Search trend "6 серпня"

Sign up, for leave a comments and likes
Gazeta.ua on gazeta.ua
Повідомили втрати Росії на Курщині
Від початку Курської операції армія Росії зазнала значних втрат. Сили оборони розпочали операцію 6 серпня 2024 року, повідомляє Генеральний штаб України. Згідно з даними, загальні втрати російських військ у зоні операцій угруповання "Курськ" становлять 62,4 тис. осіб. Із них 25,2 тис. є безповоротними втратами, ще 36,2 тис. - санітарними. Крім того, українським військовим вдалося взяти в полон 983 російських солдатів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Герасимов заявив Путіну, що на Курщині немає українських військ "Завдяки цьому відбулися обміни, що дозволило повернути додому з російської неволі сотні наших воїнів", - підкреслили в Генштабі. Окремо зазначено, що загальні втрати армії КНДР на Курському напрямку перевищили 4,5 тис. вбитими та пораненими. Війська України не є в оточенні в Курській області РФ та тримають оборону. ЗСУзаймають нормальнітактичні позиції. Штурмовий полк й надалі виконує бойові завдання на Курщині. Утримувати позиції важко, але військові продовжують їх контролювати попри чисельну перевагу противника.
we.ua - Повідомили втрати Росії на Курщині
Рубрика on rubryka.com
Генштаб: від початку Курської операції ліквідовано 62 тисячі російських військових та 4 500 північнокорейців
У Курській області рф російська армія втратила 62 400 своїх солдатів та ще 4500 північнокорейців. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ, пише Рубрика. Від початку проведення Курської операції Сил оборони України, із 6 серпня 2024 року, втрати армії росії в операційній зоні угруповання військ «Курськ» становлять 62 400 солдатів. З них загиблими — 25 200 військовослужбовців, 36 […] Тhе роst Генштаб: від початку Курської операції ліквідовано 62 тисячі російських військових та 4 500 північнокорейців арреаrеd fіrst оn Рубрика.
we.ua - Генштаб: від початку Курської операції ліквідовано 62 тисячі російських військових та 4 500 північнокорейців
Еспресо on espreso.tv
У Генштабі назвали кількість втрат РФ та КНДР від початку проведення операції Сил оборони в Курській області
Про це інформує Генеральний штаб ЗСУ.Від початку проведення Курської операції Сил оборони України 6 серпня 2024 року втрати армії Росії в операційній зоні угруповання військ "Курськ" становлять 62,4 тис. осіб, із них безповоротні - 25,2 тис., санітарні - 36,2 тис.Крім того, від початку операції українські військові взяли в полон 983 російських військовослужбовців."Завдяки цьому відбулися обміни, що дало змогу повернути додому з російської неволі сотні наших воїнів", - йдеться у повідомленні.Загальні втрати армії КНДР на Курському напрямку - понад 4,5 тис. убитими та пораненими.Начальник генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов доповів російському диктатору Володимиру Путіну про нібито "завершення операції зі звільнення Курської області від ЗСУ". В українському Генштабі заявили, що ці заяви не відповідають дійсності.
we.ua - У Генштабі назвали кількість втрат РФ та КНДР від початку проведення операції Сил оборони в Курській області
Громадське радіо on hromadske.radio
Генштаб назвав втрати Росії та КНДР на Курщині
Безповоротні втрати Росії на Курщині за час Курської операції ЗСУ, яка триває з 6 серпня 2024 року, склали вже понад 25 тисяч солдатів. Про це в суботу, 26 квітня, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України. Як сказано в повідомленні, безповоротні втрати Росії на Курщині становили 25,2 тисячі, санітарні — 36,2 тисячі військових. Ще 983 росіян... Запис Генштаб назвав втрати Росії та КНДР на Курщині спершу з'явиться на Громадське радіо.
we.ua - Генштаб назвав втрати Росії та КНДР на Курщині
Слово і Діло on slovoidilo.ua
Генштаб назвав втрати російської армії за час Курської операції
Від початку проведення Курської операції, а саме від 6 серпня 2024 року, втрати армії рф сягнули понад 60 тисяч осіб.
we.ua - Генштаб назвав втрати російської армії за час Курської операції
Апостроф on apostrophe.ua
​Генштаб ЗСУ розповів про здобутки Курської операції
Від початку проведення Курської операції Сил оборони України, з 6 серпня 2024 року, армія Росії в операційній зоні угруповання військ "Курськ" зазнала численних втрат.
we.ua - ​Генштаб ЗСУ розповів про здобутки Курської операції
we.ua on we.ua
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Бабель on babel.ua
Курська операція: Генштаб ЗСУ назвав втрати Росії та Північної Кореї
Від початку операції ЗСУ в Курській області 6 серпня 2024 року Москва втратила на цьому напрямку понад 62 тисячі солдатів
we.ua - Курська операція: Генштаб ЗСУ назвав втрати Росії та Північної Кореї
Український телекомунікаційний портал on portaltele.com.ua
Продаж Маzdа ЕZ-60 стартує наприкінці серпня 2025 року
На Шанхайському автосалоні Маzdа відбулася публічна прем’єра нового кросовера Маzdа ЕZ-60. Як повідомляє ресурс Аutоhоmе, новинка вийде на ринок лише за чотири місяці — наприкінці серпня. Ближче на той час оголосять і ціни, але вже відомо, що машину запропонують як у суто електричній версії, так і з гібридною силовою установкою. Екстер’єр ЕZ-60 виконаний у дусі раніше представленого ліфтбека Маzdа ЕZ-6. Габарити кросовера становлять 4850×1935×1620 мм, колісна база — 2902 мм. Автомобіль отримав висувні ручки дверей, камери замість дзеркал заднього виду, мінімалістичне оформлення задньої частини і спойлер вгорі заднього скла. Під капотом знаходиться передній багажник. Інтер’єр орієнтований на китайський ринок: на […]
we.ua - Продаж Маzdа ЕZ-60 стартує наприкінці серпня 2025 року
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський каже, що людей для звільнення Криму вистачає, але недостатньо зброї
Президент Володимир Зеленський визнав, що Україна не має достатньо озброєння для звільнення Криму. Про це президент заявив 24 квітня в Києві. Він перебував на місці, яке зазнало обстрілу під час чергової російської атаки, передає "Суспільне". "Саме зброї. Не людей - наші люди це найголовніше. Але казати, що у нас немає армії - це неправда. Та я погоджуюсь з президентом Трампом, що в України недостатньо зброї для повернення контролю над півостровом Крим", - сказав Зеленський. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Представник омбудсмена заявив про перемогу над "бусифікацією" в Україні, сам Лубінець так не вважає Він також зауважив, що підтримка не обмежується лише військовою допомогою. За його словами, світ має інші інструменти, щоб сприяти звільненню Криму. Одним із таких важелів він назвав санкційний тиск на Росію. Верховна Рада у 15-й раз схвалила продовження воєнного стану та мобілізації до 6 серпня. "За" проголосували 357 нардепів. Згідно з документами, дія воєнного стану й мобілізації триватиме з 05:30 9 травня 2025 року до 05:30 6 серпня 2025 року.
we.ua - Зеленський каже, що людей для звільнення Криму вистачає, але недостатньо зброї
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський відповів на закиди про примусову мобілізацію
Мобілізаційні заходи триватимуть доти, доки в країні ведуться бойові дії. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю американському журналісту та засновнику Dаіly Wіrе Бену Шапіро. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада не розглядатиме зниження мобілізаційного віку - Стефанчук Так він прокоментував звинувачення у нібито "примусовій мобілізації", які поширюються в інформаційному просторі. Глава держави наголосив, що Україна діє в межах чинного законодавства, і процес мобілізації регулюється умовами воєнного стану. Кожен випадок можливих порушень підлягає ретельній перевірці з боку Сухопутних військ та Міністерства оборони. "Мобілізація в Україні триває з початку повномасштабної війни згідно з законом та умовами воєнного стану. Ми всі хочемо миру, спокою, припинення бойових дій - щоб не було ні мобілізації, ні воєнного стану. Але поки триває війна - є мобілізація", - зазначив Зеленський. Верховна Рада у 15-й раз схвалила продовження воєнного стану та мобілізації до 6 серпня. "За" проголосували 357 нардепів. Згідно з документами, дія воєнного стану й мобілізації триватиме з 05:30 9 травня 2025 року до 05:30 6 серпня 2025 року.
we.ua - Зеленський відповів на закиди про примусову мобілізацію
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський розповів, скільки добровольців приєдналося до лав ЗСУ
Близько 600-800 тис. українців добровільно вступили до лав Збройних сил України. У процесі мобілізації є свої "недоліки", але приховувати їх не потрібно. А навпаки, необхідно боротися, як у випадку з корупцією, в інтерв'ю журналісту Бену Шапіро повідомив президент України Володимир Зеленський. Він зазначив, що трапляються окремі інциденти "примусової мобілізації", проте вони не є "обличчям" України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада не розглядатиме зниження мобілізаційного віку - Стефанчук Кожен окремий інцидент із "примусовою мобілізацією" ретельно вивчається Сухопутними військами та Міноборони. Також їх розслідують правоохоронці, пояснив він. "Україна ясно показує, що вона постійно бореться з такими аспектами. Але це свого роду поодинокі випадки, це не масово, що важливіше, і це має скорочуватися на щоденній основі. Ми це робимо", - резюмував глава держави. Верховна Рада у 15-й раз схвалила продовження воєнного стану та мобілізації до 6 серпня. "За" проголосували 357 нардепів. Згідно з документами, дія воєнного стану й мобілізації триватиме з 05:30 9 травня 2025 року до 05:30 6 серпня 2025 року.
we.ua - Зеленський розповів, скільки добровольців приєдналося до лав ЗСУ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Вийшов перший тизер-трейлер фільму "Хижак: Пустки"
20th Сеntury Studіоs оприлюднили перший офіційний трейлер фільму "Хижак: Пустки" (Рrеdаtоr: Ваdlаnds), нової частини культової франшизи. Відео вже доступне для перегляду на офіційному YоuТubе-каналі студії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вийшов тизер другого сезону "Венздей: дата першої і другої частини У порівнянні з попередньою частиною, події якої відбувалися в 1719 році, нова частина переносить глядачів у далеке майбутнє на таємничу й віддалену планету. Головний герой - молодий Хижак, якого вигнали з рідного клану. Вигнаний, він знаходить несподіваного союзника - дівчину на ім'я Тія. Разом вони вирушають у небезпечну подорож, щоб знайти гідного суперника - ідеального ворога для епічного поєдинку. Прем'єра "Хижака: Пустки" відбудеться 7 листопада 2025 року. Раніше також було опубліковано перший тизер другого сезону серіалу "Венздей" від Nеtflіх. Перша частина другого сезону виходить 6 серпня, а друга - 3 вересня. "У цьому сезоні мандрівка Венздей темніша і складніша, оскільки вона стикається із сім'єю, друзями, новими таємницями і старими супротивниками, стрімко просуваючись у ще один рік у Nеvеrmоrе", - розповіли шоураннери та виконавчі продюсери Ел Гоф і Майлз Міллар.
we.ua - Вийшов перший тизер-трейлер фільму Хижак: Пустки
Еспресо on espreso.tv
Виробництво всього спектру зброї і поставки до Росії: як КНДР перетворюється на потужну воєнну силу. Аналітика Консорціуму оборонної інформації
Після Корейської війни, яка тривала упродовж 1950 – 1953 років, велика частина інфраструктури КНДР була зруйнована, проте за підтримки СРСР і Китаю ключові промислові об’єкти відновили. Це стало поштовхом для формування воєнно-промислової бази Північної Кореї. І вже сьогодні вона не лише виробляє весь спектр озброєння та військової техніки, - від стрілецької зброї до міжконтинентальних балістичних ракет - а й активно експортує вироблене, заробляючи на цьому. Експерти Консорціуму оборонної інформації в черговому номері журналу "Рефлексії" проаналізували роботу оборонного комплексу КНДР та наслідки його розвитку. Еспресо переповість головні тези та факти зібрані аналітиками.Матеріал підготований у співпраці з Консорціумом оборонної інформації (СDІ). Це об’єднаний проєкт українських аналітичних та дослідницьких організацій, спрямований на посилення інформаційної підтримки та аналітичного забезпечення у сфері національної безпеки, оборони й геополітики. Для Еспресо текст впорядкувала Андріана Стахів.Як організована оборонна промисловість КНДР: "дві економіки" та підземна інфраструктураФото: ukr.rаdіоПоряд з офіційною цивільною економікою у Північній Кореї діє також система так званої другої економіки, яка займається конкретно військовими потребами. Керує нею так званий ДЕК (Другий економічний комітет), кожне його спеціалізоване бюро відповідає за певну категорію озброєння, як то ракетні програми чи артилерія й гармати. У своїй збройній промисловості КНДР активно використовує підземну інфраструктуру. Передовсім йдеться про те, що багато виробничих об’єктів розташовані й працюють під гірськими масивами, або приховані в системах тунелів. Завдяки такому підходу їх складно виявити чи знищити.Як зауважують аналітики, найяскравіше це проявляється у провінції Чагандо, яка є одним із центрів північнокорейського виробництва озброєння. Її гірські райони пронизані лабіринтами бункерів, тунелів і величезних підземних заводів. Наприклад, так званий Загальний тракторний завод у Кангє (завод №26) зовні виглядає як скупчення звичайних промислових будівель, тим часом всередині сусідньої гори розташований багаторівневий підземний комплекс, до якого веде не менше дев’яти окремих тунельних входів. Його вважають одним із найбільших підземний збройовий заводів у країні, оскільки тут працюють близько 20 тисяч осіб. Саме за такою моделлю, коли наземні адмінбудівлі слугують суто прикриттям, а все виробництво триває у підземних приміщеннях, функціонують більшість інших збройних об’єктів, зокрема й відомі заводи із виробництва боєприпасів КНДР. Окрім заводів, існують підземні авіабази і підземні військово-морські сховища вздовж узбережжя для захисту підводних човнів.Виробництво бронетехніки, танків та артилеріїФото: GеttyІmаgеsПівнічна Корея може похвалитися як великим парком танків і броньованих машин, так і тисячами артилерійських установок,  значна частина яких виготовлена власними силами. Основним підприємством зі збирання танків вважають Танковий завод імені Рю Гьон Су в місті Сінхин у провінції Південна Хамгьон. Південнокорейська розвідка визначає його як основний виробничий центр двох основних видів танків. Ймовірно, зазначають аналітики, цей завод співпрацює з іншими підприємствами, зокрема з Загальним тракторним заводом у Канге. Власне "тракторні" заводи, які існують у Північній Кореї, не виробляють цивільну техніку, а спеціалізуються саме на виробництві важкої техніки військового призначення. Арсенал бронетехніки охоплює й основні бойові танки, і легкі танки, БТР та БМП. Багато зразків засновані на застарілих моделях – наприклад, гусеничний БТР типу 63/"VТТ-323" або колісні бронемашини з формулою 6×6 чи 8×8. До виробничого процесу залучені також моторний завод у Сунгрі (м. Токчхон) та тракторний завод у Кумсоні (м. Нампхо), які формально виготовляють цивільні вантажівки чи трактори, а от фактично слугують постачальниками важких шасі й вантажівок військового призначення. Серед тисяч артилерійських установок, доступних північнокорейській армії, велика частина спроєктована і виготовлена всередині країни – від причіпних гаубиць до самохідних гармат і реактивних систем залпового вогню.Одним із флагманських зразків артилерійського виробництва КНДР є самохідна гармата "Коксандо" калібру 170 мм, яка була представлена ще у 1970-х роках. Вона має дальність стрільби понад 50 км і призначена для ураження цілей на території Південної Кореї – з безпечної відстані за лінією фронту. Свого часу Північна Корея виробила обмежену кількість цих установок, близько кількох десятків, але вони стали відомими після експорту до Ірану та використання під час війни в 1980-х роках. Тим часом набагато масштабнішою є кількість артилерійських систем калібрів 152 мм та 122 мм. Їх КНДР виготовляє масово як у причіпному, так і в самохідному виконанні.У сфері РСЗВ Північна Корея також поступово створювала системи дедалі більшого калібру: від 107-мм і 122-мм ракет, змонтованих на вантажівках, до 240-мм установки з 12 або 22 пусковими трубами. А упродовж останніх років у них з’явилися керовані ракети більшого радіуса. Найновіший зразок – надвелика 600-мм реактивна система з чотирма пусковими установками на одній машині, представлена за правління Кім Чен Ина. Ця зброя здатна запускати як тактичні балістичні ракети, так і некеровані ракети. За даними південнокорейських джерел, у 2023 та 2024 роках північнокорейські артилерійські заводи суттєво наростили виробництво боєприпасів для постачання до Росії. Відомими виробничими майданчиками є два заводи – Завод озброєнь у Пхьорхарі, який асоціюють із реактивною артилерією, і Завод імені 16 березня або ж Пхьоннамський машинобудівний завод, який, імовірно, виготовляє частини для ракет або ракетних систем.Виробництво ракет у КНДР: від малої досяжності до міжконтинентальних  Фото: ЦТАКПівнічна Корея виготовляє широкий спектр ракет, які мають різне призначення та дальність. Зокрема, ракети малої дальності (SRВМ) здатні уражати Південну Корею, ракети середньої дальності досягають до Японії, а міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) теоретично здатні уразити навіть територію США. Для цього працює низка заводів. За інформацією із супутникових знімків та північнокорейських фото, Машинобудівний завод Тхесон виготовляє двигуни на рідкому паливі для стратегічних ракет і космічних носіїв. Але нові виробничі корпуси на цьому заводі свідчать про намір наростити потужності зі складання міжконтинентальних ракет. Також є дані про те, що щонайменше два заводи, які виготовляли окремі частини до ракет, переобладнують на повний цикл виробництва крилатих ракет.Разом із тим Північна Корея продовжує дослідження та виробництво нових ракет. У дослідницьких центрах складають міжконтинентальні балістичні ракети та створюють прототипи різних ракет. А вже після того запускають серійне виробництво на великих заводах, які розташовані в укріплених об’єктах, зокрема в тунелях або на територіях із посиленими заходами безпеки. Наприклад, у повітах Кусон, Тегван, Сакджу та Течхон нині створюються виробничі лінії для гіперзвукових ракет за прямими вказівками Кім Чен Ина. Наразі асортимент північнокорейських ракет суттєво розширився: від ранніх Скадів до середньої дальності "Нодон" ("Хвасон-7"), ракет "Мусудан" ("Хвасон-10"), і до міжконтинентальних "Хвасон-14", "Хвасон-15" та гігантської "Хвасон-17". Усі вони виробляються з локально виготовлених компонентів.Прорив Північної Кореї у сфері виробництва БПЛАФото: kсnа.kрПопри те, що КНДР не мала успіху у створення сучасних винищувачів і транспортних літаків, країна зробила суттєвий прорив у сфері безпілотних літальних апаратів. Розвідувальні БПЛА використовувалися ще до правління Кіма Чен. Проте за нього програма стрімко активізувалася і 2021 року КНДР представила нові далекобійні БПЛА, які нагадували американські МQ-9 Rеареr і RQ-4 Glоbаl Наwk. Під час військового параду у 2023 році вперше були продемонстровані великі ударні БПЛА, здатні до бойових місій, а також літак з радарним куполом, модифікований для виконання функцій ДРЛВ (АЕW).Північнокорейські підприємства почали виробляти сучасні комплектуючі та інтегрувати іноземну електроніку. Супутникові знімки також фіксували нове будівництво на заводах у Пангхьоні та Течхоні, яке ймовірно означає розширення для обслуговування безпілотної програми. Повідомляється, що Північна Корея отримала або скопіювала конструкції дронів із кількох джерел, зокрема зразки китайського та близькосхідного походження, і тепер на різних заводах запускає виробничі лінії для БПЛА різних типів. Російські інвестиції після початку повномасштабного вторгнення до України та допомога Китаю з сировиноюФото: YNАПісля початку повномасштабної війни Росії проти України Пхеньян значно поглибив військово-технічне співробітництво з Москвою. За оцінками південнокорейського інституту КІDА, військова підтримка, яку КНДР надає Росії, принесла Пхеньяну понад $20 млрд інвестицій. Основна частина цієї суми – це вартість боєприпасів та озброєння. Зокрема, північнокорейські артснаряди покривають до половини потреб російської армії в боєприпасах на фронті.За даними того ж звіту, КНДР воліє отримувати свою оплату у вигляді озброєнь і технологій, обмінюючи снаряди й ракети на російське сучасне озброєння, військову техніку та ноухау, що зміцнюють ВПК. Західні розвіддані також свідчать, що Росія розплачується за північнокорейські боєприпаси постачанням продовольства та сировини. Критичною складовою цієї співпраці є передача Росією військових технологій та техніки Пхеньяну. Зокрема, Росія вже передала Північній Кореї зенітні ракетні комплекси та радари протиповітряної оборони. За інформацією Ради національної безпеки Південної Кореї, у 2024 році росіяни забезпечили КНДР системами ППО та зенітними ракетами, щоб підсилити слабку протиповітряну оборону Пхеньяна.Також здійснюються постачання бойової авіації та інших озброєнь. У грудні 2024 року командувач Тихоокеанського командування США адмірал Джон Аквіліно повідомляв, що Росія готується передати КНДР винищувачі МіГ-29 та Су-27 в обмін на тисячі північнокорейських снарядів і відправку військ на український фронт. Ще одним напрямом можливої підтримки можуть бути космічні та ракетні технології. Є ознаки, що Росія може надати КНДР технології зі свого ракетно-космічного сектора, які можуть бути використані для вдосконалення точності й надійності балістичних ракет. Тим часом Китай традиційно залишається так званою економічною "лінією життя" для КНДР, і після 2022 року ця роль тільки зросла. Пекін виступає головним постачальником сировини, промислового обладнання, електроніки та запчастин для північнокорейських заводів – часто через напівлегальні та таємні схеми. Попри санкції ООН, Північна Корея налагодила системи закупівель через китайські компанії, які постачають їй мікросхеми, компоненти та матеріали часто за долари США через фіктивні рахунки. З Китаю також під виглядом цивільних товарів до КНДР надходять метали, хімікати, верстати та важка техніка. Китайські трейдери часто відправляють в Північну Корею партії сировини, які можуть бути використані в оборонних проєктах.Швидке зростання військового потенціалу Північної КореїЗавдяки новим ресурсам і технологіям, які КНДР отримала після 2022 року, вона помітно прискорила темпи розвитку свого ВПК. Зросли обсяги виробництва боєприпасів та ракет. Наприклад, із серпня 2023 по березень 2025 року Пхеньян відвантажив до Росії близько 4,5 – 5,8 мільйона артилерійських снарядів різного калібру. Такий масштаб можливий лише за умови роботи північнокорейських заводів у кілька змін і, ймовірно, розширення їхніх потужностей.Восени 2024 року Кім Чен Ин урочисто передав 250 нових тактичних ракетних пускових установок до армійських підрозділів на кордоні з Південною Кореєю. Це безпрецедентна цифра, яка свідчить про масове серійне виробництво балістичних ракет малої дальності та відповідних мобільних пускових платформ. Навіть якщо частина з цього є елементом пропаганди, масштаби випуску ракетних систем у КНДР зараз на найвищому рівні за всю історію. Зовнішня допомога забезпечила КНДР критичні ресурси, тобто необхідні матеріали та електроніку. Завдяки цьому такі обсяги стали можливими. А під захистом російсько-китайського вето на міжнародне ембарго Пхеньян у 2022–2023 роках провів рекордну серію військових випробувань.Щобільше, пряма участь КНДР у війні дала її військовим цінний бойовий досвід, який теж опосередковано впливає на ВПК. Понад 10 тисяч північнокорейських солдатів побували в російському тилу і поблизу фронту в Україні. Вони мали нагоду переймати сучасну тактику, технічні навички обслуговування російської техніки та передавати цей досвід. Північна Корея сьогодні не лише значно збільшила виробництво боєприпасів і ракет, але й здійснила якісний стрибок у можливостях свого ВПК, що впливає на зростання її збройних можливостей. Якщо нинішня тенденція збережеться, то підтримка з боку Росії та Китаю може перетворити КНДР на ще потужнішу воєнну силу, здатну швидкими темпами масово випускати щораз досконалішу зброю.
we.ua - Виробництво всього спектру зброї і поставки до Росії: як КНДР перетворюється на потужну воєнну силу. Аналітика Консорціуму оборонної інформації
Детектор медіа on ms.detector.media
Nеtflіх опублікував трейлер нового сезону серіалу «Венздей»
Перші епізоди сезону випустять вже 6 серпня, а решта з'явиться на платформі 3 вересня.
we.ua - Nеtflіх опублікував трейлер нового сезону серіалу «Венздей»
Gazeta.ua on gazeta.ua
Вийшов тизер другого сезону "Венздей: дата першої і другої частини
На стримінговій платформі Nеtflіх показали тизер другого сезону серіалу "Венздей". Головну роль виконає Дженна Ортега. До своїх ролей також повернулися Кетрін Зета-Джонс (Мортіша Аддамс), Луїс Гусман (Гомес Аддамс) і Фред Армісен (дядько Фестер), Емма Маєрс (сусідка Венздей Енід Сінклер). Крім цього, режисери додали нових акторів зокрема Стіва Бушемі, Біллі Пайпер, Іві Темплтон, Оуена Пейнтера і Ноа Тейлора. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкрили, коли розпочнеться знімання п'ятого сезону "Емілі в Парижі" Перша частина другого сезону виходить 6 серпня, а друга - 3 вересня. "У цьому сезоні мандрівка Венздей темніша і складніша, оскільки вона стикається із сім'єю, друзями, новими таємницями і старими супротивниками, стрімко просуваючись у ще один рік у Nеvеrmоrе", - розповіли шоураннери та виконавчі продюсери Ел Гоф і Майлз Міллар. Оскароносна стрічка "Одного разу в Голлівуді" отримає продовження від Nеtflіх. Бред Пітт повторить свою роль каскадера Кліффа Бута у вестерн-комедії, ставши тепер головним героєм. Квентін Тарантіно уже написав сценарій, але віддав режисуру Девіду Фінчеру.
we.ua - Вийшов тизер другого сезону Венздей: дата першої і другої частини
Gazeta.ua on gazeta.ua
Свята травня: що відзначаємо і коли відпочиваємо в останній місяць весни
У травні на українців чекає багато свят. Крім загальнодержавних вихідних, у травні відзначають безліч професійних дат, пам'ятних подій і міжнародних свят. Щоб не пропустити жодної важливої дати, тримайте під рукою зручний календар свят на кожен день місяця. Державні та професійні свята у травні 1 травня - День (міжнародний) праці 3 травня - День (всесвітній) свободи преси, День міста Львів, День кондитера 4 травня - День пожежників 5. травня - День (міжнародний) акушерки, День (міжнародний) боротьби за права людей з інвалідністю 7 травня - День радіо, День міста Івано-Франківськ 8 травня - Дні пам'яті та примирення, присвячені пам'яті жертв Другої світової війни 9 травня - День Європи 11 травня - День матері ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Надійний тил кожного з нас": зворушливі цитати до Дня матері, які доводять до сліз 12 травня - День (всесвітній) медичних сестер 15 травня - День вишиванки, День (міжнародний) сімей 17 травня - День науки, День пульмонолога, День (всесвітній) телекомунікацій та інформаційного суспільства 18 травня - День боротьби за права кримськотатарського народу, День пам'яті жертв політичних репресій 20 травня - День банківських працівників, День (всесвітній) метролога, День (всесвітній) травматолога 21 травня - День (всесвітній) культурного розмаїття в ім'я діалогу та розвитку 22 травня - День (міжнародний) біологічного різноманіття 23 травня День Героїв, День морської піхоти України 24 травня - День слов'янської писемності та культури 25 травня - День (міжнародний) зниклих безвісти дітей, День філолога, День хіміка, День міста Київ 25-31 травня - Тиждень солідарності з народами несамоврядних територій 29 травня - День (міжнародний) миротворців Організації Об'єднаних Націй 30 травня - День (всесвітній) боротьби проти астми та алергії 31 травня - День (всесвітній) без тютюну, День працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження. Вихідні та робочі дні в травні Оскільки воєнний стан продовжили до 6 серпня. Вихідні у травні охоплять лише суботи та неділі. Загалом відпочиватимемо дев'ять днів, а 22 - працюватимемо. Таким чином травневі свята в Україні й цього року пройдуть без додаткових вихідних днів. У травні городники та дачники активно беруться до садового-городніх робіт. Цей місяць вважається одним із найсприятливіших для висаджування більшості овочевих культур, зелені та квітів. Щоб не проґавити найкращі дні для посіву, варто орієнтуватися на місячний посівний календар, щоб рослини краще приживаються, швидше ростуть і дають щедрий урожай.
we.ua - Свята травня: що відзначаємо і коли відпочиваємо в останній місяць весни
Gazeta.ua on gazeta.ua
Діти на війні
Як Росія виховує нових агресорів Для будь-якої держави її громадяни є беззаперечною цінністю. Росія намагається не бути винятком, тому на рівні конституції фіксує головною метою своєї політики "створення умов, які забезпечують гідне життя і вільний розвиток людини". Тлумачення цієї норми за умов диктатури відбувається довільно, а втілення суто номінально. Утім у соціальних мережах і чат-рулетці російські користувачі вважають свої права найбільш захищеними у світі, хоча кожного можуть арештувати за самотній пікет із чистим аркушем паперу. Зазвичай за це на них чекає штраф, але за серйозніших проступків шанси зберегти свободу залишаються мізерними. Наприклад, тому що частка виправдальних вироків у російських судах менша за половину відсотка, а адвокати не встигають ознайомитися з доказами обвинувачення. Водночас ув'язнення лякає більше за ймовірну загибель, тому навіть блогери з антивоєнною позицією погоджуються підписати контракт, але в підсумку все одно збільшують кількість російських ­200-х. М'ясні штурми, каліч-полки, банзай-атаки, "верблюди", знімачі "дзвіночків", командири-живодери, кинуті на забій солдати строкової служби й решта зразків російського воєнного мистецтва підкреслюють байдужість Кремля до живої сили. Проте найгіршим її проявом є не ставлення до дорослих, які усвідомлено йдуть на загарбницьку війну, а мілітаристське виховання дітей. Військово-патріотичне виховання дітей і молоді З 2022 року російська система освіти перестала виконувати суто навчальну функцію, обернувшись інструментом для ідеологічного обробляння дітей. За два роки у школах відбулося відродження типових радянських практик піонерії ("Большая перемена", "Движение первых"), політінформації ("Разговоры о важном"), безальтернативного викладу історії та літератури, заохочення взаємних доносів у системі "учні вчителі батьки". Надмірна ідеологізація спускається й на рівень дошкільних закладів у жовтні президент Путін санкціо­нував поширення "Разговоров о важном" на дитячі садочки. У грудні докшільнятам почали розповідати про конфронтацію із Заходом на прикладі перемоги Діда Мороза над Спайдерменом і Джеком Горобцем. А вже в січні Вологда стала першим містом, де політзаняття пройшли в усіх 78 дитсадках. Згідно з навчальними планами, 2025 року вчителі й вихователі приділятимуть пропаганді майже 15% усієї роботи з дітьми. Дошкільнятам почали розповідати про конфронтацію із Заходом на прикладі перемоги Діда Мороза над Спайдерменом Для створення нових поколінь відданих солдатів і лояльних до режиму Путіна виборців пристосовано програму патріотичного виховання. Витрати на неї істотно збільшилися саме під час повномасштабного вторгнення в Україну. Протягом 20222024 років витратили 91 млрд руб., тоді як 2021-го і більшої частини 2022-го 4,9 млрд руб. "Юнармия" 2024 року влітку замість участі у традиційних мовних, наукових, творчих чи туристичних таборах сотні тисяч російських дітей метали ножі, здійснювали марш-кидки, займалися рукопашним боєм, стріляли по мішенях, розбирали автомат Калашникова, стріляли з нього та карабінів, стрибали з парашутом. Поводження зі зброєю навчають навіть підлітків, які стоять на профілактичному обліку в інспекції у справах неповнолітніх. Загалом різні організації з військово-патріотичного виховання дітей та молоді по всій Росії за два роки витратили майже 1 млрд руб. тільки на харчування вихованців, закупівлю прапорів, атрибутики та сувенірної продукції. Значна частина видатків на патріо­тичні акції лягає на регіональні бюджети чи відбувається за спонсорські кошти. За неофіційною статистикою, співвідношення між витратами держави й бізнесу на акції "Юнармии" становлять приблизно 1 до 3. Певні напрями фінансують за засекреченими програмами міністерства оборони. Тож реальне фінансування може бути великим, залишаючись у тіні. Водночас регіональні відділення організації можуть витрачати кошти як на згадану вище канцелярську чи сувенірну продукцію, так і на закупівлі відверто мілітаристського призначення. Наприклад, у Калінінграді купили 75 повнорозмірних макетів автомата Калашникова, обладнання для військово-тактичної гри з імітацією бойових дій, навчальні набої та світлошумові гранати. У Криму придбали тактико-вогневий комплекс імітації стрільби. Організація декларує, що з 2016 року об'єднала понад 1,7 млн дітей і має 89 регіональних штабів. Для вступу до неї достатньо заповнення анкети в мобільному застосунку. З жовтня 2024-го в "Юнармию" можуть вступити діти до 6 років. Рух декларує своєю метою "прищеплювання любові до збройних сил РФ", але фактично займається підготовкою підлітків до служби в армії й участі в бойових діях. Головний штаб "Юнармии" заявляє, що понад 5,5 тис. вихідців з організації вже бере участь у війні проти України. Існує чітка кореляція між активністю регіону в мобілізаційній кампанії й чисельністю "Юнармии" на його території. Татарстан став єдиним регіоном, де її відділення відкрили в усіх муніципальних районах. Загалом до лав організації вступило 54 тис. малолітніх і неповнолітніх жителів республіки. Подібні результати демонструють Башкортостан 51 тис., Краснодарський край 65 тис. На представників цих регіонів припадає й найбільша кількість підтверджених втрат ЗС РФ. На українських територіях "Юнармия" впроваджує мілітаристську ідеологію і в Україні, на тимчасово окупованих територіях. 2016-го її активна діяльність охопила Крим, де до січня 2022 року поширилася на 29 тис. дітей. Окремі з них після повномасштабного вторгнення Росії взяли до рук зброю. Найвідомішим прикладом є артилерист, 23-річний Ілля Зозульський. Приєднавшись до "Юнармии" 2016-го як учасник, він тепер є одним із 50 наставників руху, які воюють проти України. Існує кореляція між активністю в мобілізаційній кампанії й чисельністю "Юнармии" Кримське відділення "Юнармии" розробляє спеціальні програми відпочинку для дітей у літніх таборах, у яких діти проходять фактичну підготовку до служби в армії. З 2023 року в них організовують так звані патріотичні зміни, лекторами в яких є військові Чорноморського флоту та викладачі Чорноморського вищого військово-морського училища ім. П. С. Нахімова. На Сході України штаби ­"Юнармии" з'явилися після 2022 року, проте до цього в так званих Л/ДНР її функції виконувала організація прикриття "Військово-патріотичний рух "Молодая гвардия Юнармия". У травні 2019-го першими її членами стали 77 підлітків, станом на листопад 2024-го, їх уже майже 5 тис. 2023 року в Донецьку та Луганську відкрили "доми" "Юнармии" обладнані приміщення для вогневої та спортивної підготовки на території шкіл. Технічну допомогу для них час від часу надає Донецький офіс Червоного Хреста. На захоплених територіях у Херсонській і Запорізькій областях російські табори патріотичного виховання з'явилися в листопаді 2022-го. Перший "дім" "Юнармии" в ­Херсонській області відкрили в жовтні 2023 року в окупованому Генічеську. Відтоді організовують різні мілітарні навчання. Крім того, регіональні відділення "Юнармии" на окупованих територіях причетні до незаконної депортації та примусового переміщення українських дітей у РФ. У Запорізькій області активним учасником викрадення є керівник штабу "Юнармии", уродженець Уфи Фідаїль Бікбулатов. Він же організував тренування вихованців регіонального відділення російськими військовими з добровольчого батальйону ім. Судоплатова "Барс-32". Інші проєкти "Юнармия" є найбільш медійним проєктом військово-патріотичного виховання школярів і студентів, який володіє найбільшою фінансовою і матеріальною базою, пропонує найширшу програму мілітаризації дітей і молоді. Проте російська влада активно застосовує десятки аналогічних рухів та ініціатив. Окрім парасолькових організацій типу Російського центру громадянського й патріотичного виховання дітей і молоді ("Роспат­риотцентр"), президентського фонду "Защитники отечества", ДОСААФ Росії, військово-патріотичного центру "Вымпел" і Пошукового руху Росії, існують Центри "Воин" та "Авангард", мережі військово-історичних клубів, регіональні пошукові загони. Всі вони орієнтуються на дітей і молодь як мобілізаційний ресурс і тісно спів­працюють із російською громадською організацією ветеранів локальних війн і воєнних конфліктів "Боевое братство" (пов'язана з ГРУ), Росгвардією та Військовим університетом Міністерства оборони ім. Олександра Невського. Кожен із приблизно 700 наявних військово-патріотичних клубів має партнерство з підрозділами ЗС РФ, які проводять тренування зі зброєю для дітей та виконують інші тренерські й менторські функції. Це дає підстави всерйоз розглядати російський молодіжний і дитячий військово-патріотичний рух як сучасний аналог Гітлер'югенду. Окремої уваги потребує Центр військово-спортивної підготовки й патріотичного виховання молоді "Воин", створений у травні 2023 року за дорученням Путіна. У програмі занять: управління БПЛА, організація зв'язку, навички надання першої допомоги, основи вогневої, тактичної та інженерної підготовки. Інструкторами є учасники бойових дій усього майже 400 осіб. Попри те що центр орієнтований на молодь віком 1435 років, основну масу його учасників становлять старшокласники 1517 років. Головними форматами діяльності центру є військово-спортивна підготовка тривалістю три місяці та літні військово-патріотичні зміни по три 3 тижні. Резерв у 50 тисяч є серйозним підсиленням режиму Центр активно розвивається: спочатку функціонувало 12 філій, а станом на грудень 2024 року 21. На початку серпня 2024-го Путін доручив уряду РФ залучити учасників війни до розбудови філій центру в усіх регіонах. 2023-го підготували понад 15 тис. курсантів, протягом 2024 року вже 26 тис. із 35 тис. запланованих. Враховуючи, що ви­пускники центру прагнуть реалізувати себе не тільки в армії, але й у решті силових структур, резерв у 50 тис. є серйозним підсиленням режиму в майбутньому. Центр є партнером "Движения первых" у проведенні військово-патріотичної командної гри "Зарница 2.0" (реанімація радянського досвіду) з елементами початкової військової підготовки та симуляції виживання в екстремальній ситуації. Гра популярна в дітей віком до 17 років. Крім того, її проведення підтримує адміністрація президента РФ в особі Сергія Кирієнка, а Путін доручив "простягнути її до кожної школи". 2024-го "Зарница" вперше відбулася практично по всій Росії за участі понад 800 тис. школярів і 5 тис. наставників, серед яких майже 500 осіб ветерани війни проти України. Прикметно, що в кожній із команд визначено ролі відповідно до воєнної тактики ЗС РФ: окрім типових командира, радиста, сапера, медика і штурмовиків, є воєнкор, фахівець із кібербезпеки (він же політрук) і два оператори дронів. Загрозливі перспективи 20 грудня в Росії відзначають День ФСБ. Торік заходи "святкового" характеру буквально охопили і старого, і малого, відбувшись усюди від башт Кремля до дитячих садків. Така увага до чекістів у поліцейській державі закономірна, але й вона має свої особливості: якщо режим відверто насаджує захоплення силовиками, то воно не може поширюватися винятково на армію для боротьби із внутрішнім ворогом також потрібні ідеологічно затяті молоді люди. За програмою-максимум усі ці маси змалечку тренованих уже за кілька років можна легально й легітимно використовувати проти тих, хто постійно "надуває" Росію. Якщо ж не вдасться, їх завжди можна використати для консолідації влади й повчання всіх незгодних. То ж під час згаданого вище "свята" у школі №4 міста Донецька, яка тепер називається кадетським корпусом ім. глави "ДНР" Олександра Захарченка, декламували вірші про користь ВЧК, а також лунала пісня "Пусть ватником зовут и колорадом". Передплатити журнал "Країна"
we.ua - Діти на війні
Бабель on babel.ua
Продовження воєнного стану, обмін полоненими, угода зі США про надра і «великоднє перемирʼя». Головне за тиждень
Київ та Вашингтон підписали меморандум, що засвідчує намір укласти угоду про надра, в Україні продовжили воєнний стан і загальну мобілізацію до 6 серпня, а додому повернулися 277 захисників
we.ua - Продовження воєнного стану, обмін полоненими, угода зі США про надра і «великоднє перемирʼя». Головне за тиждень
Gazeta.ua on gazeta.ua
Думай і багатій: кого у травні чекає багатство і процвітання
У травні гроші йтимуть до кишені креативних. Не намагайтеся усе пояснити за допомогою логіки. Довіртеся долі і працюйте на результат. Про це Gаzеtа.uа розповіла астрологиня Олена Максимова. "Травень - це не просто нова сторінка у календарі, - говорить астрологиня. - Це ворота до масштабніших амбіцій, нових джерел доходу та фінансового перезавантаження. У травні відкриваються нові горизонти для тих, хто не боїться інновацій. Криптовалюта, технологічні проєкти, стартапи на стику штучного інтелекту та креативу - усе це стає не просто трендом, а реальним способом примножити свій капітал. Багатство та процвітання чекає на Терезів, Левів, Скорпіонів і Водоліїв. Думайте і багатійте, відкривайте у собі нові таланти, не бійтеся експериментувати". Овен (21 березня - 20 квітня) Весна досягає піку, а разом із нею - ваша енергія змін, бажання діяти, вкладати, ризикувати й нарешті отримувати по-справжньому гідну віддачу. Світ змінюється, і разом з ним змінюються правила фінансової гри. Дійте мудро, і винагорода не забариться. Телець (21 квітня - 20 травня) Гроші тягнуться до вас, якщо ви не сковуєте себе страхами. У травні варто переглянути свої фінансові звички. Деякі з ваших витрат - звичка, а не потреба. Краще відмовитися від них і заощадити кошти на щось більш корисне. Близнюки (21 травня - 21 червня) У травні ваша фінансова енергія потужна, як весняна буря, що здатна знести будь-які старі обмеження. Але замість імпульсивних витрат інвестуйте в щось, що вас дійсно надихає. Це місяць ризиків, які можуть виправдати себе, якщо ви будете діяти з розумом. Рак (22 червня - 22 липня) У другій половині травня матимете шанс на несподіваний прибуток. Особливо вдалі угоди будуть укладені з 15 по 22 травня. Уникайте фінансової метушні. Ваші головні ресурси - креативність і зв'язки. Гроші прийдуть через нетипові ідеї або фріланс. Лев (23 липня - 23 серпня) Потужний період для вкладень у щось довгострокове: земля, нерухомість або навіть власне навчання. Найсприятливіший час для інвестицій - з 6 по 18 травня. Не бійтеся витрачати на себе, якщо це збагачує вас не лише матеріально. Діва (24 серпня - 23 вересня) Кар'єрне зростання чекає тих, хто не боїться виходити за рамки, говорити про свої досягнення, бажати більшого і діяти рішуче. Ваше фінансове чуття загострене, як ніколи. Травень дає силу для глибоких трансформацій: час змінити підхід до грошей або навіть джерело доходу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Такий шанс випадає раз на сто років - астрологиня пророкує велике багатство цим двом знакам Терези (24 вересня - 23 жовтня) Травень буде щедрим для тих, хто готовий відкритися усьому новому. Шукайте можливості не лише у звичних місцях, а й там, куди раніше не насмілювалися дивитися. Ключ до успіху - це стратегія, віра в себе та сміливість інвестувати у власне майбутнє. Скорпіон (24 жовтня - 22 листопада) Будьте уважними до всього, що відбувається навколо. Отримаєте особливо цінну підказку. Гарний місяць для планування бюджету, відкриття депозитів або страхування. Не дозволяйте дрібним покупкам "з'їсти" великі мрії. Не женіться за тим, що йде з вашого життя. Мудро скористайтеся своїми козирями. Стрілець (23 листопада - 21 грудня) У другій половині місяця може з'явитися цікава співпраця. Розглядайте запрошення від колег та партнерів по бізнесу. Це буде вигідно для вас. Не проґавте можливості розбагатіти. Збережіть частину прибутку. Його зумієте вдало використати влітку. Козоріг (22 грудня - 20 січня) Фінанси цього місяця як вода. Якщо спрямуєте їх у правильне русло, отримаєте плоди. На початку травня докладіть зусиль, аби повернути борги. У другій половині місяця можливі витрати на дім або родину, але вони принесуть задоволення. Не бійтеся казати "ні" людям, які вас фінансово виснажують. Водолій (21 січня - 20 лютого) Травень - час фінансового визнання. Ваші зусилля почнуть приносити плоди, якщо ви не боїтеся бути у центрі уваги. Можливе підвищення або нова робота із гарним доходом. Але уникайте показових витрат. Придбана техніка не задовольнятиме своєю роботою. Риби (21 лютого - 20 березня) Зумієте вийти на новий рівень прибутку, якщо знайдете баланс між натхненням і системністю. Успіх народжується не з виснаження, а з усвідомленого балансу. Гроші люблять енергію. А вона приходить, коли ви не горите, а світитесь від того, чим займаєтесь. У травні любов постукає у двері тих, кому давно набридла самотність. Цього місяця не буде випадкових знайомств. Зустрічатимуться люди, які дійсно призначені вам долею. Астрологиня назвала три знаки, на які чекає велике кохання.
we.ua - Думай і багатій: кого у травні чекає багатство і процвітання
КоментаріUA on politics.comments.ua
Зеленський не став зволікати: до якого числа офіційно продовжено мобілізацію в Україні
Військовий стан та загальну мобілізацію в Україні продовжили з 9 травня 2025 року на 90 днів, тобто до 6 серпня.
we.ua - Зеленський не став зволікати: до якого числа офіційно продовжено мобілізацію в Україні
Last comments

What is wrong with this post?

Forgot password?
Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules