Search trend "10 жовтня"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
У російській Адигеї пролунали вибухи: припускають атаку на військовий аеродром
Вночі проти 7 грудня у столиці Адигейської автономної області РФ місті Майкоп прогриміли вибухи. Їх, зокрема, чули в районі тамтешнього аеродрому, пишуть російські Теlеgrаm-канали. Спочатку російські пабліки повідомляли про нібито вибухи газових балонів. Пізніше написали про роботу протиповітряної оборони в районі столиці Адигеї. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опубліковано супутникові знімки аеродрома в Адигеї, куди напередодні завітали українські дрони Теlеgrаm-канал SНОТ зазначає, що жителі Майкопа чули "щонайменше два потужні вибухи" в районі аеродрому. "Повітряна тривога в регіоні поки не оголошувалась, офіційної інформації поки що не було", - пишуть пабліки. Видання Аstrа повідомляє, що після вибухів у мікрорайоні Черемушки бачили стовп диму. Відомо, що в Республіці Адигея розташована російська авіабаза "Ханська" - за 6 км на північний захід від Майкопа. Цей аеродром може приймати, зокрема, літаки Ту-134, Ан-12, Іл-18, а також вертольоти всіх типів. Поблизу діяв ще один аеропорт "Майкоп". Вночі проти 10 жовтня завдано вогневого ураження по аеродрому "Ханська" у Республіці Адигея РФ. Під удар, зокрема, потрапив склад боєприпасів, розташований на території військового об'єкта, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.
we.ua - У російській Адигеї пролунали вибухи: припускають атаку на військовий аеродром
"Ні куля, ні шабля": НБУ до Дня ЗСУ випустив памʼятні монети
Про це повідомляє пресслужба НБУ."Образ козаків-характерників ми відтворили в нових пам’ятних монетах, що стануть оберегом для кожного військовослужбовця. Вони захищатимуть сучасних захисників та захисниць України від ворожих підступів, щоб ні вогонь, ні вода, ні шабля, ні куля не вразили їх. Адже нині, коли Україна знову бореться за свою свободу, українські воїни подібно до своїх славних предків козаків демонструють надприродну хоробрість та виняткову стійкість", - підкреслив глава Нацбанку Андрій Пишний.На аверсі нових монет зображений український військовий, який тримає в руках Державний Герб України. На реверсі на дзеркальному тлі - стилізований образ козака-характерника, що оберігає птаха – символ волі, що візуально нагадує тризуб."Композиція відображає зв’язок між сучасною війною та українським духом часів козаччини. На матовому тлі – зламані ворожі шаблі, що безсилі перед незламною любов’ю до рідної землі та прагненням до волі", - пояснюють у НБУ.Монета з нейзильберу має номінал 5 грн, а зі срібла (маса дорогоцінного металу в чистоті – 31,1 г) - 10 грн. Тираж першої становить до 125 тис., а другої - 10 тис. штук.Придбати монети можна буде в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку та в банків-дистриб’юторів з 19 грудня. Національний банк України 1 жовтня випустив памʼятну монету під назвою "Абсолютний" на честь українського боксера, чемпіона світу в надважкій вазі Олександра Усика.
we.ua - Ні куля, ні шабля: НБУ до Дня ЗСУ випустив памʼятні монети
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
SрасеХ уклала контракт з США на розширення доступу України до Stаrshіеld
Про це повідомляє Вlооmbеrg.Згідно з контрактом, 2500 вже наявних терміналів Stаrlіnk в Україні зможуть підключитися до системи Stаrshіеld, яка забезпечує більш захищений і важкий для перехоплення сигнал. Це на додаток до 500 терміналів, які були підключені до Stаrshіеld раніше.За інформацією Управління комерційних супутників Космічного командування, загалом за цими двома контрактами працюватиме 3000 терміналів, а послуги планується надавати до 2025 року.Контракт був укладений ще в серпні, коли потенційний кандидат у президенти Дональд Трамп тільки розпочинав свою кампанію, а президент Джо Байден наполягав на збільшенні американської військової допомоги Україні. Байден прагнув зміцнити позиції України у переговорах, щоб запобігти можливому тиску з боку Трампа на президента Володимира Зеленського для завершення конфлікту.Хоча точна вартість нового контракту не розголошується, попередня угода на 500 терміналів з Європейським командуванням збройних сил США склала близько 40 млн доларів.Новий контракт став частиною програми Космічних сил "Розширена низька навколоземна орбіта", що передбачає забезпечення послуг зв'язку супутників на різних орбітах.10 жовтня очільник міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що модулі Stаrlіnk в Україні фінансує виключно Варшава, а не Ілон Маск.
we.ua - SрасеХ уклала контракт з США на розширення доступу України до Stаrshіеld
Де в Україні живуть пенсіонери з найвищими виплатами?
За даними ПФУ, переважна більшість пенсіонерів, а саме 61.7% – отримують виплату, що менша за 5000 гривень, водночас лише 12.7% пенсіонерів отримують понад 10 000 гривень, станом на 1 жовтня 2024 року. З урахуванням розміру пенсійних виплат, багато хто з них стикається з труднощами у забезпеченні основних потреб. Умови життя українських пенсіонерів значно різняться також залежно від регіону. Скільки грошей отримують українські пенсіонери?Середня пенсія в Україні за останніми звітами ПФУ становить 5851,86 грн. Однак, попри цей показник, значна частина пенсіонерів отримує набагато менше. Одна із найчисленніших груп, а це 25,8% літніх громадян, отримує пенсію, яка не перевищує 3000 гривень.Розподіл пенсійних виплат нині виглядає так:3001-4000 гривень отримують 17,3% пенсіонерів;4001-5000 гривень отримують 18,6%;5001-10000 гривень отримують 25,6%;понад 10 000 гривень мають 12,7% людей.Пільги для пенсіонерів, Фото: асmс.uаДе найвищий рівень пенсійних виплат?Відповідно до останніх даних, найбільші пенсії отримують жителі столиці. Так, середній розмір пенсії у Києві становить 7971,08 гривень, що є найвищим показником у країні. Однак розмір пенсій не завжди визначає якість життя. У столиці зазвичай вищі витрати на проживання, харчуванням та деякі сфери послуг.У топ з найвищими середніми показниками пенсій в Україні також потрапили такі області:Рівненська – в середньому виплата становить 7276,89 грн;Донецька – 7158,87 грн;Луганська – 6715,75 грн;Дніпропетровська – 6435,19 грн;Київська – 6083,88 грн;Запорізька – 6058,59 грн;Згідно з чинним законодавством, розмір призначеної пенсії в Україні не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних людей, що наразі складає 23 610 грн. Однак це обмеження не стало на заваді деяким пенсіонерам, отримувати більше, пишуть в матеріалі ОВОZ.UА. Деякі з них звернулись до суду для перегляду розміру своїх виплат. В результаті судових рішень, Пенсійний фонд був зобов'язаний провести перерахунок пенсій.Тож, сьогодні майже 5 тисяч українців отримують пенсію, що перевищує вражаючі 50 тисяч гривень. Це складно порівняти із середнім рівнем пенсійних виплат, які часто ледь покривають основні витрати на життя.
we.ua - Де в Україні живуть пенсіонери з найвищими виплатами?
Перед святами в Україні подорожчають продукти
Уже цього місяця в Україні можуть зрости ціни на продукти. Овочі в грудні можуть подорожчати до 15%, а фрукти - до 10%, заявила головна наукова співробітниця відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Інститут аграрної економіки Інна Сало, передає "24 Канал". "Ціни на імпортовані плоди й надалі залишатимуться на доволі високому рівні. Зокрема, на апельсини - до 85 гривень за кілограм, лимони - 65 гривень за кілограм, мандарини - 80 гривень, банани - до 60 гривень", - сказала вона. У грудні ціни на яблука та виноград зростуть до 10%. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні дорожчає хліб - подробиці Станом на 26 листопада, порівняно з кінцем жовтня цього року, ціни на овочі борщового набору зросли: картопля подорожчала до 32,82 грн за кг (на 9,8%); буряк - до 19,45 грн за кг (на 13,5%); морква - до 29,13 грн за кг (на 9,8%); цибуля ріпчаста - до 18,25 грн за кг (на 1,7%). Водночас ціна на білокачанну капусту знизилася на 3,2% і тепер становить 30,92 грн за кг. За даними Держстату, в Україні виробники продуктів підняли свої ціни в середньому на 15%. Гуртові ціни виробників промислової продукції у жовтні 2024-го порівняно з жовтнем минулого року зросли на 24,5%. У виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів ціни зросли на 14,7%.
we.ua - Перед святами в Україні подорожчають продукти
Кримінальну справу Федини та Звіробій закрили
Галицький районний суд Львова закрив кримінальне провадження відносно народної депутатки Софії Федини та волонтерки Марусі Звіробій (Олени Біленької). Справа стосувалася їхніх висловлювань на адресу президента Володимира Зеленського 2019 року, повідомляє Zахіd.nеt. Рішення ухвалили через завершення строків притягнення до кримінальної відповідальності, що є нереабілітуючою підставою. Це означає, що, попри наявність доказів для підозри, справа закрита через об'єктивні обмеження в часі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Хочу подивитись в очі зеленій макаці" - завершилось засідання по Федині і Марусі Звіробій Федина підтвердила закриття справи. Суддя Ірина Волоско, яка розглядала справу, поки не оприлюднила у судовому реєстрі текст рішення. Закриття провадження на нереабілітуючій підставі вказує на те, що зібрані докази могли б слугувати для подальшого розгляду справи, але обставини, пов'язані зі строками давності, унеможливили продовження процесу. 26 жовтня 2019 року Маруся Звіробій і нардеп Софія Федина провели трансляцію у соцмережах, у якій розкритикували події, пов'язані з візитом президента Зеленського до Золотого. На цьому відео Звіробій, звертаючись до українського президента, заявила: "там взагалі люди контужені на війні" і "вони тебе підірвуть, я тобі обіцяю", а Федина сказала: "там ненароком може розірватися граната, а знаєш, там обстріли бувають абсолютно випадково". 10 лютого суд зобов'язав Звіробій носити електронний браслет стеження. Такий запобіжний захід обрали у справі про нібито погрози вбивством на адресу президента Володимира Зеленського. 8 травня з Марусі Звіробій зняли всі запобіжні заходи.
we.ua - Кримінальну справу Федини та Звіробій закрили
Зеленський ввів санкції проти проросійської влади у Грузії: Зурабішвілі та Кобахідзе відреагували
Про це він заявив у своєму зверненні."Щойно підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції. Це санкції проти тієї частини влади зараз у Грузії, яка здає Грузію Путіну", - заявив президент.Санкції були застосовані проти засновника партії "Грузинська мрія" Бідзіни Іванішвілі та 19 його спільників, зокрема голови уряду Георгія Кобахідзе та мера Тбілісі Кахи Каладзе.За словами Зеленського, якщо вчасно не відреагувати або якщо відреагувати непринципово, то далі будуть втрачені десятиліття і країни, позбавлені свободи."Не можна втратити нікого в цьому регіоні: ані Грузію, ані Молдову, ані Україну. Разом треба захищатись проти Москви. Ми закликаємо Європу, Америку, всіх у світі діяти так само – діяти принципово", - додав президент.Також відповідний указ із підписом Володимира Зеленського з'явився на сайті Офісу президента. Строк застосування санкцій - 10 років.Реакція президентки ЗурабішвіліПрезидентка Грузії Саломе Зурабішвілі привітала рішення Володимира Зеленського. "Краще й не сказати. Дякую, Володимире! Росія намагається повернути контроль над Чорним морем!" - заявила вона.Реакція премʼєра КобахідзеПремʼєр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе вважає, що введені Україною санкції проти його влади свідчать "про важке становище українського уряду", передає Nеws Gеоrgіа."Сьогодні становище українського уряду ще складніше, і ймовірне рішення, про яке ми говоримо, є відлунням цієї непростої ситуації", — сказав він.Кобахідзе також згадав, як у березні 2022 року Україна відкликала посла з Грузії у відповідь на те, що Тбілісі не приєдналося до санкцій проти РФ."Тут проявилося, якими були реальні наміри. Був такий план, що повинен бути відкритий не один фронт, а два фронти і, звичайно ж, продовженням цього було те рішення, яке свого часу прийняла влада України. Потім було вигнання з України нашого посла, людини, яка жодного дня не покинула Київ з початку війни. Чому відправили? Тому що Росія нашими руками в лапках вбивала Саакашвілі через тортури", - додав премʼєр.Водночас він запевнив, що Грузія залишатиметься в "режимі односторонньої дружби з Україною"."Яке б рішення не прийняла влада України, ми залишаємося відданими цій країні і народу і, звичайно ж, ми солідарні з ними", - сказав Кобахідзе.Як у Грузії розгортається нова Революція26 жовтня 2024 року в Грузії відбулися чергові парламентські вибори. Згідно з офіційним рішенням центрвиборчкому, на них нібито перемогла орієнтована на Росію правляча партія "Грузинська мрія". Депутати "Мрії" проголосували за проведення 14 грудня так званих виборів президента. Інавгурація новообраного президента в такому разі пройде 29 грудня, тобто в новий 2025 рік Грузія вже може увійти з новим президентом.Опозиційні партії, президентка Саломе Зурабішвілі, а також країни Заходу результати виборів на користь "Мрії" не визнали.Проте партія Іванішвілі вже висунула на посаду №1 в грузинській державі колишнього футболіста Михаїла Кавелашвілі, який не має вищої освіти й може нецензурно висловлюватися на публіці. Політологи називають спортсмена "ручною" кандидатурою Іванішвілі.Читайте також: Зурабішвілі: легітимного президента обере легітимний парламент, а доти я є главою державиПри цьому партія 28 листопада "Мрія" оголосила про відмову від політичного курсу на входження до складу Європейського Союзу, а державні пропагандисти виступають у медіа з тезами про необхідність повернення до вивчення російської мови та культури.Усе це супроводжується безперервними вуличними протестами, які жорстоко придушуються поліцейським спецназом, одначе організовуються знову й знову в найбільших містах. Найактивніше грузинська опозиція діє на вулиці останні чотири дні та чотири ночі, з 28 листопада.Під час протесту в Тбілісі затримали одного з лідерів опозиційної коаліції "За зміни" Зураба Гірчі Джапарідзе. Загалом МВС країни оголосило про 224 затриманихВ ніч на 3 грудня у столиці Грузії та інших містах продовжились масштабні протести. Зокрема, на протест вийшли студенти професійних училищ, вони мали плакати з гаслами "Вперед до Європи" та "Ми обираємо європейський шлях".У Тбілісі в офісах грузинської опозиції відбулись обшуки за статтею про організацію групового насилля: затримали лідера коаліції "За зміни" Ніка Гварамія та її члена Гела Хасая.
we.ua - Зеленський ввів санкції проти проросійської влади у Грузії: Зурабішвілі та Кобахідзе відреагували
РФ закриває польське генконсульство у Санкт-Петербурзі: Варшава відреагувала
Про це повідомляє російське МЗС.Росіяни відкликають згоду на роботу польського генконсульства у Санкт-Петербурзі з 10 січня 2025 року."Керуючись принципом взаємності, реrsоnа nоn grаtа оголошено трьох дипломатичних співробітників Генерального консульства Республіки Польща в Санкт-Петербурзі, які мають залишити територію Росії до зазначеної дати", - йдеться в повідомленні.У Москві вважають, що Варшава "реалізовувала відверто ворожу політику щодо Росії, практично повністю демонтувала вибудовану протягом багатьох десятиліть архітектуру російсько-польських відносин і відкрито заявляє про необхідність нанесення нашій країні "стратегічної поразки".Реакція ПольщіПольський міністр закордонних справ Радослав Сікорський заявив, що Варшава очікувала на відповідне рішення російського МЗС, передає Оnеt.рl."Ми приймаємо це рішення з гідною байдужістю, бо очікували його. Росія насправді не має права на контрзаходи, тому що закриття консульства в Познані було викликано актами диверсії в Польщі та країнах-союзниках", - пояснив він.Водночас Сікорський підкреслив, що російські акти диверсій - це злочини, які "тільки завдяки щасливим збігам обставин ще не призвели до жертв".Що передувало22 жовтня міністр закордонних справ Радослав Сікорський заявив, що Польща закриває генеральне консульство Росії в Познані, а його персонал у державі визнають персонами нон ґрата.Згодом у Польщі заявили, що країну повинні покинути вісім працівників російського генконсульства в Познані.28 жовтня речник МЗС Польщі Павел Вронський зазначив, що відбулися "технічні переговори між польською та російською сторонами щодо функціонування консульства в Познані". За підсумками перемовин, консульству дали термін до 30 листопада, аби залишити цю будівлю.  
we.ua - РФ закриває польське генконсульство у Санкт-Петербурзі: Варшава відреагувала
В Україні пришвидшилась інфляція: на що зростають ціни
В Україні фактична споживча інфляція в жовтні пришвидшилася до 9,7%. Цей показник перевищив траєкторію прогнозу Національного банку. Інфляція зросла також у листопаді. Про це йдеться в Макроекономічному та монетарному огляді НБУ за листопад 2024 року. Нацбанк не наводить цифри зростання цін, однак згідно з оприлюдненим графіком, річна інфляція перевищила 10%. В НБУ зазначають, що фундаментальний інфляційний тиск також посилився в жовтні. Базова інфляція зросла до 8,3% унаслідок швидкого подорожчання оброблених продуктів харчування під впливом більшої вартості сировини, подальшого зростання витрат бізнесу на електроенергію та оплату праці, а також ефектів перенесення девальвації в попередні періоди на ціни. Продукти У жовтні, за даними НБУ, стрімко пришвидшилася продовольча інфляція через ефекти спекотної погоди без дощів влітку та восени. Це позначилося на врожайності, термінах дозрівання та якісних параметрах продовольчої продукції, насамперед овочів і фруктів. Через подорожчання продовольчої сировини, а також подальше збільшення виробничих витрат підприємств на енергозабезпечення й оплату праці швидше зростали ціни на оброблені продукти харчування. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні дорожчає капуста: аналітики зробили прогноз Непродовольчі товари та послуги Ціни на непродовольчі товари також пришвидшили зростання. Це насамперед відбувалося під впливом курсового чинника в попередні періоди. "Це, ймовірно, вплинуло й на сповільнення зниження цін на одяг і взуття", - зазначили в НБУ. Швидше дорожчали послуги, зокрема з охорони здоров'я, зв'язку й особистого догляду через зростання виробничих витрат. Пальне У жовтні дещо сповільнилося зростання цін на пальне. Пропозиція на ринку й надалі залишалася значною, попри нетривале подорожчання сировини в першій половині жовтня. Адміністративно регульовані ціни Стрімкіше дорожчали алкогольні напої та тютюнові вироби, в тому числі під впливом послаблення обмінного курсу гривні в попередні періоди та боротьби з тіньовою продукцією. Пришвидшилося також зростання цін на фармацевтичну продукцію, медичні товари й обладнання. Разом з тим адміністративну інфляцію стримував мораторій на підвищення тарифів на окремі житлово-комунальні послуги для населення. За даними Держстату, в Україні виробники продуктів підняли свої ціни в середньому на 15%. Гуртові ціни виробників промислової продукції у жовтні 2024-го порівняно з жовтнем минулого року зросли на 24,5%. У виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів ціни зросли на 14,7%.
we.ua - В Україні пришвидшилась інфляція: на що зростають ціни
Військовий збір: Гетманцев пояснив, як новий податок допоможе профінансувати армію
Про це повідомила кореспондентка Еспресо Тетяна Голунова.За словами народного обранця, відповідне рішення полягає в тому, що саме та сума, яка необхідна для армії цього року та наступного, розподіляється між усіма рівномірно, пропорційно до доходу. "Це рішення про рівність і загальність оподаткування оцим додатковим податком, додатковим військовим збором у 3,5%", - заявив Гетманцев.Він пояснив, що підвищення податку передбачає додаткові 3,5% від доходів громадян та 1% від обороту для фізичних осіб-підприємців. Для ФОПів першої та другої груп податок фіксований - 800 грн на місяць, що відповідає специфіці їхнього оподаткування.Нардеп заявив, що зібрані кошти дозволять профінансувати 38,3 млрд грн, закладених у бюджет. Однак через затримку з підписанням закону цього року до бюджету надійде лише близько 8 млрд грн. Для покриття тимчасового дефіциту Міністерство фінансів використає резерви.Що відомо про закон про підвищення податківНардеп Ярослав Железняк ще навесні повідомляв, що влада готується до підвищення ПДВ і військового збору.22 липня очільник Мінфіну Сергій Марченко пояснив, що підвищення військового збору дасть змогу залучити додаткові 121,8 млрд грн для сектору безпеки й оборони. Міністр зазначив, що влада не розглядає підвищення ПДВ, позаяк це матиме негативні наслідки для добробуту українців, зокрема найуразливіших категорій. Марченко сказав, що підвищення цього податку автоматично призведе до зростання цін на основні товари, зокрема ліки та базові харчові продукти, як-от хліб, молоко, масло тощо. Для вразливих категорій громадян навіть незначне підвищення цін на базові харчі може стати значним фінансовим тягарем, підкреслив він.17 вересня Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про підвищення податків.2 жовтня голова фінкомітету ВР Данило Гетманцев заявив, що в Україні потрібно підвищувати не лише військовий збір, а й ПДВ.10 жовтня Верховна Рада України остаточно схвалила законопроєкт про збільшення податків (№11416-д). При цьому нардеп Олексій Гончаренко стверджував, що зміни до податкового кодексу набудуть чинності "заднім числом" – з 1 жовтня.27 листопада прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що підвищення податків "заднім числом" не буде, а президент Зеленський заявив, що підпише закон 28 листопада.Читайте також: Підвищення податків в Україні: хто і скільки платитиме, якщо закон набуде чинностіТак, Володимир Зеленський 28 листопада підписав закон про підвищення податків. Документ набув чинності з 1 грудня.
we.ua - Військовий збір: Гетманцев пояснив, як новий податок допоможе профінансувати армію
Сеул має правові перешкоди для допомоги Україні
Після того, як Сеул звинуватив Північну Корею у надсиланні військ для підтримки сил Москви, південнокорейський президент Юн Сук Йоль заявив: "Хоча ми дотримуємося принципу прямого непостачання летальної зброї, ми можемо переглянути цю позицію більш гнучко залежно від дій північнокорейських сил".Чи здатна поява північнокорейських солдатів на фронті, що вже підтверджується з багатьох джерел, змінити хід війни? Очевидно, що саме на це дуже розраховує Путін. Москва за будь-яку ціну прагне досягти корінного перелому у війні. Адже попри те, що в останні місяці російським окупантам вдалося здобути деякі локальні успіхи на Донбасі, про значні зміни говорити наразі не можна було.Однак минулого місяця з’явилося щось нове, що могло змінити карти у цій кривавій грі Москви. Ще наприкінці жовтня у південнокорейських та світових ЗМІ почастішали повідомлення про присутність солдатів з КНДР у Росії. Йдеться про понад 10 тисяч осіб. За даними Dеfеnsе Іntеllіgеnсе Аgеnсy (DІА), військової розвідки Південної Кореї, "існує ймовірність, що деякі передові підрозділи були відправлені на фронт".Хоча, згідно з іншими джерелами, не так давно 3 тисячі північнокорейських солдатів таємно перевезли на цивільних вантажівках із Далекого Сходу Росії до Курської області, а потім розмістили в казармах приблизно за 50 км від українського кордону. Водночас за іншими даними, невелику частину військових Кім Чен Ина вже було випробувано на лінії зіткнення на Курщині, і більшість із них ЗСУ успішно ліквідувала.Після появи на фронті північнокорейських військ, війна між Російською Федерацією та Україною переходить в інший формат, і тепер вже більше не стосуватиметься лише росіян та українців. Читайте також: Чи варто Україні оголошувати КНДР війну?Московити від лютого 2022 втратили понад 700 тисяч вояків, тож Путін дуже розраховує, що військові угрупування з КНДР допоможуть йому добитися перемоги. Україна опинилася в нерівній ситуації з Росією: на її боці не воює жоден солдат наших західних союзників, а Москва залучила іноземні війська.Можна припустити, що ці 10 чи 12 тисяч північнокорейських найманців з КНДР – лише пробний тест для Москви та Пхеньяну, щоб з’ясувати, якою може бути ефективність терористів з КНДР під час російсько-української війни. І тепер дуже важливо якомога швидше утилізувати це поповнення молодшого Кіма.У разі, якщо це удасться зробити швидко та оперативно, в Пхеньяні мусять задуматися над тим, чи варто їм взагалі продовжувати брати участь у цій кривавій авантюрі. Адже зрозуміло, що за таємними домовленостями Путіна і Кім Чен Ина, цією кількістю північнокорейських військ вони не збиралися обмежувати. І це лише був початковий етап.Не виключено, що далі за домовленостями – кількість військ КНДР мала б бути збільшена десь у 10 разів, до 120 тисяч осіб. На те, що це може бути саме так, вказує той факт, що Північна Корея скерувала для допомоги Російській Федерації цілого генерал-полковника Ким Йон Бока. А це абсолютно не відповідає потребам командування 12-тисячним контингентом найманців. До того ж не варто забувати, що Ким Йон Бок є заступником начальника генерального штабу армії КНДР, а також персоною, наближеною до самого диктатора Кім Чен Ина.Можна спрогнозувати, що цей генерал-полковник разом з іншими північнокорейськими військовими мусив готувати базу для прийому набагато більш численного контингенту, і вони є першою хвилею військ КНДР, виділених для допомоги Путіну.Читайте також: Навіщо Путіну північнокорейські вояки?Підтвердження Сполученими Штатами та НАТО прибуття північнокорейських військ до Росії та можливість відправлення Південною Кореєю зброї в Україну підштовхують проаналізувати динаміку процесу, який викликаний залученням режиму Кім Чен Ина у війну Росії в Україні та ймовірністю кардинального збільшення військової допомоги українцям з боку Південної Кореї. З іншого боку – цей факт відкриває додаткові можливості для ескалації не тільки конфлікту між КНДР та Південною Кореєю, а й для розвитку нових міжнародних криз.Нині Південна Корея, як і Україна, відчуває найбільшу для себе загрозу від розвитку відносин між Росією та КНДР. Тепер президент Південної Кореї Юн Сук Йоль фактично готовий вжити всіх необхідних заходів для захисту безпеки Корейського півострова, включаючи більш тісну співпрацю з Україною. Тим більше, якщо Росія та КНДР будуть і далі нагнітати воєнну ескалацію. Тому південнокорейський президент заявив, що готовий зробити свою внутрішню політику більш гнучкою щодо заборони надсилати зброю країнам, які беруть участь у конфліктах.Досі Республіка Корея в підтримці Українській державі обмежувалась тільки надсиланням гуманітарної допомоги та не летальної зброї. Проте після вступу Північної Кореї у російсько-українську війну, поточна ситуація має великі шанси докорінно змінитися. Однак Південна Корея є демократичною і правовою державою, тож подібні позитивні зміни для України мусять бути оформлені законодавчо.Справа ускладнюється тим, що для прийняття такого рішення президенту Юн Сук Йолю буде непросто внести поправки до чинної заборони. Рішення такого масштабу вимагало б законодавчих змін, які в південнокорейській системі обов’язково мали б пройти через схвалення Національної асамблеї Південної Кореї, яка зараз перебуває під контролем опозиції.Крім того, існує ймовірність, що сам офіційний Сеул не зовсім готовий до критичного погіршення взаємин із Москвою. Тим більше, що звідти вже почали залякувати жорсткими наслідками для безпеки Південної Кореї. Оскільки ця підтримка України нібито здатна загрожувати Росії та її громадянам.Читайте також: Чому Південна Корея відмовляється постачати зброю Україні та як проходить процес розмінування на деокупованих територіях. Колонка Сергія ЗгурцяТаким чином, відправлення південнокорейського озброєння Україні може відбуватися не прямо, а через наших союзників. Між Сеулом і Києвом вже існує спільне рішення посилити співпрацю на багатьох рівнях, і перш за все збільшити обмін розвідувальною інформацією. Зараз Сеул розглядає можливість відправлення до України військовослужбовців для розвідувальних цілей, щоб правильно оцінити операції Північної Кореї, вивчити їхню тактику та взяти участь у допитах будь-яких північнокорейських військових, котрі будуть захоплені в полон.Для початку Республіка Корея може допомогти Україні, організувавши кампанію психологічної війни, котра буде спрямована на те, щоб підштовхнути солдат північнокорейської армії до дезертирства. У зв’язку з цим група з двохсот північнокорейських біженців, колишніх солдатів КНДР, офіційно попросили Київ та Сеул відправити їх на європейську територію, щоб схилити своїх співвітчизників здатися в полон.Обережні, але потенційно дієві кроки Сеулу можуть подіяти як фактор стримування для КНДР, щоб вона вирішила не збільшувати своє втручання в російсько-українську війну. Однак виряджання розвідувального персоналу може призвести до виникнення ризикованої ситуації, якщо представники КНДР та Республіки Кореї опиняться один проти одного на лінії зіткнення. Саме такої ситуації прагнуть уникнути в Сеулі, оскільки тоді може реалізуватися один із найбільш тривожних сценаріїв, коли буде спровоковане зародження на чужій землі проксі-війни між претендентами на Корейський півострів.Наразі можна розглянути чотири вірогідні варіанти діяльності військ КНДР в Росії або Україні.Перший варіант: північнокорейські військові є просто техніками з матеріально-технічного та інженерного забезпечення, присутніми в тилу конфлікту, щоб забезпечити технічну підтримку у використанні зброї, яку Північна Корея відправляє російській армії. Адже існує інформація, що деякі вихідці з КНДР вже працюють у російських бригадах з обслуговування систем запуску ракет КN-23.Другий варіант: північні корейці будуть обмежені участю лише в операціях на російських землях. Таким чином ці вояки не перетинатимуть кордони між Росією та Україною і не з’являтимуться на територіях, окупованих Москвою. Цей варіант підтверджується повідомленнями, згідно з якими ЗСУ вже знищує північнокорейських зайд в Курській області РФ.Третій варіант: північнокорейські терористичні війська братимуть безпосередню участь в боях з українською армією на міжнародно визнаній території Української держави. Все це видаватиметься за співпрацю і взаємне навчання представників двох дружніх армій. В рамках виконання угод, які зараз пов’язують Російську Федерацію та Північну Корею.Четвертий варіант: Росія планує з часом замінити північними корейцями своїх військових в Курській області на кількох напрямках. Перед тим вони мусять адаптуватися до воєнних дій та отримати бойовий досвід. А війська, які вивільняться, Москва перекине на інші фронти російсько-української війни.Однак військовим з КНДР не вистачає належної мотивації, необхідної для того, щоб витримати збройні зіткнення, оскільки вони пропонують свої послуги лише за гроші. І їх приносять в жертву задля геополітичних забаганок північнокорейського диктатора Кім Чен Ина, які насправді не мають нічого спільного з інтересами північної частини Кореї.Як вважає президент Південної Кореї Юн Сук Йоль: "Це серйозна ситуація, за якої фактичне розгортання північнокорейських військ на передовій в Україні може відбуватися швидше, ніж очікувалося. Незаконна військова співпраця між Росією та Північною Кореєю фундаментально розхитує заснований на правилах міжнародний порядок і загрожує миру на Корейському півострові та в усьому світі. Закликаючи до негайного виведення північнокорейських військ і припинення військового співробітництва між Росією та Північною Кореєю, ми будемо активно вживати покрокових заходів залежно від прогресу у цьому співробітництві".*Примітка. Статтю написано до подій 2 грудня 2024 року, коли у Південній Кореї спалахнули протести через запровадження президентом країни воєнного стану. ДжерелоПро автора. Віктор Каспрук, журналістРедакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
we.ua - Сеул має правові перешкоди для допомоги Україні
За 7-10 днів стане відомо, чи встоїть грузинське суспільство, - дипломат Огризко
Таку думку він висловив в етері Еспресо."Чи вистачить у грузинського суспільства сил, я думаю, покажуть наступні 7-10 днів. Якщо піде тим шляхом, який зараз там прослідковується, що з одного боку будуть жорстокі побиття і розгін демонстрації. А з іншого боку щоразу будуть формуватися нові загони, і щоразу буде йти посилення протестів, то мені здається, що грузинський уряд не витримає", - сказав він.Читайте також: Грузія: буде велика кровВодночас Володимир Огризко вважає, що у такому разі може втрутитись Росія. "А от в цій ситуації може бути повторення 2008 року, коли попри все на Тбілісі впаде якась дивізія ВДВ, яка захопить ключові центри і встановить фактично окупаційну владу і все", - зазначив дипломат. Читайте також: Грузія: точкою біфуркації стане 13 грудняЯк у Грузії розгортається нова Революція26 жовтня 2024 року в Грузії відбулися чергові парламентські вибори. Згідно з офіційним рішенням центрвиборчкому, на них нібито перемогла орієнтована на Росію правляча партія "Грузинська мрія". Депутати "Мрії" проголосували за проведення 14 грудня так званих виборів президента. Інавгурація новообраного президента в такому разі пройде 29 грудня, тобто в новий 2025 рік Грузія вже може увійти з новим президентом.Опозиційні партії, президентка Саломе Зурабішвілі, а також країни Заходу результати виборів на користь "Мрії" не визнали.Проте партія Іванішвілі вже висунула на посаду №1 в грузинській державі колишнього футболіста Михаїла Кавелашвілі, який не має вищої освіти й може нецензурно висловлюватися на публіці. Політологи називають спортсмена "ручною" кандидатурою Іванішвілі.Читайте також: Зурабішвілі: легітимного президента обере легітимний парламент, а доти я є главою державиПри цьому партія 28 листопада "Мрія" оголосила про відмову від політичного курсу на входження до складу Європейського Союзу, а державні пропагандисти виступають у медіа з тезами про необхідність повернення до вивчення російської мови та культури.Усе це супроводжується безперервними вуличними протестами, які жорстоко придушуються поліцейським спецназом, одначе організовуються знову й знову в найбільших містах. Найактивніше грузинська опозиція діє на вулиці останні чотири дні та чотири ночі, з 28 листопада.Під час протесту в Тбілісі затримали одного з лідерів опозиційної коаліції "За зміни" Зураба Гірчі Джапарідзе. Загалом МВС країни оголосило про 224 затриманихВ ніч на 3 грудня у столиці Грузії та інших містах продовжились масштабні протести. Зокрема, на протест вийшли студенти професійних училищ, вони мали плакати з гаслами "Вперед до Європи" та "Ми обираємо європейський шлях".
we.ua - За 7-10 днів стане відомо, чи встоїть грузинське суспільство, - дипломат Огризко
Рада директорів ЄБРР схвалила інвестиції в Україну на понад €1,3 млрд
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.За його словами, йдеться про 8 проєктів на підтримку державного й приватного секторів. "Зокрема у сфері відновлення транспортної та енергетичної інфраструктури, у підтримці урядових програм щодо розвитку розподіленої генерації та посилення енергоефективності", - зазначив Шмигаль.Він також додав, що частина коштів – це безповоротні гранти."Вдячні партнерам за важливу допомогу. Це рішення є ще одним сильним сигналом міжнародної підтримки України в часи викликів і трансформацій", - наголосив прем'єр-міністр України.Наприкінці жовтня Укренерго отримало 10 млн євро гранту від Європейського банку реконструкції та розвитку. 
we.ua - Рада директорів ЄБРР схвалила інвестиції в Україну на понад €1,3 млрд
Рада підтримала законопроєкт, що передбачає підвищення податків для ФОПів з 1 січня
Про це повідомили народні депутати Данило Гетманцев та Ярослав Железняк.Зазначається, що за відповідний законопроєкт № 9319 проголосували 268 народних депутатів."Саме в ньому була правка, якою виправляли податковий законопроєкт № 11416д і "заднє число", де з 1 жовтня податки переносять на 1 січня 2025 року для ФОПів", - написав Железняк.Крім ФОПів підвищення податків переноситься для юридичних осіб, які працюють на спрощеній системі оподаткування третьої групи.Загалом цей документ розроблений для вдосконалення оподаткування резидентів "Дія Сіті". Зокрема, він передбачає:для резидентів "Дія Сіті" зі статусом стартапів - скасування норми про незастосування пільгової ставки ПДФО 5% та мінімального ЄСВ до доходів спеціалістів "Дія Сіті", якщо кількість таких осіб у резидента "Дія Сіті" становить менш як 9 осіб;передбачається запобіжник проти зловживань - якщо стартап не виконав критерії до завершення другого року перебування у статусі резидента "Дія Сіті", то треба буде доплатити ПДФО та ЄСВ;звільнення від оподаткування ПнВК благодійної допомоги, наданої резидентами "Дія Сіті" на користь ЗСУ;скасування актів наданих послуг для гіг-спеціалістів;посилення "антикритеріїв" резидентства "Дія Сіті" на період дії воєнного стану та післявоєнний період.Що відомо про підвищення податківНардеп Ярослав Железняк ще навесні повідомляв, що влада готується до підвищення ПДВ і військового збору.22 липня очільник Мінфіну Сергій Марченко пояснив, що підвищення військового збору дасть змогу залучити додаткові 121,8 млрд грн для сектору безпеки й оборони. Міністр зазначив, що влада не розглядає підвищення ПДВ, позаяк це матиме негативні наслідки для добробуту українців, зокрема найуразливіших категорій. Марченко сказав, що підвищення цього податку автоматично призведе до зростання цін на основні товари, зокрема ліки та базові харчові продукти, як-от хліб, молоко, масло тощо. Для вразливих категорій громадян навіть незначне підвищення цін на базові харчі може стати значним фінансовим тягарем, підкреслив він.2 жовтня голова фінкомітету ВР Данило Гетманцев заявив, що в Україні потрібно підвищувати не лише військовий збір, а й ПДВ.10 жовтня Верховна Рада України остаточно схвалила законопроєкт про збільшення податків (№11416-д). При цьому нардеп Олексій Гончаренко стверджував, що зміни до податкового кодексу набудуть чинності "заднім числом" – з 1 жовтня.27 листопада прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що підвищення податків "заднім числом" не буде.Уже 28 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про підвищення податків. Документ набув чинності з 1 грудня. 
we.ua - Рада підтримала законопроєкт, що передбачає підвищення податків для ФОПів з 1 січня
Назвали переможців Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності: хто написав без жодної помилки
4 грудня оголосили прізвища тих, хто найкраще написав цьогорічний Радіодиктант національної єдності. Результати оголосили у прямому ефірі Українського радіо. Без жодної помилки текст написала Христина Гоянюк зі Львова. Вона багаторазова переможниця, яка щороку впродовж 25 років бере участь у написанні та не пропустила жодного Радіодиктанту. З однією помилкою - переможців немає, а всього двох помилок припустилися кілька учасників: Тімічева Наталя; Бондар Андрій (учитель української мови та інформатики Крушинської гімназії Глевахівської селищної ради Київської області); Перещ Юлія (з Остерського ліцею № 1 Остерської міської ради Чернігівської області); Крячко Дарина; Рубежанська Наталія. Виконавча продюсерка Українського Радіо, координаторка Радіодиктанту Юлія Шелудько зазначає, що часто до листів з текстами люди додавали слова подяки, захоплення як самим текстом, так і читцем. "Багато листів отримали із небезпечних зон, зокрема: Покровська, Сум, смт Черкаського (Донецька обл.), Костянтинівки (Донецька обл.), Лиману (Луганська обл.), Херсону, Слов'янська, Луганська, Дружківки (Донецька обл.), Краматорська", - додає вона. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опублікували текст Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності: перевірте, чи написали без помилок Шелудько також розповіла, що найстаршому учаснику цьогорічного Радіодиктанту 99 років, а двом наймолодшим - по 7. Загалом на перевірку надійшло понад 10 тисяч текстів, більшість із них електронною поштою (із понад 30 країн), але є і паперові листи. Радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського Радіо у 2000 році. Головна мета - об'єднати всіх українців як в Україні, так і за її межами, а не перевірити знання. У 2024 році радіодиктант відбувся 25 жовтня, до Дня української писемності та мови. Текст "Магія голосу", присвячений до 100-річчя Українського радіо, написала письменниця Оксана Забужко, а читав його поет та військовий Павло Вишебаба.
we.ua - Назвали переможців Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності: хто написав без жодної помилки
Умєров: ракета-дрон "Паляниця" вже вийшла в серійне виробництво
Про це міністр оборони України Рустем Умєров написав у колонці для видання "Лівий берег"Міністр нагадав слова президента Володимира Зеленського, який повідомив, що цьогоріч Україна вже виготовила перші 100 ракет."Приватні підприємства також демонструють неймовірні результати. Наприклад, новий стартап реалізував проєкт ракети "Паляниця", яка вже вийшла у серійне виробництво завдяки підтримці Міноборони, – додав Умєров.Він назвав такий результат яскравим прикладом того, як держава і приватний сектор об’єднуються задля досягнення спільної мети.Читайте також: Дозволить швидше добиратися до аеродромів ворога: авіаексперт Криволап про новий український ракето-дрон "Паляниця"Також Умєров розповів, що в країні відновили й масштабували серійне виробництво крилатих ракет Р-360 комплексу "Нептун". За його словами, модифіковані ракети тепер здатні вражати цілі на більшій дальності.24 серпня Володимир Зеленський на урочистостях з нагоди Дня Незалежності оголосив про появу нової української зброї – ракети-дрона "Паляниця"На початку жовтня в Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості заявили, що перед виробником ракети-дрона "Паляниця" стоїть завдання масштабувати виробництвоА в кінці жовтня в Міноборони повідомили, що Литва інвестує 10 мільйонів євро у виробництво "Паляниці" за прикладом "данської моделі", тобто шляхом прямого фінансування українського виробника
we.ua - Умєров: ракета-дрон Паляниця вже вийшла в серійне виробництво
$2,5 млн на благодійність і мрія працювати в Україні наступні 20–30 років. Розмова із засновником Sаіnt Jаvеlіn
Крістіан Борис — канадець і маркетинг-фахівець, який свої знання спрямував на допомогу Україні. 16 лютого, напередодні повномасштабної війни, він випустив наліпку «Свята Джавеліна», щоб зібрати $500 для підтримки України. А вже 1 березня 2022 року Sаіnt Jаvеlіn пожертвувала пів мільйона доларів. Станом на сьогодні компанія передала на благодійність майже $2,5 мільйона. А в колекції Sаіnt Jаvеlіn є одяг для українських військових. Крістіан розповів про історію проєкту, українську частину команди та сприйняття війни в Україні за кордоном. «Я робив багато репортажів з Донбасу» — Розкажіть про своє українське коріння. Мої батьки народилися в Польщі й емігрували до Канади в середині 1980-х. Але мій тато — українець. Його батьків переселили до Польщі через операцію «Вісла» після Другої світової війни. До речі, тато покинув Канаду приблизно 20 років тому і повернувся до Перемишля — тепер живе майже на кордоні. Отож я ріс, спілкуючись українською. Також вільно володію польською. Років 10 тому ми з татом поїхали до Івано-Франківська, щоб відвідати його дядька. Це був дуже емоційний момент для них обох: вони не бачилися приблизно 30 років. — Це був ваш перший візит до країни? Ні, перший був у 2004-му. Ми також поїхали з батьком. Ющенка щойно обрали президентом, і я мав нагоду з ним зустрітися. Назавжди запам’ятав його обличчя: тоді він тільки-но пережив отруєння. — Як ви почали працювати кореспондентом в Україні? Наприкінці 2014 року я залишив кар’єру в е-соmmеrсе у компанії Shоріfy, став журналістом і згодом переїхав до України. Жив у Києві, Львові. Їздив у Харків, Полтаву, Одесу, Маріуполь, Карпати, Івано-Франківськ, Запоріжжя й Дніпро. Робив багато репортажів з Донбасу. Так тривало чотири роки, після чого у 2018-му я повернувся до Канади. Мар’їнка, 2016 рік. Журналістське відрядження від Аl Jаzееrа «Якого дідька! Що ти будеш робити з усіма цими наліпками?» — Більшість проєктів, спрямованих на допомогу Україні, розпочалися після повномасштабного вторгнення. Дата заснування Sаіnt Jаvеlіn — 16 лютого 2022-го. Як так вийшло? Коли я був журналістом, їздив до Маріуполя. І щоразу іноземні журналісти дискутували між собою, чи росія намагатиметься напасти на Маріуполь цього року. Тому що всі підозрювали, що це не кінець. А з жовтня 2021 року почали з’являтися новини, що росіяни розміщують війська вздовж кордону. Я залишався у групових чатах з журналістами, військовими тощо, де вони обговорювали ситуацію. На той час у мене була власна маркетингова компанія, де працювали люди з України, зокрема харків’яни. Я сказав їм: «Думаю, що це станеться». Але ніхто мені не вірив, адже такий сценарій здавався неможливим. Коли поділився думками з татом, він відповів: «Ти дурень! Це лише американське нагнітання страху». Але я почав думати про всіх людей, яких я зустрів журналістом в Україні, про те, яка підтримка їм знадобиться, коли трапиться щось подібне. І вирішив організувати збір коштів. Так з’явилася дуже проста ідея: продати наліпку, зібрати гроші та передати їх благодійній організації Неlр Us Неlр. Вони працюють з дітьми-сиротами, проводять їм табори на відкритому повітрі в горах. Я бував там, це дійсно особливе місце. Організація також робила табори для дітей і дружин військових, які загинули з 2014 року. Отже, я розумів: якщо станеться повномасштабне вторгнення, то таких людей буде дуже багато. Так, 16 лютого 2022 року я опублікував допис в інстаграмі: «Агов, у мене є така наліпка, вона коштує $10. Усі гроші підуть до Неlр Us Неlр». Це було об 11-й вечора. Одна наліпка на дуже простому сайті, який я створив. Відразу купили дві штуки, тобто це $20. А вже вранці була тисяча доларів. Замовлення робили з Норвегії, Британії, інших країн. Згодом сума збільшилася до $5 тисяч на день. А потім почалася повномасштабна війна. 1 березня ми вже пожертвували $500 тисяч. Це було щось величезне, просто божевілля. Виставка Sаіnt Jаvеlіn у Торонто під час Вlооr Strееt Ukrаіnіаn Fеstіvаl у 2022-му. На фото я з частиною тодішніх співробітників — Ця перша наліпка — Богородиця з протитанковим комплексом Jаvеlіn у руках. Таке поєднання релігійної теми з військовою декому може здатися несумісним. Чому ви обрали саме таку концепцію? Це смішно, тому що я цього не робив. Такий дизайн уже існував. Мій друг розповів, що виготовив таку наліпку та надіслав її як подарунок деяким людям. Вони наклеювали їх на ноутбуки, машини тощо. І я подумав, що це крута ідея для збору коштів. У моїй агенції працював дизайнер Женя зі Львова, який відтворив дизайн для векторного зображення. Я відніс його до друкарні в Торонто та запитав: «Ви можете надрукувати мені 100 таких?». Пам’ятаю, повернувся додому, а моя наречена каже: «Якого дідька! Що ти будеш робити з усіма цими наліпками?». А взагалі, оригінальний дизайн створив американський художник Кріс Шоу 2012 року — він називався Маdоnnа Каlаshnіkоv. Отже, це була та сама картина, тільки з АК-47 замість Jаvеlіn. Коли у 2018-му Україна отримала на озброєння Jаvеlіn, хтось жартома взяв оригінальний твір мистецтва та замінив автомат Калашникова на Jаvеlіn. Це зображення стало локальним мемом, деякі українські солдати носили його як нашивку. Я вважав, що це крутий символ, і помістив на наліпку. Відтак вона фактично зажила власним життям. «Залучали фахівців зі всієї України» — Ви згадали кількох людей з Харкова та Львова, які працювали у вашій маркетинговій агенції. Вони долучилися потім до команди Sаіnt Jаvеlіn? Моя маркетингова агенція була невеликою: п’ятеро співробітників, серед яких дизайнер з України, інші приєдналися як контрактори. Ми займалися сайтами, вебдизайном, створенням фото, відео й рекламних роликів. Багато працювали з канадськими компаніями, які виробляють канабіс. Як виконавців залучали фахівців зі всієї України. Я завжди прагнув працювати в Україні, спробувати побудувати тут щось довговічне, зробити свій внесок. Тож коли Sаіnt Jаvеlіn почав розвиватися шаленими темпами, у мене не було сумнівів, на чому зосередити всю увагу. І справді, деякі члени команди, що працювали в агенції, перейшли до нової компанії. Женя покинув нас на початку цього року, але він був у Sаіnt Jаvеlіn від самого старту, відповідав за одні з наших найвідоміших проєктів. Зараз команда зменшилася, нас усього шестеро. При цьому двоє в Україні. Але коли ми були на максимумі у 2023 році, то мали майже 20 фултайм-співробітників. «Ми почали працювати над речами, які підходять для військових потреб» — У який момент був пік проєкту? Коли відчули, що він має успіх? Для мене було кілька таких моментів. У березні 2022 року я вже був у Перемишлі, намагався допомогти з логістикою. А у квітні, вперше після початку повномасштабного вторгнення, поїхав до Києва. Відвідав Бучу, Ірпінь, інші сильно зруйновані райони. Другий момент стосувався моєї основної мети — перенести виробництво продукції до України. Коли ми починали, то доручали друк стороннім виконавцям. А самі футболки, чашки, аксесуари надходили з Китаю. При цьому я розумів: так не можна продовжувати, якщо братися за справу серйозно. Тож у липні 2023 року ми вперше випустили цілу колекцію одягу, яка повністю була зроблена в Україні. І це стало доказом, що все можливо. Ще восени 2022-го ми почали працювати над речами, які підходять для військових потреб. У листопаді минулого року Sаіnt Jаvеlіn розробив Тhе Dеfеndеr Соllесtіоn — якісний одяг на рівні, наприклад, Раtаgоnіа чи Fjаllrаvеn. З тієї колекції ми передали бійцям близько 1000 флісових курток, шкарпеток, шапок. Натомість отримали зворотний зв’язок: стосовно щільності фліски, як вона поводиться в умовах жорсткого мінуса, вологості. Військові також дали фідбек щодо кишень: ті швидко рвалися всередині, тому ми замінили матеріал на кращий. Колекція продавалася по всьому світу й зібрала гарні відгуки. За декілька тижнів ми створили другу версію, і вона ще краща. Ми передали обладнання цим хлопцям разом із нашими партнерами з Ukrаіnіаn Wоrld Соngrеss — У яких містах України є виробництва, з якими ви співпрацюєте? Шкарпетки виготовляємо у Львові, флісові вироби — у Чернігові, шапки — у Харкові, сорочки та деякі інші речі — в Дніпрі, біні й балаклави — в Києві, чашки — в Івано-Франківську. Наліпки робили десь на півночі Києва, футболки відправляли на друк і фарбування до Одеси. — Можливо, ви співпрацюєте з українськими компаніями? Наш сайт розробляє українська компанія. Одна київська агенція допомагала з оптимізацією коефіцієнта конверсій. Також ми зверталися до українських компаній з питань маркетингу та SЕО. Щодо спільних ініціатив, їх було дуже багато. Наприклад, разом з «Укрзалізницею» випустили благодійний мерч. «Багато з тих людей, які зараз розлючені й кажуть: „Україна отримує забагато грошей“, спочатку висловлювали велику підтримку» — Коли ви вперше відчули, що увага до повномасштабної війни в Україні зменшується? Навіть пам’ятаю конкретний момент. У червні 2022 року я мав давати інтерв’ю на СNN. На той час Україна ще була історією номер один у світі. Але якраз тоді Верховний суд США скасував рішення «Роу проти Вейда», яке робило право на аборт конституційним. І запланований на наше інтерв’ю час скоротили до хвилини, а потім знову повернулися до головної теми дня. Саме тоді я усвідомив, що люди не можуть дуже довго дивитися в новинах на одну історію знову і знову — треба боротися за місце в медіа. — Як змінювався проєкт з огляду на падіння інтересу світової спільноти до теми України? Важко відповісти. По суті моя стратегія полягала у створенні потрібних продуктів. Sаіnt Jаvеlіn — не благодійна організація, тому ми не просимо пожертв. Ми — бізнес, тож намагаємося створювати речі, які люди хочуть купувати. Взірцевими для нас є підприємства із сильною соціальною позицією, як та ж Раtаgоnіа. І ми пробуємо наслідувати їх та сподіваємось якомога більше підтримувати Україну нашою роботою. Тут, зокрема, виготовляємо товари, робимо тестування, наші фото- та відеозйомки. Цілий цикл відбувається в Україні. Тут же ми платимо податки та донатимо частину прибутку. Яку саме, залежить від колекції, собівартості продукції, сезону продажів і логістичних витрат. Але при цьому так, не можна змусити людей постійно тримати у фокусі війну в Україні. Я знаю, що це важко навіть вам: коли щодня живеш в умовах війни, то втомлюєшся, впадаєш у депресію. Що говорити про американців, канадців, європейців, які не бачать воєнних реалій за вікном, не відчувають цього на собі. Їх хвилюють власні проблеми. Тому тяжко вимагати, щоб вони завжди переймалися тим, що відбувається в Україні. Ми помітили падіння інтересу в Іnstаgrаm, Тwіttеr. Думаю, це характерно для будь-якого бізнесу в Україні. Потрібно просто будувати щось таке, що люди захочуть незалежно від політичної ситуації. — Вам довелося значно скоротити колектив? Так, це відбулося торік у вересні. Я помітив, що продажі різко впали, тож нічого не залишалося, як почати відпускати людей. У травні 2024 року було останнє звільнення — і з того часу ми знову почали наймати. Такі американські гірки. Сподіваюся, що ми зможемо стабілізувати та виправити ситуацію. — Як ви оцінюєте поточний рівень інтересу до України у світі та Канаді зокрема? Взагалі, багато з тих людей, які зараз розлючені й кажуть: «Україна отримує забагато грошей», спочатку висловлювали велику підтримку. Тому що росія — історично спільний ворог. Для мене божевілля ситуації полягає в тому, що ці люди, які є американськими патріотами, консерваторами, республіканцями, перейшли від усвідомлення росії як їхнього ворога до віри в те, що вона якимось чином є gооd guy у цій ситуації. Утім, це — наслідок промивання мізків, впливу ЗМІ. Щодо Канади, тут величезна діаспора українців, це спільнота, в якій я виріс. І я точно бачу, що люди не звертають так багато уваги на події в Україні, як раніше. Думаю, вони морально втомилися, почали більше дбати про те, що відбувається в їхніх громадах. Їм важко уявити, що ви переживаєте, коли це так далеко. При цьому я був у Литві місяць тому — і це величезна різниця. Вони розуміють, через що ви проходите. Як і Польща й інші країни, вони відчули справжню росію, пережили окупацію, війну. Пам’ятають розповіді батьків, бабусь і дідусів. У них інший менталітет. Канадцям і американцям через брак досвіду набагато важче повірити, що вони перебувають у небезпеці та це може якось на них вплинути. «Щодо розподілу пожертв, то завжди ставимо в пріоритет військові потреби» — Цитую вашу фразу про власну маркетингову агенцію: «Це було моїм життям. Але коли все почалося, я відчув величезну відповідальність. І змінив своє життя». Тобто ви її закрили? Якщо вона продовжує працювати, то як ви поєднуєте цю зайнятість із Sаіnt Jаvеlіn? Вона працює, але з куди меншою потужністю, скажімо так. Ще на самому початку повномасштабної війни тато сказав мені: «Ти не можеш робити дві речі одночасно, маєш зробити вибір». І для мене це було дуже легким рішенням, тому що відчував: Sаіnt Jаvеlіn — щось особливе, вартісне. Так, ми не найбільша організація, але теж виконуємо важливу роботу. — Скільки вам вдалося передати на благодійність за цей час? Із самого початку — приблизно $2,4 мільйона. Утім, ця сума — безпосередні пожертви з наших продажів. Окрім цього, Sаіnt Jаvеlіn проводить збори коштів з Ukrаіnіаn Wоrld Соngrеss та іншими організаціями, які в основному використовують для цього наші соціальні медіа. Знаю, що вони зібрали $1 мільйон. Ми також долучалися до більших краудфандингових кампаній. Але я спеціально не відстежую це. Ще Sаіnt Jаvеlіn ефективний і як інформаційна кампанія, оскільки охоплює своїми повідомленнями десятки мільйонів людей. Тепер ми виготовляємо свою продукцію в Україні, підтримуємо інші тутешні бізнеси. Наприклад, серед наших партнерів-виробників є ветерани. На нашому рюкзаку пришитий ярлик, де написано: «Зроблено в Україні компаніями, які належать ветеранам». Для мене це також круто, що ми підтримуємо людей, які адаптуються в цивільному житті після армії. — А який розподіл пожертв, на які цілі вони йдуть? Завжди ставимо в пріоритет військові потреби. Найтісніше співпрацюємо з ініціативою Unіtе Wіth Ukrаіnе від Ukrаіnіаn Wоrld Соngrеss та їхньою програмою із забезпечення захисників якісним такмедом. Дуже рідко донатимо на гуманітарні потреби, але торік спрямували близько $15 тисяч у благодійний фонд сімей захисників «Азовсталі». — Які найближчі плани Sаіnt Jаvеlіn? Якраз ввечері напередодні інтерв’ю до 2-ї ночі вибирав тканини на наступний рік. Ми намагаємося створювати міцні, надійні вироби для активностей на природі: походів, кемпінгу тощо. Ми дарували наші товари солдатам, а потім питали: «Ви можете дати зворотний зв’язок, що варто покращити? Може, додати більше кишень? Чи зробити одяг теплішим?». І ми враховуємо ці відгуки. Тож це безперервний цикл, який може тривати рік за роком. А кілька тижнів тому Sаіnt Jаvеlіn випустив різдвяну колекцію, де є, наприклад, пазл з охопленим полум’ям Кремлем. І светр з таким самим принтом. У Північній Америці дуже популярно мати такі потворні різдвяні светри. І ми будемо продовжувати робити божевільні речі, як робили з самого початку, тому що деяким нашим покупцям це справді подобається. Різдвяна колекція Sаіnt Jаvеlіn — Яка ваша мрія? Можливо, глобальна або про Sаіnt Jаvеlіn? Щоб Sаіnt Jаvеlіn проіснував 20–30 років. Для цього я намагаюся збирати поради від людей, які створили довготривалий хороший бізнес. Війна почалася 10 років тому. І навіть якщо вона закінчиться сьогодні, ще три-чотири десятиліття триватиме очищення територій, відбудова, психологічне відновлення. Усі наслідки війни — надовго. При цьому увага до України може повністю зникнути. Так було у 2015–2016 роках, коли все призупинилося. Світовій спільноті стало байдуже. Тому я й прагну створювати такі продукти, які захочуть купувати й надалі. Люди не будуть готові підтримувати просто так, але зможуть придбати найкращу фліску, яка зроблена не в Китаї, а в Україні. Отже, моя мрія — щоб Sаіnt Jаvеlіn переріс у справу мого життя. Це було б круто. — Ви сказали, що збираєте поради щодо того, як побудувати довготривалий бізнес. Яку найкращу пораду вам дали? Місяць тому я був у Колорадо на маркетинговій конференції. Там я зустрів людей, які мають величезний бізнес, і вони скаржилися на ті самі проблеми, як у нас: з доставкою, виробництвом, логістикою, імпортом, експортом... Тож це було не порадою від когось, а власним усвідомленням, що бізнес — це процес щоденного вдосконалення. Не можна натиснути на якусь кнопку та очікувати, що все запрацює ідеально. Проблеми ніколи не закінчуються, але ви маєте вміти їх вирішувати. А ще я побачив, що творці великого успішного бізнесу — звичайні люди, не якісь Ейнштейни. Це надихає, мотивує і дає надію, що наша справа може бути впливовою, важливою і довготривалою.
we.ua - $2,5 млн на благодійність і мрія працювати в Україні наступні 20–30 років. Розмова із засновником Sаіnt Jаvеlіn
"Джокер" утік з України. Скандальний власник Теlеgrаm-каналу скористався довідкою ВЛК
Роман Кравець, який називає себе власником Теlеgrаm-каналу "Джокер", покинув Україну 26 жовтня 2024 року і з того часу перебуває в Європі. Кравець виїхав з країни після переписки із розслідувачкою Нrоmаdskе, яка невдовзі видала велике розслідування, де серед іншого стало відомо, що він отримав "білий квиток" у ВЛК, знаходячись за кордоном. Про це повідомило видання ОВОZ.UА, передають "Українські новини". Видання нагадало, що 20 листопада у своєму розслідуванні про виїзди за кордон та зняття з військового обліку Кравця, який називає себе колишнім власником Теlеgrаm-каналу "Джокер", Нrоmаdskе показало довідку військово-лікарської комісії Голосіївського району. В ній зазначено, що 16 липня 2024 року був проведений медичний огляд Кравця, він визнаний непридатним до військової служби з виключенням його з військового обліку. Утім, у цей час він сам перебував за кордоном і не міг підписувати документи. Це з'ясували журналісти Нrоmаdskе. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Слуга" Куницький не повернувся в Україну після відрядження - Віhus.іnfо Довідка підписана головою ВЛК Голосіївського району Ольгою Соколовою та секретаркою комісії Ларисою Булавою. На ній також є начебто підпис самого Кравця, який ознайомився з висновком комісії. Джерело в Комунальному некомерційному підприємстві "Консультативно-діагностичний центр" Голосіївського району (тобто, в поліклініці цього району) стверджує, що наказ про призначення Соколової головою ВЛК був виданий ТЦК лише 17 липня 2024 року (копія наказу є в розпорядженні "Детектора медіа", але на ньому немає частини з підписами і печаткою), а приступила вона до роботи лише 18 липня, тобто через два дні після того, як начебто підписала довідку Кравця. Секретарка комісії була включена в склад комісії взагалі лише наступного місяця - 9 серпня, а фактично почала працювати 10 серпня. В липні вона навіть не працювала в КНП КДЦ Голосіївського району. Раніше повідомляли, що власник Теlеgrаm-каналу "Джокер" контактує з представниками влади, називає главу фракції "Слуги народу" Давида Арахамію найближчим другом, а на його каналі розміщують матеріали співробітники Офісу президента.
we.ua - Джокер утік з України. Скандальний власник Теlеgrаm-каналу скористався довідкою ВЛК
Сьогодні принципово змінилася ситуація на правому березі річки Оскіл. Колонка Сергія Згурця
Ситуація на фронті – Куп'янський напрямокОтже, є гарна новина. Бійці ЗСУ знищили плацдарм російських військ на західному березі річки Оскіл у Харківській області, про що повідомив Генеральний штаб ЗСУ. Нагадаю, що 24 листопада російські війська змогли перетнути річку Оскіл і захопити позиції ЗСУ біля Новомлинська. На тій ділянці р.Оскіл не є широкою, близько 50 м в ширину. А ще ця річка робить вигін у бік окупованого росіянами берега та має там досить складний берег з високими крейдяними схилами. Але біля Новомлинська є ділянка, де можна було пройти, не стикаючись із цим крутим берегом, що ворог і зробив - захопив позиції в Новомлинську та здійснив розгортання опорних пунктів. Ця ділянка розташована за 20 км від Куп'янська. І це була перша ділянка, де ворог зміг перетнути річку Оскіл.Сьогодні, 3 грудня, ситуація принципово змінилася. Є відео, на якому бійці 8-го Окремого штурмового батальйону 10-ї Окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс" встановлюють український прапор у Новомлинську. І є деталі, що саме відбувалося на цій ділянці фронту.  Більш детально про це повідомили фахівці Dеер Stаtе, які розповіли, що ж саме відбувалося. Спочатку група з БМП-1, БТР М113 за підтримки танка рухалася на позиції, які утримував противник. Ворог здійснював оборону. Потім була друга хвиля наших підрозділів, які наступали. Російських вояків було вибито з певної кількості опорних пунктів, після чого вони почали перекидати сили та резерви з інших опорників. Наша друга група, скориставшись перегрупуванням противника, здійснила удар по ослаблених ворожих позиціях. Фактично з усіх опорників ворогів було вибито, відтак вони почали тікати через річку Оскіл, як на човнах, так і без човнів, переправляючись на лівий берег. Можна говорити про те, що плацдарм противника перестав існувати на цій ділянці. Але ми знаємо, що окрім плацдарму поблизу Новомлинська був ще один плацдарм дещо північніше, поблизу населеного пункту Масютівка. Там ворог теж 1 грудня здійснив форсування р.Оскіл і намагався закріпитися. Наразі незрозуміло з повідомлення Генштабу ЗСУ, чи вдалося вибити окупантів з цієї ділянки поблизу Масютівки. Але Генштаб у своєму зведенні зазначає, що правий берег перебуває під контролем Сил оборони. Тобто ймовірно, дії з витискання і знищення російських військ на правому березі р.Оскіл є ширшими, ніж лише на Новомлинську.Що це дає? Ворог намагався забезпечити ситуацію, коли наші підрозділи вимушені були б перетягувати додаткові сили на цю ділянку та створити загрозу для Куп'янська, аби потім, в ідеальному варіанті для нього, наступати по правому берегу р.Оскіл у бік Куп'янська. Бачимо, що ці плани абсолютно нереалізовані. Ворог зазнав втрат. Сподіваюся, що в окупантів відпаде бажання атакувати на цій ділянці фронту, хоча атаки на Куп'янськ будуть продовжені. Зараз там сконцентровано близько 37 тис. особового складу противника. Але для такого міста, як Куп'янськ чи Куп'янськ - Вузловий, такої кількості недостатньо.Згадаємо ситуацію в Авдіївці, де ворогу довелося концентрувати три армії. Загалом там було сконцентровано 100-120 тис. російських вояків для штурму і захоплення Авдіївки. Зараз сил противника набагато менше. Думаю, що не варто очікувати якихось змін у тому, що ворог зможе швидко просунутися до Куп'янська, тим більше здійснити його захоплення.Курахівський напрямокА тепер поговоримо про інші ділянки фронту, де ситуація залишається вкрай складною. На цих напрямках ворог використовує перевагу в живій силі та техніці. Йдеться насамперед про Покровський і Курахівський напрямки, а також про район Великої Новосілки. Уся ця дуга Велика Новосілка - Курахове - Покровськ має протяжність 140 км. Саме тут сконцентровані основні сили та активність противника.Ворог намагається сформувати так званий південний фланг для наступу на Покровськ. Йому вдалося захопити населений пункт Жовте, що є спробою створення південного флангу наступу на Покровськ. Водночас у разі подальшого просування на південь, противник планує здійснити обхід Курахівського напрямку шляхом перетинання логістичних сполучень.Штурми Курахового відбуваються з декількох напрямків. У самому місті тривають бойові дії в районі висотної забудови, де окремі будівлі переходять із рук у руки вже протягом тижня.Найбільш небезпечною ділянкою, окрім фронтальних атак на Курахове, є спроби противника закріпитися та захопити Старі Терни. Там також тривають бої у самому місті. Цей населений пункт розташований дещо північніше від Курахового, за Курахівським водосховищем. Ворог, захопивши Старі Терни, планує створити загрозу охоплення Курахового з півночі, із заходу, а також перекрити ще одну логістичну трасу, яка веде на Курахове й далі в напрямку Запоріжжя. Наразі в Старих Тернах тривають бої. Цікаво, що ворог почав менше використовувати КАБи, роблячи головний акцент на артилерії. Загалом на фронті, у порівнянні з жовтнем, у листопаді ворог почав менше використовувати КАБи. Якщо у жовтні за місяць було використано близько 3900 КАБів, то у листопаді - 3200. Тобто, темпи та кількість використання цих керованих авіаційних бомб з боку противника впали приблизно на 20%. А починаючи з 20 листопада, їх використання ще більше скоротилося.Отже, у противника щось відбувається - або погіршення погодних умов заважає, або удари далекобійним озброєнням по базах зберігання дають свої результати. У будь-якому разі, це суттєво вплинуло на традиційну ставку загарбника щодо використання КАБів по всій лінії фронту.А тепер повернемося до Веселої Новосілки, яка так само перебуває під суттєвим тиском противника. Ворог продовжує штурмувати цей населений пункт з декількох напрямків. Відомо, що окупанти захопили село Новий Комар, яке розташоване на одній з трьох трас, що забезпечує Велику Новосілку. Перед тим загарбник перетнув трасу біля Роздольного, яка вела на лінію забезпечення Великої Новосілки. Зараз захоплена в районі с. Новий Комар ще одна траса, яка впливає на логістику забезпечення Нової Новосілки.Є ще одна траса, яка веде до Великої Новосілки від Новосілки, що розташована дещо західніше. І ця траса залишилася основною артерією забезпечення наших гарнізонів, які тримають оборону у Великій Новосілці. Зараз ворог здійснює атаки в бік Рівнополя від Новосілки, аби забезпечити перерізання останньої траси, на якій тримається Велика Новосілка.Зазначу, що ці ворожі атаки продовжуються тривалий час, і треба віддати належне захисникам Великої Новосілки, які в складних умовах утримують оборону. Однак розуміємо, що є певні прорахунки в нашій обороні, якими ворог скористався. Зокрема це якраз просування зі сходу до Великої Новосілки, коли між річками Кашлагач та Шайтанка ворог достатньо швидко пройшов по трасі до 8 км за тиждень, що підкреслює необхідність серйозного ставлення до оборони. Тобто говоримо про те, що всі траси мають бути заміновані, має бути фортифікація на тих ділянках, де противник може просуватися. Бо окупант скористався тією слабиною і зараз здійснює атаки зі сходу на Велику Новосілку. Є заходи росіян зі сходу до цього населеного пункту. Але так само триває й оборона наших Збройних сил.У будь-якому разі розуміємо, що напрямок Велика Новосілка – Курахове – Покровськ є основним пріоритетом противника впродовж цієї наступальної кампанії, яка триває з жовтня минулого року. Ворог намагається і далі використовувати перевагу у живій силі й техніці. Однак на деяких напрямках, як Курахове та Покровськ, коштом перекидання резервів навколо Курахового вже немає тих просувань, про які мріяв окупант. Все ж таки загарбник максимально буде намагатися використовувати цей проміжок часу, аби протиснути нашу оборону.На цьому етапі значною мірою нам будуть допомагати ефективна оборона, також ті зміни, що запроваджують у системі управління Збройними силами. Звісно, ці результати не будуть швидкими, але сьогодні, 3 грудня, за підсумками Ставки Верховного Головнокомандувача Зеленський у зверненні знову говорив, що кадрові зміни у ЗСУ мають додати ефективності у застосуванні наших підрозділів. Розуміємо, що такі зміни не можуть бути швидкими, однак такий тренд загалом є позитивним. Сподіваємося, що прихід ефективних керівників бригад на вищі посади забезпечить позитивні зміни.Військова допомога Україні від партнерів Варто сказати й про підтримку наших партнерів. Німеччина надає нам нові пакети військової допомоги. Сьогодні стало відомо, що США забезпечили ще один пакет військової допомоги, де передбачається значна кількість озброєння для артилерії, засобів ППО, протитанкової оборони – все, що вкрай потрібно на полі бою для стримування просування противника. Пакети формуються з запасів Пентагону, відповідно, ця зброя буде передана достатньо швидко. Це якраз ті речі, які мають посилити можливості наших підрозділів на лінії зіткнення.Є зразки озброєння, які виглядають дещо дивними, бо у крайньому пакеті для ЗСУ згадується про безпілотники Rаvеn, які вже 20 років використовуються американською армією. Ці безпілотники мають дальність управління до 10 км. Rаvеn на полі бою вже в перших партіях, коли їх передавали нам у 2022 році, мали певні проблеми, які пов'язані з тим, що були дуже чутливими до засобів РЕБ противника. Сподіваюся, що нова партія цих БПЛА буде з оновленнями або будуть інші версії, які спроможні діяти в умовах ворожого РЕБу.БПЛА українського виробництва Сьогодні ми знаємо, що наші Збройні сили вже використовують більшу кількість українських безпілотників дальньої дії. Вчора, 2 грудня, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив про те, що ми вже маємо безпілотники з дальністю 1800 км. Також повідомлялося, що цього року ЗСУ мали отримати тисячу безпілотників дальньої дії, а на наступний рік, ймовірно, ці показники будуть збільшені, коли ми говоримо про кількість дронів, які виготовляють для потреб Сил оборони. 
we.ua - Сьогодні принципово змінилася ситуація на правому березі річки Оскіл. Колонка Сергія Згурця

What is wrong with this post?