Search trend "сирія"

Sign up, for leave a comments and likes
Українська правда on pravda.com.ua
Ізраїль і Сирія домовилися про припинення вогню – посол США в Туреччині
Посол США в Туреччині Том Баррак заявив, що Сирія та Ізраїль домовилися про припинення вогню. Джерело: СNN із посиланням на допис Баррака у мережі Х Деталі: Баррак, який також є спеціальним посланником США в Сирії, зазначив, що угода була "підтримана" Туреччиною, Йорданією та іншими сусідніми країнами.
we.ua - Ізраїль і Сирія домовилися про припинення вогню – посол США в Туреччині
Межа on mezha.net
Сирія та Ізраїль досягли угоди про припинення вогню
Як вказує СNN Сирія та Ізраїль досягли угоди про припинення вогню, про що повідомив посол США в Туреччині Том Баррак у п’ятницю. Ця угода отримала підтримку з боку Туреччини, Йорданії та інших сусідніх країн, зазначив Баррак, який також виконує обов’язки спеціального посланця США в Сирії, у своєму дописі на платформі Х. «Ми закликаємо друзів, бедуїнів […] Тhе роst Сирія та Ізраїль досягли угоди про припинення вогню fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
we.ua - Сирія та Ізраїль досягли угоди про припинення вогню
Межа on mezha.net
Сирія оголосила про виведення військ із Сувейди після зіткнень та досягнення перемир’я
Як інформує СNN Сирійський уряд оголосив про виведення своїх військ з південного міста Сувейда після кількох днів запеклих зіткнень з арабською меншиною друзів, що призвело до військових дій з боку Ізраїлю. Президент Сирії Ахмед аль-Шараа підкреслив, що країна «не боїться війни», але вирішила поставити інтереси свого народу «вище за хаос і руйнування», оголосивши нове перемир’я […] Тhе роst Сирія оголосила про виведення військ із Сувейди після зіткнень та досягнення перемир’я fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
we.ua - Сирія оголосила про виведення військ із Сувейди після зіткнень та досягнення перемир’я
Лівий берег on lb.ua
Сирія заперечує передислокацію військ до Сувейди
Перемир'я, оголошене в середу, ненадовго поклало край дням сутичок між бійцями бедуїнів та друзів у південній провінції.
we.ua - Сирія заперечує передислокацію військ до Сувейди
Європейська правда on eurointegration.com.ua
ЄС закликав Ізраїль припинити обстріли Сирії, де спалахнуло міжконфесійне насильство
Європейський Союз закликав Ізраїль негайно припинити удари по об'єктах сирійського уряду, а також заявив, що Сирія повинна владнати етнічний конфлікт на півдні країни.
we.ua - ЄС закликав Ізраїль припинити обстріли Сирії, де спалахнуло міжконфесійне насильство
Come Back Alive on we.ua
Charitable Foundation «Come Back Alive»
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
we.ua - Charitable Foundation «Come Back Alive»
Лівий берег on lb.ua
​Сирія оголосила про досягнення угоди про припинення вогню у Свейді
Провінцію повністю інтегрують до складу сирійської держави.
we.ua - ​Сирія оголосила про досягнення угоди про припинення вогню у Свейді
Прямий канал on prm.ua
“Готові до різних сценаріїв”: Ізраїль атакував генеральний штаб армії Сирії
Ізраїль захищаючи нацменшину друзів, розпочав атаки на Сирію, завдавши удару по штаб-квартирі Генштабу війська країни в Дамаску. Про це розповіли в Вlооmbеrg. В Ізраїлі заявили, що удари по Сирії – захист громади друзів, меншини, яку єврейська держава зобов’язалася захищати. Армія оборони Ізраїлю також заявила, що ударів зазнає південна Сирія. Там наголосили, що “готові до різних […] Тhе роst “Готові до різних сценаріїв”: Ізраїль атакував генеральний штаб армії Сирії арреаrеd fіrst оn Прямий.
we.ua - “Готові до різних сценаріїв”: Ізраїль атакував генеральний штаб армії Сирії
Слово і Діло on slovoidilo.ua
Росія втрачає Тартус: стратегічний порт у Сирії отримає нового інвестора
Сирія підписала інвестиційну угоду з компанією з ОАЕ на суму 800 млн доларів. Гроші спрямують на модернізацію порту в Тартусі.
we.ua - Росія втрачає Тартус: стратегічний порт у Сирії отримає нового інвестора
Korrespondent.net on ua.korrespondent.net
Сирія остаточно визначилась з інвестором для порту Тартус замість Росії
Угода передбачає розвиток багатоцільового терміналу в Тартусі, а також співпрацю у створенні промислових зон і зон вільної торгівлі.
we.ua - Сирія остаточно визначилась з інвестором для порту Тартус замість Росії
Укрінформ on ukrinform.ua
Сирія знайшла іншого інвестора для порту Тартус замість Росії
Влада Сирії підписала угоду з компанією з ОАЕ, яке інвестує 800 мільйонів доларів в модернізацію порту Тартус, який раніше орендувала Росія.
we.ua - Сирія знайшла іншого інвестора для порту Тартус замість Росії
Межа on mezha.net
Сутички в Сирії: понад 30 загиблих після повалення режиму Асада
Як повідомляє британський суспільний мовник ВВС У південному місті Свейда, Сирія, внаслідок міжконфесійних сутичок між бедуїнськими сунітами та друзькою меншиною загинуло щонайменше 30 осіб. Британський суспільний мовник ВВС повідомляє, що десятки людей також отримали поранення. За даними Сирійської обсерваторії з прав людини, кількість загиблих може сягати 37 осіб, а Міністерство внутрішніх справ Сирії зазначає, що […] Тhе роst Сутички в Сирії: понад 30 загиблих після повалення режиму Асада fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
we.ua - Сутички в Сирії: понад 30 загиблих після повалення режиму Асада
Дзеркало Тижня on zn.ua
Сирія зміцнює портову інфраструктуру: підписано угоду на $800 млн із компанією з ОАЕ
Після повалення прокремлівського режиму Асада Сирія активно розширює співпрацю з усім світом.
we.ua - Сирія зміцнює портову інфраструктуру: підписано угоду на $800 млн із компанією з ОАЕ
Радіо Свобода on radiosvoboda.org
Рубіо заявив, що під час переговорів з Лавровим був обмін новими ідеями щодо України
«Я думаю, що це новий і інший підхід. Я б не охарактеризував його як такий, що гарантує мир»
we.ua - Рубіо заявив, що під час переговорів з Лавровим був обмін новими ідеями щодо України
Суспільне on suspilne.media
Британія та Сирія відновили дипломатичні відносини після 14 років
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі відвідав Сирію. Велика Британія та Сирія відновили дипломатичні відносини після 14 років як Британія розірвала їх
we.ua - Британія та Сирія відновили дипломатичні відносини після 14 років
Главком on glavcom.ua
Сирія відреагувала на скасування американських санкцій
Американський президент підписав указ, який знімає з країни багаторічні санкції
we.ua - Сирія відреагувала на скасування американських санкцій
Gazeta.ua on gazeta.ua
Трамп скасував санкції проти Сирії - Дамаск вітає рішення
Президент США Дональд Трамп оголосив про скасування американських санкцій проти Сирії. Це рішення вже привітали в сирійському МЗС. Про це пише Тhе Тіmеs оf Іsrаеl. Міністр закордонних справ Сирії Асад аль-Шибані заявив, що скасування санкцій відкриває шлях до економічного відновлення країни та її повернення на міжнародну арену. У дописі в Х він зазначив, що цей крок "прибирає бар'єри", які довгий час заважали розвитку Сирії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сирія після 14 років ізоляції повертається до світової економіки і підключає систему SWІFТ Скасування санкцій стало можливим після зустрічі Трампа з президентом Сирії Ахмедом аш-Шараа, яка відбулася у травні в Ер-Ріяді. Цей несподіваний дипломатичний крок призвів до кардинального перегляду позиції Вашингтона щодо Сирії. Президент Дональд Трамп скасував економічні санкції проти Сирії. Це стало виконанням обіцянки, яку він дав у травні. Крім економічних санкцій, скасовано й надзвичайний стан, запроваджений указом колишнього президента Джорджа Буша після окупації Сирією Лівану та її прагнення до розробки зброї масового знищення та ракетних програм.
we.ua - Трамп скасував санкції проти Сирії - Дамаск вітає рішення
Korrespondent.net on ua.korrespondent.net
Сирія привітала рішення Трампа щодо зняття санкцій
Припинення програми санкцій "відкриє двері довгоочікуваному відновленню та розвитку" Сирії, заявили в МЗС країни.
we.ua - Сирія привітала рішення Трампа щодо зняття санкцій
Українські Національні Новини on unn.ua
Сирія домагатиметься виведення ізраїльських військ з Голанських висот у межах будь-якої мирної угоди - ЗМІ
Сирія домагатиметься виведення ізраїльських військ з Голанських висот у межах будь-якої мирної угоди - ЗМІСирія наполягатиме на виведенні ізраїльських військ з Голанських висот, незалежно від майбутніх мирних угод. Ізраїль сумнівається у згоді сирійського лідера Аш-Шараа на будь-яку угоду без цього виведення.
we.ua - Сирія домагатиметься виведення ізраїльських військ з Голанських висот у межах будь-якої мирної угоди - ЗМІ
Еспресо on espreso.tv
Аркадій Міл-Ман, Ілан Берман: Чи перенесе Трамп "іранський" підхід на Путіна?
Політичний оглядач, екс-посол Ізраїлю в Росії Аркадій Міл-Ман веде діалог з Іланом Берманом, американским експертом, віце-президентом Американскої ради з міжнародної політики: про стратегічні мотиви Трампа в контексті американського удару по ядерних об'єктах Ірану, про те, чому Трамп пішов на ескалацію, незважаючи на протидію з боку руху МАGА. І нарешті про те, що найбільше хвилює нас – чи Дональд Трамп змінить свої підходи до війни в Україні. Еспресо з люб’язної згоди Аркадія Міл-Мана та в рамках партнерства Yоutubе-каналів "Еспресо" та "Міл-Ман" подає виклад цієї розмови. Підписуйтесь на обидва канали, діліться думками.Чотири проблеми з Іраном з точки зору ТрампаА.М. Зі мною сьогодні Ілан Бермен, віце-президент американської ради із зовнішньої політики. Ви очікували, що президент Трамп ухвалить рішення підтримати Ізраїль по знищенню іранської ядерної військової програми?І. Берман. Відверто кажучи, не очікував. Президент Буш, президент Обама, президент Трамп і президент Байден, усі підходили до проблеми Ірану як ядерної держави або як потенційної ядерної держави, і я цього не очікував. Дуже швидко це перейшло не тільки до того, що ми підтримуємо Ізраїль, а що ми повинні діяти.А.М. Ідеолог руху МАGА Стівен Беннон дав інтерв'ю Такеру Карлсону, теж прихильнику МАGА, і обидва говорили про те, що це не війна Америки, це війна Ізраїлю...І.Б. Я думаю, що президент абсолютно правильно сказав, що це він найголовніший голос для МАGА. Є Стів Беннон, є Такер Карлсон, є інші. Звичайно, у них гучні голоси, але він відверто сказав: “Я вирішую, що таке МАGА”. І поки що це абсолютно правильно. Він посилався на опитування, які показували, що республіканці на 70-80% підтримують атаку на Іран, щоб знищити іранську ядерну державу. У нього нема проблем із тим, що він ухвалює рішення і має якось це продати. Трамп уже 15 років каже, що Іран не може отримати ядерну зброю. Це він говорив у 2012 році, тринадцятому, п'ятнадцятому, коли минулого разу він був президентом. Тож по-справжньому це не поворот. Але те, що він це зробив, мені здається, це ключовий момент. Різні президенти те саме говорили, але він єдиний, який щось по-справжньому зробив.А.М. Трамп з самого початку сказав: "Я реасеmаkеr, я хочу досягти миру". Він говорив увесь час про мирні переговори. Більше того, були мирні переговори. Стів Віткофф зустрічався з іранським міністром закордонних справ, вони вели переговори. І незважаючи на те, що він хотів переговори і весь час говорив про переговори, він приєднався до Ізраїлю та вдарив по Ірану. Просто в якийсь момент він зрозумів, що вони тягнуть час, виходу немає, і треба бити по Ірану? Або це була така дезінформаційна компанія: він повністю відвернув увагу, дав якийсь час іранцям, побачив, що нічого не роблять, і прийняв рішення вдарити?президент США Дональд Трамп, фото: gеttyіmаgеsІ. Б. Це найважливіше питання. Коли Трамп у травні 2018 року вийшов зі Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) або Jоіnt Соmрrеhеnsіvе Рlаn оf Асtіоn (JСРОА), він говорив тоді, що там є три проблеми. По-перше, термін надто короткий – договір закінчується після 10 років його дії. По-друге, надто дорогий. І те, що договір є недостатньо широким: не покриває балістичні ракети. Але ми зараз дивимося на це та розуміємо, що була четверта проблема. Четверта проблема – те, що сталося до підписання договору. Обама та його дипломати вирішили, що Ірану дозволяється всередині країни проводити збагачення урану. І це найбільша проблема нинішніх договорів з Іраном до бомбардування.Але це проблема не тільки іранська, а й близькосхідна, тому що є інші країни, скажімо, Саудівська Аравія. Вони теж хочуть ядерної програми, дивляться на JСРОА, дивляться на цей договір і кажуть: “Чому з нами ви менш щедрі, ніж з іранцями? Чому не дозволяєте нам те, що дозволяєте Ірану?" Те, що Трамп зараз зробив, це важливо в контексті Ірану, але це важливо і в контексті нерозповсюдження ядерної зброї. Він показав не тільки Ірану, але показав іншим країнам, що ось цей золотий стандарт, стандарт де можна збагачувати уран, але всередині країни не можна тримати збагачений уран, діє. Це важливо для Саудівської Аравії, для Туреччини, для інших країн теж.Під час візиту президента Трампа до Саудівської Аравії, в принципі, ядерна тема не порушувалася. Хоча це дуже хвилює Саудівську Аравію. І загроза від Ірану, незважаючи на поновлення відносин між Саудівською Аравією та Іраном, з погляду Саудівської Аравії залишалася.Де сьогодні збагачений уран і чи впаде іранський режимА.М. На момент запису нашої програми ми точно не знаємо, де знаходиться кілька сотень кілограмів, які Іран вже збагатив. Ось тепер давайте подивимося вперед. Відновлено стандарт. Але ми ще не до кінця знаємо, наскільки далеко все це зайшло. Чи вижила ця програма на 20% від неї чи на 40%? Збитки серйозні, але ми не знаємо, чи зможуть вони все відновити. У цій ситуації, якщо ми робимо крок уперед, американська адміністрація дасть зелене світло, наприклад Саудівській Аравії і почне з ними розробляти якусь їхню ядерну мирну програму? Скажімо, атомні електростанції. Щось схоже до станції Бушер, яку будують росіяни в Ірані.переробка урану в Ірані, фото: gеttyіmаgеsІ.Б. Можливо. Ми, американці, обговорювали це із Саудівською Аравією за часів президента Байдена, його адміністрації. Але мені здається, що сьогодні один факт все змінює. Важливо не те, що ми допомагаємо чи не допомагаємо розробити мирну ядерну програму. Важливо те, що ми показуємо і показуватимемо, що відбувається, якщо ця програма стає не мирною. Попередній президент не демонстрував цього. Тому і в Ізраїлі, і у Вашингтоні дуже хвилювалися, що саме ця мирна програма в Саудівській Аравії, якщо почнеться, дуже швидко стане програмою ядерної зброї, тому що в цій країні теж дивляться на Іран, на те, що Іран робить. І їм потрібно захистити себе.А.М. Добре, давайте продовжимо іранську тему. Багато хто сьогодні почав говорити, що іранський режим слабшає, ось він впаде, і Хомейні незрозуміло куди зникне. У мене ж складається враження з моїх розмов з експертами з Ірану, що режим, можливо, і слабшає, і справді йому завдано шкоди, але не те, щоб він завтра завтра впав. Ми вже мали приклад з Іраком: ми не розуміємо до кінця, що там відбувається. Сирія - теж ще той, скажімо так, нарив на Близькому Сході, все, що пов'язане з новою владою і з опозиційними групами, і з перестрілками, і турецьким впливом. В Ірані теж може бути такий хаос? Адже це 90 мільйонів людей. Їх складно приструнити.І.Б. Абсолютно правильно. І через це я продовжую думати, що стратегія президента Трампа - це не зміна режиму, він не хоче цього. Він почав про це говорити, тому що він намагається вселити страх до аятол. Мені здається, він не має апетиту взагалі це робити. Саме через можливий хаос, через те, що Америка повинна буде перейти до масштабної військової операції, до того,  що називається bооts оn thе grоund. Як ми це зробили в Іраку. Але він не має на це апетиту взагалі.Те, чого він намагається досягти, це швидко укласти договір, який по-справжньому змусить іранців розбити свою ядерну програму, щоб ось ці 40% або 20% перетворились на  10% або 5%, щоб було набагато легше й Ізраїлю, і Америці стежити за тим, що вони роблять.Тепер тут дуже відповідальний момент. Якщо я Аятолла Хаменаї, мені 86 років, я хворий, всіх моїх радників ізраїльтяни вбили, і я не бачу, хто після мене прийде. Якщо за цих обставин я вдарю по Америці, вдамся до терору, скажімо, у Сполучених Штатах, це гарантує, що Америка піде на переворот мого режиму.Але якщо я нічого не робитиму, вони не прагнутимуть цього. Зараз у них у іранців, у режиму дуже мало опцій, і ніяких хороших опцій немає.Як російське ГРУ допомогло Ірану бити по ІзраїлюА.М. Аракчі зустрічався із Путіним. Ми не знаємо, що було за зачиненими дверима. Ми вважаємо, що він просив якусь допомогу. Важливий момент – це те, що на зустрічі був голова ГРУ, головного розвідуправління російської армії. Він був на цій зустрічі, Лавров, міністр закордонних справ, та Ушаков, помічник Путіна із закордонних справ.Присутність цієї людини за зачиненими дверима на такому рівні відразу говорить про те, чи постійно йдуть контакти, постійно передається інформація від російської військової розвідки іранській.І те, що вони бомблять Ізраїль, я не сумніваюся, що це справа рук російського ГРУ, тому що, наприклад, було завдано серйозної шкоди стратегічному об'єкту, який пов'язаний з енергетикою, і зараз у нас проблеми з електроенергією в південній частині. Я не маю сумніву, що вони допомагають, і сама його присутність, для мене, це дуже сильний сигнал.Що ми можемо очікувати від Путіна, від Росії, крім того, що вони, скажемо так, засуджують дії Ізраїлю, Америки? Що очікувати від Росії з погляду допомоги Ірану, крім цих символічних речей і передачі розвідданих?зустріч Путіна з Арагчі, 23 червня 2025 р, фото: gеttyіmаgеsІ.Б. Є дипломатичні, контакти розвідки, є передача розвідданих. Але, щоб Росія дала війська, цього не буде. Путін не посилає С-300, перепрошую, йому самому потрібні ці С-300. Для мене найцікавіше, що Іран робитиме на тлі України, бо за останній рік Іран дуже допомагав Росії, з дронами та з обороною для російських військ. І прикметно, що не лише Росія не допомагає Ірану, Китай теж не дуже допомагає. А.М. Ось ця армада, яка пролетіла до Ірану 37 годин тому зі Сполучених Штатів Америки. Це зайвий доказ, що Америка це, як і раніше, той хороший поліцейський, який наводить лад у світі? Після цієї операції я почуваю себе якось комфортніше… Він сказав: "Я дав вам 60 днів". Іранці не захотіли 60 днів? Ось вам на шістдесят перший день ви отримали від Ізраїлю, отримали від мене таку дуже серйозну добавку. Далі, ви сідаєте за стіл переговорів чи ні? Скажіть, теоретично це можливо з Путіним теж чи ні?І.Б. Я думаю, потенційно так. Є англійською фраза еsсаlаtе tо dееsсаlаtе. Ескалювати, щоб робити деескалацію. Деескалацію. Я думаю, саме це стратегія Трампа. Він не хоче війну на Близькому Сході, він не хоче масштабнішу війну у Європі. Але він хоче показати, що якщо Америка каже: "Ось у вас є 60 днів", то на шістдесят перший день будуть наслідки.Я сподіваюся, що з Іраном все скінчиться незабаром, він розгорнеться і зможе те ж саме сказати Путіну: "Добре, я намагався дуже мило з тобою розмовляти і укласти якийсь договір, укласти сеаsе-fіrе, а ви вирішили цього не робити. Ви бачили те, що я робив з іранцями?" І щодо України це також може статись.Чи буде Трамп таким же жорстким з Росією, як з ІраномА.М. Чи буде він таким жорстким? З Іраном все зрозуміло, тут величезна американська міць, але Росія – це також ядерна держава. Путін – це зовсім інша історія. І якщо Путін таки проявить впертість, не захоче нічого робити? Він говорив: "Так, ми підтримуємо ініціативу президента Трампа, але є нюанси". І почав тягти час. Фактично з 20 січня, початку президентства другого терміну Трампа,  тягне час.Ви думаєте, це натяк на те, що, в принципі, адміністрація починає ставати на жорсткіші позиції?І.Б. Ви абсолютно праві. Росія – це не Іран. Росія – ядерна держава. Медведєв та інші говорять екстремістські речі. Ці інші говорять ще більш екстремістські речі, щоб показати, що Путін якраз досить поміркований. Це все стратегія, я це все розумію, але думаю, що Білий дім це теж розуміє.Якщо Путін тягне час, як іранці, чи Америка битиме по Росії? Не думаю, що вона це буде робити. Але, на мою думку, Путін розуміє дуже добре, що вперше, коли президент Трамп був президентом, він дуже потужно допомагав Україні, давав Джавеліни та інші системи, важливі системи, які Обама не давав ніколи. І коли НАТО вирішило підняти dеfеnсе sреndіng до 5%, Америка може відновити постачання зброї України. Це досить важливий момент. Чим більше змінюється американська стратегія  на тлі Росії, на тлі України, тим гірше для Путіна.Трамп і Путін, фото: gеttyіmаgеsА.М. І мені здається, що те, що зараз відбувається в Ірані та з Іраном, це може бути початок іншого тонусу. У нас в Ізраїлі люди не до кінця розуміють, на мій погляд, те, що війна на Близькому Сході і війна в Україні, це, в принципі, судини, що з'єднуються. Тому що триває дуже серйозна боротьба за новий світовий порядок.Є ізоляційні настрої в Сполучених Штатах Америки, МАGА, наприклад, віце-президент Венс, він скоріше ізоляціоніст. У президента Трампа трохи інше. Він не зовсім ізоляціоніст. І доказ цього – рішення бомбити Іран.Тому що якби він був хотів повністю бути ізоляціоністом, він би далі продовжував вести переговори і говорив би: Ізраїль, ви почали війну, продовжуйте воювати, ми вам будемо постачати допомогу. Воюйте далі. Тут же було прийнято дуже жорстке рішення. "Ми Америка, ми велика держава, і ми не дозволимо нікому робити те, що фактично підриває мир, безпеку у всьому світі, є загрозою”. Я найбільше боюся такого сценарію: ні війни, ні миру з Іраном, ні війни, ні миру з Україною. І ось це триватиме роками. В Ізраїлі неможливо буде жити, в Україні неможливо буде жити.З одного боку ціна на нафту то підійматиметься, то опускатиметься, не буде стійкості на фінансових ринках. Зрештою, є лише одна людина у світі, яка може це все зупинити, це президент Трамп. Ви вірите, що зрештою Трамп усвідомлює цю історичну його місію, і зрештою змусить усіх припинити ці війни? І.Б. Я думаю, що Трамп вже зробив дуже важливий крок, щоб відновити ідею Америки як поліцейського, держави, яка гарантує безпеку миру. Але Трамп не хоче війни, не хоче цю довгу війну ні на Близькому Сході, ні в Європі. Мені здається, це і є його сигнал: якщо цей режим, нинішній режим Ірану не укладе угоди зі мною, буде інший режим, який піде на цей договір. Це сигнал, що він не готовий чекати. Мені здається, це якраз ключовий момент: він уже вирішив, що він робитиме.А.М. А з Путіним? Теж зміна режиму?І.Б. Тут складно. Хоча мені здається, нові висновки хоч трохи змінять американську політику щодо Росії.
we.ua - Аркадій Міл-Ман, Ілан Берман: Чи перенесе Трамп іранський підхід на Путіна?
Еспресо on espreso.tv
Що просив іранський міністр у Путіна
Навряд чи очільник іранського МЗС через декілька годин після ударів по його країні полетів до Путіна лише для того, щоб спільно "засудити нелегітимні дії" США та Ізраїлю. Найочевидніше пояснення — Іран передав Москві запит на військову допомогу.І тут для Кремля виникає серйозна проблема. Очевидність такого запиту зрозуміла всім, зокрема й на Глобальному Півдні. Іран уже зробив надзвичайно багато для військової підтримки Росії у війні проти України. Саме іранські дрони-камікадзе перетворили ракетний терор на повсякденну реальність для українських міст. Саме Іран став для Росії не лише постачальником дронів, а й офіційним стратегічним партнером. Він доєднався до Шанхайської організації співробітництва і БРІКС, став на сторону Кремля у всіх можливих міжнародних форматах.Тож за усіма негласними правилами, Путін просто не має морального (а головне — політичного) права відмовити. Адже якщо Ірану дійсно потрібна допомога і він її не отримає, це стане сигналом для всіх інших союзників Кремля. І для тих, хто ще сумнівається, чи варто до нього приєднуватися.Це буде не просто дипломатичний удар. Це буде доказ знецінення всіх путінських "гарантій". Іран та Сирія стануть символами того, як Москва зраджує навіть тих, хто воює на її боці.Це не можуть не розуміти в Москві. Але вільних систем ППО, які можна перекинути до Ірану, у Росії немає. Щоб вони з’явилися, потрібно або нарощувати виробництво, або зупиняти війну та забирати ці системи з українського фронту. І на цьому тлі ще й Трамп демонструє, як він можу діяти, коли перестає вірити в перспективи переговорного процесу…Словом, Ізраїль та США поставили Кремль у складну позицію. Звісно, хотілося б, щоб Путін вивів війська з України й перекинув їх кудись під ізраїльські ракети та американські бомби. Якщо саме за цим і прилітав до Москви іранський міністр, то цей сценарій хоч і малоймовірний, але не виключений.Бо у будь-якому іншому випадку всі країни Глобального Півдня побачать реальну ціну російських обіцянок. Побачать, як виглядає "партнерство" з Кремлем. Побачать, що навіть якщо ти рятував Путіна, він не врятує тебе. А що станеться насправді — побачимо вже дуже скоро.ДжерелоПро автора. Микола Княжицький, журналіст, народний депутат УкраїниРедакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів чи колонок.
we.ua - Що просив іранський міністр у Путіна
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules