Search trend "Литвиненко"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
Секретар РНБО обговорив з прем'єром Естонії безпекову ситуацію та оборонні пріоритети
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко провів зустріч з делегацією Естонської Республіки на чолі з прем’єр-міністром Крістеном Міхалом, під час якої обговорили безпекову ситуацію та економічні й оборонні пріоритети.  
we.ua - Секретар РНБО обговорив з прем'єром Естонії безпекову ситуацію та оборонні пріоритети
На Кубку світу з акробатичного рок-н-ролу українці здобули чотири призових місця
Збірна України здобула дві «золотих» і дві «срібних» медалі з акробатичного рок-н-ролу у словенському місті Любляна. Про це повідомили у Міністерстві молоді та спорту. Фінал Кубка світу У категорії «Рок-н-рол пари» (юніори): У категорії «Рок-н-рол пари» (юнаки) Максим Шпеньков і Віра Литвиненко посіли друге місце. Читайте також: «Я працюю з нашим майбутнім»: як у селищній […] Тhе роst На Кубку світу з акробатичного рок-н-ролу українці здобули чотири призових місця арреаrеd fіrst оn ШоТам.
we.ua - На Кубку світу з акробатичного рок-н-ролу українці здобули чотири призових місця
Секретар РНБО зустрівся із делегацією МЗС Бельгії
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко обговорив із делегацією МЗС Королівства Бельгія реалізацію Формули миру та безпекову ситуацію.
we.ua - Секретар РНБО зустрівся із делегацією МЗС Бельгії
Вlооmbеrg оприлюднив дані розвідки США про вбивства опонентів Путіна за кордоном
Про це йдеться у звіті дирекції Національної розвідки США, який був частково розсекречений на запит журналіста Вlооmbеrg. У документі перераховано низку вбивств, які, на думку американської розвідки, роками здійснювали російські спецслужби. При цьому вбивства санкціонував особисто Путін. Видання додає: співробітники американської розвідки на умовах анонімності й раніше заявляли про те, що, ймовірно, деякі з таємничих смертей протягом багатьох років були частиною кампанії Путіна з убивства своїх ворогів. Тепер ці припущення отримали документальне підтвердження.Відповідно до звіту, "перший явний випадок", коли Путін замовив убивство за кордоном, стався 2004 року в Катарі. Там пару офіцерів російської військової розвідки засудили за вбивство лідера самопроголошеної Чеченської республіки Ічкерія Зелімхана Яндарбієва, якого Сполучені Штати й ООН визнали терористом.Наступний у переліку –  колишній співробітник ФСБ Олександр Литвиненко. Він помер від променевої хвороби в Лондоні 2006 року внаслідок отруєння радіоактивним полонієм. Після цього випадку представники розвідки США дійшли висновку, що "Росія має можливість вбивати людей за допомогою хімічних і біологічних агентів" і має засоби для відстеження дисидентів і перебіжчиків.Ще одним згаданим у переліку є російський бізнесмен Олександр Перепеличний. Він помер у Великій Британії 2012 року, незадовго до того, як мав дати свідчення у справі про мережу відмивання грошей у Європі, до якої були причетні російські чиновники. Американська розвідка вважає, що його вбили за допомогою біологічного токсину, хоча британська поліція, яка розслідувала смерть Перепеличного, не знайшла достатніх доказів цього.У списку також є імена інших високопоставлених осіб, яких Путін, імовірно, наказав убити. Серед них – Олександр Бєднов, луганський бойовик, ватажок загону "Бетмен". Броньований автобус, у якому їхав Бєднов, розстріляли озброєні люди. Причиною розстрілу окупантська прокуратура назвала те, що Бєднов і його підлеглі відмовилися виконувати вимоги терористичного угруповання "ЛНР". Проте справжньою причиною радше стали розбіжності Бєднова з тодішнім ватажком терористичної "ЛНР" Ігорем Плотницьким. Принаймні розвідка США припускає, що Бєднов і ще кілька помітних лідерів донецьких і луганських сепаратистів убиті за наказом Кремля, щоб зміцнити російський контроль у регіоні.Автори звіту зазначають, що Кремль використовує спецслужби за кордоном, щоб усувати тих, кого вважає загрозою режиму. Також вони додають, що мають дані причетність російської владної верхівки до інших убивств противників Путіна, але ці дані менш повні. Водночас експерти розвідки вважають, що такі вбивства з високою імовірністю триватимуть і надалі.Посольство Росії у Вашингтоні не відповіло на запит агентства Вlооmbеrg із проханням прокоментувати цю інформацію.
