Упродовж трьох наступних років в Україні щороку зростатиме мінімальна заробітна плата. Про це заявив нардеп Ярослав Железняк. Він послався на бюджетну декларацію уряду на 2026-2028 роки. За його словами, в документі передбачено поступове збільшення мінімалки. Щорічний приріст складатиме в середньому 600 грн. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні можуть підвищити мінімальну зарплату Згідно з планами Кабінету міністрів, з початку 2026 року мінімальна зарплата сягне 8 688 грн. На старті 2027 року вона повинна зрости до 9 374 грн. А ще через рік - з 1 січня 2028-го - сягне 10 059 грн. Наразі мінімальна заробітна плата в Україні встановлена на рівні 8 000 грн. Такий розмір діє з квітня 2024 року. У 2024 році середні зарплати в Україні зросли на 23,2%, і хоча в 2025 році темпи зростання дещо сповільняться, вони залишатимуться високими - на рівні 17%. Головною причиною такого зростання НБУ називає дефіцит кваліфікованої робочої сили на тлі активізації економіки, особливо в приватному секторі. Незважаючи на незначне збільшення пропозиції праці, нестача кадрів залишається ключовою проблемою для бізнесу, що змушує роботодавців підвищувати оплату праці.
Цьогоріч мінімальна зарплата не зростала. Вона і надалі залишатиметься на рівні 8 000 гривень. Водночас курс долара та євро не стоять на місці. Ці валюти демонструють відчутне зростання у 2025 році. Повний текст новини
В Україні планують підвищити грошове забезпечення для військовослужбовців, правоохоронців і представників силових структур. Також держава має гарантувати одноразові виплати у випадках загибелі чи смерті захисників через поранення, отримані під час воєнного стану. Ці норми включені до рішення Ради нацбезпеки і оборони, яке своїм указом ввів у дію президент Володимир Зеленський Згідно з указом, Кабінет міністрів має розробити механізми для реалізації цих виплат. Крім того, уряду доручено зробити фінансування оборонного сектора головним пріоритетом у Державному бюджеті на 2026-2028 роки. Уряд повинен забезпечити належне фінансування всіх витрат, пов'язаних із нацбезпекою. До цього переліку входять також державні оборонні програми. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністерство оборони України запустило онлайн-калькулятор виплат військовим Контроль за виконанням рішення здійснюватиметься регулярно. Щомісяця до 15 числа Кабмін зобов'язаний надавати апарату РНБО звіт про стан фінансування структур, відповідальних за оборону і безпеку держави. Таким чином, у найближчі три роки фінансова політика України буде орієнтована на посилення захисту, підтримку армії та справедливі виплати для захисників. У 2025 році розмір грошового забезпечення військовослужбовців Збройних сил України значно варіюється залежно від посади, досвіду та участі в бойових діях. Мінімальна зарплата для рекрута становить 20 130 грн, строковики отримують 6 000 грн, а інструктори від 15 000 до 30 000 грн.
Мінімальна заробітна плата в Україні становить 8000 гривень на місяць, що еквівалентно 48 гривням за годину. Проте українці часто зазначають, що цього розміру виплат недостатньо
У першому кварталі цього року витрати Міноборони були зосереджені на купівлі, модернізації та ремонті озброєння, військової техніки, обладнання й засобів. За даними Рахункової палати, витрати на оборону майже досягли 75% державного бюджету України. Фінансування бюджету значною мірою забезпечили міжнародні партнери. Їхні кредити та безповоротна допомога збільшили частку зовнішніх надходжень з 9% до 27%. У першому кварталі 2025 року доходи бюджету становили 926,2 млрд грн. Це на 284,1 млрд грн або 44,3% більше, ніж торік. Такий ріст пояснюється переважно збільшенням у 2,2 раза власних надходжень бюджетних установ. Зокрема, йдеться про установи, підпорядковані Міністерству оборони. Їхні доходи сягнули 292,5 млрд грн. Власні надходження забезпечили майже третину всіх доходів бюджету. Водночас частка податкових надходжень скоротилася на 10 відсоткових пунктів. Державні витрати у першому кварталі сягнули 1,2 трлн грн. Це на 38,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Основною причиною стало зростання фінансування оборони та безпеки. Їхня частка досягла 73,5% усіх видатків. Значну частину коштів Міноборони спрямували на закупівлі оборонних товарів. Для цього перерозподілили 174,8 млрд грн, які раніше планували використати на зарплати у жовтні-грудні 2025 року. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаль: Через меншу допомогу партнерів Україна збільшить видатки на війну Рахункова палата проаналізувала виконання держбюджету за перший квартал та виявила низку ризиків, що можуть вплинути на економіку. Серед них - падіння доходів місцевих бюджетів і соцфондів через зменшення кількості зареєстрованих ФОПів. Додатковими загрозами стали валютно-фінансова нестабільність і зростання інфляції. У січні-березні реальний ВВП збільшився лише на 0,5%. Хоча на 2025 рік закладено прогнозований ріст у 2,7%. Це створює ризик недоотримання запланованих доходів. Однією з причин слабкого зростання стало скорочення експорту на 8,7%. Передусім зменшився експорт продовольства, сировини для його виробництва та залізної руди. Причиною стали невисокі врожаї зернових минулого року й падіння світових цін на руду. У 2025 році розмір грошового забезпечення військовослужбовців Збройних сил України значно варіюється залежно від посади, досвіду та участі в бойових діях. Мінімальна зарплата для рекрута становить 20 130 грн, строковики отримують 6 тис. грн, а інструктори - від 15 тис. до 30 тис. грн.
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
У 2024 році мінімальна зарплата зростала двічі. А уже цьогоріч змін не було. Тобто, станом на зараз, мінімальна зарплата в Україні складає – 8 тисяч гривень. Повний текст новини
Кабінет Міністрів затвердив оновлення порядку надання одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, військовозобов'язаним, резервістам та їхнім родинам. Про це повідомило Міністерство оборони. У новій редакції документа уточнено, що у разі смерті військовослужбовця протягом року після звільнення зі служби, якщо вона стала наслідком поранення, контузії, каліцтва чи хвороби, пов'язаних із виконанням військових обов'язків, днем виникнення права на допомогу вважатиметься дата складання актового запису про смерть. Раніше ж відлік починався з дати, зазначеної у свідоцтві про смерть. Такий самий підхід застосовується до військовозобов'язаних та резервістів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Донеччині комбат "обклав даниною" бойові виплати своїх підлеглих Постанова також врегульовує випадки, коли особу загиблого не було одразу ідентифіковано. У таких ситуаціях право на допомогу виникає з дати внесення змін до актового запису про смерть після встановлення особи. Щодо осіб, зниклих безвісти, чию смерть згодом офіційно підтвердили, право на допомогу також виникає з дати складання відповідного актового запису. Зазначається, що нові правила запроваджують уніфікований підхід до виплати допомоги в умовах воєнного стану. Міністерство оборони та інші держоргани за погодженням із Мінфіном та Мінекономіки отримали повноваження самостійно визначати порядок і умови виплат у разі загибелі військових під час виконання службових обов'язків. У 2025 році розмір грошового забезпечення військовослужбовців Збройних сил України значно варіюється залежно від посади, досвіду та участі в бойових діях. Мінімальна зарплата для рекрута становить 20 130 грн, строковики отримують 6 тис. грн, а інструктори - від 15 тис. до 30 тис. грн.
Мінімальна зарплата в Україні наразі залишається на рівні 8 тис. грн, однак у проєкті бюджетної декларації на 2026-2028 роки передбачено її поступове підвищення. Про це повідомив депутат Ярослав Железняк в Теlеgrаm. Згідно з макропрогнозом Мінекономіки від середини квітня, у документі заплановане таке зростання мінімальної заробітної плати: - у 2026 році - до 8 688 грн, - у 2027 році - до 9 374 грн, - у 2028 році - до 10 059 грн. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки заробляють військові у 2025 році: від 6 тисяч до понад 100 тисяч гривень Також уряд планує розморозити прожитковий мінімум. Для працездатних осіб він становитиме: - у 2026 році - 3 288 грн (нині - 3 028 грн), - у 2027 році - 3 482 грн, - у 2028 році - 3 667 грн. Нардеп нагадав, що уряд повинен ухвалити бюджетну декларацію до 1 червня і наразі не очікується суттєвих змін у цих показниках. У 2024 році середні зарплати в Україні зросли на 23,2%, і хоча в 2025 році темпи зростання дещо сповільняться, вони залишатимуться високими - на рівні 17%. Головною причиною такого зростання НБУ називає дефіцит кваліфікованої робочої сили на тлі активізації економіки, особливо в приватному секторі. Незважаючи на незначне збільшення пропозиції праці, нестача кадрів залишається ключовою проблемою для бізнесу, що змушує роботодавців підвищувати оплату праці.
У 2025 році розмір грошового забезпечення військовослужбовців Збройних сил України значно варіюється залежно від посади, досвіду та участі в бойових діях. Мінімальна зарплата для рекрута становить 20 130 грн, строковики отримують 6 000 грн, а інструктори від 15 000 до 30 000 грн. Як повідомляє видання Fіntесо, середня виплата для військових на передовій може значно перевищувати 100 000 грн. Курсантам 1-2 курсів із березня цього року нараховують по 8 000 грн щомісяця, що відповідає рівню мінімальної зарплати. Курсанти 3-4 курсів, які прирівнюються до контрактників, отримують понад 20 000 грн. Окрім базового окладу, зарплата ЗСУ у 2025 році може зростати за рахунок додаткових нарахувань: надбавки за умови служби; доплати за наукові ступені, спортивні або почесні звання; премії за особисті досягнення (в середньому 1530 тис. грн). Також передбачені одноразові виплати для тих, хто підписує контракт зі ЗСУ вперше: 24 224 грн для рядового складу; 27 252 грн для сержантів і старшин; 30 280 грн для офіцерів. Приклад розрахунку зарплати військовослужбовця у 2025 році без урахування премій і одноразових виплат Базовий посадовий оклад для рядового складу становить 2 550 гривень. До нього додається оклад за звання - 530 гривень. Якщо військовослужбовець має 10 років вислуги, то отримає надбавку у розмірі 20% від окладу та звання, що становить 616 гривень. Також передбачена надбавка за особливості служби 65% від основної суми, тобто ще 2 503 гривні. Для тих, хто виконує бойові завдання на передовій, нараховується бойова доплата в розмірі 100 000 гривень на місяць. Таким чином, загальна сума місячного грошового забезпечення військового, який перебуває на лінії фронту, може становити від 106 199 гривень.
В Україні середня заробітна плата продовжує демонструвати динамічне зростання, навіть у складних умовах повномасштабної війни. За останній рік темпи зростання заробітних плат випереджають інфляцію, а
В Україні знову порушили питання підвищення мінімальної зарплати. У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який пропонує встановити мінімалку на рівні 10 800 гривень з 1 липня 2025 року. Повний текст новини
У 2025 році Німеччина продовжує залишатися привабливою країною для працевлаштування українських громадян. Багато українців, які виїхали до цієї країни, шукають можливості для стабільного заробітку та
Станом на 2025 рік лідером за розміром мінімальної заробітної плати є європейська країна, яка обігнала навіть найрозвиненіші економіки світу. Некваліфіковані працівники там отримують зарплату, що в кілька разів перевищує "мінімалку" багатьох держав. Повний текст новини
У 2025 році у Німеччині зросла мінімальна зарплата. Загальнонаціональну мінімальну заробітну плату встановили на рівні 12,82 євро за годину брутто. Повний текст новини