Ukrainians news about Всесвіт

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
Вчені підтвердили існування системи планет у нашого сусіда
Вчені підтвердили існування чотирьох малих планет, що обертаються навколо зірки Барнарда, відкривши нову сторінку в дослідженні екзопланет на міжзоряних відстанях. Прорив у спостереженнях за близьким сусідом Зірка Барнарда, розташована на відстані лише шести світлових років від Землі, завжди була складним об’єктом для досліджень. Її нестабільна природа створювала труднощі для астрономів. Відрізнити справжні планетні сигнатури від … Стаття Вчені підтвердили існування системи планет у нашого сусіда з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Вчені підтвердили існування системи планет у нашого сусіда
Астероїд YR4 може врізатися в Місяць у 2032 році (відео)
Астероїд 2024 YR4, який раніше викликав тривогу через потенційну загрозу зіткнення з Землею, тепер розглядається як можливий ризик для Місяця під час його наближення у грудні 2032 року, згідно з новим дослідженням астрономів, що відкриває нову сторінку в моніторингу навколоземних об’єктів. Від земної загрози до місячної проблеми Відкритий 27 грудня 2024 року, астероїд 2024 YR4 … Стаття Астероїд YR4 може врізатися в Місяць у 2032 році (відео) з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Астероїд YR4 може врізатися в Місяць у 2032 році (відео)
Метеорит пролетів 2 мільйони років до Землі без пошкоджень
Метеорит Аguаs Zаrсаs, який упав на Коста-Ріку у 2019 році, здивував учених своєю несподіваною міцністю, адже виявилося, що він перебував у космічному просторі протягом двох мільйонів років без значних пошкоджень, змушуючи переглянути традиційні уявлення про крихкість вуглецевих хондритів. Неймовірна подорож космічної породи Космічна подорож Аguаs Zаrсаs завершилася ефектно. У квітні 2019 року метеорит увійшов у … Стаття Метеорит пролетів 2 мільйони років до Землі без пошкоджень з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Метеорит пролетів 2 мільйони років до Землі без пошкоджень
NАSА протестувало захист від пилу на Місяці
Нещодавні випробування електродинамічного пилового щита (ЕDS), проведені NАSА на Місяці, продемонстрували ефективний метод захисту космічного обладнання від руйнівного впливу місячного пилу. Проблема місячного пилу Місячний пил становить серйозну загрозу для місячних місій. Утворений протягом мільярдів років внаслідок падіння мікрометеоритів на поверхню супутника, він має особливі властивості. Через відсутність води частинки пилу мають гострі, як бритва, … Стаття NАSА протестувало захист від пилу на Місяці з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - NАSА протестувало захист від пилу на Місяці
Венера має активну геологічну кору з конвективними рухами
Дослідники з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі виявили, що кора Венери може зазнавати конвекції – процесу циркуляції речовини внаслідок різниці температур, що пропонує новий погляд на формування численних вулканічних структур планети та її геологічну активність. Переосмислення геології Венери Традиційно конвекція асоціюється з мантією планет, а не з їхньою корою. Земна кора занадто тонка і холодна для … Стаття Венера має активну геологічну кору з конвективними рухами з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Венера має активну геологічну кору з конвективними рухами
Телескоп Вебба зафіксував світло з глибокого минулого
Космічний телескоп Джеймса Вебба зафіксував випромінювання від галактики JАDЕS-GS-z13-1, що існувала лише 330 мільйонів років після Великого вибуху, в період, коли Всесвіт мав бути непрозорим через оповитий нейтральним воднем простір, створюючи космологічну загадку, яка може вказувати на присутність перших зірок Всесвіту або надмасивної чорної діри. Це відкриття, здійснене в рамках проєкту NАSА “Поглиблене глибоке позагалактичне … Стаття Телескоп Вебба зафіксував світло з глибокого минулого з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Телескоп Вебба зафіксував світло з глибокого минулого
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Страх перед космосом може підживлювати теорії змови, попереджає дослідник
Страхи людства перед космічним простором проявляються в різноманітних формах – від раціональних побоювань щодо астероїдів-вбивць до фантастичних теорій про віруси з космосу та інопланетні загрози, формуючи наше сприйняття Всесвіту та власного місця в ньому. Реальні загрози з космосу Астероїд 2024 YR4 нещодавно привернув увагу як потенційна загроза. Цей космічний об’єкт може стати “вбивцею міст”, якщо … Стаття Страх перед космосом може підживлювати теорії змови, попереджає дослідник з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Страх перед космосом може підживлювати теорії змови, попереджає дослідник
Дослідники знайшли ознаки давніх льодовиків на Марсі
Дослідження кратера в регіоні Аравія Терра на Марсі виявило докази льодовикової активності та підльодовикового танення, що вказує на більш теплі кліматичні умови в минулому планети та змінює наше розуміння еволюції марсіанського середовища. Холодна планета з вологим минулим Сьогоднішній Марс – суворе, холодне середовище з опроміненою поверхнею. Вода, що залишилася на планеті, здебільшого зосереджена в полярних … Стаття Дослідники знайшли ознаки давніх льодовиків на Марсі з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Дослідники знайшли ознаки давніх льодовиків на Марсі
Атмосфери нових планет можуть мати несподівані суміші водню та води
Дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та Прінстонського університету відкрили, що хімічна взаємодія води та водню в умовах екстремальних температур і тиску суттєво впливає на атмосферний склад та еволюцію планет розміром від Землі до Нептуна. Традиційні моделі формування планет припускають, що основні будівельні блоки – газ, лід, гірські породи та метали – не вступають у … Стаття Атмосфери нових планет можуть мати несподівані суміші водню та води з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Атмосфери нових планет можуть мати несподівані суміші водню та води
Астероїд 2024 YR4 може врізатися в Місяць у 2032 році
Хоча небезпека зіткнення астероїда 2024 YR4 із Землею минула, науковці тепер чекають на можливе його падіння на Місяць, що створить безпрецедентні умови для дослідження космічних ударів. Від глобальної загрози до наукової можливості На початку 2025 року світові космічні агентства попереджали про високу ймовірність зіткнення астероїда 2024 YR4 із Землею – 3,1%. Ретельніші спостереження знизили цю … Стаття Астероїд 2024 YR4 може врізатися в Місяць у 2032 році з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Астероїд 2024 YR4 може врізатися в Місяць у 2032 році
Вчені створили рівняння для пошуку життя на Венері
Пошук життя за межами Землі спонукає нас досліджувати Сонячну систему, особливо планети, що знаходяться в придатній для життя зоні. Венера як об’єкт дослідження Венера, незважаючи на свою непривітність, привертає увагу вчених як земна планета. Її розмір, маса та об’ємний склад нагадують нашу планету. Обидві планети перебувають у придатній для життя зоні, хоча їхні клімати значно … Стаття Вчені створили рівняння для пошуку життя на Венері з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Вчені створили рівняння для пошуку життя на Венері
Телескоп Gаіа завершив роботу після 10 років місії
Космічний телескоп Gаіа, завершивши десятирічну місію з картографування Чумацького Шляху, був деактивований та переміщений на “орбіту відходу на пенсію” навколо Сонця. Європейське космічне агентство повідомило про завершення активної фази місії телескопа Gаіа у четвер. Цей інструмент зробив революцію в нашому розумінні галактики. З моменту запуску в 2013 році Gаіа наніс на карту майже два мільярди … Стаття Телескоп Gаіа завершив роботу після 10 років місії з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Телескоп Gаіа завершив роботу після 10 років місії
Вчені проти ідеї засівання космосу земним життям
Перед лицем неминучого вимирання людського виду, спрямована панспермія — навмисне поширення мікроорганізмів із Землі на інші космічні тіла — постає як один з останніх можливих вчинків нашої цивілізації. Нещодавнє дослідження в журналі Асtа Аstrоnаutіса досліджує етичні та філософські аспекти такого рішення, ставлячи під сумнів доцільність пересівання земного життя в космосі. Що таке спрямована панспермія? Спрямована … Стаття Вчені проти ідеї засівання космосу земним життям з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Вчені проти ідеї засівання космосу земним життям
Телескоп Вебба зафіксував перші промені космічного світла
Космічний телескоп Джеймса Вебба виявив найраніше відоме свідчення того періоду, коли Всесвіт став прозорим, спостерігаючи за галактикою, що існувала всього через 330 мільйонів років після Великого вибуху. Бульбашка навколо стародавньої галактики Група дослідників під керівництвом Йоріса Вітстока з Копенгагенського університету виявила галактику JАDЕS-GS-z13-1-LА, яка є однією з найдавніших відомих галактик у Всесвіті. Найдивовижнішим відкриттям стало … Стаття Телескоп Вебба зафіксував перші промені космічного світла з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Телескоп Вебба зафіксував перші промені космічного світла
“Маленькі червоні точки” у ранньому всесвіті можуть бути чорними дірами
Космічний телескоп Джеймса Вебба (JWSТ) виявив загадкові об’єкти далекого космосу, що отримали назву “маленькі червоні точки” (LRD), які можуть бути свідченням ранніх стадій формування надмасивних чорних дір. Загадкові об’єкти раннього Всесвіту Маленькі червоні точки (LRD) — це невеликі об’єкти з сильним червоним зміщенням, виявлені під час спостережень глибокого космосу за допомогою телескопа Джеймса Вебба. Їхнє … Стаття “Маленькі червоні точки” у ранньому всесвіті можуть бути чорними дірами з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - “Маленькі червоні точки” у ранньому всесвіті можуть бути чорними дірами
Більшість протопланетних дисків виявились дуже малими
Астрономи Лейденської обсерваторії зробили важливе відкриття щодо розмірів протопланетних дисків. Вони вивчили 73 протопланетні диски в зореутворюючому регіоні Вовчка, розташованому за 400 світлових років від Землі. Більшість цих дисків виявилися набагато меншими, ніж передбачалося раніше. Це відкриття встановлює важливий зв’язок між спостережуваними протопланетними дисками та екзопланетами. Зображення 73 протопланетних дисків у регіоні зореутворення Вовчка (два … Стаття Більшість протопланетних дисків виявились дуже малими з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Більшість протопланетних дисків виявились дуже малими
Астрономи чекають вибуху нової зірки 27 березня
Астрономи прогнозують, що рідкісний космічний феномен — спалах нової Т Соrоnае Воrеаlіs (відомої як “Палаюча зірка”) — може відбутися вже у четвер, 27 березня, завершивши 80-річний цикл очікування. Космічний годинник на межі вибуху Т Соrоnае Воrеаlіs — подвійна зоряна система, що знаходиться на відстані 3000 світлових років від Землі. Вона вибухає з періодичністю приблизно 79 … Стаття Астрономи чекають вибуху нової зірки 27 березня з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Астрономи чекають вибуху нової зірки 27 березня
Телескоп Вебб НАСА розкрив справжню природу космічного торнадо
Космічний телескоп Джеймса Вебба отримав зображення об’єкта Гербіга-Харо 49/50 з безпрецедентною деталізацією, виявивши, що загадковий об’єкт на кінчику “космічного торнадо” є віддаленою спіральною галактикою. Космічний телескоп НАСА імені Джеймса Вебба спостерігав Гербіг-Харо 49/50, потік від сусідньої зорі, яка ще формується, у ближньому та середньому інфрачервоному світлі з високою роздільною здатністю. Складні особливості потоку, представлені в … Стаття Телескоп Вебб НАСА розкрив справжню природу космічного торнадо з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Телескоп Вебб НАСА розкрив справжню природу космічного торнадо
Таємнича “Зірка смерті” на межі вибуху (фото+відео)
Астрономи встановили, що орієнтація бінарної зоряної системи Вольфа-Райє 104 відхиляється від попередніх припущень, що виключає загрозу потенційного гамма-спалаху в напрямку Землі. WR 104, також відома як Туманність Дзиґа, демонструє вражаючу спіральну структуру. Ця структура формується через взаємодію вмираючої зорі з її зоряним компаньйоном. Вчені нещодавно визначили точне положення цього компаньйона. Нові дані повністю змінюють наше … Стаття Таємнича “Зірка смерті” на межі вибуху (фото+відео) з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Таємнича “Зірка смерті” на межі вибуху (фото+відео)
Телескоп “Горизонт подій” дозволяє зблизька вивчати прискорені струмені з чорних дір
Міжнародна група науковців дослідила прискорення релятивістських струменів від надмасивних чорних дір завдяки безпрецедентній роздільній здатності телескопу “Горизонт подій”. Дослідження активних галактичних ядер розкриває нові аспекти поведінки космічних струменів. Науковці під керівництвом Яна Рьодера порівняли дані з різних джерел спостережень. Результати виявили важливі закономірності в еволюції галактичних струменів. Ця робота ставить під сумнів деякі традиційні уявлення … Стаття Телескоп “Горизонт подій” дозволяє зблизька вивчати прискорені струмені з чорних дір з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Телескоп “Горизонт подій” дозволяє зблизька вивчати прискорені струмені з чорних дір
Wednesday 2 April

14

°

Хмарно

8° - 15°

100 %

1019 mm

9.38 m/s

  • 23:00

    8°
  • 02:00

    6°
  • 05:00

    5°
  • 08:00

    5°
  • 11:00

    12°

What is wrong with this post?