Search trend "11 вересня"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
Соліст "Хейтспіч" послав на**й Тіну Кароль, бо його пісня не пройшла у Нацвідбір на Євробачення
Про це написав у соцмережі Х Дмитро Однороженко.Вокаліст гурту "Хейтспіч" Дмитро Однороженко обурився, що музиканти не пройшли до довгого списку учасників національного відбору на пісенний конкурс "Євробачення-2025". Увечері 11 грудня оприлюднили лонглист з 20 артистів, з яких згодом оберуть фіналістів Нацвідбору.Коментуючи рішення команди Нацвідбору, цьогорічна музична продюсерка Нацвідбору Тіна Кароль зазначила, що до списку не потрапила низка сильних пісень через порушення правил."Хочу зазначити від себе, що мені було дуже прикро, адже чимало сильних пісень не потрапили до списку учасників через невідповідність правилам нацвідбору. А саме: були видані чи виконувалися раніше, довші за три хвилини, мали частину чужих віршів або ненормативну лексику. Моя порада: якщо пісня не була опублікована раніше, будь ласка, допрацюйте її та подайте свою заявку наступного року", - наголосила Кароль.Однороженко поділився цитатою продюсерки, підписавши: "Ой, та іди на**й". Варто зауважити, що заборона на використання ненормативної лексики не є виключно справою смаку Тіни Кароль. Ця вимога закріплена в офіційних правилах національного відбору на участь у пісенному конкурсі "Євробачення–2025"."У тексті пісні не може використовуватися нецензурна (ненормативна) лексика або інша неприйнятна лексика", - зазначається в документі.До  довгого списку учасників національного відбору на пісенний конкурс "Євробачення-2025" увійшли 20 українських артистів.Повний список цьогорічних фіналістів Нацвідбору оприлюднять до 17 січня 2025 року.Наразі орієнтовно трансляція національного відбору на Євробачення-2025 запланована на 8 лютого 2025 року.Гранд-фінал 69-го пісенного конкурсу "Євробачення-2025" відбудеться 17 травня в місті Базель, а півфінали проведуть 13 і 15 травня. Повний список країн, які братимуть участь у Євробаченні-2025, буде оприлюднений пізніше цього року.На початку вересня став відомий перший учасник Євробачення-2025. Співак Тео Еван (Тhео Еvаn) на пісенному конкурсі в Базелі представлятиме Кіпр.17 вересня стартував прийом заявок на участь у Нацвідборі на Євробачення-2025. Їх прийматимуть до 10 листопада. 
we.ua - Соліст Хейтспіч послав на**й Тіну Кароль, бо його пісня не пройшла у Нацвідбір на Євробачення
В Україні ЮНЕСКО вперше застосує механізм спецмоніторингу щодо будинку Держпрому в Харкові
Відповідне рішення ухвалили 11 грудня під час першого дня роботи 19-го засідання Комітету ЮНЕСКО з захисту культурних цінностей у випадку збройного конфлікту. Члени комітету підтримали рішення організувати місію "спеціального моніторингу" до Харкова. Таким чином Україна стане першою країною, де буде застосовано цей механізм. Це дасть змогу належним чином зафіксувати пошкодження об’єкта, скоординувати заходи з його відновлення й мати докази для подальшого притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців.Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький, коментуючи рішення, висловив переконання, що результати роботи місії "спеціального моніторингу" допоможуть зафіксувати руйнування та скерувати висновки до Міжнародного кримінального суду. Аd hос mоnіtоrіng передбачає спрямованість моніторингу на конкретний випадок, а не на широке застосування чи впровадження, це своєрідний позаплановий контроль. Використовується в різних галузях. Зокрема, його застосовують тимчасові спеціальні місії, представники, організації, комітети чи робочі групи, створені для виконання спеціальних завдань. За принципом аd hос (для розгляду одного конкретного спору або спорів за одним договором) можуть створюватися третейські суди та міжнародний комерційний арбітраж.Довідково. Назва "Держпром" розшифровується як Будинок державної промисловості. Це найвідоміша конструктивістська будівля та символ Харкова, зведена в 1925–1928 роках, коли Харків був столицею УРСР. Зараз це великий офісний центр площею 60 тис. кв. м, де розміщені різні державні й громадські організації.Держпром – це комплекс із групи башт різної висоти у формі літери Н, що складається з трьох частин. Вони з'єднані між собою переходами-мостами. Через це резонансні частоти башт, накладаючись одна на одну, послаблюють коливання всієї будови. Такий метод згодом використовували в Японії під час будівництва хмарочосів у сейсмонебезпечних зонах.Будівельники розробили унікальну технологію промислового залізобетону, тож Держпром став першим будинком у світі, зведеним виключно із залізобетону без металевого каркаса. При цьому будівлю зводили методом "плавучої опалубки", тому вона фактично є монолітною. Під час повномасштабного російського вторгнення будівля Держпрому двічі зазнала ушкоджень. 28 жовтня цього року влучили в будівлю Держпрому під час обстрілу КАБами центру Харкова. 8 листопада внаслідок чергової атаки з боку Росії будівля зазнала значних пошкоджень і руйнувань. Тоді потужний вибух стався в сьомому під’їзді на рівні третього поверху, спричинив обвал перекриття третього та другого поверхів, а також частини фасаду та даху. Вибухова хвиля також пошкодила конструкції інших під’їздів. Відповідно до рішення Комітету від 7 вересня 2023 року Будівля Держпрому є в Міжнародному списку культурних цінностей під посиленим захистом.
we.ua - В Україні ЮНЕСКО вперше застосує механізм спецмоніторингу щодо будинку Держпрому в Харкові
"Ман Сіті" програв "Ювентусу", "Барселона" здолала "Борусію": результати усіх матчів Ліги чемпіонів 11 грудня
Про це повідомляє офіційний сайт УЄФА.  Прямі трансляції усіх матчів єврокубкових турнірів доступні на Меgоgо. Ліга чемпіонів6-й тур11 грудня"Атлетико" (Іспанія) - "Слован" (Братислава, Словаччина) 3:1Голи: Альварес, 16, Грізманн, 42, 57 - Стрелец, 51Антуан Грізманн, Фото: Gеtty Іmаgеs "Лілль" (Франція) - "Штурм" (Австрія) 3:2Голи: Сахрауї, 37, Баккер, 45+2, Гаральдссон, 81 - Кітеїшвілі, 45+4, Бірет, 47 "Арсенал" (Англія) - "Монако" (Франція) 3:0Гол: Сака, 34, 78, Гаверц, 88 "Бенфіка" (Португалія) - "Болонья" (Італія) 0:0"Борусія" (Дортмунд, Німеччина) - "Барселона" (Іспанія) 2:3Голи: Гірассі, 60 (пен.), 78 - Рафінья, 53, Торрес, 75, 85"Мілан" (Італія) - "Црвена Звезда" (Сербія) 2:1Гол: Леау, 42, Ебрахам, 88  - Радонич, 68"Феєнорд" (Нідерланди) - "Спарта" (Прага, Чехія) 4:2Голи: Траунер, 8, Пайшан, 10, Хаджі Мусса, 30, Хіменес, 63 - Ррахмані, 43, Белен, 80 (авт.) "Штутгарт" (Німеччина) - "Янг Бойз" (Швейцарія) 5:1 Голи: Сталлер, 25, Мійо, 53, Фюріх, 61, Вагноман, 66, Кайтель, 76 - Лакоми, 6"Ювентус" (Італія) - "Манчестер Сіті" (Англія) 2:0Гол: Влахович, 53, Маккенні, 75Як у Лізі чемпіонів виступає "Шахтар" Для "Шахтаря" дебютний матч ЛЧ проти італійської "Болоньї" закінчився гостьовою нічиєю 0:0. У 2-му турі чемпіони України у німецькому Гельзенкірхені поступились іншій італійській команді - "Аталанті" (0:3).  У 3-му турі "гірники" програли в Лондоні англійському "Арсеналу" (0:1).Номінально домашній матч проти швейцарського "Янг Бойз" (2:1) у 4-му турі став першим переможним для "Шахтаря" в нинішній ЛЧ. У 5-му турі "Шахтар" у меншості не втримав перемогу над нідерландським ПСВ (2:3).6-й тур закінчився для українців розгромною поразкою проти "Баварії" (1:5). Команда Маріно Пушича має 4 очка та посідає в загальній турнірній таблиці 27-те місце. Також "Шахтар" зіграє проти німецької "Борусії" з Дортмунду та французького "Бреста".У нинішньому сезоні Ліга чемпіонів проходить за новим форматом. В основному раунді, який триває з вересня по січень, виступають 36 клубів. Кожна з команд грає по 8 матчів з різними за рейтингом суперниками.8 найкращих команд безпосередньо вийдуть до 1/8 фіналу, а клуби, які посядуть місця з 9-го по 24-те зіграють за потрапляння туди в стикових матчах. 
