У Запоріжжі попрощалися з військовослужбовцем 12 бригади спецпризначення “Азов” Олексієм Саньком на позивний “Аксель”. Він боронив Запорізький, Луганський, а згодом і Донецкий напрямки. Загинув Олексій 1 травня в Костянтинівці
В складі НГУ створили два нових армійських корпуси. Один з них — 1-й армійський корпус "Азов". Які бригади до нього увійшли, де брати офіцерів та скільки часу потрібно на злагодження — Арсен Дмитрик з позивним "Лемко"
Воював у "Азові" і був засуджений терористами "ДНР": у боях під Ізюмом загинув британський доброволець Кріс Гарретт40-річний Кріс Гарретт з Великої Британії загинув на Харківщині. Він займався розмінуванням у складі підрозділу "Азов", за що був засуджений окупантами до 14 років.
Старший сержант Першого корпусу Азов Національної гвардії України Валерій «Ярило» Горішній, який утримувався в російському полоні 2,5 роки, закликав світ до рішучих дій для підтримки України, а також докласти максимальних зусиль для звільнення українців з полону.
Заснований Андрієм Білецьким полк "Азов" днями відзначив 11-ту річницю. З перших років існування він став взірцем того, якою має бути сучасна українська армія, і прикладом при формуванні багатьох інших...
А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
У понеділок, 5 травня, на вулицях Львова провели байкерський заїзд, присвячений 11-й річниці створення легендарної бригади "АЗОВ". "Учасники акції вшанували полеглих, нагадали про зниклих безвісти та полонених і подякували тим, хто досі боронить Україну", - розповіли у...
Про це він написав у колонці для видання "Мілітарний".Залужний зазначив, що після початку повномасштабного вторгнення Росії структура управління в ЗСУ постійно змінювалася — через розширення фронту та зростання чисельності військ. У той період командувачам доводилося одночасно керувати 15–20 бригадами, а командирам бригад — до 12 батальйонами. За таких умов було майже неможливо глибоко аналізувати ситуацію та якісно планувати подальші дії."В окремих органах управління це приводило до так званого ручного управління – коли керівник управляв окремим підрозділом через голову командира. Як наслідок – поява безвідповідальності та інколи втрата ініціативи", - написав Залужний.Аби розв'язати проблему, улітку 2022 року Генштаб запропонував реформу — впровадження корпусної моделі управління зі структурою "корпус — дивізія — бригада". До кінця літа відповідну модель було розроблено. Було навіть створено 9-й і 10-й корпуси, почалася їхня підготовка. Підтримку надали й партнери зі США та Великої Британії.Однак, як стверджує Залужний, реформу заблокували. Зокрема, передбачалося, що корпус Десантно-штурмових військ пройде підготовку за кордоном, але цього так і не сталося. Один із високопосадовців назвав реформу "радянським пережитком". Подібні настрої, за словами Залужного, були й у частини військового керівництва.У лютому 2025 року головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що армія почала переходити на корпусну систему управління. За її реалізацію відповідає начальник Генштабу Андрій Гнатов. Уже створено низку корпусів: 7-й і 8-й корпуси ДШВ, Третій армійський корпус на базі Третьої штурмової бригади та корпус Нацгвардії "Азов".
На службі 12 бригади НГУ "Азов" ударний дрон-камікадзе "Дартс". Він може нести майже чотири кілограми вибухівки та долає відстань до 50 кілометрів. Здатен самостійно виявляти та супроводжувати ціль
У Рівному біля муралу пам’яті Героям вшанували бійців полку "Азов" з нагоди 11-ї річниці з дня його створення. . Серед загиблих з цього військового підрозділу — рівняни Костянтин Друзь та Віталій Семчук
5 травня у Львові відбувся байкерський заїзд, який присвятили 11 річниці створення бригади "Азов". Учасники акції вшанували полеглих і нагадали про зниклих безвісти та полонених військових. Як це було?
У понеділок, 5 травня, виповнюється 11 років від моменту створення бригади Азов у 2014-му. За цей військові легендарного Азову брали участь у боях на найскладніших ділянках фронту, йдеться у повідомленні 1-го корпусу Нацгвардії України.
5 травня "Азов" відзначає 11 річницю з моменту створення. У Третій штурмовій розповіли історію легенди та опублікували унікальні кадри тих історичних днів. Після арештів та вʼязниць, відомого бою на Римарській, звільнення Харкова "чорні чоловічки" під командуванням Андрія Білецького отримали інсайдерську інформацію: дезорієнтовані турбулентністю в країні українські внутрішні війська покинули базу у Бердянську. Для "Чорного корпусу" - це шанс заволодіти зброєю військової частини, яку вже розтягують росіяни й сепаратисти. Єдиний легальний спосіб її отримати - трансформуватися з партизанського загону в міліцейський. "Для націоналістів, ультрасів, хуліганів, які ще вчора билися з міліцією, такий розвиток подій став несподіваним й іронічним. Але вже у перші дні існування як підрозділу МВС "чоловічки" прийняли кілька боїв і взяли в полон цілого міністра оборони так званої "днр". Так народжувався легендарний "Азов", - написала Третя штурмова. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість бойових зіткнень на фронті зростає - Генштаб показав карти боїв Вже за місяць новостворений добровольчий підрозділ звільнив Маріуполь - згоду на авантюрну операцію Білецький вибив у скептично налаштованого командування. З техніки "Азов" тоді мав обшитий бронею "КАМАЗ", ЗУ-шку та "Утьос". Серед бійців - 16-18-річні добровольці. Після Маріуполя - звільнення Марʼїнки, Іловайськ, Широкине вересня 2014-го, Павлопіль-Широкинська операція лютого 2015-го та інші бої. Затишшя на фронті "Азов" використовував для нарощення професіоналізму. Було створено Військову школу ім. Коновальця, запроваджено сержантські курси, систему рекрутингу та підготовки бійців. Так зібраний з сотні націоналістів загін став одним з найпрофесійніших та найбоєздатніших. Під час вторгнення 2022-го підрозділ взяв лідерство у бою за Маріуполь, створивши легендарний гарнізон на "Азовсталі". У цей час ветерани "Азову" відбивали наступ на Київщині, Харківщині, Запоріжжі, Херсонщині, Сумщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині та організовували операції з порятунку побратимів в оточеному Приазов'ї. "За своїх гинули й потрапляли в полон. Пам'ятаємо всіх полеглих на цьому шляху. І заради них продовжуємо битися за свою країну. З річницею - кожного, хто був і залишається частиною азовської родини", - написала Третя штурмова. Для Третьої штурмової бригади два останні місяці стали піковими за кількістю добровольців, але у звʼязку з формуванням корпусу людей потрібно значно більше. Про це в інтервʼю повідомив командир Третього армійського корпусу Андрій Білецький. Третій корпус планує розширити рекрутинг кандидатів на небойові посади.
Офіцер, полковник Національної гвардії України, командир 12 бригади спеціального призначення "Азов", учасник російсько-української війни, Герой України Денис Прокопенко звернувся до бійців з нагоди створення бригади.
Українські захисники продовжують стримувати ворога на фронті. Цього разу під Торецьком російська піхота пішла у штурм на прикрашених радянськими прапорами мотоциклах. Повний текст новини