Search trend "30 листопада свято"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
Свято Андрія Первозванного: 5 атрибутів та ритуалів, без яких не можна було уявити цей день в давнину
30 листопада Свято Андрія: як українці проводять вечорниці у переддень свята, гадання та рецепти калити, жарти, ритуальні пісні, які можуть зникнути — Суспільне Культура
we.ua - Свято Андрія Первозванного: 5 атрибутів та ритуалів, без яких не можна було уявити цей день в давнину
Що можна і не можна робити 30 листопада 2024: прикмети на щастя в Андріїв день
Народне свято 30 листопада відоме під назвами Андрій Первозванний, Андрій Зимовий, Андріїв день, Григорій Чудотворець.
we.ua - Що можна і не можна робити 30 листопада 2024: прикмети на щастя в Андріїв день
Яке сьогодні, 30 листопада, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
Сьогодні, 30 листопада, День радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил України. Віряни вшановують пам'ять святого апостола Андрія Первозванного. До Нового року залишився 31 день.
we.ua - Яке сьогодні, 30 листопада, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
Туман та ожеледиця: як зміниться погода 30 листопада
У суботу, 30 листопада, в Україні очікується хмарна погода з проясненнями. Опадів синоптики не прогнозують. У північній частині вранці можливий туман. Про це повідомляє Український гідрометеоцентр. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свято Андрія Первозванного: теплі вітання та побажання у віршах і листівках У західних, північних та Вінницькій областях на дорогах подекуди ожеледиця. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с. Температура повітря вдень -1... +4℃, у більшості західних та південних областей +3... +8℃, на півдні Одещини та в Криму +5... +10℃. На Київщині та у столиці опадів синоптики не прогнозують. Вранці очікується туман, на дорогах подекуди ожеледиця. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с. Денна температура повітря по області 0... +4℃, у Києві +1... +3℃. За прогнозами світових прогностичних центрів й аналізами фахівців Укргідрометцентру, очікується, що цей грудень буде близьким до норми. Середня місячна температура повітря передбачається в межах від -4 до +2 градусів. Опади також очікуються в межах норми. Можливо, у деяких регіонах вони будуть дещо меншими за норму.
we.ua - Туман та ожеледиця: як зміниться погода 30 листопада
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Красиві та оригінальні. День ангела Андрія 2024: привітання з Днем Андрія у прозі та віршах
У 2024 році День ангела Андрія святкують за новим календарем ПЦУ. Тому саме сьогодні, 30 листопада, віряни відзначають свято Андрія Первозданного та іменини Андрія.
we.ua - Красиві та оригінальні. День ангела Андрія 2024: привітання з Днем Андрія у прозі та віршах
Андрія Первозванного: з якими проханнями можнеа звернутись до апостола
30 листопада віряни вшановують апостола Андрія Первозванного, одного з дванадцяти найближчих учнів Ісуса Христа. Апостола Андрія прозвали Першозваним тому, що він став першим із найвірніших учнів Христа і був із ним поруч до самого розп'яття, бачив Воскресіння і Вознесіння Ісуса. Також, завдяки Андрію, у Христа з'явився ще один учень - Симеон, брат Андрія, якого згодом назвали Петром. Прикмети гарна погода стоїть - взимку не буде ні снігу, ні морозу; мороз за вікнами - і зима буде холодною; віночок навколо місяця, що світиться, - до поліпшення погоди; лід на річці темний - влітку буде гарний урожай. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зимове сонцестояння-2024: що потрібно зробити у найдовшу ніч року Що можна робити На іконах Андрія Первозванного зображують розп'ятого або поруч із хрестом. Святого шанують як покровителя рибалок і моряків - за переказами, одного разу він силою молитви воскресив сорок потопельників, своїх майбутніх учнів, які прямували до нього. У православне свято сьогодні в молитвах до святого Андрія звертаються з проханнями про захист від ворогів і стихійних лих, зцілення від різних захворювань, зміцнення віри, вдале заміжжя, збереження шлюбу, благополуччя дітей. За традицією в Андріїв день накривають багатий стіл, але з пісними стравами. Дівчата в Андріїв день традиційно ворожать на судженого, але церква ворожінь не схвалює. 30 листопада за новим церковним календарем ПЦУ українці відзначають Андрія Первозванного. Раніше за старим стилем його вшановували 13 грудня. Це один з 12 апостолів Ісуса Христа, який першим відгукнувся на заклик Спасителя. Нині його вважають покровителем України. Андрію Первозванному приписується пророцтво про створення міста на київських горбах. Саме від дня святого Андрія Первозванного, за народними традиціями, чинними ставали заборони, що діяли до Нового року чи навіть до Хрещення. Не можна шити, в'язати, вишивати, щоб біля загонів дикі звірі "не моталися".
we.ua - Андрія Первозванного: з якими проханнями можнеа звернутись до апостола
День радіотехнічних військ Повітряних сил ЗСУ: історія, значення та привітання
Щорічно 30 листопада в Україні відзначається День радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил України. Це свято присвячене людям, які стоять на сторожі повітряного простору нашої країни, забезпечуючи його захист завдяки сучасним технологіям та професіоналізму.
we.ua - День радіотехнічних військ Повітряних сил ЗСУ: історія, значення та привітання
Андрій Зимовий. Що варто знати про свято 30 листопада
30 листопада православні відзначають День апостола Андрія Первозванного (у народі називається Андрій Зимовий, Андрія, Андріїв день). Крім того, усі чоловіки з ім'ям Андрій відзначають День янгола Андрія.
we.ua - Андрій Зимовий. Що варто знати про свято 30 листопада
За новим стилем. Найважливіші традиції та народні прикмети у день Андрія Первозванного 2024
У четвер, 30 листопада, українці вперше відзначатимуть День святого Андрія Первозванного, також відомий як День Андрія або Андріїв день, за новим церковним календарем. Це свято символізує зустріч зими та має певні заборони.
we.ua - За новим стилем. Найважливіші традиції та народні прикмети у день Андрія Первозванного 2024
Свято Андрія Первозванного: теплі вітання та побажання у віршах і листівках
За новоюліанським календарем свято Андрія Первозванного українці відзначають 30 листопада. Цього дня християни вшановують одного з найважливіших апостолів, якого вважають першим благовісником Євангелія Христового на землях України. Теплі вітання, вірші та листівки, які можна відправити близьким у свято Андрія Первозванного зібрала Gаzеtа.uа. Вітання зі святом Андрія Первозванного у листівках ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Давні обряди ворожіння на Андрія Вітання зі святом Андрія Первозванного у віршах Я помолюсь за Андрія всім ангелам в світі І попрошу волошку у стиглому житі, І попрошу здоров'я і щастя для тебе, Радості світлої, синього неба. Я попрошу для тебе тільки віри і сили, Щоби біди тебе не змели, не скосили. Я попрошу для тебе сили криці і сталі, Щоб турботи щоденні в дорозі відстали. Я помолюсь за тебе всім ангелам в світі, Хай дарують роки тобі довгі і світлі. *** Рано-вранці, до сходу сонця Ангел стукав у віконце І сказав мені новину, Що в Андрія іменини! Бажаю тобі: тихих зоряних ночей, Блакитних чи карих, чи сірих очей, І щастя безмежного, щастя людського, В житті кохати когось, лише одного! *** Ти Андрій у нас боєць, І в роботі молодець! Люблять всі тебе дівчата, Липнуть всі, немов ти м'ята, Ти в нас гордий, не здаєшся, На любов не піддаєшся! Хай завжди тобі везе, І в житті буде усе! Вітання зі святом Андрія Первозванного у прозі У День Андрія Первозванного від щирого серця хочу побажати простого і доброго життя, непереможних сил і міцної віри, невтомного бажання творити добро і допомагати нужденним, не відступати від своїх цілей і прагнень, осягати любов рідних і осявати цей світ добротою душі. *** Вітаю із Днем Андрія Первозванного. Бажаю, щоб святий Андрій завжди допомагав у добрих справах, щоб у це свято тихі води ознаменували не лише добру та спокійну зиму, а й довге твоє щасливе життя. Бажаю міцного та взаємного кохання, світлої та радісної надії! *** Щиро вітаємо з Днем Андрія Первозванного, який жив і страждав в ім'я віри, що заступається нам і понині. Побажаємо ж усім Андріям бути такими ж завзятими у досягненні своїх цілей і вірними своїм принципам та поглядам як апостол, ім'ям якого вони названі. *** Вітаю всіх із днем Андрія Первозванного. Нехай ангел-охоронець усіх чоловіків з його ім'ям дбайливо зберігає, а жінкам дарує відчуття надійності, турботи та захисту. Нехай у цей день трапляються лише гарні події, беруть нагору лише позитивні емоції, здійснюються бажані зустрічі та мрії. 30 листопада за новим церковним календарем українці відзначають Андрія Первозванного. Раніше за старим стилем його вшановували 13 грудня. Це один з 12 апостолів Ісуса Христа, який першим відгукнувся на заклик Спасителя. Його вважають покровителем України. Андрію Первозванному приписується пророцтво про створення міста на київських горбах.
we.ua - Свято Андрія Первозванного: теплі вітання та побажання у віршах і листівках
Свято Андрія 2024: традиції, обряди та ворожіння від етнографині
Свято Андрія Первозванного, яке відзначають 30 листопада, — це одне з найколоритніших і найзагадковіших свят українського народного календаря.
we.ua - Свято Андрія 2024: традиції, обряди та ворожіння від етнографині
Усе про 30 листопада: яке церковне і державне свято сьогодні, день ангела та народні прикмети
30 листопада – церковне та народне свято Андрія, а також День радіотехнічних військ Повітряних сил ЗСУ
we.ua - Усе про 30 листопада: яке церковне і державне свято сьогодні, день ангела та народні прикмети
Навіщо в ніч на Андрія набирати в рот воду: українські традиції свята
Велике свято на честь апостола Андрія цього року відзначається 30 листопада.
we.ua - Навіщо в ніч на Андрія набирати в рот воду: українські традиції свята
День святого Андрія Первозваного: життя апостола, традиції відзначення і дата свята
Свято має особливе значення для віруючих, адже святий Андрій вважається покровителем України та багатьох інших народів. Його постать овіяна легендами, а місія, яку він виконав, залишається джерелом натхнення для мільйонів людей.Апостол Андрій Первозваний: історія та місіяСвятий Андрій був одним із дванадцяти апостолів Ісуса Христа. Він народився у місті Віфсаїда та був братом первоверховного апостола Петра, якого привів до Христа. До зустрічі з Ісусом Андрій учився у святого Іоана Хрестителя.Андрій був першим, хто пішов за Ісусом Христом, тому його назвали Первозваним. Як один із дванадцяти апостолів, Андрій став свідком земного служіння Ісуса. Бачив Його проповіді, чудеса, які підтверджували божественну природу Спасителя, а також поділяв радість і випробування разом із Ним. Апостол був присутній під час страждань і смерті Ісуса на хресті, а потім став очевидцем Його славного Воскресіння.Після воскресіння Христа Андрій разом з іншими учнями зустрічався зі Спасителем і був на Елеонській горі, коли Ісус благословив їх і вознісся на Небо, залишивши апостолам місію проповідувати Його вчення у світі.Після зішестя Святого Духа апостоли розподілили місії проповіді Євангелія, кинувши жереб. Святому Андрію випала місія нести християнське слово в землі вздовж узбережжя Чорного моря, північної частини Балканського півострова та Скіфію — території, які в майбутньому стали частиною Русі.Згідно з переказами, апостол відвідав Крим, а потім вирушив по Дніпру. Під час цієї подорожі він досяг місця, де пізніше виник Київ. Саме там, на київських пагорбах, Андрій благословив землю, передбачивши, що тут буде збудоване велике місто з численними храмами, яке стане духовним осередком.На горах цих возсіяє благодать Божа: велике місто буде тут, Господь освятить цю землю святим водохрещенням і спорудить тут багато церков, - розповів Андрій своїм учням. На честь цього пророчого благословення у Києві збудовано Андріївську церкву, яка стала символом духовного зв’язку українців з апостолом.Мученицька смерть і вшануванняУ Греції апостол Андрій продовжив проповідувати Євангеліє у місті Патрос (Патра). Завдяки його молитвам і покладанню рук багато людей отримали зцілення від хвороб, що привело їх до віри у Христа. Однак проповідь апостола викликала ненависть місцевого правителя Егеата, який відкинув християнське вчення, назвавши його безумством. У своїй жорстокості Егеат засудив Андрія до смерті через розп’яття, але не просте, а на хресті х-подібної форми, без вбивання цвяхів до рук та ніг. Андрій Первозваний завершив своє земне життя мученицькою смертю. Він був розіп’ятий в грецькому місті Патри близько 62 року н.е. Перед смертю святий продовжував проповідувати і молитися, демонструючи глибоку віру та відданість Христу.Коли відзначають День апостола Андрія ПервозваногоУ 2023 році Православна Церква України перейшла на новоюліанський календар, що вплинуло на дати святкування неперехідних свят — тих, які завжди мають фіксовану дату. Тому день пам’яті святого Андрія Первозваного за новим календарем святкують 30 листопада, тоді як за юліанським календарем цю дату відзначали 13 грудня. День святого апостола Андрія Первозваного: відзначення та традиції У день святого Андрія Первозваного віряни традиційно йдуть до церкви, щоб запалити свічку та помолитися. Цікаво, що апостола вважають покровителем моряків та рибалок, тому до нього звертаються з молитвами про їхній захист. Крім того, святому моляться щодо збереження сімейного благополуччя, зміцнення віри, єдності серед людей та милосердя до ближніх.В Україні цей день також асоціюється з багатою традицією народних обрядів та звичаїв. По-перше, йдеться про Андріїв день. Відповідно до звичаїв, святкування супроводжується приготуванням багатого столу, але з урахуванням Різдвяного посту.До запровадження Дня святого апостола Андрія в нашій країні відзначали стародавнє свято Калити, яке мало глибокий символічний зміст. Вважалося, що в цей період зимове сонце стає особливо слабким і беззахисним, а тому потребує допомоги та захисту. Тож, відповідно до язичницьких традицій, Калита спускалося на землю, аби врятувати сонце і повернути йому силу. Цей обряд мав глибоке символічне значення — це була своєрідна молитва за повернення світла та тепла. Ще однією цікавою народною особливістю є ворожіння та Андріївські вечорниці, які вкоренилися в культурі, але не схвалюються церквою. Попри це багато людей зберігають традиції як цікаву частину своєї спадщини.Андріївські вечорниці, фото: УкрінформНа вечорницях молодь збирається для веселощів, пісень, ігор та ворожінь. Одним із найвідоміших обрядів є ворожіння на долю, під час якого дівчата намагаються дізнатися, хто стане їхнім майбутнім чоловіком. Також є звичай пекти обрядовий хліб – калиту, який мав круглясту форму та символізував Сонце. Що не можна робити в День апостола Андрія Первозваного?Цього дня варто уникати сварок, лихослів'я та образ, адже це свято має бути сповнене миру та благословення. Важливо також не відмовляти в допомозі іншим та проявляти доброту.Крім того, в День апостола Андрія не рекомендують займатися важкою фізичною працею, а також вишивати, в'язати або займатися прибиранням вдома. Оскільки свято припадає на час Різдвяного посту, страви на святковому столі повинні бути пісними, відповідно до вимог посту.День святого апостола Андрія Первозваного – це не лише релігійне свято, а й нагадування про силу віри, сміливість та жертовність. Цей день об’єднує духовні традиції та багатство національної культури та звичаїв. 
we.ua - День святого Андрія Первозваного: життя апостола, традиції відзначення і дата свята
30 листопада: церковне свято сьогодні, про що просити в Андрія Першозваного, заборони дня
Розповідаємо, яке церковне свято відзначають 30 листопада за новим і старим стилем, що не можна робити, у кого іменини.
we.ua - 30 листопада: церковне свято сьогодні, про що просити в Андрія Першозваного, заборони дня
Сьогодні поверніть усе позичене та не вирушайте у далеку дорогу: заборони та прикмети дня
26 листопада віряни відзначають річницю освячення храму, створеного на честь великомученика Георгія Побідоносця, у Києві. Хто такий Георгій Побідоносець Це один із найшанованіших святих, які увійшли в історію православ'я. З давніх часів у київських князів був звичай засновувати храми на честь своїх ангелів-охоронців. Рівноапостольний князь Володимир - у хрещенні Василь - побудував у Києві та Вишгороді храми імені святителя Василя Великого, князь Ізяслав І - у хрещенні Димитрій - звів храм і монастир у Києві на честь святого великомученика Димитрія. Князь Ярослав Мудрий, який у хрещенні отримав ім'я Георгій, започаткував храм і чоловічу обитель на честь великомученика Георгія, а також побудував храм в ім'я великомучениці Ірини, ангела-хранителя своєї дружини Інгігерди. Храм на честь великомученика Георгія, Георгіївська церква, - це один із перших монастирських київських храмів, збудований у ХІ столітті. Він знаходився перед брамою Святої Софії, на розі сучасної Володимирської вулиці та Георгіївського провулка. Відомо, що на його будівництво князь Ярослав витратив великі кошти, у зведенні храму брала участь велика кількість будівельників. Георгіївська церква згадується в Лаврентіївському літописі, згідно з яким храм міг бути освячений 26 листопада 1051 року святителем Іларіоном, митрополитом Київським. Храм було зруйновано, ймовірно, внаслідок занепаду стародавньої частини Києва після того, як місто було розорено ордами хана Батия 1240 року. Прикмети дощ цього дня - наступного року буде хороший сінокіс; намело багато снігу - чекай гарний урожай; ворони каркають - до потепління; зоряне небо - буде сильний холод; дрібний сніг сипле - чекай на сильні морози, а якщо йде великими пластівцями - до тепла. Що не можна робити Лаятися і лихословити, сваритися, ображати старих і дітей, відмовляти в допомозі, лінуватися і байдикувати. Не можна залишатися в боржниках цього дня, тому краще віддати всі позичені кошти. Цього дня також не можна ходити на полювання і вирушати в далеку дорогу. Якщо поїздку перенести не можна, то слід помолитися про її благополучне завершення. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли найкраще прикрашати новорічну ялинку: не пропустіть цю дату Що можна робити У це свято можна піти до храму. Георгія Побідоносця вважають покровителем хліборобів і воїнів. Святого просять про захист від ворогів і недоброзичливців, допомогу в бою, зцілення від хвороб, уберегти людей від злоби, а домашню худобу - від диких звірів. Вважається, щоб заслужити прихильність святого, потрібно добре попрацювати. За народною традицією до цього дня намагалися розрахуватися з усіма боргами - щоб прийдешній рік був вдалим і грошовим. Також за старих часів на Юрія слухали воду біля колодязів: було тихо - зима буде теплою, а якщо чути шум - потрібно готуватися до сильних морозів і хуртовин. Тим, хто дотримується посту, цього дня дозволяється гаряча їжа з олією, риба і вино. 30 листопада за новим церковним календарем ПЦУ українці відзначають Андрія Первозванного. Раніше за старим стилем його вшановували 13 грудня. Це один з 12 апостолів Ісуса Христа, який першим відгукнувся на заклик Спасителя. Нині його вважають покровителем України. Андрію Первозванному приписується пророцтво про створення міста на київських горбах. Саме від дня святого Андрія Первозванного, за народними традиціями, чинними ставали заборони, що діяли до Нового року чи навіть до Хрещення. Не можна шити, в'язати, вишивати, щоб біля загонів дикі звірі "не моталися".
we.ua - Сьогодні поверніть усе позичене та не вирушайте у далеку дорогу: заборони та прикмети дня
Уникайте важкої праці та перенесіть прибирання на інший день: заборони у день Катерини
24 листопада за новим календарем - день пам'яті святої Катерини, Олександрійської мучениці, преподобного Меркурія, пісника Києво-Печерського, а також преподобного Меркурія Чернігівського, ігумена Бригинського. Катерина жила в ІV столітті і була родом із багатої сім'ї правителя Олександрії Єгипетської. Дівчина мала рідкісну красу і розум, здобула гарну освіту, і юнаки з найіменитіших родин шукали її руки. Але Катерина оголосила, що вийде заміж лише за того, хто перевершить її в знатності, багатстві, мудрості та красі. Якось дівчина зустріла старця, і він повідав їй, що свого нареченого вона знайде за допомогою ікони Богоматері. Катерина прийняла хрещення і довго молилася перед іконою. Одного разу їй наснилася Богоматір із Немовлям на руках - Він простягнув їй перстень, а прокинувшись, дівчина й справді виявила на руці каблучку. У цей час в Олександрію прибув імператор Максимін на язичницьке свято. Були влаштовані жертвопринесення, зокрема й людські. Катерина пішла до імператора - просити його відмовитися від цього. Максимін був вражений красою дівчини і спробував її повернути в язичництво. Але натомість Катерина своєю проповіддю навернула в християнство 50 найрозумніших мужів імперії - за це їх потім спалили. Саму ж святу кинули до в'язниці, а потім привели на страту. За переказами, від неї Катерину врятував ангел. Імператриця Августа, царедворець Порфирій із 200 воїнами тієї ж миті увірували в Христа, за що були страчені. Загинула разом із ними і Катерина. Її мощі перенесли на Синайську гору, частина святині в VІ столітті перебувала в храмі Синайського монастиря. Преподобний Меркурій Бригинський (у миру Максим Мойсейович Матвієнко) народився 1870 року в селі Щаснівка (нині Бобровицький район Чернігівської області). У Максима була багатодітна сім'я, де дітей виховували в православній вірі. Максим з юності відвідував богослужіння, а пізніше пішов до Києво-Печерської Лаври, де його постригли в ченці з ім'ям Меркурій - на честь преподобного Меркурія в Дальніх печерах. Незабаром ченця Меркурія висвятили в сан ієрод 1926 року комуністична влада перетворила Києво-Печерську Лавру на "Всеукраїнське музейне містечко", а 1930 року монастир ліквідували. Ієромонах Меркурій став вигнанцем і якийсь час жив неподалік від Лаври на квартирах у своїх духовних чад, а потім пішов із Києва на Чернігівщину. Дорогою отець Меркурій бачив зруйновані новою владою храми і, щоб не нашкодити родичам, пішов не до рідного села, а оселився недалеко від нього, в с. Бригинці. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли найкраще прикрашати новорічну ялинку: не пропустіть цю дату Під час німецької окупації України наприкінці 1942 року масово відкривалися храми, і отець Меркурій став настоятелем місцевої парафії в будинку однієї благочестивої жінки. Святий престол для храму отець Меркурій змайстрував своїми руками. У 1946 році було освячено і відкрито для парафіян церкву на честь Пресвятої Трійці. Відомо, що за молитвами преподобного не раз відбувалися зцілення, до Меркурія йшли за порадою, в горі і в радості. Якось сільський голова з двома енкаведистами вивели батюшку в поле, щоб учинити розправу, але зброя дала відсіч тричі, і преподобний залишився неушкодженим. Тільки й сказав: "Цього разу не довелося померти". На Бригинській парафії преподобний залишався до 1956 року, цього ж року і помер. Поховали батюшку біля вівтаря ним побудованого Свято-Троїцького храму, де він прослужив 10 років, на Бригинецькому цвинтарі. У наш час документально зафіксовано щонайменше п'ять випадків чудесного зцілення від хвороб, переважно ніг, біля могили ігумена Меркурія. 21 жовтня 2011 р. Священний Синод УПЦ Київського Патріархату благословив зарахувати ігумена Меркурія Бригинського до лику святих для місцевого шанування. Це сталося через рік. Прикмети дощ або мокрий сніг - до грудня ще потеплішає; погода тепла - такою і зима буде; вночі на небі багато зірок - наступного року буде багато грибів. Що не можна робити Уникайте гнів, лайку, лихослів'я, заздрощів, жадібності, розпачу і ліні. Не можна відмовляти в допомозі тим, хто просить. Не можна веселитися, шуміти, пиячити, займатися важкою роботою, пранням і прибиранням. Також не варто підмітати підлогу, щоб не вимести з дому удачу. Що можна робити У православне свято сьогодні звертаються в молитвах до святої Катерини - вона вважається покровителькою шлюбу, наречених, вагітних жінок, допомагає під час пологів. Заступниці моляться про хорошого чоловіка і хорошу дружину, міцний шлюб, просять поради, як залагодити розлади в сім'ї і допомогти у вихованні дітей. За старих часів, щоб зберегти рід, у Катеринин день наші предки запалювали три свічки біля ікони святої мучениці. 30 листопада за новим церковним календарем ПЦУ українці відзначають Андрія Первозванного. Раніше за старим стилем його вшановували 13 грудня. Це один з 12 апостолів Ісуса Христа, який першим відгукнувся на заклик Спасителя. Нині його вважають покровителем України. Андрію Первозванному приписується пророцтво про створення міста на київських горбах. Саме від дня святого Андрія Первозванного, за народними традиціями, чинними ставали заборони, що діяли до Нового року чи навіть до Хрещення. Не можна шити, в'язати, вишивати, щоб біля загонів дикі звірі "не моталися".
we.ua - Уникайте важкої праці та перенесіть прибирання на інший день: заборони у день Катерини
Thursday 12 December

0

°

Хмарно

-3° - 2°

0 %

1027 mm

3.62 m/s

  • 16:00

    0°
  • 19:00

    -1°
  • 22:00

    0°
  • 01:00

    -1°
  • 04:00

    -2°

What is wrong with this post?