Про це повідомляє президент Володимир Зеленський."Більшість цілей було збито. Застосовувалися наші дрони-перехоплювачі – є десятки збиттів, масштабуємо технологію. Працювали й мобільні вогневі групи – теж маємо десятки збиттів. Дякую всім воїнам за влучність", - наголосив лідер України.За його словами, у багатьох областях України триває ліквідація наслідків нічної російської атаки. Основний удар був по Луцьку. Пошкодження зафіксовані також у Дніпровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській і Чернігівській областях."Це показова атака, і саме зараз, коли було стільки спроб досягти миру, припинити вогонь, і тільки Росія все відкидає. Черговий доказ, що потрібні санкції – болючі санкції проти нафти, яка вже понад три роки війни накачує військову машину Москви грошима. Вторинні санкції проти тих, хто купує цю нафту та спонсорує вбивства. Партнери знають, як натиснути так, що Росія буде змушена думати про завершення війни, а не нові удари. Кожен, хто хоче миру, повинен діяти", - додав Зеленський.Зокрема, цієї ночі Луцьк зазнав наймасованішого удару - загалом в повітряному просторі Волині перебували близько 50 БПЛА та 5 ракет. Люди не постраждали. Проте у Броварському районі Київської області поранено жінку. Детальніше про наслідки атаки читайте за посиланням.
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
Кожна господиня мріє про стильний ремонт у кухні, щоб хотілося проводити там більше часу й мати натхнення для приготування смаколиків. Якщо вам не пощастило з плануванням квартири й кухня має невеликий розмір - не поспішайте засмучуватися. Пропонуємо переглянути лайфхаки, як візуально збільшити простір і при цьому створити затишок. Вбудовані меблі Найпоширеніший спосіб отримати більше місця. Це не лише стильно, а й практично. Крім цього вбудовані шафи можна підібрати зменшеного розміру. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Затишна спальня: назвали особливості інтер'єру для швидкого сну Барна стійка замість стола Ідеальне рішення для маленької кухні, яке дозволить не лише зекономити сантиментри, а й створити затишок і комфорт. Кутова кухня Якщо любите мінімалізм - оберіть високі меблі класичного кольору. Не засмічуйте простір зайвою технікою і меблями. Тоді гості будуть в захваті від вашого почуття стилю. Більшість дачників і власників будинків звертають увагу на встановлення тераси. Тераса на дачі може виконувати кілька цікавих і корисних властивостей. Вона стане місцем концентрації приємних емоцій та світлого настрою. Розповімо, як спорудити та облаштувати терасу вдома.
У ніч на 9 липня мешканці Московської області повідомляли про вибухи, які пролунали в регіоні. Сили ППО відбили масовану атаку безпілотників та знищили 86 дронів у кількох областях, пише міністерство оборони РФ. Згідно з офіційними даними, упродовж ночі були нібито збиті: ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ атакували дрони: в Саратові лунали вибухи - 23 дрони над Курською областю, - 16 над Брянською, - 15 над Тульською, - 12 над Бєлгородською, - 12 над Орловською, - 4 у Московському регіоні (серед них два дрони, які прямували до Москви), - 2 над Смоленською, - по 1 над Воронезькою та Рязанською областями. Мер Москви Сергій Собянін також заявив, що у напрямку столиці було знищено кілька безпілотників. Водночас точна кількість запущених дронів, а також потенційні наслідки атаки та її відбиття - як матеріальні, так і людські - залишаються невідомими. У Міноборони РФ ці деталі традиційно не розкривають. Відео з вибухами та характерними звуками роботи ППО з'явилося в мережі - його поширюють місцеві Теlеgrаm-канали. 7 липня у Московській області Росії було атаковано Краснозаводський хімічний завод. На цьому підприємстві виготовляють вибухові речовини, порохи, а також компоненти для боєприпасів і ракетного озброєння.
Упродовж минулої доби російські обстріли Харкова і ще восьми населених пунктів Харківської області забрали життя однієї людини, ще четверо постраждали. Про це повідомив голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов. У Куп’янську загинув 68-річний чоловік та постраждали жінки віком 65 і 66 років. У селі Моначинівка Кіндрашівської громади постраждав 71-річний чоловік, у селі Григорівка Великобурлуцької громади... Запис Обстріли Харкова й області за добу: є загиблий та поранені, знищений комбайн і 50 га пшениці спершу з'явиться на Громадське радіо.
Про це в етері Еспресо заявив колишній уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь."Найголовніше, що у конкурсі на обрання нового мовного омбудсмена важливо, щоб уповноважений з захисту державної мови відповідав критеріям, які визначені 49 статтею мовного закону. Крім того, що є субʼєкт подання від Міністерства юстиції, я б хотів нагадати, що питання мови є конституційним і тому тут не до жартів, є кандидати й від Міністерства культури й уповноваженого з прав людини. Тому зазвичай у цьому питання засідання Кабінету міністрів проходить відкрито й транслюється наживо. Я двічі брав участь в конкурсі й саме так відбувалось засідання уряду. Кожен громадянин України міг побачити професійність й рівень відповідності визначених законом критеріям", - пояснив Кремінь.Кремінь наголосив, що за період перебування на посаді їм вдалось провести ефективну роботу у питаннях захисту прав громадян України, посилення статусу державної мови й реалізації відповідно окремих статей мовного закону."Мені неприємно від того, як сьогодні відбувається конкурс. Адже, сьогодні є відверте ігнорування мовного закону й тих статей, які визначають порядок проведення й відбору кандидатів. Хотів би наголосити, що закону про мову вже 6 років і за цей період часу, коли я був на посаді, ми змогли по-справжньому зробити неймовірні речі у питаннях захисту прав громадян України, посилення статусу державної мови й реалізації відповідно окремих статей мовного закону. Також ми змогли розробити й затвердити державну мовну програму. Зрештою нас вдалось змінити ситуацію у мовному плануванні в країні", - підсумував він.25 квітня громадські активісти висловили стурбованість спробою кулуарної заміни мовного омбудсмена Тараса Кременя, каденція якого спливає у липні цього року.1 травня Тарас Кремінь заявив, що готовий залишатися на посаді попри те, що його кандидатуру не подали.26 червня зʼявилось відкрите звернення до Кабінету міністрів України на підтримку діяльності чинного уповноваженого з захисту державної мови - Тараса Кременя підтримали відомі українські громадські діячі, митці, учені та правозахисники.