Search trend "роберт бровді"

Sign up, for leave a comments and likes
ФАКТИ on fakty.ua
Час Героїв: Зеленський удостоїв голову СБУ Малюка найвищої нагороди в Україні
Найвищу нагороду отримав також засновник і командир 414 бригади безпілотних систем «Птахи Мадяра» Роберт «Мадяр» Бровді
we.ua - Час Героїв: Зеленський удостоїв голову СБУ Малюка найвищої нагороди в Україні
Фокус on focus.ua
Президент відзначив Малюка і Петриченка званням Героя України: хто ще отримав нагороду
Президент Володимир Зеленський у четвер, 8 травня, присвоїв звання Героя України молодшому сержанту Павлу Петриченку, який загинув у 2023 році. Також це звання отримали голова СБУ Василь Малюк і командир підрозділу безпілотників "Птахи Мадяра" Роберт Бровді.
we.ua - Президент відзначив Малюка і Петриченка званням Героя України: хто ще отримав нагороду
Українські Національні Новини on unn.ua
Командир "Птахів Мадяра", майор Роберт Бровді отримав звання Героя України: Зеленський підписав указ
Командир "Птахів Мадяра", майор Роберт Бровді отримав звання Героя України: Зеленський підписав указВолодимир Зеленський нагородив майора ЗСУ Роберта Бровді, відомого як "Мадяр", званням Герой України. Бровді є командиром 414-ї бригади ударних БпАК "Птахи Мадяра".
we.ua - Командир Птахів Мадяра, майор Роберт Бровді отримав звання Героя України: Зеленський підписав указ
Громадське радіо on hromadske.radio
Голова СБУ Василь Малюк та командир 414-ї бригади безпілотних систем Роберт Бровді отримали звання «Герой України»
Голова Служби безпеки України генерал-лейтенант Василь Малюк, а також  командир 414-ї бригади безпілотних систем Роберт «Мадяр» Бровді, отримали звання «Герой України». Відповідні укази 8 травня підписав президент Володимир Зеленський. Малюк отримав звання «Герой України» «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові». Президент також вручив... Запис Голова СБУ Василь Малюк та командир 414-ї бригади безпілотних систем Роберт Бровді отримали звання «Герой України» спершу з'явиться на Громадське радіо.
we.ua - Голова СБУ Василь Малюк та командир 414-ї бригади безпілотних систем Роберт Бровді отримали звання «Герой України»
Главком on glavcom.ua
Президент присвоїв звання Героя України низці військовим. Серед них: Павло Петриченко
Звання отримали Роберт Бровді, Роберт Пархименко, Розлач Павло та інші військові
we.ua - Президент присвоїв звання Героя України низці військовим. Серед них: Павло Петриченко
Цензор.НЕТ on censor.net
Роберт Бровді (Мадяр) - Герой України, - указ Зеленського
Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України командиру бригади безпілотників "Птахи Мадяра" Роберту Бровді.
we.ua - Роберт Бровді (Мадяр) - Герой України, - указ Зеленського
Фокус on focus.ua
Фронт без піхоти: військові розкрили, як та чому дрони змінять війну у 2025 році
Командир 414-ї Окремої бригади безпілотних систем ЗСУ "Птахи Мадяра" Роберт Бровді припустив, що влітку 2025 року бойові дії на фронті вестимуть лише дронами. Фокус розібрався, наскільки реалістичний сценарій, які для нього є умови та чи зникне піхота.
we.ua - Фронт без піхоти: військові розкрили, як та чому дрони змінять війну у 2025 році
Еспресо on espreso.tv
Історію з усеохопністю дронів не варто перебільшувати, - Dеfеnсе Ехрrеss
Таку думку він висловив в етері Еспресо."Раз уже і придумали таку занадто красиву і гучну назву - кілзона. Це насправді 20 кілометрів від лінії фронту туди і назад. Тобто не так, що це там велика діра чи дике поле в 50 кілометрів  і через ці 50 кілометрів наші і російські оператори БПЛА перестрілюються. Чи на жаль, чи на щастя, воно все-таки не так. І більш того, якщо вже там говорити про статтю, яку недавно опублікував Залужний, то там є навіть у його судженнях певна логічна помилка. Він спочатку пише про те, що, мовляв, дрони начебто досягли аж такого рівня розвитку, що немає сенсу робити ставку далі на бронетехніку, а далі він пише: "Треба універсальні наземні платформи". Ну, тобто та сама бронетехніка. Відповідно, навіть якщо люди такого рівня, як Залужний, з однієї сторони, наче ставлять питання про те, що дрони стали всеосяжними, але, з іншої сторони, при цьому немає сенсу відмовлятись від класичних озброєнь. Відповідно, ні до чого такого, на жаль, тупикового нас ця вся ситуація не доведе", - сказав він.Іван Киричевський зауважив, що дрони мають свої недосконалості. По-перше, вони не всеосяжні. А по-друге, дрони не дають настільки швидку реакцію на ураження цілі, як і артилерія: "Наприклад, якщо брати типову ситуацію, йде російська штурмова група в 10 осіб. Щоб її знищити артилерією, треба всього 15 хвилин, а для дронаря може знадобитися кілька годин, і то за умови, якщо погода гарна"."Плюс фактор впливу засобів радіоелектронної боротьби ніхто нікуди не дівав. І навіть, як би це зараз дивно не прозвучало, виходить, нам танки, як самі по собі, як вони там можуть виглядати такими незграбними, архаїчними, але вони нам буквально треба, щоб економити життя наших бійців, зокрема під час вивозу людей на ротації та з позиції. Тому що зараз через те, що ми нависаємо вогневими засобами над росіянами у цій зоні 20 кілометрів, що росіяни над нами, виходить, що будь-яка ротація перетворюється на загальну військову операцію, де треба і ракетне озброєння, артилерійське озброєння, РЕБ треба, танки треба.Тому говорити прямо про те, що там трапилася якась кілзона і от все це вершина технологічного мистецтва, яку ніхто не зможе подолати, - на жаль, ні. Так не є, тому цю  історію з усеохопністю дронів не варто перебільшувати", - додав військовий експерт. 3 травня майор ЗСУ Роберт "Мадяра" Бровді, відомий як один з піонерів застосування БПЛА на фронті та командир підрозділу "Птахи Мадяра", вважає, що ширше застосування дронових військових технологій здатне паралізувати істотне просування піхоти та фактично "заморозити" лінію фронту.
we.ua - Історію з усеохопністю дронів не варто перебільшувати, - Dеfеnсе Ехрrеss
Фокус on focus.ua
Лінія фронту зміниться вже цього літа: "Мадяр" розповів про наслідки застосування дронів
Ймовірно, уже цього літа бойові дії на фронті будуть вестися майже здебільшого дронами. Так вважає командир 414-ї Окремої бригади безпілотних систем ЗСУ "Птахи Мадяра" Роберт "Мадяр" Бровді.
we.ua - Лінія фронту зміниться вже цього літа: Мадяр розповів про наслідки застосування дронів
Еспресо on espreso.tv
Вже цього літа дрони домінуватимуть на 15-20 кілометрів в обидва боки фронту, через що піхота не зможе рухатися, - Мадяр
Про це офіцер заявив у своєму звіті про уражені російські цілі за квітень 2025 року, що вийшов 3 травня."Безпілотні технології настільки домінують у обидвох воюючих сторін, що передбачена та анонсована мною мертва або kіll зона дуже швидко, ще цього літа, розтягнеться на 15-20 кілометрів з кожної сторони. Що практично унеможливить пересування особового складу та техніки", - поділився своїм баченням "Мадяр".Читайте також: Міноборони допустило до експлуатації в ЗСУ безпілотник українського виробництва "Громило Оптик" на оптоволокні"Усе замкнеться на дронах. Нам слід це усвідомлювати, зціпити зуби, завалити писки і гризти ворога безупинно, раціонально використовуючи ресурс пілотів, їх забезпечення та компетентне застосування. З тотальним контролем повітрям дронами - піхоти не залишиться", - додав Бровді.При цьому дронові підрозділи, наголосив майор, повинні мати повну підтримку держави та суспільства."Ми знаємо що робити. Питання лише: чи усі адекватно оцінюють загрозу", - зазначив Мадяр.Хто такий Роберт БровдіУродженець Ужгорода Роберт Бровді - бізнесмен, підприємець, колишній торновець зерном та відомий колекціонер живопису, меценат, який кілька років тому просував на Закарпатті проєкт "Срібний мольберт" (конкурс-пленер для юних художників з усієї країни). На війну він потрапив як боєць ТрО - Роберт Бровді записався в тероборону ще перед вторгненням у лютому, став командиром взводу.Широкому загалу він більш відомий як засновник і командир підрозділу "Птахи Мадяра" – наразі це є 414-й окремий полк ударних безпілотних авіаційних систем (414 ОПУБАС) морської піхоти ЗСУ.Восени 2024 року Бровді отримав президентську відзнаку "Хрест бойових заслуг".
we.ua - Вже цього літа дрони домінуватимуть на 15-20 кілометрів в обидва боки фронту, через що піхота не зможе рухатися, - Мадяр
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Ми навчилися якісно вбивати ворога" - легендарний "Мадяр" розповів про свою бригаду і бої
Високотехнологічність, винахідливість та збереження особового складу, власна наукова, виробнича та навчальна інфраструктура все це про 414 окрему бригаду безпілотних систем "Птахи Мадяра". Вона стала еталоном для розбудови підрозділів БПЛА в ЗСУ. Бригада включена до ініціативи Президента України "Лінія дронів", яка має масштабувати передовий досвід бойового застосування БПЛА на весь фронт. П'ять спеціалізованих військових з'єднань, серед яких і "Птахи Мадяра" - нині набирають (drоnеlіnе.аrmy.gоv.uа) до своїх лав добровольців, готових нищити ворога за допомогою безпілотних систем та впливати на результат війни. Gаzеtа.uа публікує матеріал про бригаду. СОТНІ ТИСЯЧ ВИЛЬОТІВ - Усе, що сьогодні може літати, є у "Птахів Мадяра"", - коротко пояснює майор і командир 414 бригади Роберт Бровді на позивний "Мадяр". Ми навчилися якісно та професійно вбивати ворога, продовжує комбат. - Вбиваємо тими засобами, які створюються в Україні. А в Україні роблять найкращі в світі дрони! - переконаний "Мадяр". - Зараз в нас на озброєнні лише деякі одиниці "крил" іноземного виробництва. Ну і "Мавік", бо йому немає альтернативи. Всі інші засоби ударного характеру, РЕБ і РЕР - українського виробництва. Вони щоденно адаптуються. Тому що в нас коротке "плече" від фронту до інженерів. І в нас (у "Птахів Мадяра". - Gаzеtа.uа) є власна потужна інженерія чотири інженерні підрозділи. "Птахи Мадяра" це високотехнологічне з'єднання. Виявлення і знищення ворога, радіоелектронна боротьба (РЕБ), радіоелектронна розвідка (РЕР), дистанційне мінування, прикриття території від ворожих дронів, патрулювання та коригування вогню - воїни цієї бригади вміють усе. На їхньому рахунку сотні тисяч бойових вильотів та десятки тисяч знищених ворожих цілей за три роки. І цей показник невпинно зростає: щодоби "Птахи Мадяра" нищать понад двісті російських об'єктів, при цьому ворог втрачає вбитими й пораненими приблизно півтора взводи особового складу. - Тут у нас є мотивація і чіткий визначений план: маємо вийти на роту знищених пі...рів щодобово! Ми розуміємо, як це зробити, запевняє комбриг "Птахів Мадяра". ДОСВІД, ЗДОБУТИЙ У БОЯХ - 414 бригада протягом трьох років виросла навіть не з взводу - з відділення, - пригадує Роберт Бровді, який за цей час пройшов шлях від звичайного стрільця до комбрига. Він народився, жив та здобував освіту в Ужгороді. До повномасштабного вторгнення не був професійним військовим. Бровді розвивав бізнес, працював топменеджером кількох державних компаній. Але в лютому 2022-го добровільно вступив до Територіальної оборони ЗСУ та зрештою став одним із тих, хто вивів українську безпілотну авіацію на якісно нові рівні. Перші БПЛА з'явилися у взводі "Мадяра" під час оборони Херсонського напрямку, коли він у складі 206-го окремого стрілецького батальйону ТрО тримав позиції. За плечима Роберта Бровді та його побратимів вже було визволення Ірпеня, Бучі та Бородянки. Побачені наслідки російських звірств, за словами командира, ледь не звели його з глузду. Але водночас дали ще більше мотивації не допустити подібного в інших куточках України. - На момент, коли ми приєдналися до ТрО, жодної думки про альтернативні способи впливу на ворога не було, згадує він. "Птахи Мадяра" мали величезне бажання не тільки спостерігати за ворогом, а й завдавати йому ураження Навесні 2022 року інтенсивність ворожого вогню змушувала стрільців "Мадяра" ховатися в зрошувальних каналах Херсонської області. Так виникла потреба дізнатися, звідки ведеться обстріл. - У той момент ми просто хотіли жити, - розповідає Роберт Бровді. - А потім виявилося, що те, що ми бачимо на пульті дрона, можна транслювати через інтернет. Потім - що це можна передавати іншим військовим. Потім - що є можливість спробувати вразити те, що бачиш. І як мінімум, патрулювати смугу, щоб унеможливити неконтрольовані штурми, прориви ДРГ або мінування. А далі - попит на (наші) "очі" з'явився в сусіда праворуч і ліворуч. У травні 2022-го оформилася окрема група аеророзвідників "Птахи Мадяра": 12 осіб, які в той час працювали разом із 28-ю ОМБр імені Лицарів Зимового Походу. Тоді перші дрони вони купували за власні гроші. "Птахи Мадяра" мали величезне бажання не тільки спостерігати за ворогом, а й завдавати йому ураження. Так окрім "очей" в них з'явилося "жало". У серпні 2022 року аеророзвідники купили перший FРV-дрон і на базі, розташованій за декілька кілометрів від фронту, почали тренуватися: скидати "подарунки" на голови росіян. Так народилося явище масового застосування FРV-дронів у ЗСУ. Відбили 16 зафіксованих атак вагнерівців "Птахи Мадяра", які пройшли всю південну наступальну кампанію аж до визволення Херсона в листопаді 2022-го, потім були перекинуті на Бахмутський напрямок. Там у складі 251-го батальйону ТрО вони 110 днів шарпали росіян безпілотниками під час оборони Бахмута, Опитного, Кліщіївки, Курдюмівки, Соледара, Берхівки, Красної Гори. - За чотири доби лише силами однієї кулеметної обслуги ТрО і чотирьох екіпажів дронів - відбили 16 зафіксованих атак вагнерівців, які мали успіх на інших ділянках фронту. Їх було зупинено на одному гектарі. Його й назвали "кривавий гектар", бо він був усіяний їхніми трупами. На землі їх тримав великокаліберний кулемет, а з повітря ми навалювали всім, чим можна було, та коригували артилерію, згадує "Мадяр". У березні 2023 року тактичну групу "Птахи Мадяра" реорганізували в окрему роту ударних БпЛА та включили до 59-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ. Дрони "Мадяра" діяли на найважчих ділянках фронту Відтоді дрони "Мадяра" діяли на найважчих ділянках фронту: Первомайське, Авдіївка, Піски, Старомихайлівка, Красногорівка, Мар'їнка на Донецькому напрямку, Урожайне та Старомайорське - на Бердянському. Усі вісім місяців боїв на плацдармі в Кринках, на Лівобережжі Херсонщини, ротно-тактична група "Птахів Мадяра" нищила ворога, підтримуючи українські війська. Вже тоді підрозділ відточував майстерність застосування засобів РЕБ і РЕР: "Птахи" виявили 10 тисяч російських дронів, знищивши 70% з них. Тоді ж навчилися збивати російські розвідувальні та ударні "крила" ("Ланцети", "Орлани" та ZАLА) за допомогою FРV-дронів. За 2023 рік змінилася роль підрозділу безпілотних авіакомплексів. - Питома вага розвідки та патрулювання не перевищує 20 %, решта - ударна діяльність. Закінчений комплекс дій від виявлення до розвідки, знищення та фіксації, - окреслює принцип бойової роботи Роберт Бровді. У січні 2024-го рота розгорнулася в 414-й окремий батальйон ударних безпілотних авіаційних систем (ОБУБАС) "Птахи Мадяра", який було переведено до Корпусу морської піхоти ВМС України. "Птахи Мадяра" стали першим в Україні батальйоном ударних дронів, за чиїм взірцем почалося нарощування безпілотних сил у військах. Лише протягом 2024 року "Птахи Мадяра" виросли спершу до окремого полку, а потім і до бригади, яка нині діє у складі Сухопутних військ. ЗНИЩИТИ ВОРОГА І ЗБЕРЕГТИ СВОЇХ - Ви мене питаєте: завдяки чому люди живі? Тому й живі, що дисципліна, - сказав одного разу "Мадяр" в розмові з журналістами. Окрім технологічної оснащеності та бойової ефективності, популярність "Птахів Мадяра" визначається саме тим, що тут бережуть людей. Рівень безповоротних втрат особового складу не перевищує 1 %. - Санітарні втрати в різні періоди - різні, але коливаються в діапазоні 34 %. Причому три чверті (поранених) повертаються назад до нашого підрозділу, додає комбриг. Завдяки такому підходу тільки під час реорганізації "Птахи Мадяра" одержали 5 тисяч анкет від охочих долучитися до військової частини. Стабільний потік кандидатів забезпечує також підхід до комплектування, який Роберт Бровді називає "компетентна мобілізація". - Це мобілізація з чітким приписом долучення до нас у підрозділ. Ми захищаємо свого майбутнього бійця, щоб він по дорозі не пропав, пояснює "Мадяр". "БЕЗПІЛОТНІ" ІННОВАЦІЇ "Птахи Мадяра" вважаються одним з лідерів серед безпілотних з'єднань українського війська. Масштаб їхньої бойової роботи вражає: бригада здійснює комплексний вплив на смугу фронту довжиною понад 150 кілометрів. Окрема "фішка" бригади власне виробництво боєприпасів. У спеціальних майстернях виготовляють понад 50 моделей бойових частин. Сюди додається і власне промислове виробництво протитанкових мін, які отримують також інші підрозділи Сил оборони України. А ще бригада має центр розробок та впроваджень, центр кастомізації дронів та збірки оптоволоконних сетів, виробництво комплексів РЕБ та РЕР... Крім того, 414 ОБрУБАС "Птахи Мадяра" розробляє та модернізує радіолокаційні станції (РЛС). Новобранці, які йдуть до "Птахів Мадяра", отримують якісну підготовку і зможуть надалі вдосконалювати її: бригада розгорнула мережу з пʼяти шкіл пілотів БпЛА та радіорозвідки. У складі бригади також діють спеціалізовані підрозділи, які відповідають за перехоплення та знищення ворожих БпЛА, та навіть за бойове застосування штучного інтелекту. Лідерами є два види засобів: FРV-дрони та гексакоптери нічні "бомбери" Але є два найважливіших напрямки, завдяки яким "Птахи Мадяра" впливають на поле бою та на смертність російських окупантів: "Безперечними лідерами є два види засобів: FРV-дрони та гексакоптери нічні "бомбери". Ці два засоби... формують до 90%, без перебільшення, уражень ворожої техніки та особового складу", розповів Роберт Бровді. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як готують операторів дронів, які нищитимуть ворога: репортаж з фото ЛІНІЯ ДРОНІВ Майбутнє російсько-української війни залежить від низки чинників: зброя, ефективне використання технологій, якісне управління та взаємодія сил і засобів. Але найважливіший чинник - це люди, які готові знищувати російських загарбників завдяки своїй хоробрості, інтелекту та високотехнологічним системам. Проєкт "Лінія дронів" - це поєднання стійкості й винахідливості піхоти та високотехнологічного світу БпЛА. Він має на меті масштабувати на весь фронт досвід найкращих підрозділів безпілотних систем: "Птахи Мадяра", "К-2", "Ахіллес", "РАРОГ" (Сухопутні війська) і "Фенікс" (Державна прикордонна служба). Результатом буде захист українських воїнів, які тримають передній край, а також створення для окупантів зони повного знищення (kіllzоnе) на глибину 10-15 кілометрів від лінії зіткнення. Загарбники, які вирушили в атаку, повинні захлинутися власною кров'ю, ще навіть не наблизившись до українських позицій. І безпілотні системи - один з найкращих засобів для цього. Долучитись до "Лінії дронів" може кожен Долучитись до "Лінії дронів" може кожен: на сторінці проєкту (drоnеlіnе.аrmy.gоv.uа ), а також в додатках "Дія", Армія+ та Резерв+ Потрібно зробити кілька простих кроків: обрати військову частину, в якій ви хотіли би служити, визначитися з майбутньою спеціальністю, заповнити анкету і пройти співбесіду та тестування. Серед вакансій: - Оператори безпілотних систем різних типів; - Фахівці наземної групи обслуговування. - Дешифрувальники та аналітики. Фахівці з інженерії, техніки та ремонту. Рекрутери "Лінії дронів" допомагають кандидатам на всіх етапах: від ТЦК і до військової частини (для цивільних), сприяють із переведенням та навіть з поверненням із СЗЧ (для військових).
we.ua - Ми навчилися якісно вбивати ворога - легендарний Мадяр розповів про свою бригаду і бої
Фокус on focus.ua
"Не лотерея": скільки росіян треба знищити, щоб зрівняти рахунок із мобілізацією, — "Мадяр"
Комбриг Роберт Бровді розповів, яку кількість живої сили щомісяця відправляє на фронт Росія. Він пояснив, як підраховуються ворожі втрати, і яку "просту річ" потрібно зробити Силам оборони.
we.ua - Не лотерея: скільки росіян треба знищити, щоб зрівняти рахунок із мобілізацією, — Мадяр
Еспресо on espreso.tv
Відкриття року: що таке дрони на оптоволокні й чи справді вони можуть змінити перебіг російсько-української війни
Що таке дрони на оптоволокні та як вони працюютьЯкщо говорити простими словами, то виникненню дронів на оптоволокні сприяла протидія іншим видам безпілотників. "Байрактари" та інші ударні дрони середнього класу, що були вкрай ефективними на стартових стадіях повномасштабної війни, зіткнулися з ефективною протидією ППО. На наступній стадії перейшли до масового застосування FРV-дронів. Проти них масово використовували засоби радіоелектронної боротьби. Так виробники дронів переходили на нові діапазони частот, а засоби РЕБ оперативно на це реагували.Зараз деякі зони бойових дій дуже насичені засобами РЕБ, і там у нагоді стають саме дрони на оптоволокні. Вони керуються не завдяки радіосигналу, а через світловий сигнал, що безпосередньо передається по тонкому оптоволокну від пульта до безпілотника. Відтак дрон на оптоволокні може без перешкод літати в зоні дії РЕБ ворога, РЕБи проти нього не ефективні.Працює це так: електросигнал перетворюють на світло, що рухається по кабелю до приймача, а потім, завдяки спеціальному конвертеру, воно знову перетворюється в електричний сигнал. Перервати цей зв'язок можна лише фізично пошкодивши кабель.Виглядає це так, ніби дрон тонкою оптоволоконною ниткою прив'язаний до пульту оператора. Коли дрон віддаляється під час польоту, нитка оптоволокна, намотана на котушку, поступово розмотується – дрон може відлетіти на відстань довжини нитки.Недоліки дронів на оптоволокніБезпорадність засобів РЕБ у боротьбі з цими безпілотниками є серйозною перевагою дронів на оптоволокні. Однак є у них у деякі недоліки. Так, видання Dеfеnsе Ехрrеss у своєму матеріалі цитувало аналітика, який виділив три основні недоліки дронів на оптоволокні."Перше - зниження швидкісних та маневрових можливостей дрона. Через те, що БПЛА має розмотувати за собою оптоволокно, існують обмеження на кривизну віражів та потреба у плавніших прискореннях чи гальмуваннях. Водночас саме швидкість та неочікувані напрями атак FРV-дронів робить їх дуже небезпечними та не дозволяють боротися з ними стрілецьким озброєнням", – пише він. FРV-дрон та котушки з оптоволокном для керування безпілотником, фото: SkywаlkеrМінусом дрона на оптоволокні називають імовірність переривання зв’язку через фізичний розрив/залом оптоволоконного кабеля.Другим недоліком є "мертва вага". Котушка з оптоволоконною ниткою відбирає частину корисного навантаження, що його можна було б використати для додаткових акумуляторів або бойової частини. Останній фактор – вартість таких безпілотників. Саме через ці три недоліки експерт вважає використання дронів на оптоволокні тимчасовим, проміжним етапом.Автори Dеfеnsе Ехрrеss вважають деякі твердження аналітика суперечливими.Переваги дронів на оптоволокніІнші фахівці називають більшість недоліків дронів на оптоволокні надуманими. Так фахівець у галузі РЕБ та БПЛА Сергій Флеш (Бескрестнов) перевірив міцність оптоволокна, що використовується у російських FРV-дронах, і  з'ясував, що розірвати його зовсім нелегко. Воно орієнтовно тримає на розрив 30-40 кг, хоча легко ламається, якщо його зігнути. Інженер Максим Шеремет, який особисто багато разів керував таким дроном, в коментарі ВВС називає твердження про оптоволокно, що нібито легко рветься, "нісенітницею". За його словами, кабель під час польоту сам поступово розмотується і спокійно лягає зверху на дерева чи інші перешкоди. Обірвати його дуже важко. Єдина засторога – не бажано різко розвертатися чи знижуватися, а потім підійматися, щоб не перекрутити оптоволокно."Керувати FРV на оптиці набагато легше. Тому що в оператора не пропадає зображення, нема потреби в навичках пролітати зоною РЕБ, нема потреби розуміння принципів радіогоризонту", – каже Шеремет.Висока вартість оптоволоконних дронів також залишилася в минулому. Якщо в 2023-му лише котушка з 10-кілометровим кабелем коштувала $3 тис., то зараз її можна придбати й за 100 доларів."Котушка в середньому коштує 150 доларів США на 10 кілометрів, а медіаконвектор — 25-30 доларів. Ми не говоримо про якісь страшні витрати, кастомізація власними зусиллями нам не обходиться більше ніж в 250-300 доларів", – розповідає командир 414-го окремого полку ударних безпілотних систем Роберт Мадяр (Бровді).Оптоволокно, що витягується з котушки дрона “Бандерик-Стрічка”, фото: ДронарняПро основну перевагу – невразливість до засобів РЕБ – уже згадували."Окрім того, що РЕБ стає безпорадним, оператор має можливість отримувати зображення з дрона чудової якості. А на додачу – зафіксувати засобами радіоелектронної розвідки навіть приблизне місцеположення розрахунку з такими БПЛА вже неможливо", – пояснює Dеfеnsе Ехрrеss.Звідси випливає ще одна перевага дронів на оптоволокні – їхня невразливість. Над нейтралізацією цих безпілотників сушать собі голову не лише по обидва боки лінії фронту, але й в інших країнах. Зокрема в Україні питання нейтралізації оптоволоконних дронів було пріоритетним завданням на спеціальних хакатонах від міністерства оборони. "Дієвих засобів проти них не існує. Видумують якісь звукові датчики, які встановлюють на статичних цілях на позиціях, які допомагають почути, що наближається FРV-дрон, і гладкоствольну зброю, до якої є вже набої, що створюють хмаринку картечі, яка мала б той дрон зупинити. Але це не є засобами масового застосування. Ви точно не будете стріляти картеччю з пікапу, коли ви пересуваєтеся. Тут треба технологічний якийсь спосіб, пошук якого ще відбувається", – пояснює Мадяр.Російські дрони на оптоволокніПерші випадки застосування агресорами оптоволоконних дронів були зафіксовані в березні 2024 року. Станом на осінь кадри влучань дронів на оптоволокні в українські танки, бронемашини та бліндажі масово публікують на російських пролпагандистських каналах у соцмережах. Найчастіше безпілотники застосовують на Курщині, трохи рідше – в Донецькій і Запорізькій областях."Суттєве збільшення застосування цих засобів ворогом ставить дуже багато клопотів нам, адже ці засоби не піддаються ні впливу засобами радіоелектронної боротьби, ні складнощам рельєфу, і це дозволяє ворогу пересуватися цими дронами фактично над землею — 20, 30, 50 метрів від землі, де їх виявити значно складніше", – каже Роберт Бровді.У вересні ЗСУ захопили новий російський дрон на оптоволокні. Його називають "Вандал" або "Князь Вандал Новгородський" (абревіатуру КВН рашисти використовують як гру слів) і саме про нього найчастіше говорять російські пропагандистські ресурси. "Зараз уже є статистика з майже тисячі застосувань. Вона дуже непогана: один-два обриви на 10 пусків, знижуватимемо цей показник. Далі все залежить від оператора. Так, дрон важкий, неповороткий, оскільки несе на собі і котушку, і бойову частину. Але, якщо пристосуватися, дуже точний", – розповідав російським виданням очільник компанії-виробника дрона Олексій Чадаєв.За даними з російських ресурсів, радіус дії цього дрона - 20 км, корисне навантаження – 3,5 кг.Ще один відомий зразорк оптоволоконного дрона з РФ – "Пиранья-5". Це фактично кишеньковий БПЛА, він має 12 см в діаментрі, маса становить 0,3 кг і він може розвивати швидкість 220 км/год. Росіяни переконують, що навіть із такими габаритами він може підіймати корисне навантаження до 1 кг і діяти в радіусі 1-3 км від піхотинців. Основна мета "піраній" – серійне виробництво дронів, що використовуватимуться і на полі бою, але передусім для навчання операторів.Українські дрони на оптоволокніНегативним фактором у протистоянні оптоволоконних дронів став той факт, що росіяни першими застосували це озброєння, а українці опинилися в ролі наздоганяючих. Хоча все могло бути навпаки. Перший дрон такого типу організація "Дронарня" розробила ще на початку 2023 року. Однак військові назвали винахід "неактуальним". Сергій Безкрестнов (позивний Флеш) підтверджує цю інформацію. Він визнає, що сам був у журі одного з хакатонів від міноборони, де засумнівалися в цій технології. Український FРV-дрон на оптоволокні, фото: МАДЯР/tеlеgrаm"Перші польоти на оптоволокні показали військовим наші українські хлопці ще 2022 року. Інтересу це рішення тоді не викликало. А в серію і в масове застосування по фронту виріб запустив противник. На жаль, це тренд всієї війни. Ми перші придумуємо, вони швидше масштабують", – каже Флеш.До слова, дрон на оптоволокні, що його українці розробили в 2023-му, мав назву "Бандерик-Стрічка". перший зразок мав тактичний радіус дії 1 км, міг провести в повітрі 15 хв і нести до 3 кг корисного навантаження. Український дрон на оптоволокні “Бандерик-Стрічка”, фото: ДронарняЩодо інших зразків, то в листопаді українська компанія 3DТесh успішно випробувала в бойових умовах "Хижак RЕВОFF". Передбачені 10-дюймові коптери з двома котушками – на 5 км (з корисним навантаженням 2,3 кг) або 10 км. (КН - 1,2 кг). Різниця виникла через те, що додаткові 5 км кабеля якраз і важать трохи більше кілограма. Також були протестовані 13-дюймові дрони із 10-кілометровим кабелем і бойовою частиною у 2 кг.На початку грудня фахівці з Е-Ваnshее, що спеціалізується на розробці важких дронів з високою вантажопідйомністю, випробували гексакоптер-бомбер на оптоволокні. Тестери повідомили, що випробування пройшли успішно, а всі 10 км кабелю намотали на гілки в лісі.А от про ще один безпілотник повідомляв Генеральний штаб України. Ішлося про дрон Вlасk Wіdоw Wеb 10 – камікадзе на оптоволокні. Він здатен подолати понад 5 км та принести біля 2 кілограмів корисної ваги. "Це не просто новий зразок озброєння – це вікно можливостей для подальших досліджень і розробок в галузі оптоволоконного зв’язку. Роботизація та безпілотні технології отримали новий вектор розвитку. FРV-дрони з цією технологією стають великою проблемою для противника на лінії бойового зіткнення", – писали на сторінці Генштабу.Дрони на оптоволокні в інших країнахЩе один оптоволоконний дрон, випробуваний в Україні – безпілотний комплекс виробництва німецької компанії НІGНСАТ. Під час польоту кабель розмотується зі спеціальної котушки на 10 км, що важить близько 1,3 кг (або 20 км і 2,2 кг). Під час використання кабель не натягується, а радше викидується на землю, що нівелює можливість заплутування. Виробники переконують, що волокно достатньо міцне, щоб дрон літав над деревами та водою, по колу чи у зворотньому напрямку.Безпілотник здатен піднімати корисне навантаження масою до 5 кг, вантажопідйомності вистачає, щоб нести камеру з 10-разовим оптичним збільшенням і тепловізором. Німці говорили про готовність випускати по 3000 таких дронів щомісяця.Крім того, в серпні дрони на оптоволокні представила китайська компанія Skywаlkеr. Виробники стверджують, що їхні дрони здатні летіти на оптоволокні на 20 км. Також розробили варіанти з котушками на 1, 5 і 10 км.Працювала в цьому напрямку і турецька компанія АSІSGUАRD. Йшлося про дрони з вибухівкою, що могли нести бойову частину в 1,5 кг на 5 км зі швидкістю понад 150 км/год.Як дрони на оптоволокні можуть змінити російсько-українську війнуВидання ВВС називає впровадження оптоволоконних безпілотників "революцією, яку Україна проспала". Однак військові наголошують – нові дрони не витіснять старі, просто займуть свою нішу на фронті. "Одразу хочу сказати, ці дрони не можуть повністю замінити безпровідні дрони. Це нереально. Але свій сегмент вони займають. Вже навесні майбутнього року більшість підрозділів Сил оборони буде активно застосовувати дрони на оптоволокні. Будуть звичайні FРV-дрони, дрони з донаведенням і дрони на оптоволокні, які будуть використовуватися під різні задачі й на різні відстані", – зазначив Юрій Федоренко, командир батальйону ударних БПАК "Ахіллес" 92-ї штурмової бригади ім. Івана Сірка.Деякі військові зазначають, що сьогоднішні дрони на оптоволокні потребують ще багатьох етапів удосконалення. Офіцер 57–ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка з позивним Арчі розповів АрміїІnfоrm, що його підрозділ стикався з дронами на оптоволокні у місті Вовчанську та його околицях. Однак він не вважає, що це озброєння дає ворогу якусь надзвичайну перевагу."Літальний апарат просто перетворюється на звичайну протитанкову керовану ракету з дротовим наведенням. Воно йому заважає вдало маневрувати, як звичайним дронам. Ми маємо розуміти: і дріт не безкінечний, він щось важить, при цьому може зачепитись за безліч перешкод, які присутні в місті. Це така технологія, яку вони застосовують в протитанкових керованих ракетах, а вона нам відома, тому як із нею боротися, ми також розуміємо", – зазначив офіцер.У той же час комбриг 80-ї десантно-штурмової бригади полковник Павло Розлач наголосив, що саме дрони на оптоволокні є "першими в списку потреб бригади".Найкраще дрон на оптоволокні використовувати, запускаючи по прямій, для ураження установки РЕБ ворога. Після цього з'являється можливісить застосувати звичайні FРV-дрони камікадзе або бомбери на радіозв’язку. Комплексна робота дрона на оптоволокні та бойових FРV-дронів дає на полі бою найкращі результати.Використання дронів на оптоволокні може змінити бої по всій лінії зіткнення, вважає Мадяр."При збільшенні застосування дронів на оптоволокні з нашої сторони й зі сторони ворога ми фактично зупинимось в ситуації 20-кілометрової зони, де суттєво обмежене пересування, адже не буде засобів РЕР та РЕБ, які допоможуть їх виявити та з ними боротися. В момент, коли відбувається штурм і ворог застосовує в секторі серйозні позиційні засоби РЕБ, щоб зупинити штурм, треба мати на кожній позиції 10-20 дронів на оптоволокні, щоб реанімаційно застосувати їх і унеможливити подальше просування", – зазначив командир полку. 
we.ua - Відкриття року: що таке дрони на оптоволокні й чи справді вони можуть змінити перебіг російсько-української війни
Новинарня on novynarnia.com
Викладені у ряд на снігу: Мадяр показав десятки вбитих на Курщині російських і північнокорейських військових. ВІДЕО
Камера FРV-дрона зафіксувала на Курщині десятки вбитих російських і північнокорейських військових після ранкових недільних штурмів. Відповідні відео у своєму Теlеgrаm-каналі опублікував командир 414-ї окремої бригади безпілотних систем ЗСУ “Птахи Мадяра” Роберт Бровді. На ньому видно багато тіл, які лежать на снігу. “Мадяр” наголосив, що це спільна робота пілотів FРV-дронів “Птахів Мадяра”, 47-ї обмр, 95-ї одшб, […] Тhе роst Викладені у ряд на снігу: Мадяр показав десятки вбитих на Курщині російських і північнокорейських військових. ВІДЕО fіrst арреаrеd оn Новинарня.
we.ua - Викладені у ряд на снігу: Мадяр показав десятки вбитих на Курщині російських і північнокорейських військових. ВІДЕО
New Voice on nv.ua
Птахи Мадяра стверджують, що десятки північнокорейських та російських військових вбито після штурму на Курщині, показали відео тіл
Роберт Бровді з позивним Мадяр опублікував у своєму Теlеgrаm-каналі відео, на якому, за його словами, можна побачити тіла 22 вбитих на Курщині під час штурму 14 грудня північнокорейських та російських військових.
we.ua - Птахи Мадяра стверджують, що десятки північнокорейських та російських військових вбито після штурму на Курщині, показали відео тіл
Фокус on focus.ua
"Птахи Мадяра" стануть бригадою ЗСУ: усі подробиці (відео)
Командир підрозділу Роберт Бровді вже анонсував набір добровольців і заявив, що бійців у бригаді "Птахи Мадяра" стане втричі більше.
we.ua - Птахи Мадяра стануть бригадою ЗСУ: усі подробиці (відео)
Еспресо on espreso.tv
"Жирна ціль": Птахи Мадяра вполювали неподалік від Покровська ворожий комплекс "Борисоглєбск-2"
Це сталося у ніч з 15 на 16 листопада 2024 року, повідомив засновник та командир підрозділу Роберт Бровді.На підтвердження своїх слів військовий навів відео ударів по комплексу, а також ранкову зйомку, на якій можна побачити великі отвори на корпусі "Борисоглєбска-2", утворені внаслідок ураження. Поруч із ним лежать вирвані вибуховими хвилями радіощогли.Як продемонстрував Бровді, враховуючи велику важливість цілі, по ній було здійснено кілька скидів з безпілотників.За його словами, подія мала місце у Сергіївці на Покровському напрямку.Вартість комплексу "Борисоглєбск-2" становить $200 млн."Жирна ціль", - наголосив Бровді.  
we.ua - Жирна ціль: Птахи Мадяра вполювали неподалік від Покровська ворожий комплекс Борисоглєбск-2
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules