Search trend "Сахара"

Sign up, for leave a comments and likes
Фокус on focus.ua
Астронавт виявив у пустелі величезний людський череп, який видно з космосу (фото)
У пустелі Сахара знаходиться незвичайне біле геологічне утворення, яке називається Тrоu аu Nаtrоn та схоже на величезний людський череп.
we.ua - Астронавт виявив у пустелі величезний людський череп, який видно з космосу (фото)
УНІАН on unian.ua
Пустеля Сахара почала "зеленіти": NАSА спостерігає за загадковим явищем
У результаті утворилися озера на територіях, які десятиліттями залишалися сухими.
we.ua - Пустеля Сахара почала зеленіти: NАSА спостерігає за загадковим явищем
Еспресо on espreso.tv
Завдають шкоди здоров'ю, економіці та довкіллю: в ООН застерегли про вплив пилових бур на 330 мільйонів людей у більш ніж 150 країнах
Про це повідомила Всесвітня метеорологічна організація ООН, передає АР."Щороку викидається близько 2 мільярдів тонн пилу – це еквівалентно 300 Великим пірамідам Гізи в Єгипті", - заявила представниця організації в ООН Лора Патерсон на засіданні Генеральної Асамблеї.Вона додала, що понад 80% світового пилу походить із пустель Північної Африки та Близького Сходу, але вплив бур розповсюджується глобально, бо частинки можуть долати сотні й навіть тисячі кілометрів через континенти та океани.Президент Асамблеї Філемон Янг зазначив, що бурі "швидко стають однією з найбільш недооцінених, але масштабних глобальних проблем нашого часу"."Їх спричиняють зміни клімату, деградація земель і нестійкі практики", - додав він.Наслідки для здоров’я та економіки За інформацією Янга, частинки пилу та піску спричиняють щороку близько 7 мільйонів передчасних смертей, викликають респіраторні та серцево-судинні захворювання, а також знижують урожайність до 25%, що призводить до голоду і міграції.Заступниця генерального секретаря ООН Рола Дашті, керівниця Економічної та соціальної комісії ООН для Західної Азії, заявила, що "економічні збитки від штормів приголомшливі".За її словами, на Близькому Сході і в Північній Африці щорічні витрати на боротьбу з пиловими і піщаними бурями дорівнюють 150 мільярдам доларів, що становить приблизно 2,5% ВВП."Цієї весни арабський регіон зазнав гострих потрясінь", - зазначила Дашті, наводячи приклади сильних бур в Іраку, після яких лікарні переповнені  пацієнтами з респіраторними проблемами, а також бур у Кувейті та Ірані, де закривалися школи та офіси.Вона акцентувала, що пил із пустелі Сахара в Африці доходив аж до Карибського басейну та Флориди.Протидія проблемі Дашті також повідомила, що понад 20 міжнародних і органів ООН працюють над узгодженням зусиль у сфері систем раннього попередження про бурі та з іншими проблемами, зокрема у галузі охорони здоров’я та фінансування.Вона закликала всі країни включити боротьбу з піщаними та пиловими бурями до своїх глобальних і національних пріоритетів."Від відновлення земель і сталого сільського господарства до інтегрованих систем раннього попередження – у нас є інструменти для дій. Зараз нам потрібна колективна рішучість і фінансування, щоб масштабувати ці рішення", - наголосила Рола Дашті. У травні Чикаго накрила пилова буря з видимістю майже до нуля. Це був перший такий випадок для американського міста.  
we.ua - Завдають шкоди здоров'ю, економіці та довкіллю: в ООН застерегли про вплив пилових бур на 330 мільйонів людей у більш ніж 150 країнах
Root Nation on root-nation.com
Китай створив інноваційну портативну лазерну зброю потужністю 2,47 кВт
Китай продемонстрував новітню портативну лазерну зброю потужністю 2,47 кВт, здатну ефективно функціонувати як в умовах арктичної холоднечі, так і у спекотній пустелі Сахара. Унікальна розробка фахівців Національного університету оборонних технологій Китаю дозволяє випромінювати промінь достатньої сили, щоб вражати безпілотні апарати та розрізати різноманітні матеріали на відстані понад 1 кілометр. Щоб дізнатись останні новини, слідкуйте за […] Роst Китай створив інноваційну портативну лазерну зброю потужністю 2,47 кВт аt Rооt-Nаtіоn.соm.
we.ua - Китай створив інноваційну портативну лазерну зброю потужністю 2,47 кВт
T4 on t4.com.ua
Гігантський шлейф піску з Сахари кружляє над Африкою (ФОТО)
Гігантська хмара пилу з пустелі Сахара, що за формою нагадувала кому, здійснила трансатлантичну подорож на понад 6500 кілометрів, перш ніж накрити штати США, зокрема Флориду. Це природне явище, зафіксоване супутниками, мало як негативні, так і дивовижні наслідки, пише Т4. Як повідомляє Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NОАА), потужна хмара пилу та піску почала свій
we.ua - Гігантський шлейф піску з Сахари кружляє над Африкою (ФОТО)
Come Back Alive on we.ua
Charitable Foundation «Come Back Alive»
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
we.ua - Charitable Foundation «Come Back Alive»
T4 on t4.com.ua
В пустелі Сахара виявили розбиту «літаючу тарілку»
Від загадкових «дверей» в Антарктиді до прихованих символів у пустелі Гобі — сервіс Gооglе Марs роками дивує користувачів незвичайними знахідками.
Фокус on focus.ua
Гігантська хмара пилу завтовшки 4 км ось-ось обрушиться на континент: чим це небезпечно
Дослідники попереджають, що гігантські хмари пилу з пустелі Сахара цього тижня заволочуть небо над південним сходом США в рамках щорічного погодного явища, яке лише зрідка настільки сильне, що може досягти американського континенту.
we.ua - Гігантська хмара пилу завтовшки 4 км ось-ось обрушиться на континент: чим це небезпечно
Telegraf on news.telegraf.com.ua
Куточок спокою серед міської метушні: де знаходиться Київська Сахара і як туди потрапити (фото)
Від міста до пустелі за 30 хвилин – як знайти піщані дюни в Києві
we.ua - Куточок спокою серед міської метушні: де знаходиться Київська Сахара і як туди потрапити (фото)
Цікавості on cikavosti.com
Сахарний пил загрожує продуктивності сонячних станцій у Європі
Нове дослідження угорських та європейських науковців доводить, що пил із Сахари суттєво знижує ефективність фотоелектричних станцій та ускладнює прогнозування виробництва сонячної енергії в Європі. Масштаб проблеми Щорічно Сахара викидає в атмосферу мільярди тон дрібнодисперсного пилу. Десятки мільйонів тон цього пилу досягають європейського неба. Мінеральні частки активно впливають на сонячне випромінювання. Вони розсіюють та поглинають значну … Стаття Сахарний пил загрожує продуктивності сонячних станцій у Європі з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Сахарний пил загрожує продуктивності сонячних станцій у Європі
Цікавості on cikavosti.com
Сахара та Аравія були вологими і зеленими в минулому
Ізотопний аналіз печерних відкладень Аравійського півострова виявив періодичні вологі фази протягом останніх восьми мільйонів років, що могли сприяти міграції ранніх предків людини між Африкою та Євразією. Сахаро-Аравійська пустеля є колосальним біогеографічним бар’єром. Вона обмежує переміщення видів між континентами. Ця пустеля існує щонайменше одинадцять мільйонів років. Її вважали непрохідною перешкодою для багатьох водозалежних ссавців. Міжнародна команда … Стаття Сахара та Аравія були вологими і зеленими в минулому з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Сахара та Аравія були вологими і зеленими в минулому
Gazeta.ua on gazeta.ua
У пустелі жила ізольована популяція людей
Учені виявили раніше невідому групу людей, яка жила в Центральній Сахарі понад 7000 років тому. Ця знахідка відкриває нові аспекти динаміки населення під час Африканського вологого періоду. Генетичний аналіз двох лівійських мумій дозволив зазирнути у той час, коли територія сучасної пустелі була зеленою саваною, передає Аrkеоnеws. Там були численні джерела води, які створювали сприятливі умови для життя. Це дослідження суперечить попереднім уявленням про масштабні міграції через Сахару. Генетика людей з цих мумій не вказує на походження з півдня Африки. Вчені дійшли висновку, що Зелена Сахара слугувала не міграційним шляхом, а територією культурної взаємодії. Скотарство, ймовірно, поширювалося не разом із людьми, а через обмін знаннями. Також виявлено значну генетичну відмінність між північноафриканськими народами та субсахарськими групами. Обмін генами між ними був мінімальним. Одне з найбільш неочікуваних відкриттів - вкрай низький рівень неандертальської ДНК у геномах осіб із притулку Такаркорі. Це говорить про ізоляцію цієї популяції та її тяглість ще з часів останнього льодовикового періоду. Хоч ця лінія вже не збереглася в первісному вигляді, її генетичні сліди залишились у сучасних мешканцях Північної Африки. Встановлено також зв'язки з рештками, знайденими у марокканській печері Тафоралт, яким 15 тис. років. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У пустелі археологи розкопали давній маєток Попри сприятливі умови Зеленої Сахари, контакти між північними та південними групами залишались рідкісними. Це підтверджує обмежений рівень змішування популяцій. Йоганнес Краузе з Інституту еволюційної антропології Макса Планка зазначив, що ізольованість не завадила цим людям зберегти частину неандертальської спадщини. Таке могло статися внаслідок контактів з іншими популяціями поза межами Африки. Перетворення Сахари на пустелю ускладнило збереження давньої ДНК. Проте результати цього дослідження стали проривом у розумінні ранньої історії людства, його переселень і культурних змін. Молоді волонтери на археологічних розкопках в центрі Ізраїлю знайшли425 золотих монет. Вони пролежали у глиняному глечику 1100 років. Більшість монет відносяться до раннього ісламського періоду. Тоді регіон був частиною халіфату Аббасидів.
we.ua - У пустелі жила ізольована популяція людей
Український телекомунікаційний портал on portaltele.com.ua
Зелена Сахара: зниклий рай у центрі Африки
Сьогодні Сахара асоціюється з екстремальною спекою, піщаними бурями та абсолютною відсутністю води. Однак задовго до того, як виникли гігантські дюни та сухі рівнини, тут плескалися озера, росли ліси та жили тварини, яких ми звикли бачити лише у саванах. Історія перетворення зеленої Сахари на мляву пустелю — це не просто географічна загадка. Це історія про те, як крихкий може бути кліматичний баланс і як швидко він здатний змінитися. Коли Сахара була зеленою Африканський вологий період (11 000 — 5 000 років тому) Після закінчення останнього льодовикового періоду клімат на Землі почав ставати теплішим. Приблизно 11 000 років тому розпочався так званий […]
we.ua - Зелена Сахара: зниклий рай у центрі Африки
T4 on t4.com.ua
Вкрита водоймами та пишними саванами Сахара була домом для унікальної групи людей
Сучасна Сахара – це сувора, пустельна місцевість, але археологічні знахідки свідчать про те, що колись вона була вкрита водоймами та пишними саванами. У скельних укриттях цього регіону виявлені сліди існування стародавніх скотарів та їхньої худоби, пише Т4. Нове генетичне дослідження, проведене командою науковців, під керівництвом Нади Салем з Інституту еволюційної антропології Макса Планка, розкрило цікаві
we.ua - Вкрита водоймами та пишними саванами Сахара була домом для унікальної групи людей
Дзеркало Тижня on zn.ua
Не вся Сахара вкрита піском: як пустеля виглядає насправді
За фільмами здається, що це нескінченне море піщаних дюн.
we.ua - Не вся Сахара вкрита піском: як пустеля виглядає насправді
Еспресо on espreso.tv
Буде боротьба трьох сил: політолог Гай-Нижник про можливі сценарії майбутньої конфігурації світу
Таку думку він висловив в етері Еспресо."Старого світу вже давно не існує, ми просто це проґавили й потрапили в цю пастку. А Трамп – ніякий не сюрприз, бо у другій своїй каденції він вирішив не маскувати гарними фразами те, що вже відбувалося давно у світовій політиці. Глобальний ліберальний світ давно почав загнивати. І буде боротьба трьох сил: глобальні технологічні корпорації, які, образно кажучи, представляє Ілон Маск, консервативно-релігійні націоналістичні сили та національні сили, де менші гравці будуть змушені групуватися, щоб вижити. І для цього потрібно буде відразу планувати. Тайвань вже зробив кілька кроків наперед, перестраховуючись від того, що може бути, у тому числі й на прикладі України", - зауважив Павло Гай-Нижник.За його словами, центр впливу та безпеки вже давно змінився та змістився на Індійсько-Тихоокеанський регіон, що Маск і усвідомлює. Поки всі спали, Китай фактично захопив світові природні ресурси. Зараз йде боротьба за Сахель (напівпустельні та степові райони на північ від пустелі Сахара - ред.) в різних частинах Африки за величезні природні ресурси, які потрібні для новітніх технологій."Китай практично все скуповував, адже його геополітичний спосіб мислення був інший за європейців, Пекін не хвилювала демократія чи інше. Бо "5 ініціатив", які придумав Сі Цзіньпін, фактично брали у боргову яму, а потім захоплювали території й навіть цілі держави, зберігаючи видиму самостійність режимів. Франція та США були фактично витіснені з Африки. Австралія зараз готується до війни з Китаєм. А найбільша небезпека – не Тайвань, хоч там і виробляють купу чипів, а є кілька островів, за які йде величезна боротьба, там цілий клубок держав від Філіппін, Індонезії, Сінгапура", - прокоментував доктор історичних наук.Політолог додав, що для США національну небезпеку становить Китай. Велика стратегія Сполучених Штатів – не дати Китаю та Росії з'єднатися з Іраном та Індією в єдиний блок, через що вони й маскували БРІКС."США хочуть зробити упереджувальний удар по Китаю, щоб змогти сформувати свою ядерну тріаду і зупинити реформування Китаю. А війна в Україні відволікає Сполучені Штати. Слід сказати, Трамп копіює політику Рейгана, так само несе маячню, почалися проблеми в економіці, при цьому Трамп використовує і досвід Ніксона щодо домовленостей з Китаєм через послаблення санкцій, аби відірвати СРСР від Китаю. Трамп це все перегорнув і хоче Росію відірвати від Китаю, таким чином заграючи з нею", - пояснив науковець. 7 березня президент США Дональд Трамп заявив, що розглядає введення великих банківських санкцій та мит проти Росії до моменту припинення вогню й остаточної домовленості про мир. 
we.ua - Буде боротьба трьох сил: політолог Гай-Нижник про можливі сценарії майбутньої конфігурації світу
Цікавості on cikavosti.com
Вчені з’ясували, що Сахара була зеленою завдяки унікальним опадам
Дослідження палеоклімату Сахари свідчать про те, що вологі періоди, зокрема Африканський вологий період, могли бути зумовлені не лише мусонами, а й іншими атмосферними явищами, такими як тропічний шлейф. Протягом раннього та середнього голоцену на території сучасної пустелі Сахара домінував період підвищеної вологості, який тривав приблизно з 8700 по 4300 років тому. Як зазначено в дослідженні, … Стаття Вчені з’ясували, що Сахара була зеленою завдяки унікальним опадам з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Вчені з’ясували, що Сахара була зеленою завдяки унікальним опадам
T4 on t4.com.ua
Вчені розкрили таємницю радіоактивного пилу, що потрапив до Європи з Африки
Міжнародна група кліматологів з’ясувала, що пил, який потрапив до Європи з пустелі Сахара три роки тому, містив сліди радіоактивних ізотопів.
Цікавості on cikavosti.com
Сахара та Амазонка можуть приховувати найдавніші скам’янілості динозаврів
Дослідження, проведене палеонтологами з Великобританії, припускає, що прогалини у викопному літописі не свідчать про відсутність динозаврів, а радше вказують на нестачу інформації, спричинену географічними та дослідницькими бар’єрами. Вчені виявили, що скам’янілості найдавніших динозаврів, вік яких сягає понад 230 мільйонів років, мають нерівномірний географічний розподіл. Особливу увагу привертає величезна територіальна прогалина навколо екватора, де відсутність знахідок … Стаття Сахара та Амазонка можуть приховувати найдавніші скам’янілості динозаврів з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Сахара та Амазонка можуть приховувати найдавніші скам’янілості динозаврів
Український телекомунікаційний портал on portaltele.com.ua
Перші загадкові динозаври могли бути поховані під тропічними лісами Амазонки
Нові дослідження показують, що найдавніші динозаври, можливо, виникли в екваторіальних регіонах Гондвани, що охоплюють Амазонку, басейн Конго та пустелю Сахара. Скам’янілості, які датуються 230 мільйонами років тому, знайдені в таких областях, як Бразилія та Аргентина, вказують на те, що динозаври еволюціонували раніше, але прогалини в скам’янілості ускладнюють запис. Нове дослідження під керівництвом дослідників з Університетського коледжу Лондона (UСL) показує, що найдавніші останки динозаврів все ще можуть бути приховані в Амазонці та інших екваторіальних регіонах Південної Америки та Африки. Найдавніші відомі скам’янілості динозаврів, які датуються приблизно 230 мільйонами років, були виявлені в південних регіонах, таких як Бразилія, Аргентина та Зімбабве. Однак відмінності між […]
we.ua - Перші загадкові динозаври могли бути поховані під тропічними лісами Амазонки
Український телекомунікаційний портал on portaltele.com.ua
На думку вчених, перші динозаври могли бути поховані під тропічними лісами Амазонки
Нові дослідження показують, що найдавніші динозаври, можливо, виникли в екваторіальних регіонах Гондвани, що охоплюють Амазонку, басейн Конго та пустелю Сахара. Скам’янілості, які датуються 230 мільйонами років тому, знайдені в таких областях, як Бразилія та Аргентина, вказують на те, що динозаври еволюціонували раніше, але прогалини в скам’янілості ускладнюють запис. Нове дослідження під керівництвом дослідників з Університетського коледжу Лондона (UСL) показує, що найдавніші останки динозаврів все ще можуть бути приховані в Амазонці та інших екваторіальних регіонах Південної Америки та Африки. Найдавніші відомі скам’янілості динозаврів, які датуються приблизно 230 мільйонами років, були виявлені в південних регіонах, таких як Бразилія, Аргентина та Зімбабве. Однак відмінності між […]
we.ua - На думку вчених, перші динозаври могли бути поховані під тропічними лісами Амазонки
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules