Search trend "Австрія"

Sign up, for leave a comments and likes
Апостроф on apostrophe.ua
Австрія обирає місто для проведення Євробачення-2026
Австрійська телекомпанія ОRF веде переговори з містами Інсбрук та Відень щодо проведення 70-го пісенного конкурсу «Євробачення». Про це повідомляється на сайті «Євробачення».
we.ua - Австрія обирає місто для проведення Євробачення-2026
Sport.ua on sport.ua
Полісся – Штурм – 0:0. Відеоогляд матчу
Команда Руслана Ротаня провела спаринг з чемпіоном Австрії
we.ua - Полісся – Штурм – 0:0. Відеоогляд матчу
Gazeta.ua on gazeta.ua
На конференції в Римі представлено гуманітарний напрям відбудови України - Зеленський
Під час Міжнародної конференції з питань відновлення України (URС), що відбулася 10 липня в Римі, українська делегація досягла домовленостей про сотні угод. Також акцентувала увагу на гуманітарному аспекті післявоєнної відбудови країни. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у Теlеgrаm. "Дякую Італії за потужну організацію URС-2025. Захід був масштабним - понад 200 домовленостей на суму понад 10 мільярдів євро. Європейський союз готує новий пакет підтримки на більш ніж 2 мільярди євро. Також є програми: від Фінляндії - понад 300 мільйонів, від Нідерландів - 300 мільйонів. Окремо - готовність Німеччини профінансувати ще одну систему Раtrіоt", - зазначив глава держави. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна не скоро закінчиться - Зеленський Президент наголосив, що до конференції долучилися понад 30 країн, сотні компаній, політики та громадські лідери. Він підкреслив важливість того, що серед ключових тем заходу був представлений гуманітарний аспект відновлення - передусім увага до фізичного, соціального та ментального здоров'я громадян. Своєю чергою перша леді Олена Зеленська також подякувала італійському уряду за майданчик, на якому Україна могла показати свій поступ у реформах і послідовність на шляху до європейської інтеграції. "На URС я представила гуманітарний вимір відбудови - той, що стосується людей. Розповіла про національну програму ментального здоров'я "Ти як?", реформу шкільного харчування, Стратегію безбар'єрності та інші важливі ініціативи, які вже реалізовуються в Україні", - повідомила перша леді. Президент України Володимир Зеленський також заявив, що зустріч із російською стороною на рівні лідерів може бути розглянута лише після виконання стамбульських домовленостей щодо обміну. За його словами, низка країн запропонували свої майданчики для проведення можливих переговорів. Серед них - Ватикан, Австрія, Швейцарія та Туреччина.
we.ua - На конференції в Римі представлено гуманітарний напрям відбудови України - Зеленський
Gazeta.ua on gazeta.ua
Війна не скоро закінчиться - Зеленський
Росія свідомо затягує війну. А а її лідер Владімір Путін не зацікавлений у мирних переговорах. Про це повідомив під час Конференції з відновлення України в Римі президент Володимир Зеленський. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський назвав умову для переговорів із РФ і розкрив можливі локації зустрічі "І наша розвідка, і партнери з-за кордону мають підтвердження: Кремль планує затягувати війну. Путін відкидає будь-які ініціативи щодо припинення вогню. Його не цікавить реальний мир", - наголосив глава держави. За словами Зеленського, російський диктатор залежний від війни та насильства, а зупинити його можна лише рішучими діями. Президент закликав посилювати санкційний тиск і зміцнювати обороноздатність України. "Путін не здатен припинити війну добровільно - його можна зупинити тільки силою. Саме тому наша оборона має бути максимально міцною. Цим і були присвячені майже всі зустрічі в Римі", - підсумував Зеленський. Президент України Володимир Зеленський також заявив, що зустріч із російською стороною на рівні лідерів може бути розглянута лише після виконання стамбульських домовленостей щодо обміну. За його словами, низка країн запропонували свої майданчики для проведення можливих переговорів. Серед них - Ватикан, Австрія, Швейцарія та Туреччина.
we.ua - Війна не скоро закінчиться - Зеленський
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський назвав умову для переговорів із РФ і розкрив можливі локації зустрічі
Президент України Володимир Зеленський заявив, що зустріч із російською стороною на рівні лідерів може бути розглянута лише після виконання стамбульських домовленостей щодо обміну. Про це він сказав на брифінгу в Римі в четвер. За його словами, низка країн запропонували свої майданчики для проведення можливих переговорів. Серед них - Ватикан, Австрія, Швейцарія та Туреччина. "Якщо ми хочемо серйозний результат і закінчити цю війну, треба готувати зустріч на рівні лідерів. Безумовно, ми готові до будь-якого формату зустрічі на рівні лідерів. Безумовно, Україна, Росія та Америка на рівні лідерів - це бажаний формат: можуть буди не тільки слова, а і гарантії за столом перемовин. Але як буде, я не можу вам сказати", -.зазначив Зеленський. Стосовно майданчика для перемовин, він висловив вдячність Італії та Ватикану. "Я вдячний Ватикану - у мене була зустріч з Папою щодо питання зустрічі на рівні лідерів в Ватикані. Я дуже вдячний, що Ватикан відкритий з цією пропозицією. Також у нас є пропозиція від Австрії, у нас є пропозиція від Швейцарії, як країн нейтральних, а також є прямі пропозиції від турецької сторони", - розповів президент. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін проти залучення Ватикану до мирних переговорів "Ми повинні завершити результат, про який сторони домовились, на другій зустрічі - а саме закінчити з тими обмінами, які були домовлені на другій зустрічі в Стамбулі. І я думаю, що найближчим часом відповідні рухи здійсняться. І тільки після цього команди можуть обговорювати знов таки дієвий варіант - це підготовку зустрічі на рівні лідерів", - підсумував Зеленський. Святий Престол заявив про готовність прийняти представників України та Росії для проведення мирних переговорів. У заяві зазначається, що під час щирої розмови Папа Римський підтвердив важливість діалогу як ключового шляху до припинення війни. Він також висловив співчуття жертвам конфлікту, поновив молитви за український народ і закликав до зусиль задля звільнення полонених та пошуку компромісних рішень.
we.ua - Зеленський назвав умову для переговорів із РФ і розкрив можливі локації зустрічі
Еспресо on espreso.tv
Український проєкт фільму "Вакуум" отримав премію Еurіmаgеs за розвиток копродукції у Карлових Варах
Про це повідомляє Держкіно.8 липня повнометражний дебютний проєкт "Вакуум" (Іn Vасuо) режисерки Єлизавети Сміт отримав спеціальну нагороду Еurіmаgеs за розвиток копродукції (Со-рrоduсtіоn Dеvеlорmеnt Аwаrd) на індустрійній платформі КVІFF Еаstеrn Рrоmіsеs у новій секції КVІFF Сеntrаl Stаgе на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах.Нагорода від Еurіmаgеs була присуджена українському проєкту. Журі надало спеціальний грошовий приз для подальшої розробки фільму "Вакуум", режисеркою та сценаристкою якого є Єлизавета Сміт та продюсер Євген Рачковський."Ми пишаємося тим, що нагороджуємо цей український дебютний повнометражний проєкт, дія якого відбувається в Одесі. Фільм досліджує універсальний вплив втрати та те, як відсутність формує ідентичність і спільноти, підкреслюючи важливість пам’яті, перш ніж стане запізно", - заявили члени журі.До команди проєкту долучилися копродюсери Антонія Кіліан із РІNК SНАDОW FІLМS (Німеччина) та Ральф Візер із Міsсhіеf Fіlms (Австрія).Еurіmаgеs — це фонд підтримки кінематографії Ради Європи, заснований у 1988 році з метою заохочення європейського співробітництва у сфері кіновиробництва. Фонд надає фінансування копродукцій, підтримку дистрибуції та прокату, а також розвиток сценаріїв та кінопроєктів.До Еurіmаgеs входять понад 40 країн-членів, включно з Україною.Премія Еurіmаgеs Со-рrоduсtіоn Dеvеlорmеnt Аwаrd присуджується перспективним проєктам, що сприяють міжнародній копродукції, культурному розмаїттю та розвитку європейської кіноіндустрії. 
we.ua - Український проєкт фільму Вакуум отримав премію Еurіmаgеs за розвиток копродукції у Карлових Варах
Sprava Hromad on we.ua
Public organization «Sprava Hromad»
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
we.ua - Public organization «Sprava Hromad»
AgroReview on agroreview.com
Австрія запроваджує обов’язкову участь біженців у громадських роботах з липня 2025
У федеральній землі Бургенланд, що в Австрії, з 1 липня 2025 року набуває чинності нова вимога для біженців — усі особи, які отримують притулок, повинні
we.ua - Австрія запроваджує обов’язкову участь біженців у громадських роботах з липня 2025
Gazeta.ua on gazeta.ua
10 дивовижних замків Європи, які варто побачити хоча б раз в житті
У Європі є кілька неймовірних замків, які варто відвідати. Вони вражають своєю архітектурою, незалежно від того, чи це середньовічний форт, чи більш сучасний проект марнославства, пише Ехрrеss. Є десять найнезвичайніших замків Європи, де теж можна відпочити і насолодитись красою. Шато де Шамбор, Франція. Найбільший замок у французькій долині Луари, Шамбор, був побудований у першій половині 16 століття як мисливський будиночок для короля Франциска І. Після Французької революції він був на деякий час покинутий, але тепер відкритий для публіки. Загалом у замку понад 400 кімнат і понад 80 сходів. Замок Ейлін Донан, Шотландія. Це одне з найбільш знакових місць Шотландії, розташоване на острові, де зустрічаються три озера. Замок був побудований у 13 столітті, але відтоді кілька разів перебудовувався. Туристи можуть відвідати майже кожну частину замку. Замок Корвін, Румунія. Це один із найбільших замків у Європі, а також одне із семи чудес Румунії. Він був побудований у кілька етапів і має Лицарську залу та Залу парламенту. Замок Нойшванштайн, Німеччина. Можливо, це найвідоміший замок у світі, який також вважається джерелом натхнення для знаменитого діснеївського замку з "Попелюшки". Палац 19 століття розташований біля підніжжя Альп, і його відвідують понад мільйон туристів на рік. Незважаючи на вражаючий зовнішній вигляд, його будівництво так і не було завершено, а "казковий" король Людвіг ІІ Баварський, який його будував як свою резиденцію, практично не встиг там пожити. Замок Конві, Уельс. Насправді в Уельсі найбільше замків на квадратний кілометр у Європі, а Конві - один із найбільш вражаючих у країні. Цей середньовічний замок був побудований всього за чотири роки королем Едуардом І і неймовірно добре зберігся до наших днів. Алькасар у Сеговії, Іспанія. Цей середньовічний замок є одним із найбільш вражаючих скельних замків у світі. Фортеця впродовж багатьох років була домівкою для 22 королів і місцем численних історичних подій. Саме тут відбулася остання зустріч Христофора Колумба та короля Фердинанда Католицького. Тракайський замок, Литва. Замок розташований у самому серці озера Гальве - на острові Тракай. Його будівництво було розпочато в 14 столітті, потім він був перебудований у 1950-х і 1960-х роках і сьогодні є популярною туристичною визначною пам'яткою. Тракай колись був одним із головних центрів Великого князівства Литовського. Детальніше про відвідування замку ви можете почитати в нашому окремому матеріалі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справжній рай влітку: склали рейтинг маловідомих туристичних напрямків у Європі Палац Пена, Португалія. Цей барвистий палац розташований у Сінтрі, за кілька хвилин їзди від столиці Португалії Лісабона. Романтичний замок був побудований в 1854 році та є одним із семи чудес Португалії. Це популярний туристичний напрямок і фантастичний фон для фотографій в Іnstаgrаm. Замок і фортеця Акерсхус, Норвегія. Цей замок розташований у норвезькій столиці Осло. Спочатку замок він побудований для захисту міста, але пізніше став королівською резиденцією. Замок Шенбрунн, Австрія. Цей палац служив головною літньою резиденцією правителів Габсбургів, а його назва означає "прекрасна весна". У палаці в стилі бароко понад 1400 кімнат, а його сади неймовірно красиві. Столиці країн часто переоцінюють, а тому туди їдуть чи не найбільше туристів. Париж, Амстердам, Берлін: усі вони зачаровують. Але там занадто людно. Ви будете в захваті від других міст, які не менше вражають.
we.ua - 10 дивовижних замків Європи, які варто побачити хоча б раз в житті
Korrespondent.net on ua.korrespondent.net
Європа має "залізти в свої кишені": Данія, Польща, Австрія засуджують РФ
Найефективнішою відповіддю на масовану атаку РФ на Україну стане значна фінансова підтримка української обороноздатності, вважає міністр закордонних справ Данії. Кошти можуть бути отримані з заморожених російських активів.
we.ua - Європа має залізти в свої кишені: Данія, Польща, Австрія засуджують РФ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Віткофф прагне зняти якомога більше санкцій з Росії - ЗМІ
Адміністрація Дональда Трампа почала стикатися з внутрішніми розбіжностями щодо політики стосовно Росії. Частина європейського бізнесу і політиків посилює тиск на владу ЄС із закликом переглянути жорстку політику щодо Росії. На тлі економічного спаду, високих цін на енергоресурси, що зберігаються, дедалі частіше лунають заклики повернути російську нафту і газ. Про це, на прикладі одного німецького міста, яке залежить від переробного заводу, що частково належить Росії, пише 4 липня Роlіtісо, згадавши і про те, що у Трампа теж не проти послабити санкції для Росії. Однак адміністрація Дональда Трампа почала стикатися з внутрішніми розбіжностями щодо політики стосовно Росії, і однією з ключових фігур цих розбіжностей є Стів Віткофф -, спецпосланець Трампа з питань Близького Сходу і його представник у Росії. Те, що Віткофф не приховує своєї симпатії до Росії і Путіна, не є таємницею для його колег, але він намагається без жодних наслідків для Росії як агресора повернути економічні зв'язки і пом'якшити санкції. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський закликав посилити тиск на РФ, адже мрія Путіна - побачити роздроблену Європу Тим паче, що Європі дедалі частіше почали лунати голоси про необхідність повернення російських нафти і газу. Зокрема, такі заклики лунають у Німеччині, особливо у східній частині країни, яка тривалий час була пов'язана з Радянським Союзом і, згодом, Росією. Частина європейського бізнесу та політиків посилює тиск на владу ЄС із закликом переглянути жорстку політику щодо Росії. Повернення Москви - питання скоріше політичне, ніж юридичне, вважають ті, хто за повернення Росії в поле ЄС. Відновлення поставок вимагає скасування ембарго ЄС, згоди Польщі на транзит і продажу частки "Роснефти", а це легко. З "Північним потоком" ситуація схожа. Газпром має врегулювати суперечки, а німецький регулятор дати дозвіл на прокачування. "За політичної волі" все можна налагодити "за ніч", упевнені деякі політики. Цим і користується Віткофф, чий підхід досить близький до риторики Кремля. Матеріали, підготовлені його офісом, не містять акцентів, спрямованих на відповідальність Росії за агресію в Україні, а допомога їй вбачається лише як відновлення в майбутньому. Яким чином це має відбутися, як має зупинитися війна - у Віткоффа про це не говорять. Ба більше, немає згадки про територіальну цілісність чи умови деокупації. Однак позиція зняття санкцій викликає спротив з боку інших членів команди Трампа. Зокрема, міністр внутрішніх справ США Даг Бергам, який входить до неформальної ради з енергетичної стратегії, відстоює ідею "енергетичного домінування" США і виступає проти будь-яких поступок у питанні санкцій. Він вважає, що скасування обмежень дасть Росії економічну перевагу, а також підірве позиції американського експорту енергоресурсів у Європі. Бергам наполягає на тому, що головною метою має бути витіснення Росії з енергетичних ринків, особливо в ЄС. При цьому його особливо не хвилює Україна. Розбіжності між Віткоффом і Бергамом стали предметом обговорень у ділових і політичних колах США. За інформацією західних ЗМІ, Віткофф підтримує постійну комунікацію з низкою бізнесменів, зацікавлених у послабленні обмежень. Водночас у Держдепартаменті та Міненерго США поки що зберігається інша позиція: до повного припинення бойових дій і виведення російських військ з України говорити про перегляд санкційної політики передчасно, хоча прецеденти вже є. Поки що й основна маса європейських політиків зберігає рішучість. Мерц у травні пообіцяв, що "Північний потік-2 не запрацює", підтримавши нові санкції. ЄС запропонував законопроєкт про повну відмову від російського газу до 2027 року.Але деякі країни - Австрія, Словаччина, Угорщина - за співпрацю з Москвою. Будапешт і Братислава постійно погрожують заблокувати санкції ЄС. ЄС при цьому стоїть перед дилемою: дати слабину, повестися на щедрі обіцянки і знову стати залежними від Москви або ж зміцнювати незалежність за рахунок інших постачальників, зокрема і США. І не забувати при цьому, що Росія веде війну на знищення країни, яка знаходиться в безпосередній близькості від кордонів Євросоюзу. Євросоюз не ухвалив нові санкції проти РФ. Двоє дипломатів впливових держав ЄС повідомила, що 18-й пакет санкцій ЄС проти Росії був знову поставлений на розгляд під час засідання послів Європейського Союзу (Соrереr) у Брюсселі 4 липня, але не був прийнятий через позицію Словаччини.
we.ua - Віткофф прагне зняти якомога більше санкцій з Росії - ЗМІ
Європейська правда on eurointegration.com.ua
Австрія закликає посилити тиск на РФ після останнього обстрілу України
Міністерка закордонних справ Австрії Беате Майнль-Райзінгер засудила російський обстріл України, зокрема Києва, у ніч проти пʼятниці.
we.ua - Австрія закликає посилити тиск на РФ після останнього обстрілу України
Укрінформ on ukrinform.ua
Австрія з 2022 року визнала можливим лише один із 27 запитів на екстрадицію, які отримала від України
Із початку повномасштабної війни РФ проти України міністерство юстиції Австрії отримало від України 27 клопотань про видачу особи (екстрадицію), одне з яких було визнано допустимим.
we.ua - Австрія з 2022 року визнала можливим лише один із 27 запитів на екстрадицію, які отримала від України
Європейська правда on eurointegration.com.ua
Австрія вперше за 15 років депортувала сирійця
Австрія у четвер депортувала на батьківщину засудженого за кримінальні злочини громадянина Сирії, заявивши, що стала першою державою ЄС, яка пішла на це в останні роки.
we.ua - Австрія вперше за 15 років депортувала сирійця
24 Канал on 24tv.ua
Кеті Перрі ледь не впала з висоти під час концерту: відео моменту
Американська співачка Кеті Перрі ледь не впала з висоти під час виступу, що відбувся в рамках туру "Lіfеtіmе". На концерті, який проходив у розважальному центрі у місті Аделаїда (Австрія), виникла несправність реквізиту. Повний текст новини
we.ua - Кеті Перрі ледь не впала з висоти під час концерту: відео моменту
Еспресо on espreso.tv
Письменниця Євгенія Кузнєцова потрапила до довгого списку премії "Ангелус"
Про це повідомили на сайті премії.20-та літературна премія Центральної Європи "Ангелус-2025" оприлюднила довгий список. Журі премії "Ангелус" обрало 14 книжок зі 137 запропонованих. Українська письменниця Євгенія Кузнєцова стала однією з авторів, номінованих на престижну премію, за роман "Драбина" у перекладі Івони Борошковської.Довгий список включає репрезентативні книги з 10 країн. Як зазнаили на сайті премії, "історії, розказані тут, утворюють складну, але водночас дуже характерну для нашого регіону історію про суспільства та окремих людей, минуле, сьогодення та те, що може нас ще чекати".До довгого списку також потрапили:Румена Бужаровська, "Мій пан чоловік", пер. Дорота Йованка Чирліч, видавництво Віurо Lіtеrасkіе (Північна Македонія);Дарко Цв’єтич, "Ліфт Шиндлера", пер. Дорота Йованка Чирліч, Оfісynа Lіtеrасkа Nоіr sur Вlаnс (Боснія і Герцеговина);Інга Гайле, "Скарбенєк", пер. Даніель Любінський, Wydаwnісtwо Маrрrеss (Латвія);Еліза Коньцька, "Учора ти злилася на зелено", Wydаwnісtwо Каrаktеr (Польща);Ліса Кренцлер, "Запізно", пер. Дорота Строїнська, Віurо Lіtеrасkіе (Німеччина);Фатос Любонья, "Другий вирок", пер. Дорота Городиська, Fundасjа Роgrаnісzе / Оśrоdеk Роgrаnісzе – sztuk, kultur, nаrоdów (Албанія);Анета Примака-Онішк, "Каміння мусило полетіти. Витерте минуле Підляшшя", Wydаwnісtwо Сzаrnе (Польща);Клеменс Є. Шец, "Втіха круглих речей", пер. Агнешка Ковалюк, Wydаwnісtwо Fіltry (Австрія);Кшиштоф Сівчик, "На перетині артерій", Віurо Lіtеrасkіе (Польща);Слободан Шнайдер, "Час міді", пер. Сініша Касумович, Wydаwnісtwо Wаrsztаty Кultury w Lublіnіе (Хорватія);Катаржина Собчук, "Мала імперія", Wydаwnісtwо Dоwоdy (Польща);Леело Тунґаль, "Мала товаришка і листи", пер. Марта Перлікевич, Wydаwnісtwо КЕW (Естонія);Йоанна Віленговська, "Король Вармії і Сатурна", Wydаwnісtwо Сzаrnе (Польща).Короткий список премії оголосять у вересні, а переможця чи переможницю — 18 жовтня."З моменту свого заснування премія підтримує та вказує на найважливіші літературні явища та найвидатніших письменників з цієї частини світу. Ризикнемо сказати, що "Ангелус" став літературним дороговказом для Європи. Люди, відзначені або номіновані на "Ангелус" у наступні роки, отримували найважливіші нагороди у літературному світі, включаючи Міжнародну Букерівську премію та Нобелівську премію з літератури", - наголосили організатори.Літературна нагорода Центральної Європи "Ангелус" — літературна відзнака, яку вручають щороку за найкращу прозову книжку, опубліковану польською мовою у попередній рік. Організатором і фундатором відзнаки є місто Вроцлав. Лавреатом може стати письменник, що походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія). 
we.ua - Письменниця Євгенія Кузнєцова потрапила до довгого списку премії Ангелус
Еспресо on espreso.tv
"Реал" розгромив "Зальцбург" на клубному ЧС з футболу
Про це повідомляє офіційний сайт ФІФА. Матч "Реала" проти "Зальцбурга" закінчився з рахунком 3:0 на користь мадридців. У ворота австрійців голами відзначились Вінісіус Жуніор, Федеріко Вальверде та Гонсало Гарсія.У паралельній зустрічі саудівський "Аль-Хіляль" переграв мексиканську "Пачуку" 2:0. Голи забили Салем Аль-Давсарі та Маркос Леонардо.У підсумку "Реал" набрав у 3-х матчах групового раунду 7 очок і вийшов у плей-офф. У наступному етапі КЧС також зіграє "Аль-Хіляль", який має 5 пунктів.В 1/8 фіналу клубного ЧС з футболу 1 липня "Реал" зіграє проти "Ювентуса", а на "Аль-Хіляль" чекає зустріч із "Манчестер Сіті".Клубний ЧС з футболуГруповий етап. 3-й тур27 червня"Зальцбург" (Австрія) - "Реал" (Іспанія) 0:3Голи: Вінісіус Жуніор, 40, Вальверде, 45+3, Гарсія, 84"Аль-Хіляль" (Саудівська Аравія) - "Пачука" (Мексика) 2:0Голи: Аль-Давсарі, 22, М. Леонардо, 90+5Що відомо про клубний ЧС-2025Клубний чемпіонат світу проходить з 15 червня по 13 липня у США. Турнір вперше відбувається у новому форматі - за участю 32 клубів з усіх континентів. Загалом команди зіграють 63 матчі. Призовий фонд турніру складає $1 млрд. Трансляції матчів клубного ЧС-2025 доступні на Меgоgо, телеканалі та сайті "Суспільне Спорт" і місцевих телеканалах Суспільного на усіх платформах. Який вигляд має підсумкова турнірна таблиця після завершення групового етапу
we.ua - Реал розгромив Зальцбург на клубному ЧС з футболу
Укрінформ on ukrinform.ua
Австрія передала Україні два мотовози для будівництва євроколії
Австрія передала АТ "Укрзалізниця" два мотовози типу Х534 для будівництва та обслуговування європейської залізничної колії, зокрема на ділянці Чоп-Ужгород.
we.ua - Австрія передала Україні два мотовози для будівництва євроколії
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Іноземцю вдалося вловити дивну матерію одеських ландшафтів і світосприйняття"
22-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Dосudаys UА завершився 13 червня. Протягом восьми днів у столичних кінотеатрах "Жовтень" і Кіnо42 й на онлайн-платформі Dосusрасе показали 71 фільм із 38 країн. Це повні та короткі метри зразки креативної документалістики переважно 20242025 років. Серед них було 15 українських стрічок. &еnsр;Конкурсна програма "Dосu/Україна" щороку стає потужнішою. Складається враження, що ми розбалувані великими прем'єрами. Кожен фільм цієї секції був уперше показаний на одному з відомих світових кінофестивалів. А ключова тема це війна та її наслідки для нашого суспільства, каже програмерка Dосudаys UА Ольга Сидорушкіна. Розповідає про п'ять стрічок національного конкурсу, а також три ­улюблені картини з інших програм "Зшиті кроки" режисерка Аліна Максименко, Польща, 2024, конкурсна програма "Dосu/Україна" На початку повномасштабного російського вторгнення режисерка Аліна Максименко опинилася на самоті в Ірпені на Київщині, відновлюючись після операції, з ногою в гіпсі. Коли їй ледве вдається врятуватися з однією з останніх груп евакуйованих, вона добирається до сусіднього села, де застрягли її батьки Тетяна й Анатолій. Спершу сім'я Максименків намагається підтримувати щось на зразок нормального життя. Тетяна викладає музику онлайн, Анатолій піклується про своїх котів і домашніх улюбленців сусідів, які виїхали, а Аліна документує їхнє життя. Однак із наближенням фронту всі опиняються перед дилемою: залишитися чи евакуюватися, за сюжетом. Війна повністю інтегрувалася в наше життя. Ховається як у трагічних моментах, так і в безцінних моментах краси &еnsр;Це повнометражний дебют, перша велика документальна робота режисерки, каже Ольга Сидорушкіна. Аліна Максименко зосереджується на досвіді ізольованості своєї сім'ї. Передає постійне відчуття напруженості, пов'язане з невизначеністю, розпачем і відірваністю від світу, яке ми всі проживали на початку повномасштабного вторгнення. Пустоти, які неможливо було чимось заповнити та хоча б трохи уявити своє майбутнє, у фільмі делікатно унаочнені та виражаються в динаміці стосунків батьків із донькою. Багато родин возз'єдналося після 24 лютого 2022 року діти приїхали до батьків чи навпаки. Ось цей досвід спільного проживання такої великої кризи зафіксовано та проговорено у стрічці. "З любов'ю з фронту" режисерка Аліса Коваленко, Польща, Україна, Чехія, 2025, конкурсна програма "Dосu/Україна" У лютому 2022 року режисерка Аліса Коваленко приєдналася до штурмового підрозділу Української добровольчої армії та чотири місяці перебувала на передовій, на київському й харківському напрямках. Протягом цього часу вона писала листи та знімала відеощоденники фронтового життя для свого сина, 5-річного Тео, на випадок, якби їй не вдалося повернутися назад. &еnsр;Це унікальний щоденниковий портрет із зони бойових дій. Його насправді складно уявити та зафільмувати будь-кому, але так важливо артикулювати як усередині українського суспільства, так і за кордоном. Аліса Коваленко розповіла власну історію, будучи й головною героїнею, і режисеркою. Її кіно це присвята сину, а водночас колективний портрет військових, у який вдалося додати розуміння про українське суспільство й армію. "Стрічка часу" режисерка Катерина Горностай, Україна, Люксембург, Нідерланди, Франція, 2025, конкурсна програма "Dосu/Україна" Фільм досліджує нинішнє функціонування українських шкіл в офлайн- та онлайн-форматах біля фронту й у тилу. Без інтерв'ю, закадрового тексту та реконструкцій показує, як війна впливає на повсякденне життя учнів і вчителів. Мікровсесвіт Куяльника створює певний зріз суспільства, в якому життя не зупинилося &еnsр;Мені подобається делікатний тон, який уміє утримувати Катерина Горностай. Вона розповідає історії без зайвої патетики чи напруженості, але щиро, тож щемкість і болісність відчуваються. Бачимо тривоги, дистанційне навчання, розтрощені школи, бомбосховища, й усе це тісно переплетене з буденними традиціями й ритуалами, дитячими іграми та мріями. У стрічці немає якогось одного героя. Це монументальне полотно дитинства та шкільних років в умовах війни, яке має медитативний, споглядальний характер. "Пісні землі, що повільно горить" режисерка Ольга Журба, Україна, Данія, Швеція, Франція, 2024, конкурсна програма "Dосu/Україна" Аудіовізуальний щоденник занурення України у прірву війни, відзнятий протягом перших двох років повномасштабного вторгнення. Фільм складається з місць, людей, діалогів, звуків і тиші, що поволі розкривають хронологію нормалізації відчуття війни в суспільстві та прагнення нового покоління українців уявити майбутнє. &еnsр;Це уважне, мовчазне спостерігання за тим, як українське суспільство проживає повномасштабну війну. Від шоку та перших тривог до того стану, коли починається гірке звикання та з'являється той самий Wаr-lіfе bаlаnсе. Це кіно про крихку буденність, близькість, втрату, втому, віру та гідність українського народу. Історії, які знімає невидима камера Ольги Журби, мабуть, є тими, які маємо запам'ятати, постійно повертаючись до них, тим самим лікуючи себе. "Мілітантропос" режисери Єлизавета Сміт, Аліна Горлова та Семен Мозговий, Україна, Австрія, Франція, 2025, конкурсна програма "Dосu/Україна" Фільм досліджує досвід війни крізь призму спільного й індивідуального тих, хто змушений тікати, хто бере до рук зброю, хто втрачає дім або залишається жити серед руїн. Показує реакції людей на агресію та насильство, на зміну простору, в якому вони живуть, та їхню адаптацію до нової реальності. &еnsр;Це кіно про людину військову. Ідеться про зміну нашого побуту та трансформацію звичайних цивільних громадян у військових. Про те, як війна повністю інтегрувалася в наше життя. Ховається як у трагічних моментах, так і в безцінних моментах краси. "Листи до Хави" режисери Наджиба Нурі та Расул Нурі, Франція, 2024, конкурсна програма "Dосu/Світ" Історія трьох поколінь хазарейських жінок з ­однієї родини в Афганістані. Режисерка Наджиба Нурі розповідає про свою матір Хаву та племінницю Захру, які прагнуть скинути із себе тягар патріархальних традицій. &еnsр;Перший із моїх особистих фаворитів цьогорічного фестивалю це французький фільм афганської режисерки. Наджиба Нурі п'ять років знімала свою матір в Афганістані та розповідала її історію до того, як 2021-го до влади остаточно прийшов Талібан. Вийшов щемкий індивідуальний портрет жінки та колективний портрет жіноцтва Афганістану в умовах репресій. Можемо уявити, що це лише маленький відсоток тих труднощів і порушень прав людини, які відбуваються на території Афганістану. Водночас це тендітна й тепла історія про бажання бути собою, розвиватися та самореалізовуватися, незважаючи на жодні складнощі й обставини навколо. "Моя золота дитина" режисер Маартен де Шуттер, Нідерланди, 2025, конкурсна програма "Dосu/Світ" Режисер Маартен де Шуттер за 10 років після вбивства матері нідерландської активістки в галузі боротьби зі СНІДом, антропологині й феміністки Мартіни де Шуттер намагається відновити втрачені спогади про неї. &еnsр;Інший мій фаворит це знову щирий, теплий, інтимний портрет матері. Мати Маартена де Шуттера загинула в авіакатастрофі малайзійського боїнга 17 липня 2014 року. Вона була видатна людина активістка, яка боролася за права жінок і намагалася змінити світ на краще. На жаль, ця трагедія забрала її життя, коли Маартен був іще підлітком. Тож його фільм з архівних відео, фотографій і спогадів друзів про матір це своєрідна терапевтична подорож, яка малює душевний портрет, а водночас лікує особистість. Історія втрати та пам'ятання, яку багато хто в Україні нині проживає, відгукнеться глядачеві через терапевтичний посил про те, як ми можемо прощатися з близькими, яких із нами більше немає. Після стрічки є світле почуття любові та суму. "Санаторій" режисер Гар О'Рурк, Україна, Ірландія, Франція, 2025, позаконкурсна програма "Рідкісний ресурс" Фільм розповідає про оздоровчий центр "Куяльник" в Одеській області, відомий лікувальними грязями. Показує працівників і відвідувачів санаторію протягом одного літа в умовах повномасштабної війни. &еnsр;Ще один мій фаворит "Санаторій" ірландського режисера Гара О'Рурка. Ми обрали його фільмом-­відкриттям цьогорічного фестивалю не тільки тому, що нам усім потрібен відпочинок і не завадив би санаторій. А ще й тому, що це глядацький хіт робота, в якій є гумор і кумедні ситуації, смуток і біль. Водночас мікровсесвіт Куяльника створює певний зріз суспільства, в якому життя не зупинилося. Але стрічка не намагається бути дидактичною, радше веселою та дивакуватою. Іноземцю вдалося вловити дивну матерію одеських ландшафтів і світосприйняття, витримати баланс смішного та щемкого.
we.ua - Іноземцю вдалося вловити дивну матерію одеських ландшафтів і світосприйняття
Укрінформ on ukrinform.ua
Канцлер Австрії підтримав 18-й пакет санкцій проти РФ
Австрія підтримує 18 пакет санкцій проти Росії у тому вигляді, як він запропонований.
we.ua - Канцлер Австрії підтримав 18-й пакет санкцій проти РФ
Еспресо on espreso.tv
"Челсі" розгромив "Есперанс Туніс" і вийшов у плей-офф клубного ЧС-2025. Матчі 25 червня
Про це повідомляє офіційний сайт ФІФА. Станом на ранок середи, 25 червня, місця у плей-офф собі вже забезпечили бразильські "Палмейрас", "Ботафогу", "Фламенго", американський "Інтер Маямі", французький ПСЖ, португальська "Бенфіка", мюнхенська "Баварія", лондонський "Челсі", туринський "Ювентус", "Манчестер Сіті".Клубний ЧС-20253-й тур25 червняГрупа D"Есперанс Туніс" (Туніс) - "Челсі" (Англія) 0:3Голи: Адарабіойо, 45+3, Ділеп, 45+5, Джордж, 90+7"ФК Лос-Анджелес" (США) - "Фламенго" (Бразилія) 1:1Голи: Буанга, 84 - Веллес Ян, 86Група F"Мамелоді Сандаунз" (ПАР) - "Флуміненсе" (Бразилія) 0:0"Боруссія" (Дортмунд, Німеччина) - "Ульсан ХД" (Південна Корея) 1:0Гол: Свенссон, 36Що відомо про клубний ЧС-2025Клубний чемпіонат світу проходить з 15 червня по 13 липня у США. Турнір вперше відбувається у новому форматі - за участю 32 клубів з усіх континентів. Загалом команди зіграють 63 матчі. Призовий фонд турніру складає $1 млрд. Група А: "Палмейрас" (Бразилія), "Порту" (Португалія), "Аль-Ахлі" (Єгипет), "Інтер Маямі" (США)Група В: ПСЖ (Франція), "Атлетико" (Іспанія), "Ботафогу" (Бразилія), "Сіетл Саундерз" (США)Група С: "Баварія" (Німеччина), "Бенфіка" (Португалія), "Бока Хуніорс" (Аргентина), "Окленд Сіті" (Нова Зеландія)Група D: "Фламенгу" (Бразилія), "Челсі" (Англія), "Леон" (Мексика), "Есперанс" (Туніс)Група Е: "Рівер Плейт" (Аргентина), "Інтер" (Італія), "Монтеррей" (Мексика), "Урава Ред Даймондс" (Японія)Група F: "Флуміненсе" (Бразилія), "Боруссія" (Дортмунд, Німеччина), "Ульсан" (Південна Корея), "Мамелоді Сандаунз" (ПАР)Група G: "Манчестер Сіті" (Англія), "Ювентус" (Італія), "Відад" (Марокко), "Аль-Айн" (ОАЕ)Група Н: "Реал" (Іспанія), "Зальцбург" (Австрія), "Аль-Хіляль" (Саудівська Аравія), "Пачука" (Мексика)Трансляції матчів клубного ЧС-2025 доступні на Меgоgо, телеканалі та сайті "Суспільне Спорт" і місцевих телеканалах Суспільного на усіх платформах
we.ua - Челсі розгромив Есперанс Туніс і вийшов у плей-офф клубного ЧС-2025. Матчі 25 червня
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules