Search trend "Військова поліція"

Sign up, for leave a comments and likes
Gazeta.ua on gazeta.ua
Через вибух біля Житомира перекрили трасу: як об'їхати
Через надзвичайну подію, що сталася на 126 км автодороги М-06 Київ - Чоп, повністю перекрито рух транспорту в обох напрямках. Інцидент стався поблизу села Березина в Житомирській області. Про це інформує Житомирська обласна військова адміністрація. Водіям, які рухаються в напрямку Рівного, пропонують об'їжджати ділянку через 109 км траси. Потрібно повернути на село Теснівка, далі рухатися через Головине та продовжити маршрут у бік Черняхова. Тим, хто прямує у бік Києва, також доступні альтернативні варіанти. Один з них передбачає розворот на 128 км біля села Гадзинка. Звідти слід рухатися через Черняхів та Головине. Далі - виїзд на трасу знову через Теснівку на 109 км М-06. Інший маршрут проходить через розв'язку на 140 км біля села Оліївка. Рухатися слід через ті самі населені пункти - Черняхів, Головине, Теснівка. Обидва варіанти ведуть назад на трасу на позначці 109 км. На місці події працюють усі служби реагування. Патрульна поліція забезпечує безпеку та координує потік транспорту. 2 липня близько 18:00 поблизу села Березина Глибочицької громади Житомирської області пролунав вибух. Вибух стався у селі Березина на виробничому складі одного з промислових підприємств.
we.ua - Через вибух біля Житомира перекрили трасу: як об'їхати
UAinfo on uainfo.org
Затримано командування батальйону на Одещині, яке під час повномасштабної війни розікрало майже 100 млн грн
Військова контррозвідка Служби безпеки та Національна поліція у взаємодії з Головнокомандувачем ЗСУ ліквідували на Одещині одразу три схеми розкрадання оборонних коштів.
we.ua - Затримано командування батальйону на Одещині, яке під час повномасштабної війни розікрало майже 100 млн грн
Gazeta.ua on gazeta.ua
Розкрадання у ЗСУ: командування батальйону організувало три злочинні схеми
На території Одеської області затримали командування окремого батальйону, яке під час повномасштабної війни організувало масштабну схему розкрадання оборонних коштів. Збитки для державного бюджету оцінили у майже 100 млн грн. Спільну операцію провели СБУ, Національна поліція та Головнокомандувач ЗСУ. Військова контррозвідка встановила одразу кілька напрямків злочинної діяльності. Йдеться про фіктивне оформлення цивільних на військову службу, торгівлю фальшивими документами та продаж пального. Організатором схеми вважається екскомандир батальйону, дислокованого в регіоні. Він залучив чотирьох підлеглих, серед яких двоє його заступників. Під час служби вони продавали "бронь" від мобілізації. Послуга коштувала до $5 тис. За умовами схеми людей формально зараховували до лав ЗСУ, але на службу вони не з'являлися. Замість цього щомісяця переказували зароблені кошти на банківські картки командування. У такий спосіб гроші з оборонного бюджету потрапляли до кишень посадовців. Крім того, злочинна група займалася збутом фальсифікованих посвідчень учасників бойових дій. Ще одним напрямком доходів стало нелегальне відчуження пального. Його виділяли для потреб військової техніки, але продавали на сторону. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа яєць по 17 грн: в Міноборони виявили схему розкрадання понад 700 млн грн Усі підозрювані затримані. Під час обшуків у них вилучили банківські картки, мобільні телефони та інші речові докази. Наразі їм офіційно повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу. Серед інкримінованих злочинів - привласнення державного майна організованою групою, службове підроблення, а також зловживання впливом. У справі фігурують п'ятеро осіб: колишній командир батальйону, його діючі заступники, начальник складу ПММ та командир роти. Всіх взято під варту. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з обов'язковою конфіскацією майна. ЗМІ повідомили, що Мінборони закуповує продукти для військовослужбовців удвічі утричі дорожче, ніж у роздрібних магазинах Києва. Контракт на понад 13 млрд грн Міноборони уклало з фірмою зі статутним капіталом 1000 грн. Суд заарештував звільненого заступника міністра оборони В'ячеслава Шаповалова. Днем раніше правоохоронці повідомили про підозру йому, колишньому виконувачу обов'язків директора департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони Богдану Хмельницькому та ексзаступнику державного підприємства "Промоборонекспорт" Володимиру Терещенку. Хмельницького заарештували.
we.ua - Розкрадання у ЗСУ: командування батальйону організувало три злочинні схеми
Укрінформ on ukrinform.ua
На Одещині затримали командування батальйону - підозрюють у розкраданні майже ₴100 мільйонів
Військова контррозвідка Служби безпеки України та Національна поліція у взаємодії з головнокомандувачем Збройних сил України ліквідували в Одеській області одразу три схеми розкрадання оборонних коштів та затримали командування батальйону.
we.ua - На Одещині затримали командування батальйону - підозрюють у розкраданні майже ₴100 мільйонів
Цензор.НЕТ on censor.net
Командування батальйону на Одещині під час повномасштабної війни розікрало майже 100 млн грн на оборудках, - СБУ. ФОТОрепортаж
Військова контррозвідка Служби безпеки та Національна поліція у взаємодії з Головнокомандувачем ЗСУ ліквідували на Одещині одразу три схеми розкрадання оборонних коштів.
we.ua - Командування батальйону на Одещині під час повномасштабної війни розікрало майже 100 млн грн на оборудках, - СБУ. ФОТОрепортаж
Межа on mezha.net
Поранення в Антонівці після атаки безпілотника 25 червня
Як повідомляє у Fасеbооk міська військова адміністрація Поліція доставила до лікарні 38-річного чоловіка з Антонівки, що поблизу Херсона, після того як він отримав поранення внаслідок атаки безпілотного літального апарата 25 червня близько опівдня. Згідно з інформацією, наданою міською військовою адміністрацією, потерпілий зазнав мінно-вибухової травми, а також отримав уламкові поранення правої ноги та грудної клітки. Наразі […] Тhе роst Поранення в Антонівці після атаки безпілотника 25 червня fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
we.ua - Поранення в Антонівці після атаки безпілотника 25 червня
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зрадник займався підпалами та готував убивство в Києві
Контррозвідка Служби безпеки та Національна поліція затримали агента ФСБ, який на замовлення ворога мав здійснити замовне вбивство у столиці України. Для вчинення злочину кілер отримав від куратора координати схрону, з якого забрав пістолет Макарова та 50 набоїв до нього, передає пресслужба СБУ 20 червня. "Ворожим агентом виявився 33-річний мобілізований, який самовільно залишив військову частину і почав працювати на окупантів. До уваги російської спецслужби дезертир потрапив уже перебуваючи в СЗЧ, коли почав шукати легких грошей у Телеграм-каналах. Після вербування агент прибув до Києва, де як тестове завдання спочатку підпалив декілька авто Сил оборони", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Кріт" РФ готував атаку на протикорабельні комплекси ЗСУ Особу потенційної жертви на вбивство кілер мав отримати від куратора найближчим часом, після виконання іншого завдання від ворога - проведення розвідки однієї з військових частин у Києві. За інструкцією російського спецслужбіста фігурант орендував квартиру поблизу військової будівлі. Потім влаштувався кур'єром сервісу доставки, щоб приховано стежити за периметром оборонного об'єкта. Співробітники Служби безпеки спрацювали на випередження і затримали агента по гарячих слідах після підпалу авто. За місцем тимчасової оселі фігуранта вилучено споряджений до замаху пістолет і телефон, за допомогою якого він контактував із ФСБ. Наразі слідчі СБУ повідомили агенту про підозру. Зловмисник перебуває під вартою без права внесення застави. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Служба безпеки затримала ще одного агента російської воєнної розвідки на Донеччині. Він готував координати для повітряних атак ворога на прифронтову Костянтинівку. Ворожим поплічником виявився місцевий 40-річний ІТ-фахівець. Його завербували в одній із заборонених соцмереж. Там російська військова запропонувала йому близькі стосунки в обмін на розвідінформацію. Серед основних об'єктів, які цікавили ворога, були укріпрайони та запасні командні пункти українських військ. Щоб зібрати відповідні геолокації, інформатор обходив місто та його околиці.
we.ua - Зрадник займався підпалами та готував убивство в Києві
Sprava Hromad on we.ua
Public organization «Sprava Hromad»
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
we.ua - Public organization «Sprava Hromad»
Європейська правда on eurointegration.com.ua
У Чехії розслідують закупівлю неякісних військових позашляховиків Таtrа
Військова поліція Чехії розпочала розслідування у звʼязку із закупівлями військових позашляхових ваговозів Таtrа, які, як встановило слідство, не відповідають стандартам безпеки.
we.ua - У Чехії розслідують закупівлю неякісних військових позашляховиків Таtrа
Межа on mezha.net
Трагедія в Херсоні: поранення трьох чоловіків після атаки дронів
Про це у міська військова адміністрація у Fасеbооk У Дніпровському районі Херсона відбулося трагічне подія, коли російські військові скинули вибухівку з безпілотників, внаслідок чого постраждали троє чоловіків. Про це повідомила міська військова адміністрація. Серед потерпілих – чоловіки віком 50, 65 та 69 років, які отримали серйозні травми, зокрема мінно-вибухові та уламкові поранення. Поліція швидко доставила […] Тhе роst Трагедія в Херсоні: поранення трьох чоловіків після атаки дронів fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
we.ua - Трагедія в Херсоні: поранення трьох чоловіків після атаки дронів
Gazeta.ua on gazeta.ua
У центрі Івано-Франківська запобігли масштабному теракту
Контррозвідка Служби безпеки та Національна поліція запобігли масштабному теракту в Івано-Франківську. Заблоковано спробу ФСБ підірвати саморобний вибуховий пристрій у центральному парку міста, передає пресслужба СБУ. "Плани ворога вдалося зірвати завдяки 15-річній місцевій школярці, яка завчасно звернулася до чат-бота СБУ "Спали" ФСБшника" і повідомила про наміри окупантів завербувати її для вчинення теракту. На месенджер дівчини вийшов співробітник російської спецслужби і запропонував гроші в обмін на співпрацю. Під час проведення оперативної комбінації правоохоронці дізналися, що за інструкцією окупантів неповнолітня мала виготовити СВП, "підсилити" його гайками та заховати у термос", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безробітна коригувала повітряні атаки РФ Щоб не викликати підозр у рідних, куратор з ФСБ доручив дівчині збирати вибуховий пристрій в орендованій квартирі. Згодом російський спецслужбіст повідомив неповнолітній, що вона має доставити захований СВП до міського парку в годину пік, коли там буде максимальна кількість людей. У цей момент ФСБ планувала дистанційно підірвати вибухівку разом із неповнолітньою "агенткою". "Таким чином рашисти сподівалися не лише вбити якомога більше цивільних мешканців, але й ліквідувати виконавицю як зайвого свідка. Коли дівчина відмовилась відносити вибуховий пристрій до центру міста, російський спецслужбіст почав погрожувати тим, що здасть її до СБУ. Утім, українські правоохоронці супроводжували кожен крок неповнолітньої. Завдяки цьому вдалося не тільки запобігти теракту, а й задокументувати весь процес його підготовки - від вербування школярки до спроби її підриву рашистами", - зазначає відомство. Служба безпеки затримала ще одного агента російської воєнної розвідки на Донеччині. Він готував координати для повітряних атак ворога на прифронтову Костянтинівку. Ворожим поплічником виявився місцевий 40-річний ІТ-фахівець. Його завербували в одній із заборонених соцмереж. Там російська військова запропонувала йому близькі стосунки в обмін на розвідінформацію. Серед основних об'єктів, які цікавили ворога, були укріпрайони та запасні командні пункти українських військ. Щоб зібрати відповідні геолокації, інформатор обходив місто та його околиці.
we.ua - У центрі Івано-Франківська запобігли масштабному теракту
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зловили зрадників, що наводили російські ракети на сім регіонів
СБУ та Нацполіція затримали агентурну групу російських спецслужб, яка за допомогою відеореєстраторів наводила ракети РФ по семи регіонах України. За результатами спецоперації одночасно затримано п'ятьох учасників ворожого осередку, які шпигували для ворога у Запоріжжі, Сумах, Миколаєві, а також у Хмельницькій, Київській, Харківській та Дніпропетровській областях, передає пресслужба СБУ. Наймолодшому з них - 16 років, а найстаршому - 23. "Контррозвідка Служби безпеки та Національна поліція нейтралізували агентурну мережу російських спецслужб, яка коригувала авіаудари рашистів по східних, південних та західних областях України. До складу агентурної групи входив студент із Запоріжжя, його місцева знайома та її співмешканець. Також з ними співпрацювали двоє братів з Харківщини", - йдеться у повідомленні. Фігуранти знали один одного, але діяли порізно і мали одного куратора російських спецслужб. Після дистанційно вербування агенти отримали завдання підготувати координати для ударів по оборонних об'єктах України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У провідному військовому інституті країни зловили "крота" ФСБ Щоб виконати завдання, фігуранти "подорожували" містами, де поруч із потенційними "цілями" паркували авто із ввімкненим відеореєстратором. За допомогою цього пристрою вони протягом 8-12 годин фіксували можливу наявність на локації особового складу і техніки наших військ. Для конспірації агенти виходили з машини до найближчого кафе, яке використовували як "спостережний пункт" за обстановкою навколо. Час від часу фігуранти поверталися до авто, щоб перевірити заряд акумуляторів відеореєстратора та змінити карту пам'яті для подальшого запису. Контррозвідка СБУ завчасно викрила російську агентуру і поетапно задокументувала кожного фігуранта. Після убезпечення локацій Сил оборони всіх учасників ворожої групи було затримано за місцями проживання. Російські спецслужби завербували всіх агентів через Телеграм-канали, де вони шукали "легких грошей". Слідчі СБУ повідомили фігурантам про підозру. Зловмисники перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне ув'язнення з конфіскацією майна. Служба безпеки затримала ще одного агента російської воєнної розвідки на Донеччині. Він готував координати для повітряних атак ворога на прифронтову Костянтинівку. Ворожим поплічником виявився місцевий 40-річний ІТ-фахівець. Його завербували в одній із заборонених соцмереж. Там російська військова запропонувала йому близькі стосунки в обмін на розвідінформацію. Серед основних об'єктів, які цікавили ворога, були укріпрайони та запасні командні пункти українських військ. Щоб зібрати відповідні геолокації, інформатор обходив місто та його околиці.
we.ua - Зловили зрадників, що наводили російські ракети на сім регіонів
Фокус on focus.ua
Обмежують прохід та перевіряють документи: СБУ проводить безпекові заходи у Львові, що відомо
Служба безпеки проводить безпекові заходи по цілому Львову, які триватимуть до 18 травня. До них долучені Національна поліція, Військова служба правопорядку та Національна гвардія.
we.ua - Обмежують прохід та перевіряють документи: СБУ проводить безпекові заходи у Львові, що відомо
Еспресо on espreso.tv
Залишалася єдиною жителькою вулиці: із Сумщини евакуювали жінку з 12 собаками
Про це повідомила Національна поліція."Галина Олександрівна залишалась єдиною мешканкою на своїй вулиці — серед зруйнованих обстрілами будинків і постійної небезпеки. Жінка, хоча й боялась, але не виїжджала, бо не могла залишити 12 собак, які стали для неї родиною", - йдеться в повідомленні.Зазначено, що жінку вмовляли евакуюватися без тварин, однак вона не погоджувалася й казала: "Або з усіма, або ніяк"."Вона телефонувала всім кому могла, з проханням допомоги, та чула відмови. Хтось не мав змоги дібратися в небезпечний район, інші не могли забезпечити перевезення такої кількості тварин. Проте поліцейські "Білого янголу" не залишили жінку в біді. Попри ризики, правоохоронці приїхали до села, і вивезли пані Галину разом з усіма її чотирилапими друзями", - зазначають поліцейські.Нині пані Галина разом зі своїми улюбленцями перебуває в більш безпечному місці.2 травня Донецька обласна військова адміністрація ухвалила рішення про примусову евакуацію усіх дітей з сіл Шахове і Торецьке, які розташовані за 15-20 км від лінії фронту.
we.ua - Залишалася єдиною жителькою вулиці: із Сумщини евакуювали жінку з 12 собаками
Суспільне on suspilne.media
8 та 9 травня СБУ у Сумах проводить безпекові заходи
8 та 9 травня СБУ проводить безпекові заходи у Сумах. До них долучені Національна поліція, Військова служба правопорядку у ЗСУ та Національна гвардія. Дії правоохоронців охоплюватимуть усе місто
we.ua - 8 та 9 травня СБУ у Сумах проводить безпекові заходи
Gazeta.ua on gazeta.ua
Київ обстріляли дронами: серед постраждалих є діти
У ніч на Київ була здійснена чергова повітряна атака. Постраждали 11 людей. Наймолодшому - 14 років, найстаршому - 70. Про це повідомили Київська міська військова адміністрація та Поліція столиці. Тривога тривала приблизно годину - з 00:20 до 01:21. Унаслідок ворожої атаки та падіння уламків безпілотників у кількох районах Києва зафіксовані серйозні наслідки. В Оболонському районі сталося загоряння на верхніх поверхах багатоповерхового будинку. Вогонь перекинувся на дах. На відкритій території згоріли сім автомобілів. Уламки впали у двір житлового будинку. Постраждала також будівля дитячого садка. У Шевченківському районі зафіксовано займання в нежитловій зоні. Причиною стало падіння уламків збитих дронів. У Святошинському районі загорілися три приватні будинки. Всі вони були одноповерховими. "Наразі, всі осередки займання ліквідовано. За наявною інформацією, 11 осіб отримали травмування різного ступеня. Серед них - два дитини", - повідомили в КМВА. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україну масовано атакували дронами: скільки цілей вдалося збити У поліції також підтвердили кількість постраждалих. "Від російського терору постраждало 11 осіб, віком від 14 до 70 років", - йдеться у заяві. На місцях прильотів працюють слідчі, вибухотехніки та рятувальники. Правоохоронці фіксують новий воєнний злочин, вчинений агресором. У п'ятницю, 2 травня, російські війська завдали удару по Харкову ударними безпілотниками типу Shаhеd. У місті зафіксовано серію вибухів, про що повідомив міський голова Ігор Терехов. "Харків перебуває під атакою ворожих БПЛА. У місті пролунав вибух. На дану хвилину маємо інформацію про влучання ворожих БПЛА у двох районах міста. 47 людей постраждали",- зазначив мер.
we.ua - Київ обстріляли дронами: серед постраждалих є діти
Еспресо on espreso.tv
Берлін заборонить демонстрацію російських прапорів на радянських меморіалах міста 9 травня
Про це повідомляє Веrlіnеr Моrgеnроst.Берлінська поліція втретє поспіль видасть загальний наказ, що забороняє демонстрацію російських прапорів біля радянських меморіалів 8 та 9 травня. Розпорядження, яке зараз готується, діятиме з 22:00 8 травня до 22:00 9 травня на територіях навколо меморіалів у Трептові, Мітте та Панкові.В основу цього наказу ліг тогорічний, який, окрім російських, забороняв також прапори колишнього Радянського Союзу, Білорусі та російської республіки Чечні, але дозволяв прапори України. У 2024 році під заборону також потрапили військова форма, її елементи, військові жетони, символи «V» та «Z» та георгіївські стрічки. Вперше було заборонено проносити фотографії лідерів Росії, Білорусі та Чечні. Деякі дипломати та ветерани Другої світової війни мали винятки з цих правил."Метою було і є запобігання насильству та пов’язаним з ним пропагандистським, резонансним акціям у публічному місці", - зазначили в поліції.Також додали, що слід запобігти тому, щоб російські пам'ятники використовувалися для перекручування історії війни в Україні. Тим, хто вшановує пам'ять, потрібно гарантувати відсутність перешкод, залякувань та погроз.За даними редакції, 9 травня в Берліні також очікується поява німецького осередку проросійської байкерської групи "Нічні вовки". Чисельність прокремлівських мотоциклістів з "Нічні вовки МС Gеrmаnіа" оцінюється менш ніж у 100 осіб. Поліція планує залучити значний контингент протягом обох днів, щоб гарантувати "гідне вшанування пам'яті в безпечних умовах з мінімальними перешкодами".12 квітня, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повідомив, що 9 травня очікується візит президента Венесуели Ніколаса Мадуро.15 квітня глава дипломатії ЄС Кая Каллас заявила, що країни Євросоюзу, які відправлять своїх представників на парад 9 травня в Москві, зіткнуться з наслідками.16 квітня премʼєр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що відвідає парад у Москві 9 травня, підкресливши, що ніхто не має права диктувати йому, куди їхати.Україна 16 квітня запросила лідерів ЄС до Києва 9 травня, щоб продемонструвати дипломатичну протидію військовому параду Путіна в Москві.19 квітня стало відомо, що в'єтнамські військовослужбовці інтенсивно тренуються без вихідних для участі у параді 9 травня на Червоній площі в Москві, щоб продемонструвати свою армію. 
we.ua - Берлін заборонить демонстрацію російських прапорів на радянських меморіалах міста 9 травня
Gazeta.ua on gazeta.ua
Жінки у ЗСУ, ухилянти в спортзалах і "бусифікація": про що у чергах під ТЦК говорять цивільні та військові
Із 1 вересня в країні стартує нова модель військової підготовки: замість строкової служби - базовий вишкіл для всіх громадян віком від 18 до 25 років. Він триватиме кілька місяців і завершуватиметься постановкою на облік у ТЦК. Тим часом підприємства, які хочуть зберегти бронювання своїх працівників, мали до 31 березня підтвердити свою критичність. Інакше ті можуть бути мобілізовані на загальних підставах. Влада наполягає, що без нової хвилі поповнення фронту говорити про ротації чи масове повернення військових - передчасно. Під стінами київських ТЦК щодня збираються люди: одні приходять добровільно чи за відстрочками, другі - з повістками, треті - провести рідних в навчальні центри. Кореспондентки Gаzеtа.uа біля київських ТЦК поговорили з людьми, які туди йдуть. Розпитали їх за мотивацію служити, відношення до потенційного перемир'я тощо. ЖІНКИ У ВІЙСЬКУ Під дверима Шевченківського ТЦК - кілька людей. Хтось прийшов за довідкою, хтось - за повісткою, а дехто просто підтримати родича. Валентина - одна з небагатьох, хто не уникає розмови. Вона - діюча військова, у відпустці з фронту. - Прийшла по особистих справах. Я служу на Харківському напрямку, штурмовий підрозділ. Ситуація там&hеllір; складна, але стабільна у своїй складності. Як було, так і є. Те, що тут говорять про якесь можливе перемир'я, - там не відчувається, - каже вона. Валентина пішла у військо добровільно ще у 2022 році. Каже, просто пішла - і все, без зайвих роздумів. - Я з Білогородки. Обрала штурмову - бо подобається. Не було страшно. У війську ставлення до жінок і чоловіків однакове. Якщо ти військовослужбовець - то військовослужбовець. І крапка. Говорячи про мобілізацію, її погляд стає жорсткішим. Каже, що не розуміє тих, хто ховається. - Якби всі йшли служити, не було б стільки "двохсотих". Дуже багато жінок зараз у війську. Вони не прячуться. А здорові хлопці - ховаються, качаються в спортзалах, але зробити крок - не можуть. Просто я їх не розумію. А беруть зараз кого завгодно - калік забирають, тих, хто не зміг "відкупитись". Це не нормально. А якби кожен зробив свій вибір чесно, нам усім було б легше. Про відео з інтернету, де чоловіків хапають на вулицях, говорить стримано. - Я такого не бачила. На моїх очах нічого подібного не було, - зізнається Валентина і поспіхом йде, коли її кличе працівник ТЦК. Під ногами - мокрий асфальт, навколо військкомату висить стрічка. Прохід до приміщення охороняє працівник ТЦК. Поруч - протитанкові їжаки, а двері огороджені мішками з піском. Всередину пускають за електронною чергою. Стороннім вхід - заборонено. 20-річна Юлія тримає руки в кишенях, бежева куртка в плечах промокла від мряки. Був звичайним працівником, а броню лишили тільки майстрам - Хлопця мобілізували. Повістку вручили через роботу - подзвонили, сказали, що якісь "неполадки" у військкоматі. Він пішов - а там вже дали бойову повістку. Хоч у нього все було оновлено: штрих-код, ВЛК пройдено, - розповідає Юлія. - Раніше мав бронювання, бо працював на заводі. Але він був звичайним працівником, а броню лишили тільки майстрам. Як тільки зняли - одразу викликали. Час від часу зиркає на двері, у які заходять чоловіки. Сьогодні чоловіка мають відправити на навчання. Юлія прийшла, щоб побути поруч. - Ми не встигли ні до чого підготуватись. Я студентка, вчуся на соціального працівника. А він просто намагався жити, працювати. Зараз їде на навчання. Підрозділ ще не знаємо. Частину спорядження купували самі. Наколінники, рукавиці - вийшло понад 2000 грн. - У знайомого був 46-й розмір, а дали 58-й. Якщо буде не по ньому - купуватимемо самі. Але все дуже дорого. Юлія переселенка з Чернігівської області. Приїхала до Києва в 2023-му, до сестри. Її хлопцю - 28 років. Коли той сказав, що дали бойову повістку, вона не стрималась - була істерика. - Він був обмежено придатний раніше. Але потім - уже придатний. І якогось іншого варіанту не залишилось. Він сказав: "Ну, дали - значить, піду". І я теж намагаюсь прийняти, - додає вона. - Але він не переховувався, ми завжди були "в системі", з оновленими даними. Дівчина не відводить погляд від дверей ТЦК. Каже, прийшла о 9:00 і чекає вже понад дві години. У військкоматі все суворо - телефони здають, стоять металошукачі, охорона. - Не знаю, яке ставлення там. Не пускають. Але у Сквирі, звідки ми, він прийшов просто "оновити дані" - а йому дали бойову. То як ви думаєте, яке ставлення? Про пільги для добровольців до 25 років, Юлія говорить твердо: хай хлопці хоча б трохи поживуть спокійно. - Побачать молодість, щось відчують. Бо зараз можуть просто відправити в найгірше. Нащо? - різко відказує жінка. - Якщо забирають всіх підряд, не дивлячись на стан здоров'я - це неправильно. Але сама свідком чогось подібного не була. Просто чую. Коли питаємо про майбутнє, її плечі опускаються. - Хотілося б вірити, що все це скоро закінчиться. Але надії - майже нема. Думаю про найгірше, але сподіваюсь на краще, - додає наостанок. Чоловіки стоять у черзі під щільними кронами туй і ялинок. Серед них також військовослужбовці з пораненнями. Дехто спирається на милиці або тростину, однак також чекають разом з усіма. ДОБРОВОЛЕЦЬ Вулиця до Соломʼянського територіального центру комплектування не відрізняється чимось особливим - типовий київський спальний район: п'ятиповерхівки, криві бордюри, автівки вздовж тротуару. Але що ближче до будівлі ТЦК - на очі впадають масивні протитанкові їжаки, потемнілі від дощу й заіржавілі. Далі - кілька покришок, деякі з них повні сміття й недопалків, притулені до бетонних блоків. Це імпровізований укріплений вхід, який розпочинається ще на розі вулиці. У провулку дорога перекрита - встановили блокпост. На виході з ТЦК - чоловік у темно-синій куртці. Швидко йде до синьої автівки, припаркованої під тротуаром і вже збирається їхати. Називається Олександром, але прізвище називати відмовляється. Колишній держслужбовець, зізнається. Йому 45 років. Він доброволець і щойно завершив трирічний контракт у теробороні. Тепер знову збирається до війська - цього разу хоче в Нацгвардію. - У березні контракт закінчився. Я служив у 112-й бригаді з початку повномасштабного вторгнення. Спершу в Києві, загалом - Харків, Миколаїв, Бахмут, Херсон. Не сидів на місці. Був всюди, де треба. І зараз продовжую. Бо що ще робити?, - розповідає Олександр. ТЦК - це лише виконавці. Вони просто крайні Ситуацію з мобілізацією Олександр оцінює жорстко, але переконує, що ухилянтів багато - і їх треба ловити. - Але не "відловлювати", як у ТіkТоk. Треба пояснювати. Закон є - його треба виконувати. Не можеш служити - допомагай матеріально. Але допомагай. Каже, всі ці історії з відео про "бусифікацію" - результат браку комунікації. - Люди бояться не повістки. Люди бояться невідомого. Їм треба пояснити: ось що буде, ось що далі, ось твоя роль. А не хапати на вулиці. Треба не лякати, а роз'яснювати. Якщо люди знатимуть, що на них чекає - буде менше паніки, - переконує військовий. - ТЦК - це лише виконавці. Вони просто крайні. Виходять з приміщення - і шеврони знімають, бо вже люди на них косо дивляться. А це неправильно. Вся відповідальність - не на них, а на керівництві, яке ці накази спускає. Хочеш перемоги? Пояснюй. Не женись за статистикою. На фронті, каже Олександр, нічого не змінилось. Переговори, останні політичні заяви, новини в ефірах - усе це лишається десь за лінією вогню. - Як був бардак, так і є. Усе по-старому. Хлопці стоять і не вірять у "перемир'я". Усі розуміють - якщо зараз зупинитись, буде пауза. Те, що пропонують - не в наших інтересах. Це не мир, це пауза. Потім знову прийдуть, як після Першої світової. Люди втратили забагато, щоб погодитися. Якщо Зеленський це підпише - піде за "руським кораблем". На "нулі" триває і війна, і внутрішній відбір. Тих, хто не готовий психологічно, не саджають в окопи. Олександр переконаний, що ключова задача тилу - не тільки давати людей, а й готувати, пояснювати, комунікувати. Бо навіть найміцніший фронт тримається на тому, що відбувається за його спиною. Війна не закінчиться найближчим часом, каже чоловік. Триватиме ще не менше двох років. - Трамп просуває свої економічні інтереси. Це не про нас. Вони можуть тиснути на Зеленського, але не на армію, - говорить Олександр. - Усе залежить від того, як нам даватимуть зброю. Бо без неї буде партизанщина. Як у 2022 році - коктейлі "Молотова", мисливські карабіни, ДФТГ. Люди самі тоді вставали. Не треба було ніякої централізованої мобілізації - були образи Бучі, Харкова, Маріуполя. І цього вистачало, щоб брати зброю. Якщо буде необхідність, упевнений - люди знову піднімуться. ЗАЙВА БЮРОКРАТІЯ Люди йдуть тротуарами повз - хтось із торбами, хтось із теками документів чи медичними картками. Поруч - кілька військових пʼють каву. Хтось виходить з військкомату мовчки. Чоловік у чорній розхристаній куртці біжить: "Вибачаюся, поспішаю на ВЛК", - відказує. Хлопець у куртці кольору хакі з батьком та братом швидко йдуть до авто. Каже, що поспішає, але пояснює: поки не військовий - але вже за крок до цього. - Прийшов сам, добровільно. Бо хочу сам зробити цей вибір, - говорить Максим, 24 роки. - А не чекати, поки хтось вирішить за мене, коли мені стане 25. Я не через пільги якісь тут, просто прийшов час. Знайшов для себе підрозділ, який мені підходить. І вирішив не тягнути. Пора. Уже вдруге за день до Соломʼянського ТЦК йде 57-річний Олег. Прізвище відмовляється називати, просить не фотографувати. Він афганець, має посвідчення учасника бойових дій ще з радянських часів. Уже тиждень ходить до цього військкомату - оновлює дані. Каже, що найважче - не комісія, не висновки лікарів, а папери. - Я вже неділю сюди ходжу. Потрібен обліковий документ, а щоб його отримати - треба пройти всі круги ада. І 101-й кабінет, і все інше. В мене є посвідчення УБД, є старий радянський військовий квиток. Але ж тоді в мене прізвище було написане російською, а зараз - українською. І все - дані не збігаються, не визнають. Кажуть: треба все оновлювати. Олег не служить зараз, але після проходження ВЛК його визнали придатним за категорією Б. Це означає, що може згодитися в логістиці, охороні, зв'язку, медичній частині. Сліпий, хворий, але придатний - Сліпий, хворий, але придатний, - іронізує він. - Я взагалі зв'язківець за фахом, командир командно-штабних машин - рівень полку, дивізії. Коли почалась повномасштабна війна, до ТЦК не пішов не тому, що ховався, а тому що було не до того: - Ми барикади будували, дітей евакуювали. Я в Тарасівці був, хоча квартира в Києві. Облікова картка в них на мене була, дані були. Просто чекав, що якщо вже буде дуже треба - то викличуть. Пенсію, на яку мав право як ветеран, теж не оформив вчасно. Лише коли поховав батька, зустрів побратимів, ті й сказали: "Та ти вже давно мав би пенсію отримувати". Про повторний наступ на Київ не вірить. Росіяни не осилять, сміється. - Я економіст, маю дві вищі освіти. Слідкую не за газетами, а за тими, з ким колись бізнес вів. У них там усе сиплеться. Вони зараз просто блефують. Якщо не можеш перемогти - створюй вигляд, що перемагаєш. Але це довго не триває. Вірю, що війна може закінчитись уже цього року. Але у нас в країні гайки закручують, бо інакше не виживеш. Європа не знає, чого хоче: сьогодні чотири країни "за", завтра - дев'ять "проти". А в нас війна. Тут не до довгих дебатів. А у них - демократія, все через консенсус. І як результат - затягування. До ТЦК, каже, багато хто не хоче йти - бо людей не мотивують. Однак останній тиждень бачив у військкоматі та на ВЛК багато молоді. - Тобто ініціатива з пільгами працює - і це правильна стратегія. Давно пора було так зробити. Я сам у свій час писав два рапорти, щоб піти служити. А зараз система радянська. Все на "закрутити гайки". Але це не працює. - У 80-х я повернувся з Афганістану й хотів вступити до університету. Не пройшов - ну, дві війни, сільська школа. Але пішов на підготовче. Приніс посвідчення УБД - і тоді сказали: "О, нам такі хлопці потрібні". Це і є мотивація. Пільги для військових - нині здебільшого формальні, запевняє. - Ну от кому потрібні комунальні знижки, якщо в тебе ще нема своєї квартири? Дайте доступ до навчання, до вузів, до нормального старту в житті. Бачив серед добровольців і дівчат. І вважає, що кожен може воювати. Але не через "муштру", а через вибір. - Ми маємо бути, як Ізраїль. Але до тієї системи нам ще далеко. У нас усе досі тримається на хабарях. Але шанс щось змінити є. Останні події після приходу до влади Трампа чоловіка не здивували. - Це логічно з точки зору економіки. Бо у США - гігантський зовнішній борг. Більше 37 трильйонів доларів. Але не Міжнародному банку, як всі думають. А тим, хто купив їхні державні цінні папери. А це - весь світ, - посміхається і прибирає з обличчя пасма вже посивілого волосся. - Якщо ми не розуміємо, як у світі працюють гроші нас продадуть. І не свої. А чужі. Питання лише - чиї гроші зайдуть у цю країну. Українських олігархів уже міняють на західних. І вся різниця в тому, хто буде отримувати прибуток. А не в тому, що система стане чеснішою. ПОМИЛКОВИЙ РОЗШУК Живої черги біля Соломʼянського ТЦК майже немає. Однак там вишиковуються ті, хто зареєструвався завчасно. Онлайн-запис - на місяць уперед. Потрапити всередину можна, якщо довго чекати або з повісткою, або з поліцією. Зустрічаємо Костянтина. Йому 30. Чоловік непридатний до служби, бо має діабет першого типу - тяжка форма. - Мені виписали повістку. Прийшов по ній, пройшов ВЛК, зареєстрував результат. І тут кажуть - я в розшуку, бо ще не з'явився за&hеllір; іншою повісткою. Якою?! Виявляється, вона заднім числом на три місяці раніше. Але ж я все оновлював. Дані подавав ще, коли тільки зʼявився "Резерв+". Поліція мене зупиняла - нічого не казали. У ТЦК - теж. А тут - на тобі. Юридичний відділ пообіцяв "передивитися" справу. Але черги в ТЦК - гігантські. Коли майже вистояв - уже обідня перерва. Сказали "погуляти годинку". - Там все як у лотереї. Черга не жива, не електронна - якась напівміфічна. Є дві - для тих, хто вперше, і для повторних. Повторні сидять, поки справу знайдуть і комусь передадуть. Можуть одразу покликати, а можуть день не чіпати. Я бачив, як витягують справи з верху стопки - значить, щось "зверху надійшло". Велика частина абсурду - це саме проходження ВЛК. - Сидиш по шість-сім годин під дверима одного лікаря. Запису немає. Просто сидиш. Або проходиш, або - приходь завтра. Або за місяць. І ще питання - чи тебе взагалі знайдуть у системі. Солом'янський - це взагалі "елітний" ТЦК. Записатись туди - як на концерт Його направили в Солом'янський ТЦК, хоча повістка була з Оболонського. - Солом'янський - це взагалі "елітний" ТЦК. Записатись туди - як на концерт. Опівночі відкривають запис на місяць наперед. Все розлітається. Я, щоб записатися на одну довідку, реєструвався ще 1 березня, - обурюється Костянтин. - Перша ВЛК - не штатна. Потім твоя справа йде на штатну ВЛК, звідти - на центральну. І тільки звідти - назад у ТЦК. І цей весь шлях, мені сказали, може зайняти до пів року. А оригінали документів усі віддав. А ще є така штука: якщо ти "обмежено придатний", але в якийсь момент змінилась інструкція - тебе можуть поставити "придатним" і все. Без пояснень. Костянтин у чергах також зустрічав чоловіків із подібною ситуацією. Процес може тривати від кількох тижнів до кількох місяців. А іноді - до пів року. Увесь цей час людина, формально непридатна до служби, залишається "у процесі". Її дані можуть не оновитися в системі вчасно, і навіть буває - можуть внести у список "ухилянтів" через неузгодженість між датами повісток та рішенням ВЛК. Після обіду люди один за одним зникають за постом. Хтось приходить із повісткою, хтось просто намагається владнати документи. Однак добровольців тут зустрінеш рідко, каже один із працівників ТЦК. - Вони були у 2022 році, - додає роздратовано.
we.ua - Жінки у ЗСУ, ухилянти в спортзалах і бусифікація: про що у чергах під ТЦК говорять цивільні та військові
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Сліпий, хворий - але придатний" - що розповідають у чергах під ТЦК у Києві
Із 1 вересня в країні стартує нова модель військової підготовки: замість строкової служби - базовий вишкіл для всіх громадян віком від 18 до 25 років. Він триватиме кілька місяців і завершуватиметься постановкою на облік у ТЦК. Тим часом підприємства, які хочуть зберегти бронювання своїх працівників, мали до 31 березня підтвердити свою критичність. Інакше ті можуть бути мобілізовані на загальних підставах. Влада наполягає, що без нової хвилі поповнення фронту говорити про ротації чи масове повернення військових - передчасно. Під стінами київських ТЦК щодня збираються люди: одні приходять добровільно чи за відстрочками, другі - з повістками, треті - провести рідних в навчальні центри. Кореспондентки Gаzеtа.uа біля київських ТЦК поговорили з людьми, які туди йдуть. Розпитали їх за мотивацію служити, відношення до потенційного перемир'я тощо. ЖІНКИ У ВІЙСЬКУ Під дверима Шевченківського ТЦК - кілька людей. Хтось прийшов за довідкою, хтось - за повісткою, а дехто просто підтримати родича. Валентина - одна з небагатьох, хто не уникає розмови. Вона - діюча військова, у відпустці з фронту. - Прийшла по особистих справах. Я служу на Харківському напрямку, штурмовий підрозділ. Ситуація там&hеllір; складна, але стабільна у своїй складності. Як було, так і є. Те, що тут говорять про якесь можливе перемир'я, - там не відчувається, - каже вона. Валентина пішла у військо добровільно ще у 2022 році. Каже, просто пішла - і все, без зайвих роздумів. - Я з Білогородки. Обрала штурмову - бо подобається. Не було страшно. У війську ставлення до жінок і чоловіків однакове. Якщо ти військовослужбовець - то військовослужбовець. І крапка. Говорячи про мобілізацію, її погляд стає жорсткішим. Каже, що не розуміє тих, хто ховається. - Якби всі йшли служити, не було б стільки "двохсотих". Дуже багато жінок зараз у війську. Вони не прячуться. А здорові хлопці - ховаються, качаються в спортзалах, але зробити крок - не можуть. Просто я їх не розумію. А беруть зараз кого завгодно - калік забирають, тих, хто не зміг "відкупитись". Це не нормально. А якби кожен зробив свій вибір чесно, нам усім було б легше. Про відео з інтернету, де чоловіків хапають на вулицях, говорить стримано. - Я такого не бачила. На моїх очах нічого подібного не було, - зізнається Валентина і поспіхом йде, коли її кличе працівник ТЦК. Під ногами - мокрий асфальт, навколо військкомату висить стрічка. Прохід до приміщення охороняє працівник ТЦК. Поруч - протитанкові їжаки, а двері огороджені мішками з піском. Всередину пускають за електронною чергою. Стороннім вхід - заборонено. 20-річна Юлія тримає руки в кишенях, бежева куртка в плечах промокла від мряки. Був звичайним працівником, а броню лишили тільки майстрам - Хлопця мобілізували. Повістку вручили через роботу - подзвонили, сказали, що якісь "неполадки" у військкоматі. Він пішов - а там вже дали бойову повістку. Хоч у нього все було оновлено: штрих-код, ВЛК пройдено, - розповідає Юлія. - Раніше мав бронювання, бо працював на заводі. Але він був звичайним працівником, а броню лишили тільки майстрам. Як тільки зняли - одразу викликали. Час від часу зиркає на двері, у які заходять чоловіки. Сьогодні чоловіка мають відправити на навчання. Юлія прийшла, щоб побути поруч. - Ми не встигли ні до чого підготуватись. Я студентка, вчуся на соціального працівника. А він просто намагався жити, працювати. Зараз їде на навчання. Підрозділ ще не знаємо. Частину спорядження купували самі. Наколінники, рукавиці - вийшло понад 2000 грн. - У знайомого був 46-й розмір, а дали 58-й. Якщо буде не по ньому - купуватимемо самі. Але все дуже дорого. Юлія переселенка з Чернігівської області. Приїхала до Києва в 2023-му, до сестри. Її хлопцю - 28 років. Коли той сказав, що дали бойову повістку, вона не стрималась - була істерика. - Він був обмежено придатний раніше. Але потім - уже придатний. І якогось іншого варіанту не залишилось. Він сказав: "Ну, дали - значить, піду". І я теж намагаюсь прийняти, - додає вона. - Але він не переховувався, ми завжди були "в системі", з оновленими даними. Дівчина не відводить погляд від дверей ТЦК. Каже, прийшла о 9:00 і чекає вже понад дві години. У військкоматі все суворо - телефони здають, стоять металошукачі, охорона. - Не знаю, яке ставлення там. Не пускають. Але у Сквирі, звідки ми, він прийшов просто "оновити дані" - а йому дали бойову. То як ви думаєте, яке ставлення? Про пільги для добровольців до 25 років, Юлія говорить твердо: хай хлопці хоча б трохи поживуть спокійно. - Побачать молодість, щось відчують. Бо зараз можуть просто відправити в найгірше. Нащо? - різко відказує жінка. - Якщо забирають всіх підряд, не дивлячись на стан здоров'я - це неправильно. Але сама свідком чогось подібного не була. Просто чую. Коли питаємо про майбутнє, її плечі опускаються. - Хотілося б вірити, що все це скоро закінчиться. Але надії - майже нема. Думаю про найгірше, але сподіваюсь на краще, - додає наостанок. Чоловіки стоять у черзі під щільними кронами туй і ялинок. Серед них також військовослужбовці з пораненнями. Дехто спирається на милиці або тростину, однак також чекають разом з усіма. ДОБРОВОЛЕЦЬ Вулиця до Соломʼянського територіального центру комплектування не відрізняється чимось особливим - типовий київський спальний район: п'ятиповерхівки, криві бордюри, автівки вздовж тротуару. Але що ближче до будівлі ТЦК - на очі впадають масивні протитанкові їжаки, потемнілі від дощу й заіржавілі. Далі - кілька покришок, деякі з них повні сміття й недопалків, притулені до бетонних блоків. Це імпровізований укріплений вхід, який розпочинається ще на розі вулиці. У провулку дорога перекрита - встановили блокпост. На виході з ТЦК - чоловік у темно-синій куртці. Швидко йде до синьої автівки, припаркованої під тротуаром і вже збирається їхати. Називається Олександром, але прізвище називати відмовляється. Колишній держслужбовець, зізнається. Йому 45 років. Він доброволець і щойно завершив трирічний контракт у теробороні. Тепер знову збирається до війська - цього разу хоче в Нацгвардію. - У березні контракт закінчився. Я служив у 112-й бригаді з початку повномасштабного вторгнення. Спершу в Києві, загалом - Харків, Миколаїв, Бахмут, Херсон. Не сидів на місці. Був всюди, де треба. І зараз продовжую. Бо що ще робити?, - розповідає Олександр. ТЦК - це лише виконавці. Вони просто крайні Ситуацію з мобілізацією Олександр оцінює жорстко, але переконує, що ухилянтів багато - і їх треба ловити. - Але не "відловлювати", як у ТіkТоk. Треба пояснювати. Закон є - його треба виконувати. Не можеш служити - допомагай матеріально. Але допомагай. Каже, всі ці історії з відео про "бусифікацію" - результат браку комунікації. - Люди бояться не повістки. Люди бояться невідомого. Їм треба пояснити: ось що буде, ось що далі, ось твоя роль. А не хапати на вулиці. Треба не лякати, а роз'яснювати. Якщо люди знатимуть, що на них чекає - буде менше паніки, - переконує військовий. - ТЦК - це лише виконавці. Вони просто крайні. Виходять з приміщення - і шеврони знімають, бо вже люди на них косо дивляться. А це неправильно. Вся відповідальність - не на них, а на керівництві, яке ці накази спускає. Хочеш перемоги? Пояснюй. Не женись за статистикою. На фронті, каже Олександр, нічого не змінилось. Переговори, останні політичні заяви, новини в ефірах - усе це лишається десь за лінією вогню. - Як був бардак, так і є. Усе по-старому. Хлопці стоять і не вірять у "перемир'я". Усі розуміють - якщо зараз зупинитись, буде пауза. Те, що пропонують - не в наших інтересах. Це не мир, це пауза. Потім знову прийдуть, як після Першої світової. Люди втратили забагато, щоб погодитися. Якщо Зеленський це підпише - піде за "руським кораблем". На "нулі" триває і війна, і внутрішній відбір. Тих, хто не готовий психологічно, не саджають в окопи. Олександр переконаний, що ключова задача тилу - не тільки давати людей, а й готувати, пояснювати, комунікувати. Бо навіть найміцніший фронт тримається на тому, що відбувається за його спиною. Війна не закінчиться найближчим часом, каже чоловік. Триватиме ще не менше двох років. - Трамп просуває свої економічні інтереси. Це не про нас. Вони можуть тиснути на Зеленського, але не на армію, - говорить Олександр. - Усе залежить від того, як нам даватимуть зброю. Бо без неї буде партизанщина. Як у 2022 році - коктейлі "Молотова", мисливські карабіни, ДФТГ. Люди самі тоді вставали. Не треба було ніякої централізованої мобілізації - були образи Бучі, Харкова, Маріуполя. І цього вистачало, щоб брати зброю. Якщо буде необхідність, упевнений - люди знову піднімуться. ЗАЙВА БЮРОКРАТІЯ Люди йдуть тротуарами повз - хтось із торбами, хтось із теками документів чи медичними картками. Поруч - кілька військових пʼють каву. Хтось виходить з військкомату мовчки. Чоловік у чорній розхристаній куртці біжить: "Вибачаюся, поспішаю на ВЛК", - відказує. Хлопець у куртці кольору хакі з батьком та братом швидко йдуть до авто. Каже, що поспішає, але пояснює: поки не військовий - але вже за крок до цього. - Прийшов сам, добровільно. Бо хочу сам зробити цей вибір, - говорить Максим, 24 роки. - А не чекати, поки хтось вирішить за мене, коли мені стане 25. Я не через пільги якісь тут, просто прийшов час. Знайшов для себе підрозділ, який мені підходить. І вирішив не тягнути. Пора. Уже вдруге за день до Соломʼянського ТЦК йде 57-річний Олег. Прізвище відмовляється називати, просить не фотографувати. Він афганець, має посвідчення учасника бойових дій ще з радянських часів. Уже тиждень ходить до цього військкомату - оновлює дані. Каже, що найважче - не комісія, не висновки лікарів, а папери. - Я вже неділю сюди ходжу. Потрібен обліковий документ, а щоб його отримати - треба пройти всі круги ада. І 101-й кабінет, і все інше. В мене є посвідчення УБД, є старий радянський військовий квиток. Але ж тоді в мене прізвище було написане російською, а зараз - українською. І все - дані не збігаються, не визнають. Кажуть: треба все оновлювати. Олег не служить зараз, але після проходження ВЛК його визнали придатним за категорією Б. Це означає, що може згодитися в логістиці, охороні, зв'язку, медичній частині. Сліпий, хворий, але придатний - Сліпий, хворий, але придатний, - іронізує він. - Я взагалі зв'язківець за фахом, командир командно-штабних машин - рівень полку, дивізії. Коли почалась повномасштабна війна, до ТЦК не пішов не тому, що ховався, а тому що було не до того: - Ми барикади будували, дітей евакуювали. Я в Тарасівці був, хоча квартира в Києві. Облікова картка в них на мене була, дані були. Просто чекав, що якщо вже буде дуже треба - то викличуть. Пенсію, на яку мав право як ветеран, теж не оформив вчасно. Лише коли поховав батька, зустрів побратимів, ті й сказали: "Та ти вже давно мав би пенсію отримувати". Про повторний наступ на Київ не вірить. Росіяни не осилять, сміється. - Я економіст, маю дві вищі освіти. Слідкую не за газетами, а за тими, з ким колись бізнес вів. У них там усе сиплеться. Вони зараз просто блефують. Якщо не можеш перемогти - створюй вигляд, що перемагаєш. Але це довго не триває. Вірю, що війна може закінчитись уже цього року. Але у нас в країні гайки закручують, бо інакше не виживеш. Європа не знає, чого хоче: сьогодні чотири країни "за", завтра - дев'ять "проти". А в нас війна. Тут не до довгих дебатів. А у них - демократія, все через консенсус. І як результат - затягування. До ТЦК, каже, багато хто не хоче йти - бо людей не мотивують. Однак останній тиждень бачив у військкоматі та на ВЛК багато молоді. - Тобто ініціатива з пільгами працює - і це правильна стратегія. Давно пора було так зробити. Я сам у свій час писав два рапорти, щоб піти служити. А зараз система радянська. Все на "закрутити гайки". Але це не працює. - У 80-х я повернувся з Афганістану й хотів вступити до університету. Не пройшов - ну, дві війни, сільська школа. Але пішов на підготовче. Приніс посвідчення УБД - і тоді сказали: "О, нам такі хлопці потрібні". Це і є мотивація. Пільги для військових - нині здебільшого формальні, запевняє. - Ну от кому потрібні комунальні знижки, якщо в тебе ще нема своєї квартири? Дайте доступ до навчання, до вузів, до нормального старту в житті. Бачив серед добровольців і дівчат. І вважає, що кожен може воювати. Але не через "муштру", а через вибір. - Ми маємо бути, як Ізраїль. Але до тієї системи нам ще далеко. У нас усе досі тримається на хабарях. Але шанс щось змінити є. Останні події після приходу до влади Трампа чоловіка не здивували. - Це логічно з точки зору економіки. Бо у США - гігантський зовнішній борг. Більше 37 трильйонів доларів. Але не Міжнародному банку, як всі думають. А тим, хто купив їхні державні цінні папери. А це - весь світ, - посміхається і прибирає з обличчя пасма вже посивілого волосся. - Якщо ми не розуміємо, як у світі працюють гроші нас продадуть. І не свої. А чужі. Питання лише - чиї гроші зайдуть у цю країну. Українських олігархів уже міняють на західних. І вся різниця в тому, хто буде отримувати прибуток. А не в тому, що система стане чеснішою. ПОМИЛКОВИЙ РОЗШУК Живої черги біля Соломʼянського ТЦК майже немає. Однак там вишиковуються ті, хто зареєструвався завчасно. Онлайн-запис - на місяць уперед. Потрапити всередину можна, якщо довго чекати або з повісткою, або з поліцією. Зустрічаємо Костянтина. Йому 30. Чоловік непридатний до служби, бо має діабет першого типу - тяжка форма. - Мені виписали повістку. Прийшов по ній, пройшов ВЛК, зареєстрував результат. І тут кажуть - я в розшуку, бо ще не з'явився за&hеllір; іншою повісткою. Якою?! Виявляється, вона заднім числом на три місяці раніше. Але ж я все оновлював. Дані подавав ще, коли тільки зʼявився "Резерв+". Поліція мене зупиняла - нічого не казали. У ТЦК - теж. А тут - на тобі. Юридичний відділ пообіцяв "передивитися" справу. Але черги в ТЦК - гігантські. Коли майже вистояв - уже обідня перерва. Сказали "погуляти годинку". - Там все як у лотереї. Черга не жива, не електронна - якась напівміфічна. Є дві - для тих, хто вперше, і для повторних. Повторні сидять, поки справу знайдуть і комусь передадуть. Можуть одразу покликати, а можуть день не чіпати. Я бачив, як витягують справи з верху стопки - значить, щось "зверху надійшло". Велика частина абсурду - це саме проходження ВЛК. - Сидиш по шість-сім годин під дверима одного лікаря. Запису немає. Просто сидиш. Або проходиш, або - приходь завтра. Або за місяць. І ще питання - чи тебе взагалі знайдуть у системі. Солом'янський - це взагалі "елітний" ТЦК. Записатись туди - як на концерт Його направили в Солом'янський ТЦК, хоча повістка була з Оболонського. - Солом'янський - це взагалі "елітний" ТЦК. Записатись туди - як на концерт. Опівночі відкривають запис на місяць наперед. Все розлітається. Я, щоб записатися на одну довідку, реєструвався ще 1 березня, - обурюється Костянтин. - Перша ВЛК - не штатна. Потім твоя справа йде на штатну ВЛК, звідти - на центральну. І тільки звідти - назад у ТЦК. І цей весь шлях, мені сказали, може зайняти до пів року. А оригінали документів усі віддав. А ще є така штука: якщо ти "обмежено придатний", але в якийсь момент змінилась інструкція - тебе можуть поставити "придатним" і все. Без пояснень. Костянтин у чергах також зустрічав чоловіків із подібною ситуацією. Процес може тривати від кількох тижнів до кількох місяців. А іноді - до пів року. Увесь цей час людина, формально непридатна до служби, залишається "у процесі". Її дані можуть не оновитися в системі вчасно, і навіть буває - можуть внести у список "ухилянтів" через неузгодженість між датами повісток та рішенням ВЛК. Після обіду люди один за одним зникають за постом. Хтось приходить із повісткою, хтось просто намагається владнати документи. Однак добровольців тут зустрінеш рідко, каже один із працівників ТЦК. - Вони були у 2022 році, - додає роздратовано.
we.ua - Сліпий, хворий - але придатний - що розповідають у чергах під ТЦК у Києві
Рубрика on rubryka.com
У Литві машину зниклих американських військових витягли з болота
У Литві увечері в неділю, 30 березня, витягли з болота броньовану машину М88 Неrсulеs, якою керували чотири американських солдати. Про це повідомили в литовському Міністерстві оборони, передає Рубрика. У заяві литовського оборонного відомства йдеться про те, що "після шести днів наполегливих зусиль" бронеавтомобіль вдалось витягти з болота. Після завершення операції  литовська військова поліція та американські слідчі продовжують роботу […] Тhе роst У Литві машину зниклих американських військових витягли з болота арреаrеd fіrst оn Рубрика.
we.ua - У Литві машину зниклих американських військових витягли з болота
Новинарня on novynarnia.com
Бронемашину Неrсulеs американських військових витягли з болота в Литві
У Литві дістали з болота броньовану машину М88 Неrсulеs, якою керували чотири американських солдати. Про це повідомили в литовському міністерстві оборони. Однак, чи були всередині військові, поки що не відомо. На місці продовжують роботу литовська військова поліція та американські слідчі, які збирають більше інформації про ситуацію. LRТ цитує міністерку оборони Довіле Шакалієне, яка розповіла про “сувору домовленість, […] Тhе роst Бронемашину Неrсulеs американських військових витягли з болота в Литві fіrst арреаrеd оn Новинарня.
we.ua - Бронемашину Неrсulеs американських військових витягли з болота в Литві
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules