Тренд пошуку "21 січня свято"

Зареєструйтесь, щоб залишати коментарі та вподобайки
Фільтр новин
"Заради правди про історію": Зеленський підписав указ про історично населені українцями території РФ
Про це він заявив у привітанні українців з нагоди свята. Зеленський наголосив, що потрібно робити кроки не лише для зміцнення соборності України й українського народу, а й дії задля соборності прав і свобод, правди про українців та про історію нашої держави. Читайте також: "22 січня: День Соборності України. Чим відоме свято, його історія та цікаві факти" "Заради цієї мети сьогодні мною підписано указ "Про історично населені українцями території Російської Федерації". Це повернення правди про історичне минуле заради українського майбутнього", - сказав президент. Пізніше на сайті президента з'явився текст відповідного указу. Документом постановлено внести на розгляд план дій щодо збереження національної ідентичності українців у Російській Федерації, у тому числі на історично населених ними землях. Йдеться про Кубань, Стародубщину, Північну та Східну Слобожанщину в межах сучасних Краснодарського краю, Білгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей РФ. Указом передбачається, зокрема: опрацювання питання стосовно збору та вивчення фактів і свідчень про злочини, вчинені проти українців, що проживають (проживали) на територіях Росії, історично населених етнічними українцями, про політику примусової русифікації, політичні репресії та депортації щодо українців, відновлення та збереження історичної пам’яті, у тому числі щодо утворення центру із зазначених питань; активізацію роботи з протидії дезінформації та пропаганді Російської Федерації щодо історії та сьогодення українців в Росії та всіх поневолених нею народів із залученням вітчизняних та закордонних вчених, експертів, представників української громадськості за кордоном та організацій закордонних українців до підготовки та проведення заходів, спрямованих на розвінчування російських міфів про Україну; розвиток взаємодії між українцями та поневоленими Росією народами; забезпечення спільно з Національною академією наук України підготовки й поширення в Україні та світі матеріалів про понад тисячолітню історію українського державотворення, історичні зв’язки земель, населених етнічними українцями, з українськими національними державними утвореннями у різні історичні періоди; висвітлення у навчальних програмах і підручниках для закладів освіти правдивої історії етнічних українців на історично населених ними землях у межах Росії. Указ президента набирає чинності з дня його опублікування. Реакція РФ Губернатор Курської області Роман Старовойт заявив, що указ Зеленського є "пересмикуванням історії". "Спроби висунути територіальні претензії на Курську область — проти здорового глузду", - написав він. Старовойт зазначив, що дії Зеленського нібито є зайвим доказом необхідності проведення так званої СВО. "Україна є маріонеткою сил, які хочуть зруйнувати Росію та відібрати в неї історичні землі", - заявив губернатор Курщини. Верховна Рада на засіданні 21 вересня ухвалила законопроєкт про нацменшини, який є однією з вимог для початку переговорів про членство України в ЄС.
we.ua -
Яке свято 21 січня відзначають в Україні та світі: що не можна робити сьогодні
21 січня у церкві вшановують пам'ять преподобного Максима Сповідника. Про його життя збереглося досить мало інформації. Однак відомо, що Максим був викладачем у Константинопольській вищій школі та богословом. Повний текст новини
we.ua - Яке свято 21 січня відзначають в Україні та світі: що не можна робити сьогодні
Громадська організація «Справа Громад»
Місія Справи Громад - це підтримка нашого війська. Запорука перемог на фронті – підтримка армії в тилу! Зараз знову, як і у 2014 році, армія потребує нашої єдності в питаннях допомоги! Починаючи від базових речей, таких як одяг, і закінчуючи високоточним обладнанням, таким як комплекси оптико-радіо-електроного спостереження, наша спільнота закуповує і поставляє у війська все необхідне, чим формує нову, досконалішу армію! В цьому процесі ми, Справа Громад беремо на себе всі рутинні процеси від “зрозуміти що треба військовому, щоб бити ворога” і закінчуючи врученням йому ключиків від омріяної техніки! Проте, цей шлях ми можемо подолати тільки за однієї умови: лише разом з вами!
we.ua - Громадська організація «Справа Громад»
Не насміхайтесь над невдахами: яке сьогодні свято 21 січня, основні прикмети і заборони
За новим церковним календарем, у неділю, 21 січня, православні українці відзначають день пам’яті преподобного Максима Сповідника, який був видатним християнським богословом і мучеником. Церква вшановує його як святого і Церковного Вчителя.
we.ua - Не насміхайтесь над невдахами: яке сьогодні свято 21 січня, основні прикмети і заборони
Не поспішайте стригтися: яке свято 21 січня і що не можна робити
У неділю, 21 січня, українці відзначатимуть Міжнародний день обіймів і вшановуватимуть пам'ять преподобного Максима Сповідника.
we.ua - Не поспішайте стригтися: яке свято 21 січня і що не можна робити
Красиві привітання з Міжнародним днем обіймів 2024 року: картинки, проза, вірші та листівки
21 січня весь світ святкує чудове свято — Міжнародний день обіймів (International Hug Day). Вчені довели, що справжні теплі обійми допомагають покращити роботу нервової системи, впоратися з життєвими негараздами та просто роблять людей щасливішими.
we.ua - Красиві привітання з Міжнародним днем обіймів 2024 року: картинки, проза, вірші та листівки
Народне свято 21 січня: проведіть день з рідними
Народне свято 21 січня відоме під назвами Максимів день, Максим-розрадник, Омелин день, Омелян зимовий.
we.ua - Народне свято 21 січня: проведіть день з рідними
Середа 28 Лютого

14

°

Хмарно

6° - 15°

0 %

1018 мм

3.69 м/с

 • 15:00

  14°
 • 18:00

  12°
 • 21:00

  11°
 • 00:00

  10°
 • 03:00

  9°

Що не так з цим дописом?

Захисний код

Натискаючи на кнопку "Зареєструватись", Ви погоджуєтесь з Публічною офертою та нашим Баченням правил