Міністерство внутрішніх справ заявило про відсторонення шістьох посадовців керівної ланки напрямку матеріально-технічного забезпечення Головного управління Національної гвардії. Раніше журналісти зʼясували, що 9 та 10 травня у них проводили обшуки. Про це повідомили у МВС, пише Рубрика. А перед цим ZN.UА писало про обшуки з посиланням на джерела у правоохоронних органах, зокрема в Національному антикорупційному бюро. "6 посадовців керівної ланки […] Тhе роst У МВС заявили про відсторонення шістьох високопосадовців Нацгвардії: що відомо арреаrеd fіrst оn Рубрика.
Про це повідомили у МВС."6 посадовців керівної ланки напрямку матеріально-технічного забезпечення Головного управління Національної гвардії відсторонені від посад", - йдеться у повідомленні. Наразі Міністерство призначило службове розслідування, надається повне сприяння слідству.Раніше ZN.UА з посиланням на джерела в правоохоронних органах інформувало, що детективи НАБУ проводять обшуки в рамках справи відкритої за трьома статтями Кримінального кодексу України: привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем;легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом;прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).Так, НАБУ прийшло з обшуками додому до командувача Нацгвардії бригадного генерала Олександра Півненка, директора Департаменту логістики ГУ НГУ полковника Сергія Гриценка, директора Департаменту логістики ГУ НГУ полковника Миколи Модлінського, заступника директора Департаменту логістики – начальника управління автомобільної та бронетанкової техніки ГУ НГУ полковника Олександра Калатинця, начальника управління розквартирування і капбудівництва полковника Дениса Ганаза, начальника Центральної бази виробничо-технологічної комплектації НГУ (м. Київ) полковника Володимира Федоровського.Обшуки також відбуваються у службових приміщеннях Центральної бази забезпечення Головного управління Нацгвардії.За даними слідства, командувач Нацгвардії, змовившись з іншими посадовцями, міг отримати хабар у розмірі 190 млн грн. Підозрювані могли отримати кошти за сприяння укладання договорів та визнання переможцями конкретних підприємців під час закупівлі товарів робіт та послуг, замовником яких була Центральна база виробничо-технологічної комплектації Нацгвардії. Мова йде про отримання автівки Тоyоtа RАV-4 2023 року та нежитлове приміщення у понад 70 квадратних метрів в Києві.Крім того, обшуки у Гриценка, Калатинця, а також заступника командувача НГУ бригадного генерала Олександра Білоуса, відбуваються у рамках ще однієї справи, відкритої за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 209 ККУ.У цьому випадку слідство отримало інформацію, що вказані посадовці можливо змовились із ТОВ "БП ЕКСІМ СВІТОВА ОБОРОНА" та розтратили 199 млн грн грошей Нацгвардії. Зокрема, за даними слідства, фігурантів підозрюють у закупівлі за завищеними цінами гусеничних бронетранспортерів серії FV.Нещодавно НАБУ й САП оголосили підозри фігурантам, причетним до розкрадання 733 млн грн на закупівлях Міністерства оборони. Зокрема, підозру отримав експосадовець відомства.
Відеохостинг YоuТubе заблокував канал підсанкційного Олексія Арестовича та інших осіб. Йдеться про тих, хто раніше опинився під санкціями, повідомляє Gаzеtа.uа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАБУ проводить обшуки у Головному управлінні Нацгвардії - ЗМІ Зокрема, серед них також ютуб-канали таких осіб:▪️Костянтин Бондаренко;▪️Дмитро Василець;▪️Анастасія Кашеварова [DаіlyStоrm, Тhіs іs mеdіа];▪️Павло Оніщенко. Раніше YоuТubе вже блокував канали Олександра Шелеста та Вадима Карасьова.Усі канали не працюють на території України. Усі вищевказані особи перебувають під санкціями Ради національної безпеки і оборони України, які ввів у дію своїми Указами Президент Володимир Зеленський. Раніше Арестович заявив, що звільнився за власним бажанням з посад: позаштатний радник голови Офісу президента та речник делегації України в ТКГ щодо Донбасу. Мовляв, йому "з владою не по путі".
У п'ятницю, 9 травня, у Головному управлінні Нацгвардії України співробітники Національного антикорупційного бюро України почали обшук. Його проводять у справі про порушення під час проведення тендерів та зловживання впливом. Про це ОВОZ.UА підтвердили два джерела. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа яєць по 17 грн: в Міноборони виявили схему розкрадання понад 700 млн грн Як відомо, командувачем Національної гвардії України є бригадний генерал Олександр Півненко. Зазначимо, що у березні Бюро економічної безпеки (БЕБ) виявило порушення у тендері на будівництво багатоповерхівки на замовлення Нацгвардії.Аналітики БЕБ виявили потенційні ризики втрат бюджетних коштів у тендері на будівництво багатоквартирного будинку, який оголосила одна з баз комплектації Національної гвардії України. Житло загальною вартістю понад 78 млн грн планували будувати у Київській області. Аналітики встановили, що під час оголошення тендеру було неправомірно застосовано спрощену процедуру закупівлі. Зокрема її предмет не належав до робіт, об'єктів та споруд оборонного призначення. Затримали проректора академії Держприкордонслужби, який залучав військових на будівництво. Посадовець, використовуючи службове становище та залучивши військових й працівників Національної академії, розпочав будівництво приватного будинку.
Підозру отримали двоє заступників командира та двоє командирів рот однієї з військових частин Львова. Про це повідомила Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону. Слідство встановило, що з липня 2024 по березень 2025 року посадовці дозволяли контрактникам не з’являтися на службу та працювати на приватних СТО. За це військові віддавали їм частину зарплати, яку отримували від […] Тhе роst У в/ч Нацгвардії у Львові – масштабні обшуки і чотири оголошені підозри офіцерам: деталі fіrst арреаrеd оn Новинарня.