У більшості українських шкіл завершення навчального року традиційно ознаменується святом останнього дзвоника в п'ятницю, 30 травня 2025 року. Водночас через воєнний стан та різну безпекову ситуацію в регіонах дата та формат проведення святкових заходів можуть варіюватися - як за часом, так і за способом проведення (очно чи онлайн). Про це пише Gаzеtа.uа. Навчальний рік 2024-2025 розпочався 2 вересня 2024 року і офіційно завершиться 30 червня 2025 року. Водночас школи мають автономію в організації навчального процесу: педагогічна рада закладу самостійно ухвалює рішення щодо структури та тривалості навчального року, а також визначає дати канікул і проведення урочистостей. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи справді літні канікули у 2025 році триватимуть лише два місяці - у ЦПД пояснили Таким чином, якщо навчальний план уже виконано, учні можуть піти на літні канікули одразу після 30 травня. Якщо ж у програмі залишились незавершені теми, школа може подовжити навчання й перенести дату останнього дзвоника на пізніший термін. Найчастіше святкові лінійки проводяться для учнів випускних класів - 4-х, 9-х та 11-х - саме 30 травня, хоча остаточне рішення залишається за адміністрацією школи. Що стосується випускних вечорів для 11-класників, їхнє проведення також залежить від кількох чинників, зокрема від графіку основної сесії Національного мультипредметного тесту (НМТ). У 2025 році вона триватиме з 14 травня по 25 червня, а додаткова сесія - з 14 по 25 червня. Зазвичай випускні святкування відбуваються в останню суботу червня, і цього року це 28 червня. Однак деякі школи можуть організувати вечори раніше - одразу після завершення іспитів, у період з 25 по 30 червня. Міністр освіти і науки Оксен Лісовий заявив, урочисті лінійки до свята останнього дзвоника у 2025 році можуть проходити в офлайн-форматі просто неба, однак лише за умови, що в регіоні дозволяє безпекова ситуація. "Безпека дітей - понад усе. Саме вона залишається головною умовою для проведення будь-яких масових заходів", - наголосив міністр. За його словами, рішення про формат свята ухвалюють самі навчальні заклади або відповідні органи місцевого самоврядування - міста, громади чи обласна влада.
Останній дзвінок 2025 року: коли почнуться літні канікули у школахНавчальний рік 2024/2025 триватиме до 30 червня, але останній дзвоник у більшості шкіл пролунає 30 або 31 травня. Проте, деякі школи можуть продовжити навчання до кінця червня.
Навчальний рік 2024/2025 в Україні офіційно стартував 2 вересня 2024 року і триватиме до 30 червня 2025 року. Однак у червні учні вже можуть відпочивати від навчання. Повний текст новини
У Львові навчальний рік 2024 – 2025 у школах завершиться у межах різних дат. Учні при цьому підуть на літні канікули вже наступного місяця. Повний текст новини
У більшості ліцеїв та гімназій Івано-Франківська цей навчальний рік завершиться 30 травня 2025 року. Літні канікули розпочнуться у червні. Повний текст новини
Останнім часом у мережі з'явилася інформація про те, що цього року літні канікули для школярів скоротяться, і навчальний рік триватиме до 30 червня. Автори таких повідомлень посилаються на постанову Кабінету міністрів, передає ЦПД. Згідно із Законом України "Про повну загальну середню освіту" від 2020 року, питання тривалості канікул залишається у компетенції самих закладів освіти. Навчальні заклади мають право самостійно визначати структуру навчального року, зокрема й тривалість канікул. Єдина законодавча вимога - канікули не можуть бути коротшими за 30 календарних днів. Постанова "Про початок навчального року під час воєнного стану в Україні", ухвалена у липні 2024 року, визначає, що навчальний рік 2024/2025 має завершитися 30 червня 2025 року. Проте ця дата є рамковою і не означає обов'язкове продовження навчання до кінця червня для всіх. Міністерство освіти і науки підтверджує, що школи можуть самі встановлювати тривалість, структуру та форму організації навчального процесу в межах, визначених урядом. Це означає, що навчальні заклади можуть адаптувати графік під власні потреби та обставини. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли шкільні канікули: у МОН затвердили орієнтовний графік на весь навчальний рік Зокрема, у червні школи можуть організовувати як навчальні заняття, особливо для подолання освітніх втрат через енергетичну та безпекову ситуацію, так і пришкільні табори або інші позаурочні активності. Рішення залежить від багатьох факторів, зокрема психоемоційного стану учнів і рівня їхніх навчальних досягнень. Отже, інформація про те, що літні канікули скорочено на державному рівні, є неправдивою. Остаточне рішення ухвалює кожен заклад окремо - у межах, встановлених законом. Міністерство освіти і науки України затвердило рекомендації щодо нового оцінювання результатів навчання школярів 5-9 класів. Крім оцінок, пропонують затвердити Свідоцтво досягнень учня. Про це йдеться на сайті МОН. Зазначається, якщо потрібно, школи можуть вносити в нього зміни, аби воно якнайліпше відповідало освітній програмі закладу освіти та потребам учнівства.
Про це пише Центр протидії дезінформації.Інформацію про літні канікули, які триватимуть лише два місяці, поширюють з посиланням на нібито постанову Кабінету Міністрів України. Проте насправді не існує якогось законодавчого акта, що обмежує тривалість канікул.Законом України "Про повну загальну середню освіту" від 2020 року, кожен навчальний заклад самостійно визначає тривалість канікул, які не мають бути менші ніж 30 календарних днів. Відповідно до постанови уряду "Про початок навчального року під час воєнного стану в Україні", прийнятої у липні 2024 року, поточний навчальний рік триватиме до 30 червня 2025 року. Втім, як зазначає Міністерство освіти і науки України, кожен заклад загальної середньої освіти може самостійно визначати тривалість, структуру та форму організації навчального року в межах, затверджених урядом. "Тобто окремі навчальні заклади можуть продовжити повноцінне навчання у червні, зважаючи на психічний стан та інтелектуальний розвиток учнів, а також на освітні втрати, пов’язані зі складною енергетичною та безпековою ситуацією упродовж навчального року", - пояснили у ЦПД.Також у червні школи також можуть, як і раніше, організовувати пришкільні табори або інші активності.Міністерство освіти й науки України 30 грудня затвердило Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту (НМТ).
Міністерство освіти і науки України підтвердило дату проведення останнього дзвоника у школах — 30 травня 2025 року. Але попри це навчальний процес у школах триватиме до 30 червня.