У Кремлі заявили, що президент Росії Володимир Путін оголосив перемир’я у «дні 80-річчя Перемоги». «Виходячи з гуманітарних міркувань, у дні 80-ї річниці Перемоги – з нуля годин з 7 на 8 травня до нуля годин з 10 на 11 травня – російська сторона оголошує перемир'я. На цей період зупиняються усі бойові дії», – йдеться у повідомленні. Москва також заявила про свою готовність до мирних переговорів «без попередніх умов, спрямованих на усунення першопричин української кризи, конструктивну взаємодію з міжнародними партнерами». Але міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров каже, що умовою мирного врегулювання є міжнародне визнання Криму, Севастополя, Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей російськими. Умовою мирного врегулювання є міжнародне визнання Криму, Севастополя, Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей російськими, заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю бразильській газеті О Glоbо. Читайте також: Барро назвав великоднє перемир’я Путіна «маркетинговою операцією», спрямованою на Трампа 19 квітня Кремль раптово поширив заяву російського президента Володимира Путіна, який анонсував «великоднє перемир’я». Однак Україна і Росія обмінялися звинуваченнями у його порушенні. Українські прикордонники заявили, що під час оголошеного Москвою «великоднього перемир’я» фіксували численні обстріли українського прикордоння та спроби штурмових атак противника.
А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
Міністр закордонних справ країни-агресорки РФ Сергій Лавров публічно оголосив про умови Росії на мирних переговорах щодо України, і вони суперечать плану адміністрації США.
Міністр закордонних справ рф сергій лавров висунув умови для того, аби росія сіла за стіл переговорів з Україною. Про це він сказав у інтерв'ю газеті О Glоbо, передає Рубрика. Зокрема кремль вимагає: відмови України від вступу до НАТО та утвердження позаблокового й нейтрального статусу; «подолання наслідків правління неонацистського режиму», зокрема проведення так званих демілітаризації та денацифікації; визнання […] Тhе роst Відмова від НАТО, денацифікація та передання росії територій: у кремлі озвучили умови для переговорів з Україною арреаrеd fіrst оn Рубрика.
Коротко резюмую: Кремль побачив, що Трамп починає відходити від сценарію, привезеного з Москви Віткоффом, і вирішив влаштувати Трампу холодний душ. Перекладаючи з дипломатичної мови на просту: "якщо ви бодай на крок відступаєте від бажань Кремля, бо в українців та європейців є свої червоні лінії, не буде вам ніяких швидких домовленостей взагалі, навіть і не мрійте".Воно начебто й логічно: якщо thе bеst для Кремля — це умовний "план Віткоффа" в повному обсязі, то sесоnd bеst - це або повний вихід США з переговорного процесу та їхнє відсторонення від подальшої підтримки України, або затягування переговорного процесу США з РФ на довгі місяці, поки російський наступ триває, а сам факт продовження переговорів, знов-таки, обмежує США в будь-яких формах підтримки України.Читайте також: Мирна угода на зворотному боці Будапештського меморандумуНатомість нам би, звісно, хотілося іншого сценарію: переговори США з Кремлем припиняються, а певні форми підтримки України з боку США зберігаються. Наступні тижні покажуть, наскільки це реально.І ще: неможливо не звернути увагу на те, що заяви Лаврова — це якийсь нескінченний потік ресентименту: вічно всі Росію ображають, вічно її всі обманюють, а ще ви Белград бомбили, а тепер нам чомусь не можна бомбити Київ чи Суми — де взагалі у світі справедливість? Зовнішня політика Кремля на західному напрямі — це, власне, і є "політика ресентименту" нон-стоп.ДжерелоПро автора. Олексій Панич, філософ, член Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу, блогер.Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
На думку очільника російського зовнішньополітичного відомства, на порядку денному стоять «завдання демілітаризації та денацифікації України, скасування санкцій, судових позовів та ордерів на арешт, повернення заморожених на Заході російських активів»
Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров в інтерв'ю бразильській газеті О Glоbо.Він заявив, що Росія залишається відкритою для переговорів щодо України, але "м'яч" не на боці Москви."Ми залишаємося відкритими для переговорів. Але "м'яч" не на нашому боці. Поки Київ не демонструє договороздатність. Інакше як пояснити те, що ЗСУ не змогли дотриматися ні 30-денного мораторію на удари по енергетичних об'єктах (18 березня - 17 квітня), ні 30-годинного великоднього перемир'я (з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня)?" - додав Лавров.За словами Лаврова, дії української влади свідчать про "відсутність політичної волі до миру і небажання відмовитися від продовження війни".Схожі заяви озвучив і речник президента Росії Дмитро Пєсков. У коментарі виданню URА.RU він зазначив, що Москва очікує від Києва прояву готовності до відновлення прямого діалогу. "Сигнал про готовність до прямих переговорів має виходити з Києва, поки Москва не бачить жодних дій", - наголосив Пєсков.При цьому, за його словами, РФ підтвердила свою готовність приступити до переговорного процесу з Україною без попередніх умов.Напередодні президент України Володимир Зеленський заявляв, що кількість боїв на фронті та повітряні атаки доводять, що Росія намагається обдурити світ і надалі затягувати війну.
У неділю, 27 квітня, держсекретар США Марко Рубіо та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров провели телефонну бесіду, ключовою темою якої стала розв’язана РФ війна проти України.
Москва не передасть Запорізьку атомну електростанцію під спільне управління Сполученим Штатам та Україні. Про це заявив глава МЗС Росії Сергій Лавров в інтерв'ю американському телеканалу СВS. За його словами, жодних територіальних поступок Росія також не розглядає. На запитання ведучої Маргарет Бреннан про ймовірність підтримки ідеї Дональда Трампа щодо спільного управління ЗАЕС, Лавров відповів, що подібних ініціатив офіційна Москва не отримувала. Більше того, він наголосив, що станція вже перебуває під контролем "Росатому" і працює під наглядом МАГАТЕ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США можуть взяти ЗАЕС під свій контроль: нова ідея Трампа "Жодних конкретних пропозицій з цього приводу ми не бачили. Я розумію, що журналісти змушені висувати гіпотези, але ми не можемо обговорювати те, що не звучало під час офіційних переговорів", - підкреслив він. Під час розмови Лавров також сам поставив запитання журналістці, чому вона не згадала про заяву Трампа щодо Криму. Колишній президент США, за його словами, визнав півострів частиною Росії. Бреннан припустила, що така позиція могла сподобатися Лаврову, на що той відповів: "Справа не в симпатіях. Просто він сказав правду". Також Лавров назвав Дональда Трампа єдиним світовим лідером, який, на його думку, намагається усунути першопричини конфлікту в Україні. Він знову озвучив звичні російські наративи: прагнення Києва до вступу в НАТО, нібито створення прямих загроз для Росії, а також порушення прав російськомовного населення. Наприкінці інтерв'ю Лавров зауважив, що контакт між Москвою та Вашингтоном щодо війни в Україні зберігається і, за його словами, є певні сигнали, що рух іде у правильному напрямку. Запорізька атомна електростанція - найбільша в Європі та третя у світі за сукупною потужністю. Вона генерувала п'яту частину загальнорічного виробництва електроенергії в Україні та половину виробництва на АЕС. 2000-го її визнали однією з трьох найкращих атомних станцій світу, що повністю відповідають вимогам МАГАТЕ. Росія окупувала Запорізьку АЕС 4 березня 2022-го року. Глава Росатома Олексій Лихачьов анонсував включення ЗАЕС в енергосистему Росії.