we.ua - Вlооmbеrg оприлюднив дані розвідки США про вбивства опонентів Путіна за кордоном
Полтавка врятувалася під час ракетного удару по Одесі 18 листопада: що пригадує
18 листопада полтавка Аліса Литвиненко – дружина військовослужбовця, вийшла з кафе в Одесі, куди за хвилину прилетіла російська ракета. Так врятувала собі життя
we.ua - Полтавка врятувалася під час ракетного удару по Одесі 18 листопада: що пригадує
"Іноді зв'язок між людьми, інституціями - втрачений": Зеленський оцінив дію закону про мобілізацію
Про це він сказав в інтерв'ю Українському радіо.За словами президента, він по-різному оцінює сторони закону про мобілізацію, з моменту набуття чинності якого у ці дні минає пів року."Знаєте, життя і папір… Хоч так не можна, напевно, казати про закони, але в реальності все трішечки по-іншому. Закони є для того, щоб жити за правилами. Але якщо ті чи інші норми законодавства не підтримані суспільством, передусім — представниками війська, деякі речі треба трішечки коригувати", - прокоментував Зеленський.Він розповів, що, згідно з доповідями про мобілізацію на ставці, є речі, які повинні владнати, є — які йдуть, як і були заплановані. "Війна — це виклик, мобілізація — це виклик, бронювання — це виклик. Треба знайти баланс, щоб не втратити єдність у війську і в суспільстві. Бо іноді зв'язок між людьми, інституціями — втрачений. І в такі кричущі моменти, кризові, авжеж я повинен включатися. Я це роблю. Не втратити зв'язок між воїном і громадянином в тилу. І ще складні виклики — не втратити єдність українців, які з різних причин перебувають за кордоном", - зазначив лідер України.Читайте також: У застосунку Армія+ запрацювала функція подачі рапорту на зміну місця службиСекретар РНБО Олександр Литвиненко заявляв, що мобілізувати планується ще близько 160 тисяч людей, на що Зеленський відповів, що здивований, адже не знав, що секретар РНБО розповсюджує цю інформацію. Президент підкреслив, що говорити точну цифру — це неправильно."Усі ці питання не вирішував один закон. Наприклад, з сьогоднішнього дня запрацюють переведення — це просто так співпало. Я не погоджуюсь з цифрами. Не можна говорити про точну цифру, бо є питання завдання. Якщо не вистачає людей на фронті, — це відповідь, чи мобілізували сотні тисяч людей чи ні. Чи я знаю, скільки мобілізували після цього закону? Так. Чи достатньо? Ні. Чому? Ну, тому що, все ж таки, найголовніше — люди. Хочеться, щоб з такими кроками все робили з розумом. А тому, якщо не вистачає, то точно ніякі пів мільйона ніхто не мобілізував", - пояснив президент.Кабінет міністрів України в п'ятницю, 15 листопада, провів аудит критичних підприємств та організацій, які мають право бронювати співробітників. Новий порядок бронювання діятиме з 1 грудня.
we.ua - Іноді зв'язок між людьми, інституціями - втрачений: Зеленський оцінив дію закону про мобілізацію
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
"Покоління, з яким нам відбудовувати країну": Корнієнко пояснив, чому мобілізаційний вік не буде меншим за 25 років
Про це він заявив в інтерв'ю Rаdіо NV.За його словами, міжнародні партнери неодноразово запитували про можливість зниження мобілізаційного віку. Корнієнко підкреслив, що період з 2005 по 2013 роки характеризувався високою народжуваністю, проте з 2013 року спостерігається значне її зниження. Враховуючи це, чоловіки віком від 25 до 60 років розглядаються як ключова демографічна група, необхідна для відбудови країни після війни.Читайте також: "Мобілізовувати мають молоде покоління": командир екіпажу БПЛА Отченаш про необхідність призову ще 160 тис. людей"Одна з відповідей, яку я особисто давав, що в нас трошки інша демографічна ситуація, ніж була колись десь, коли це реалізовувалося. Тому що приводяться приклади інших воєн. Ми пояснюємо, що в нас демографічна яма, - пояснив він. - Тому це наше золоте покоління, з яким нам відбудовувати країну, з яким нам працювати".Довідково: Відповідно до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" військовозобов’язаними є особи чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які можуть бути призваними на військову службу під час мобілізації.Крім того, в Україні мобілізація за бажанням можлива з 18 років, а вікова категорія 50-60 років також має свої особливості. Чоловіків від 50 до 60 років мобілізують установленим порядком. Це означає, що громадяни віком понад 50 років, які не мають звільнення від військової служби за станом здоров'я або інших законних підстав, підлягають мобілізації на загальних умовах.29 жовтня стало відомо, що секретар РНБО Олександр Литвиненко заявив про необхідність призвати в Україні ще 160 тис. людей для того, щоб укомплектувати до 85% військових частин.
we.ua - Покоління, з яким нам відбудовувати країну: Корнієнко пояснив, чому мобілізаційний вік не буде меншим за 25 років
Голова БФ "Повернись живим" Чмут сказав, чи достатньо буде мобілізувати 160 тис. людей
Про це він сказав в інтерв'ю DW.На думку Чмута, в Україні потрібно мобілізувати 500 тис. людей."У нас бригада може бути укомплектована на 50%. А якщо запитати у комбата, скільки стрільців і безпосередньо піхоти, то в роті може бути 15, 20, 25 людей. Але на паперах людей нібито багато. У вас укомплектований штаб, тил, зв’язок, безпілотники, снайпери, розвідники, трохи артилерії, мінометники тощо. Але піхоти немає", - заявив голова фонду.На його переконання, в нинішніх реаліях важлива не якість, а кількість людей."Ми вже давно не говоримо про якість людей. Ми просто говоримо про якихось людей. Оці цифри - вони просто цифри. Вони дуже відірвані від реальності. 500 тисяч - це адекватна цифра", - висловився Чмут.19 грудня президент Володимир Зеленський на пресконференції за підсумками 2023 року заявив, що Генштаб звернувся з питанням мобілізації додаткових 450-500 тис. українців.Верховна Рада України на засіданні 11 квітня 2024 року ухвалила в цілому законопроєкт про вдосконалення процедури мобілізації. За це віддали свої голоси 283 нардепи. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, а 17 квітня документ опублікували в офіційному парламентському виданні "Голос України". Закон набув чинності 18 травня.29 жовтня 2024 року секретар РНБО Олександр Литвиненко заявив про необхідність призвати в Україні ще 160 тис. людей для того, щоб укомплектувати до 85% військових частин.
we.ua - Голова БФ Повернись живим Чмут сказав, чи достатньо буде мобілізувати 160 тис. людей
Шкодує про співпрацю з росіянами: де зараз зірка "Лікарки за покликанням" Вікторія Литвиненко
Українська акторка Вікторія Литвиненко брала участь у чималій кількості проєктів, серед яких "Перші ластівки", "Впізнай мене" та "Колір пристрасті". Втім, був період у житті зірки, коли вона знімалася в російському проєкті. Повний текст новини
we.ua - Шкодує про співпрацю з росіянами: де зараз зірка Лікарки за покликанням Вікторія Литвиненко
Відновлення енергетики: секретар РНБО обговорив з делегацією GLОВSЕС допомогу Україні
Секретар РНБО Олександр Литвиненко обговорив із делегацією міжнародного недержавного аналітичного центру GLОВSЕС на чолі зі старшим віцепрезидентом Джоном Бартером надання допомоги для відновлення енергосистеми України.
we.ua - Відновлення енергетики: секретар РНБО обговорив з делегацією GLОВSЕС допомогу Україні
Потрібно негайно ухвалити жорсткі законодавчі рішення й криміналізувати ухилення від мобілізації, - екскомандир Дикий
Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо"."Влітку був підйом і мобілізації, і добровільного рекрутингу - десь до 35 тисяч на місяць. У вересні та жовтні цифри просіли до рівня нижче травня минулого року. Сьогодні ми набираємо в півтора раза менше людей за місяць, ніж за цей самий час становлять наші санітарні втрати. Українська армія фізично тане, і це веде нас до катастрофи.160 тисяч до нового року - це те, що зараз критично необхідно. Залужний ще восени 2023 року озвучив цифру півмільйона. З того часу не тільки нічого на краще не змінилося, а стало значно гірше. Тобто, якщо рік тому нам були потрібні півмільйона, то зараз терміново треба мінімум стільки", - зауважив Дикий. За словами колишнього командира взводу батальйону "Айдар", потрібно негайно ухвалити дуже жорсткі законодавчі рішення щодо мобілізації."Перше – це встановлення граничного терміну служби, друге рішення – це криміналізація ухилення. Не адміністративний штраф 25 тисяч, а тюремний термін. Тобто є вибір – чотири роки в пікселі й повертаєшся героєм, або чотири роки на зоні безплатною робочою силою і з тавром засудженого до кінця життя", - наголосив Дикий.  19 грудня президент Володимир Зеленський на пресконференції за підсумками 2023 року заявив, що Генштаб звернувся з питанням мобілізації додаткових 450-500 тис. українців.Верховна Рада України на засіданні 11 квітня 2024 року ухвалила в цілому законопроєкт про вдосконалення процедури мобілізації. За це віддали свої голоси 283 нардепи. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, а 17 квітня документ опублікували в офіційному парламентському виданні "Голос України". Закон набув чинності 18 травня.Секретар РНБО Олександр Литвиненко заявив про необхідність призвати в Україні ще 160 тис. людей для того, щоб укомплектувати до 85% військових частин.
we.ua - Потрібно негайно ухвалити жорсткі законодавчі рішення й криміналізувати ухилення від мобілізації, - екскомандир Дикий
"Мобілізаційний резерв ще є": адвокатка Аніщенко пояснила, кого мобілізують, щоб призвати необхідних 160 тис. людей
Про це вона розповіла в етері Еспресо."По суті ми розуміємо, коли не розглядається питання про бронювання працівників, особи, у яких закінчилося бронювання, підлягають мобілізації. І тим паче якщо вони під час отримання першого бронювання проходили військово-лікарську комісію, то по суті їм ВЛК уже не потрібно проходити, їхня інформація наявна в ТЦК. І відповідно, якщо у них немає бронювання, закінчився термін, то вони підлягають обов’язковій мобілізації, про що буде дійсно відпрацьовано цей план, і ця кількість осіб буде забрана з тих осіб, які зараз працевлаштовані на підприємствах, відносно яких розглядається питання щодо надання їм продовження статусу критичності, але немає бронювання. І відповідно ці працівники підлягають обов’язковій мобілізації, бо в них немає підстав для того, щоб не служити", - розповіла вона.Катерина Аніщенко також вважає, що мобілізовувати будуть тих, кому відмовили у довідці про відстрочку від призову. "Крім того, ми зараз також розуміємо, що є категорія військовозобов’язаних осіб, яким було відмовлено у видачі довідки про надання відстрочки від мобілізації. Зокрема і в мене є така категорія клієнтів, наприклад, два брати звернулися із заявами до ТЦК з метою отримати відстрочку від мобілізації, один по догляду за батьком з інвалідністю, другий - по матері, у якої також друга група інвалідності. Проте ТЦК одному з них відмовляє. Пакети документів було подано просто ідентичні, звідки цей такий рандомний момент в ТЦК незрозуміло. І відповідно ми також розуміємо, що поки ми будемо оскаржувати цю відмову в ТЦК в суді, то це не зупиняє процес мобілізації, і відповідно військовозобов’язаний підлягає мобілізації - така категорія осіб також буде підлягати мобілізації", - зазначила адвокатка.Також вона нагадала про зміни до Кримінального кодексу. "Крім того, ми також розуміємо, що з урахуванням змін у Кримінальний кодекс, де було передбачено, що особи, які отримали вирок і отримали не реальне покарання, а з терміном, де вони можуть відбувати покарання вдома, то вони також підлягають мобілізації. Це були відповідні внесені зміни ще в травні цього року. Тобто в принципі мобілізаційний резерв в країні ще є, і я так розумію, що після перевірки цих документів з цих осіб буде набрана та кількість осіб, про яких ми заслухали від наших законотворців", - додала адвокатка.29 жовтня стало відомо, що секретар РНБО Олександр Литвиненко заявив про необхідність призвати в Україні ще 160 тис. людей для того, щоб укомплектувати до 85% військових частин.
we.ua - Мобілізаційний резерв ще є: адвокатка Аніщенко пояснила, кого мобілізують, щоб призвати необхідних 160 тис. людей
Новий український серіал, у якому головні ролі зіграло подружжя акторів
Драматичний серіал "Лікарка за покликанням" є одним із найновіших українських проєктів, що привертає увагу глядачів. Головні ролі у серіалі виконали відоме подружжя Вікторія Литвиненко та Сергій Стрельников, які успішно передають емоції та складнощі своїх персонажів. Повний текст новини
we.ua - Новий український серіал, у якому головні ролі зіграло подружжя акторів
Нам терміново потрібно змінювати систему мобілізації та підготовки військовозобовʼязаних громадян, - капітан запасу ВМС ЗС України Риженко
Таку думку він висловив в етері Еспресо."Понад 160 тис. особового складу - це додаткові великі кошти. Я б такі коментарі й такі цифри не озвучував би. Набрати людей, для яких немає зброї, буде дуже складно. Втім, всі розуміють, що Сили оборони потребують поповнення. Я бачу це так. Нам потрібно терміново змінити систему мобілізації. Зокрема, змінити роботу ТЦК та ВЛК. Систему мобілізації потрібно змінювати й робити її подібною до тих, які є в скандинавських країнах або в Ізраїлі. Там все будується на діалозі між державою та громадянином. І під час війні саме час це змінювати", - пояснив Риженко.За словами експерта, примусові мобілізаційні заходи є неефективними."На початку війни всі наші громадяни готові були брати до рук зброю і йти захищати країну від агресії. В нас є чудовий досвід. Зокрема, 23 лютого 2024 року в нас був оперативний резерв, який був залучений для відбиття агресії. Понад 200 тис. резервістів миттєво прибули до своїх військових частин. Це тоді врятувало ситуацію. Зараз систему мобілізації терміново потрібно змінювати. Для того, щоб робити конкретні кроки, потрібно ретельно вивчити ситуацію. Нам потрібно готувати оперативні резерви. У Фінляндії при 5 млн населення оперативний резерв складає 1,2 млн громадян. Збройні сили Фінляндії складають 33 тис. особового складу, а в разі початку війни вони можуть активувати свої резерви. Весь оперативний резерв там є підготовленим. Кожен громадянин має військову частину, форму і т.д. В нас же просто зробили облік. Гадаю, що зробити облік і закрити кордони трішки не те, ці кроки не дають тих результатів, на які очікують. Це примусові кроки, які нагадують радянщину. Якщо громадянин дійсно патріотичний і перебуває за кордоном, то він повернеться за потреби. І таких людей було багато. А мати тактику без стратегії є метушнею перед тим, як тебе знищать", - додав він. 29 жовтня стало відомо, що секретар РНБО Олександр Литвиненко заявив про необхідність призвати в Україні ще 160 тис. людей для того, щоб укомплектувати до 85% військових частин.2 листопада учасниця російсько-української війни, керівниця проєкту технологічного посилення Сил безпеки та оборони України Vісtоry Drоnеs Марія Берлінська пояснила своє ставлення до питання можливої мобілізації жінок. 
we.ua - Нам терміново потрібно змінювати систему мобілізації та підготовки військовозобовʼязаних громадян, - капітан запасу ВМС ЗС України Риженко
Південна Корея готується дати Україні зброю: що пишуть світові ЗМІ
Президент Південної Кореї хоче відправити зброю Україні у відповідь на війська КНДР в Росії, пишуть цього тижн світові ЗМІ. Вказують, що у Сеула великі запаси якісного озброєння. Також західні медіа акцентували увагу на тому, що Росія просувається на Донбасі швидше, ніж будь-коли з літа 2022-го. Причини руйнівна дія російських КАБів, брак солдатів і укріплень. Окремо іноземні журналісти дослідили тему американських стартапів, які продають Україні дрони, що обходять російський РЕБ. Gаzеtа.uа більш детально проаналізувала матеріали в західних ЗМІ. "Південна Корея зважується озброїти Україну після відправлення військ Північної Кореї", Тhе Fіnаnсіаl Тіmеs, Велика Британія Досі Сеул опирався проханням західних союзників використати свої величезні запаси зброї, даючи Києву лише нелетальну допомогу. Але розгортання військ КНДР в Курській області РФ змінює розрахунки. Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль вважає участь Пхеньяна у війні загрозою своїй безпеці, бо північнокорейські війська здобудуть цінний досвід на полі бою. Сеул також боїться, що Москва поділиться складними військовими технологіями в обмін на підтримку Пхеньяна. Юн пообіцяв не "сидіти без діла". Сеул направить в Україну делегацію для спостереження за силами КНДР після розмов Юна з українським колегою Володимиром Зеленським. Ліва опозиція Південної Кореї, яка має більшість у парламенті, звинувачує позицію Юна щодо КНДР. Мовляв, він підштовхує Пхеньян в обійми Москви. Вона проти прямого постачання зброї в Україну. "Озброєння України - небезпечна ідея, яка ставиться до життів людей як до пішаків у грі в шахи", - каже голова Демократичної партії Пак Чан Де, стверджуючи, що Південна Корея не має прямого інтересу до війни в Україні. "Юн не має втягувати Південну Корею у проксі-війну з КНДР заради далекої країни. Поглиблення участі Сеула загрожує розгортанням війни на Корейському півострові", - каже Пак. "На Сеул тиснуть іноземні партнери, які вимагають робити більше, і опозиція, яка вимагає робити менше", - каже провідний аналітик Сеульської інформаційної служби Коrеа Рrо Чонмін Кім. Десятилітні приготування Південної Кореї до можливого відновлення бойових дій проти КНДР і величезні виробничі потужності її оборонної промисловості створили великий запас зброї, включаючи артилерійські снаряди, танки, гаубиці та ракети класу "земля-земля". Підтримка Києва з боку Сеула може переломити хід війни Південна Корея, союзник США, регулярно бере участь у самітах НАТО та постачає продукцію для членів Альянсу. Її зброя переважно сумісна з тим, що має ЗСУ. "Підтримка Києва з боку Сеула може переломити хід війни", - каже старший радник консалтингової компанії WеstЕхес Аdvіsоrs, який працював міністром-радником з політичних питань у посольстві США в Сеулі у 2021-2023 роках Генрі Хаггард. "Корейські фірми не тільки виготовляють зброю світового класу, вони також мають виробничі потужності для доставки необхідної зброї зі швидкістю, яка може змінити ситуацію, коли це найбільш необхідно", - каже він. Сеул дав опосередковану підтримку Києву, поповнивши американські запаси артилерійських снарядів калібру 155 мм, доставлених в Україну. "Європейські уряди знають, що Сеул дав Києву більше снарядів, ніж усі країни ЄС разом узяті", - каже експерт з Кореї в Королівському коледжі Лондона Рамон Пачеко Пардо. У четвер Зеленський заявив, що відправляє представника в Сеул, щоб зробити "детальні" запити щодо артилерії та систем ППО. Досі Сеул відмовлявся ініціювати пряму смертоносну допомогу, посилаючись на Закон країни про зовнішню торгівлю, який обмежує експорт зброї "за винятком мирних цілей". Пардо каже, що між Сеулом і Москвою було "розуміння, що Південна Корея не дає летальну допомогу Україні, а Росія обмежує підтримку КНДР". Думаю, уряд Юна дасть смертоносну допомогу, якщо матиме докази, що Росія збільшила підтримку КНДР Цього року посол Росії в Сеулі заявив, що Південна Корея - "одна з найбільш дружніх серед недружніх країн". "Але домовленості втратили силу. Думаю, уряд Юна дасть смертоносну допомогу, якщо матиме докази, що Росія збільшила підтримку КНДР, зокрема передала технології, які допомагають Пхеньяну розробити ракетні, супутникові, космічні та інші високотехнологічні програми", - каже Пардо. Під час зустрічі з міністром оборони США Ллойдом Остіном у Вашингтоні міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хен заявив, що є "висока ймовірність", що КНДР прагне отримати російські оборонні технології в обмін на розміщення своїх військ. Дипломат із ЄС в Сеулі каже, що позиція уряду Південної Кореї щодо поставок зброї "змінилася" після розгортання армії КНДР, "але дуже обережно". "Сеул дочекається результатів президентських виборів у США, перш ніж вирішити, чи посилати зброю", - каже дипломат. Чонмін Кім каже, що адміністрація Юна готується стверджувати, що надання летальної допомоги не вимагає підтримки парламенту та не порушить Закон про зовнішню торгівлю, на тій підставі, що озброєння України сприятиме миру в світі, допомагаючи покласти край війні. Такий крок зустріне спротив громадськості. За опитуванням Gаlluр Коrеа, проведеним незабаром після виявлення військ КНДР у Росії, лише 13% корейців підтримали військову допомогу України, а 66% кажуть, що підтримка має бути лише невійськовою та гуманітарною. У нас був той самий досвід, що в України Але експерт з оборони Інституту політичних досліджень Асан Ян Ук вважає, що пряма військова підтримка допоможе Сеулу погасити історичний борг перед країнами, які направили війська для захисту Південної Кореї під час Корейської війни 1950-х. "У нас був той самий досвід, що в України, коли Північна Корея напала. Тоді світ прийшов нам на допомогу, тож тепер найменше, що можемо зробити здійснити свій вклад у глобальний порядок", - каже Ян. "Стрімкий марш Росії на Донбасі", Тhе Nеw Yоrk Тіmеs, США Більшу частину минулого року російські війська вели криваві штурми позицій ЗСУ, які часто приносили лише обмежені успіхи. Але невпинні атаки починають приносити дивіденди - у жовтні Росія досягла найбільших територіальних здобутків з літа 2022-го. За останній місяць російські війська захопили понад 400 кв км на Донбасі - головному театрі війни. Це дозволило їм взяти стратегічні міста, в яких досі була українська оборона, починаючи з Вугледару на початку жовтня. Ці успіхи допоможуть російській армії убезпечити фланги перед початком наступу на Покровськ - ключовий центр ЗСУ на Донбасі. Швидке просування Росії - разюча зміна, порівняно з ситуацією минулого року, коли фронт залишався здебільшого статичними, обидві сторони розпочинали амбітні наступи, які переважно провалювалися. Але ситуація глухого кута, яка визначила 2023-ий, заклала основу для прогресу Росії тепер. Постійні атаки Росії поступово ослабили ЗСУ до такого рівня, що їх війська настільки розтягнуті, що більше не можуть утримувати деякі позиції, кажуть українські військові аналітики. Ситуація на Донбасі стрімко загострюється За словами військового експерта фінської Вlасk Віrd Grоuр Пасі Пароїнена, половина територіальних здобутків Росії в Україні цього року була досягнута лише за останні три місяці. "Ситуація на Донбасі стрімко загострюється, що дозволяє РФ просуватися вперед, коли знаходить слабкі місця", - каже він. Аналітик Французького фонду стратегічних досліджень Венсан Турре вказує на використання КАБів, які знищують укріплені позиції ЗСУ, і брак українських укріплень у районі, де зараз точаться бої. "Українська оборона все більш зруйнована, а місцевість все більш сприятлива для російських наступів", - каже Турре. ЗСУ також страждають від серйозного браку солдат. Щоб вирішити проблему, секретар РНБО Олександр Литвиненко повідомив у вівторок Верховну Раду, що мобілізують додатково 160 тис. задля підвищення укомплектованості підрозділів до 85%. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Пріоритет один - не допустити поразки": майбутні перспективи України За останні місяці росіяни прорвали українські опорні пункти біля Часового Яру. Росіянам довго заважав канал, що відокремлював місто від околиць і служив природною перешкодою. Недавно, за даними британського міноборони, "дуже ймовірно, РФ перетнула канал і наблизилася до меж міста". В інших місцях росіяни використовують тактику загрозливого оточення, щоб змусити ЗСУ відступати. Наприклад, у Селидовому. Голова Українського центру безпеки і співробітництва Сергій Кузан каже, що місто захищало південний фланг Покровська і його захоплення допоможе Росії розмістити там артилерію та забезпечити шляхи постачання. Росіяни далеко минули стару лінію фронту та її великі мінні поля Недавнє швидке просування Росії вказує на ще одну слабкість України - брак укріплень. Після захоплення Вугледара на початку місяця росіяни зіткнулися здебільшого з відкритою місцевістю, з розрідженими українськими оборонними лініями і кількома міськими районами, де українські війська могли закріпитися, щоб сформувати жорсткий опір. Тільки за минулий тиждень РФ просунулася на 10 км на північ від Вугледара дуже швидкий темп, порівняно з попередніми досягненнями. "Росіяни далеко минули стару лінію фронту та її великі мінні поля, які зупинили попередні наступи на Вугледар 2023-го", - каже Паройнен. Що гірше, Україна послабила позиції на Донбасі, передислокувавши звідти досвідчені підрозділи в Курську область Росії, де цього літа ЗСУ розпочали раптовий наступ. Війська часто замінюють менш досвідченими підрозділами, які намагаються відбивати російські атаки. Турре зауважив, що багато підрозділів, які зараз тримають фронт на Донбасі, є силами ТРО та складаються з цивільних, які добровільно пішли воювати у 2022-му, але їм бракує підготовки та оснащення ЗСУ. Паройнен каже, що недавнє швидке просування Росії підтверджує "загальну картину - резерви ЗСУ низькі, надто багато якісних підрозділів застрягло на Курщині, а у Росії залишилося достатньо сил, щоб використати слабкі місця в українських лініях оборони". "Американські дрони перемагають російський РЕБ", Тhе Wаll Strееt Jоurnаl, США Стартап Shіеld АІ зі США - рідкісний західний постачальник, який показав, що може протистояти російським РЕБ. Українці замовили понад 200 дронів із Shіеld АІ, які зазвичай коштують $1 млн кожен, але оптом дешевше. Компанію заснували 10 років тому колишній морський котик Брендон Ценг і його брат Райан. "Українці скептично ставляться до компаній, які щось заявляють, і мають на це право", - каже Ценг. Україна втрачає 10 тис. дронів щомісяця Київ здебільшого покладалася на себе, створюючи індустрію з понад 200 виробників дронів. Інтенсивність електронної війни, що весь час розвивається, призвела до зниження ефективності захисту дронів від перешкод РЕБ. Україна втрачає 10 тис. дронів щомісяця через РЕБ та шукає технології, щоб ті могли літати. Серед них БПЛА з підтримкою ШІ, які працюють автономно, без радіосигналів і GРS, використовуючи програмне забезпечення та внутрішні карти для маневрування над фронтом. За словами Ценга, дрони V-ВАТ від Shіеld АІ можуть задовольнити потребу Києва в дронах, здатних виконувати дальні місії. V-ВАТ містить програмне забезпечення ШІ. Технології дозволяють їм самими маневрувати, оглядати поле бою і визначати цілі без оператора чи GРS. Дрон може літати 12 год або до 1000 км і нести 7 кг вибухівки для скидання на цілі. На полігоні біля Києва V-ВАТ пройшов два дні інтенсивних випробувань РЕБ - сім установок працювали на повній потужності, щоб збити дрон, але не змогли. Пізніше V-ВАТ випробували біля фронту. Він пролетів близько 100 км і заглибився на територію, контрольовану Росією, через повітряний простір так забитий РЕБ, що GРS і більшість радіо там не ловили. За словами Ценга, дрон помітив російську ЗРК і попередив українців, які вдарили по ній ракетою. "Це хороший БПЛА для бою. Багато дронів не проходять цей тест", - каже український пілот, який його випробував. Тривалу ефективність Shіеld АІ ще слід побачити. Компанії бракує досвіду на полі бою, а її виробничі потужності не доведені до ладу. Наразі може робити близько 120 дронів на рік. Невелика кількість інших американських і європейських компаній теж досягли певних успіхів у боротьбі з РЕБ. Компанія АеrоVіrоnmеnt зі США має контракт з Пентагоном на постачання дронів в Україну, а німецька Quаntum Systеms будує БПЛА на Київщині. Влада США мала б заплатити за V-ВАТ для України. Але через наближення виборів у Америці закупівлі можуть відкласти чи зірвати.
we.ua - Південна Корея готується дати Україні зброю: що пишуть світові ЗМІ
Мобілізація 2024 з 1 листопада: кого призвуть у першу чергу
Розповідаємо, як сьогодні в Україні проходить мобілізація – кого призвуть до армії в листопаді. Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Литвиненко розповів, що мобілізація повинна значно посилитися, адже в армію додатково потрібно призвати 160 тисяч осіб за короткий період часу (приблизно 50 – 60 тисяч осіб потрібно мобілізувати в місяць). Також він додав, що […] Сообщение Мобілізація 2024 з 1 листопада: кого призвуть у першу чергу появились сначала на ТехноФан.
we.ua - Мобілізація 2024 з 1 листопада: кого призвуть у першу чергу
Ворог готує штурми на Запоріжжі із застосуванням бронетехніки, - речник Сил оборони півдня
Про це повідомив речник Сил оборони півдня Владислав Волошин із посиланням на дані розвідки в коментарі LІGА.nеt.Зазначається, що застосування бронетехніки для підтримки піхоти планується в районі Приютного і Левадного Запорізької області.За його словами, на одному з полігонів на тимчасово окупованій території Запорізької області окупанти провели навчання із такого застосування бронетехніки. Крім того, росіяни готуються активніше вести бойові дії під прикриттям дронів і застосуванням різних антитепловізійних плащів."У сучасній війні техніка - це не панацея. Вона досить уразлива в сучасних бойових умовах, тому вона не завжди ефективна. Тим паче на півдні, де лінія бойового зіткнення фактично проходить по степовій зоні, техніку далеко видно і по ній легше відпрацьовувати дронами чи артилерією", - заявив речник.Водночас, як каже речник, росіяни продовжують застосовувати багі та мотоцикли, щоб швидко пересуватись між позиціями та доставляти особовий склад та певні види озброєння.29 жовтня стало відомо, що секретар РНБО Олександр Литвиненко заявив про необхідність призвати в Україні ще 160 тис. людей для того, щоб укомплектувати до 85% військових частин.У середу, 30 жовтня, стало відомо, що російські терористи захопили Селидове Донецької області.   
we.ua - Ворог готує штурми на Запоріжжі із застосуванням бронетехніки, - речник Сил оборони півдня
Майор запасу НГУ Гетьман пояснив, чому росіянам вдається суттєво просуватися, та припустив, чи буде стабілізація на фронті
Про це він розповів в етері Еспресо."Багато причин, одна із основних, на мій погляд, справа у тому, що коли нам довелося відходити з Вугледару, з інших позицій, які ми займали, нас видавив із тих позицій ворог. Це були панівні висоти, відповідно є і не панівні висоти. Авдіївка, Вугледар - все це позиції, з яких нам довелося відходити, одразу треба було відходити на 10-12 кілометрів до тих міст, де рельєф місцевості дозволяє знов більш-менш вдало тримати оборону. Враховуючи тиск такий: емоційний тиск, політичний тиск, медійний тиск на наших військових, відійти одразу кілометрів на 10 одразу б розцінювалось як страшна поразка. Тому доводилось в низині тримати оборону, де воювати незручно, тому ворогу вдається нас відсувати відносно швидко - це перша причина, мені здається, вона головна", - розповів він. Також Олексій Гетьман вважає, що причинами є постійне поповнення військ ворога і недоукомплектація українських захисників. "Друга причина - це те, що ворог долучає туди свої сили додаткові, всі резерви, які у нього є, резерви на лінії фронту. Ну і третє - у нас не повністю укомплектовані наші бригади, які ведуть оборону. І навіть це офіційно влада визнала, коли оголосила, що треба набрати ще 160 тисяч людей до Збройних сил для того, щоб укомплектувати ті підрозділи, які на нулі хоча б на 85% відсотків. Тобто іншими словами це вже офіційно визнано, що підрозділи, які ведуть бойові дії, юридично мають назву бригада, а фактично - це батальон", - зазначив майор запасу НГУ.Водночас Олексій Гетьман вважає, що скоро фронт має стабілізуватися. "Треба відійти ще трішечки на захід, зайняти зручні позиції там, де треба тримати оборону, і тоді, я впевнений, що ситуація стабілізується. Ну і до того ж не може армія постійно наступати, вона вичерпуються не фізично, кількісно, а будь-яка наступальна операція планується і те, що вона спланувала, вона закінчилась, треба по-новому планувати. Ну і погодні умови, звісно. Тому є сподівання, що незабаром ми побачимо стабілізацію на фронті", - зауважив він.29 жовтня стало відомо, що секретар РНБО Олександр Литвиненко заявив про необхідність призвати в Україні ще 160 тис. людей для того, щоб укомплектувати до 85% військових частин.У середу, 30 жовтня, стало відомо, що російські терористи захопили Селидове Донецької області.
we.ua - Майор запасу НГУ Гетьман пояснив, чому росіянам вдається суттєво просуватися, та припустив, чи буде стабілізація на фронті
"Мобілізовувати мають молоде покоління": командир екіпажу БПЛА Отченаш про необхідність призову ще 160 тис. людей
Свою думку він висловив в етері Еспресо."Потреба є не тільки в піхоті, потреба є в абсолютно всіх підрозділах. Величезний дефіцит особового складу, величезний дефіцит якісного особового складу. Потрібно мобілізовувати таку кількість людей для того, щоб вони мали час підготуватися і мали час вийти на позиції вже підготовленими і вже готовими до бою. Плюс я, як представник молодого покоління армії, все ж таки закликаю і маю думку, що все ж таки мобілізовувати мають саме молоде покоління через те, що молодий воїн 20-25 років завжди буде краще підготовлений фізично, ніж 55-річний дядько", - сказав він. На думку військового, першочерговим завданням - є збереження нації. "Це в принципі звичайна фізіологія, тому нам потрібна молода гаряча кров, яка буде боронити край з максимальним своїм запалом в серці, як в молодої людини. Кому ми будемо народжувати дітей, якщо ми станемо територією Росії? Тому зараз значно важливіше вижити як нації в цілому, і альтернатив у нас, на жаль, не так вже і багато", - вважає Андрій Отченаш.29 жовтня стало відомо, що секретар РНБО Олександр Литвиненко заявив про необхідність призвати в Україні ще 160 тис. людей для того, щоб укомплектувати до 85% військових частин.
we.ua - Мобілізовувати мають молоде покоління: командир екіпажу БПЛА Отченаш про необхідність призову ще 160 тис. людей
До лав ЗСУ планують мобілізують ще 160 тисяч громадян: названі терміни
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Литвиненко заявив, що до Сил оборони планують призвати ще додатково 160 тисяч людей. Про це він повідомив під час виступу у Верховній Раді. Посадовець зазначив, що до лав Збройних сил України було призвано 1 мільйон 50 тисяч громадян. “Планується призвати понад 160 тис. осіб. Це дозволить досягти 85% […] Сообщение До лав ЗСУ планують мобілізують ще 160 тисяч громадян: названі терміни появились сначала на ТехноФан.
we.ua - До лав ЗСУ планують мобілізують ще 160 тисяч громадян: названі терміни

What is wrong with this post?