Search trend "21 лютого день рідної мови"

Sign up, for leave a comments and likes
Gazeta.ua on gazeta.ua
12 найцікавіших фактів про українську мову: перевірте, чи ви це знаєте
21 лютого в усьому світі відзначають День рідної мови. Для більшості громадян України безумовно українська мова є рідною. Існує версія про походження української мови в результаті розпаду давньоруської мови на українську, російську та білоруську. А деякі дослідники вважають, що українська походить від праслов'янської мови і почала формуватися за кілька тисячоліть до нашої ери. Факти про українську мову Українська мова відрізняється від споріднених слов'янських мов тим, що в ній є сьомий кличний відмінок. В українській мові налічується близько 256 тисяч слів. Її визнали однією з найкрасивіших мов світу. Вона посідає друге місце у світі за мелодійністю (після італійської) й третє за красою лексики (після французької та перської). 448 р. візантійський історик Пріск Панійський, перебуваючи в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова "мед" і "страва". Це була перша згадка українських слів. В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру "П". Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера "Ф". Серед слів найчастіше використовують іменник "рука", прикметник "великий", дієслово "бути" і серед займенників "він". У "Короткому словнику синонімів української мови", де зібрано 4279 синонімічних рядів, найбільше синонімів має слово "бити" - аж 45. У нашій мові є особливі слова паліндроми. Це так звані "дзеркальні" фрази або слова: їх можна читати як зліва направо, так і справа наліво. Ось, приміром: "Я несу гусеня", або ж "ротатор". Українська мова входить в тридцятку найпоширеніших у світі мов. Число людей, які розмовляють українською близько 45 мільйонів. До багатьох мов світу увійшли українські слова "гопак", "козак", "степ", "бандура", "борщ" (до польської було запозичено українські слова "hrесzkа" гречка, "сhоry" хворий, румунської "stіuса" щука, "hоlub" голуб). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як би звучала українська мова, якби не прийшов "совок" Українську мову намагалися заборонити багато разів - найчастіше називається число в 134 спроби заборони. Наша мова пережила 4 століття репресій і лінгвоциду. Найвідомішим документом про заборону української мови вважається Валуївський циркуляр, який мав русифікувати українців. Дуже важливою частиною української мови є її діалекти - унікальні для кожного регіону. Разом з вивченням літературної норми української мови важливо також пам'ятати і зберігати особливості свого діалекту. Серед творів українською мовою найбільше перекладів має "Заповіт" Тараса Шевченка. Вірш переклали на 147 мов світу. Найпопулярнішою у світі піснею українського походження можна назвати різдвяну пісню "Щедрик". Іноземцям вона відома як "Саrоl оf thе bеlls". Українці можуть пишатися своєю мовою, адже таких рис, які має вона, не знайти в жодній мові світу. Вона відрізняється своєю м'якістю та милозвучністю. Недарма, її заново вивчають не лише українці, а й знайомляться з нею іноземці. Назвемо п'ять рис української мови, які можуть здивувати тих, хто завжди спілкувався українською.
we.ua - 12 найцікавіших фактів про українську мову: перевірте, чи ви це знаєте
Gazeta.ua on gazeta.ua
Романтичні вітання з Днем святого Валентина: вірші та листівки
День святого Валентина відзначають 14 лютого. Його ще називають святом усіх закоханих. Це - гарна нагода висловити емоції та продемонструвати почуття. Теплі та романтичні привітання із Днем святого Валентина у листівках, віршах та прозі зібрала Gаzеtа.uа. Привітання із Днем святого Валентина у листівках ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День святого Валентина: історія та традиції Привітання із Днем святого Валентина у віршах З Днем святого Валентина, Накриє щастя хай лавина, Чекають хай палкі зізнання, Взаємне, пристрасне кохання! Тобі бажаю в парі бути, Щоб не шукать червону руту, А берегти оте єдине Своє кохання, що не гине! *** В День святого Валентина Зичу, звісно, вам кохання, Хай звучать завжди солодкі, Ніжні, пристрасні зізнання. Хай кохання надихає, Рухає нехай до мрії, Бути в парі вам бажаю, Щастя вам у повній мірі. *** З Днем святого Валентина! Знайдеться хай половина, Щоб жили ви у любові, Мудрі, щирі та здорові. *** З Днем закоханих вітаю, Хай зігріє почуття, Потрапляй в полон любовний І не мрій про вороття. Пристрасті тобі бажаю, Ніжності і розуміння, Хай кохання дає силу, Мужність, віру і терпіння. Привітання із Днем святого Валентина у прозі З днем святого Валентина! Життя - це любов! Без любові немає життя, немає продовження роду. Ми любимо з самого народження - маму, тата, день і ніч, сонце і дощик, тепло і холод, життя. Любити і бути коханим - найбільше щастя, і іншого не треба! Нехай у житті буде любов, пристрасна, ніжна, ласкава, чуттєва, п'янка. Хай живе любов! Прийми мої привітання з Днем Валентина! *** Вітаю з Днем святого Валентина. Бажаю, щоб твоє серце щиро кохало та кохали тебе, щоб твоя любов спроможна була наповнити цей світ дивами та красою. Нехай не буде перешкод та сварок у відносинах з коханою людиною, нехай кожен день проходить з любов'ю до близьких і до самого життя. *** Вітаю з Днем святого Валентина та хочу побажати з любов'ю в серці зустрічати кожен день. Нехай твоє кохання квітне, наче троянда в саду, нехай твоя друга половина розділяє з тобою дні і радості, і невдачі, нехай пригоди твого життя будуть цікавими, веселими і романтичними. *** З Днем закоханих! Бажаю тобі романтичного настрою, безліч приємних вражень та яскравих емоцій. Відчувай та випромінюй любов! З Днем святого Валентина! Останній місяць зими принесе кілька важливих свят. Найголовніше для багатьох свято - День святого Валентина. У лютому українці також відзначають День військового журналіста України (16 лютого), 20 лютого - День Героїв Небесної Сотні, День початку російської агресії проти України, а 21 лютого - Міжнародний день рідної мови.
we.ua - Романтичні вітання з Днем святого Валентина: вірші та листівки
Gazeta.ua on gazeta.ua
День єднання: історія свята, яке згуртувало українців
16 лютого в Україні відзначають День єднання. Це державне свято, яке почали проводити з 2022 року згідно з Указом президента України. День єднання українського народу: історія свята Свято встановили з метою посилення консолідації українського суспільства та зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз. Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з'явилася інформація про те, що саме 16 лютого Росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну. У цей день українців закликали підняти державні прапори на будинках і спорудах. Це свято є символом єдності та солідарності українського народу в обличчі зовнішніх викликів та загроз. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 12 найцікавіших фактів про українську мову: перевірте, чи ви це знаєте Президент Зеленський вказав, що це свято має об'єднати українців навколо національної ідеї та висловити протистояння російській пропаганді. Показати, що ми - єдиний народ. "Українці мають різний рівень доходів, професію і віросповідання, але всі вони люблять свій дім і хочуть жити в мирі", - зауважив тоді президент. У 2022 році в цей день у столиці розгорнули 200-метровий жовто-блакитний стяг, аналогічно гігантський прапор України з'явився і в Сєвєродонецьку. Та вже 24 лютого розпочалася повномасштабна війна, коли РФ напала на Україну. Як відзначати День єднання В День єднання всі державні та житлові будівлі по всій країні можуть підняти український прапор. Українці вітають один одного зі святом та приєднуються до святкування різними способами. 16 лютого можна прийти на роботу або на навчання в українській вишиванці або прикріпити до одягу синьо-жовту стрічку. Багато батьків також одягають у вишиванку своїх дітей. Останній місяць зими принесе кілька важливих свят. Найголовніше для багатьох свято: День святого Валентина. Воно щороку припадає на 14 лютого. Gаzеtа.uа розповість які державні та професійні свята відзначатимуть українці в лютому. Зокрема, варто пам'ятати, що 16 лютого - День єднання і День військового журналіста України, 20 лютого - День Героїв Небесної Сотні, День початку російської агресії проти України, а 21 лютого - Міжнародний день рідної мови.
we.ua - День єднання: історія свята, яке згуртувало українців
Gazeta.ua on gazeta.ua
Що святкуємо у лютому: календар державних свят на кожний день
В останній місяць зими українці відзначають багато державних та професійних свят. У лютому вшановують День єднання. А також - День Державного герба України. 20 лютого - День Героїв Небесної Сотні. Публікуємо календар на кожний день. Зберігайте, щоб пам'ятати про особливі дні. Календар свят на лютий 2 лютого - Стрітення Господнє. 4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку. 6 лютого - Міжнародний день бармена. 9 лютого - Міжнародний день стоматолога. 11 лютого - День безпечного Інтернету; Всесвітній день хворого. 13 лютого - Всесвітній День радіо. 14 лютого - День Святого Валентина; День комп'ютерника. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масниця-2025: коли очікувати особливого тижня перед Великим постом 15 лютого - Міжнародний день дітей, хворих на рак; День вшановування учасників бойових дій на території інших держав. 16 лютого - День єднання України. 19 лютого - День Державного герба України. 20 лютого - День Героїв Небесної Сотні; Всесвітній день соціальної справедливості. 21 лютого - Міжнародний день рідної мови. 22 лютого - Міжнародний день підтримки жертв злочинів. 24 лютого - початок повномасштабної війни Росії проти України. 25 лютого - День інженерно-авіаційної служби авіації ЗСУ. 26 лютого - День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Вихідні у лютому В Україні триває воєнний стан. Тому вихідні з нагоди свят скасовані. Традиційно українці відпочиватимуть лише у суботу та неділю, а саме 8 днів: 1, 2, 8, 9, 15, 16, 22 і 23 лютого. Водночас працюватимуть люди - 3, 4, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 24, 25, 26, 27 та 28 лютого. В останній місяць зими буде кілька важливих церковних свят. В лютому українці відзначають Стрітення Господнє, яке належить до числа найбільших дванадесятих церковних свят. Також вшановують перше і друге віднайдення голови Івана Хрестителя.
we.ua - Що святкуємо у лютому: календар державних свят на кожний день
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules