Search trend "нбу"

Sign up, for leave a comments and likes
24 Канал on 24tv.ua
Офіційні курси валют коливаються: яка валюта виросла, а яка впала
НБУ підняв курс долара на декілька копійок, а курс євро опустив в ціні. На початок робочого тижня очікується, що ситуація зміниться, адже офіційний долар подешевшає, а офіційне євро виросте. Повний текст новини
we.ua - Офіційні курси валют коливаються: яка валюта виросла, а яка впала
Gazeta.ua on gazeta.ua
Нацбанк оновив курс валют перед вихідними
Національний банк України на 11 коп. знизив курс долара до гривні. Офіційний курс на 19-21 липня встановили на рівні 41,75 грн за 1 долар, свідчать дані на сайті НБУ. Водночас курс євро становить 48,6 грн за 1 євро. Польський злотий виріс на 5 коп. Офіційний курс встановили на рівні 11,43. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політика Трампа послабила долар до рівня 1973 року В обмінниках долар продають у середньому за 41,45 грн. Купують за 41,8 грн. За євро в обмінниках пропонують 48,5 грн. Продають за 49,15 грн. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
we.ua - Нацбанк оновив курс валют перед вихідними
Українська правда on epravda.com.ua
АМКУ оштрафував "Радабанк" на 8 мільйонів: у липні банк також покарав НБУ
New Voice on biz.nv.ua
Заснована 33 роки тому. НБУ забрав ліцензію у однієї з найстаріших в Україні страхових компаній
Національний банк України 17 липня ухвалив рішення про застосування до страхової компанії Кредо заходу впливу у вигляді відкликання ліцензії на здійснення діяльності із страхування у зв’язку з тим, що структура власності страховика є непрозорою.
we.ua - Заснована 33 роки тому. НБУ забрав ліцензію у однієї з найстаріших в Україні страхових компаній
Українська правда on epravda.com.ua
НБУ представив стратегію з розвитку житлового кредитування: які готуються зміни
Українські Національні Новини on unn.ua
Житло планують зробити доступнішим: у НБУ розкрили стратегію та інструменти
Житло планують зробити доступнішим: у НБУ розкрили стратегію та інструменти Національний банк України та уряд оприлюднили Стратегію розвитку іпотеки, спрямовану на зниження ризиків та покращення доступу до житлових кредитів. Вона передбачає масове страхування воєнних ризиків та вдосконалення законодавства.
we.ua - Житло планують зробити доступнішим: у НБУ розкрили стратегію та інструменти
Come Back Alive on we.ua
Charitable Foundation «Come Back Alive»
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
we.ua - Charitable Foundation «Come Back Alive»
Gazeta.ua on gazeta.ua
НБУ презентував Стратегію розвитку іпотеки
Національний банк України представив Стратегію розвитку іпотечного кредитування, яку затвердила Рада з фінансової стабільності. Документ спрямований на створення ефективних ринкових механізмів, що зроблять іпотеку доступнішою для громадян, повідомила пресслужба НБУ. Основні напрями Стратегії: - Зниження ризиків: передбачається запровадження системи страхування воєнних ризиків та вдосконалення законодавства у сфері будівництва житла. - Доступне кредитування: планується модернізація державної програми підтримки, зокрема "єОселя" і впровадження прозорих європейських стандартів у кредитуванні. - Захист кредиторів: оновлення механізмів врегулювання проблемної заборгованості. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зростають ціни на нерухомість Також у рамках стратегії планується інтегрувати нові фінансові інструменти - такі як сек'юритизація та випуск покритих облігацій, які сприятимуть розширенню можливостей банків у наданні іпотечних позик. Голова НБУ Андрій Пишний підкреслив, що банківська система готова забезпечити мільйони українців доступними житловими кредитами, однак для цього необхідно створити відповідні умови. Реалізація Стратегії буде здійснюватися у співпраці з урядом, парламентом, НКЦПФР і передбачає створення спеціальної Дорожньої карти. Нова стратегія змінює підхід до житлової політики держави. Якщо наразі іпотечний ринок переважно залежить від державної підтримки через програму "єОселя", то в майбутньому планується формування стабільної ринкової моделі іпотечного кредитування без прямого втручання держави. Попри те, що житло в Україні залишається відносно доступним на історично низькому рівні, це не стимулює активного попиту серед покупців. Основною причиною стриманості на ринку є побоювання, пов'язані з воєнною ситуацією та загальною невизначеністю. У останній час темпи зростання кількості укладених угод помітно сповільнилися у порівнянні з попереднім періодом. Фактори відновлення, які підтримували ринок житла у перший рік після початку повномасштабної війни, поступово втрачають свою дію.
we.ua - НБУ презентував Стратегію розвитку іпотеки
Цензор.НЕТ on censor.net
Курсові очікування населення погіршилися, банкіри бачать курс на рівні 45 грн/$ через рік, – опитування НБУ
Фінансові аналітики, банкіри, населення і бізнес очікують на зниження курсу гривні щодо долара протягом найближчих 12 місяців.
we.ua - Курсові очікування населення погіршилися, банкіри бачать курс на рівні 45 грн/$ через рік, – опитування НБУ
New Voice on biz.nv.ua
Падіння гривні та дещо ще. Бізнес розповів, чого чекає найближчим часом — опитування НБУ
Очікування ослаблення гривні до долара домінує серед українського бізнесу.
we.ua - Падіння гривні та дещо ще. Бізнес розповів, чого чекає найближчим часом — опитування НБУ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Гривня тане: банкіри прогнозують подальше знецінення на 10%
Інфляційні очікування в Україні знову погіршилися - гривня продовжить знецінюватись, попри певне уповільнення темпів зростання цін у червні. Учасники фінансового ринку не вірять, що інфляція вдасться втримати нижче 10% протягом року. Про це свідчать результати липневого опитування, опубліковані на сайті Національного банку України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інфляція сповільнюється, але ціни на їжу ростуть: що каже НБУ Зокрема, банкіри прогнозують інфляцію на рівні 11,6% у найближчі 12 місяців, тоді як у квітні очікували 9,8%. Такі оцінки свідчать про ризики подальшого зниження купівельної спроможності національної валюти - ще щонайменше на 10%. Населення також налаштоване песимістично: згідно з опитуванням за червень, очікування щодо інфляції зросли до 10,8% (проти 10,2% у травні). Натомість фінансові аналітики дещо пом'якшили свої оцінки, прогнозуючи інфляцію на рівні 7,5% у травні 2025 року. У попередньому звіті цей показник складав 7,9%. Також керівники підприємств у травні оцінили очікувану інфляцію на рівні 10,9%, що трохи нижче за лютий (11,5%), але все ще свідчить про збереження високої цінової нестабільності. У травні споживча інфляція в Україні зросла до найвищого рівня з початку року - 15,9% у річному вимірі, що перевищило прогноз Національного банку. Аналітики пояснюють стрибок цін суттєвим подорожчанням сирих продуктів харчування, зокрема продукції тваринництва - молока, м'яса та яєць, а також окремих овочів і фруктів. Ці категорії постраждали через зростання виробничих витрат, зменшення поголів'я та несприятливі погодні умови.
we.ua - Гривня тане: банкіри прогнозують подальше знецінення на 10%
New Voice on biz.nv.ua
Курс валют НБУ. Долар йде вгору
На 18 липня, Національный банк України встановив офиційний курс гривні до американського долара на рівні 41,87 грн/$.
