Search trend "погода на сьогодні"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
Погода в Україні: переважно без опадів та легкий дощ на заході
Сьогодні в Україні спостерігається мінлива хмарність з відсутністю опадів. Лише вдень на крайньому заході країни можливий невеликий дощ. Вітер, який переважно дме з півдня, має
we.ua - Погода в Україні: переважно без опадів та легкий дощ на заході
Синоптики оновили прогноз на понеділок
14 квітня в Україні очікується мінлива хмарність. В країні сьогодні без опадів, повідомляє Укргідрометцентр. "Лише вранці та вдень на крайньому заході пройде невеликий дощ", - йдеться у повідомленні. Температура становитиме вдень +13...18&dеg;С. У Карпатах та на узбережжі морів буде +8...13&dеg;С. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якою буде погода на Великдень: синоптикиня здивувала прогнозом Вітер переважно південний, 7-12 м/с. У Києві мінлива хмарність, без опадів. Поточний рік стане одним із трьох найспекотніших за всю історію спостережень. Вчені прогнозують, що 2025 рік поступиться лише 2023 і 2024 рокам. За весь час спостережень, наразі 2024 рік займає перше місце, а 2023 рік - друге місце у рейтингу найспекотніших.
we.ua - Синоптики оновили прогноз на понеділок
Великий понеділок: що потрібно знати про перший день Страстного тижня
14 квітня вшановують преподобного Мартіна, сповідника, папи Римського. Мартін жив у І столітті, в Італії. Він був добре освічений і вступив до кліру Римської церкви. У 649 році його обрали сьомим папою Римським. Папа Мартін вів активну боротьбу проти єретиків, за що і потрапив у немилість імператора Констанса. Мартіна вирішили прибрати і відправили до нього найманого вбивцю. Але сталося несподіване: щойно найманець наблизився до папи, як тут же осліп. Але імператор цього так не залишив і домігся, щоб Папу Римського відправили на заслання на безлюдний острів в Егейському морі. Преподобного хотіли стратити, але потім пом'якшили покарання і відправили в Херсонес Таврійський (Крим, Україна). Там святитель Мартін захворів і незабаром помер, а його мощі перенесли в Рим. 14 квітня починається Страсний тиждень, останній тиждень Великого посту. Перший його день називається Великий понеділок. У храмах цього дня згадують старозавітного патріарха Йосипа, якого продали в рабство його ж брати, а також здійснюють Чин мироваріння - виготовляють ароматичну олію (миро) для помазання після хрещення. Прикмети якщо день теплий - чекай похолодання і гарний урожай влітку; хмари тануть - настане ясна і суха погода; дощ цього дня - до поганого врожаю. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Страстний тиждень: які продукти і в які дні дозволені протягом тижня перед Великоднем Що не можна робити У церковне свято 14 квітня не можна лаятися, сваритися, відмовляти в допомозі, ображати тварин і особливо птахів. Триває Великий піст, а Страсний тиждень - найсуворіший, тому тим, хто поститься, не можна порушувати правила посту. У Великий понеділок слід дотримуватися сухоїдіння. Що сьогодні не можна робити Не можна обманювати, лестити і давати неправдиві обіцянки - інакше можна накликати біду. Також не радять займатися важкою фізичною працею (повсякденними справами можна) і святкувати весілля та дні народження. Що можна робити Сьогодні звертаються з молитвами до святого Мартіна, як до заступника за нас перед Богом - просять у нього захист від голоду, розорення і допомоги позбутися поганих звичок. У Великий понеділок традиційно починають підготовку до світлого свята Великодня: роблять прибирання в домі, миють вікна, перуть речі. За народними прикметами на Мартіна Лисогона всіляко оберігають птахів: вважається, що якщо цього дня погодувати хоча б одного птаха, то весь наступний рік не буде проблем із грошима, а в справах чекає везіння. Ще одна прикмета Великого понеділка - потрібно покласти срібну прикрасу у воду, а потім умитися нею, тоді можна надовго зберегти свіжість обличчя. З 14 по 19 квітня триватиме Страстний тиждень. Це особливий період перед Великоднем. Ці дні потрібно провести у молитві, духовному очищенні та спогадах про останні дні життя Ісуса Христа. дуже бажано робити добрі справи, бути стриманим та спокійним. Протягом Страсного тижня забороняється вживати м'ясо, молочні продукти, а також розважатися та святкувати. Це час для духовного очищення.
we.ua - Великий понеділок: що потрібно знати про перший день Страстного тижня
Відкладіть усі буденні клопоти на інший день: про що слід пам'ятати сьогодні
13 квітня згадують священномученика Артемона Лаодикійського. Артемон жив у ІІІ столітті в області Лаодикія (Мала Азія). Його батьки були християнами, і сам Артемон ще з дитинства служив у храмі, а коли виріс, то став священиком. Уже коли він був у похилому віці, то імператор Діоклетіан почав гоніння на християн. Артемон і святитель Сисиній не злякалися, а стали гаряче переконувати паству залишатися твердими у вірі. До їхнього храму відправили воєначальника Патрикія, але той дорогою впав без сил. Патрикій закликав святителя Сисинія і, заявивши, що увірував у Христа, попросив про допомогу. Святитель помолився, і хвороба пішла, але виявилося, що Патрикій злукавив - він знову вирушив до храму і там схопив Артемона. Старця відправили в капище, щоб принести жертву, там же було повним повно отруйних змій. Після молитви святого вони всі загинули, а жерці, які побачили це, увірували в Христа. Старець Артемон здійснив ще чимало чудес, але 303 року був страчений.13 квітня за старим і новим календарем - двунадесяте свято (тобто, одне з дванадцяти найважливіших у церкві) Вхід Господній у Єрусалим. Цього дня згадують, як Спаситель прийшов у місто Єрусалим, і місцеві жителі зустріли його як царя. Вони думали, що Христос звільнить їх від римського рабства, але навіть не сподівалися, що Ісус дарує їм інше спасіння - не земне, а небесне. Прикмети У народі 13 квітня - свято Вербна неділя і Фомаїда Медуниця, на честь святої мучениці Фомаїди, пам'ять якої також відзначають сьогодні. За прикметами дня судять про врожай і погоду: дуб уже розпустився - літо буде спекотним; зозуля голосно співає - встановиться тепла погода; зоряна ніч цього дня - рік буде врожайним. Що не можна робити Церква не схвалює лайку, сварки, злість, жадібність, заздрість, лінь. Не можна відмовляти в допомозі та милостині. Заборони на роботу в цей день у церкві немає, але за можливості варто відкласти всі клопоти, а день присвятити духовному очищенню. Не варто вирушати в далеку дорогу і робити великі покупки. Що треба робити Сьогодні звертаються до священномученика Артемона - просять захистити від зла, відомого і невідомого, зміцнити віру, дати сил і стійкості перед випробуваннями, а також вилікувати від хвороб близьких і дітей. У Вербну неділю за можливості потрібно піти до храму, освятити гілочки верби, які символізують перемогу життя над смертю. Якщо піти до храму можливості немає, то можна помолитися і вдома. Освячені гілочки верби зберігають удома протягом року, ними прикрашають іконостас або ставлять перед іконами. Триває Великий піст: тим, хто поститься, цього дня є невелике послаблення - можна їсти гарячі страви з маслом, а також рибу. З 14 по 19 квітня триває Страстний тиждень. Це особливий період перед Великоднем. Ці дні потрібно провести у молитві, духовному очищенні та спогадах про останні дні життя Ісуса Христа. Дуже бажано робити добрі справи, бути стриманим та спокійним. Важливо брати участь у богослужіннях, особливо на Страсну п'ятницю та Великодню суботу
we.ua - Відкладіть усі буденні клопоти на інший день: про що слід пам'ятати сьогодні
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
"Це аномальна погода": синоптик про сніг у Запоріжжі у квітні
У Запоріжжі та Запорізькій області сьогодні, 9 квітня, випав сніг — опади сягнули шести міліметрів. Похолодання пов'язане з циклоном холодного арктичного повітря на території України
we.ua - Це аномальна погода: синоптик про сніг у Запоріжжі у квітні
Прогноз синоптиків на 9 квітня: куди погода сьогодні принесе дощі та сніг (карта)
Погода сьогодні в Україні все ще буде мало схожою на квітневу. На зміну нічним заморозкам вдень прийде незначне потепління до +3…+8 градусів, однак сонце затулятимуть хмари, а у південних і східних регіонах можливі опади.
we.ua - Прогноз синоптиків на 9 квітня: куди погода сьогодні принесе дощі та сніг (карта)
В Укренерго відповіли, чи будуть вимикати світло
Сьогодні Україна працює без обмежень у споживанні електроенергії. Але похолодання викликало різке зростання навантаження на енергосистему, повідомила компанія Укренерго. "Останніми днями деякі ЗМІ і телеграм-канали почали публікувати новини з клікбейтними заголовками про ймовірне повернення відключень. Зазначимо, що поширювана інформація є недостовірною. Жодних заходів обмеження наразі не застосовується", - йдеться в заяві. Попри стабільну ситуацію, споживачів закликають до ощадливого використання електроенергії. Ремонтні роботи на енергетичних об'єктах тривають. Хвиля холоду підвищила попит на струм. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У низці областей запровадили екстрені й аварійні відключення світла Крім того, з минулого тижня за рішенням місцевої влади в багатьох регіонах завершився опалювальний сезон. Через це зупинилися деякі енергоблоки, які працюють одночасно на виробництво тепла та електрики. Вони не можуть функціонувати автономно. Погода також грає не на користь. Хмарність знижує виробіток сонячних електростанцій. Укренерго просить утриматися від використання енергоємних приладів у години пікового навантаження - з 8:00 до 21:00. Квітень в Україні цьогоріч очікується теплішим за норму. Водночас опадів випаде у межах норми, заявив раніше синоптик Ігор Кібальчич.
we.ua - В Укренерго відповіли, чи будуть вимикати світло
Негода у Львові: оголошено перший рівень небезпечності
Сьогодні на Львівщині очікуються сильні пориви вітру до 20 м/с.
we.ua - Негода у Львові: оголошено перший рівень небезпечності
Україну засипало снігом - фото квітневої аномалії
У квітні в Україну повторно завітала зимова погода. Низку областей, зокрема Хмельницьку, Київську, Вінницьку, Львівську, Одеську та Миколаївську засипало снігом, повідомляє Gаzеtа.uа. У Хмельницькому пухнастим снігом вкрило дороги, дахи та дерева. Водночас у Києві та на Вінниччині снігу менше. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сніг, дощ і ожеледь: синоптики засмутили прогнозом на понеділок Для квітня така погода є нетиповою та рідкісною для України. Напередодні сніг випав і у Львові. Зокрема, Волинь, Івано-Франківщина, Львівщина та Тернопільщина прокинулися 6 квітня під білим покривалом снігу. 6 квітня на вершині гори Піп Іван випало близько 30 см снігу, спостерігаються сильні вітри та обмежена видимість. У ДСНС закликали утримуватися від виходів у гори до стабілізації погоди, а також показали відео з вершини. Сьогодні на горі Піп Іван екстремальні погодні умови. Температура повітря впала до -18&dеg;С.
we.ua - Україну засипало снігом - фото квітневої аномалії
Львів, північ Одещини та Миколаївщини: де в Україні вже випав квітневий сніг
Про це повідомляють Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області, видання МикВісті,  Львівська міська рада та ДСНС України.Одещина За інформацією Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області, станом на 11:20 було забезпечено проїзд автомобільними дорогами загального користування державного значення.З ночі на цілодобовому чергуванні перебувають підрядні організації та працівники Служби відновлення. Температура повітря коливається від 0 °С до +6 °С. На півдні області переважно йде дощ, а на півночі – мокрий сніг. "Вітер північно-західний 4-7 м/с, з поривами до 11 м/с. Покриття доріг мокре", - зазначили у Службі відновлення. МиколаївщинаТакож весняний сніг випав і у Вознесенську та Південноукраїнську, що на Миколаївщині. Там у деяких домогосподарствах вже встигла зацвісти вишня. Синоптики попередили, що в найближчі 1-2 години в Миколаєві та області очікується ожеледиця. Згідно з прогнозами, вона може зберігатися і вночі 7 квітня.Фото: МикВістіЛьвівЯк повідомили у Львівській міській раді, сьогодні вночі та зранку до прибирання вулиць та хідників у Львівській міській тергромаді було залучено 38 машин спецтехніки.Для посипання доріг і хідників від ожеледиці використали 77 м³ протиожеледних матеріалів (сіль та піскосуміш). Фото: Львівська міська радаФото: Львівська міська радаЧитайте також: Карпати 6 квітня засипало снігом, на горі Піп Іван температура повітря опустилася до 12° морозуУ ДСНС попереджають про погіршення погодних умовТак, в ДСНС України із посиланням на дані Укргідрометцентру повідомили, що:  Заморозки в повітрі (0…-5°С) очікуються вночі 7 квітня у західних, північних, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Полтавській, Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, Києві та регіоні. Збережуться з 8 по 11 квітня по всій Україні. Оголошено помаранчевий рівень небезпеки.Заморозки на поверхні ґрунту (0…-3°С) прогнозуються вночі 7 квітня у Харківській та Дніпропетровській областях, а 8 квітня у Запорізькій, Донецькій та Луганській. Жовтий рівень небезпеки.Ожеледиця на дорогах очікується у ніч проти 7 квітня у Києві та області, західних, північних та центральних регіонах. Жовтий рівень небезпеки."Закликаємо водіїв та пішоходів бути обережними на дорогах! Подбайте про свою безпеку!", - наголосили в ДСНС України. Раніше синоптикиня Наталка Діденко повідомляла, що у п'ятницю, 4 квітня, у більшості областей України буде сонячна та тепла погода. Проте на вихідних регіони накриє штормовий вітер і мокрий сніг.
we.ua - Львів, північ Одещини та Миколаївщини: де в Україні вже випав квітневий сніг
Відмовтесь сьогодні від будь-яких хірургічних операцій: заборони та прикмети дня
5 квітня вшановують Феодула-читця. Він був читцем у старця Агафопода, жив в Фессалоніках. Це було за часів правління двох імператорів: Діоклетіана і Максиміана. Якось він уві сні побачив чоловіка в світлому одязі, який вручив йому якийсь предмет. Прокинувшись, Феодул побачив, що тримає в руках перстень з зображенням Сина Божого. Він одразу зрозумів, що на нього чекає подвиг мученика. Так і сталося. Під час гонінь християн старця Агафопода і читця Феодула кинули в море, де вони й померли. Що не можна робити В жодному разі не сваріться і не лайтесь. Не можна робити будь-які операції, які пов'язані з зовнішністю. Заборонено робити спонтанні покупки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки крашанок та писанок потрібно підготувати до Великодня: простий розрахунок Прикмети Почути спів глухарів - до сонячних днів; з настанням 5 квітня вірили, що вітер вже дме теплом; ще не прилетіли ластівки - буде холодна погода; на березі багато соку - до дощового літа; сильні дощі вказують на великий урожай. Саме на Феодула починали відчиняти вікна, щоб впустити в оселю тепле повітря. Також за народними повір'ями цей святий мученик захищає від нечисті. Для цього промовляли у відчинене вікно спеціальні молитви. З 14 по 19 квітня триватиме Страстний тиждень. Це особливий період перед Великоднем. Ці дні потрібно провести у молитві, духовному очищенні та спогадах про останні дні життя Ісуса Христа. Дуже бажано робити добрі справи, бути стриманим та спокійним. Важливо брати участь у богослужіннях, особливо на Страсну п'ятницю та Великодню суботу.
we.ua - Відмовтесь сьогодні від будь-яких хірургічних операцій: заборони та прикмети дня
Розгортання сил гарантування: чи посилить сьогодні іноземний контингент безпеку України. Колонка Сергія Згурця
Розміщення іноземного контингенту в УкраїніНа зустрічі обговорюються напрями посилення ЗСУ, як основи будь-якого формату гарантій безпеки для України, а також можливість розгортання в Україні контингентів окремих європейських держав, так званих сил гарантування.Усі ці плани реалізуються після досягнення перемир’я з ворогами, що є досить складним завданням на даний момент. Ситуація на полі бою продовжує відігравати вирішальну роль у досягненні політичних цілей як з боку України, так і з боку противника. Українське військово-політичне керівництво на даний час вважає, що існують ознаки підготовки російського угрупування до активізації бойових дій на території України на кількох напрямках. Крім того, з початку весни спостерігається зростання інтенсивності бойових дій уздовж усієї лінії зіткнення. Щоденний показник атак противника часто перевищує позначку у 200 бойових зіткнень, при цьому на кожній ділянці фронту існують власні особливості. Спільною рисою є значна концентрація ворожих сил.Ситуація на фронті: Новопавлівський напрямокКостянтин Поліщук з позивним "Доцент", командир взводу РУБпАК 71-ї окремої єгерської бригади, яка забезпечує оборону на лінії Новосілка, Привільне, Бурлацьке, розповів про поточну ситуацію у зоні відповідальності. Там протягом тривалого часу ворог здійснював активні бойові дії. Згодом інтенсивність атак зменшилася, проте відкрита місцевість створює умови для різних способів наступальних дій противника. Перш за все, це штурми піхоти, які час від часу підсилюються бронетехнікою та автомобільною технікою.Знищення автомобільної техніки противника минулого місяця досягло рекордних показників — понад 3,500 одиниць різних баггі та автівок, які використовуються ворогом для транспортування піхоти до місць висадки. Українські військові заздалегідь виявляють такі спроби та, завдяки використанню дронів, знищують щонайменше 70% або навіть більше цілей, які ворог намагається наблизити до нашої лінії оборони."Доцент" каже, що протягом останніх трьох тижнів тактика противника здебільшого полягає у використанні невеликих піхотних штурмових груп у складі двох-трьох або п’яти осіб. Вони накопичуються поблизу лінії зіткнення, пересуваються посадками, де ЗСУ їх знищують. Наразі основний акцент робиться саме на малих піхотних групах. Бронетехніка використовується винятково для транспортування. Тобто, для підвозу використовуються танки, вантажівки, легкі автомобілі, а часом навіть велосипеди. У подальшому бійці йдуть пішки, поки їх не виявлять ЗСУ. "Загалом ми успішно стримуємо ці атаки за допомогою дронів, дистанційного мінування, артилерії та мінометів. Дрони розвідки дозволяють виявляти ворога в укриттях, посадках або зруйнованих будинках, після чого ми ефективно їх ліквідуємо", - каже військовий.Ворог, можливо, і чекає на підкріплення з Курського напрямку, але це навряд чи суттєво змінить ситуацію, додав він. Адже росіяни не здатні організувати прорив, будь-яке скупчення сил виявляється, після чого наноситься вогневе ураження. Противник втрачає навіть ту техніку, яка залишилася, використовуючи старі зразки та переробляючи їх для потреб бойових дій. Для перевезень застосовуються автомобільний транспорт, вантажівки, і будь-що інше, здатне доїхати до місця. Тому це лише розтягує термін їх знищення на довший період, але суттєвого посилення чи покращення ситуації для них не буде.Дрони на фронтіЩодо модернізації дронів, ймовірно, пора стандартизувати вимоги до техніки, враховуючи величезну кількість виробників. Однак питання є дискусійним, вважає "Доцент"."З одного боку, надмірна кількість виробників ускладнює процес адаптації техніки. З іншого боку, сам процес закупівлі, виробництва та доставки державних дронів до підрозділів займає багато часу. За цей період частоти можуть змінюватися, що ускладнює використання. Отже, доцільно доукомплектовувати дрони додатковими модулями для налаштування частот та відеозв’язку. Це дозволить підрозділам змінювати конфігурацію залежно від умов бойових дій. Однак навіть ті дрони, що надходять зараз, мають величезний потенціал для роботи", - зазначив він.За його словами, існують виробники, які завоювали особливу довіру завдяки оперативному реагуванню на наші побажання та постачанню якісних зразків. За два роки співпраці з ними військові пройшли складний шлях. Вони вдосконалювали свої продукти, а ЗСУ, наскільки це можливо, надавали їм допомогу. У результаті вони створили високоякісні дрони, а військові зберегли ефективну комунікацію. Останнім часом бригади мають можливість закуповувати дрони безпосередньо у цих виробників. Це значно прискорює логістичні процеси, забезпечуючи ефективну роботу. У випадку, коли дрони надходять зі складу, часто неможливо визначити, коли саме вони були виготовлені та скільки часу провели на зберіганні. Це вимагає додаткових ресурсів та часу для підготовки дронів до використання, каже Поліщук."Для кожної бригади важливо мати достатньо коштів і можливостей для самостійного придбання необхідного обладнання. Кожна бригада має власні специфічні потреби і різні вимоги до дронів. Відповідно, можливість самостійно обирати засоби ураження є критично важливою для ефективної діяльності.Щодо потреби в FРV-дронах для бригади, неможливо визначити конкретну цифру, адже потреби залежать від кількості підрозділів, типу формування, кількості екіпажів, ширини смуги бойових дій тощо. Наприклад, у середньоактивній зоні один екіпаж може використовувати приблизно 15–20 дронів на місяць. При проведенні штурмових дій ця кількість може зрости до 30 дронів, але більше — це вже проблематично", - зауважив він.Щодо дронів, які використовує противник, є певний баланс між дронами на оптоволокні та іншими типами. Один із варіантів захисту від таких дронів — використання рибальських сіток або інших загороджувальних конструкцій. "Слід розглядати будь-які можливі засоби, які перешкоджатимуть дрону досягти цілі. Маршрути логістики можна захищати перешкодами, які можуть затримувати дрони. Також розробляються засоби захисту для транспортних засобів, такі як турелі, проте їх впровадження потребує додаткового часу", - розповів військовий.Запорізький напрямокПриблизно три тижні тому, з 13 березня, ворог активізував наступальні бойові дії з метою прориву до дороги Кам'янське-Оріхів. Противнику вдалося захопити населений пункт П’ятихатки. Під час проведення штурмових дій, для захоплення П’ятихаток і подальших атак на Степове, ворог переважно використовував можливості своїх повітряно-десантних військ.Після цього противник здійснює постійні спроби закріпитися на околицях інших населених пунктів: Степове, Малі Щербаки, Щербаки, та наблизитися до дороги. Однак усі успіхи противника обмежилися досягненнями тритижневої давнини. Зараз просування ворога практично зупинилося, а динаміка бойових дій знизилася.Подібно до інших напрямків, тут також спостерігається або перегрупування російських військ, або очікування підкріплень з Курщини. За деякими оцінками, можливе перекидання залишків десантних підрозділів, які воюють на Запорізькому напрямку, до фронтових позицій із метою посилення російських сил. Це припущення ще потребує підтвердження, але відомо, що противника на цій ділянці ефективно стримує 128-ма окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада. Ця бригада тривалий час утримує оборону, відбиваючи штурми противника та проводячи контратакуючі дії.Ярослав Галас, пресофіцер 128 ОГШБр зауважив, що загострення і ескалація розпочалися близько півтора місяця тому. Відтоді ситуація особливо не змінюється. Іноді трапляються періоди відносного затишшя, але вони переважно зумовлені погодними умовами. "Останнім часом тут ішли дощі, утворилася багнюка. Лише сьогодні була ясна і суха погода. Коли ж була негода, спостерігалася інтенсифікація штурмових дій із боку російських військ, оскільки вони розуміють, що наші безпілотні системи в таких умовах не можуть працювати максимально ефективно. У цей період більше значення набуває ствольна артилерія, реактивна артилерія і міномети, особливо на невеликих відстанях. Протягом останнього тижня ситуація залишається стабільною — штурми наших позицій відбуваються щодня, іноді й по кілька разів на день", - розповів військовий.За його словами, всі населені пункти в секторі відповідальності бригади перебувають або під піхотним, або під вогневим контролем ЗСУ. Противник щодня намагається прорватися і закріпитися, проте ці спроби залишаються невдалими. Наприклад, на початку цього тижня відбувся штурм із залученням близько взводу, що складається з 30 піхотинців, а також броньованої техніки: БТР, бойових машин піхоти та бойових машин десанту. Цю колону ЗСУ спочатку накрили артилерією, а потім ударні дрони знищили три БМП. Штурм провалився, і противник змушений був відступити, повідомив Галас.Найчастіше, крім великих піхотних груп, штурми проводяться малими піхотними групами до чотирьох осіб. Вони пересуваються на техніці, такій як квадроцикли, мотоцикли, баггі. Противник використовує їх як розхідний матеріал. Їхня мета — швидко досягти заданої точки, після чого техніку кидають. Вони усвідомлюють, що така техніка буде знищена українськими дронами в короткі строки."Коли формуються пішохідні групи, зазвичай до чотирьох осіб, дуже часто у їх складі використовують так званого "верблюда" або "віслюка". Це одна особа, яка йде позаду і несе на собі боєкомплект: заряджені магазини, гранати та інше обладнання. Решта троє піхотинців є штурмовиками, які просуваються вперед із завданням закріпитися на позиції. Зазвичай "верблюд" навіть не має власного автомата, щоб збільшити кількість переносимого боєкомплекту", - зазначив військовий.Щоденні штурми, як механізовані (наприклад, із використанням квадроциклів), так і пішохідні, хоча й відбуваються по кілька разів на день, не призводять до успішного закріплення противника в населених пунктах.Колючий дріт або інші загороджувальні засоби для ускладнення просування противника, на додачу до мінування, використовують щоночі, зокрема дистанційно, за допомогою спеціальних дронів-бомбардувальників. Мінується ворожа логістика, підходи до наших піхотних позицій. Також ускладнюється прохід за допомогою стислих мотків колючого дроту, який розмотується в повітрі та прикриває наші позиції на кілька десятків метрів. Це значно допомагає нашій піхоті.Щодо застосування дронів у бойових діях, слід зазначити, що, хоча їх роль у війні значна, вони не можуть бути панацеєю. Дрони залежні від засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ), погодних умов та інших обставин, каже Галас. Контракт 18-24Бригада долучилася до проєкту лише тиждень тому. Уже багато молодих людей цікавляться цією ініціативою та звертаються до рекрутингового відділення. Проте є певна бюрократія — необхідно пройти медичну комісію (ВЛК), зібрати всі документи та підписати контракт. Тому ще рано говорити про безпосередній вступ новобранців до лав бригади. Однак проєкт вже діє, і це великий плюс, розповів пресофіцер 128 ОГШБр.Крім проєкту 18-24, рекрутингове відділення бригади пропонує й інші посади, не лише піхотні. "Проєкт орієнтований насамперед на піхотні посади, але нам також потрібні оператори БПЛА, водії та офіцери. У зв’язку з розширенням підрозділу з’являються нові вакансії, що надає можливості для тих, хто хоче долучитися до захисту нашої країни.Я хотів би нагадати, що 128-ма окрема гірсько-штурмова бригада є найстарішим бойовим з’єднанням у Збройних Силах України. У нас справді дуже грамотні командири на рівні рот і батальйонів, а також добре побудована взаємодія між усіма підрозділами. Навіть піхотинці, які несуть найважчий тягар служби, залишаючись у нашій бригаді, не прагнуть переходити до інших підрозділів", - зазначив військовий. 
we.ua - Розгортання сил гарантування: чи посилить сьогодні іноземний контингент безпеку України. Колонка Сергія Згурця
Сьогодні Вербна неділя: що обов'язково треба принести до церкви та яку молитву промовити
13 квітня православні віряни відзначають Вербну неділю. Це дванадесяте свято, яке означає вхід Господній в Єрусалим напередодні його надлюдських страждань та смерті на Голгофі. Цього дня прийнято йти до церкви та освячувати вербу. Дата святкування Вербної неділі завжди прив'язана до Великодня, а тому щороку змінюється. Але завжди відзначають за тиждень до Господнього воскресіння. Традиції свята Віруючі в цей день ходять на службу в храм, де освячують гілки верби. Можна також поставити свічку за здоров'я і помолитися святим про благополуччя в своїй родині. Самі гілочки залишають до наступного року - їх присутність в будинку відганяє злих духів. Дерево верба вибрано невипадково - гілочки символізують пальмові, якими іудеї вітали Ісуса, коли він входив до Єрусалиму. Враховуючи те, що на території України пальми природним чином не ростуть, їх замінили на вербу, як символ нового життя і пробудження після довгого сну. З давніх-давен жінки пекли печиво з додаванням вербних бруньок - вірили, що той, хто з'їсть частування, буде здоровим. Згодовували випічку і худобі, щоб захистити поголів'я від хвороб. Також було прийнято робити відвар з вербних бруньок і купати в ньому маленьких дітей, даруючи зростаючому організму сили. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що святкуємо у травні: церковний календар на кожен день Цього дня існує традиція вітати рідних та близьких та дарувати їм освячені гілочки верби з побажаннями щастя, добра та надії. Вербна неділя припадає на період посту, тому в цей день заборонено вживати їжу тваринного походження. Але церква дає послаблення і дозволяє з'їсти трохи риби і випити вина. В цілому, на святковому столі повинні бути присутніми страви тільки з рослинних компонентів. Прикмети Якщо на Вербну неділю хороша і ясна погода, то влітку буде багатий урожай фруктів. Щоб в будинку панував достаток і благополуччя - посадіть або пересадіть будь-яку кімнатну рослину. Молитва, яка має особливу силу у Вербну неділю Всемогутній Боже, вручаю своїх дітей Твоїй могутній опіці та охороні! Охорони, Господи, від усього, що може завдати шкоди їх здоров'ю або зазнати їх небезпеки смерті. Але насамперед молю Тебе, дорогий Отче, охорони їх від небезпек, що загрожують їхнім душам. Відверни, Боже, своєю Всемогутньою рукою від моїх дітей все те, що може мати лихий вплив на їхнє безневинне серце, або стати для них можливістю до зла. Охорони, Боже, моїх дітей від гріха. Пішли, благаю Тебе, своїх святих Ангелів, щоб зберігати їх на дорозі життя. Всемогутній Бог і Отець, переведи щасливо моїх дітей через усі земні небезпеки та бурі і дай, щоб вони щасливо дійшли до пристані спасіння. Амінь. Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Ісуса Христа, зокрема просити зцілення та здоров'я для себе та своїх рідних та близьких. Велика віра та щирість будуть гарантією того, що благання почують на небесах. Необов'язково заучувати молитву напам'ять і повторювати слово в слово. Важливо, щоб усе сказане було зрозуміло та пропущено через серце. Просити потрібно не лише за себе самого, а й за оточуючих, які потребують заступництва святих. Вербну неділю завжди відзначають за сім днів до Великодня, який святкуємо 20 квітня. Вербна неділя - одне з найголовніших християнських свят, яке пов'язане зі святкуванням Великодня. В цей день Ісуса Христос увійшов до Єрусалиму. Атрибутом свята є саме вербові гілочки, які спочатку освячують в храмі, щоб потім ними жартома "побити" рідних та друзів. Молоді дівчата і хлопці брали їх і злегка "били" тих, хто лишився вдома і не ходив на службу. При цьому примовляли: "Не я б'ю - верба б'є. За тиждень Великдень".
we.ua - Сьогодні Вербна неділя: що обов'язково треба принести до церкви та яку молитву промовити
Стежте за своїми думками та вчинками: про що варто пам'ятати сьогодні
4 квітня вшановують преподобного Іосифа Піснописця, преподобного Іосифа Багатохворобливого Києво-Печерського, ікони Божої Матері "Геронтиса", однієї з найбільш шанованих ікон Богородиці на Афоні. Преподобний Іосиф Багатохворобний жив у ХІV столітті, в Києві. Він був звичайним мирянином, але одного разу тяжко захворів. Тоді він став молитися Богу і пообіцяв, що, якщо одужає, то піде служити в Києво-Печерський монастир до кінця свого життя. Його молитва була почута - Йосип одужав. Після цього він вступив до Києво-Печерського монастиря, де прийняв чернечий постриг. У монастирі Йосип старанно працював, постив і молився. Але його головним подвигом був послух братії та любов до ближніх. Похований святий у Дальніх печерах Лаври. Ікона "Стариця" або "Геронтиса" знаходиться на Афоні в Греції і вважається чудотворною святинею.Згідно з давнім переказом, перше чудо від ікони сталося під час будівництва монастиря на Афоні: кілька ночей поспіль на тому місці, де тривало будівництво, зникали робочі існтрументи і сам образ Богородиці. Знаходили їх неподалік від будівництва, поки не здогадалися, що Пресвята Владичиця хоче, щоб монастир збудували там, де Вона підказує. Так і вчинили. Друге диво сталося вже в самому монастирі: старець-ігумен перед смертю попросив священика про причастя, але той не поспішав причастити вмираючого. Тоді від чудотворної ікони у вівтарі почувся владний голос, який велів священику негайно виконати прохання ігумена. Після цього випадку ікону вважають покровителькою людей похилого віку, а назвали її "Геронтиса". Від образу відбувалося і багато інших чудес: святиня зцілювала від різних важких хвороб, безпліддя і допомагала під час пологів. Прикмети День сонячний і ясний - літо таким же буде; дощ із ранку - до дощового літа; на деревах кора потріскалася - очікується гарна погода; птахи повернулися з теплих країн, але не співають - ще будуть морози. У народі цього дня дивилися на вільху: якщо на ній розпустилися листочки раніше, ніж у берези - то влітку буде багато дощів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які свята у квітні: зберігайте календар державних та професійних Що не можна робити Не слід лаятися, пліткувати, ображатися. Заборонено ображати кого-небудь, особливо літніх людей, відмовляти їм у допомозі. Триває Великий піст: тим, хто поститься сьогодні, слід дотримуватися сухоїдіння. Важливо не забувати, що обмеження в їжі - не головне, потрібно стежити за своїми думками, словами і вчинками. Сьогодні не можна кричати на журавлів і проганяти їх - це до нещасть. Що можна робити У православне свято сьогодні звертаються з молитвами до Богородиці перед її чудотворною іконою "Геронтисою" - вважається, що святиня допомагає позбутися хвороб, зокрема й невиліковних, допомагає людям у скорботних життєвих обставинах, виявляє милість людям похилого віку, допомагає під час пологів, позбавляє від безпліддя, а також у навчанні. За народними звичаями цього дня заведено заготовляти кору вільхи - вона містить дубильні речовини, які допомагають зупинити кровотечу і лікувати запалення. Великдень об'єднує мільйони християн по всьому світу. Уперше за вісім років римо-католики й православні святкуватимуть Воскресіння Христове в один день - 20 квітня. Останній раз ця подія відбулася 2017 року. Такі збіги є рідкісними через різні календарі, за якими ведуть підрахунок дати Пасхи в західній і східній традиціях.
we.ua - Стежте за своїми думками та вчинками: про що варто пам'ятати сьогодні
День нещасливий для поїздок: про що потрібно пам'ятати сьогодні
1 квітня церква вшановує пам'ять Марії Єгипетської. Народилася вона в Єгипті в середині V століття. У віці 12 років Марія вирішила залишити батьківську домівку і вирушити до Олександрії. Вела там блудливе життя, але покаялася і прийшла до Бога. Якось на вході до храму дівчина зрозуміла, що її спосіб життя неправильний. Відтоді провела 50 років в пустелі на самоті, де молилася за відпущення гріхів. Що не можна робити Не варто плакати і думати про погане, інакше цього року часто будете сумувати. Цей день здавна вважається нещасливим для подорожей і поїздок. Не можна цілий день байдикувати, відкладати справи, лінуватися. Убити павука сьогодні - великий гріх. У День сміху не варто влаштовувати розіграші та жарти, які можуть образити людину. Не ходіть у брудному, зношеному, рваному одязі, інакше будуть проблеми зі здоров'ям. Не можна веселитися, розважатися, співати і танцювати. Заборонено їсти продукти тваринного походження. Не варто пити алкогольні напої. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чистий четвер- 2025: що потрібно зробити в особливий день Страсного тижня Прикмети Вночі ясне небо до хорошого урожаю; злива вказує на засушливе літо; сира погода - чекайте на великий урожай грибів; почути грім - до теплого і ясного літа; сині хмари - наближається тепла погода; багато води розлилося - на хороший сінокіс. У наших предків саме ця дата вважалася справжнім приходом весни. Її зустрічали великим багаттям, яке розводили в центрі поселення. Цей період також вважався голодним, адже запасів їжі ставало все менше, а нового урожаю ще не було. Великдень об'єднує мільйони християн по всьому світу. Уперше за вісім років римо-католики й православні святкуватимуть Воскресіння Христове в один день - 20 квітня. Останній раз ця подія відбулася 2017 року. Такі збіги є рідкісними через різні календарі, за якими ведуть підрахунок дати Пасхи в західній і східній традиціях.
we.ua - День нещасливий для поїздок: про що потрібно пам'ятати сьогодні
Мільйон людей лишилися без світла через крижаний шторм
У Канаді крижаний шторм спричинив масові обриви ліній електропередач. Без електроенергії залишилися понад 1 млн людей, повідомляє канадський суспільний мовник СВС Nеws. "Понад 400 тис. споживачів у провінції Онтаріо залишилися без світла унаслідок крижаного шторму, що пронісся на вихідних", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ера "старих" відносин зі США закінчилася - прем'єр Канади На повне відновлення електропостачання знадобиться щонайменше кілька днів. Через негоду та спричинені нею небезпечні дорожні умови, перебої із електропостачанням й повалені дерева кілька населених пунктів оголосили локальний надзвичайний стан. "Проблеми з електропостачанням сконцентровані переважно у центральних та східних регіонах провінції", - пише видання. Крижаний шторм розпочався в Онтаріо ще зранку суботи й протягом вихідних просувався на схід провінції. Ремонтникам вдалося повернути живлення понад 250 тис. користувачів. 31 березня в Україні очікується хмарна погода з проясненням. У Дніпропетровській, Донецькій та Харківській областях місцями йтимуть сьогодні значні дощі, повідомляє Укргідрометцентр.
we.ua - Мільйон людей лишилися без світла через крижаний шторм
Мільйон людей лишися без світла через крижаний шторм
У Канаді крижаний шторм спричинив масові обриви ліній електропередач. Без електроенергії залишилися понад 1 млн людей, повідомляє канадський суспільний мовник СВС Nеws. "Понад 400 тис. споживачів у провінції Онтаріо залишилися без світла унаслідок крижаного шторму, що пронісся на вихідних", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ера "старих" відносин зі США закінчилася - прем'єр Канади На повне відновлення електропостачання знадобиться щонайменше кілька днів. Через негоду та спричинені нею небезпечні дорожні умови, перебої із електропостачанням й повалені дерева кілька населених пунктів оголосили локальний надзвичайний стан. "Проблеми з електропостачанням сконцентровані переважно у центральних та східних регіонах провінції", - пише видання. Крижаний шторм розпочався в Онтаріо ще зранку суботи й протягом вихідних просувався на схід провінції. Ремонтникам вдалося повернути живлення понад 250 тис. користувачів. 31 березня в Україні очікується хмарна погода з проясненням. У Дніпропетровській, Донецькій та Харківській областях місцями йтимуть сьогодні значні дощі, повідомляє Укргідрометцентр.
we.ua - Мільйон людей лишися без світла через крижаний шторм
Tuesday 15 April

15

°

Хмарно

9° - 16°

100 %

1015 mm

6.09 m/s

  • 23:00

    10°
  • 02:00

    10°
  • 05:00

    10°
  • 08:00

    11°
  • 11:00

    16°

What is wrong with this post?