Національний банк України на 5 коп. підняв курс долара до гривні. Офіційний курс на 11 липня встановили на рівні 41,82 грн за 1 долар, свідчать дані на сайті НБУ. Водночас курс євро становить 48,97 грн за 1 євро. Польський злотий виріс на 1 коп. Офіційний курс встановили на рівні 11,52. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політика Трампа послабила долар до рівня 1973 року В обмінниках долар продають у середньому за 41,45 грн. Купують за 41,7 грн. За євро в обмінниках пропонують 48,55 грн. Продають за 49,4 грн. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
Вартість бензину та дизелю на українських АЗС за останній місяць стрімко зросла і наразі не демонструє тенденцій до зниження. Зафіксоване підвищення становить у середньому до 5 грн за літр, передає Консалтингова група "А-95", передає ЕП. Підвищення цін почалося на початку червня. Саме тоді відбулися перші авіаудари Ізраїлю по Ірану, які призвели до різкого зростання вартості нафти на світових ринках. Нафта Вrеnt подорожчала одразу на 13% і перевищила позначку $78 за барель - це був найрізкіший стрибок цін із березня 2022 року. До моменту початку ескалації середня ціна дизелю в Україні становила 52,5 грн за літр, звичайного бензину А-95 - 54,59 грн, а преміального - 58,89 грн. Після початку конфлікту відбулося поступове зростання цін у роздробі. Вже до 24 червня дизель здорожчав до 55,96 грн за літр, А-95 - до 58,90 грн, а преміум - до 63,12 грн. Ціни досягли локальних максимумів і з того часу залишаються стабільно високими. Цікаво, що протягом цього ж періоду світова ціна на нафту Вrеnt злетіла до $78, потім впала до $66, а згодом втрималась на рівні нижче $70 за барель. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зафіксували зростання цін на бензин на АЗС Попри це, в Україні ціни не повертались до попередніх значень. За словами директора "А-95" Сергія Куюна, причина полягає у стійко високих цінах на нафтопродукти в Європі, звідки Україна закуповує пальне. "Після стрімкого зростання, яке викликав конфлікт на Близькому Сході, на європейському ринку було коротке зниження. Але далі ціни знову почали зростати. Наприклад, бензин уже перевищив пікові значення червня - зараз це 785 доларів за тону, тоді як у середині червня було 770. Дизель також тримається на високому рівні", - пояснив експерт. Куюн не бачить причин для зниження цін. Він зазначає, що вартість закупівлі залишається значною, попит впав, а прибутковість заправок скоротилась. "Ціни під напругою. В поточній ситуації є більше підстав говорити про подальше зростання. Було б добре, якби вартість хоча б стабілізувалась на поточних рівнях", - підсумував фахівець. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
За останню добу американська валюта втратила 7 копійок, у той час як європейська валюта подешевшала на понад 20 копійок. НБУ очікує, що з 11 липня валюти трішки подорожчають, але це коливання не буде занадто суттєвим. Повний текст новини
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
Національний банк України на 5 коп. підняв курс долара до гривні. Офіційний курс на 11 липня встановили на рівні 41,82 грн за 1 долар, свідчать дані на сайті НБУ. Водночас курс євро становить 48,97 грн за 1 євро. Польський злотий виріс на 1 коп. Офіційний курс встановили на рівні 11,52. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політика Трампа послабила долар до рівня 1973 року В обмінниках долар продають у середньому за 41,45 грн. Купують за 41,7 грн. За євро в обмінниках пропонують 48,55 грн. Продають за 49,4 грн. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
Судова тиша й зарплата 641 тисяча гривень: що відомо про справу головного юриста НБУ Олександра ЗимиГоловний юрист НБУ Олександр Зима, підозрюваний у зловживанні службовим становищем, продовжує працювати та отримувати високу зарплату. Розслідування триває майже два роки, але підозра йому досі не вручена.
В Національному банку України повідомили, що скоро кожний переказ, через термінал, Укрпошту, мобільний застосунок тощо, прийдеться зазначати свій індивідуальний податковий номер (ІПН). Отже, на сайті НБУ оприлюднено проєкт постанови, яка встановлює єдині вимоги до оформлення платіжних інструкцій при переказах без відкриття рахунку. До таких операцій належать: сплата комунальних платежів у банку або через Укрпошту; грошові […] Сообщение Тепер для переказу на картку знадобиться податковий код: нововведення для всіх українців появились сначала на ТехноФан.
Голова Національного банку України Андрій Пишний воліє зберігати свої заощадження у валюті. Про це свідчить електронна декларація посадовця за 2024 рік. Так, на банківському рахунку в Ощадбанку Пишний задекларував 2 519999 грн. Між тим, в тому ж банку голова НБУ зберігає 204666 доларів США, що за нинішнім курсом складає приблизно 8 595 972 грн. Ще 49 000 доларів та 42 000 євро Пишний зафіксував у готівці. Цікаво, що готівкових збережень у гривні у голови Нацбанку немає.
Поки НБУ змінює курс долара у бік здорожчання, то курс євро після рекордного росту опускається в ціні. На завтра регулятор опустив європейську валюту вперше за довгий час нижче 49 гривень. Повний текст новини
У червні 2025 року темпи зростання споживчих цін в Україні знизилися до 0,8% проти 1,3% у травні, повідомила Державна служба статистики на своєму сайті. Про це повідомила Державна служба статистики. За даними відомства, у червні минулого року інфляція становила 2,2%, тож у річному вимірі показник уперше за останні 12 місяців зменшився - до 14,3% у червні з 15,9% у травні, 15,1% у квітні та 14,6% у березні. Зазначається, що інфляція в Україні, яка знизилася до 5,1% у 2023 році після стрибка роком раніше до 26,6%, за підсумками 2024 року зросла до 12%. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Платять більше, а живеться гірше: українців накриває інфляція НБУ у квітні вдруге цьогоріч погіршив прогноз інфляції на 2025 рік - тепер із 8,4% до 8,7% та зберіг очікування її повернення до цільового рівня 5% у 2026 році. Регулятор очікував, що за підсумками другого кварталу інфляція знизиться до 13,7%, третього - до 12,3%, тоді як базова інфляція становитиме відповідно 12,7% та 11,4%. На початку червня Нацбанк заявив, що інфляція в Україні у травні 2025, ймовірно, сягнула локального максимуму та дещо перевищила прогнозну траєкторію регулятора, зокрема через сезонні чинники та зростання виробничих витрат бізнесу. У червні 2025 року середні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в Україні зросли на 23,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це значно перевищує загальний рівень інфляції, який минулого місяця сповільнився до 14,3%.
Національний банк України на 7 коп. знизив курс долара до гривні. Офіційний курс на 10 липня встановили на рівні 41,77 грн за 1 долар, свідчать дані на сайті НБУ. Водночас курс євро становить 48,84 грн за 1 євро. Польський злотий впав на 4 коп. Офіційний курс встановили на рівні 11,51. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політика Трампа послабила долар до рівня 1973 року В обмінниках долар продають у середньому за 41,45 грн. Купують за 41,7 грн. За євро в обмінниках пропонують 48,55 грн. Продають за 49,6 грн. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
Голова Національного банку України Андрій Пишний закликає громадян підтримувати національну валюту. Але сам надає перевагу інвестуванню у долари та євро. За даними з його декларацій, понад 90% заощаджень родини Пишного — у валютних активах.
У 2025 році середні зарплати в Україні зросли більш ніж на 20% порівняно з минулим роком. Водночас реальні доходи населення, тобто з урахуванням інфляції, демонструють негативну динаміку. Про це йдеться в липневому макроекономічному та монетарному огляді Національного банку України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прожитковий мінімум в Україні є абстрактним - Гетманцев НБУ зазначає, що стрімке зростання номінальних зарплат спричинене гострим дефіцитом кадрів. Однак зростання реальних доходів сповільнюється: у першому кварталі 2025 року реальні зарплати зросли на 9,2% у річному вимірі, тоді як у другому кварталі темпи суттєво знизилися. Особливе занепокоєння викликає ситуація з доходами пенсіонерів. Згідно з оцінками НБУ, реальні пенсійні доходи почали знижуватися ще з другої половини 2024 року. Основна причина - прискорення інфляції, яка знецінює фіксовані соціальні виплати. Через затримку з оновленням офіційної статистики, НБУ використовував непрямі індикатори для оцінки динаміки доходів: середній розмір пенсій, розрахункові зарплати для нарахування пенсій, а також обсяги надходжень єдиного соціального внеску (ЄСВ) та податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Уряд України очікує суттєве зростання рівня оплати праці протягом найближчих трьох років. Згідно з Бюджетною декларацією на 2026-2028 роки середня заробітна плата у країні може зрости в 1,5 раза - до майже 40 тис. грн на місяць у 2028 році. Крім того, уряд планує щорічно підвищувати розмір мінімальної зарплати. Зростання мінімальної зарплати супроводжуватиметься збільшенням прожиткового мінімуму.