we.ua - Курс валют НБУ. Долар йде вгору
Gazeta.ua on gazeta.ua
Долар подорожчав, а курс євро пішов униз
Національний банк України на 5 коп. підняв курс долара до гривні. Офіційний курс на 18 липня встановили на рівні 41,86 грн за 1 долар, свідчать дані на сайті НБУ. Водночас курс євро становить 48,45 грн за 1 євро. Це на 6 коп. нижче, ніж учора. Польський злотий впав на 1 коп. Офіційний курс встановили на рівні 11,38. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політика Трампа послабила долар до рівня 1973 року В обмінниках долар продають у середньому за 41,45 грн. Купують за 41,8 грн. За євро в обмінниках пропонують 48,5 грн. Продають за 49,15 грн. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
we.ua - Долар подорожчав, а курс євро пішов униз
AgroReview on agroreview.com
Офіційний курс гривні до долара і євро: дані НБУ на 18 липня 2025 року
Національний банк України оприлюднив офіційні курси основних валют на п’ятницю, 18 липня 2025 року. Курс долара США по відношенню до гривні встановлено на рівні 41,87
we.ua - Офіційний курс гривні до долара і євро: дані НБУ на 18 липня 2025 року
24 Канал on 24tv.ua
Офіційне євро стрімко дешевшає: НБУ знову опустив валюту
За останню добу НБУ опустив курси валют в ціні. Долар втрати не багато – всього 1 копійку, а от євро подешевшало на майже 30 копійок й становить 48,51 гривні, що суттєво менше аніж рекордні показники, які були раніше. Крім того, регулятор продовжить опускати валюти надалі. Повний текст новини
we.ua - Офіційне євро стрімко дешевшає: НБУ знову опустив валюту
Цензор.НЕТ on censor.net
Бізнес погіршив очікування щодо економічного розвитку порівняно з початком року, – НБУ
Бізнес в Україні в другому кварталі цього року зберіг позитивні оцінки ділової активності в наступні 12 місяців. Втім, Індекс ділових очікувань підприємств (ІДО) становив 103,1% порівняно зі 108,2% у першому кварталі 2025 року.
we.ua - Бізнес погіршив очікування щодо економічного розвитку порівняно з початком року, – НБУ
Українська правда on epravda.com.ua
Бізнес позитивно оцінює подальшу ділову активність – НБУ
Еспресо on espreso.tv
Урядова прем’єра. Що відомо про Юлію Свириденко, яка очолила уряд
Минув рік відтоді, коли з'явились чутки про те, що перша віцепрем'єрка Юлія Свириденко замінить Дениса Шмигаля на посаді прем'єра, до її офіційного призначення.  Утім впродовж цього року вона фактично була першою скрипкою в уряді. Саме вона брала участь практично в усіх важливих міжнародних зустрічах та переговорах. І саме їй доручили вести переговори зі США щодо так званої ресурсної угоди зі США після знаменитої перепалки в овальному кабінеті. Тож саме Свириденко врешті підписувала цю угоду. Україна і США підписали угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови, фото: Юлія Свириденко14 липня президент Володимир Зеленський повідомив, що запропонував віцепрем'єрці Юлії Свириденко очолити уряд. "Вдячна Президенту Володимиру Зеленському за довіру — і за можливість служити Україні в цей вирішальний час", - написала вона після зустрічі з Зеленським, охарактеризувавши завдання, які поставив перед нею президент."Рішення про призначення прем'єр-міністра України ухвалює Верховна Рада. Готуємось до взаємодії з парламентом та до представлення відповідних урядових кроків. Пропозиції щодо кандидатур членів уряду оголошу незабаром", - додала вона, давши зрозуміти, що Офіс президента уже ухвалив і голосування у Раді - лише формальність. 17 липня Верховна Рада підтримала її призначення. фото: t.mе/V_Zеlеnskіy_оffісіаlНагадаємо, у крісло віцепрем'єрка вона потрапила саме з Офісу президента. Юлія Свириденко потрапила у Кабмін у  2019 році. Спочатку її призначили на посаду заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Міністерство тоді очолював Тимофій Милованов. У липні 2020 вона стала першим заступником міністра, а уже в грудні того ж року – заступником керівника Офісу президента України. Заступницею Андрія Єрмака вона пропрацювала майже рік і 4 листопада 2021 року її призначили першою віцепрем’єр-міністеркою та міністеркою економіки. Фото: Fасеbооk Юлії СвириденкоЩо відомо про сім’ю Юлії СвириденкоУ свої 39 років Юлія Свириденко встигла попрацювати у бізнесі, однак ставку зробила на державну службу. Це й не дивно, адже покійний батько міністерки Анатолій Свириденко багато років був головою Чернігівського територіального відділення Антимонопольного комітету. У Київському національному торговельно-економічному університеті вона здобула кваліфікацію магістра з менеджменту антимонопольної діяльності.Рідний дядько Юлії Свириденко Валерій Свириденко працює в Апараті Ради національної безпеки й оборони України на посаді експерта. Рідний брат міністерки Віталій Свириденко займається бізнесом. У 2020 році він був обраний депутатом Чернігівської обласної ради від "Слуги Народу", однак у 2023 році склав повноваження.Юлія Свириденко була заміжня за чернігівським підприємцем Сергієм Дерлеменком, однак у 2022 році пара розлучилась. Вже у декларації за 2023 рік як члена сім’ї Юлія Свириденко вказала лише доньку Софію.Три роки працювала у КитаїЗа даними чернігівського видання "Високий Вал", після закінчення університету у 2008 році й до 2011 вона встигла попрацювати в українсько-андорському спільному підприємстві "АМП",  Чернігівському бюро технічної інвентаризації, Чернігівській обласній дистрибуторській компанії Сhеrnіhіv Lаw Dіvіsіоn, банку "Демарк" та  (Чернігів), ТОВ "Чернігівторг". А у 2011 році поїхала в Китай, де впродовж трьох років була головою Постійного представництва Чернігова у Китайській Народній Республіці. На цій посаді займалася поширенням інформації щодо природного, економічного та інвестиційного потенціалу м. Чернігова та Чернігівської області з метою залучення інвестицій в регіон. Після повернення з Китаю Юлія Свириденко стала заступником директора ТОВ "Ековтор", що виробляло поліефірне волокно з пластику. Саме з цієї посади майбутня міністерка потрапила на державну службу. У 2015 році вона стала радником голови Чернігівської державної адміністрації, яку на той момент очолював Валерій Куліч. Згодом Куліч призначив її директоркою департаменту економічного розвитку ОДА, а потім своєю першою заступницею.Фото: "Високий вал"Юлія Свириденко у Чернігівській ОДА у 2015 Що кажуть про Свириденко її колишні підлеглі у Чернігівській ОДАДепартамент економічного розвитку Юлія Свириденко очолила, коли їй було 29. І буквально розворушила установу. "Вона була такою правильною дівчинкою з правильної сім’ї. Батько при посаді, мама теж в облраді. Звичайно, їхні знайомства допомогли їй з роботою, але вона постійно намагалась довести, що гідна. Чула закиди, що вона ідеальний виконавець, але не має власної ініціативи. Нам вона свого часу здавалась аж занадто ініціативною", – розповіла Еспресо одна з її колишніх колег з Чернігівської ОДА."Я була її заступником і можу схарактеризувати її здібності як керівника лише з позитивного боку, – розповіла у коментарі Еспресо  заступниця директора департаменту економрозвитку Чернігівської ОДА Світлана Полторацька. – Наш колектив під її керівництвом виріс на кілька голів. Вона постійно самовдосконалюється, розвивається і стимулює до цього підлеглих. За її керівництва отримала можливість навчатись, брати участь у нових проєктах. Вона справді новатор і дуже цікава особистість. Я це кажу не для тощо, аби підлеститись. У неї немає обмежень, вона не боїться викликів. Якщо у неї буде гарна команда вона справиться з будь-яким завданням".Світлана Полторацька характеризує міністерку саме як хорошого керівника команди."Вона абсолютно неконфліктна, толерантна, вміла знайти золоту середину. Попри те, що вона давала непрості завдання, з нею комфортно було працювати. Вона слухала і чула, – а це для керівника дуже важливо", – каже Світлана Полторацька.Після відставки голови ОДА Валерія Куліча, Юлія Свириденко кілька місяців була в.о голови. Саме у цей час сталась одна з найбільших надзвичайних ситуацій на Чернігівщині – вибухи на військових складах в Ічні. Сам Куліч казав, що Свириденко, яку він привів в ОДА, добре справилась з цим викликом. Пізніше уміння справлятись з надзвичайними ситуація пригодиться їй в уряді. Однак тоді головою адміністрації її так і не призначили, хоча вона дуже цього прагнула. Відтак у 2018 році звільнилась з ОДА і пішла працювати у "Сідко Україна", яке спеціалізується на торгівлі зерном і виробництві кормів для тварин. Співвласниками цієї компанії є ексголова ОДА Куліч та Ірина Атрощенко – дружина екснардепа та на той час мера Чернігова Віталія Атрощенка. Таким чином Юлія Свириденко була у добрих стосунках з першими особами області. "У бізнесу були великі сподівання саме на Свириденко"Віцепрезидентка Українського союзу промисловців та підприємців, голова комісії УСПП з питань економічної політики Юлія Дроговоз заявляла Еспресо, що у бізнесу уже були великі сподівання на Свириденко, коли вона стала першою віцепрем’єркою."Свого часу у бізнесу було багато сподівань саме на Юлію Свириденко. Її класно послухати, вона говорить правильні речі, але що далі? Вона до цього була першим віцепрем’єром – другою людиною у Кабміні. Від того, що Свириденко стане першою людиною в уряді, коли ним і так керує Офіс президента, нічого не зміниться", – каже Юлія Дроговоз.За її словами, важко вимагати зміни в економіці від одного міністра, коли фактично, економікою керує міністерство фінансів, НБУ та Офіс Президента."Ми розуміємо, що зараз війна і на економіку дуже велике навантаження і не ті умови, які потрібні для розвитку бізнесу та пожвавлення економічної активності. І тут питання навіть не у персоналії міністра, а взагалі у політиці уряду. Економікою у нас, по-суті, керує міністерство фінансів і НБУ. Мінфін каже: у нас тут грошей не вистачає, і всі вмить забувають про економіку,  і думають, які зібрати гроші, як це відбувається зараз, – каже Юлія Дроговоз. – У нас проблема у тому, що у нас нема самостійних урядовців, які б виконували свої функції виходячи зі своїх повноважень та завдань. Важливо, аби міністр чи прем’єр-міністр була не номінальна посада, а самостійна людина, яка має свої принципи й погляди, у якої на першому місці будуть саме інтереси держави. І при цьому їй ніхто не заважатиме. Особливо Офіс президента, який не просто впливає на уряд, а втручається у його роботу". Натомість заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло вважає, що Міністерство економіки під керівництвом Юлії Свириденко працює доволі ефективно."Я не коментую персоналії. Але можу сказати, що в умовах війни зі своїми основними завданнями Міністерство економіки справляється. Зважаючи на ті гострі пожежні завдання, які постають постійно перед мінекономіки, я вважаю, що вони працюють ефективно, – каже Еспресо Ярослав Жаліло. – Вимагати від Міністерства економіки під час війни якихось стратегічних рішень складно. Я просто знаю, наскільки воно зав’язане на оперативно-пожежну діяльність. Для стратегування потрібна більша взаємодія між відомствами. Тому зараз важлива консолідація різних відомств: Мінекономіки, Міненерго, Мінінфраструктури, Мінсоцполітики".
we.ua - Урядова прем’єра. Що відомо про Юлію Свириденко, яка очолила уряд
New Voice on biz.nv.ua
Курс валют НБУ. Євро падає
На 17 липня, Національный банк України встановив офиційний курс гривні до американського долара на рівні 41,81 грн/$.
we.ua - Курс валют НБУ. Євро падає
24 Канал on 24tv.ua
Офіційне євро втрачає позиції: НБУ встановив курси валют
За останню добу офіційний курс долара втратив в ціні всього 1 копійок, а курс євро – 9 копійок. На 17 липня НБУ очікує, що долар залишатиметься в межах традиційної позначки, а євро суттєво подешевшає. Повний текст новини
we.ua - Офіційне євро втрачає позиції: НБУ встановив курси валют
Gazeta.ua on gazeta.ua
Євро стрімко подешевшав, що з доларом
Національний банк України на 1 коп. знизив курс долара до гривні. Офіційний курс на 17 липня встановили на рівні 41,81 грн за 1 долар, свідчать дані на сайті НБУ. Водночас курс євро становить 48,51 грн за 1 євро. Це на 29 коп. нижче, ніж учора. Польський злотий впав на 8 коп. Офіційний курс встановили на рівні 11,39. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політика Трампа послабила долар до рівня 1973 року В обмінниках долар продають у середньому за 41,45 грн. Купують за 41,8 грн. За євро в обмінниках пропонують 48,55 грн. Продають за 49,3 грн. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
we.ua - Євро стрімко подешевшав, що з доларом
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules