовленостей. "Козаки вважали Переяславську угоду контрактом, що має зв’язувати обов’язками обидві сторони. З боку Хмельницького, він та його держава потрапляли під протекторат царської влади. Вони обіцяли відданість та військову службу в обмін на захист, пропонований Московською державою. Цар, однак, сприймав козаків як нових підданих, щодо яких він не матиме жодних зобов’язань після того, як надасть їм певні права та привілеї", – пояснює професор кафедри української історії в Гарвардському університеті.  Остання теза є особливо цікавою, адже показує, що чи то сьогодні, чи то майже 400 років тому, угоди Росія визначає не як домовленість про рівну співпрацю, а як засіб для придушення та подальшого використання потенційного ворога. Власне про це свідчить і зміст Березневих статтей – Гетьманщина зберігає внутрішню ієрархію, правову та податкові системи, однак зобов’язується повідомляти про обрання гетьмана російського царя, обмежити розмір війська до 60 тис. солдатів, а також утримувати своїм коштом московську армію, яка тепер легально розміщувалась на територіях козацької держави. У 17 столітті російський цар був дещо поступливішим, а відтак декларативно в угоді надав суб’єктність Гетьманщині на ведення зовнішньої політики, однак з забороною на встановлення дипломатії з найближчими сусідами – Річчю Посполитою та Османською Імперією. Як бачимо, вже тоді Московське Царство намагалось перекрити Гетьманщині шлях до створення міцних союзів і закріплення на геополітичній карті. Саме це і можна прирівняти до тих угод, які Україні намагаються нав’язати сьогодні – заборона вступу до НАТО та навіть фактичних розмов про це. Що цікаво, саме це і зіграло злий жарт з тими, хто укладав Березневі статті. Адже поки Гетьманщина дотримувалась заборони на ведення переговорів, московські царі тричі таємно вирішували її долю із Річчю Посполитою. Згодом син Хмельницького, Юрій, спробує переглянути домовленості з Московією по смерті батька. Однак, замість забезпечення суверенітету, отримав Переяславські статті 1659 року, за якими Гетьманщину ще більше затиснули царськими обмеженнями. Таким чином на територіях теперішньої України розпочнеться період "Руїни", який розкриється після так званої "Чорної ради", проросійського гетьмана Лівобережжя Івана Брюховецького й Московських статтей. Пострадянські договори і фіктивні домовленості про територіальну цілісність та непорушність кордонів України Згодом, у період УНР, трапиться століття повноцінної окупації частини території України більшовиками за результатами Першої світової війни. Зокрема йдеться про розвал Австро-Угорщини та складні революційні події у Німеччині, адже саме сторони Четвертного союзу були стримуючим фактором для РСФСР та гарантією безпеки для Української Народної Республіки. Переживаючи гніт, геноциди, політичні репресії, винищення культури та народу як такого, у 1991 році Україні все ж вдасться вибороти незалежність та визнання її суверенітету. Надалі, у 1994 році, президент Леонід Кучма підпише Будапештський меморандум, за яким Україна зобов’язувалась набути неядерний статус в обмін на нечіткі, але такі солодкі "гарантії безпеки". "Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії та Сполучені Штати Америки підтверджують їх зобов'язання утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони або яким іншим чином згідно зі Статутом Організації Об'єднаних Націй", – йшлось у другому пункті меморандуму. Складно сказати, чи це спланована та продумана стратегія РФ на чолі з Єльциним по роззброєнню сусіда, чи то дійсно цивілізований світ так боявся нового члена у "ядерному клубі". Однак, як вже писало ВВС, недієвість Будапештського меморандуму розумів і Леонід Кучма, який поставив свій підпис під документом. Другий президент України визнав, що після підписання його попереджали про порожність гарантій меморандуму."Тодішній президент Франції Франсуа Міттеран сказав: "Синку, не вір цьому документу, тебе обмануть", – заявив Кучма на міжнародній конференції в Єрусалимі.Згодом Україна, ще за десять років до повномасштабної війни з Росією і не один раз,  звертатиметься по допомогу до країн-підписантів. Спершу закликала провести термінові консультації під час конфлікту щодо острова Тузла у 2003 році та під час українсько-російської "газової війни" у 2006 році. Російсько-український конфлікт довкола острова Тузла. Фото: www.ukrаіnіаnwоrldсоngrеss.оrgТакож український парламент звертатиметься до підписантів Меморандуму підтвердити свою прихильність принципам у березні 2014 року, коли Росія розпочала анексію Криму. Тоді США ініціювали проведення в Парижі консультації з країнами-учасницями Будапештського меморандуму. На зустріч були тодішній держсекретар США Джон Керрі, міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Хейг, в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця. Від країни-агресора не прибув ніхто, а згодом РФ узагалі відмовиться від таких консультацію. Повертаючись до 90-их, Україна ще один раз поведеться на російську угоду – Великий договір між Україною та Росією, який підпишуть 31 травня 1997 року. За ним РФ "визнає територіальну цілісність та непорушність кордонів України". І звучить це звісно поважно, але його основною передумовою був залишений у Севастополі "троянський кінь" у формі Чорноморського флоту. Як пише у колонці для "Радіо.Свобода" журналіст Віталій Портников, без російського флоту в українському Севастополі ніхто і не збирався підписувати "Великий договір". Єльцин чудово знав, як сильно Кучма зацікавлений у його візиті. І Москва пов'язала заключення "великого" договору з підписанням угоди про статус Чорноморського флоту Росії в Севастополі. Без цієї угоди Єльцин не хотів ні в Київ їхати, ні договір підписувати. Більш того, на певному етапі переговорів російська сторона навіть відмовилася вносити в документ пункт про взаємне визнання територіальної цілісності, хоча він і містився в угоді між РРФСР і УРСР, підписаній Єльциним і Леонідом Кравчуком ще до розпаду СРСР. Українській делегації стало зрозуміло, що без угоди щодо флоту ніякого "великого" договору не буде, принаймні не буде документа з конкретним змістом", – писав Портников ще у 2018 році. Згодом Чорноморський флот у Севастополі стане плацдармом для силового поширення "руского міра" на території України, а у 2003 році призведе до конфлікту на Тузлі і стане однією з причин, чому президент Кучма відмовиться від євроатлантичної інтеграції в НАТО та почне перемовини зі створення Єдиного економічного простору з Росією, Білорусією, Казахстаном. Перше вторгнення РФ на територію України і домовленості у МінськуЗгодом, коли Україна буде ослаблена після Революції Гідності, надійний і дружній сусід скористається ситуацією, аби розпочати введення "зелених чоловічків" у Крим і привести у дію сепаратистські війська на Донбасі, яких сам фактично і "відгодував". Реакцією на це стали Мінські угоди 2014 року, які утверджували тимчасове перемир'я у Війні на сході України. Мінські домовленості. Фото: hrоmаdskе.rаdіоПротокол тоді підписали учасники Тристоронньої контактної групи, зокрема тодішній спецпредставник голови ОБСЄ Гайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, тодішній посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов, Олександр Захарченко і Ігор Плотницький.Що цікаво, останні двоє ніяк не значились у підписаній документації, хоча фактично були представниками від вирощених Росією банд, які керували на території самопроголошених Л/ДНР. Однозначної оцінки цій угоді немає, а думки та експертів у цьому питанні різняться.Зокрема колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін у коментарі "Суспільному" у 2021 році казав, що вони мали свої результати, однак визнає їхню "помилковість". "Свого часу Мінськ допоміг у розв'язанні гуманітарних питань, на зразок постачання води. Я б не назвав його ефективним, але так або інакше якісь рішення в рамках Мінська приймалися. А от щодо інших питань, як звільнення полонених, якусь особливу роль Мінськ не відіграв. Саме тому рішення про передачу політичних питань з нормандського формату на мінський майданчик однозначно було помилковим і завадило всьому процесу", – зазначав ексміністр. Однак за першим Мінськом, який був логічним продовженням Мирного плану п’ятого президента України Петра Порошенка та очевидно не влаштовував Москву, бої на Донбасі все ж відновились. Відтак на початок лютого 2015-го точились найзапекліші бої за Донецький аеропорт та Дебальцеве, де російські військові разом із бойовиками намагались оточити українців.Надалі Володимир Путін почне диктувати набагато жорсткіші умови для України, паралельно погрожуючи знищити її регулярну армію. Лейтмотивом других Мінських угод став "особливий статус для окремих районів Донецької та Луганської областей", який українська сторона зобов’язувалась закріпити у Конституції. Ба більше, за "Мінськом-2" органи місцевого самоврядування на Донбасі можуть мати власні статути, які, наприклад, дозволяють їм укладати угоди з іноземними державами, мати власний бюджет, проводити місцеві вибори та референдуми. "Наша задача була, по-перше, відвести загрозу або принаймні відтермінувати війну. Вибити собі вісім років, щоб ми відновили економічне зростання і побудували міць Збройних сил. Це була перша задача – і вона була досягнута", – коментуватиме ці угоди п’ятий президент у червні 2022 року.Повноцінно оцінити їхній зміст з оглядом на повномасштабне вторгнення Росії у 2022 році зможуть історики в майбутньому. Однак достеменно відомим залишається лише одне – будь-які домовленості з Москвою, який би політичний устрій та влада там не панували, це фікція, яку неодмінно використають проти України. Відтак і сьогоднішній "мир", який нав’язує адміністрація 47 президента США Дональда Трампа, Росія сприйме лише як для переозброєння, відновлення репутації на геополітичній карті та відновлення після санкцій Заходу. Читайте також: Цілі Росії очевидні: позбавити Україну доступу до Чорного моря, захопити Одесу й розширити свій вплив аж до Молдови, - дипломат Гербст
we.ua - Як Росія укладає перемир’я та чого вартують угоди з Москвою 
Еспресо on espreso.tv
Трамп і Путін хочуть послабити і розвалити ЄС, тоді вони зможуть робити свої брудні справи, - Фейгін
У Лондоні не відбулося майже нічого. Чекали американців, американці понизили склад своєї делегації - і понеслося. Дональд Трамп знов у пошуках винного і готовий вкотре призначити ним Україну.Пропозиції Трампа, які озвучували то Віткофф, то Рубіо, то Венс, схиляються тільки до одного - змушувати Україну визнавати російські умови. А після того Дональд Трамп ставив би свій підпис. Як ви бачите теперішню ситуацію?Я хочу сказати, що ситуація була приречена з самого початку. Це була моя позиція, яку я багато разів озвучував. Вона полягає в тому, що тут немає спроби встановити мир, як мінімум з боку Москви. Загалом за бажання Трампа капіталізуватися на угодах, на виконанні виборчих обіцянок заявити про те, що він єдиний, хто може цей мир здійснити у війні в Україні. Однак з боку Росії це завжди була маніпуляція, як на мій особистий погляд. А мови про мир не було ніколи.Потрібно віддати належне - Москві вдалося привести цю ситуацію до знаменника, за якого Україна виявилася крайньою, що є абсолютною маніпуляцією. Поясню чому. Річ у тім, що дійсно можна досягти миру в Україні шляхом її здавання: капітуляції, визнання Криму чи областей, або виконати умови так званих Стамбульських угод, або цілей СВО, про що говорить Москва, – і загалом миру можна досягти. Це дійсно правда. Шляхом того, що Україна припинить своє існування.І уявляєте, Україну ставлять в ситуацію, коли їй докоряють за небажання досягати миру, погодитися на мир, ставлять такі умови, які вона ніяк не може прийняти. До того ж, для цих умов нема жодних підстав.Простий приклад: якби російські війська стояли біля Києва - то це одна розмова. Але де стоять війська, попри всі бравурні заяви, - це не може давати підстав Москві вимагати юридичного визнання Криму.Якщо ми просто говоримо про тактику переговорів, дипломатичних маневрів і тому подібного, то нема таких підстав. І раптом Сполучені Штати займають таку позицію - самі тиснуть на Україну, ставлять їй у докір небажання піти на таку поступку - звісно, серед усіх інших. До речі, у цьому проєкті плану відсутні гарантії безпеки України. Абсолютно не зрозуміло, чому б Росії, отримавши все те, що їй дають, завтра не поновити війну. Де це прописано, що мир міцний і гарантований силою, а не самими лише "добрими намірами" Москви?Трамп може вмити руки, а Україна залишиться сам-на-сам з ворогом, та ще й максимально посиленим підтримкою Трампа, а також рішеннями та поступками, які будуть їй надані у теперішньому раунді переговорів.