Всі останні актуальні новини України, Здоров'я

Фільтр новин

Як оформити довідку про інвалідність за кордоном: пояснення Мінреінтеграції

Громадяни України, які через російське вторгнення опинилися за кордоном, можуть оформити довідку про інвалідність заочно. Для цього потрібно звернутися до свого сімейного лікаря в Україні. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. "Під час воєнного стану встановлення інвалідності або проведення медико-соціальної експертизи українців, які тимчасово перебувають за кордоном, здійснюється екстериторіально та заочно", йдеться у повідомленні. Для цього потрібно надіслати необхідні медичні документи своєму сімейному лікарю або лікарю-куратору на території України для оформлення форми 088/о "Направлення на МСЕК". Міністерство наголошує, що надсилати документи потрібно виключно українською мовою. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ назвало актуальні критерії встановлення інвалідності: що варто знати Зазначається, що поданий пакет документів розглядатиме лікарсько-консультативна комісія (ЛКК). За її рішенням прохача скерують на МСЕК для проведення експертизи та встановлення інвалідності. Якщо до цього часу ви не зможете прибути на огляд, МСЕК може ухвалити рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК закладу охорони здоров'я. Експертиза здійснюється за направленням ЛКК незалежно від вашого місця реєстрації, проживання чи перебування. "Звертаємо увагу, термін дії довідки про інвалідність під час війни продовжується автоматично. Тож, якщо ви знаходитесь за межами України, довідка вважається дійсною на весь період дії воєнного стану і впродовж 6 місяців після його припинення", ідеться у повідомленні. Так само подовжується ступінь втрати працездатності (у відсотках) та термін дії індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю. Як отримати довідку про інвалідність дитині Довідку про інвалідність дитини, коли вона досягає 18-річного віку, можна також оновити й отримати вже "дорослу" довідку заочно, перебуваючи за кордоном. Це зробить ваш сімейний лікар або лікар-куратор в Україні. Дитина має пройти обстеження в тій країні, де ви знаходитесь. Потім їх результати й всі медичні документи, перекладені українською мовою, скеровуються в Україну. Лікар оформить форму 088/о, а ЛКК направить документи на медико-соціальну експертну комісію для проведення заочної експертизи та встановлення інвалідності. З початком повномасштабного вторгнення росіяни вчиняють численні воєнні злочини проти цивільного населення України. Депортація є одним з таких злочинів окупантів, коли сотні тисяч цивільних українців вимушено опиняються на ворожій території, часто без документів. Мінреінтеграції пояснює, як оформити посвідчення особи на повернення в Україну для депортованих українців.

we.ua - Як оформити довідку про інвалідність за кордоном: пояснення Мінреінтеграції

Фонд «Повернись живим» поруч із українськими військовими. Передова російсько-української війни – це не тільки фронт. Вона там, де точиться війна за Україну. У госпіталях, на складах, полігонах, у засобах масової інформації, в кабінетах. Ми постачаємо та лагодимо техніку, навчаємо військових та офіцерів, допомагаємо змінювати Збройні Сили, розказуємо про війну з перших вуст і стримуємо потік пропаганди та дезінформації. Забезпечує українську армію найголовнішим – тактичною перевагою.

we.ua - Благодійний фонд «Повернись живим»

Дослідники назвали просте запитання, яке може допомогти визначити ризик смерті

Дослідники з Університету Цукуби виявили зв’язок між ризиком функціональної неповносправності або смерті у людей похилого віку та відстанню, яку вони готові пройти пішки чи на велосипеді, щоб дістатися до звичайних місць призначення (наприклад, до дому друга чи супермаркету). З віком погіршення фізичного чи когнітивного розвитку може ускладнити орієнтацію в суспільстві для деяких людей похилого віку, погіршуючи якість їхнього життя та стаючи тягарем для суспільства. Проте нещодавнє дослідження дослідників з Університету Цукуби демонструє, що готовність долати більші відстані пішки або на велосипеді може допомогти знизити ризик ранньої функціональної інвалідності та смертності. Нещодавнє дослідження, опубліковане в Health and Place, представляє модель, яка пов’язує рівень смертності та функціональної […]

we.ua - Дослідники назвали просте запитання, яке може допомогти визначити ризик смерті

Циркулює 12 підтипів: яка ситуація з Covid-19

Зараз в Україні циркулює 12 підтипів штаму Covid-19 Omicron, Ситуація із захворюваністю стабільна, сказав заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю UNICEF Ukraine. "Це абсолютно характерна картина як і для будь-якої країни Європи", пояснив він. Люди з симптомами Covid-19 звертаються до лікарів переважно лише у випадку крайньої потреби. Госпіталізація на рівні 2,5 тис. випадків впродовж минулого тижня. Зайняті 5-7% від загальної кількості ліжок, які виділили для боротьби з Covid-19. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США запланували рішення щодо коронавірусу Ситуація із захворюваністю на Covid-19 в Україні стабільна. Але очікується зростання наприкінці лютого. Два тижні тому в Україні зафіксували перший випадок зараження новим підваріантом домінуючого штаму Omicron, який отримав назву Kraken або XBB.1.5. Він циркулює у США та Європі і має здатність швидко поширюватися, але є не важчим у перебігу захворюваності порівняно з іншими підтипами. Вакцин від Covid-19 в Україні достатньо як на загальнонаціональному, так і регіональному рівнях. Міністерство охорони здоров'я нагадало батькам, що є одне постійне протипоказання до щеплення дітей 511 років проти коронавірусу. Ідеться про тяжку алергічну реакцію на компоненти вакцини (анафілаксія) чи на першу її дозу, наголосила пресслужба МОЗ.

we.ua - Циркулює 12 підтипів: яка ситуація з Covid-19

5 переваг регулярного споживання сої

Дієтологи рекомендують регулярно споживати продукти на основі цього продукту

we.ua - 5 переваг регулярного споживання сої

Середа 8 Лютого

Любомль

-2

°

Хмарно

-5° - 0°

85 %

1037 мм

3.36 м/с

 • 08:00

  -6°
 • 11:00

  -4°
 • 14:00

  -2°
 • 17:00

  -3°
 • 20:00

  -4°