Search trend "Марк Рютте"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
"Слід відзначити декілька вагомих точок": політолог Магда про можливий переговірний процес
Про це він розповів в етері Еспресо."Що стосується перемовин, то я б хотів відзначити, на мою думку, кілька вагомих точок. По-перше, Росія не хоче вести переговори з Україною. Для неї переговори з Україною - визнання нашої зовнішньополітичної суб'єктності, і в такому разі Росія, відверто кажучи, буде себе почувати не дуже впевнено. Я дивлюсь, як зараз Путін виступає на збіговиську Єдиної Росії, розповідає там про так звану СВО і багато чого іншого, але я думаю, що ми маємо на це дивитися максимально критично", - зауважив політолог.За його словами, другою такою точкою є те, що Росія хоче вести переговори зі Сполученими Штатами. І відповідно, на це має реагувати нова американська адміністрація, бо враховувати, що будуть переговори зі старою адміністрацією Байдена,  це просто неможливо на сьогоднішній момент."Третім є те, що припинення російсько-української війни швидше за все стане початком переговорного процесу, який пов'язаний буде зі створенням гарантій і обмеженням озброєнь в умовах багатополярного світу. Тому що те, що було в біполярному світі на сьогоднішній момент скасовано, фактично залишається один єдиний договір про обмеження ракетних озброєнь між США і Росією. І не зовсім зрозуміло, де в цьому рівнянні, наприклад, Китай чи ЄС. А нам треба усвідомлювати, що ми маємо працювати над власним зміцненням, бо без зміцнення позиції України нам просто не варто розраховувати на якісь зростання зовнішньополітичної суб'єктності", - резюмував Євген Магда. 13 грудня NВС повідомив, що команда Трампа з національної безпеки веде перемовини з адміністрацією чинного американського лідера Джо Байдена та українськими чиновниками щодо "пошуку способу" закінчення війни.Генеральний секретар НАТО Марк Рютте застеріг від публічних обговорень імовірної мирної угоди між Києвом та Москвою, аби не робити російського диктатора Володимира Путіна обізнанішим. 
we.ua - Слід відзначити декілька вагомих точок: політолог Магда про можливий переговірний процес
Якщо і відбуватимуться переговори, то це не означає, що стихне поле бою, - голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Тимочко
Про це він розповів в етері Еспресо."Для Росії війна в Україні вже давно перейшла з військової площини у політичну. Отже, можемо говорити, що всі перемовини, які зараз обговорюються, не будуть відбуватися одного дня. А питання військової доцільності проведення бойових дій росіяни розцінюють, як вирішення своїх політичних питань. Оскільки політичне питання РФ – виживання диктатури Путіна, то дискусії, обговорення, баталії, торги, обман, пошук додаткових союзників, підкупи – все це будуть намагатися здобути сторони, що долучатимуться до цього процесу. На жаль, це опосередковано впливатиме на лінію фронту", - зауважив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.За його словами, навіть, якщо визріватимуть переговори або вже відбуватимуться, то це не означатиме, що стихне поле бою. Слід пригадати, події часів АТО, бої за Дебальцеве – коли всі перемовники сиділи та дискутували, обговорювали процес припинення вогню, а в той час російські війська шалено атакували."Приблизно така ситуація буде відбуватися і зараз. Тому не варто сподіватися на швидке припинення вогню та розслаблятися. Буде ще довгий та тривалий процес. Під час затяжних переговорів матиме для нас величезне значення питання ресурсів та спроможностей. Тут йдеться і про внутрішню консолідацію суспільства, і про реальну підтримку наших союзників, а також важливо те, що зараз американці всю зброю, яку зобов'язалися нам надати, починають передавати форсованим темпами", - резюмував Іван Тимочко. 13 грудня NВС повідомив, що команда Трампа з національної безпеки веде перемовини з адміністрацією чинного американського лідера Джо Байдена та українськими чиновниками щодо "пошуку способу" закінчення війни.Генеральний секретар НАТО Марк Рютте застеріг від публічних обговорень імовірної мирної угоди між Києвом та Москвою, аби не робити російського диктатора Володимира Путіна обізнанішим. 
we.ua - Якщо і відбуватимуться переговори, то це не означає, що стихне поле бою, - голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Тимочко
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
"Необхідна ініціатива щодо об'єднання сил по колу Київ - Єрусалим - Вашингтон": Безсмертний про послаблення позицій Путіна
Таку думку він висловив в етері Еспресо."Іноді так трапляється, що глухий кут в одній частині світу розв'язується через вирішення проблеми в зовсім іншій частині світу. Повалення режиму Асадів у Сирії склало дуже приємну платформу. Втеча росіян із Тартуса, з території Сирії, створило дуже приємну підвалину для того, щоб при взаємодії Вашингтона, Брюсселя, Києва, Єрусалима добити рештки ХАМАСу та "Хезболли", добити хуситів, завдати серйозного удару по Ірану. Тобто просто розтрощити те, що сьогодні існує у вигляді "осі зла", таким чином підрубати три ніжки стільця, на якому сидить московський фюрер", - зазначив Роман Безсмертний.За його словами, це своєю чергою поставило б Путіна в позицію прохача стосовно ведення переговорів і підписання якогось договору."У цій ситуації, яка зараз склалася для нинішньої адміністрації Байдена і наступної адміністрації Трампа, необхідна ініціатива щодо об'єднання сил по колу Київ – Єрусалим - Вашингтон. Бажано, щоб це був Брюссель, НАТО, якщо ні, то для цього достатньо Парижа й Лондона. Якщо таких процесів не буде відбуватися, це означає, що не має значення відповідь на питання - будуть США в НАТО чи не будуть. Власне, нинішня ситуація дає відповідь на питання - з ким Україна, з ким Київ має продовжувати тісну співпрацю щодо допомоги, а також у розгромі рашизму. Тому що іншого результату в цій ситуації не буде", - прокоментував дипломат.Політик додав, що концептуально Дональд Трамп і всі ті, хто "танцюють" навколо ідеї миру, замороження, демілітаризованої зони, - це ті, хто, зрештою, закінчать тим, про що сказав днями прем'єр-міністр Словаччини Фіцо - рано чи пізно згадають про Мюнхенську угоду."Насправді з точки зору нинішньої ситуації  концептуальною помилкою є відсутність лідерства у продовженні розгрому рашизма в Сирії, відсутність тісної співпраці в цьому колі, а також  відсутність розуміння того, що війна на Близькому Сході та російсько-українська війна - це складові однієї війни", - резюмував Безсмертний.13 грудня NВС повідомив, що команда Трампа з національної безпеки веде перемовини з адміністрацією чинного американського лідера Джо Байдена та українськими чиновниками щодо "пошуку способу" закінчення війни.Генеральний секретар НАТО Марк Рютте застеріг від публічних обговорень імовірної мирної угоди між Києвом та Москвою, аби не робити російського диктатора Володимира Путіна обізнанішим.
we.ua - Необхідна ініціатива щодо об'єднання сил по колу Київ - Єрусалим - Вашингтон: Безсмертний про послаблення позицій Путіна
Про закінчення війни та миротворчу місію в Україні йтиметься на зустрічі у Брюсселі - Роlіtісо
На зустрічі західних лідерів у Брюсселі наступного тижня темою обговорення можуть стати можливі формати завершення війни в Україні та потенційне створення європейської миротворчої місії. У зустрічі 18 грудня у Брюсселі візьмуть участь європейські лідери, а також генсек НАТО Марк Рютте та президент України Володимир Зеленський. Про це повідомляє Роlіtісо з посиланням на п'ятьох поінформованих співрозмовників. За інформацією видання, лідери нібито планують обговорити можливі формати завершення війни та потенційне створення європейської миротворчої місії як одного із запобіжників від нового нападу Росії на Україну. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Джонсон вважає, що після мирної угоди британські війська мають допомагати захищати кордон України Дискусія щодо цього розпочалася на тлі наполягань з боку обраного президента США Дональда Трампа, що Європа має зіграти активну роль у потенційній майбутній угоді про припинення війни, залучивши для цього свій контингент. Серед учасників зустрічі будуть, зокрема, канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Емманюель Макрон, президент Польщі Анджей Дуда, очільник Євроради Антоніу Кошта і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Французький президент Емманюель Макрон, ймовірно, винесе на обговорення на саміті лідерів Євросоюзу 18-19 грудня питання розміщення миротворчої місії на території України у разі припинення вогню та мирної угоди між Україною та Росією. Разом з тим, за інформацією джерел, тема миротворців дуже "сира" і перебуває на рівні ідеї.
we.ua - Про закінчення війни та миротворчу місію в Україні йтиметься на зустрічі у Брюсселі - Роlіtісо
путін хоче довготривалої конфронтації з Європою після України, — глава НАТО
Марк Рютте попередив, що путін хоче «стерти Україну з лиця землі» і може прийти за іншими частинами Європи
we.ua - путін хоче довготривалої конфронтації з Європою після України, — глава НАТО
«Це зробило б Путіна обізнанішим». Рютте закликав не обговорювати деталі мирної угоди в Україні публічно
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте застеріг від публічного обговорення деталей можливої мирної угоди між Україною та Росією щодо завершення війни.
we.ua - «Це зробило б Путіна обізнанішим». Рютте закликав не обговорювати деталі мирної угоди в Україні публічно
Підрозділи армії КНДР у Росії привели в стан готовності до штурмових дій на Курщині, - ГУР
Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони України.Зазначається, що командування підрозділів північнокорейської армії у РФ отримало наказ "увійти у взаємодію" із суміжними російськими підрозділами, які ведуть бойові дії в Курській області.  Імовірно, найближчим часом північнокорейців можуть залучити безпосередньо до боїв. Напередодні вони отримали додаткові запаси продовольства, а 13 грудня їх привели в стан готовності та наказали очікувати подальших указівок.За даними української розвідки, частину особового складу військ КНДР приховано перекидають до лінії фронту цивільними вантажівками, які зовні нагадують автомобілі доставки води.Що відомо про військову співпрацю Росії та КНДР4 жовтня Кyіv Роst повідомило, що внаслідок ракетного удару по окупованій території Донеччини загинули 20 військових. Серед них, зокрема, були шестеро військових з КНДР, які проводили консультації з російською армією.22 жовтня у медіа з'явилася інформація, що КНДР відправила на територію Росії не тільки піхотинців, а й пілотів військових літаків. А очільник ГУР Міноборони України Кирило Буданов заявив, що у Курську область повинні прибути перші бійці з Північної Кореї.28 жовтня генсек НАТО Марк Рютте підтвердив факт присутності військових Північної Кореї в Курській області РФ, зазначивши, що це є "значною ескалацією в триваючій залученості КНДР у протиправну війну Росії". Президент Володимир Зеленський заявив, що РФ уже використовує військовослужбовців із КНДР на території України та що на полігони РФ із КНДР можуть перекинути до 12 тис. військових.31 жовтня стало відомо, що Північна Корея відправила до Росії трьох своїх генералів, серед них заступник глави генерального штабу КНДР, який також є очільником головного розвідувального бюро держави.1 листопада президент Зеленський заявив, що перші тисячі солдатів із Північної Кореї вже неподалік українського кордону. А в ГУР розповіли, що в останній тиждень жовтня Росія перекинула зі своєї території до районів поблизу з Україною понад 7 тисяч солдатів армії Північної Кореї.Вже згодом Зеленський заявив, що ворог перекинув у Курську область ще понад 11 тис. військових КНДР. А 5 листопада міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив інформацію про те, що в Курській області Росії відбулося перше бойове зіткнення українських бійців і північнокорейських військових, що воюють на боці окупантів.Начальник Генштабу ЗСУ Анатолій Баргилевич також підтвердив перші бої між українськими та північнокорейськими військовими. Видання Fіnаnсіаl Тіmеs повідомило, що ЗСУ поранили генерала КНДР в Курській області РФ.За даними Пентагону, станом на 10 грудня північнокорейські військові досі перебувають у Курській області РФ і готові вступити в бій за потреби. 
we.ua - Підрозділи армії КНДР у Росії привели в стан готовності до штурмових дій на Курщині, - ГУР
“Путін хоче стерти Україну з карти світу”: Рютте прокоментував обговорення мирної угоди між Києвом та Москвою
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав до більшої обережності в обговоренні можливих мирних угод між Києвом і Москвою. Він наголосив, що усі дискусії щодо цього на Заході проходять без участі російського президента володимира путіна, який прагне "стерти Україну з карти світу". Про це очільник Альянсу заявив під час публічної дискусії в Брюсселі, повідомляє Аssосіаtеd Рrеss. […] Тhе роst “Путін хоче стерти Україну з карти світу”: Рютте прокоментував обговорення мирної угоди між Києвом та Москвою арреаrеd fіrst оn Рубрика.
we.ua - “Путін хоче стерти Україну з карти світу”: Рютте прокоментував обговорення мирної угоди між Києвом та Москвою
Генсек НАТО закликав передчасно не показувати Путіну деталі угоди про мир в Україні
Публічне обговорення деталей можливої мирної угоди між Україною та Росією може зашкодити. Про них передчасно може дізнатися російський диктатор Володимир Путін, сказав генеральний секретар НАТО Марк Рютте у коментарі "Голосу Америки". Такі обговорення роблять Путіна більш обізнаним, ніж це потрібно, вважає Рютте. "Навіщо зараз ці розмови по телебаченню. Робімо це трохи за зачиненими дверима, тому що інакше, коли Путін сяде за стіл переговорів, він вже знатиме, що ми збираємося робити", - сказав Рютте. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наступний рік стане роком переговорів між Україною і РФ - NYТ Генсек НАТО запевнив, що підтримка України з боку багатьох європейських країн є "непорушною". Він запевнив, що коли мирна угода буде, то вона буде сильною. "Ми всі з Україною. Ми хочемо, щоб ви були у сильній позиції, коли дійде до переговорів на ваших умовах", - сказав Рютте. Радники новообраного президента США Дональда Трампа публічно і приватно висувають різні плани щодо припинення війни в Україні. Вони всі передбачають відмову від членства у НАТО. План спецпредставника з питань України Кіта Келлога був розроблений у співавторстві з колишнім чиновником Ради національної безпеки Фредом Флейцем і представлений Трампу на початку 2024 року. У ньому закликають заморозити нинішні лінії фронту. Трамп надасть більше зброї лише у тому разі, якщо той погодиться на мирні переговори. При цьому він попередить Москву, що збільшить допомогу США Україні, якщо Москва відмовиться від переговорів. Призупинять інтеграцію України до НАТО. Україні також запропонують гарантії безпеки США, які можуть включати збільшення постачань зброї після укладення угоди.
we.ua - Генсек НАТО закликав передчасно не показувати Путіну деталі угоди про мир в Україні
Генсек НАТО виступив проти публічного обговорення угоди про мир в Україні
Генсек НАТО Марк Рютте висловив занепокоєння щодо публічного обговорення умов мирної угоди між Україною та рф та наголосив на важливості збереження деталей в секреті.
we.ua - Генсек НАТО виступив проти публічного обговорення угоди про мир в Україні
Генсек НАТО закликав не розголошувати деталі мирної угоди між Україною та рф: “Робімо це за зачиненими дверима”
Генсек НАТО закликав не розголошувати деталі мирної угоди між Україною та рф: “Робімо це за зачиненими дверима”Марк Рютте застеріг проти публічного обговорення деталей можливої мирної угоди між Україною та рф. Він підтвердив непорушну підтримку України з боку європейських країн та НАТО.
we.ua - Генсек НАТО закликав не розголошувати деталі мирної угоди між Україною та рф: “Робімо це за зачиненими дверима”
Макрон збирається винести питання розміщення миротворців в Україні на обговорення саміту ЄС - ЗМІ
Президент Франції Емманюель Макрон винесе на обговорення на саміті лідерів Євросоюзу 18-19 грудня питання розміщення миротворчої місії на території України. Миротворча місія буде можлива у разі припинення вогню та досягнення миру між Україною та Росією, розповів європейський дипломат, пише "Радіо Свобода". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прем'єр Польщі сказав, коли почнуться мирні переговори між Україною і РФ Ще двоє дипломатів зауважили, що ця тема порушується саме з метою підготовки до розмови з обраним американським президентом Дональдом Трампом і забезпечення присутності ЄС у мирних переговорах. Франція намагається зібрати коаліцію з 5-8 країн Європи, "сповнених рішучості діяти". Генсек НАТО Марк Рютте збере на окрему розмову щодо ситуації в Україні лідерів України, Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії, Польщі на полях саміту в Брюсселі 18 грудня, повідомляє Rеutеrs. Новообраний президент США Дональд Трамп вважає, що Європа повинна взяти на себе більшу частку підтримки України. Йдеться, зокрема, про надання військових для нагляду за припиненням вогню і зброю для стримування Росії. Європа повинна відігравати головну роль у захисті та підтримці України, Трамп хоче, щоб європейські війська були присутні в Україні. Він також не виключив підтримки домовленостей з боку США, хоча американські війська не будуть задіяні.
we.ua - Макрон збирається винести питання розміщення миротворців в Україні на обговорення саміту ЄС - ЗМІ
Генсак НАТО висловився проти публічного мирного договору між Росією та Україною
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте застеріг проти публічного обговорення деталей можливої мирної угоди між Україною та Росією щодо завершення війни.
we.ua - Генсак НАТО висловився проти публічного мирного договору між Росією та Україною
Путін підслухає: Рютте закликав зберігати "тишу" щодо ймовірної мирної угоди Росії та України
Останнім часом низка політиків, а також світові ЗМІ перебирають можливі варіанти мирної угоди між Росією та Україною. Марк Рютте вважає, що обговорення цієї теми має відбуватися за "зачиненими дверима". Повний текст новини
we.ua - Путін підслухає: Рютте закликав зберігати тишу щодо ймовірної мирної угоди Росії та України
Рютте пояснив, чому не слід публічно обговорювати деталі угоди про мир в Україні
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте застеріг проти публічного обговорення деталей можливої мирної угоди між Україною та Росією стосовно завершення війни.
we.ua - Рютте пояснив, чому не слід публічно обговорювати деталі угоди про мир в Україні
Генсек НАТО закликав обговорювати мирну угоду між Україною та РФ “за зачиненими дверима”, щоб не дати Путіну інформації
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що обговорення можливих умов мирної угоди для завершення війни між Росією та Україною повинно відбуватися "за зачиненими дверима", щоб не надавати російському президенту Володимиру Путіну жодної переваги. Тhе роst Генсек НАТО закликав обговорювати мирну угоду між Україною та РФ “за зачиненими дверима”, щоб не дати Путіну інформації fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
we.ua - Генсек НАТО закликав обговорювати мирну угоду між Україною та РФ “за зачиненими дверима”, щоб не дати Путіну інформації
Україна зацікавлена у повноправному членстві в альянсі JЕF, - Зеленський
Про це Володимир Зеленський повідомив після розмови з прем'єр-міністркою Латвії Евікою Сілінею."Подякував Латвії за всю надану оборонну підтримку й зазначив, що Україна потребує підготовки та оснащення з боку союзників бригад за прикладом Франції та США. Такі кроки можуть не лише допомогти в наближенні справедливого й тривалого миру для України, а й у гарантуванні безпеки для всієї Європи. Президент додав, що спільну роль у підготовці та оснащенні бригад можуть відіграти країни Балтії та Північної Європи, а в координації – військове об'єднання JЕF.", - йдеться у повідомленні від ОП.За словами Володимира Зеленського, Україна зацікавлена у повноправному членстві в цьому альянсі. JЕF (Об’єднані експедиційні сили Сполученого Королівства) очолює Велика Британія. До організації також входять Данія, Естонія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія і Швеція."Справедливе завершення війни можливе, якщо Україна буде в найсильнішій позиції, із достатньою кількістю укомплектованих бригад, ППО та визначеністю щодо інтеграції в ЄС і НАТО", - погодились Володимир Зеленський та Евіка Сіліня.13 грудня генсек НАТО Марк Рютте застеріг від публічних обговорень імовірної мирної угоди між Києвом та Москвою, аби не робити російського диктатора Володимира Путіна обізнанішим.
we.ua - Україна зацікавлена у повноправному членстві в альянсі JЕF, - Зеленський
Порушили домовленість? Чи зможе світове співтовариство завадити російським ударам по енергосистемі України
Масований російський обстріл у ніч на 13 грудня загострив дискусії щодо миру в Україні. Але показав слабкі місця західної підтримки. У реакціях і наслідках розбиралася Gаzеtа.uа. По Україні росіяни випустили 93 ракети і майже 200 БпЛА. Збито близько половини шахедів і 81 ракету. Серед яких 11 - завдяки літакам F-16. Агресор цілив по енергетичній інфраструктурі. Міністр енергетики Герман Галущенко заявив: національна енергетична система у небезпеці. Україна заявила про нагальну потребу імпорту електроенергії у 11,7 тисяч мегават з Польщі, Словаччини, Румунії, Молдови та Угорщини. У російському міноборони зазначили удари були завдані у відповідь на обстріл Україною аеродрому у Таганрозі, хоча у ніч на 12 грудня РФ жорстко обстріляла Запорізьку область. АЕС скинули оберти Особливо небезпечним виявився ядерний аспект. П'ять з дев'яти українських АЕС знизили генерацію, бо були у зоні ураження. Росія порушила резолюції МАГАТЕ про заборону таких обстрілів, котра була ухвалена буквально за добу до обстрілу. Причому 12 грудня Агенція на надзвичайному засіданні розглядала ушкодження уламком російського БпЛА автомобіля місії МАГАТЄ біля ЗАЕС. Таким чином, Путін зробив черговий хід у кривавій грі підійшов впритул до небезпечного ядерного інциденту. Перед світовим співтовариством постало запитання: чи здатне воно стримати агресора? Сто перша спроба "стримати" 12 грудня МАГАТЕ у резолюції наголосила на неприпустимості обстрілів енергетичної інфраструктури, у тому числі зовнішніх електропідстанцій, котрі забезпечують роботу АЕС. В Агенції зазначили, що це є порушенням четвертого принципу ядерної безпеки. "Світове співтовариство має посилити тиск на Росію через її зумисні спроби створити ядерну катастрофу на континенті", - заявив Герман Галущенко. Отже, Росія обстрілом 13 грудня проігнорувала резолюцію. Путін продемонстрував, що не має наміру зважати на позицію світового співтовариства навіть у такому чутливому питанні. Зазначимо, у грудні 2022 року Китай закликав РФ до незастосування ядерної зброї. Відтоді колективний Захід намагався відвернути загрозу застосування ядерної зброї (ЯЗ) Москвою. Наприклад, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн особисто просила китайського лідера Сі Цзіньпіна під час його європейським турне вплинути на Росію. Восени 2024 року західні ЗМІ писали про нібито "джентльменські домовленості": Росія не б'є по енергетиці України Захід не дає нам дозволу на застосування далекобійної зброї. З огляду на застосування росіянами "Орєшніка", ці та інші спроби якщо й були, то виявилися марними. Більше того, Кремль зухвало коментує зустріч експертів з п'яти ядерних держав 4 грудня у Дубаї, про яку 12 грудня повідомила речниця китайського МЗС Мао Нін. "Зустріч відбулася на експертному рівні", заявив 13 грудня речник Путіна Дмитро Пєсков, занижуючи значення цієї події. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ядерні переговори за зачиненими дверима. Китай заявив про негласну зустріч державних лідерів Відкриті двері Обстрілу 13 грудня передував потужний інформпотік щодо мирного процесу по Україні. З одного боку угорський прем'єр Віктор Орбан відвідав турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана щоби поговорити про Україну. Щоправда, говорили більше про Сирію і двосторонні відносини. Але на ранок 13 грудня Орбан заявив: "Ще пів року тому ніхто не хотів чути про мир, а тепер про нього говорять усі. Ми відкрили двері тепер можуть розпочатися змістовні переговори". З іншого боку, в ЄС активізувалися дебати про миротворчу місію в Україні. Президент Франції Емманюель Макрон навіть терміново з'їздив до Польщі, збройні сили якої набувають у цьому сенсі особливого значення. Але прем'єр Дональд Туск рішуче відмовився брати участь у такій місії навіть за умови підписання угоди про припинення вогню і мир. Це не допомогло через масовану російську атаку в ніч на 13 грудня Польщі довелося піднімати у повітря свої винищувачі. Тема миротворчої місії отримала продовження буквально за годину до початку атаки. Журнал Тhе Тіmе опублікував інтерв'ю з обраним президентом США Дональдом Трампом, котрий висловився на підтримку миротворчої місії в Україні. Відтак обстріл Росією України міг бути не лише відповіддю за Таганрог, але і посланням Трампу. "Я дивуюся, коли на повному серйозні обговорюється можливість розміщення на лінії розмежування військовослужбовців країн-членів НАТО, - пояснив політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач - На це потрібна згода двох сторін. Україна погодиться, але Росія навряд. Не для того вони воюють з Україною, щоб отримати де-факто на своєму кордоні військовослужбовців НАТО, Це буде фіксацією їхньої поразки, а не примирення". До слова, сигнал отримав і Орбан, адже українське Закарпаття під час нічної атаки 13 грудня зазнало наймасованішого обстрілу з 24 лютого 2022 року. Як зауважив експерт з питань енергетики Олег Попенко, росіяни цілили у газові мережі. "Інакше там не розуміють" Реакція світового співтовариства на російський обстріл 13 грудня виявилася гострою, тому що це відбувається на тлі наполегливих пошуків миру. Амбасадорка США в Україні Бріджіт Брінк наголосила на новій атаці Росії по об'єктах енергетичної інфраструктури. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на зустрічі зі своїми колегами з країн-членів ЄС закликав терміново надати Україні не менш як 20 систем ППО. Але чи отримає їх українська сторона, якщо новий комісар ЄС з оборони Андрюс Кубілюс закликав 13 грудня до посилення оборонних потужностей країн Євросоюзу через можливий напад Росії? Напередодні генсек НАТО Марк Рютте запропонував країнам скоротити фінансування соціальних видатків на користь збільшення витрат на оборону. "Тільки сила. Інакше там не розуміють",- написав голова Офісу президента Андрій Єрмак 13 грудня. Але як стримати Путіна - відповіді досі немає. Трамп в інтерв'ю заявив, що "не кине Україну", тобто, підтримка продовжиться. Чи могла заява розлютити Кремль? Цілком. Опосередковано цю версію підтверджує поява невідомих БпЛА біля об'єктів енергетики та американської військової бази у Німеччині. Причому напередодні уряд попередив німців про високу вірогідність блекаутів, а українська урядова делегація закликала інвестувати в нашу країну. "Росія намагається придушити нашу свободу і спосіб життя", - змушений був констатувати Марк Рютте у відповідь на атаку РФ 13 грудня. На його думку, російська сторона використає безпілотники для нападів на країни Євросоюзу. І це є красномовний факт: якщо в ЄС готуються до оборони, цим визнають провал усіх спроб стримати чи умиротворити агресора. Наступним кроком має бути відповідь Заходу. Очікується що вона буде сформована на засіданні "Рамштайну", дата якого поки невідома.
we.ua - Порушили домовленість? Чи зможе світове співтовариство завадити російським ударам по енергосистемі України
Пошук мирного сценарію для України – Німеччина у грі, та на заваді вибори
Активізація миротворчих місій по Україні свідчить про те, що узгодженого бачення завершення війни немає. Чи готує Захід нові пропозиції для Путіна, - з'ясовувала Gаzеtа.uа. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у супроводі нового віце-прем'єра і міністра національної єдності Олексія Чернишова відвідав Німеччину. За неофіційними даними, йшлося про членство України у НАТО, проти чого виступає Берлін. За офіційними - Денис Шмигаль і Олаф Шольц обговорили справедливий і довготривалий мир, шляхом якого є єдність і сила. "А сила - це членство у НАТО", - зауважив Шмигаль. Того ж дня угорський прем'єр Віктор Орбан полетів до Туреччини говорити про мир в Україні з президентом Ердоганом, а йому навздогін - речник Путіна Дмитро Пєсков розкрив деталі їхніх телефонних переговорів. За даними Пєскова, Орбан запропонував різдвяне перемир'я і масштабний обмін полоненими, Кремль "оперативно подав" до угорської сторони списки полонених. Однак, зазначив Пєсков, з огляду на реакцію президента Зеленського у соцмережах, "а також його оточення", Київ відкинув пропозицію. Віктор Орбан висловився емоційніше: "Ми зробили все, що могли!" До повернень готові? Показово, що за підсумками візиту Дениса Шмигаля постала тема повернення з Німеччини українських біженців. Зараз таких у ФРН понад мільйон, - повідомив очільник новоствореного міністерства національної єдності Олексій Чернишов. Для їхнього повернення "домовилися з канцлером шукати спільні рішення", розповів Денис Шмигаль, зокрема - інфраструктурні. Проте цього разу конкретика щодо українських громадян у Німеччині не пролунала. Та й не дивно, бо саме 11 грудня канцлер Олаф Шольц заявив про готовність пройти через голосування вотуму недовіри. "Це відкриє шлях до дострокових виборів," - заявив він у зверненні до народу. Голосування у Бундестазі відбудеться, орієнтовно, 16 грудня. Ймовірно, що Шольц не збереже свою посаду, тож у лютому 2025 року у Німеччині мають відбутися дострокові вибори. Тому українська делегація зустрілася з чинним міністром фінансів Робертом Хабеком, вірогідним кандидатом у канцлери від німецьких "зелених". Днем раніше Хабек розкритикував уряд за повільні поставки зброї Україні на тлі підбадьорливих заяв ймовірного конкурента за посаду канцлера Фрідріха Мерца, чию несподівану поїздку до Києва розкритикували у Німеччині. Утім, як і візит до Києва Олафа Шольца тиждень тому. "Корейський" план Принципово нових заяв за підсумками візиту Шмигаля до Німеччини не було. А 12 грудня, услід за ним до Німеччини вирушив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. Він провів перемовини про підтримку України зі своїми колегами з ФРН, Франції, Італії, Іспанії, Польщі, держсекретарем Великої Британії та головною дипломаткою ЄС. Того ж дня президент Франції Емманюель Макрон, котрий станом на вечір 12 грудня досі не визначився з новим прем'єром, прибув до Польщі. Передбачалося, що візит триватиме до 13 грудня включно, але несподівано французький гість скоротив перебування у Варшаві. Однак він встиг проговорити з польським прем'єром Дональдом Туском. За словами колишньої заступниці генсека НАТО Камілли Гранд, на порядку денному були сценарії миротворчої місії до України. Камілла Гранд вважає, що на столі були три сценарії: "німецький": частина України вступає до НАТО без встановлення кордонів, проти чого США і ФРН; "ізраїльський": поставки великих обсягів зброї після угоди про припинення вогню або про мир задля безпеки України; "корейський": довготривала (на Корейському півострові вже 70 років) міжнародна миротворча місія по охороні демаркаційної лінії між державами. На думку експертки, найвірогіднішим є так званий "корейський" сценарій, оскільки для "ізраїльського" потрібні значні фінансові вливання, на котрі навряд чи є ресурси у Європи і бажання - у США. Крім Франції у миротворчій місії зацікавлені ще Нідерланди. Але для Макрона принциповою є хоча б символічна участь чи схвалення Сполучених Штатів. Щодо практичної реалізації, надзвичайно важливою є роль Польщі, наголосила вона. Але прем'єр Дональд Туск категорично заперечив відправку польських військ до України навіть після ймовірного припинення вогню: "Це вирішуватиметься у Варшаві й тільки у Варшаві". Принциповий "Рамштайн" За даними Rеutеrs, у Європі наразі відсутня єдність щодо миротворчої місії в Україні. Але якщо Макрон хоче встигнути запропонувати чинному президенту Джо Байдену замінник запрошення України до НАТО, його поспіх зрозумілий, - треба зібрати коаліцію з 5-6 держав. Натомість генсек Альянсу Марк Рютте заявив 12 грудня про відсутність прямої загрози від Росії, що може означати небажання обговорювати членство України у НАТО, принаймні, до 20 січня 2025 року. Тим часом у Туреччині угорський прем'єр Віктор Орбан зустрівся з президентом Ердоганом. З огляду на затримку у часі перших повідомлень про теми і деталі розмови, вона вийшла не простою. Як зазначається у повідомленні управління комунікацій Туреччини, сторони обговорили двосторонні відносини. Реджеп Таїп Ердоган акцентував на вдалій "чесній та добросовісній" політиці Туреччини у Сирії. Про Україну згадки відсутні. Натомість міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто того ж дня телефонував Сергію Лаврову і скаржився на Володимира Зеленського. А Дональд Трамп у новому інтерв'ю несподівано перейшов до конкретики: засудив застосування "далекобійки" і зізнався, що досягти миру за 24 години неможливо. Важливо, що вперше після 5 листопада Трамп розкритикував рішення Байдена по Україні. Це може означати й самі "рішучі кроки", на які Зеленський натякав восени 2024 року і які можуть бути погоджені на грудневому "Рамштайні". Сюжетні лінії сходяться на майбутньому "Рамштайні," дата якого може бути пов'язана з датою візиту до Європи чинного президента США Джо Байдена. Таке припущення зробив український депутат і заступник голови парламентського комітету з нацбезпеки Єгор Чернєв в ефірі єдиного телемарафону. На заході буде розглянуто конкретні потреби України у зброї, твердить агенція Rеutеrs.
we.ua - Пошук мирного сценарію для України – Німеччина у грі, та на заваді вибори
США пришвидшено доставляють все обіцяне Україні, а ЄС не готовий до війни з РФ. Акценти світових ЗМІ 13 грудня
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 13 грудняСША вживають "історичних заходів", щоб поставити всю обіцяну зброю в Україну до приходу Трампа У СNN написали, що адміністрація Байдена збільшує поставки зброї в Україну, оскільки Трамп критикує рішення дозволити американській зброї завдавати ударів по Росії. "Міністерство оборони вживає історичних заходів для переміщення величезної кількості зброї в Україну протягом наступних п’яти тижнів", – сказав високопоставлений чиновник адміністрації. "Відсьогодні до середини січня ми доставимо в Україну сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет, сотні одиниць бронетехніки та інші критичні засоби".Міжвідомчу роботу з доставки зброї очолює радник з національної безпеки Джейк Салліван. У листопаді Салліван сказав міністру оборони Ллойду Остіну від імені президента прискорити поставки в Україну бронетехніки, ракет, артилерії тощо. Зараз Пентагон здійснює значну кількість морських та повітряних перевезень, щоб дотриматися терміну доставки.У СNN також пишуть, що Пентагон навряд чи використає до 20 січня всі 7 мільярдів доларів, які залишилися, головним чином через обмеження здатності армії поповнювати власні запаси. Але все ж таки найбільшим викликом, який стоїть перед Україною, є не запаси зброї, сказав високопосадовець адміністрації, а робоча сила. Джерело, обізнане з цим питанням, повідомило, що наголос адміністрації Байдена на необхідності Києва розв'язувати проблему комплектування персоналом є частиною більшого зусилля, спрямованого на те, щоб Україна перебувала в якомога кращому становищі до 2025 року. "Наразі Україна не мобілізує та не готує достатню кількість солдатів для укомплектування своїх передових підрозділів, – сказав чиновник. - США готові допомогти у підготовці новомобілізованих солдатів: якщо Україна мобілізує додаткових солдатів і відправить їх на навчальні майданчики за межами України, ми їх навчимо. Але спочатку Україна має прийняти рішення мобілізувати більше солдатів".У Вlооmbеrg додають, що, за словами міністра закордонних справ Латвії Байби Браже, кремлівський диктатор Володимир Путін не готовий вести переговори про припинення своєї війни проти України, тому США та їхні союзники повинні підтримувати потік зброї до Києва, щоб змусити його почати переговори.Путін виробляє більше танків, ніж розміщує на фронті Тим часом генеральний секретар Марк Рютте заявив, що країни НАТО повинні повернутися до оборонних бюджетів часів холодної війни, щоб перемогти у протистоянні з Росією, пише Роlіtісо. Виступаючи під час свого першого публічного виступу в Брюсселі після того, як став головою оборонного альянсу, Рютте чітко заявив про необхідність збільшення військових бюджетів після повідомлень про те, що НАТО встановить нову ціль витрат у розмірі 3% ВВП до 2030 року. "Настав час переходити до мислення військового часу, — сказав Рютте. — І збільшити наше оборонне виробництво та витрати на оборону". Збільшення грошових коштів потрібне, щоб відродити "розбиту оборонну промисловість", яка має нарощувати виробництво, щоб протистояти військовій загрозі з боку Росії."Це правда, що зараз ми витрачаємо на оборону більше, ніж десять років тому, — сказав Рютте. - Але ми все ще витрачаємо набагато менше, ніж під час холодної війни. Навіть попри те, що загрози нашій свободі та безпеці такі ж великі, якщо не більші".У Dеr Sріеgеl написали, що новий комісар ЄС з оборони Андрюс Кубілюс "попереджає про напад Росії"."Чесно кажучи, ми недостатньо готові до нападу, - сказав Кубілюс. - Пройдуть роки, поки Європа матиме можливості, які вимагаються в планах НАТО".Кубілюс посилався на заяви спецслужб про те, що Росія буде готова напасти на країни ЄС у 2030 році.   "Експерти кажуть, що Росія зараз виробляє більше танків, ніж розміщує на фронті, – попередив єврокомісар. - Зберігається незліченна кількість танків, і я, звісно, ​​запитую себе: чому Росія це робить? Що задумав Путін? Ми можемо про це лише здогадуватися. Але важливо бути готовим до надзвичайної ситуації, про яку попереджають спецслужби", - додав Кубілюс.У Роlіtісо також відзначають, що польський прем’єр Дональд Туск "гальмує українські миротворчі сили". Адже прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск спростував припущення про те, що європейські країни готуються розгорнути тисячі військ в Україні в рамках потенційної угоди про припинення вогню для припинення війни з Росією.Президент Франції підтвердив, що розмова з Туском була стосовно України та "дня після війни", але він не обговорював миротворчі сили та не відповідав на запитання преси щодо цього."Нова адміністрація Трампа продемонструє волю змінити траєкторію конфлікту, і ми повинні працювати з Україною та Європою, враховуючи європейські та українські інтереси", – сказав Макрон.Читайте також: Критичний момент війни: чому росіяни просуваються все швидше і чи може Україна їх зупинити. Пояснюємо
we.ua - США пришвидшено доставляють все обіцяне Україні, а ЄС не готовий до війни з РФ. Акценти світових ЗМІ 13 грудня

What is wrong with this post?