Москва від самого початку знала, що або вона отримає все - тобто висунули вимогу по максимуму… До речі, хтось чув, що Москва погодилася на весь цей план?Хто-небудь чув, що вони відмовилися від чотирьох областей до адміністративних кордонів? Публічно це ніде не оголошувалося. А тиск на Україну і частину європейських союзників здійснюється так, наче Москва вже на цей план погодилася. Я вже не кажу про те, що вона дає натомість.Хіба Москва десь сказала про те, що вони погодилися? Є один-єдиний коментар - на публікацію Тhе Wаll Strееt Jоurnаl, в якій був викладений проєкт цього плану, коментар Пєскова, спеціального прессекретаря Путіна, який сказав: "Фейків багато публікується". Тобто побічно він як мінімум не підтвердив згоду Москви на цей план і що він дійсно існує в процесі переговорів зі спецпосланцем Трампа Віткоффом. Це означає, що Москва завжди залишає собі можливість відкотити назад, сказати ні. Хтось же скаже, що це серйозні переговори і, напевно, Москва твердо пообіцяла та гарантувала. А чому?Ми ж чули, що з самого початку йшла мова про безумовне, всеосяжне припинення вогню на 30 днів - пропозицію самого Трампа, яку підтримала Україна. Чомусь від неї Москва з легкістю відмовилася, запропонувавши двічі фейкові сурогати. Один раз – дуже обмеживши характер ударів по енергетичній інфраструктурі, а потім – це великоднє перемир'я, на півтора дня припинення вогню. Але це ж зовсім не про це - чому ж тоді не докоряли Москві?Причому в проміжку між цими двома ініціативами були якісь боязкі заяви Трампа та його оточення, що Москва затягує переговори, що вони чекають до 30 квітня – чи то виходити з переговорного процесу, чи то карати Москву вторинними санкціями або ще чимось. Нічого з цих погроз жодного разу реалізовано не було. Нічого! Поки, у всякому випадку. Можливо, далі щось буде - я не знаю.Це говорить про те, що вся ця ситуація від самого початку задумувалася як маніпуляція: будь-як крайніми зробити не Москву – Європу, Україну, ще когось, але в жодному випадку не Москву. І не Трампа. Це схема між двома сторонами, така моя думка.Що характерно - Трамп починає апелювати до Києва, до Зеленського, до української влади, замість того щоб виставляти ультиматуми Москві - тобто, Путін, ми тобі пропонуємо вивести війська абощо, а ти взамін маєш зробити ось це. Ні, американці хочуть тиснути на Україну, а потім із тим усім їхати до Кремля, по-іншому не працює.Наскільки далеко можуть відійти від цієї теми американці? Крайня заява шефа Пентагона Піта Геґсета - тривожний сигнал. Вони взагалі ставлять під питання свої євроатлантичні зобов'язання перед європейськими союзниками. Це теж може змінити ситуацію, тому що одна справа - підтримувати Україну, коли вони мають підтримку Сполучених Штатів, а інша справа - підтримувати Україну, не маючи підтримки Сполучених Штатів. Знаємо, куди хоче скерувати свою улюблену торпеду Дональд Фредович - на Балтику, дестабілізація Балтики - це ж означає, що рано чи пізно Гренландія може кудись відшвартуватись.Це його стратегія – руйнування трансатлантичної безпеки. Це заявлялося з самого початку. Але, якщо ви приходите до влади й перше, що робите, – висловлюєте територіальні претензії на данські території, Гренландію - я вже не казатиму про Канаду, Панаму та інших союзників, - і, найголовніше, говорите, що Європа має сама забезпечити свою безпеку, що Америка цю відповідальність з себе знімає, і для цього конкретно робите відповідні кроки (неучасть у «Рамштайні», відмова від участі в навчаннях наступного року, вже заявлене скорочення військової присутності в Європі з боку США), то тут інших висновків бути не може: це - стратегія. Це не якась спроба тиску, щоб отримати збільшення військових бюджетів європейських країн до 5%. Ні-ні, це, безумовно, стратегія, щоб дезавуювати США як гаранта безпеки, у тому числі європейської, в рамках трансатлантичної єдності. Ось і все.Тому частиною цього плану є принципова відмова Україні в гарантії її безпеки. Це ж виглядає саме так, і є так, і заявляється так.У цих умовах багато що залежить від Європи, її реакції, на що вона готова, чи готова вона взяти на себе цей функціонал, який несли на собі США. До речі, це поки неочевидна відповідь, тому що Європа з цим розумінням (а розуміння там є, вони про це заявляють – і Макрон, і інші лідери європейських держав, Мерц приходить тощо) продовжує поводитися нерішуче і в українському питанні, яке тут ключове у забезпеченні трансатлантичної безпеки, це важливо зрозуміти. Європа це прекрасно розуміє - Америці на це наплювати, сьогоднішній її адміністрації абсолютно байдуже.Але потрібно ще раз підкреслити, що результат війни в Україні є ключовим, визначальним для всієї архітектури трансатлантичної безпеки, європейської безпеки тепер уже без США, наперед на багато десятиліть. Якщо не вдасться втримати Україну та врятувати її, то наступними для Москви будуть хоч Балтія, хоч Сувальський коридор, а для Трампа – загалом послаблення Європи. Він же сам сказав, що Євросоюз створений для того, щоб нагадити Америці. Це його публічна, пряма заява після інавгурації 20 січня.Звісно, якщо розвалиться Євросоюз - розваляться всі від нього похідні угоди в рамках європейської безпеки чи то в НАТО, чи то в якихось інших інститутах. Це вітається Трампом – послаблення Європи, розпушування й без того слабкої єдності. І це призведе до того, що весь простір фрагментується, і Трампу можна буде вирішувати питання.Але ж і Путіну можна буде їх вирішувати - поновити старі претензії щодо країн Балтії: Нарва, Даугавпілс, інші прикордонні міста і території, де, наприклад, значущий відсоток російськомовного населення, де прямі ресурсні інтереси, де прямі географічні інтереси. Сувальський коридор – це коридор, шляхопровід у Калінінградську область вздовж кордону Польщі та Литви.Також це Молдова. Ось кажуть, що Молдова – територія колишнього СРСР, не треба його приплітати - це ніяк не впливає на європейську безпеку. Та невже? Якщо танки з Придністров'я підуть на Кишинів, то що – Бухарест це не зачепить? Тобто румуни через кордон будуть байдужі до долі молдовської незалежності? Якось таке складно собі уявити.Молдова виявиться ключовою завадою для НАТО і Москви, тому що Румунія вступить у цю війну, як мінімум буде допомагати озброєнням, а скоріш за все - і військовою допомогою. І ось вам сценарій продовження європейської війни: Румунія, яка формально воює з Придністров'ям, що є російським протекторатом. Чому тут ніхто не бачить європейського масштабу?Те саме з Україною відбувається - оці спроби зробити конфлікт регіональним, чим активно займається нинішня адміністрація Трампа - говорять, що «вони там щось між собою з'ясовують, чий Крим».Це не так. Юридичне визнання Криму - не де-факто, він окупований і зараз сил для деокупації нема - буде означати злам усієї колишньої архітектури безпеки: Гельсінський прикінцевий паки, всі оонівські устави - на смітник. В принципі більше нема непорушності кордонів, більше нема недоторканного суверенітету країн, бере гору право сили. За таких умов це все веде до дуже багатьох речей, які не регулюються та кидають людство в хаос.Наприклад, розповсюдження ядерної зброї. Логіка підказує: якщо більше не існує інституту, що захищає твій суверенітет, є тільки сила, а твоєї сили не вистачає (Україна менше Росії в 40 разів, це окрім безлічі інших параметрів), тобто нема іншої можливості себе захистити, як використовувати ядерний щит, то, звісно, всі країни прагнутимуть мати ядерну зброю. Тому що їхньої армії не вистачає, бо вона менша за сусідню, московську наприклад, грошей не вистачає на утримання війська. А ядерна зброя проста і легка: є боєголовка, є ракетоносій, щоб відправити її на столицю ворожої держави, і десять разів у Москві подумають – а чи варто зв'язуватися з країною, яка має ядерну зброю? Навіть одну боєголовку. А якщо 10?Це призводить до розповсюдження ядерної зброї і до зміни доктрини ядерного стримування - вона стає тепер суцільною і багаторівневою. Тобто люди будуть серйозно вкладатися у розробку та вдосконалення ядерної зброї, термоядерних та водневих розробок, в удосконалення та спрощення, щоб не потрібні були складні матеріали на кшталт урану, плутонію, у спрощення та вдосконалення саме цих видів озброєння - адже іншого виходу не залишають.Тобто трансатлантична безпека, якою ми її знали протягом Холодної війни та десятиріч, заміняється на ядерну безпеку. Це тепер буде головною, домінуючою метою. Будуть країни, що позбавляються підтримки головного «жандарма» в особі США в американоцентричному світі. Це надзвичайно тривожна перспектива, яка, на превеликий жаль, стає нашою реальністю. Але ще є в нас інша, тактична реальність - у Кремлі готуються реалізовувати будь-які путінські плани. Але є питання ресурсності, і вони не хочуть занадто передавлювати Трампа, вони хочуть грати з Трампом, і наразі їм вдається ця гра, тому що Трамп коригує американську стратегію національної безпеки і глобальної присутності Сполучених Штатів у світі.Тобто Трамп коригує - але Кремль не хоче поспішати. І тому вони настільки довго спілкуються з Віткоффом, щось малюють йому на папері. Але у Путіна плани не помінялися - чотири області незахоплені, які були включені до російської конституції всупереч будь-якому міжнародному праву.А інакше Путін пропонує далі воювати з великими втратами, по-жуківські: мінус 100 000 бурятів, мінус 200 000 якутів - ось таку концепцію він собі промалював. З іншого боку, глибинні удари по російській інфраструктурі - це боляче. Можливо, Кремль і погодився б на те, щоб накласти мораторій на удари по цивільних об'єктах.Але закінчилось «великоднє перемир'я», і першим ділом що? Наліт на Київ.Останній нічний наліт на Київ – це покарання за незговірливість, затятість України. Безумовно, цю маніпуляцію і тиск ми багато разів бачили. У момент, коли кормили обіцянками про скоріший мир, були Кривий Ріг і Суми. Логіка ж підказує: якщо ви дійсно бажаєте домовитися про хоч якийсь мир, ви не провокуватимете аж так реакцію на війну. Коли вбивають дітей на дитячому майданчику, в ресторані, університеті – це зовсім інші викликає емоції. А тоді ви приходите й питаєте: а ви Крим визнаєте юридично чи ні? Тобто атмосфера в самій Україні, у військах не така, що Зеленському залишається хоч якийсь люфт у цьому питанні, що він може так вчинити чи інакше, - ні. Отже, Кремль від самого початку не збирався і не розраховував на те, що Україна пристане на ці божевільні вимоги.І це означає, що від решти вимог Кремль ніколи не відмовлявся, принаймні публічно. Ще раз наголошую: про план Трампа нічого не було сказано, що це пряма згода, що він відмовляється від чотирьох областей - Херсонської, Донецької, Запорізької та Луганської до адміністративних меж з неокупованими частинами та задовольняється лінією бойового зіткнення. Не було цього публічно жодного разу. Постійна маніпуляція: Віткоффу сказали, йому пообіцяли, запропонували. Це не підґрунтя, план мав би випереджати згоду.Трамп мусив, як і обіцяв, цей план спочатку опублікувати, авторизувати, і сторони мали висловити згоду чи незгоду. Як це було з 30-денним припиненням вогню: Трамп спочатку запропонував Зеленському - той погодився, запропонував Путіну – той відмовився. Чомусь цей план, незрозуміло навіть який – про мир, чи про перемир’я, чи про припинення вогню, - пропонується відразу зі старту. Конфіденційно – не публічно – пропонується Зеленському, причому у неприйнятній формі і без жодних обговорень. Москві дали можливість обговорювати цей план стосовно юридичного визнання Криму й деяких інших питань типу відсутності гарантій безпеки, Києву – ні. У цій ситуації в Москви багато інструментів принаджування американської сторони – Трампа, Віткоффа й адміністрації: там є величезні ресурси – грошові кошти, нафтові поклади. Невипадково кажуть, що обговорюють і «Північний потік», і Арктику, і газотранспортні мережі, і інвестиції у родовища. Україна цього не має, вона не може багато запропонувати американській стороні. Але проблема в тому, що якщо все полягає в угодах і матеріальному заохочуванні – вся світова політика й політика США, тоді миру не буде, а буде хаос. І угод не буде, бізнесу не буде, тому що Москва завжди обманює, вона тільки обіцяє багато.Подивіться на всі проєкти з розподілу продукції, в яких брали участь американські, японські та інші компанії, - усіх повиганяли і все позабирали. Обдурювати Трампа дуже легко, тому що йому просто треба показати стоси доларів. Він не принципами керується, а інтересами – це так, на жаль. Повторюю, Україна тут програє, їй нема чого запропонувати, вона не має ресурсів – ні нафти, ні газу. І родовища рідкісноземельних металів - я б не перебільшував потенційних повоєнних прибутків.Тому відносини Москви й Вашингтона триватимуть, навіть якщо виникне пауза в посередництві у мирних перемовинах у питанні України. Вони співпрацюватимуть у питаннях економічних двосторонніх відносин, а як далеко вони зайдуть – лише Богу відомо. Ви згадали про НордStrеаm - цей кейс теж лежить на столі. Тобто американці хотіли б узяти російську трубу під свій контроль і постачати російський же газ європейцям, продавати. Тому що китайський транзит не виправдав себе, і розказні про «Силу Сибіру» лишилися на папері, економічно це не було до кінця реалізовано. Відповідно, американці роблять пропозицію, а для цього треба зняти санкції з Кремля.Так, європейські санкції. Тому що американські санкції Трамп може зняти й знову знайти якусь причину чи привід для того, щоб образитись чи «образитись» на Україну.Питання такого великого консорціуму передбачає і певну юридичну базу, а з другого боку - зняття санкцій і замазування білою фарбою рук, які по лікоть у крові. Бо вчора ці руки вбивали, а завтра вони готові качати газ і постачати європейцям - і тут ще треба натиснути на європейців. З юридичного погляду наскільки цей проект реалізабельний? Наразі абсолютно ні. По-перше, Європа замістила російський природний газ іншими джерелами, в тому числі американським зрідженим газом, який дорожчий, але поза тим, з Північної Африки – газу достатньо. Попри дещо зависокі ціни на енергоносії, Європа впоралася. Якщо не підірвати цю політику європейського енергетичного суверенітету, то через 5-7 років ця проблема зникне. З урахуванням усіх технологічних реалій ХХІ століття, можливостей диверсифікації тощо. Я в Європі живу – запевняю: прогрес з електродвигунами, використанням альтернативних джерел енергії значний. У Франції, де я живу, взагалі інші проблеми, тому що тут є атомна енергетика, а це змінює всю архітектуру споживання енергії. Аби Німеччина повернулася до атомної енергетики, потреба зменшилася б у кілька разів і ціни знизилися б.Але, бачте, знову: це такий бізнес, заробляння грошей. Це не стратегічне бачення ситуації, в якій від російського газу потрібно відмовлятися, він завжди був маніпулятивним інструментом: дамо – не дамо, підвищимо ціну, порушимо домовленості. Для Москви завжди газова монополія була засобом тиску на Європу. І раптом Європа його позбулася, або майже позбулася. І тут вона повертається до колишньої схеми відносин, за котрої російський газ очевидно дешевший. Я розумію, що бізнес налаштований на максимальні прибутки і, мабуть-таки, європейський бізнес хотів би отримувати російський газ, бо це вигідно.Але європейська політика – це не лише бізнес. Це ще безпека, і принципи, і захист демократії, суверенітет, географія і ще багато чого. Тому спроби Трампа синергізувати зусилля з Москвою щодо продажу російського газу та інших ресурсів Європі для Москви це порятунок: зняття санкцій, економічна взаємодія, вихід з ізоляції, отримання прибутку, до речі для продовження війни, - а для Америки, для Трампа це лише гроші і більше нічого, йому байдуже до решти аспектів цієї проблеми. Європа не скасує санкції, я вважаю, тому що принципи і довготривалі інтереси вищі, набагато важливіші. Ідеали - це надзвичайно важливо, міжнародні папери – також. Але з'явився Трамп і сказав: так, дуже круто, але ми відмовляємось. І таке буває на перемовинах з подібними персонажами. А Кремль пропонує «коридор смерті»: ось «Орешник», БПЛА, бомбардування і ще мільйон людей, пошикованих по підрозділах. Тобто він пропонує довгу війну і він погрожує: ви впираєтесь в розстрільну стінку або я вам пропоную щось. Але ключова історія - що Кремль публічно нічого такого не пропонує. Вони постійно вертаються до свого Стамбульського ультиматуму. Чи до початкового ультиматуму, що взагалі був не про Україну, а про Центральну Європу, яка має бути демілітаризована. Яка зараз позиція Кремля і Путіна? Щодо війни, політика її затягування обрана Кремлем не вчора. Вони зрозуміли, що за три дні Україну загарбати не вийде, то треба її виснажити. Це сталося ще до Трампа, цієї тактики вони дотримуватимуться надалі, адже альтернатива – домовленість про мир або негайне вкидання ресурсів для відчутної перемоги. Ресурсів таких нема. Наголошую, Покровськ та інші міста, які Кремль хотів узяти ще наприкінці минулого року, він не взяв. Це означає, що ресурсів бракує – живої сили, техніки, боєприпасів. І управління військами ось таке і іншого не буде. Попри маленькі локальні успіхи, які Росія має на різних ділянках фронту, говорити про масштабний наступ, який дає шанс узяти Миколаїв, Харків, дійти до Дніпра, нема можливості. Затяжна війна – це не те, чого Кремль прагнув, це вимушений крок, бо на інше сил недостатньо. І в затяжній війні направду Кремль переважає, хоча витрачається жива сила і ресурси, але він відновлюється з урахуванням позиції.Що дуже важливо: Кремль продовжуватиме використовувати Трампа й політично вигідну для нього американську адміністрацію, щоб досягти всіх своїх цілей невоєнним способом – шляхом тиску, переговорів. Вони не бажають виходу Трампа з ситуації переговорів, це точно, бо він робить усе необхідне й проголошує все необхідне. Навіть якщо переговорів не буде й Україна та Європа опиратимуться, Росія отримуватиме поточні переваги – зняття санкцій, налагодження відносин, спільний бізнес, капіталізацію відносин коштом інших питань, наприклад пов’язаних з Іраном та його ядерною програмою і перспективою його бомбардувань, щоб усюди мати взаємодію з Вашингтоном як партнер. А чи це надовго – то байдуже. Тут стільки всього нагромаджено, що можна розгрібати з допомогою Трампа дуже довго: це і санкції, і різні обмеження, і заморожені активи Росії – уявіть, скільки всього можна зробити. Оце і є прямий інтерес Кремля. Трамп може ще 100 днів розповідати щось своїм реднекам і погрожувати Європі. Але ніхто Трампа за носа не тягнув, коли він казав, що знає, як зупинити війну. І він має щось пропонувати тим самим реднекам, і проміжні результати також має представляти. Звісно, що кінець цьому настане рано чи пізно. Трамп справді має якийсь люфт: я переміг, я на посаді – що вам треба? Пройдуть сто днів, потім ще, час плине швидко. Ми тому свідки: жоден президент, навіть найкращий, не може розраховувати на вічну підтримку. І навіть реднеки стануть заручниками  економічних показників неминуче. Просто потрібно дочекатися цього моменту, йому не допоможе ні Україна, ні торгова війна, ні якісь обіцянки щодо нелегальної міграції – цей результат все одно буде таким, що йому доведеться за нього виправдовуватися.
we.ua - Трамп і Путін хочуть послабити і розвалити ЄС, тоді вони зможуть робити свої брудні справи, - Фейгін
Еспресо on espreso.tv
РФ запустила по Україні дрони й ракети: на Дніпровщині влучання у багатоповерхівку, загинув чоловік, серед постраждалих - дитина
Атака на ДніпровщинуО 03:41 очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак повідомив, що росіяни атакували цивільну інфраструктуру у місті Кам'янське. Росіяни вдарили по дев'ятиповерхівці, там горіли квартири.О 07:30 Сергій Лисак повідомив, що загалом у місті понівечено 3 багатоквартирні будинки та 6 авто. "На жаль, загинув чоловік. Постраждали четверо. 11-річна дівчинка і три жінки, одна з яких – у важкому стані", - додав очільник ОВА.Пізніше кількість поранених зросла до шести. У медзакладі залишається одна жінка, решта – лікується амбулаторно.Фото: Сергій ЛисакФото: Сергій ЛисакДніпровський район За інформацією Сергія Лисака, унаслідок ворожої атаки у Дніпровському районі поранено чоловіка, сталися кілька займань. Пошкоджено підприємства, зруйновано будівлю, що не експлуатувалася.Синельниківський район Повідомляється, що ввечері російська армія вдарила FРV-дронами по Межівській громаді Синельниківського району. Там постраждав чоловік. Виникли пожежі. Зокрема, вогонь знищив екскаватор.Нікопольський район Вранці ворог влучив дроном-камікадзе по Марганецькій громаді Нікопольського району. Обійшлося без постраждалих. Наслідки удару по ПолтавщиніЦієї ночі ворог вчергове атакував Полтавську область. В ОВА прозвітували, що унаслідок падіння уламків БПЛА у Миргородському районі пошкоджено покрівлю й скління вікон трьох приватних будинків та чотирьох господарчих споруд. Троє людей звернулися до медиків з гострою реакцією на стрес. Від госпіталізації вони відмовилися.Крім того, через погодні умови без світла залишилися 11 населених пунктів у Диканській, Зіньківській, Лохвицькій та Лубенській громадах. Фахівці вже працюють над відновленням електропостачання.Атака на КропивницькийО 00:38 Суспільне написало про звуки вибухів у Кропивницькому. Очільник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович о 01:34 написав, що Кропивницький опинився під російською атакою. "Станом на зараз, маємо інформацію про розбиті складські приміщення. Працюють рятувальники. За попередньою інформацією - всі живі", - йдеться у повідомленні. О 03:01 Райкович поінформував, що у Липнязькій громаді Новоукраїнського району дрон пошкодив вежу мобільного зв'язку. Вже зранку у ДСНС України показали наслідки ворожої атаки на Кропивницький. Там уточнили, що  руйнувань зазнала цивільна інфраструктура в одному з районів обласного центру. Постраждали офісні та складські приміщення.Фото: ДСНС УкраїниФото: ДСНС УкраїниФото: ДСНС УкраїниВибухи у Харкові О 06:06 міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив про кілька вибухів у Харкові та зазначив, що місто перебуває під атакою БПЛА. Вже за кілька хвилин з’явилася інформація, що один з ударів прийшовся по Шевченківському району міста, на місці влучання зафіксовано дим.Станом на 06:25 очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що за попередніми даними у Шевченківському районі Харкова ворожий дрон влучив у проїжджу частину. "Інформація про постраждалих на цю хвилину не надходила. Профільні служби прямують на місце влучання", - додав очільник ОВА.За інформацією Ігоря Терехова, приліт стався біля багатоповерхівки."Пошкоджено балкони та вибиті вікна. Обстеження місця удару триває", - розповів він.  Пізніше Ігор Терехов повідомив, що унаслідок падіння уламків ворожого дрона постраждала дитина. За попередніми, у неї акубаротравма. Медики надають їй допомогу. Олег Синєгубов о 08:13 уточнив, що внаслідок обстрілу Харкова постраждав 14-річний хлопець. У нього – гостра реакція на стрес. Наслідки ворожої атаки на КиївщиніЗа інформацією Київської ОВА, в області працювала ППО, є збиті ворожі цілі. Влучань в об’єкти критичної інфраструктури не допущено.Внаслідок ворожої атаки в Білоцерківському районі постраждав 60-річний чоловік. У нього незначні поранення ноги. Також наслідки ворожої атаки фіксуються у трьох районах області: у Бориспільському районі пошкоджено 5 приватних будинків та автомобіль; у Бучанському та Білоцерківському районах пошкоджено по одному приватному будинку. Рух ворожих дронівО 22:18 стало відомо про російські пуски ударних БПЛА через Запорізьку область у напрямку Дніпровщини, а згодом - про рух дронів із Херсонської в напрямку на Миколаївську область.О 22:44 декілька ворожих дронів зафіксували курсом на Миколаїв.О 22:43 глава Запорізької ОВА Іван Федоров попередив про роботу ППО, коли о 22:50 військові заявили про "шахеди" в передмісті Запоріжжя.Станом на 22:59 Повітряні сили повідомили про групи"шахедів" курсом на Кривий Ріг. Згодом ПС поінформували про рух ударних безпілотників у напрямку Дніпра та Камʼянського.Станом на 23:18 стало відомо, що дрони, які рухались із Херсонщини на Миколаївщину продовжують рух у напрямку Кіровоградщини.О 23:39 Повітряні сили попередили про нові групи ворожих безпілотників, які рухаються через Харківську область на захід.ПС о 23:58 зафіксували декілька БПЛА курсом на Первомайськ.Згодом нові групи "шахедів" почали рух із Луганщини на Харківщину. ПС зазначили, що заходять через Купʼянськ, курс західний.О 00:12 ворожі дрони рухались через Дніпровщину у напрямку Полтавщини. Також фіксували декілька дронів у напрямку Кропивницького. О 00:31 групи "шахедів" через Харківщину летіли на Дніпровщину.О 00:49 нові безпілотники заходили на Сумщину. Більшість з них перелітали на Харківщину, частина рухалась у напрямку Полтавщини. Згодом вони летіли на Харків. О 01:48 про наближення БПЛА попередили Полтаву і Лубни.Станом на 02:14 ударні безпілотники із Харківщини перелітали на Черкащину.О 02:43 Суспільне написало про звуки вибухів у Дніпрі.Станом на 03:16  дрони фіксували: на Дніпровщині, повз Павлоград на Дніпро;кілька груп на Полтавщині, курсом на Черкащину;на півдні Чернігівщини. Курс на Київщину;нові "шахеди" на Сумщині.Рух БПЛА о 4 ранку: Київщина: в районі Яготина та на межі із Черкащиною в районі Канева. Курс західний;на межі Сумщини та Чернігівщини. Курс на Київщину; нові "шахеди" на Сумщині.О 4:36 безпілотник з Київщини перелітав на Вінниччину.О 04:48 Повітряні сили повідомили про ракету в напрямку Очакова. Згодом ракети летіли на Херсон. За кілька хвилин вона змінила курс на Миколаїв. О 05:22 Повітряні сили оголосили відбій загрози застосування балістичного озброєння. Станом на 05:45 ворожі дрони фіксували: Київщина – БПЛА курсом на Бориспіль.Полтавщина – БПЛА у напрямку Миргорода та через Лубни курсом на Черкащину."Шахед" у напрямку Черкас.Сумщина – групи БПЛА курсом на Полтавщину.О 06:12 Повітряні сили повідомили про рух БПЛА на Хмельниччині курсом на Старокостянтинів.О 06:39 з’явилася інформація про рух БПЛА у напрямку Києва. Станом на 07:34 повідомлялося про: БПЛА через Київщину у напрямку Житомирщини.Нові групи "шахедів" через Сумщину."БПЛА з Київщини перелітає на Вінниччину", - написали Повітряні сили о 07:53.Рух ворожих БПЛА станом на 08:12: Київщина – БПЛА курсом на Білу Церкву, Гостомель та на півдні області на межі з Черкащиною.Вінниччина – БПЛА маневрує в районі Погребища. Чернігівщина – БПЛА повз Прилуки курсом на Київщину.Станом на 08:58 ворожі БПЛА перебували: Вінниччина – БПЛА маневрував в районі Погребища.Житомирщина – БПЛА в районі Бердичева.Київщина – БПЛА на межі із Черкащиною.Новина доповнюватиметься...
we.ua - РФ запустила по Україні дрони й ракети: на Дніпровщині влучання у багатоповерхівку, загинув чоловік, серед постраждалих - дитина
УНІАН on unian.ua
Що допоможе зупинити російський терор
Останніми тижнями, на тлі "мирних" перемовин, Росія всіляко намагається тиснути й демонструвати силу, тому значно наростила кількість атак по Україні - Кривий Ріг, Суми, Київ, Одеса, Павлоград… Ці удари...
we.ua - Що допоможе зупинити російський терор
Рубрика on rubryka.com
Шмигаль заявив, що в Україні загинули 13 тисяч цивільних від початку повномасштабної війни
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну загинули 13 тисяч невинних цивільних українців. Серед жертв російського терору – понад 600 дітей. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає Рубрика. Шмигаль наголосив, що росія щодня завдає ударів по цивільних містах та селах України. "Щодня Росія завдає Україні кривавих ран. Цілить у наші мирні міста та села. Кривий Ріг, […] Тhе роst Шмигаль заявив, що в Україні загинули 13 тисяч цивільних від початку повномасштабної війни арреаrеd fіrst оn Рубрика.
we.ua - Шмигаль заявив, що в Україні загинули 13 тисяч цивільних від початку повномасштабної війни
Українська правда on pravda.com.ua
Зеленський відреагував на заяву Трампа про "помилковий" удар РФ по Сумах
Президент Володимир Зеленський заявив, що російський ракетний удар по центру Сум, який забрав життя десятків людей, жодним чином не можна називати помилкою, як це зробив президент США Дональд Трамп. Джерело: Зеленський на брифінгу у четвер, повідомляє "Європейська правда" Деталі: У відповідь на прохання прокоментувати реакцію Білого дому, зокрема, президента Трампа, на останні атаки РФ на Кривий Ріг, Дніпро та Суми, президент відмовився прямо критикувати господаря Овального кабінету.
we.ua - Зеленський відреагував на заяву Трампа про помилковий удар РФ по Сумах
Еспресо on espreso.tv
Україна про вихід балістики РФ дізнається завдяки даним США, - Зеленський
Про це він сказав на пресконференції."Партнери дають нам виходи: тобто ми розуміємо напрямок і розуміємо, що є виходи балістичних ракет. У нас працює розвідка, і є багато допомоги… Чому реально всі нервували, коли був ризик довгої заморозки передачі американською стороною розвідданих - тому що американська сторона допомагає нам із тим, щоб ми сказали нашим людям: балістика", - пояснив президент.Він підкреслив, що українська сторона не бачить вихід ворожої балістики."Тому такі випадки, як Кривий Ріг, - їх би було набагато більше без цих розвідданих, все ж таки багато балістики збивається", - додав Зеленський.Водночас український лідер акцентував: ЗСУ знищують багато систем ППО РФ. Він також продовжив, що Україна в 1992 році мала 225 ППО, до 2000 року залишалося 168-169, коли у 2019-му - близько 60 систем."Ми повинні зрозуміти, яка була щільність захисту України, для того щоб зрозуміти, який захист у русскіх. Наші системи продавались не тільки кудись на Близький Схід - русскім також", - заявив Зеленський. Станом на 16 квітня внаслідок російського удару по Кривому Рогу 4 квітня кількість загиблих зросла до 21. У лікарні вночі помер молодий хлопець.
we.ua - Україна про вихід балістики РФ дізнається завдяки даним США, - Зеленський
Еспресо on espreso.tv
Росія атакувала Україну дронами: у Дніпрі троє загиблих, серед жертв - діти
Наслідки ворожої атаки на ДніпроО 22:53 очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак повідомив, що у Дніпрі через атаку БПЛА сталося кілька пожеж, пошкоджено житлові будинки."За попередньою інформацією, постраждали двоє дітей. Всі дані уточнюємо", - зазначив він.Пізніше голова ОВА додав, що у місті також пошкоджено заклади освіти та культури, автомобілі.  "Руський мір" в дії. Скоро на ворожих пабліках зʼявиться черговий вкид про "знищення офіцерів НАТО". По факту ж знову терор цивільного населення в Дніпрі... Налякані пересічні містяни, особливо – діти", - написав Лисак. О 23:30 він повідомив, що росіяни вбили у Дніпрі молоду дівчину. "Ще 7 людей, попередньо, постраждали. Серед них – 9-місячна дівчинка. На щастя, її стан задовільний. Лікарі надали допомогу на місці", - поінформував Лисак. О 23:57 очільник ОВА написав, що відомо про ще одну загиблу жінку. Кількість постраждалих зросла до 16 людей, серед них троє дітей - 9-місячна дівчинка, хлопці 6 та 11 років. Вони перебувають у задовільному стані."До лікарень доставили п'ятьох людей, їм надають меддопомогу", - додав Лисак.Міський голова Дніпра Борис Філатов повідомив, що станом на 01:31 кількість постраждалих зросла до 28, з них четверо - діти. Наразі триває ліквідація наслідків російських ударів по місту. Пошкоджено щонайменше 15 будинків, серед них студентські гуртожитки, будівлі навчального закладу та харчового підприємства.Станом на ранок 17 квітня кількість загиблих збільшилася до 3, серед них одна дитина, пише ДСНС. Пошкоджень зазнали будинки, студентські гуртожитки, будівлі навчального закладу та харчового підприємства, а також автомобілі.Національна поліція повідомила, що внаслідок обстрілу загинули три людини, серед них – дівчина 2008 року народження. Також 30 людей отримали поранення, зокрема і діти.Станом на 10 ранку 17 квітня кількість постраждалих зросла до 31, пише Лисак.У ДТЕК написали, що вранці внаслідок атаки дронами було пошкоджено виробничий майданчик ДТЕК в Дніпропетровській області. Унаслідок цього будівлі та техніка зазнали серйозних пошкодженьФото: t.mе/bоrys_fіlаtоvvФото: t.mе/bоrys_fіlаtоvvФото: t.mе/bоrys_fіlаtоvvУдар по "швидкій" у ХерсоніХерсонська ОВА повідомляє, що близько 07:40 російські війська атакували з дрона "швидку" у Дніпровському районі Херсона.Через скидання вибухівки з БПЛА пошкоджено автівку. Також постраждали двоє фахівців. 65-річний фельдшер дістав вибухову травму, уламкові поранення руки та ноги. У 61-річного водія - вибухова травма, поранення голови та тазу. Вибух у СумахО 01:30 Суспільне повідомило, що у Сумах було чути звук вибуху. Реакція Зеленського На ворожі атаки по українських містах відреагував президент України Володимир Зеленський. "Кожен оборонний пакет партнерів для України зараз, усі форми підтримки світом нашої стійкості – це буквально захист життів. Росія кожен день і кожну ніч використовує, щоб убивати. Треба тиснути на вбивць і допомагати життю, щоб припинити цю війну та гарантувати надійний мир. Я хочу подякувати всім партнерам, які саме так використовують свої можливості. Війни зупиняються силою – силою проти агресора, силою в захисті життя", - наголосив глава держави.Рух ворожих дронів О 15:58 було оголошено про загрозу застосування ударних БПЛА для Чернігівщини, а о 16:48 – для Київщини.О 19:53 загроза ворожих дронів поширилася також на Запорізьку область, а за кілька хвилин – на Дніпропетровську. О 20:16 повідомлялося про загрозу ворожих БПЛА для Донеччини. О 20:37 загроза безпілотників поширилася також на Одеську та Миколаївську області, а згодом – на Харківську.Станом на 20:59 ворожі дрони фіксували: На сході Харківщини, курс - західний;На півночі Донеччини, курс - західний;На межі Донецької та Дніпропетровської областей, курс - північно-східний.О 21:39 Повітряні сили попередили про загрозу загроза застосування ударних БПЛА для Херсонщини."Кривий Ріг - БПЛА з півдня у напрямку міста!", - написали Повітряні сили о 21:49. За кілька хвилин повідомлялося про безпілотники, які рухалися на Дніпро з південно-західного напрямку."М. Дніпро – БПЛА на місто!", - написали Повітряні сили о 22:26О 00:19 загрозу застосування безпілотників оголосили для Сумщини. Менш ніж за 15 хвилин БПЛА фіксували над Сумами. О 01:14 про загрозу застосування безпілотників попередили жителів Полтавщини. О 03:10 фіксували дрони на Харківщину. Про небезпеку також попередили Дніпропетровщину,  Полтавщину і Запорізьку область. О 04:57 безпілотники фіксували:на півдні Харківщини, курс - західнийна сході та центрі Дніпропетровщини, курс - західний.За кілька хвилин жителів Павлограда попередили про БПЛА у напрямку міста.О 05:24 Повітряні сили повідомили про відбій загрози застосування безпілотників. Проте о 06:30 "шахеди" знову залетіли на територію України, зокрема у Запорізьку та Дніпропетровську області. Повітряні сили попередили жителів Дніпра перебувати в безпечних місцях.Також російські дрони залітали через Одеську область, пишуть ПС. "Шахеди" рухалися у напрямку Одеси з акваторії Чорного моря.Крім цього, ворожі цілі залітали у Миколаївську область. Дрони в акваторії Чорного моря змінили курс і летіли вектором на Очаків.Оновлення інформації щодо руху ворожих ударних БПЛА станом на 07:30:з акваторії Чорного моря на Миколаївщину/Одещину;на заході та у центрі Дніпропетровщини, курс - західний (Кіровоградщина).За кілька хвилин загрозу оголосили для Кіровоградської та Черкаської областей.Близько 8 ранку Повітряні сили закликали жителів Миколаєва пройти в укриття.Уранці 16 квітня російська окупаційна армія здійснила комбіновану атаку на Херсон, унаслідок чого постраждали 9 людей, серед них підліток. 
we.ua - Росія атакувала Україну дронами: у Дніпрі троє загиблих, серед жертв - діти
Gazeta.ua on gazeta.ua
Жахливий ранок у Кривому Розі - в ДТП загинули 11 людей
Смертельна ДТП за участю легковика і двох мікроавтобусів сталася 17 квітня 2018 року в Кривому Розі на Дніпропетровщині близько 5:50 ранку. Через смерть підозрюваного в СІЗО суд так і не виніс вирок у справі. Того трагічного ранку водій автомобіля Маzdа-6 місцевий мешканець 67-річний Олександр Волков поспішав на залізничний вокзал - віз сина 16-річного Олександра на потяг. Світлофори були вимкнуті. На перетині вулиць Металургів та Героїв АТО, виїжджаючи з другорядної дороги на великій швидкості, не надав переваги в русі маршрутному мікроавтобусу Меrсеdеs Sрrіntеr. Маршрутку відкинуло на зустрічну смугу, де вона зіткнулася з пасажирським автобусом Ікарус. Від удару автобус відкинуло з дороги і вн зітнувся з деревом на тротуарі. "Я їхав звідси, подивився, жовте світло блимає, але я її не бачив", - сказав Волков правоохоронцям, що одразу прибули на виклик. Водій пояснив, що не бачив маршрутку через дерева. Ці свідчення зафіксувала натільна камера одного з полыцейських, пізніше відео оприлюднили ЗМІ. Автотрощу назвали наймасштабнішою в Кривому Розі з часів незалежності України. Загалом постраждали 30 осіб, з яких 11 померли. У тому числі 8 - одразу на місці ДТП, а ще 3-х лікарі не змогли врятувати в лікарні. Більшість потраждалих були пасажирами маршрутки. Також і водій службового автобуса місцевого підприємства "Арселор Міттал Кривий Ріг" отримав численні важкі травми, але був у транспорті сам - він лише їхав за пасажирами. 18 квітня 2018-го в Кривому Розі оголосили жалобу за загиблими. Підозрюваного у скоєнні ДТП Волкова з місця події госпіталізували - він травмувався об руль. 20 квітня в режимі відеоконференції відбулося судове засідання, на якому обирали міру запобіжного заходу. З огляду на погане самопочуття підозрюваного, суд задовольнив його клопотання проводити заідання в закритому режиму. За данними місцевих ЗМІ, чоловік мав онкологічне захворювання, яке ускладнювало його стан здоров'я. Бабушкінський райсуд Дніпра обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 днів без права внесення застави. Термін запобіжного заходу мав завершитися 17 червня. 3 травня Олександра Волкова перевели з лікувального закладу до СІЗО. Його стан лікарі оцінювали як задовільний. А близько 11-ї години ранку 5 травня затриманий раптово помер в установі виконання покарань №3. За офіційною версією, причиною смерті стала поліорганна недостатність. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Тіла загиблих збирали уздовж колії" - підбірка найкривавіших ДТП в Україні Як заявив адковат потерпілих Назар Вознюк, в разі смерті підозрюваного закон дозволяє закрити справу. Та це не вигідно потерпілим - вони хотіли б дізнатися, що стало причиної події. "Після смерті підозрюваного досудове розслідування продовжили. Після його завершення справу передали до суду. Розголошувати персональні дані та подробиці справи ми не маємо права", - сказала в коментарі Gаzеtа.uа заступниця начальника відділу комунікації ГУ НП в Дніпропетровській області Ольга Кузнєцова. В єдиному реєстрі судових справ даних про судове рішення в справі резонансної ДТП немає. В Одесі на Люстдорфській дорозі легковик вилетів з дороги у двір "хрущовки". Машина кілька разів перекинулася і полетіла до середини двору будинку, де врізалася в дерева. Всередині було п'ятеро осіб. Один чоловік загинув на місці, четверо інших госпіталізовані з травмами різного ступеня важкості
we.ua - Жахливий ранок у Кривому Розі - в ДТП загинули 11 людей
New Voice on biz.nv.ua
АрселорМіттал проти Укрзалізниці. Найбільший меткомбінат України заявив про економічний тиск та зловживання монополією
Найбільше гірничо-металургійне підприємство України АрселорМіттал Кривий Ріг стурбоване внесенням змін Укрзалізницею до плану формування поїздів і відповідним збільшенням тарифної відстані.
we.ua - АрселорМіттал проти Укрзалізниці. Найбільший меткомбінат України заявив про економічний тиск та зловживання монополією
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules