Search trend "Закон про підвищення податків"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
Гетманцев повідомив, коли в Україні скасують військовий збір
Військовий збір в Україні залишатиметься чинним і після завершення війни, але після скасування воєнного стану його ставка автоматично знизиться до 1,5%. Підвищена до 5% ставка вже дозволила зібрати понад 40 млрд грн для підтримки армії та державного бюджету. Про це розповів голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. За його словами, цей податок у 2024 році забезпечив понад 40 млрд грн надходжень до державної казни. З грудня 2024 року ставка військового збору тимчасово підвищена до 5%. Ця зміна суттєво збільшила обсяги надходжень до бюджету: тільки за останній місяць року очікується близько 9 млрд гривень додаткових коштів. Для порівняння, за 11 місяців за ставки 1,5% бюджет отримав понад 40 млрд грн. Для різних категорій платників військовий збір встановлено на таких умовах: - звичайні працівники: 5% від зарплати (наприклад, 1500 грніз зарплати у 30 тис.); - ФОП ІІІ групи: 1% від обороту; - ФОП І, ІІ та ІV груп: фіксований збір у 10% від мінімальної зарплати (800 грн); - звільнені від збору доходи: пенсії, стипендії, виплати за військовими облігаціями. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський підписав закон про підвищення податків За словами Гетманцева, підвищена ставка військового збору є тимчасовим заходом. Після завершення воєнного стану вона автоматично повернеться до довоєнного рівня - 1,5%. Додаткові 3,5% буде скасовано без потреби ухвалення окремих рішень парламентом. Зазначається, що попри це, військовий збір не планують скасовувати повністю, навіть після закінчення війни. Податок продовжить виконувати функцію стабільного джерела фінансування армії та підтримки обороноздатності країни. Перший заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики нардеп Ярослав Железняк висловив думку, що закон про підвищення військового збору почне працювати з 1 грудня. Підписання законів про державний бюджет на 2025 рік та про підвищення податків - це останні зобов'язання України перед Міжнародним валютним фондом, які потрібно виконати до кінця року. На сьогодні залишається два так званих попередніх заходи, які ми маємо виконати. Перший попередній захід - це вступ у силу закону про бюджет. Друге завдання, яке ми маємо виконати, - це вступ в силу закону про внесення змін до Податкового кодексу, який передбачає збільшення податків, зокрема військового збору, які забезпечуватимуть фінансування бюджету і спрямовуватимуться на сектор безпеки та оборони.
we.ua - Гетманцев повідомив, коли в Україні скасують військовий збір
Перевірки ФОП і обмеження переказів між картками. 7 банків планують підписати меморандум
У найближчий тиждень сім великих банків готуються підписати між собою меморандум про посилення обмежень карткових переказів. Максимальна сума на місяць — не більше ніж 100 тисяч гривень з одного рахунку. Про це пише Fоrbеs. Друга частина меморандуму стосується ФОПів. Банки планують посилити фінансовий моніторинг такого бізнесу. Причина — боротьба з «дропами» та орієнтир на вимоги законодавства Європейського союзу. Деталі Схожі обмеження для р2р переказів два місяці тому запровадив Нацбанк. Відмінність — варіант, запропонований банками, стосується всіх видів переказів, включно з ІВАN, та має нижчий ліміт по операціях. За інформацією Fоrbеs, меморандум мають підписати щонайменше сім банків — Ощадбанк, ОТП Банк, ПриватБанк, Правекс Банк, ПУМБ, Райффайзен Банк, Універсал Банк. Нові обмеження стосуватимуться як закордонних переказів, так і тих, що здійснюються в межах країни на рахунки будь-яких контрагентів. Вони запроваджуватимуться у два етапи: з 1 січня 2025 року — ліміт до 150 000 грн на місяць;з 1 червня 2025 року — 100 000 грн на місяць. Аби його збільшити, клієнт має надати документальне підтвердження вищого рівня доходів, у межах якого і буде встановлений новий ліміт. Ще одне обмеження, яке хочуть запровадити банки, — кількість рахунків в однаковій валюті. Клієнт, який не має документального підтвердження коштів, може мати максимум три рахунки. Крім обмежень, банки також пропонують через «Дію» розширити їх доступ до інформації про дохід клієнта, про судові справи тощо. Також створити реєстр сумнівних клієнтів, які мають стосунок до «дропів». Найбільші перевірки стосуватимуться ФОПів першої групи, які зареєстровані менш ніж пів року. Для них банки запровадять посилений фінансовий моніторинг. Для ФОПів другої та третьої груп перевірки будуть не такими суворими, кожен банк застосовуватиме власний ризикоорієнтований підхід. Також у меморандумі йдеться про впровадження автоматичної перевірки доходів клієнтів з централізованими базами держорганів та обмін даними між банками, які підписали меморандум. Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон № 9319, яким перенесла підвищення податків для ФОПів з 1 жовтня 2024 року на 1 січня 2025 року.
we.ua - Перевірки ФОП і обмеження переказів між картками. 7 банків планують підписати меморандум
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Підвищення податків в Україні: що зміниться для жителів Рівненщини
Закон про підвищення податків передбачає встановлення військового збору для ФОПів та підвищення його до 5% для найманих працівників, збільшення ставки податку на прибуток для фінустанов і банків та інше
we.ua - Підвищення податків в Україні: що зміниться для жителів Рівненщини
Підвищення податків в Україні: скільки коштів недоотримає держава через відтермінування рішення
Закон про підвищення податків було підписано пізніше, тому до бюджету надійде тільки 8 мільярдів.
we.ua - Підвищення податків в Україні: скільки коштів недоотримає держава через відтермінування рішення
Через затримку підписання закону про підвищення податків, держбюджет отримає лише 8 із 21 мільярда гривень — голова податкового комітету ВР
Із 1 грудня 2025 року набув чинності закон про підвищення податків. Однак через затримку з підписанням документу державний бюджет України отримає близько 8 млрд гривень із очікуваних 21 млрд. Про це на брифінгу у Верховній Раді заявив Данило Гетманцев, нардеп від фракції «Слуга народу» та голова Комітету ВР із питань фінансів, податкової та митної політики.... Запис Через затримку підписання закону про підвищення податків, держбюджет отримає лише 8 із 21 мільярда гривень — голова податкового комітету ВР спершу з'явиться на Громадське радіо.
we.ua - Через затримку підписання закону про підвищення податків, держбюджет отримає лише 8 із 21 мільярда гривень — голова податкового комітету ВР
Військовий збір: Гетманцев пояснив, як новий податок допоможе профінансувати армію
Про це повідомила кореспондентка Еспресо Тетяна Голунова.За словами народного обранця, відповідне рішення полягає в тому, що саме та сума, яка необхідна для армії цього року та наступного, розподіляється між усіма рівномірно, пропорційно до доходу. "Це рішення про рівність і загальність оподаткування оцим додатковим податком, додатковим військовим збором у 3,5%", - заявив Гетманцев.Він пояснив, що підвищення податку передбачає додаткові 3,5% від доходів громадян та 1% від обороту для фізичних осіб-підприємців. Для ФОПів першої та другої груп податок фіксований - 800 грн на місяць, що відповідає специфіці їхнього оподаткування.Нардеп заявив, що зібрані кошти дозволять профінансувати 38,3 млрд грн, закладених у бюджет. Однак через затримку з підписанням закону цього року до бюджету надійде лише близько 8 млрд грн. Для покриття тимчасового дефіциту Міністерство фінансів використає резерви.Що відомо про закон про підвищення податківНардеп Ярослав Железняк ще навесні повідомляв, що влада готується до підвищення ПДВ і військового збору.22 липня очільник Мінфіну Сергій Марченко пояснив, що підвищення військового збору дасть змогу залучити додаткові 121,8 млрд грн для сектору безпеки й оборони. Міністр зазначив, що влада не розглядає підвищення ПДВ, позаяк це матиме негативні наслідки для добробуту українців, зокрема найуразливіших категорій. Марченко сказав, що підвищення цього податку автоматично призведе до зростання цін на основні товари, зокрема ліки та базові харчові продукти, як-от хліб, молоко, масло тощо. Для вразливих категорій громадян навіть незначне підвищення цін на базові харчі може стати значним фінансовим тягарем, підкреслив він.17 вересня Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про підвищення податків.2 жовтня голова фінкомітету ВР Данило Гетманцев заявив, що в Україні потрібно підвищувати не лише військовий збір, а й ПДВ.10 жовтня Верховна Рада України остаточно схвалила законопроєкт про збільшення податків (№11416-д). При цьому нардеп Олексій Гончаренко стверджував, що зміни до податкового кодексу набудуть чинності "заднім числом" – з 1 жовтня.27 листопада прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що підвищення податків "заднім числом" не буде, а президент Зеленський заявив, що підпише закон 28 листопада.Читайте також: Підвищення податків в Україні: хто і скільки платитиме, якщо закон набуде чинностіТак, Володимир Зеленський 28 листопада підписав закон про підвищення податків. Документ набув чинності з 1 грудня.
we.ua - Військовий збір: Гетманцев пояснив, як новий податок допоможе профінансувати армію
Тhе Nеw Yоrk Тіmеs: "єПідтримка" є спробою Зеленського зміцнити свою популярність
Роздача 1 тис. грн "єПідтримки" є намаганням президента Володимир Зеленський схилити на свій бік втомлених від війни українців. Про це йдеться у статті Тhе Nеw Yоrk Тіmеs. "Після майже трьох років виснажливої війни з Росією президент України Зеленський стикається з важким завданням: витягти більше фінансових ресурсів для продовження боротьби, не пригнічуючи населення, яке вже перебуває під економічним тягарем конфлікту. Ця напруга повністю проявилася останніми днями, коли Зеленський підписав закон про найбільше підвищення податків за всю війну, одночасно запроваджуючи спонсоровану державою програму надання фінансової допомоги українцям у зимовий період", - пишуть там. 1 тис. грн це близько $24. Журналіст вказав, що це скромна сума порівняно із середньою щомісячною зарплатою в Україні, що становить близько $500. "Але уряд підносить цей крок як спосіб продемонструвати підтримку своїм громадянам. Аналітики кажуть, що програма - це розрахована спроба Зеленського зміцнити свою популярність серед населення, яке втомлюється від війни", - йдеться у статті. Політичний експерт українського аналітичного центру Dеmосrасy Ноusе Анатолій Октисюк назвав виплату популістським кроком. Він додав, що Зеленський прагнув привернути насамперед пенсіонерів. Це 10-мільйонний електорат, який часто ледве зводить кінці з кінцями. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як отримати тисячу "єПідтримки" через пошту: що треба знати "Виділення виплат у розмірі 1000 гривень під час економічних труднощів стало своєрідною традицією в Україні, і уряди, які змінювали один одного, застосовували цей захід протягом останніх двох десятиліть. Сам Зеленський запровадив аналогічну програму 2021 року під час пандемії коронавірусу, запропонувавши цю суму кожному громадянину, який зробив щеплення. Українська влада заявила, що одержувачі можуть використовувати суму на різні витрати, включно з оплатою рахунків за комунальні послуги або купівлею харчових продуктів і ліків. Вони також можуть пожертвувати гроші українській армії", - пишуть у Тhе Nеw Yоrk Тіmеs. Заступник голови парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк сказав, що програма буде коштувати 15 млрд грн і буде фінансуватися коштом перерозподілу грошей, від самого початку призначених для програм із безробіття та розмінування. Роздача грошей принаймні частково спрямована на пом'якшення удару від підвищення податків. В Уряді заявили, що воно принесе додатково $3,5 млрд цього і наступного року, і що гроші насамперед підуть на виплату зарплат українським військовослужбовцям. "Однією рукою вони беруть гроші, а іншою - віддають їх назад. Це безглуздо", - прокоментував це Железняк. На "Зимову підтримку" українців цього року з держбюджету виділять 5 млрд грн. Кошти для "Зимової підтримки" переведуть з програми, яка фінансує "національний кешбек", на програму, яка буде видавати по 1000 грн. Голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа повідомляла, що уряд пропонує покривати виплати "тисячі Зеленського" із невикористаних коштів з Фонду безробіття.
we.ua - Тhе Nеw Yоrk Тіmеs: єПідтримка є спробою Зеленського зміцнити свою популярність
Скільки податків сплачуватимуть українці у 2025 році
28 листопада 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про підвищення податків. Він передбачає їхнє підвищення для фізичних осіб та підприємців. Повний текст новини
we.ua - Скільки податків сплачуватимуть українці у 2025 році
Верховна Рада перенесла підвищення податків для ФОП на 1 січня 2025 року
Верховна Рада ухвалила закон № 9319, яким виправила податковий закон № 11416-д і перенесла підвищення податків для ФОПів з 1 жовтня 2024 року на 1 січня 2025 року. Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк і Данило Гетманцев. «Для ФОПів і юросіб на єдиному податку зміни набудуть чинності з 1 січня 2025 року. Законопроєкт розроблений з метою вдосконалення оподаткування резидентів Дія Сіty та їх спеціалістів», — зазначив Данило Гетманцев. Нагадаємо, 28 листопада президент підписав закон № 11416-д, який передбачає підвищення податків і внесення змін до Податкового кодексу України та інших документів. Нюанси та особливості нововведень ми розібрали разом з економістом. Також дізнавалися, чи зможуть взяти компанії на себе податкове навантаження замість ІТ-фахівців. А для наочності розрахували суми податків для ФОПа третьої групи з доходом $2500.
we.ua - Верховна Рада перенесла підвищення податків для ФОП на 1 січня 2025 року
Підвищення податків для ФОПів перенесли - нова дата
Верховна Рада України 4 грудня внесла зміни до Податкового кодексу. Згідно з ухваленим документом, підвищені податки для фізичних осіб-підприємців діятимуть не з 1 жовтня 2024 року, а з 1 січня 2025 року. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цигарки подорожчають - Рада прийняла закон За його словами, проект № 9319 підтримали 268 депутатів. "Саме в ньому була правка, якою виправляли податковий законопроект 11416д і "заднє число", де з 1 жовтня податки переносять на 1 січня 2025 року для ФОПів", - зазначив Железняк. Підвищення податків також переноситься для юридичних осіб, які працюють на спрощеній системі оподаткування третьої групи. Президент Володимир Зеленський підписав закон про суттєве підвищення податків. Він, зокрема, збільшує військовий збір з усіх доходів громадян з 1,5% до 5% цього року та наступного. Закон також передбачає військовий збір для ФОПів, 25% податку на прибуток для фінкомпаній, щомісячне подання звітності ПДФО та 50% податку на надприбуток банків.
we.ua - Підвищення податків для ФОПів перенесли - нова дата
Рада відклала запровадження військового збору для ФОПів до 1 січня
Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", який також вносить технічні виправлення до закону про підвищення податків, який набув чинності 1 грудня.
we.ua - Рада відклала запровадження військового збору для ФОПів до 1 січня
Рада підтримала законопроєкт, що передбачає підвищення податків для ФОПів з 1 січня
Про це повідомили народні депутати Данило Гетманцев та Ярослав Железняк.Зазначається, що за відповідний законопроєкт № 9319 проголосували 268 народних депутатів."Саме в ньому була правка, якою виправляли податковий законопроєкт № 11416д і "заднє число", де з 1 жовтня податки переносять на 1 січня 2025 року для ФОПів", - написав Железняк.Крім ФОПів підвищення податків переноситься для юридичних осіб, які працюють на спрощеній системі оподаткування третьої групи.Загалом цей документ розроблений для вдосконалення оподаткування резидентів "Дія Сіті". Зокрема, він передбачає:для резидентів "Дія Сіті" зі статусом стартапів - скасування норми про незастосування пільгової ставки ПДФО 5% та мінімального ЄСВ до доходів спеціалістів "Дія Сіті", якщо кількість таких осіб у резидента "Дія Сіті" становить менш як 9 осіб;передбачається запобіжник проти зловживань - якщо стартап не виконав критерії до завершення другого року перебування у статусі резидента "Дія Сіті", то треба буде доплатити ПДФО та ЄСВ;звільнення від оподаткування ПнВК благодійної допомоги, наданої резидентами "Дія Сіті" на користь ЗСУ;скасування актів наданих послуг для гіг-спеціалістів;посилення "антикритеріїв" резидентства "Дія Сіті" на період дії воєнного стану та післявоєнний період.Що відомо про підвищення податківНардеп Ярослав Железняк ще навесні повідомляв, що влада готується до підвищення ПДВ і військового збору.22 липня очільник Мінфіну Сергій Марченко пояснив, що підвищення військового збору дасть змогу залучити додаткові 121,8 млрд грн для сектору безпеки й оборони. Міністр зазначив, що влада не розглядає підвищення ПДВ, позаяк це матиме негативні наслідки для добробуту українців, зокрема найуразливіших категорій. Марченко сказав, що підвищення цього податку автоматично призведе до зростання цін на основні товари, зокрема ліки та базові харчові продукти, як-от хліб, молоко, масло тощо. Для вразливих категорій громадян навіть незначне підвищення цін на базові харчі може стати значним фінансовим тягарем, підкреслив він.2 жовтня голова фінкомітету ВР Данило Гетманцев заявив, що в Україні потрібно підвищувати не лише військовий збір, а й ПДВ.10 жовтня Верховна Рада України остаточно схвалила законопроєкт про збільшення податків (№11416-д). При цьому нардеп Олексій Гончаренко стверджував, що зміни до податкового кодексу набудуть чинності "заднім числом" – з 1 жовтня.27 листопада прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що підвищення податків "заднім числом" не буде.Уже 28 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про підвищення податків. Документ набув чинності з 1 грудня. 
we.ua - Рада підтримала законопроєкт, що передбачає підвищення податків для ФОПів з 1 січня
Усе про Закон щодо підвищення податків
Президент України підписав закон про підвищення податків: зростуть податки на прибутки банків, небанківських установ, АЗС, а також військовий збір. Усе про новий Закон щодо підвищення податків пише Місто. Стосуватимуться нові правила оподаткування і фізичних...
we.ua - Усе про Закон щодо підвищення податків
У дію вступив закон про "історичне" підвищення податків: до чого готуватись українцям
З 1 грудня в Україні набув чинності закон про "історичне" підвищення податків. Його підписання було затягнутим та контроверсійним. Повний текст новини +Відео
we.ua - У дію вступив закон про історичне підвищення податків: до чого готуватись українцям
Важливі зміни для українців з 1 грудня: виплати, податки та нові залізничні маршрути
З 1 грудня вступає в силу закон про підвищення податків. Це зростання вже назвали історичним. Підвищення податків торкнеться майже всіх. Основна зміна — військовий збір зросте з 1,5% до 5%. Українці зможуть отримати обіцяну разову виплату від президента, яку в народі вже назвали “Вовина тисяча”. Гроші можна буде витратити на комунальні послуги, освіту, книги чи […] Сообщение Важливі зміни для українців з 1 грудня: виплати, податки та нові залізничні маршрути появились сначала на ТехноФан.
we.ua - Важливі зміни для українців з 1 грудня: виплати, податки та нові залізничні маршрути
«Це покращення адміністрування оподаткування» — експерт про податок для АЗС
Закон про підвищення податків набуває чинності. Зокрема, він стосується роботи автозаправних станцій. Що передбачають зміни в оподаткуванні? Про це в етері Громадського радіо розповів Сергій Куюн — директор консалтингової групи «А-95». За його словами, додаткові відрахування автозаправних станцій до бюджету називаються авансовим платежем із податку на прибуток. Як сказав експерт, за класичною схемою податок на... Запис «Це покращення адміністрування оподаткування» — експерт про податок для АЗС спершу з'явиться на Громадське радіо.
we.ua - «Це покращення адміністрування оподаткування» — експерт про податок для АЗС
Історичне підвищення податків вже діє. Скільки доведеться платити ФОПам з 1 грудня, і чи чекати підвищення далі?
Президент Володимир Зеленський 28 листопада підписав закон № 4015 (колишній законопроект № 11416-д) про підвищення податків. Він набуває чинності відсьогодні — з 1 грудня. Внаслідок податкових змін можновладці планують залучити до бюджетудодаткові фінансові до кінця 2024 року становитимуть 8 млрд грн, а у 2025 році — 140 млрд грн. Розповідаємо детально про зміни, які торкнуться ФОПів.
we.ua - Історичне підвищення податків вже діє. Скільки доведеться платити ФОПам з 1 грудня, і чи чекати підвищення далі?
Суттєво зміняться зарплати: нардепка пояснила, що чекає на українців після підвищення податків
Закон про підвищення податків набуде чинності вже 1 грудня. У ньому є як позитивні норми, так і дещо суперечливі. Повний текст новини +Відео
we.ua - Суттєво зміняться зарплати: нардепка пояснила, що чекає на українців після підвищення податків
Закон про історичне підвищення податків все ж таки опублікували. Ось, коли він набере чинності
Офіційне друковане видання Верховної Ради України «Голос країни» сьогодні 30 листопада опублікував закон № 4015-ІХ (законопроєкт № 11416д), який підвищить податки на 141 млрд в наступному році. 
we.ua - Закон про історичне підвищення податків все ж таки опублікували. Ось, коли він набере чинності

What is wrong with this post?