На природі добряче дошкуляють комарі. Нині є багато різних хімічних засобів, які їх відлякують. Але можна надійно позбутися комарів на дачі, в саду чи на городі, якщо заздалегідь навесні посадити там деякі рослини. Про те, які з них найкраще допомагають відганяти комарів, нагадує Gаzеtа.uа. Меліса. Її сильний аромат з легким лимонним відтінком добре відлякує комарів. Її садять як на сонячних ділянках, так і в півтіні. Цитронела. Має сильний лимонний аромат, якого бояться комарі. Рослину можна посадити у великих горщиках. А коли настануть похолодання, її можна перенести у будинок чи теплицю. Перцева м'ята. Гарно відлякує комарів ментоловий запах перцевої м'яти. Може, саме тому її здавна в українських селах сіяли під вікнами та біля вхідних дверей. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Догляд за грядками навесні: що робити й коли починати Чорнобривці. Ці квіти також виділяють неприємні для комарів речовини. Можна у кімнаті поставити горщик із чорнобривцями, щоб москіти облітали її стороною. Базилік. Москіти не переносять запаху лимонного базиліка й тікають від нього. Речовина, що міститься в рослині, лякає також мурах і моль. Часник. Щоб відганяти комарів, можна в різних місцях ділянки посадити пучками часник. На ніч його теж можна класти на стіл, щоб комарі менше докучали. Шавлія. Аромат цієї рослини заважає комахам визначати запах людини. Шавлія може рости без пересадки вісім років. Вона любить ґрунт нейтральної кислотності й хорошу освітленість. Лаванда. Запах цієї рослини комарі особливо не переносять. Вона також добре захищає від мошкари. Календула. Рослина підходить для вирощування як на городі, так і в будинку на підвіконні. Комарі її дуже не люблять. Пижмо. Відлякує комарів своїм гострим запахом. Але рослина отруйна, тому вирощувати її слід обережно. Вона швидко засмічує луки й пасовища. Народний землеробський календар прив'язує дати проведення основних робіт на землі переважно до релігійних свят. Але спостерігали також за різними природними явищами, щоб знати, що й коли краще сіяти й висаджувати. Gаzеtа.uа зібрала кілька порад для городників. Одними з найнебажаніших гостей городників навесні є кроти. Після зими вони починають активно шукати собі їжу й наносять чимало шкоди грядкам. Є чимало способів прогнати кротів з ділянки.
Після холодного червня перша декада липня принесе довгоочікуване підвищення температури. Однак спекотний період буде неоднорідним для різних частин України - в окремі дні на півдні та сході очікується спека до +40 градусів, а в іншому регіоні денний максимум заледве досягне +15 градусів.
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
В Україні липень обіцяє бути спекотнішим за кліматичну норму, але без аномалій. Температура повітря в середньому коливатиметься в межах +21,6... 26&dеg;С, передає Укргідрометцентр. У Карпатах очікують трохи нижчі значення - від +17... 19&dеg;С. Це приблизно на +2... 2,5&dеg;С вище від багаторічного середнього показника. Такі дані оприлюднив Український гідрометцентр на офіційному сайті. Синоптики зазначають, що липень хоч і буде найтеплішим місяцем літа, але аномальної спеки не передбачається. Прогноз охоплює як денні, так і нічні температури, які триматимуться в межах звичного для цього періоду. Кількість опадів цього місяця буде нижчою за норму. У середньому по країні прогнозують від 25 до 73 мм опадів. У регіонах Карпат та Прикарпаття можливі показники від 84 до 109 мм. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стежте сьогодні за погодою: цей день вкаже, яким буде липень Це близько 64-79 % від звичної кількості дощів для липня. За історією метеоспостережень, максимальна температура в липні сягала +33,4... 39,6&dеg;С. У деяких областях, зокрема південних, східних, Дніпропетровській, Кіровоградській, Вінницькій та в Криму, фіксували +40... 41,6&dеg;С. У гірських районах максимальні показники становили +27... 37&dеg;С. Мінімальні температури, які спостерігали в липні, варіювалися в межах +2... 9&dеg;С. На півдні Одеської, Херсонської областей та у Криму бували ночі з +10... 13&dеg;С. На високогір'ї Карпат реєстрували навіть похолодання до +2&dеg;С і навіть до -1&dеg;С. Сьогодні погода в Україні залишиться нестійкою. Найпрохолодніше буде на Чернігівщині, Сумщині, Харківщині, Полтавщині, вдень +20...+22&dеg;С. У більшості областей протягом дня передбачається +22...+25&dеg;С. У південній частині буде спекотно, +27...+32&dеg;С.
Синоптики Українського гідрометцентру прогнозують, що середня температура повітря в липні буде в межах +21,6 – +26 градусів, у Карпатах +17 – +19 градусів, що на 2 – 2,5 градуса вище за норму.
Вчені знайшли докази послаблення системи циркуляції океану: Гольфстрім на межі колапсуВчені виявили, що ослаблення океанічної течії Гольфстріму відбувається понад століття, і він може скоро зовсім зникнути, що спричинить екстремальне похолодання в Європі. Нове дослідження вказує на "холодну ділянку" в Північній Атлантиці як доказ ослаблення Атлантичної меридіональної перекидної циркуляції.
У ніч на неділю, 22 червня, по всій території України буде сухо. Вдень опади пройдуть у північних і більшості центральних регіонів. Місцями очікуються грози, передає Укргідрометцентр. Пориви вітру сягатимуть 15-20 м/с. Найсильніше дутиме в західних і північних районах. Швидкість вітру складе 7-12 м/с. Напрямок - північно-західний або західний. Температура в нічні години опуститься до +9... 14&dеg;С. У денний час повітря прогріється до +19... 24&dеg;С. На півдні та південному заході країни потеплішає до 27&dеg;С. У Києві в неділю зранку без дощу. Вдень можливі короткі опади. Вітер помірний, із поривами до 18 м/с. Вночі стовпчики термометрів покажуть +11... 13&dеg;С, вдень буде +20... 22&dеg;С. За інформацією Центральної геофізичної обсерваторії імені Срезневського, максимальна температура для 22 червня в столиці становила +34,0&dеg;С 2019 року. Найхолоднішою ніч була у 1910-му. Тоді було +6,3&dеg;С. У понеділок, 23 червня, значна частина країни залишиться без опадів. Лише на сході та південному сході можливі короткі грозові дощі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дощі та похолодання: в яких областях зміниться погода 21 червня в Україні Вітер не стихне. Очікується 7-12 м/с. У центральних і південних областях можливі шквали до 20 м/с. Температура вночі триматиметься в межах +9... 14&dеg;С. Біля морів - до +17&dеg;С. Вдень повітря прогріється до +19... 24&dеg;С. На заході та півдні - до 28&dеg;С. У районах Карпат і Закарпаття місцями очікується до +30&dеg;С. У Києві 23 червня буде сухо. Вітер північно-західний, 7... 12 м/с. Температура повітря вночі +11... 13&dеg;С, удень +20... 22&dеg;С. Цьогоріч на українців чекає тепле літо. Температура буде вищою за норму на 1-2 градуси, розповіла завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.
Прогноз погоди в Україні на 21 червня здивував мешканців деяких областей. У суботу буде хмарною з проясненнями, а на території частини областей очікуються короткочасні дощі. Про це повідомляє Укргідрометцентр.Сильних поривів та шквалів вітру не очікують. На території держави спеки не прогнозують. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україну охопить холодний атмосферний фронт: яких температур чекати За даними синоптиків, уночі у північних, Черкаській та Кіровоградській областях пройдуть невеликі короткочасні дощі. Водночас опади прогнозують вдень по Україні, за винятком західних областей. Вітер рухатиметься у північно-західному напрямку, а його швидкість становитиме від 7 до 12 метрів за секунду. Температура вночі коливатиметься від 8 до 13 градусів тепла. На узбережжі морів варто очікувати буде до 17 градусів тепла. Від 16 до 21 градусів тепла прогнозують вдень на території України, у південній частині та на Закарпатті буде до 24 градусів тепла. В Карпатах вночі буде 2 - 7 градусів тепла, а вдень - 13 - 18 градусів тепла. 20 червня синоптики заявили про похолодання. Також фахівці спрогнозували у деяких областях дощі.