Search trend "День Прапора України"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
У Казахстані відкрили справу через появу прапора України на LЕD-екрані у день візиту Путіна
Йдеться про LЕD-екран поблизу театру «Астана Опера» у столиці Казахстану, на якому 27 листопада замість російського з’явився прапор України
we.ua - У Казахстані відкрили справу через появу прапора України на LЕD-екрані у день візиту Путіна
На кораблі Чорноморського флоту підняли український прапор
25 листопада 1917 року на крейсері Чорноморського флоту "Пам'ять Меркурія" підняли синьо-жовтий прапор. З початком української революції матроси-українці почали вимагати українізації флоту. На багатьох кораблях Чорноморського флоту з'явились українські організації. На початку жовтня 1917-го моряки дізналися про українізацію на Балтійському флоті. За попередньою домовленістю з командуванням, усі кораблі й порти Чорноморського флоту на 1 день прикрасили українськими прапорами. Після проголошення ІІІ Універсалу Центральної Ради про автономію України на сторону української влади перейшло декількох великих воєнних кораблів. Українські моряки підняли замість андріївського прапора український. Близько 200 матросів-росіян покинули корабель. Російські офіцери передали командування кораблем мічманові Вадиму Дяченку. Командувач Чорноморського флоту адмірал Олександр Немітц передав крейсер у розпорядження комісара Центральної Ради, капітана 2-го рангу Євграфа Акімова. Центрофлот одразу визнав його повноваження. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підписали документ, завдяки якому Україна віддалилася від Росії Корабель офіційно став 1-м українським крейсером сучасності. 1918 року за наказом гетьмана Української держави Павла Скоропадського крейсер перейменували на "Гетьман Іван Мазепа". Командувач Чорноморського флоту Олександр Немітц визнав владу Української Народної Республіки 23 листопада 1917 року. Направив відповідну телеграму секретареві військових справ Симону Петлюрі з нагоди урочистого проголошення в Києві ІІІ Універсалу.
we.ua - На кораблі Чорноморського флоту підняли український прапор
Кидались на ворожі танки, а своїх зустрічали з квітами: два роки тому звільнили Херсон
11 листопада 2022 року у Херсоні замайорів український прапор. Понад вісім місяців місто було під російською окупацією. В той день в центрі Херсона місцеві мешканці вийшли на вулиці з українськими прапорами. Синьо-жовтий стяг встановили поруч із будівлею Херсонської обласної адміністрації, а також біля будівлі поліції. Херсон був єдиним обласним центром, який контролювала РФ після повномасштабного вторгнення. Окупанти навіть "приєднали" його до РФ, провівши псевдореферендум. Місто було захоплено на початку війни. Сотні людей виходили на проукраїнські мітинги. Кидалися на ворожі танки, без зброї проганяли колони з буквами Z. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ продовжують наступ і готуються до звільнення лівого берега Херсонщини карти боїв У Бузковому парку росіяни розстріляли місцеву тероборону, яка намагалася чинити спротив. Також чимало людей були заарештовані за проукраїнську позицію. Деяким довелося покинути місто. 9 листопада 2022 року росіяни заявили, що йдуть з Херсона. 11 листопада з'явилися кадри пересування воїнів ЗСУ Херсоном та місцевих мешканців, які вийшли на вулиці, щоб зустріти своїх. Українці у соцмережах з радістю сприйняли довгоочікувану новину про деокупацію Херсону. А фото прапора над Херсонською ОВА відразу стало "вірусним". 11 листопада 2022 року українські військові зайшли до Херсона, який понад вісім місяців перебував у російській окупації - від 2 березня. 14 листопада президент Володимир Зеленський приїхав до звільненого від російських окупантів Херсона. Над містом офіційно замайорів прапор України. Херсон мав символічне значення для президента РФ Володимира Путіна, оскільки став єдиним обласним центром, який вдалося тимчасово окупувати після 24 лютого. На оборону Херсона Москва спрямувала значні сили, зокрема й елітні частини повітрянодесантних військ, а також підкріплення з мобілізованих росіян. Командувач оперативно-стратегічного угрупування військ "Таврія" Олександр Тарнавський через рік після звільнення міста заявив, що росіянам довелось тікати з Херсона, щоби уникнути оточення і не бути знищеними. У них не було іншого виходу, як тікати.
we.ua - Кидались на ворожі танки, а своїх зустрічали з квітами: два роки тому звільнили Херсон
Thursday 5 December

1

°

Хмарно

-1° - 4°

0 %

1023 mm

1.68 m/s

  • 21:00

    0°
  • 00:00

    -1°
  • 03:00

    -1°
  • 06:00

    -1°
  • 09:00

    -1°

What is wrong with this post?