we.ua - Ман Сіті програв Ювентусу, Барселона здолала Борусію: результати усіх матчів Ліги чемпіонів 11 грудня
Зіпсуєте весь наступний рік: якого одягу уникати, щоб не жити в злиднях
11 грудня згадують святого преподобного Даниїла Стовпника. Один із найвідоміших християнських аскетів, що жив у V столітті. Він відомий своїм подвижницьким життям на стовпі, через що й отримав своє прізвисько. Його життя є прикладом найвищої самовіддачі та духовної стійкості. Преподобний Даниїл народився в Месопотамії, поблизу села Самосата (сучасна Туреччина). Його батьки були християнами й виховали його в благочесті. Від раннього віку він відчував потяг до духовного життя, і в 12 років залишив дім, щоб стати ченцем. Він приєднався до монастиря, де відзначався строгістю посту, молитвою та слухняністю. Даниїл вирішив дотримуватися прикладу святого Симеона Стовпника, який жив на стовпі, ведучи життя в аскезі й молитві. Після паломництва до Симеона, Даниїл отримав від нього благословення на цей подвиг. Через деякий час він оселився поблизу Константинополя, де піднявся на стовп. Преподобний Даниїл прожив на стовпі близько 33 років, витримуючи суворі погодні умови й фізичні випробування. Його життя привертало увагу багатьох людей, включаючи імператорів, які приходили до нього за порадами. Він став духовним наставником для багатьох і проповідував віру своєю витримкою та молитвою. Святий був відомий своїми дивами. Він зцілював хворих, виганяв демонів і допомагав тим, хто звертався до нього. Одного разу, за переказами, молитвами Даниїла була зупинена сильна буря, яка загрожувала зруйнувати Константинополь. Преподобний Даниїл мирно відійшов до Господа 493 року. Прикмети Суха і холодна погода - до сухого і спекотного літа. Вночі випав сніг - він буде довго лежати. Тепло на вулиці - чекайте на заморозки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новорічні ялинки у різних країнах: дивіться добірку найкрасивіших Що не можна робити, а що варто Цього дня заборонялося ходити в брудному та старому одязі. Це може зіпсувати весь ваш наступний рік, адже ви проведете його в злиднях. Цей день обов'язково молилися святим, просячи в них допомоги в вирішенні будь-яких справ, здоров'я та щастя. Дотримуйтесь Різдвяного посту, не їжте м'ясні та молочні продукти. Другий рік поспіль українці будуть святкувати Різдво Христове 25 грудня. Це нова дата за церковним календарем, який ввели в дію 1 вересня. Особливою традицією українського Різдва є колядки - веселі пісні на релігійну тематику. Колядники обходять будинки, тримаючи в руках велику зірку, та розважають своїх сусідів і членів родини за гроші і солодкі подарунки.
we.ua - Зіпсуєте весь наступний рік: якого одягу уникати, щоб не жити в злиднях
"Шахтар" попри швидкий гол програв "Баварії" у Лізі чемпіонів
Про це повідомляє офіційний сайт УЄФА.Матч закінчився поразкою "Шахтаря" проти "Баварії" з рахунком 1:5.Українська команда швидко вийшла вперед. На 5-й хвилині Олександр Зубков перехопив м'яч на правому фланзі в центрі поля, віддав діагональну передачу вперед на Кевіна, який обіграв захисника та обвідним ударом вразив кут воріт."Баварія" відповіла на 11-й хвилині, забив Кондрад Лаймер. А наприкінці першого тайму німці вийшли вперед, цього разу відзначився Томас Мюллер.Переломний момент стався на 70-й хвилині. Мікаель Олісе реалізував пенальті, який призначили через фол Алаа Грама.На 87-й хвилині Джамал Мусіала зробив рахунок 4:1. Вже у компенсований час Мікаель Олісе впевнено пройшов оборону "Шахтаря" та оформив дубль.Томас Мюллер (праворуч). Фото: Gеtty ІmаgеsЛіга чемпіонів6-й тур10 грудня"Шахтар" (Україна) - "Баварія" (Німеччина) 1:5Голи: Кевін, 5 - Лаймер, 11, Мюллер, 45, Олісе, 70 (пен.), 90+3,  Мусіала, 87Жовті картки: Криськів, 55, Траоре, 82 - Сане, 7, Горецка, 82"Шахтар": Різник, Конопля, Бондар, Грам, Матвієнко, Бондаренко (Педрінью, 77), Марлон (Криськів, 46), Судаков, Зубков (Невертон, 83), Сікан (Траоре, 46), Кевін (Егіналду, 77)."Баварія": Перец, Лаймер (Азну, 88), Упамекано, Кім Мін Дже (Даєр, 88), Геррейру (Бое, 65), Кімміх, Горецка, Олісе, Мусіала, Сане (Тель, 65), Мюллер (Ібрагімович, 88).Микола Матвієнко. Фото: Gеtty ІmаgеsЯк у Лізі чемпіонів виступає "Шахтар" Для "Шахтаря" дебютний матч оновленої ЛЧ проти італійської "Болоньї" закінчився гостьовою нічиєю 0:0. У 2-му турі чемпіони України у німецькому Гельзенкірхені поступились іншій італійській команді - "Аталанті" (0:3).  У 3-му турі "гірники" програли в Лондоні англійському "Арсеналу" (0:1).Номінально домашній матч проти швейцарського "Янг Бойз" (2:1) у 4-му турі став першим переможним для "Шахтаря". Проте у 5-му турі чемпіони України втратили шанс розвинути успіх та в меншості не втримали перемогу над нідерландським ПСВ (2:3).6-й тур закінчився для українців розгромною поразкою проти "Баварії" (1:5).Команда Маріно Пушича має 4 очка та посідає в загальній турнірній таблиці 27-те місце. Також "Шахтар" зіграє проти німецької "Борусії" з Дортмунду та французького "Бреста".У нинішньому сезоні Ліга чемпіонів проходить за новим форматом. В основному раунді, який триває з вересня по січень, виступають 36 клубів. Кожна з команд грає по 8 матчів з різними за рейтингом суперниками.8 найкращих команд безпосередньо вийдуть до 1/8 фіналу, а клуби, які посядуть місця з 9-го по 24-те зіграють за потрапляння туди в стикових матчах.
we.ua - Шахтар попри швидкий гол програв Баварії у Лізі чемпіонів
Глава МЗС Угорщини Сіярто оголосив про продовження "миротворчої місії" стосовно України цього тижня
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на АFР.Зазначено, що заяву про продовження "миротворчої місії" Будапешта Сіярто зробив після переговорів угорського премʼєр-міністра Віктора Орбана з обраним президентом США Дональдом Трампом у Флориді. Тоді ж Орбан зустрівся з мільярдером Ілоном Маском і майбутнім радником з питань національної безпеки Майком Волтцом. Сіярто сказав, що ці переговори довели: "Не випадково... ті, хто виступає за мир в Україні, були в захваті від того, що президент Дональд Трамп переміг на цих виборах"."Цього тижня відбудеться ще щонайменше дві події, які будуть частиною угорської миротворчої місії, завтра або післязавтра", - заявив він.Водночас подробиць угорський міністр не оголосив.Що відомо про "миротворчу місію" Орбана На початку липня з'явилися чутки про те, що Орбан планує здійснити візит до Москви після відвідин Києва.Своєю чергою тодішній президент Європейської ради Шарль Мішель нагадав, що держава, яка головує в Євросоюзі, не може взаємодіяти з Росією від імені блоку. Також на інформацію про поїздку прем'єра Угорщини у Москві відреагував і прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.Пізніше 5 липня до Москви прибув з візитом прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. У Кремлі він зустрівся з російським диктатором Володимиром Путіним і закликав його до припинення вогню.Після новини про візит Орбана до Москви президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн висловила переконання, що умиротворення не зупинить російського диктатора Путіна.Згодом 8 липня Орбан прибув із візитом до Пекіна, де зустрівся з очільником КНР Сі Цзіньпіном. Сторони обговорили своє бачення "кроків задля досягнення миру в Україні". Під час саміту НАТО прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом і попросив підтримати його "миротворчу місію" щодо війни в Україні.Пізніше 11 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зустрівся з Дональдом Трампом для обговорення "можливості миру" для України.Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван, коментуючи самозвану "миротворчу місію" Орбана, сказав, що Україна буде справедливо стурбована будь-якою спробою домовитися про мирну угоду без залучення Києва.Пізніше стало відомо, що міністри закордонних справ країн ЄС мають намір проігнорувати Угорщину, організувавши свій власний саміт у серпні, замість того щоб поїхати до Будапешта на захід Орбана.18 липня Урсула фон дер Ляєн заявила, що візит прем'єр-міністра Віктора Орбана до Росії не був "місією миру" - це була "місія замирення агресора".1 серпня в Угорщині заявили, що Орбан завершив свою "миротворчу місію" щодо України.13 вересня угорський премʼєр заявив, що війну в Україні неможливо завершити на полі бою, тому він готує нові "миротворчі" ініціативи.
we.ua - Глава МЗС Угорщини Сіярто оголосив про продовження миротворчої місії стосовно України цього тижня
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Сили безпілотних систем відкрили рекрутинговий центр у Києві
Про це інформує пресслужба СБС.Зазначається, що у новоствореному центрі усі охочі можуть отримати консультації з актуальних вакансій, вибору військової спеціальності та підрозділу, а також проходження підготовки військовослужбовця СБС.Рекрутинговий центр розташований за адресою вул. Генерала Алмазова, 11 (ЦНАП "ГОТОВО!"). Він працюватиме з 13:00 до 18:00 у понеділок, середу й п'ятницю, а також з 09:00 до 13:00 у вівторок, четвер і суботу.Крім того, у підрозділі доступна онлайн-співбесіда. Заповнити анкету можна на сайті."Рекрутинговий центр створено за підтримки спільноти "Сталева ластівка", яка об’єднує цивільних і військових для спільної мети — забезпечення технологічної переваги України", - додали у пресслужбі.Нагадаємо, 16 вересня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт про включення Сил безпілотних систем до окремих родів сил Збройних Сил України.
we.ua - Сили безпілотних систем відкрили рекрутинговий центр у Києві
Оголосили претендентів на "Золотий глобус", 5 номінацій у фільму з акторами-росіянами
Списки номінантів оприлюднили на сайті премії.Американська кінопремія "Золотий глобус", яку присуджує Голлівудська асоціація іноземної преси, назвала претендентів на 82-гу премію. Найбільше номінацій - 10 - отримав кримінальний мюзикл режисера Жака Одіара "Емілія Перес", зокрема "Найкраща комедія або мюзикл" та "Найкращий режисер". Нещодавно фільм виграв чотири з п'яти головних нагород на церемонії "Європейський кіноприз" (Еurореаn Fіlm Аwаrds).У цих же номінаціях на "Золотий глобус" за нагороду змагатиметься фільм про сина російського олігарха з росіянами в акторському складі "Анора" від режисера Шона Бейкера. Стрічка розповідає про роман стриптизерки з росіянином. Загалом фільм, в якому толерують росіян, отримав 5 номінацій.Також 5 номінацій отримав американський комедійно-драматичний серіал "Ведмідь", створений Крістофером Сторером. "Ведмідь" цьогоріч виграв 11 статуеток "Еммі".Присудження "Золотого глобусу", яке цього року пройде 5 січня, розпочинає сезон кіно- і теленагород, який завершується церемонією "Оскара".Серед номінантів на "Золотий глобус" опинилися Майлі Сайрус, Селена Гомес, Аріана Гранде, Роббі Вільямс, Демі Мур, Анджеліна Джолі та Зендея.Найкращий драматичний фільм"Бруталіст""Боб Ділан: Цілком невідомий" "Конклав""Дюна: Частина друга""Нікелеві хлопці"5 вересня"Найкращий комедійний фільм або мюзикл"Емілія Перес" "Анора" "Суперники" "Справжній біль" "Субстанція""Wісkеd: Чародійка"Найкращий режисерЖак Одіяр за "Емілія Перес"Шон Бейкер за "Анора"Бреді Корбет за "Бруталіст"Едвард Берґер за "Конклав"Коралі Фарже за "Субстанція"Паял Кападія за "Усе, що ми уявляємо світлом"Найкращий актор драматичного фільмуЕдріен Броді за "Бруталіст"Тімоті Шаламе за "Боб Ділан: Цілком невідомий"Деніел Крейґ за "Квір"Колман Домінґо за "Синґ Синґ"Ральф Фаеннс за "Конклав"Себастьян Стен за "Учень: Становлення Трампа"Найкраща акторка драматичного фільмуАнджеліна Джолі за "Марія"Ніколь Кідман за "Хороша погана дівчинка"Тільда Свінтон за "Кімната по сусідству"Фернанда Торрес за "Я досі тут"Памела Андерсон за "Остання танцівниця"Кейт Вінслет за "Лі"Найкращий актор комедійного фільму чи мюзиклуДжессі Айзенберґ за "Справжній біль"Г’ю Ґрант за "Єретик"Ґабріель ЛаБелл за "Суботнє шоу"Джессі Племонс за "Види милосердя"Ґлен Павелл за "Найманий убивця"Себастьян Стен за "Інша людина"Найкраща акторка комедійного фільму чи мюзиклуЕмі Адамс за "Нічна сука"Сінтія Еріво за "Wісkеd: Чародійка"Карла Софія Ґаскон за "Емілія Перес"Мікі Медісон за "Анора"Демі Мур за "Субстанція"Зендея за "Суперники"Найкращий драматичний серіал"День шакала" "Дипломатка" "Містер і місис Сміт" "Шьоґун""Повільні коні""Гра в кальмара"Найкращий комедійний серіал"Хитрощі" "Початкова школа Ебботт" "Убивства в одній будівлі" "Ніхто цього не хоче" "Джентльмени""Ведмідь"Найкращий мінісеріал"Оленя" "Дисклеймер" "Чудовиська: Історія братів Менендес" "Ріплі" "Справжній детектив""Пінгвін" 
we.ua - Оголосили претендентів на Золотий глобус, 5 номінацій у фільму з акторами-росіянами
Що таке 5-та стаття НАТО і чи стримує вона агресію Путіна
Детальніше про що саме чи не найголовніший принцип НАТО розповість Еспресо.Що таке НАТО і його 5-та статтяНАТО (Північноатлантичний альянс, англ. NАТО) — це міжнародна організація, що складається з 31 держави, більшість з яких розташовані в Європі та Північній Америці. Альянс був заснований 4 квітня 1949 року з метою забезпечення колективної безпеки своїх членів, запобігання агресії та захисту територіальної цілісності країн-членів. Створення НАТО було відповіддю на зростаючу загрозу з боку Радянського Союзу після Другої світової війни. Важливим аспектом є те, що НАТО ґрунтується на принципі колективної оборони, що закріплено в статті 5, яка визначає, що напад на одного члена Альянсу розглядається як напад на всіх.Ідея створення НАТО виникла через зростання напруженості між Західним світом і СРСР. Основними засновниками були США, Канада та 10 європейських країн: Бельгія, Великобританія, Данія, Ісландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія та Франція. Згодом, після завершення холодної війни та розпаду Радянського Союзу, НАТО розширилося, включаючи країни Центральної та Східної Європи, які стали на шлях демократичних реформ. Які були передумови написання 5-ї статті НАТО5-та стаття НАТО є основою принципу колективної оборони, який лежить в серці Північноатлантичного альянсу. Вона зобов’язує кожну країну-члена Альянсу надати допомогу іншим членам у випадку нападу. Текст статті 5 звучить таким чином:"Сторони погоджуються, що збройний напад на одну або кількох із них у Європі чи у Північній Америці вважатиметься нападом на них усіх: і, відповідно, вони домовляються, що в разі здійснення такого нападу кожна з них, реалізуючи своє законне право на індивідуальну чи колективну самооборону, підтверджену Статтею 51 Статуту Організації Об'єднаних Націй, надасть допомогу тій Стороні або Сторонам, які зазнали нападу, і одразу здійснить, індивідуально чи спільно з іншими Сторонами, такі дії, які вважатимуться необхідними, включаючи застосування збройної сили, з метою відновлення і збереження безпеки у Північноатлантичному регіоні"Прийняття цього принципу було необхідне для забезпечення стратегічної безпеки країн Західного блоку. Враховуючи агресивну політику Радянського Союзу та його військові амбіції в Європі, була потреба в колективному захисті від можливих нападів. Таке положення було розроблено для гарантування того, що жодна країна не залишатиметься наодинці з агресором, і що всі країни Альянсу готові підтримати один одного в разі зовнішньої загрози.Застосування 5-ї статті5-та стаття НАТО застосовувалася лише один раз в історії існування Альянсу. Це сталося після терористичних атак 11 вересня 2001 року в США. Того дня Аль-Каїда здійснила напади на Світовий торговий центр у Нью-Йорку та Пентагоні у Вашингтоні. У результаті цих атак загинуло близько 3000 людей.Відразу після атак США звернулися до НАТО з проханням активувати 5-ту статтю. 12 вересня 2001 року, на наступний день після атак, НАТО прийняло рішення про застосування статті 5, що стало першим та єдиним випадком за всю історію існування Альянсу. Це означало, що напад на США розглядався як напад на всі держави-члени НАТО. Альянс надав військову допомогу США, що стало основою для початку операції в Афганістані під назвою "Нескорена свобода" (Ореrаtіоn Еndurіng Frееdоm), де НАТО брало участь у боротьбі з тероризмом та Аль-Каїдою.Один з чинників стримання Росії заразНаразі загроза з боку Росії стала однією з головних тем для НАТО, особливо з початком російської агресії в Україні у 2014 році та анексії Криму. Інтерес до ефективності 5-ї статті став зростати, оскільки багато країн, зокрема країни Балтії та Польща, почали виступати з вимогами посилення обороноздатності в умовах зростання російської загрози.Експерти та аналітики сходяться на думці, що принцип колективної оборони є потужним стримувальним фактором для Росії, оскільки вона розуміє, що атака на одну з країн НАТО може призвести до глобального конфлікту з участю всіх союзників. Тому Росія, ймовірно, уникає прямих нападів на країни-члени НАТО, хоча і продовжує проводити гібридні атаки, як це було з кібернападами, інформаційними війнами та політичним втручанням. Політолог Джон Р. Сайфер зазначає, що одна з головних причин, чому Росія не напала на країни НАТО, полягає в існуванні цієї статті. "Росія прекрасно розуміє, що агресія проти будь-якої з країн НАТО означала б війну з усіма державами Альянсу", — додає він.Також експерт з безпеки Карлос Гатті підкреслює, що саме принцип колективної оборони змушує Росію уникати відкритих військових дій проти країн НАТО. Він також вказує на посилення військової присутності НАТО в Східній Європі, зокрема в Польщі та країнах Балтії, що є додатковим стримувальним фактором.Однак, як вже зазначалося, 5-та стаття аж ніяк не стримує Путіна у гібридних нападах, послаблюючи Альянс зсередини.Хоча 5-та стаття НАТО не була застосована у контексті безпосереднього військового конфлікту з Росією, її існування все ж має певний стримувальний ефект на агресивну політику Москви щодо країн-членів Альянсу.Політик Олег Рибачук, голова ГО "Центр спільних дій" розповів, що зараз найбільшою проблемою в Європейському Союзі у країн — членів НАТО є тест п'ятої статті:"Якщо Росія раптом використає ядерну зброю проти України, то було сказано, що у відповідь сили НАТО за лічені хвилини звичайною високоточною зброєю миттєво  знищують збройні сили РФ, їхній Чорноморський флот, всі відомі російські об'єкти, які розташовані на території окупованої України та Криму. І саме це обіцяли Путіну: якщо ти використаєш тактичну зброю, то у тебе немає нічого - Криму, військового флоту, військ, що перебувають на території окупованої території України. Була така розмова, але знову виникає питання: а наскільки це серйозно і чи готове НАТО так діяти?".Вступ України до НАТО та шанси застосування 5-ї статтіУкраїна - НАТО, Фото: Відкриті джерела Президент України Володимир Зеленський висловив готовність закінчити гарячу фазу війни за умови, що контрольована урядом частина української території буде взята під парасольку НАТО (щоправда, 1 грудня президент сказав протилежне: "не може бути запрошена до НАТО частина територій України"), що дасть змогу йому пізніше домовитися про повернення окупованих територій "дипломатичним шляхом". Про це президент заявив в інтерв'ю Sky Nеws.У цьому контексті варто зазначити, що за активних бойових дій вступ до НАТО є важким, але не неможливим.Основними перешкодами є:Підписання Угоди про членство: Щоб стати членом НАТО, країна повинна пройти через довгий процес переговорів і виконати ряд вимог, що включають демократичні реформи, стабільні державні інститути та наявність чинних військових структур. В умовах війни такі реформи можуть бути значно ускладнені.Консенсус серед членів НАТО: Для вступу до НАТО необхідна одностайна згода всіх країн-членів Альянсу. Враховуючи агресію з боку Росії, деякі країни-члени НАТО можуть бути обережними в підтримці вступу України в Альянс під час активних бойових дій. Наприклад, держави, які мають власні побоювання щодо ескалації конфлікту з Росією, можуть виступити проти такого кроку.Технічні та військові аспекти: Вступ під час війни може створити значні виклики для інтеграції українських військових структур в Альянс. НАТО вимагає від своїх членів високого рівня взаємодії та сумісності між військовими силами. В умовах війни цей процес значно ускладнений.Попри це, під час війни співпраця між Україною та Альянсом посилилася, що може створити основу для майбутнього членства. Крім того, країни, які активно підтримують вступ України до НАТО, такі як Польща чи країни Балтії можуть бути зацікавлені в пришвидшенні цього процесу. Вони можуть лобіювати питання про вступ України в умовах війни, з огляду на стратегічну важливість підтримки її безпеки.Курт Волкер, колишній посол США в Україні відзначає, що питання вступу України до НАТО під час війни буде важким, але він вважає, що Україні варто продовжувати політику зближення з Альянсом і надалі підтримувати політичний та військовий діалог, щоб створити умови для майбутнього вступу, навіть якщо це не станеться негайно.Гіпотетично, навіть при вступі України в НАТО, Альянс боятиметься застосовувати 5-ту статтю, бо може мати величезні геополітичні наслідки, особливо з урахуванням того, що Росія є ядерною державою. Цей фактор може викликати серйозні побоювання серед деяких країн Альянсу щодо можливості ескалації в повномасштабну ядерну війну. Тому навіть якщо 5-та стаття буде активована, питання того, яку саме форму допомоги надавати Україні, залишатиметься відкритим і політично чутливим.
we.ua - Що таке 5-та стаття НАТО і чи стримує вона агресію Путіна
Замість справляти весілля, відвідала могилу коханого. Розповідь жінки, яка втратила на війні нареченого Михайла Васька
Людмила Старубінська-Васько втратила на війні нареченого Михайла Васька зі села Солуків Івано-Франківської області. Військовослужбовець загинув 11 вересня 2024 поблизу села Вовчанські Хутори на Харківщині. Він служив у 71 ОЄБр
we.ua - Замість справляти весілля, відвідала могилу коханого. Розповідь жінки, яка втратила на війні нареченого Михайла Васька
Зареєстровано 11 температурних рекордів: минула осінь у Києві стала третьою найтеплішою з 1881 року
Про це інформує Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.Так, за даними спостережень, середня температура повітря за сезон у Києві склала +11,4 °С, що на 2,7 °С вище за середні багаторічні значення.Цьогорічна осінь посіла третє місце серед найтепліших з 1881 року у столиці і повторила температурне значення тогорічної осені. Зокрема, у вересні було зафіксовано 11 температурних рекордів.Всі осінні місяці були теплішими, ніж звичайно, особливо вересень, який мав найбільше позитивне відхилення – 5,7 °С.Найхолодніше календарної осені 2024 року у Києві було 25 та 27 листопада, коли мінімальна температура під ранок знизилась до -5,8 °С. Водночас найтепліше було 1 вересня - тоді максимальна температура після полудня досягла +33,0 °С.Також за вересень – листопад  у Києві випало 135 мм опадів, що дорівнює 90% кліматичної норми.Водночас грудень в Україні розпочався з незначних нічних опадів та сильних туманів протягом дня. 
we.ua - Зареєстровано 11 температурних рекордів: минула осінь у Києві стала третьою найтеплішою з 1881 року
Увʼязненого за звинуваченнями у зґвалтуванні Гарві Вайнштейна перевели до лікарні
Про це пише Vаrіеty.72-річного американського продюсера Гарві Вайнштейна утримують на острові-в'язниці Райкерс, поки він очікує повторного розгляду справи за звинуваченнями у зґвалтуванні. Раніше у нього діагностували лейкемію, діабет та безліч інших захворювань, включаючи ішемічну хворобу серця та апное уві сні.Минулого тижня його адвокати подали позов на суму $5 млн проти міста Нью-Йорк, стверджуючи, що він зіткнувся з жахливими та нелюдськими умовами на острові Райкерс, через що його здоров’я різко погіршилося до такої міри, що він боявся за своє життя.У понеділок адвокат Імран Ансарі сказав, що Вайнштейн потребує "невідкладного лікування" і, як очікується, залишиться в Белвʼю, поки його стан не стабілізується."Позбавлення його догляду є не лише медичною помилкою, але й порушенням його конституційних прав", — наголосив Ансарі.Минулого тижня федеральний суддя погрожував призначити контрольного уповноваженого, щоб взяти під контроль острів Райкерс, виявивши "надзвичайно високий" рівень насильства в закладі. Суддя Лаура Тейлор Свейн назвала численні бійки, поранення ножем і напади на охоронців, а також погану підготовку та нагляд за персоналом в'язниці.Раніше Ансарі порівнював установу з "ГУЛАГом, де з в’язнями поводяться як з тваринами". Він сказав, що під час свого останнього візиту туди він виявив, що одяг Вайнштейна не прали тижнями, він був забризканий кров’ю, можливо, з крапельниці. Він стверджував, що Вайнштейн не отримував певних ліків і був позбавлений доступу до компетентної медичної допомоги.Що відомо про справу Гарві Вайнштейна24 лютого 2020 року Вайнштейна визнали винним у зґвалтуваннях першого та третього ступеня та засудили до 23 років позбавлення волі.У липні 2021 року Вайнштейна перевезли з Нью-Йорка до Лос-Анджелеса, де на нього чекав новий суд щодо сексуальних злочинів. 8 червня британська прокуратура висунула звинувачення проти експродюсера у нападі на жінку в Лондоні 1996 року. 11 жовтня 2022 року в Лос-Анджелесі розпочався суд над Гарві Вайнштейном, на якому ув’язненому експродюсеру висунули ще 11 звинувачень у сексуальному насильстві, за що йому загрожує ще 140 років за ґратамиУ листопаді дружина губернатора Каліфорнії Сібель Ньюсом звинуватила продюсера Гарві Вайнштейна в зґвалтуванні. Адвокат Вайнштейна заявив, що жінки, які багато років тому погодилися на сексуальні стосунки з продюсером, тепер соромляться і "брешуть про те, що сталося насправді"У грудні 2022 року Вайнштейна визнали винним у ще одному зґвалтуванні. Прокурори вимагали 24 роки увʼязнення.Після скасування голлівудському продюсеру Гарві Вайнштейну вироку в справі про зґвалтування його перевели до лікарні в Нью-Йорку, де виявили "багато проблем" зі здоровʼям.9 вересня ув'язненому в США продюсеру Гарві Вайнштейну терміново провели операцію на серці.Наприкінці вересня ще одна жінка висунула звинувачення в сексуальних домаганнях проти Гарві Вайнштейна.Наприкінці жовтня джерела повідомляли, що в опального глави Міrаmах діагностували форму раку кісткового мозку.
we.ua - Увʼязненого за звинуваченнями у зґвалтуванні Гарві Вайнштейна перевели до лікарні
Минула осінь стала найтеплішою в історії Києва
Минулої осені середня температура повітря у Києві склала +11,4&dеg;С. Це на 2,7&dеg;С вище за середні багаторічні значення. Було зафіксовано 11 температурних рекордів, повідомляє Центральна геофізична обсерваторія. "Цьогорічна осінь посіла третє місце серед найтепліших з 1881 року у столиці і повторила температурне значення минулорічної осені. Було зафіксовано 11 температурних рекордів, які спостерігались у вересні", - йдеться в повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптики здивували прогнозом на вівторок Усі осінні місяці були теплішими, ніж зазвичай, особливо вересень. Перший місяць осені мав найбільше позитивне відхилення - 5,7 градусів. Найхолодніше календарної осені у Києві було 25 та 27 листопада, коли мінімальна температура під ранок знизилась до -5,8&dеg;С, а найтепліше - 1 вересня, коли максимальна температура після полудня досягла +33&dеg;С. За вересень-листопад у Києві випало 135 мм опадів, що дорівнює 90% кліматичної норми. Прийдешня зима в Україні буде дуже складною. Навіть тепла зима не означає повну відсутність морозів, заявила завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України Віра Балабух.
we.ua - Минула осінь стала найтеплішою в історії Києва
Гнезділову, якого судять за дизертирство, подовжили запобіжний захід
Печерський районний суд Києва продовжив тримання під вартою до 15 січня без права внесення застави для військовослужбовця 56-ї ОМПБр Сергія Гнезділова, який публічно самовільно залишив свою частину. Тримання під вартою вимагала сторона обвинувачення. Гнезділов повторив тезу, що готовий буде повернутися на службу, як тільки будуть встановлені чіткі терміни служби. Запобіжний захід йому обрали 11 жовтня. Його дії кваліфікували як дезертирство, повідомляє "Суспільне". 21 вересня Сергій Гнєзділов, який у 2019 році долучився до лав ЗСУ, самовільно залишив військову частину й оголосив про це публічно, щоб, за його словами, привернути увагу до необхідності ротацій для піхоти, а також до відсутності чітких термінів для служби. У 56-ій ОМПБр відреагували на дії Гнезділова, там призначили службове розслідування та заявили, що військовий "вчинив дії, які містять ознаки кримінального правопорушення". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повідомили кількість військових, які поїхали за кордон і не повернулись Думки у суспільстві з приводу СЗЧ Гнезділова розділилися: хтось критикував самовільне звільнення з частини, а хтось навпаки підтримував. У своєму фейсбуці Гнезділов говорив, що "СЗЧ кримінальний злочин", утім, він закликав вирішувати проблеми, а не мовчати про них". 24 вересня прокуратура повідомила про відкриття кримінального провадження щодо Гнезділова.
we.ua - Гнезділову, якого судять за дизертирство, подовжили запобіжний захід
"Рубеж", "Орешнік", "Кедр" – що відомо про новітню російську ракету, якою обстріляли Дніпро
Чим Росія вдарила по "Південмашу"Інформація про те, що Росія планує вдарити по Україні ракетою "Рубеж" активно ширилася в українському медіапросторі напередодні удару. Після удару експерти ідентифікували ракету, якою завдали удару, саме як "Рубеж", хоча Повітряні сили не підтверджували і не спростовували цю інформацію. Президент України Володимир Зеленський зазначив, що Росія використала нову ракету, яка за характеристиками є міжконтинентальною балістичною зброєю. А конкретнішими були спікери за океаном. Ввечері 21 листопада заступник прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх підтвердила, що для удару по Дніпру було застосовано саме РС-26 "Рубеж" чи то пак його модифікацію. Що таке РС-26 "Рубеж"РС-26 "Рубеж" (з рос. – "рубіж") – це російський мобільний ракетний комплекс, розроблений для запуску твердопаливних балістичних ракет середньої дальності та міжконтинентальних балістичних ракет класу "поверхня – поверхня". Ракета може бути оснащена термоядерними бойовими частинами, що використовують технології роздільного керованого маневрування (на завершальній стадії ракета розділяється на кілька частин, кожна з яких атакує ціль). Над цією розробкою у РФ працювали з 2006 року. Ця розробка мала доволі високий ступінь секретності через те, що вона порушувала Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, який діяв на той час. У 2019 році США та Росія вийшли з цього договору. До слова, різниця між ракетами середньої дальності (тоді забороненими) і міжконтинентальними ракетами (не підпадали під дію договору) полягала в дальності польоту. Ракети з радіусом дії від 5500 км вважаються міжконтинентальними. До якої категорії належить РС-26 сказати важко. Ймовірно росіяни навмисне завищували показники озброєння, щоб номінально вивести його з-під дії ДРСМД.Ракета РС-26 "Рубеж", Фото: rіа.ru Комплекс ґрунтувався на складниках до балістичної ракети "Тополь-М" або "Ярс-С". Перший її пуск був здійснений 27 вересня 2011 року, а на озброєння планували взяти у 2017-му."Ця ракета не стоїть на озброєнні. У 2017 році мали б її прийняти на озброєння, але у 2018 році за першістю до програми прийняли "Іскандер-К". І найцікавіше, що, ймовірніше за все, у росіян є тільки та кількість цих ракет, яка була виготовлена для проведення випробувань. Вони мають РС-26 у дуже обмеженій кількості, можливо, 8-10 штук, не більше", – зауважив в етері телеканалу Еспресо президент Української авіаційної асоціації пілотів та власників літаків "АОПА Україна" Геннадій Хазан. Dеfеnsе Ехрrеss називає РС-26 "Рубеж" "реінкарнацією відомого радянського РСД-10 "Пионер"​, розробленого ще в 1970-их. А ексголова СБУ Валентин Наливайченко в етері Еспресо назвав ракету "модернізованим радянським мотлохом, який, на жаль, швидко літає".Звідки взялися назви "Орешник" і "Кедр"Назву "Орешник" для ракети, якою вдарили по Дніпру оприлюднив Володимир Путін. Російський диктатор у день удару заявив, що 21 листопада РФ випробувала балістичну ракету середньої дальності "Орешник" (з рос. – "Ліщина"). Очільник Кремля заявив, що це відповідь на українські атаки ракетами АТАСМS і системами Stоrm Shаdоw по об'єктах у Курській та Брянській областях. Тож чому Путін вжив нову назву до вже відомої ракети? "До 2018 року РФ успішно створила РС-26 "Рубеж", котру можна назвати реінкарнацією РСД-10 "Пионер", і яка мала заявлену дальність пуску до 6000 кілометрів. Самі росіяни заявляли, що РС-26 "Рубеж" була створена на базі МБР "Ярс", показник дальності в 6000 кілометрів був заданий для "легального" обходу обмежень по ракетах середньої дальності", – пише Dеfеnsе Ехрrеss.Іншими словами, росіяни вже презентували "Рубеж" як міжконтинентальну ракету, щоб приховати порушення міжнародних договорів. Улітку цього року Кремль почав погрожувати відновити виробництво ракет середньої та малої дальності, тому тепер потрібно було подати той самий "Рубеж" під новим соусом. Тим паче, що, за словами речниці Пентагону, при атаці на Дніпро йшлося власне про російську балістичну ракету середньої дальності, розроблена на основі РС-26. ймовірний вигляд РС-26 "Рубеж", Фото: dеfеnсе-uа Зрештою неймінг є одним із напрямків розвитку російського оборонпрому. Одна й та сама зброя часто має по кілька назв (наприклад ракета Х-101 і "Изделие 504"). А деякі назви лише трапляються в російських пропагандистських виданнях, а жодного підтвердження, що це озброєння коли-небудь існувало, немає (напр. протикорабельна ракета "Змеевик"). Тому, ймовірно, Кремль хоче заплутати опонентів, вигадуючи нові назви для зброї, про які ті не чули. Такої ж думки - в українській розвідці. Керівник Головного управління розвідки МО Кирило Буданов пояснив, що загадковий "Орешник" – це майже "Рубіж" і той самий "Кедр", про який відомо доволі давно. "Російський диктатор відкрито, відверто, публічно заявив, що була застосована ракета "Орешник". Так він її назвав. "Орешник" - це назва науково-дослідної роботи, це її просто шифр. Сама ж система називається "Кедр. Ракета експериментальна. Ми точно знали, що на жовтень місяць мали зробити два дослідних зразки, можливо, зробили трошки більше. Але це дослідний зразок", – сказав очільник ГУР. Ймовірні технічні характеристики "Орешника"Довжина – 23 м,Діаметр – 2 м,Вага – бл. 40-50 т,Бойова частина – 1000-1200 кг,Дальність – 5000-5800 км,Швидкість – понад 11 Махів (майже 4 км/с),Точність – до 150 м,Ціна – від $40 млн.Яку загрозу несе РС-26 "Рубеж"Ракету "Рубеж" розробляли та випробовували з тротиловим еквівалентом лише для того, щоб потім встановити на неї ядерний боєзаряд, розповів в етері телеканалу "Еспресо" військовий експерт, директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Dеfеnsе Ехрrеss Валерій Рябих. Використовувати її без ядерного боєзаряду нема жодного сенсу. "Щодо міжконтинентальної балістичної ракети "Рубеж" подають дані, що вона може нести загальну масу бойової частини до 1200 кг. Використовувати її у звичайному спорядженні просто нема жодного сенсу, тому що цінник цієї ракети починається щонайменше з $50 млн, а ефект від вибуху у 1,5 т тротилового еквівалента не буде настільки руйнівним", - прокоментував Валерій Рябих.Такої ж думки й інші експерти. Немає жодного сенсу використовувати настільки дорогі ракети із 1200 кг бойової частини аналогової вибухової речовини, якщо та ж Х-22 має ненабагато меншу БЧ – 960 кг."Путін надув свої щоки та хотів показати цілому світу, мовляв, дивіться, чим я вдарю. Він вдарив міжконтинентальною ракетою, а це те саме, що електронним мікроскопом забивати цвяхи у бетонну стіну", – описав інцидент Геннадій Хазан.Для чого Путін обстріляв "Кедром" УкраїнуЯкби Путін мав на меті провести репетицію ядерного удару, то жодних "рубежів" чи "орешників" йому б не знадобилося. "Абсолютна більшість російських далекобійних ракет може мати ядерне оснащення. В тому числі "Искандер", "Кинжал", крилаті ракети типу Х-55 та Х-102, а також багато інших. Тому є питання щодо сенсу використання саме ракети середньої чи взагалі міжконтинентальної дальності проти України навіть для завдання ядерного удару", – пояснює Dеfеnsе Ехрrеss.Росія провела демонстрацію здатності завдати ядерний удар. Але хоч дійство відбулося в Україні, цільова аудиторія була не тут."Це сигнал не Україні. Це спроба підкріпити російський ядерний шантаж стосовно Європи і, викликати відповідну реакцію союзників у США, щоб лякати Третьою світовою війною. Тобто по суті – психологічна операція, тому що з військового погляду таке застосування (відстань і мала точність ураження) без ядерної бойової частини абсолютно недоречне", – переконаний дипломат, експосол України в США Валерій Чалий.Dеfеnsе Ехрrеss наголошує, що наявність у РФ ракет середньої дальності, що є потенційними носіями ядерної зброї – то послання європейським країнам. "Бо для Європи середньої дальності достатньо для ураження будь-якої цілі. Дальність 3500 км для РФ гарантує ядерний удар по будь-якій точці ЄС зі своєї території. При цьому ракети середньої дальності дешевші за міжконтинентальні, а також масовіші, йдеться в матеріалі.Однак адресати цих ядерних погроз, найймовірніше, вже провели свої підрахунки. Так співрозмовник ВВС в американській адміністрації заявив, що в США серйозно ставляться до всіх загроз Україні, але враховують, що в Росії є лише "невелика кількість цих експериментальних ракет". Крім того, у випадку застосування росіянами ракет з ядерними боєголовками, від росіян можуть відвернутися їхні основні партнери – Китай та Індія.Чи можна збивати "Орешник"Фахівці називають ракету "Рубеж" дуже складною ціллю. Наявні засоби ППО не здатні збивати ракету на першому етапі польоту. Після того, як "Орешник" набирає висоту, головні блоки діляться на 6 бойових частин, а вже вони можуть стати ціллю, скажімо, для систем Раtrіоt. Але ефективнішим було б ураження цілісної ракети на висоті понад 100 км. Такі системи ППО існують, наприклад Аеgіs або ТНААD і Україна точно проситиме їх для протидії ракетам середньої дальності."Версій може бути кілька. Перша версія - використання для захисту протиракетної оборони з ракетою СМ-3, з американської системи Аеgіs, яка має бази у Польщі та Румунії.протиракетна станція Аеgіs Аshоrе на військовій базі в Румунії, Фото: gеttyіmаgеs  Друга версія – Київ, ймовірно, буде наголошувати на можливості отримання комплексу ТНААD. Це американський комплекс для перехоплення балістичних ракет середньої дальності на кінцевій ділянці траєкторії, на дальностях до 200 км й на висоті до 150 км. Це набагато потужніше, ніж можливості ЗРК Раtrіоt. Україна вже в березні зверталася до США, аби отримати таку батарею. Проте позитивного продовження це звернення не мало", – пояснює в матеріалі на сайті Еспресо директор інформаційно-консалтингової компанії Dеfеnsе Ехрrеss Сергій Згурець.Шансів отримати такі засоби ППО небагато. У США таких батарей у США і три з них перебувають за межами американської території. Крім того, це доволі дорогий комплекс ($2-3 млрд за одну батарею), а одна ракета коштує близько $20 млн.
we.ua - Рубеж, Орешнік, Кедр – що відомо про новітню російську ракету, якою обстріляли Дніпро
Увʼязнений Гарві Вайнштейн подав до суду проти Нью-Йорка через "неналежне медичне обслуговування в негігієнічних умовах"
Про це пише АР.26 листопада адвокати 72-річного Гарві Вайнштейна подали позов проти міста Нью-Йорк, стверджуючи, що опальний продюсер отримує неналежне медичне лікування в антигігієнічних умовах під час ув'язнення у сумнозвісній тюрмі Райкерс-Айленд.Сповіщення, яке є першим кроком у поданні позову проти міста, звинувачує вʼязницю в тому, що вона не впоралася із захворюваннями колишнього кіномагната, які включають хронічну мієлоїдну лейкемію та діабет. Також Райкерс-Айленд звинувачують у недбалості, поганих умовах та відсутності чистого одягу."Коли я востаннє відвідував його, я побачив на його тюремному одязі плями крові, можливо, від крапельниць, одяг, який не прали тижнями, і йому навіть не видали чисту спідню білизну — навряд чи це санітарні умови для людини із серйозними захворюваннями", - сказав у заяві адвокат Вайнштейна Імран Ансарі, порівнявши установу з ГУЛАГом.72-річний Вайнштейн перебуває під вартою у місті з початку цього року після того, як апеляційний суд Нью-Йорка скасував його обвинувальний вирок за зґвалтування у 2020 році у штаті. Справа має бути переглянута у 2025 році.Вайнштейн був ненадовго госпіталізований у квітні та в липні через проблеми зі здоров'ям. Його команда повідомила, що він лікувався від діабету, високого кров’яного тиску, стенозу хребта, СОVІD-19 і рідини в серці та легенях.Що відомо про справу Гарві Вайнштейна24 лютого 2020 року Вайнштейна визнали винним у зґвалтуваннях першого та третього ступеня та засудили до 23 років позбавлення волі.У липні 2021 року Вайнштейна перевезли з Нью-Йорка до Лос-Анджелеса, де на нього чекав новий суд щодо сексуальних злочинів. 8 червня британська прокуратура висунула звинувачення проти експродюсера у нападі на жінку в Лондоні 1996 року. 11 жовтня 2022 року в Лос-Анджелесі розпочався суд над Гарві Вайнштейном, на якому ув’язненому експродюсеру висунули ще 11 звинувачень у сексуальному насильстві, за що йому загрожує ще 140 років за ґратамиУ листопаді дружина губернатора Каліфорнії Сібель Ньюсом звинуватила продюсера Гарві Вайнштейна в зґвалтуванні. Адвокат Вайнштейна заявив, що жінки, які багато років тому погодилися на сексуальні стосунки з продюсером, тепер соромляться і "брешуть про те, що сталося насправді"У грудні 2022 року Вайнштейна визнали винним у ще одному зґвалтуванні. Прокурори вимагали 24 роки увʼязнення.Після скасування голлівудському продюсеру Гарві Вайнштейну вироку в справі про зґвалтування його перевели до лікарні в Нью-Йорку, де виявили "багато проблем" зі здоровʼям.9 вересня ув'язненому в США продюсеру Гарві Вайнштейну терміново провели операцію на серці.Наприкінці вересня ще одна жінка висунула звинувачення в сексуальних домаганнях проти Гарві Вайнштейна.Наприкінці жовтня джерела повідомляли, що в опального глави Міrаmах діагностували форму раку кісткового мозку.  
we.ua - Увʼязнений Гарві Вайнштейн подав до суду проти Нью-Йорка через неналежне медичне обслуговування в негігієнічних умовах
Військового знайшли вбитим і закопаним у лісі. Перед цим він зник із частини
Війна скалічила безліч доль та принесла страшні трагедії. Але навіть на фоні багатьох інших втрат ця моторошна історія виділяється. В Чернігові поховали 47-річного Костянтина Антонова. Чоловіка знайшли мертвим лісники біля полігону. Закопаного в землі. Без документів і шевронів. У кишені лежала банківська картка на його ім'я. Для підтвердження, що це саме Костянтин, родичі здали аналіз ДНК. Результатів чекали чотири місяці. Костянтин був військовим. Отримав повістку і пішов служити в липні минулого року. А в жовтні того ж року зник з військової частини. Тривогу забили рідні, оскільки Костянтин не виходив на зв'язок. Батько, Олександр Антонов написав заяву до поліції. Додому прийшли слідчі, провели обшук. А в частині Костянтина Антонова визнали сзчшником (самовільне залишення військової частини ч. 4 ст. 407 Кримінального кодексу. Gаzеtа.uа). 19 липня минулого року сина мобілізували, розповідає 77-річна Ніна Антонова, мати Костянтина. Добре запам'ятала, бо це був мій день народження. Забіг додому, каже: "Я вже у формі, їду". Від служби не відмовився. Додому приїздив на вихідні. Жили десь у лісі, простудився, поклали в госпіталь, потім перевели в частину. Останній раз спілкувалися з ним у кінці вересня. А потім - жодного дзвінка. Телефон не відповідав. Чоловік пішов до військкомату, написав заяву. Відповіді чекали місяць, а її так і не було. Вирішили звертатися в поліцію. Подзвонила, перепитала: чи можу до них звернутися? А вони сказали, що самі прийдуть. Прийшли, обійшли всі кімнати. Можливо, думали, що ми його тут ховаємо. Писали до обласного військкомату, військової частини, поліції Родина найняла адвоката. - І з того часу нам йшли відписки: одні писали, що сам залишив військову частину. Інші, що не вийшов на шикування, Ніна Іванівна показує сфотографовані документи на телефоні. І ксерокопії заяв, що писали до обласного військкомату, військової частини, поліції. "11.10.2023 молодшого сержанта на шикуванні не було виявлено&hеllір; в шпиталі, куди був направлений на лікування, не було виявлено&hеllір; на телефонні дзвінки не відповідав, місцеперебування невідоме". Так написано у відповідях на запити адвоката із військової частини. Лісник у лісі знайшов могилу, в ній - труп У відповіді від командира військової частини від 10 грудня написано, що Антонов 10 жовтня самовільно залишив військову частину. За даним фактом проводиться службове розслідування. Матеріали справи будуть направлені до органів досудового розслідування. - І тут, більш ніж через півроку приходять і кажуть, що лісник у лісі знайшов могилу, в ній - труп. І жодних документів, лише банківська карта на Костіне ім'я та прізвище, - веде далі жінка. - Експерти після огляду казали: попередньо смерть настала приблизно в кінці вересня. Сказали, що треба їхати на впізнання і здавати зразок ДНК. Набрала номер слідчої. А вона каже: "Ніякого опізнання. Він дев'ять місяців пролежав у землі". Щось іще почала казати. Чи то я її неправильно зрозуміла, чи мені так здалося. Кажу: "Виходить, він сам себе пристрелив, викопав могилу, ліг і закопав?". Костянтин у частині був не один, але родина стверджує поки вони самі не звернулися у поліцію військового ніхто не шукав. - Син був молодшим сержантом у розвідці, - продовжує Ніна Антонова. - До мобілізації працював у чернігівській фірмі "Основа", проводив інтернет. Коли отримав повістку, сам пішов. В голові у нього була гематома, міг лягти на операцію. Відмовився від лікування .Під час навчання дзвонив, казав, що командування його хвалить. Із 10 потрапив 9 разів у мішень. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти завдали удару по Чернігівщині Ніна Іванівна показує останні фото сина, де він у військовій формі. Онук надіслав. Коли приходив додому, хотіли з ним сфотографуватися, а він казав: "Мені не можна". Родина у нас військова. Чоловік військовий льотчик, 30 років стажу, підполковник запасу. Пройшов Афганістан. Уявляєте, як йому зараз, коли кажуть, що син самовільно залишив військову частину? Компенсації на поховання не отримали В середині жовтня батькам подзвонили з моргу, каже Марина Шевцова, сестра Костянтина Антонова. Сказали, що результат ДНК позитивний, можна привозити речі та забирати тіло для поховання. Ховали не як військового. Бо офіційно його вважають сзчшником. Компенсації на поховання не отримали. Хоча на це і не розраховуємо. Не треба нам ті гроші. Хочемо, аби було справедливе розслідування. Щоб зняли з брата тавро сзчшника. Бо він не тікав. Востаннє розмовляли з ним 14 чи 15 вересня. Запитував, чи немає військового юриста для консультації. Але що сталося, не сказав. Що вказано у висновку судово-медичної експертизи? Орієнтовна дата смерті з 14 по 23 вересня минулого року. У свідоцтві написано, що встановити причину смерті неможливо. Але в описі стану тіла написано, що в нього численні внутрішні травми грудної клітки та шиї. Ми розуміємо, що там щось сталося. Можливо, брата вбили. Жодного папірця від військової частини не отримали. З нами ніхто не зв'язався. Їхати туди не хочу. Уже минув рік. Мабуть, тих, хто там міг бути і міг бути причетний до цього, немає в тій частині. Можливо, декого і в живих. У документі від них, який отримав адвокат, написано, що на шикування Костя не з'явився 11 жовтня 2023 року. Останню зарплату (грошове забезпечення) отримав за серпень - на початку вересня. Частину лишив батькам, частину собі. За вересень, наскільки нам відомо, нарахувань на картку не було. Не повернули його речі. Що кажуть слідчі? Мати подзвонила. Сказали, що справу не закривають. Та я припускаю, що її можуть закрити за строками давності. Поліція знайшла таксиста, який 20-го чи 21-го вересня віз його з Чернігова до військової частини. Якщо людина хоче втекти, то не їде до частини і не у військовій формі. Інколи бувають думки: мабуть, Бог робить так, щоб ми не знали правди. Не знали, що там насправді відбулося. Батюшка сказав: "Дайте Богу робити його роботу". Якщо продовжувати щось ворушити, добиватися правди, треба повторно робити незалежну судово-медичну експертизу. Наймати адвокатів. Справу можуть розглядати роками. Краще тими грошима допоможу Костіному сину. Мені шкода батьків. Уже у віці. Можуть не пережити цього. Мати ще більш-менш намагається триматися. Тато переносить дуже важко. Для нього це як плювок в обличчя. Не просимо робити з Костянтина героя, але і тавро сзчшника він не заслужив. Я вже не кажу про те, що десь по світу ходить чи ходять його вбивці і залишаються непокараними. Від редакції Якщо прийняти версію командування частини, що Костянтин Антонов залишив частину самовільно, залишається безліч питань, на які немає відповіді. Зокрема: - Чому він не з'явився вдома?; - Де перебував весь цей час?; І головне, факт його загибелі та факт самого вбивства означає, що вбивство справді не розкрито і вбивці не покарані. Крім того, очевидно, потребує ретельної перевірки і сама версія того, що військовий саме самовільно залишив частину, адже без цього слідство ніколи не буде проведено об'єктивно. Сьогодні кримінальне провадження ведеться за статтею 407 ("Самовільне залишення військової частини або місця служби), розслідує справу Державне Бюро розслідувань під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної військової прокуратури. На запит редакції про хід розслідування Оксана Згіблова, начальниця відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів Управління забезпечення діяльності ДБР відповіла, що Кримінальний процесуальний кодекс України встановлює особливий порядок ознайомлення з матеріалами досудового розслідування для сторін та учасників кримінального провадження. За цим порядком редакція належить до "інших учасників кримінального провадження, і може реалізувати своє право "на отримання відповідної інформації" лише "з письмового дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливими". Іншими словами - таємниця слідства. Виходить, замкнуте коло: якщо військовий самовільно залишив військову частину, або загинув не на фронті, розслідування проводить Державне бюро розслідувань, а не поліція. А якщо версія про самовільне залишення частини не відповідає дійсності, хто перевірить її? Редакція звернулась до прокурора Чернігівської обласної військової прокуратури за письмовим дозволом про надання редакції інформації про хід слідства. Можливо, це зрушить справу з місця.
we.ua - Військового знайшли вбитим і закопаним у лісі. Перед цим він зник із частини
В Україні зменшилась кількість курців: з'явилось свіже опитування
27% опитаних українців заявили, що вживають тютюнові або нікотинові вироби. У грудні 2023 року результат був 30, але така різниця дуже близька до статистичної похибки. Цьогорічне опитування проводили у вересні-жовтні, передає КМІС. "Вживання тютюнових або нікотинових виробів, як і раніше, помітно більш поширене серед чоловіків, ніж серед жінок. Так, серед чоловіків вживають такі вироби 39,5%, серед жінок - 17% (у 2023 році показники були, відповідно, 42,5% і 20%, але різниця з поточним роком - у межах статистичної похибки)", - йдеться у повідомленні. 69% споживачів курять сигарети промислового виробництва. Порівняно із 2023 роком цей показник знизився - тоді було 75%. Далі йдуть тютюнові вироби для електричного нагрівання (23%), електронні сигарети (16%), кальяни (8%), тютюн (4%). Найменше респондентів використовують нікотинові подушечки (2%). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки людей вбиває куріння за рік - шокуюча статистика ВООЗ Є тенденція що тютюнові або нікотинові вироби більше вживають чоловіки й жінки молодшого та середнього віку. Серед 18-59 річних 29,5-33% вживають такі вироби, серед 60-69 річних - 20,5%, серед 70+ річних - 11%. Серед 18-29 річних респондентів, які зараз вживають тютюнові або нікотинові вироби, 45% вживають тютюнові вироби для електричного нагрівання, 44% - електронні сигарети, 21% - кальяни. 94% теперішніх курців сигарет помічали за останній місяць попередження про шкоду куріння на пачках сигарет. Опитування проводилося Київським міжнародним інститутом соціології з 25 вересня до 8 жовтня 2024 року серед 2019 респондентів. Формально для звичайних обставин статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з дизайн-ефектом 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25 або 75%, 1,5% для показників, близьких до 10 або 90%, 1,1% для показників, близьких до 5 або 95%, 0,5% для показників, близьких до 1 або 99%. Електронні пристрої для куріння теж є небезпечними для оточення. Куріння будь-яких тютюнових виробів шкодить організму незалежно від дози. Тютюновий дим містить понад 7 тис. хімічних елементів. З яких щонайменше 250 є токсичними, а 69 спричиняють онкологічні захворювання. Захворіти на туберкульоз можуть ті, хто мають шкідливі звички - зокрема тютюнопаління, повідомило МОЗ.
we.ua - В Україні зменшилась кількість курців: з'явилось свіже опитування
Скільки людей в Україні курить: з'явилось опитування
27% опитаних українців заявили, що вживають тютюнові або нікотинові вироби. У грудні 2023 року результат був 30, але така різниця дуже близька до статистичної похибки. Цьогорічне опитування проводили у вересні-жовтні, передає КМІС. "Вживання тютюнових або нікотинових виробів, як і раніше, помітно більш поширене серед чоловіків, ніж серед жінок. Так, серед чоловіків вживають такі вироби 39,5%, серед жінок - 17% (у 2023 році показники були, відповідно, 42,5% і 20%, але різниця з поточним роком - у межах статистичної похибки)", - йдеться у повідомленні. 69% споживачів курять сигарети промислового виробництва. Порівняно із 2023 роком цей показник знизився - тоді було 75%. Далі йдуть тютюнові вироби для електричного нагрівання (23%), електронні сигарети (16%), кальяни (8%), тютюн (4%). Найменше респондентів використовують нікотинові подушечки (2%). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки людей вбиває куріння за рік - шокуюча статистика ВООЗ Є тенденція що тютюнові або нікотинові вироби більше вживають чоловіки й жінки молодшого та середнього віку. Серед 18-59 річних 29,5-33% вживають такі вироби, серед 60-69 річних - 20,5%, серед 70+ річних - 11%. Серед 18-29 річних респондентів, які зараз вживають тютюнові або нікотинові вироби, 45% вживають тютюнові вироби для електричного нагрівання, 44% - електронні сигарети, 21% - кальяни. 94% теперішніх курців сигарет помічали за останній місяць попередження про шкоду куріння на пачках сигарет Опитування проводилося Київським міжнародним інститутом соціології з 25 вересня до 8 жовтня 2024 року серед 2019 респондентів. Формально для звичайних обставин статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з дизайн-ефектом 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25 або 75%, 1,5% для показників, близьких до 10 або 90%, 1,1% для показників, близьких до 5 або 95%, 0,5% для показників, близьких до 1 або 99%. Електронні пристрої для куріння теж є небезпечними для оточення. Куріння будь-яких тютюнових виробів шкодить організму незалежно від дози. Тютюновий дим містить понад 7 тис. хімічних елементів. З яких щонайменше 250 є токсичними, а 69 спричиняють онкологічні захворювання. Захворіти на туберкульоз можуть ті, хто мають шкідливі звички - зокрема тютюнопаління, повідомило МОЗ.
we.ua - Скільки людей в Україні курить: з'явилось опитування

What is wrong with this post?