Search trend "17 вересня"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
Скільки громадян виїхало з України за рік: опублікували цифри
Станом на 16 грудня 2024 року по всьому світу було зафіксовано 6,814 млн біженців з України. З них 6,254 млн зафіксовано в Європі передає Моніторинг основних подій в економіці України Мінекономіки. За неповний рік кількість біженців зросла на 370 тис. осіб. ООН повідомляє, що найбільше українців в таких країнах: Німеччина - 1,235 млн осіб Польща - 985,1 тис. Чехія - 380,4 тис. Велика Британія - 253,5 тис. Іспанія - 217,0 тис. Італія - 171,5 тис. Франція - 64,6 тис. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що чекає українських біженців у новому році: ключові зміни Агентство ООН у справах біженців між жовтнем 2024 року та груднем 2024 року провело опитування 3 416 осіб, 99% респондентів громадяни України, серед них 78% жінок, середній вік респондентів - 44 роки. Опитування свідчить: серед біженців віком 18-59 років - 36% жінок, 17% чоловіків; найбільша кількість виїхала в І та ІІ кварталах 2022 року (31% та 14% відповідно); до виїзду з України - 52% працевлаштованих, працевлаштовані в країні перебування - 44%; до виїзду з України - 5% безробітних, безробітні в країні перебування - 15%. У Польщі вважають, що найближчим часом можлива нова хвиля біженців з України. Це пов'язано з інтенсивними атаками Росії по критичній інфраструктурі України. Ще влітку представники Міністерства внутрішніх справ Польщі попереджали про можливість нової хвилі біженців. За даними прикордонної служби Польщі, з вересня до середини листопада до країни в'їхало майже 2 млн українців.
we.ua - Скільки громадян виїхало з України за рік: опублікували цифри
іРhоnе 17 Рrо буде представлено з 8 новими функціями
Хоча очікується, що іРhоnе 17 Рrо і іРhоnе 17 Рrо Мах не будуть представлені раніше вересня, вже є багато чуток про пристрої. Нижче ми підсумовуємо основні зміни, які, за чутками, відбулися для моделей іРhоnе 17 Рrо станом на січень 2025 року:
we.ua - іРhоnе 17 Рrо буде представлено з 8 новими функціями
Рейтинг недовіри до Зеленського збільшився у 5,5 разів
За роки війни рівень довіри українців до президента Володимира Зеленського значно знизився. Якщо на початку вторгнення у 2022 році 90% українців довіряли Зеленському, то станом на грудень 2024 року тільки 52% громадян продовжують довіряти президенту. А частка тих, хто не довіряє, збільшилася з 7 до 39%, тобто у 5,5 разів. Про це свідчить опитування КМІС. За даними Київського міжнародного інституту соціології, у грудні 2024 року президенту Володимиру Зеленському довіряли 52% українців, не довіряли 39%. Решта 9% відповіли, що не можуть визначитися із своїм ставленням. Ці цифри динамічно змінювалися у 2024 році. Ще у травні частка тих, хто довіряє, становила 59%, а тих, хто не довіряє, - 36%. У лютому 2024 року Зеленському довіряли 64% українців, 35 не довіряли. У КМІС зазначили, що збільшення частки тих, хто не довіряє, відбувалося за рахунок тих, хто раніше мав невизначеність у своєму ставленні до президента. Тобто між жовтнем і груднем зросла насамперед невизначеність, а не недовіра, зазначили автори. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський назвав кількість солдат, яких втратила РФ під час операції на Курщині "Хоча показники довіри за рік погіршилися, проте баланс довіри-недовіри залишається позитивним - плюс 13%", - зазначили у КМІС. Наприкінці 2023 року президенту довіряли 77% українців, а не довіряли 22%. У травні 2022 року 90% українців довіряли президенту, а 7% - не довіряли. У всіх регіонах України ситуація досить схожа і баланс довіри-недовіри позитивний. Трохи краще ставлення до Зеленського на Заході (баланс довіри-недовіри становить +27%) та в Центрі (+13%). На Півдні та Сході показники довіри також досить високі, але дещо нижчі і баланс довіри-недовіри у цих регіонах близький до нуля. Опитування проводилося 2-17 грудня 2024 року методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія). Вибірка 2000 респондентів (половині респондентів запитання ставили в одному формулюванні, половині - в іншому формулюванні). Опитування проводилося з дорослими (віком 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яку контролював уряд України. Формально за звичайних обставин статистична похибка вибірки близько 1000 респондентів (оскільки на кожний із варіантів запитання про довіру відповідала половина респондентів) не перевищувала 4,1%. За даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 20 вересня по 3 жовтня 2024 року, 59% опитаних українців довіряють президенту Володимиру Зеленському. При цьому 37% опитаних не довіряють президенту, а 3% не визначились.
we.ua - Рейтинг недовіри до Зеленського збільшився у 5,5 разів
Вдруге в історії розпочався імпічмент президента США
7 січня 1999-го в Сенаті США розпочався імпічмент президента Білла Клінтона. Його офіційно звинуватили у брехні під присягою і перешкоджанні правосуддю. Конгрес спробував змістити президента з посади лише раз до цього під час імпічменту президента Ендрю Джонсона 1868-го. У листопаді 1995-го у Клінтона виник роман із стажисткою-волонтером Білого дому 21-річною Монікою Левінські. За 1,5 року у них було близько десятка сексуальних контактів в Білому домі. У квітні 1996-го Левінські перевели в Пентагон. Того ж літа вона вперше зізналася працівниці Пентагону Лінді Тріпп про сексуальні стосунки з президентом. 1997-го, коли стосунки закінчилися, Тріпп почала таємно записувати розмови з Левінські, в яких та розповідала подробиці про роман. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зняли серіал про роман Моніки Левінські та Білла Клінтона У грудні 1997-го Левінські викликали в суд адвокати Паули Джонс, яка подавала в суд на президента за звинуваченням у сексуальних домаганнях. У січні 1998-го, начебто за рекомендацією президента, Левінські подала письмові свідчення, в яких заперечила, що мала секс із президентом. 16 січня агенти ФБР і прокурори США допитали Левінські та запропонували їй недоторканність, якщо буде співпрацювати з обвинуваченням. Кілька днів потому історія вибухнула. Клінтон публічно спростував звинувачення, заявивши: "У мене не було сексу з цією жінкою, пані Левінські". 17 серпня Клінтон дав свідчення в справі Паули Джонс, де збрехав, що не мав сексу з Левінські. Всупереч своїм показанням у справі про сексуальні домагання до Джонс, президент згодом визнав у прокуратурі, що в нього були зв'язки з Левінські. Після цього президент виступив з телезверненням до нації, в якому визнав, що у нього були недоречні стосунки. 9 вересня 1998-го проти президента почався імпічмент за 11 звинуваченнями, які включали брехню під присягою, перешкоджання правосуддю і зловживання владою. 19 грудня Палата представників схвалила дві статті про імпічмент, звинувачуючи президента в брехні під присягою і в перешкоджанні правосуддю. Клінтон другий президент в історії Америки, проти якого оголосили процес імпічменту. Його так і не довели до кінця. Клінтон добув термін на посту президента. В Конгресі не назбиралося достатньо голосів його однопартійців, демократів, для відсторонення з посади. Третім главою Білого дому, проти якого почався імпічмент, став діючий президент Дональд Трамп. Цього разу для відсторонення президента забракло голосів однопартійців нинішнього глави Білого дому, республіканців. Трамп програв президентські вибори 2020-го й 20 січня 2021-го новим главою Білого дому стане демократ Джо Байден.
we.ua - Вдруге в історії розпочався імпічмент президента США
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
У США Аррlе виплатить $95 млн за звинуваченням Sіrі у прослуховуванні
Про це повідомляє Аssосіаtеd Рrеss.Згідно з повідомленням, запропонована мирова угода була подана у федеральний суд Окленда, Каліфорнія, і дасть змогу завершити п’ятирічний судовий процес. Претензії полягають у тому, що Аррlе активувала Sіrі без відома користувачів, а записи відбувалися навіть тоді, коли асистент не був активований за фразою "Привіт, Sіrі". Деякі з цих записаних розмов нібито передавалися рекламодавцям.У виданні зазначили, що звинувачення у стеженні Sіrі суперечать довготривалому зобов'язанню Аррlе захищати конфіденційність своїх клієнтів, про яке неодноразово заявляв генеральний директор Тім Кук. Хоча Аррlе не визнає жодних правопорушень у рамках угоди, її умови ще повинні бути затверджені окружним суддею США Джеффрі Вайтом, який розгляне справу 14 лютого. Якщо угода буде схвалена, користувачі іРhоnе, що мали пристрої з Sіrі з 17 вересня 2014 року до кінця 2024 року, зможуть подати претензії та отримати до 20 доларів за кожен пристрій. Однак очікується, що лише 3-5% правомочних споживачів подадуть заявки.Ця виплата є лише невеликою часткою з 705 млрд доларів прибутку, які Аррlе отримала з вересня 2014 року. В разі програшу в суді компанія могла б зіткнутися з компенсаціями в межах 1,5 млн доларів. Юристи, які представляють позивачів, можуть отримати до 29,6 млн доларів з фонду врегулювання для покриття своїх витрат.У вересні цього року компанія Аррlе представила лінійку іРhоnе 16 та моделі Аррlе Wаtсh та АіrРоds.
we.ua - У США Аррlе виплатить $95 млн за звинуваченням Sіrі у прослуховуванні
ДБР почало розслідування обставин формування 155-ї механізованої бригади "Анна Київська"
Про це повідомила в коментарі "Інтерфакс-Україна" радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян.Вона зазначила, що провадження розслідують за статтями про перевищення повноважень і дезертирство. "ДБР справді вивчає факти, викладені у ЗМІ, в межах кримінального провадження, порушеного за ст. 426-1 (перевищення військовою особою влади або службових повноважень) і ст. 408 (дезертирство) Кримінального кодексу України. Розслідування триває. Говорити про якісь попередні результати поки що рано", - сказала вона. Що стало приводом для перевірки підготовки 155-ї бригади "Анна Київська"Про ситуацію в бригаді раніше інформував головний редактор порталу "Цензор Нет" Юрій Бутусов. Він оприлюднив факти про неналежне формування та забезпечення 155-ї ОМБр.У матеріалі вказано, що "приводом для порушення справи ДБР стали події у Франції, куди скерували на підготовку 155-ту бригаду "Анна Київська". За словами Бутусова, розслідування справи перебуває на контролі президента України Володимира Зеленського, головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського та міністра оборони Рустема Умєрова. "Один з відповідальних за формування бригади керівників помер від серцевого нападу, а комбриг звільнений одразу після вступу бригади у бій. До того, як бригада зробила перший постріл, її самовільно залишило 1700 військовослужбовців", - написав Бутусов. Бригаду почали формувати у березні 2024 року, за цей процес відповідало Оперативне командування "Захід", командувач генерал Шведюк, начальник штабу полковник Селецький, та командувач сухопутних військ – генерал Павлюк. Командиром призначили офіцера Дмитра Рюмшина.  Бутусов заявив, начебто формування бригади з перших днів було "суцільним організаційним хаосом". Він навів графік комплектування 155-ї бригади, чисельність особового складу до моменту виходу на фронт на кожен місяць, а в дужках вказав чисельність СЗЧ у цей місяць, за його даними:Березень 46 (3)Квітень 123 (6)Травень 217 (31)Червень 1978 (185)Липень 3882 (310)Серпень 2748 (217)Вересень 3253 (187)Жовтень 3211 (339)Листопад 5832 (448)Журналіст додав, що в липні й серпні зі 155-ї бригади забрали понад 2550 військовослужбовців на поповнення інших частин, а у жовтні бригада виїхала на навчання у Францію. "Тобто забрали з бригади майже всіх цілком придатних, яких комбриг та комбати тільки-но розставляли на посади, фактично обнулили всі попередні чотири місяці роботи, у березні-червні, тобто цей склад бригади організувався у серпні заново, і тоді… видали наказ готуватись усім, хто залишився до поїздки у Францію у кінці вересня",  - додав Бутусов. За його словами, на навчання у Францію у складі 155-ї бригади потрапили 1924 військовослужбовці, з них досвід військової служби понад рік був лише у 51, досвід до року – в 459 військовослужбовців, а більшість, 1414, були тільки зараховані на службу і служили менш як 2 місяці. Він вказує, що 150 людей скерували на навчання навіть без проходження базової військової підготовки. Загалом під час навчання, за інформацією журналіста, в СЗЧ пішло близько 50 військових бригади.Під час перебування всього командування бригади за кордоном до неї на території України, за словами Бутусова, продовжували зараховувати "тисячі нових людей", а в жовтні та листопаді "відразу після зарахування до складу з бригади втекло понад 700 людей". Інші 4 тис. новобранців  жили на території навчального центру ОК "Захід", їх готували ті інструктори, яких туди скерувало ОК.Рядовий склад бригади, який перебував на навчанні, почав повертатися в Україну 15 листопада, штаб бригади залишився за планом підготовки для завершення штабних занять і прибув назад 30 листопада. Бутусов заявив, що за відсутності штабу бригади та комбатів, командування ОК "Захід" та КСВ почали перекидати "ненавчених і незлагоджених людей" у район Покровська.За даними Бутусова, у втечі 50 військових у Франції комісія КСВ звинуватила командира бригади Рюмшина. Його, а також кількох офіцерів штабу й одного з комбатів відсторонили від посади та призначили нових командирів. Водночас за перший тиждень грудня, ще до вступу в бій, у бригаді сталося ще 198 СЗЧ, а "з першого дня виконання бойових завдань почались значні втрати людей через погані керованість та навченість".Бутусов зауважив, що 95% командирів бригади не воювали, а 100% технічних фахівців бригади треба було готувати з нуля. Також за 9 місяців у 155-й бригаді фактично змінилось 7 штабів."Оскільки штаб бригади був у Франції, якість підготовки більшості особового складу, які перебували у навчальному центру ОК "Захід", була низькою. Погано організований та не керований колектив неможливо якісно навчати. Про це говорять кілька інструкторів 10-ї гірсько-штурмової бригади, яких ОК "Захід" залучив до бойової підготовки. Крім того, якість підготовки по багатьох спеціальностях насамперед оператор БПЛА, виявилась дуже низькою. Фактично усі люди, призначені на посади технічних фахівців, не були готові до негайного виконання обов’язків, і потребували додаткового відбору та стажування у бойових частинах, щоб набути реальної боєздатності. Таку підготовку бригада отримала можливість робити тільки після введення у бій", - вказує Бутусов. Він повідомив, що штаб бригади передбачав озброєння у понад 150 дронів, але, як вказує журналіст, бригада не отримала від держави жодного дрона. Відтак повністю укомплектована піхотою, артилерією та бронетехнікою бригада не мала дронів, що на думку Бутусова, робило її фактично обмежено придатною для ведення бойових дій. Лише через 10 днів після вступу в бій бригада отримала від Міноборони 17 млн грн для закупівлі дронів. Окрім того, за даними журналіста, бригада не мала засобів РЕБ, а бойові машини не були обладнані решітками. "У результаті новенькі танки "Леопард-2А4" та бронемашини VАВ зазнали втрат при перших же спробах застосувати їх на фронті від ворожих дронів. Бронемашини VАВ та танки АМХ-10 після прибуття на кордон навіть не були обстежені, через це виникло багато технічних проблем. Дивізіон новітніх 155 мм САУ "Цезар", уся інша бригадна артилерія та мінометники не встигли пройти повноцінний курс стрільб, та вчаться стріляти вже під час виконання бойових завдань. Усі 120 мм мінометні міни виробництва підприємства Мінстратегпрому, які видали бригаді, виявились бракованими. 4 грудня при проведенні випробувальних стрільб із 10 мін не вибухнула жодна. Міномети не могли надати вогневу підтримку, навчити мінометників не було чим, Міноборони постачання мін до війська не контролює та браковані міни не вилучає", - йдеться у матеріалі. У висновках Бутусов зазначив, що більшість воїнів 155-ї механізованої бригади на фронті намагаються чесно виконувати свої обов’язки, але через недбале ставлення бригада з перших днів має значні втрати. Він закликав "змусити владу заборонити формування нових нічим не забезпечених бригад, припинити шкідливі піар-проєкти влади в армії, і спрямувати усі наші ресурси на поповнення боєздатних та досвідчених бригад та батальйонів". 
we.ua - ДБР почало розслідування обставин формування 155-ї механізованої бригади Анна Київська
Коли й що святкуємо у 2025 році: збережіть церковний календар
В православному календарі є 12 двунадесятих свят, які за своїм змістом поділяються на Господні та Богородичні. Перші прославляють Ісуса Христа, а другі - Діву Марію. Три з них є перехідними - тобто їхня дата щороку змінюється і залежиться від святкування Великодня. Дев'ять інших неперехідні - їхня дата не змінюється. Після переходу на новоюліанський календар 1 вересня 2023 року дата неперехідних свят змінилася. Святкуються на 13 днів раніше. Основними перехідними дванадесятими святами 2025 року будуть: Вербна неділя або Вхід Господній до Єрусалима - 13 квітня; Вознесіння Господнє - 29 травня; День святої Трійці (Зелені свята, П'ятдесятниця) - 8 червня. 2025 року неперехідні дванадесяті свята ми знову будемо святкувати за новоюліанським календарем: Богоявлення або Хрещення Господнє - 6 січня; Стрітення Господнє - 2 лютого; Благовіщення Пресвятої Богородиці - 25 березня; Преображення Господнє - 6 серпня; Успіння Богородиці - 15 серпня; Різдво Богородиці - 8 вересня; Воздвиження Господнього Хреста - 14 вересня; Введення в храм Пресвятої Богородиці - 21 листопада. Різдво Христове - 25 грудня. Коли святкуємо великі свята Не лише дванадесяті свята вважаються серед вірян важливими в церковному календарі. Існують й інші дати, які особливо вшановуються церквою. Основними такими святами 2025 року будуть: Обрізання Господнє - 1 січня; Різдво Іоанна Предтечі - 24 червня; Святих апостолів Петра і Павла - 29 червня; Усікновення глави Івана Предтечі - 29 серпня; Покров Пресвятої Богородиці - 1 жовтня. Коли віряни будуть поститися 2025 року За церковною традицією існують одноденні, багатоденні пости та суцільні тижні (коли навіть у середу та п'ятницю немає посту). Одноденні пости 2025 року будуть: Хрещенський Святвечір (Надвечір'я Богоявлення) - 5 січня; Усікновення глави Івана Предтечі - 29 серпня; Воздвиження Хреста Господнього - 14 вересня. Багатоденні пости 2025 року припадатимуть на: Великий піст - від 3 березня до 19 квітня; Петрів піст - від 16 червня до 11 липня; Успенський піст - від 1 до 14 серпня; Різдвяний піст - від 15 листопада до 24 грудня. Не забуваймо і про суцільні тижні, коли немає посту навіть у середу та п'ятницю: Святки - від 25 грудня до 4 січня; Тиждень Митаря та Фарисея - від 10 до 16 лютого; Масниця (Сирний тиждень) - від 24 лютого до 2 березня; Великодній (Світлий тиждень) - від 20 до 26 квітня; Троїцький тиждень - від 9 до 15 червня. Поминальні дні 2025 року: коли йти на кладовище Вселенська батьківська субота (м'ясопусна) - 22 лютого; Субота другого тижня Великого посту - 15 березня; Субота третього тижня Великого посту - 22 березня; Субота четвертого тижня Великого посту - 29 березня; Радониця - 29 квітня; Поминання померлих воїнів - 9 травня; Троїцька батьківська субота - 7 червня; Димитрівська батьківська субота - 1 листопада. Православний календар на 2025 рік: важливі церковні свята на кожен місяць Січень 1 січня - святого Василія Великого; 5 січня - Хрещенський Святвечір. Пісний день; 6 січня - Святе Богоявлення. Хрещення Господнє; 12 січня - святої мучениці Татіани; 30 січня - трьох святих: Василія Великого, Григорія Богослова, Івана Златоустого. Лютий 2 лютого - Стрітення Господнє. Березень 25 березня - Благовіщення Пречистої Діви Марії; 26 березня - Собор архангела Гавриїла. Квітень 6 квітня - Кирила і Мефодія Солунських; 12 квітня - Лазарева субота; 13 квітня - Вербна неділя (Вхід Господній до Єрусалиму); 17 квітня - Чистий четвер; 18 квітня - Велика (Страсна) п'ятниця; 19 квітня - Велика субота; 20 квітня - Великдень; 23 квітня - святого Юрія Чудотворця. Травень 9 травня - перенесення мощей Миколи Чудотворця; 11 травня - рівноапостольних Кирила і Мефодія; 29 травня - Вознесіння Господнє. Червень 8 червня - Трійця; 9 червня - День Святого Духа; 22 червня - день усіх святих українського народу; 24 червня - Різдво Іоанна Хрестителя; 29 червня - апостолів Петра і Павла; 30 червня - собор 12 апостолів. Липень 11 липня - княгині київської Ольги; 15 липня - князя Володимира Великого, День хрещення Київської Русі; 20 липня - пророка Іллі; 25 липня - Успіння святої Анни. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Третя Пречиста: нова дата свята і що треба знати про цей день Серпень 1 серпня - початок Успенського посту; 6 серпня - Преображення Господнє; 15 серпня - Успіння Пресвятої Богородиці; 29 серпня - Усікновення голови Іоанна Хрестителя. Вересень 8 вересня - Різдво Пресвятої Богородиці; 14 вересня - Воздвиження Чесного і Животворящого хреста Господнього. Жовтень 1 жовтня - Покров Пресвятої Богородиці; 26 жовтня - великомученика Дмитра. Листопад 8 листопада - Собор архистратига Михаїла; 21 листопада - Введення в храм Пресвятої Богородиці; 30 листопада - святого апостола Андрія Первозванного. Грудень 6 грудня - святого Миколая; 9 грудня - Непорочне зачаття Пресвятої Богородиці; 24 грудня - Різдвяний святвечір; 25 грудня - Різдво Христове; 31 грудня - святої Меланії Римської. У листопаді є кілька великих церковних свят, які відзначають українці. За новим церковним календарем ПЦУ другий рік поспіль їхня дата вже інша. Зокрема. 8 листопада святкуємо Собор Архістратига Михаїла, а 21 листопада відзначаємо Введення в храм Пресвятої Богородиці, апостола Андрія Первозванного - 30 листопада. Також у листопаді починається Різдвяний піст і триватиме до Різдва Христового.
we.ua - Коли й що святкуємо  у 2025 році: збережіть церковний календар
Зимові канікули 2024: графік відпочинку школярів по регіонах
Війна, яку розв'язала Росія, суттєво вплинула на освітній процес в Україні. Через небезпечну ситуацію в окремих регіонах багато шкіл змушені переходити на дистанційний формат навчання, щоб гарантувати безпеку учнів і вчителів. Розповімо, коли розпочнуться зимові канікули в школах. В Україні навчальний рік стартував 2 вересня та триватиме до 30 червня 2025 року. Міністерство освіти і науки (МОН) дозволило педагогічним радам шкіл корегувати освітній процес залежно від ситуації з безпекою в умовах війни та можливих відключень світла й опалення. Також МОН рекомендували графік зимових канікул тривалістю два тижні: з 30 грудня 2024 по 10 січня 2025. Школярі матимуть зимові канікули у такі дати: Київ - канікули у школах розпочнуться з 23 грудня 2024 року та триватимуть три тижні - до 13 січня 2025. Заступник голови КМДА Валентин Мондриївський наголосив, що дати можуть змінюватися відповідно до рішень конкретної школи, адже кожен заклад має право самостійно встановлювати точні терміни канікул. Учні молодших класів матимуть додаткові канікули взимку - з 17 по 22 лютого 2025. Дніпро - зимові канікули у школярів триватимуть два тижні - з 25 грудня 2024 року до 7 січня 2025 року. Водночас у департаменті гуманітарної політики міста зазначають, що по окремих школах графік може відрізнятися. Одеса - канікули розпочнуться 30 грудня 2024 року. До навчання школярі повернуться 10 січня 2025 року. Харків - зимові канікули у школах будуть два тижні - з 28 грудня 2024 до понеділка 13 січня 2025. Львів - графік зимових канікул у школах буде різним. В низці навчальних закладів діти відпочиватимуть 23 грудня - 12 січня, а на сайтах інших шкіл вказують дати 23 грудня - 17 січня, або ж 21 грудня - 7 січня. Хмельницький - шкільні канікули розпочнуться або з 23 грудня до 5 січня, або з 30 грудня до 10 січня. Графіки кожна школа встановлює окремо. Івано-Франківськ - канікули триватимуть два тижні. Зимові канікули розпочнуться на Різдво 25 грудня 2024 та триватимуть до 12 січня 2025 включно. Чернівці - у школах канікули почнуться з 30 грудня 2024 року та триватимуть до 12 січня 2025 року. При цьому в низці шкіл планують канікули з 23 грудня по 5 січня. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зимові канікули 2024-2025: скільки триватиме відпочинок школярів і студентів Черкаси - у школах міста плануються довгі зимові канікули, які розпочнуться з 14 грудня 2024 та триватимуть до 13 січня 2025. За словами заступниці міського голови Анастасії Чубіної, ще перед початком навчального року, такий графік діятиме, якщо ситуація з енергопостачанням буде стабільною. Проте другий семестр після канікул може стати шестиденним. Кропивницький - школярі матимуть місяць зимових канікул, але заради цього довелося "пожертвувати" осінніми канікулами - їх мали лише 3 з 37 шкіл міста. Зимові канікули у школах розпочнуться з 16 грудня 2024 та триватимуть до 13 січня 2025. Суми - у місті немає єдиної дати зимових канікул для школярів. Так, наприклад, в школі № 27 канікули почнуться з 31 грудня 2024 та будуть до 2 лютого 2025, а школі №9 - з 29 грудня 2024 до 19 січня 2025 року. На Львівщині діти можуть піти на вимушені канікули, якщо довго не буде світла та електроенергії. У Черкаській, Миколаївській, Чернігівській, Волинській, Житомирській, Сумській, Кіровоградській, Рівненській, Закарпатській, Івано-Франківській областях планується проводити канікули за звичайним графіком. Проте все ж заклади освіти самостійно вирішуватимуть їхню тривалість та дати, враховуючи безпекову та ситуацію з електроенергією.
we.ua - Зимові канікули 2024: графік відпочинку школярів по регіонах
У Польщі оголосили воєнний стан
13 грудня 1981-го голова уряду соціалістичної Польщі, генерал Войцех Ярузельський, ввів у країні воєнний стан. Він тривав до середини 1983-го. За цей період загинуло 115 опозиціонерів, структури опозиції повністю зруйнували. Економічна криза 1970-х спричинила страйки і демонстрації, які придушувала влада Польської народної республіки, ПНР. Масовість протестів сприяла виникненню кількох напівлегальних центрів спротиву: профспілок у Ґданську, об'єднання католицької інтелігенції у Кракові та лівої інтелігенції у Варшаві. Спроба влади нормалізувати економічну ситуацію за рахунок зовнішніх позик провалилася. У 1980-му розпочались протести, які з Любліна перекинулись у Щецин, Ґдиню, Катовіце і Ґданськ. До економічних вимог відміни чергового підвищення цін і продовольчих гарантій додались політичні - звільнення політв'язнів і зняття заборони на діяльність вільних профспілок. Прагнучи зняти суспільну напругу, перший секретар ЦК "Польської об'єднаної робітничої партії" Едвард Ґерек визнав право на створення незалежних профспілок, але 6 вересня 1980-го під тиском однопартійців подав у відставку. 17 вересня в Ґданську 36 регіональних відділень незалежних профспілок утворили єдину організацію "Солідарність". Її головою став 38-річний активіст, електрик Лех Валенса. До середини листопада вона об'єднала більше 7 млн робітників. До "Солідарності" приєдналася світська і католицька інтелігенції, молодь, і дрібні фермери. До середини 1981-го в її лавах було 10 млн. осіб, що складало майже половину працездатного населення країни. Це підштовхнуло прихильників жорстокої руки в керівництві ПНР ввести пряме військове правління. За ініціативою Ярузельського у Сейм внесли проект закону, що наділяв уряд надзвичайними повноваженнями і фактично забороняв страйки. У відповідь 3 грудня 1981-го "Солідарність" оголосила про підготовку до 24-годинного попереджувального страйку. Остерігаючись військового вторгнення СРСР, як це раніше було в Угорщині та Чехословаччині, 12 грудня Ярузельський подзвонив у Москву і попередив про намір ввести військовий стан. Того ж дня по всій країні відключили телефонний зв'язок. Опівночі 13 грудня на вулиці польських міст вийшла армія і підрозділи міліції. Ярузельський по телебаченню оголосив про створення "Військової ради національного порятунку", до якої переходила вся влада. Того ж дня введення військового стану затвердив Сейм. У перші дні органи МВС заарештували більше 3 тисяч провідних активістів "Солідарності" та інших опозиційних організацій. Їх посадили в центри для інтернованих. Протягом тижня війська взяли під контроль основні промислові центри, а 16-17 грудня із застосуванням зброї розігнали багатотисячні акції в Ґданську та Кракові. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США посилили санкції проти Москви Воєнний стан тривав 1,5 роки. Загинуло 115 активістів опозиції, структури були зруйновані, а прихильники - деморалізовані. Після смерті Леоніда Брежнєва в СРСР Ярузельський повів курс на поступове пом'якшення військового стану і відмовився від суду над 10 лідерами "Солідарності". 17 липня 1986-го уряд прийняв закон про амністію, якою скористались 1200 учасників протестів. Через рік президент США Рональд Рейган скасував санкції проти Польщі, які коштували польській економіці $15 млрд. У 2007-му Ярузельського і 8-х партійних і державних діячів ПНР звинуватили у скоєнні злочинів в роки комуністичного режиму. У серпні 2011-го суд звільнив 88-річного Ярузельського від переслідування за станом здоров'я. Він помер 25 травня у Варшаві, у віці 90 років. Новий підйом масового страйкового руху розпочався весною 1988-го і призвів до падіння соціалістичної Польщі. У 1989-му один із лідерів "Солідарності" Тадеуш Мазовецький став прем'єром. У 1990-му Ярузельський дав згоду на багатопартійні вибори президента, в яких сам участі не брав. За їх підсумками співзасновник "Солідарності" Валенса став першим президентом ІІІ Речі Посполитої.
we.ua - У Польщі оголосили воєнний стан
ГУР ідентифікувало 238 танкерів, які входять до "тіньового флоту" РФ
Про це інформує ГУР. Вказано, що дані щодо танкерів "тіньового флоту" РФ розміщені на порталі Wаr &аmр; Sаnсtіоns. "Портал Wаr &аmр; Sаnсtіоns розкриває таємниці тіньового танкерного флоту і запускає єдиний у світі набір даних з фактами та доказами тіньової діяльності. Список налічує 238 (і це тільки початок) тіньових танкерів, які допомагають Росії та Ірану доставляти підсанкційну нафту переважно своїм азійським клієнтам – КНР та Індії", - йдеться у повідомленні. У ГУР розповіли, що ці танкери порушують нафтове ембарго G7 і перевозять російську нафту з портів РФ у Балтійському та Чорному морях до країн ЄС, зокрема через рейдову перевалку і SТS хаби у Чорному та Середземному морях поблизу європейських країн. Також їх залучають для транспортування нафти з порушенням стелі цін. Загалом на порталі розміщенні дані 238 танкерів. Вони застарілі, погано обслуговуються та не мають належного страхування. Крім того, судна тіньового флоту мають заплутані структури власності та управління, розташовані у так званих дружніх юрисдикціях під "зручними" прапорами. Загалом увесь "тіньовий флот" становить приблизно 17 % світового флоту нафтових танкерів і загрожує "екологічним хаосом" та мільярдними збитками прибережним країнам через зростаючий ризик катастроф при проходженні жвавих вузьких міжнародних транспортних шляхів без лоцманських послуг."Експорт викопного палива є ключовим джерелом фінансування для нарощування військової сили агресорів та живлення "кривавих" режимів. У 2023 році Росія заробила на експорті нафти $188 млрд, Іран – майже $53 млрд. Доходи від продажу нафти забезпечують авторитарних акторів ресурсами для реалізації ядерних програм, розробки сучасних безпілотників та ракет, постійної фінансової та матеріальної підтримки терористичної діяльності своїх регіональних проксі та оплати послуг мереж транснаціональної злочинності", - наголосили в ГУР. 11 вересня уряд Великої Британії запровадив санкції проти 10 танкерів російського "тіньового флоту". Це судна, які Росія використовує для експорту своєї нафти в обхід обмежень, що були накладені Заходом за повномасштабне вторгнення в Україну. 
we.ua - ГУР ідентифікувало 238 танкерів, які входять до тіньового флоту РФ
Соліст "Хейтспіч" послав на**й Тіну Кароль, бо його пісня не пройшла в Нацвідбір на Євробачення
Про це написав у соцмережі Х Дмитро Однороженко.Вокаліст гурту "Хейтспіч" Дмитро Однороженко обурився, що музиканти не пройшли до довгого списку учасників національного відбору на пісенний конкурс "Євробачення-2025". Увечері 11 грудня оприлюднили лонглист з 20 артистів, з яких згодом оберуть фіналістів Нацвідбору.Коментуючи рішення команди Нацвідбору, цьогорічна музична продюсерка Нацвідбору Тіна Кароль зазначила, що до списку не потрапила низка сильних пісень через порушення правил."Хочу зазначити від себе, що мені було дуже прикро, адже чимало сильних пісень не потрапили до списку учасників через невідповідність правилам нацвідбору. А саме: були видані чи виконувалися раніше, довші за три хвилини, мали частину чужих віршів або ненормативну лексику. Моя порада: якщо пісня не була опублікована раніше, будь ласка, допрацюйте її та подайте свою заявку наступного року", - наголосила Кароль.Однороженко поділився цитатою продюсерки, підписавши: "Ой, та іди на**й". Варто зауважити, що заборона на використання ненормативної лексики не є виключно справою смаку Тіни Кароль. Ця вимога закріплена в офіційних правилах національного відбору на участь у пісенному конкурсі "Євробачення–2025"."У тексті пісні не може використовуватися нецензурна (ненормативна) лексика або інша неприйнятна лексика", - зазначається в документі.До  довгого списку учасників національного відбору на пісенний конкурс "Євробачення-2025" увійшли 20 українських артистів.Повний список цьогорічних фіналістів Нацвідбору оприлюднять до 17 січня 2025 року.Наразі орієнтовно трансляція національного відбору на Євробачення-2025 запланована на 8 лютого 2025 року.Гранд-фінал 69-го пісенного конкурсу "Євробачення-2025" відбудеться 17 травня в місті Базель, а півфінали проведуть 13 і 15 травня. Повний список країн, які братимуть участь у Євробаченні-2025, буде оприлюднений пізніше цього року.На початку вересня став відомий перший учасник Євробачення-2025. Співак Тео Еван (Тhео Еvаn) на пісенному конкурсі в Базелі представлятиме Кіпр.17 вересня стартував прийом заявок на участь у Нацвідборі на Євробачення-2025. Їх прийматимуть до 10 листопада. 
we.ua - Соліст Хейтспіч послав на**й Тіну Кароль, бо його пісня не пройшла в Нацвідбір на Євробачення
"Не буду змагатися з малолітками": Заріцька з КАZКА хотіла б поїхати на Євробачення від України без конкурсу
Про це вона сказала на шоу Оkаy Еvа.Українська музикантка Олександра Заріцька, вокалістка гурту КАZКА брала участь у національному відборі на Євробачення двічі: у 2018 та 2019 роках. Обидва рази гурт отримав недостатню кількість балів від журі й глядачів, щоб представляти Україну на пісенному конкурсі.Заріцька розповіла, що шанувальники досі вважають, що КАZКА має взяти участь у Євробаченні."Чогось люди досі думають, що ми маємо їхати на Євробачення. І в мене теж досі є таке. Знаєте, наче як незакритий гештальт, бо ми були двічі й двічі програли. А Jеrry Неіl була тричі", - зауважила Заріцька.Коли в співачки запитали, чи готова вона знову піти на Нацвідбір, вона заперечила."Я готова була б піти на Нацвідбір, якби я виграла. Якби мені сказали: "Олександро, ми тебе дуже любимо. Чи могла б ти представити одразу нашу країну?", я б сказала: "Так, буду". А так я не буду з малолітками сидіти й змагатися", - наголосила Заріцька.Повний список цьогорічних фіналістів Нацвідбору оприлюднять до 17 січня 2025 року.Наразі орієнтовно трансляція національного відбору на Євробачення-2025 запланована на 8 лютого 2025 року.Гранд-фінал 69-го пісенного конкурсу "Євробачення-2025" відбудеться 17 травня в місті Базель, а півфінали проведуть 13 і 15 травня. Повний список країн, які братимуть участь у Євробаченні-2025, буде оприлюднений пізніше цього року.На початку вересня став відомий перший учасник Євробачення-2025. Співак Тео Еван (Тhео Еvаn) на пісенному конкурсі в Базелі представлятиме Кіпр.17 вересня стартував прийом заявок на участь у Нацвідборі на Євробачення-2025. Їх прийматимуть до 10 листопада. 
we.ua - Не буду змагатися з малолітками: Заріцька з КАZКА хотіла б поїхати на Євробачення від України без конкурсу
"Воюй або працюй": Шмигаль назвав критерій бронювання за рівнем зарплати справедливим
Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на годині запитань до уряду, передає кореспондентка Еспресо Катерина Галко.Він нагадав, що влітку було виявлено факти зловживання бізнесом бронюванням співробітників. Тому уряд, намагаючись зробити справедливу систему бронювання, провів аудит."На підставі цього аудиту, на підставі цієї інвентаризації, вже восени в листопаді було прийнято рішення про встановлення дуже чітких критеріїв для цілої України. Вони є галузевими, й середні заробітні плати в тих галузях, які підлягають бронюванню, Міністерством економіки були проінвентаризовані дуже чітко. На всій території України вони мають належний рівень. Крім цього, є ще одне важливе завдання, що середній рівень зарплат має бути в компаніях, які бронюють. І це справді є принцип - воюй або працюй", - пояснив Шмигаль.На його переконання, бізнес має працювати й наповнювати бюджет і сплачувати належний рівень зарплат."У частині комунальних підприємств, у частині підприємств критичної інфраструктури були запроваджені окремі показники й відповідно рівень бронювання там забезпечується за іншими показниками", - додав очільник уряду.Що відомо про бронювання від мобілізаціїУ червні уряд дозволив бронювати до 100% працівників підприємств енергетики та ОПК.17 липня в Україні запустили послугу електронного бронювання через Дію. Наразі сервіс доступний лише для критично важливих підприємств, але з часом Мінцифра планує розширити категорії бізнесу.Менш ніж за місяць, з 17 липня по 5 серпня, бронювання через Дію отримали майже 120 тис. працівників критичних підприємств.У серпні Кабмін підтримав зміни до постанови, яка дозволяє великим інтернет-провайдерам і мобільним операторам забронювати всіх своїх працівників від мобілізації.15 вересня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що наразі понад 900 тис. українців отримали бронь від мобілізації, але уряд допускає можливість збільшення обсягів бронювання.9 жовтня ЗМІ повідомили про нібито припинення процесу бронювання на час проведення аудиту, в ході якого Міноборони перевірить, кого та на яких підставах забронювали від мобілізації. Однак перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк заявив, що на час проведення аудиту критично важливих підприємств бронювання працівників зупинятися не буде.16 жовтня бізнес поскаржився на труднощі з бронюванням співробітників і наголосив, що проблема набирає системного характеру. Підприємства просили уряд про стабільний, передбачуваний і прозорий механізм бронювання.Наприкінці листопада Мінцифра поінформувала, що уряд завершив аудит підприємств, установ та організацій на статус критичності, з 1 грудня забронювати працівників від мобілізації можна буде лише через Дію.3 грудня в Мінекономіки уточнили, які підприємства тепер можуть бронювати працівників.
we.ua - Воюй або працюй: Шмигаль назвав критерій бронювання за рівнем зарплати справедливим
Смертельна ДТП на блокпості: екссуддю Тандира залишили під вартою ще на 2 місяці
Про це повідомляє видання "Ґрати" з зали суду."На переконання прокурора Михайла Доманіцького, ризики переховування або тиску на потерпілих — родину загиблого бійця Нацгвардії Вадима Бондаренка — зберігаються. Таку ж позицію займає представник потерпілих Павло Теслюк", - зазначає ЗМІ.Сам Тандир у залі суду заявив, що перебуває під варто вже понад півтора року й попросив про більш м'який альтернативний до арешту запобіжний захід. За його словами, жодних доказів, які б підтверджували ризики переховування і втечі суду не надали.На засіданні 5 грудня обвинувачений знову заявив відвід судді Іванові Бандурі. 17 серпня цього року ДБР почало провадження за його заявою про ненадання матеріалів справи одному з колишніх адвокатів Тандира — Бойченюку. Тепер, на думку Тандира, ДБР може використовувати цю справу для тиску на суддю Бандуру."Представник обвинувачення та адвокат потерпілих зауважили, що йдеться про цілеспрямоване затягування процесу, аби суд не встигнув розглянути клопотання щодо продовження запобіжного заходу. За словами прокурора Михайла Доманіцького, він подав клопотання щодо продовження арешту Олексія Тандира ще 19 листопада. Адвокат потерпілих Павло Теслюк зазначив, що заяву про злочин Олексій Тандир подав улітку, на його переконання, саме для того, щоб створити привід для клопотання про відвід", - вказує видання.Суддя Іван Бандура залишив клопотання Олексія Тандира без розгляду, зазначивши, що, на його думку, йдеться про затягування процесу.Що відомо про смертельну ДТП з нацгвардійцемУ травні 2023 року правоохоронці повідомили про підозру судді Олексію Тандиру за фактом дорожньо-транспортної пригоди на блокпості в Києві, в якій загинув нацгвардієць. Стверджувалося, що водій був напідпитку. Хоча сам суддя заперечував, що вживав алкоголь за кермом.Печерський районний суд Києва відправив суддю Тандира під варту до 21 липня 2023 року без можливості внесення застави. Прокуратура також скерувала звернення до Вищої ради правосуддя з поданням про надання згоди на утримання судді Тандира під вартою. 19 червня 2023 року суд розглянув апеляцію на рішення про запобіжний захід Тандиру й залишив підозрюваного в СІЗО.У липні 2023 року експертиза встановила, що суддя був у стані алкогольного сп'яніння. Також установили, що в момент ДТП авто рухалося зі швидкістю 100 км/годину. 3 серпня 2023 року ДБР завершило досудове розслідування у справі судді й надало матеріали для ознайомлення стороні захисту.9 серпня 2023 року стало відомо, що Тандир намагався сфальсифікувати експертизу: за даними прокуратури, замість сечі він здав на аналіз воду та слину.21 серпня 2023 року обвинувальний акт щодо нього передали до суду. Вища рада правосуддя 29 серпня 2023 року тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя Тандира, а 6 вересня 2023 року суд продовжив його арешт. Він залишився під вартою без права на заставу. Уже наприкінці жовтня Святошинський районний суд Києва продовжив арешт судді, обвинуваченого у смертельній ДТП, ще на 60 діб. 19 грудня 2023 року Тандиру продовжили перебування під вартою до 17 лютого 2024 року, а пізніше – до 12 квітня.У квітні 2024 року Вища рада правосуддя схвалила подання про звільнення з посади судді Олексія Тандира.У липні 2024 року Тандиру продовжили арешт до кінця літа, а у жовтні – ще на два місяці.Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
we.ua - Смертельна ДТП на блокпості: екссуддю Тандира залишили під вартою ще на 2 місяці
Військовий збір: Гетманцев пояснив, як новий податок допоможе профінансувати армію
Про це повідомила кореспондентка Еспресо Тетяна Голунова.За словами народного обранця, відповідне рішення полягає в тому, що саме та сума, яка необхідна для армії цього року та наступного, розподіляється між усіма рівномірно, пропорційно до доходу. "Це рішення про рівність і загальність оподаткування оцим додатковим податком, додатковим військовим збором у 3,5%", - заявив Гетманцев.Він пояснив, що підвищення податку передбачає додаткові 3,5% від доходів громадян та 1% від обороту для фізичних осіб-підприємців. Для ФОПів першої та другої груп податок фіксований - 800 грн на місяць, що відповідає специфіці їхнього оподаткування.Нардеп заявив, що зібрані кошти дозволять профінансувати 38,3 млрд грн, закладених у бюджет. Однак через затримку з підписанням закону цього року до бюджету надійде лише близько 8 млрд грн. Для покриття тимчасового дефіциту Міністерство фінансів використає резерви.Що відомо про закон про підвищення податківНардеп Ярослав Железняк ще навесні повідомляв, що влада готується до підвищення ПДВ і військового збору.22 липня очільник Мінфіну Сергій Марченко пояснив, що підвищення військового збору дасть змогу залучити додаткові 121,8 млрд грн для сектору безпеки й оборони. Міністр зазначив, що влада не розглядає підвищення ПДВ, позаяк це матиме негативні наслідки для добробуту українців, зокрема найуразливіших категорій. Марченко сказав, що підвищення цього податку автоматично призведе до зростання цін на основні товари, зокрема ліки та базові харчові продукти, як-от хліб, молоко, масло тощо. Для вразливих категорій громадян навіть незначне підвищення цін на базові харчі може стати значним фінансовим тягарем, підкреслив він.17 вересня Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про підвищення податків.2 жовтня голова фінкомітету ВР Данило Гетманцев заявив, що в Україні потрібно підвищувати не лише військовий збір, а й ПДВ.10 жовтня Верховна Рада України остаточно схвалила законопроєкт про збільшення податків (№11416-д). При цьому нардеп Олексій Гончаренко стверджував, що зміни до податкового кодексу набудуть чинності "заднім числом" – з 1 жовтня.27 листопада прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що підвищення податків "заднім числом" не буде, а президент Зеленський заявив, що підпише закон 28 листопада.Читайте також: Підвищення податків в Україні: хто і скільки платитиме, якщо закон набуде чинностіТак, Володимир Зеленський 28 листопада підписав закон про підвищення податків. Документ набув чинності з 1 грудня.
we.ua - Військовий збір: Гетманцев пояснив, як новий податок допоможе профінансувати армію
Євробачення-2025: гурт NеоnоеN з Чорногорії відмовився від участі у пісенному конкурсі
Про це повідомляється на сайті мовника RТСG.Тиждень тому гурт NеоnоеN переміг у національному відборі на Євробачення в Чорногорії Моntеsоng. Їхня перемога спричинила бурхливе обговорення в суспільстві, оскільки підіймалося питання правомірності участі музикантів у пісенному конкурсі. Їхньою конкурсною піснею стала композиція Сlісkbаіt, фрагмент якої в іншому аранжуванні звучав на музичному фестивалі Моntеsоng в червні 2023 року.Згідно з правилами Євробачення, брати участь у пісенному конкурсі може лише та пісня, яка не була оприлюднена або представлена публіці раніше 1 вересня 2024 року.Тепер NеоnоеN добровільно відмовились від участі в Євробаченні."В інтересах суспільства, з бажанням покласти край невизначеності та ще раз зробити свій внесок у музику, заради якої ми тут насамперед перебуваємо, повідомляємо, що ми добровільно відмовляємося від участі в Євробаченні. RТСG обере іншого представника, і ми будемо першими, хто побажає йому удачі та надасть повну підтримку", - наголосили музиканти у своїй заяві.Артисти гурту поділились, що перемога в нацвідборі принесла їм славу, міру якої вони не вибирали й не могли контролювати. Вони визнали, що трек Сlісkbаіt звучав раніше 1 вересня 2024 року."Ми зазначаємо, і це підтверджується фактами, що живе виконання робочої версії пісні не поставило під загрозу сам перебіг фестивалю Моntеsоng, а також не могло вплинути на його кінцевий результат і на нашу перемогу. Також факт, що було багато подібних прикладів і що ЕВU завжди вирішувала, що ці пісні можуть брати участь (одна навіть перемогла на Євробаченні), тому що вони не мали конкурентної переваги перед іншими, і це всім зрозуміло. Проте ми просто не хочемо ані бути частиною будь-яких історій поза музикою, ані просувати власну творчість таким чином", - зауважили NеоnоеN.Артисти додали, що Євробачення ніколи не було для них самоціллю, хоча вони й усвідомлюють, що воно мало б позитивний вплив на їхню музичну карʼєру.Найближчими днями мовник RТСG прийме рішення щодо нового представника Чорногорії на Євробаченні у Швейцарії у 2025 році.Гранд-фінал 69-го пісенного конкурсу "Євробачення-2025" відбудеться 17 травня в місті Базель, а півфінали проведуть 13 і 15 травня. Повний список країн, які братимуть участь у Євробаченні-2025, буде оприлюднений пізніше цього року.Раніше у липні правохристиянська націонал-консервативна політична партія Швейцарії "Федерально-демократичний союз" (UDF) виступила проти фінансування пісенного конкурсу "Євробачення-2025". Питання про це політики запропонували винести на референдум.Наприкінці листопада Базель проголосував за фінансування Євробачення-2025, попри скептично налаштованих депутатів правохристиянської націонал-консервативної партії.На початку вересня став відомий перший учасник Євробачення-2025. Співак Тео Еван (Тhео Еvаn) на пісенному конкурсі в Базелі представлятиме Кіпр.
we.ua - Євробачення-2025: гурт NеоnоеN з Чорногорії відмовився від участі у пісенному конкурсі
Перегляди "Гри в кальмара" збільшились на 60% після виходу тизера другого сезону
Про це повідомляє Vаrіеty.Перший сезон південнокорейського драматичного серіалу "Гра в кальмара" загалом отримав аудиторію 330 млн глядачів, які переглянули шоу понад 2,8 млрд годин з моменту премʼєри 17 вересня 2021 року. Nеtflіх називає другий сезон серіалу найочікуванішим шоу року попри те, що його дебют запланований на 26 грудня. Стримінговий сервіс посилається на власні дані, згідно з якими кількість переглядів першого сезону зросла на 60% після виходу першого тизера другого сезону 31 жовтня.Стрімер також запустив гру Squіd Gаmе Ехреrіеnсе ("Досвід Гри в кальмара"), яка зараз доступна в Нью-Йорку та Мадриді. Гру запустять у Сіднеї 14 грудня та в Сеулі на початку 2025 року.Інтерактив містить ігри, натхненні серіалом, де охоронці в рожевій формі можуть стежити за групою, яка переходитиме від виклику до виклику, щоб визначити переможця. Однак приз у розмірі $45,6 млрд не передбачається."Чесно кажучи, після того, як ми закінчили перший сезон, у мене не було наміру робити другий сезон, тому що загальний процес написання, продюсування та режисури серіалу був настільки складним, що я не думав робити ще один", - поділився творець серіалу Хван Донхьок.Режисер зізнався, що величезний успіх першого сезону дав йому сміливість і мотивацію створити другий і третій сезони."Чесно кажучи, це сталося тому, що перший сезон дуже полюбився багатьом людям. І до того часу мене постійно запитували: "Чи буде другий сезон?". А також тому, що історія в кінці першого сезону закінчується тим, що Гі Хун відмовляється від польоту і клянеться знайти людей, які хотіли, щоб історія розгорталася далі", - додав він.Нещодавно вийшов повний трейлер другого сезону "Гри в кальмара", який показав, що продовження шоу зосередиться навколо того, щоб зʼясувати, хто такі організатори смертельної гри та чому вони це роблять.Перший сезон із дев'яти серій вийшов на Nеtflіх у 2021 році. Лише за місяць він приніс Nеtflіх близько $1 млрд. Перший сезон "Гри в кальмара" став найпопулярнішим телесеріалом іноземною мовою на Nеtflіх. Його переглянули понад 2 млрд годин. Він отримав також 265 млн 8-годинних переглядів. У серпні 2024 року Nеtflіх анонсував, що другий сезон "Гри в кальмара" вийде на стримінгу вже наприкінці цього року. У компанії уточнили, що також у 2025 році вийде третій сезон і стане останнім. 
we.ua - Перегляди Гри в кальмара збільшились на 60% після виходу тизера другого сезону
Як Україна пережила найгірший місяць на полі бою і як Путін напряму фінансує викрадення українських дітей. Акценти світових ЗМІ 4 грудня
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 4 грудня.Як Україна пережила найгірший місяць на полі боюЛистопад став найгіршим місяцем для України з вересня 2022 року за втраченими територіями, пише Тhе Guаrdіаn, у матеріалі якого можна побачити відповідні графіки.У листопаді Україна втратила територію площею еквівалентну розміру Нью-Йорка через російські війська – це найгірший місячний показник для українських захисників з вересня 2022 року.Минулого року, коли протистояння здебільшого зайшло в глухий кут, дані Інституту вивчення війни (ІSW) показують, що російські війська зайняли 2233 кв. км території. Вже у 2024 році вони зайняли близько 2656 кв. км.Територія, захоплена росіянами в листопаді, становить 1202 кв. км, що приблизно дорівнює розміру Нью-Йорка. Але експерти стверджують, що значна частина цих земель є сільською місцевістю і не має великої стратегічної чи оперативної цінності. Російські війська здебільшого оточили, але ще не захопили великі міста, і нещодавно було перерізано кілька основних залізничних і автомобільних артерій. Російський контроль над українською територією збільшився з 17,4% у листопаді 2023 року до 17,9% станом на 30 листопада 2024 року.Найбільших територіальних здобутків Росія досягла на Донеччині, де з початку року вона захопила 1804 кв. км. Лише у листопаді вона здобула 1006 кв. км.У жовтні Росія захопила Вугледар, ключовий опорний пункт на півдні Донеччини, який витримував неодноразові російські атаки з початку війни.Від квітня Росія просувається до Покровська, обласного центру та ключового військового об'єкту. У ході цього просування було захоплено кілька міст, зокрема Новогродівка, місто з довоєнним населенням 15 тисяч людей. Картографування земель, захоплених Росією за останній рік, показує, що вона переважно захоплювала сільськогосподарські угіддя, але не змогла досягти значних успіхів на територіях, що мають важливе міське чи інфраструктурне значення.Далі на північ російські війська взяли під контроль Північне і Залізне, серед інших населених пунктів, просуваючись до міста Торецьк.Втрат зазнали також Луганщина і Харківщина. Цього року російські війська зайняли 350 кв. км території в Луганській області. Станом на кінець листопада вони контролювали 98,6% території області. Аналогічно на Харківщині Україна втратила 392 кв. км території з січня цього року. У Куп'янську, одному з найбільших міст на сході Харкова, цього місяця відбулися бої вперше з часу його відвоювання Україною в ході контрнаступу 2022 року.Як відзначає Тhе Guаrdіаn, на початку цього року Україна досягла деяких невеликих успіхів після відбиття великих наступальних операцій на півночі Харківської та Луганської областей, але загалом тенденція до втрати територій продовжилася.Аналіз показує, що Росія поступово здобувала перемоги протягом року, особливо в Донецькій області, і контролює більшу частину території в кожній з чотирьох областей, які вона незаконно анексувала у 2022 році – Луганській, Херсонській, Запорізькій та Донецькій.Дослідниця кафедри військових досліджень Королівського коледжу Лондона докторка Марина Мирон вважає, що мета Росії – максимально розтягнути українські сили, проводячи наступальні операції на сході України. "Існує ймовірність того, що фронт може розвалитися, особливо в регіонах на південь від Вугледара", – каже вона.За оцінками докторки війна в її нинішній формі, ймовірно, закінчиться у 2025 році – але Україна буде вступати в будь-які переговори про припинення вогню з останніх сил."Україна значною мірою покладається на підтримку Заходу, яка зменшується. Обрання Дональда Трампа лише додає невизначеності. Моральний дух української армії дуже низький після боїв у "м'ясорубках" таких, як Бахмут, і вони не набирають війська, які їм потрібні. Росія просто має більше потенціалу, більше ресурсів і більше військ", – додала Марина Мирон.Оцінки площі території, використані в цьому аналізі, ґрунтуються на аналізі щоденних контрольних файлів від ІSW. У цих файлах щодня оцінюється площа території, яку контролюють або оспорюють російські війська.Як Путін напряму фінансує викрадення українських дітейДослідники Єльського університету відстежили сотні дітей, вивезених до Росії під час війни, і виявили те, що вони описали як "вищий рівень злочину, ніж передбачалося спочатку", повідомляє Тhе Nеw Yоrk Тіmеs.Як йдеться у звіті Єльського університету Владімір Путін і високопосадовці Кремля "навмисно і безпосередньо" санкціонували програму примусового виховання та усиновлення українських дітей під час війни в Україні.За словами дослідників, доповідь надає нові вагомі докази воєнних злочинів проти Путіна та інших посадовців. Розслідування Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету виявило 314 дітей з України, які були включені в "систематичну програму примусового усиновлення та виховання" з моменту повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року. У звіті детально описані докази прямих наказів вищих посадових осіб Росії, включаючи Путіна, щодо здійснення програми усиновлення.Це розслідування може підсилити справу проти Путіна і його уповноваженої у справах дітей Марії Львової-Бєлової, які були названі в ордері на арешт, виданому Міжнародним кримінальним судом у березні минулого року за їхню роль у депортації українських дітей до Росії.Дослідники посилаються на підтверджені витоки російських документів, які, за їхніми словами, свідчать про те, як російські високопосадовці працювали з чиновниками в окупованих регіонах України над реалізацією програми. У звіті йдеться про те, що офіс російського президента надавав пряму фінансову підтримку та інші ресурси для програми.На думку дослідницької лабораторії, поводження з українськими дітьми може становити воєнний злочин або злочин проти людяності, і навіть може бути підставою для звинувачення у геноциді відповідно до Римського статуту Міжнародного кримінального суду.Українські посадовці та члени дослідницької групи Єльського університету мають виступити на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН, щоб пояснити свої висновки.Натомість Кремль заперечує вчинення воєнних злочинів і стверджує, що усиновлення є патріотичним і гуманітарним зусиллям, спрямованим на допомогу покинутим дітям. Там також зазначили, що вони не є учасниками Міжнародного кримінального суду і тому не мають жодних зобов'язань перед ним.Окрім Путіна та Львової-Бєлової, у доповіді Єльського університету названо ще чотирьох російських посадовців, причетних до депортації, передачі на виховання та усиновлення українських дітей: високопосадовиця у путінській партії "Єдина Росія" Анна Кузнєцова, міністр освіти Росії Сергій Кравцов та голови регіональних проросійських адміністрацій у Донецькій і Луганській областях України.Докази, зібрані дослідниками Єльського університету, стосуються 314 дітей віком від 2 до 17 років з Донецької та Луганської областей на сході України, багато з яких були забрані з двох відомих шкіл-інтернатів. До групи також входить одна дитина з окупованого Маріуполя.У звіті йдеться про те, що вони з високою достовірністю встановили українське походження дітей, незалежно від інших розслідувань і новинних повідомлень. Дослідники заявили, що вони використовували численні джерела інформації для підтвердження, включаючи витік російських документів і повідомлень, супутникові знімки, методи геолокації та аналіз метаданих.Деякі з 314 дітей були влаштовані в російські сім'ї, а інші були внесені в російську базу даних про прийомні сім'ї та усиновлення, йдеться у звіті Єльського університету. Університет не оприлюднив імена дітей, але повідомив, що передав їхні імена та обставини до міжнародного суду та українській владі.У той час як деякі з дітей є сиротами або раніше були вилучені з-під опіки своїх батьків, деякі, згідно з базою даних, мали батьків в Україні, які були позбавлені батьківських прав через дії Росії. Щонайменше троє дітей були влаштовані в сім'ї російських чиновників або в сім'ї російських військових.Дослідники заявили, що вони відстежили переміщення кожного з 314 дітей до тимчасових центрів у Росії в середині процесу депортації та їх розосередження після цього по 21 регіону Росії. У звіті йдеться про те, що для перевезення дітей використовувалися російські військові літаки, що широко висвітлювалося в російських новинах і на фотографіях.Вони також заявили, що у них є документальне підтвердження того, що щонайменше 67 дітей були натуралізовані як російські громадяни, і що справжня кількість таких натуралізацій, ймовірно, набагато вища. За їхніми словами, в Росії перебувають ще тисячі українських дітей, особи яких досі не встановлені.У доповіді також звинувачується російська влада в тому, що вона намагається приховати походження і місцезнаходження українських дітей. Після того, як міжнародний суд видав ордери на арешт, Росія видалила значну частину доказів з відповідних вебсайтів."Найбільш критичним є те, що діти, вивезені з України, по суті, представлені в російських базах даних так, ніби вони з Росії", – підкреслюють дослідники.
we.ua - Як Україна пережила найгірший місяць на полі бою і як Путін напряму фінансує викрадення українських дітей. Акценти світових ЗМІ 4 грудня
Зіркові коханці та велика родина з Рейнольдсем: особисте життя та ролі Блейк Лайвлі
Особисте життя Блейк ЛайвліБлейк Лайвлі народилась 25 серпня 1987 року в Тарзані, передмісті Лос-Анджелеса, в родині акторів Елайн та Ерні Лайвлі. Вона є наймолодшою серед п'яти дітей у сім'ї, має двох сестер і двох братів. Не дивно, що і сама Блейк завжди мріяла про багато дітей.У різні періоди життя вона зустрічалась з коханням свого дитинства Келлі Блацем (2004—2007 роки), завдяки серіалу "Пліткарка" стала не лише популярною акторкою, а й мала романтичні стосунки з Пенном Беджлі, з персонажем якого зустрічалась і її героїня Серена. Стосунки зірок тривали з 2007 до 2010-го.Протягом пів року у 2011-му Блейк Лайвлі зустрічалась з Леонардо Ді Капріо.У вересні 2012 року акторка одружилась з Раяном Рейнольдсом. До офіційного весілля вони зустрічались майже рік. Подружжя народило трьох діток: Джеймс Рейнольдс 2014 року народження, Інес Рейнольдс 2016 року народження та Бетті Рейнольдс 2019 року народження. Пара не зупиняється, і 15 вересня 2022 року подружжя офіційно оголосило, що очікує на четверту дитину. У березні 2023 року Блейк Лайвлі невимушено оприлюднила фото, показавши себе після народження четвертої дитини. Жартома вона підписала, що не виставляла фото, бо була зайнята.Знакові фільми Блейк Лайвлі"Пліткарка", 2007-2012 роки"Пліткарка" – американська телевізійна драма, знята за сюжетом книг письменниці Сесіль фон Цигезар. Прем'єра цього гучного телесеріалу відбулася 17 вересня 2007 року. Світ побачив 6 сезонів серіалу. Завершальну серію показали 17 грудня 2012 року.В основі сюжету - долі молоді з заможних сімей з елітних районів Нью-Йорка. У серіях можна побачити всі атрибути "золотої молоді": любов, зради, чвари, наркотики, ревнощі, алкоголь тощо. Та про всі ці історії глядач, як і головні герої, дізнається із мегапопулярного блогу "Пліткарка". Ніхто не знає, хто є автором цього блогу."Вік Аделайн", 2015 рікПісля загадкового нещасного випадку головна героїня отримала неймовірний дар. Аделайн перестала старіти. Та чи насправді це добрий подарунок? Адже за довгі роки все довкола змінюється, старіють і помирають близькі люди. Усе мінливе. Усе, крім неї. То, можливо, це й не подарунок, а прокляття? Життя головної героїні зупинилось у той час, коли все навколо має початок і кінець.У фільмі знімалися Блейк Лайвлі, Гаррісон Форд, Еллен Берстін, Аманда Крю та інші."Мілина", 2016 рікЮна дівчина вирушає на малолюдне узбережжя океану, аби насолодитися відпочинком та покататися на дошці для серфінгу. Ніхто й гадки не мав, що океан приховує смертельну небезпеку. Раптова атака гігантської акули заганяє головну героїню на крихітний кам'янистий виступ, розташований приблизно за 200 метрів від берегової лінії. Щоб врятуватись, героїні потрібно знайти вихід із ситуації. Необхідно терміново перехитрити акулу, яка жадає крові й зовсім не збирається відпускати свою нову жертву з пастки, в яку ж сама її й загнала."Світське життя", 2016 рікНеймовірна ретро-комедія в стилі 1930-х років неперевершеного маестро-режисера Вуді Аллена. Юний Боббі, вихований у консервативній єврейській сім’ї, вирушає до Голлівуду. Там він має надію стати відомим у кіноіндустрії. Щоб налагодити зв’язки, Боббі звертається до свого дядька, який має чималий вплив у місті. В його кабінеті хлопець зустрічає чарівну секретарку. Саме роман із цією жінкою втягує юнака в цинічну круговерть світського життя міста мрій."Проста послуга", 2018 рікМолода мама Стефані захоплюється своєю успішною подругою Емілі. Але Емілі раптово зникає. І раптово спливають подробиці, які вона добре маскувала перед усіма. Кінострічка ховає в собі загадку. В ній перетинаються трилер, детектив та комедія. Фільм "Проста послуга" знятий за мотивами роману письменниці Дарсі Белл. Більше новин з життя зірок читайте на сайті Еспресо.Таблоїд   
we.ua - Зіркові коханці та велика родина з Рейнольдсем: особисте життя та ролі Блейк Лайвлі
Мінекономіки оновило критерії для отримання статусу критичності: які підприємства тепер можуть бронювати працівників
Про це повідомила пресслужба Мінекономіки."Перші сім підприємств успішно пройшли процедуру оновлення критичності за новими критеріями. Це компанії зі сфери виробництва скляних виробів, меблів, текстилю, керамічної плитки та інших сфер. Компанії отримали можливість бронювати працівників на строк до 12 місяців. Ті, хто критичність не оновив, теж можуть бронювати працівників. Діятиме таке бронювання до 28 лютого 2025 року, це крайній термін для оновлення критичності", - зазначила очільниця відомства Юлія Свириденко.За її даними, за перші два дні відновлення бронювання через Дію компанії подали 3500 заяв на бронювання 26,7 тис. працівників.Для отримання статусу критично важливого приватні підприємства повинні відповідати двом обов'язковим критеріям, а саме:відсутність боргів перед державним або місцевим бюджетом за будь-якими податками та зборами;встановлена на рівні не менше 20 тис. грн середня зарплата за звітний період.Також необхідно відповідати одному з додаткових критеріїв:сума сплачених податків і внесків перевищує €1,5 млн;надходження в іноземній валюті перевищують € 32 млн;підприємство має стратегічне значення для держави (визначено в переліку стратегічних об’єктів);підприємство є резидентом "Дія Сіті";надає послуги зв’язку зі значними доходами;має важливе значення для економіки або потреб громади.Що відомо про бронювання від мобілізаціїУ червні уряд дозволив бронювати до 100% працівників підприємств енергетики та ОПК.17 липня в Україні запустили послугу електронного бронювання через Дію. Наразі сервіс доступний лише для критично важливих підприємств, але з часом Мінцифра планує розширити категорії бізнесу.Менш ніж за місяць, з 17 липня по 5 серпня, бронювання через Дію отримали майже 120 тис. працівників критичних підприємств.У серпні Кабмін підтримав зміни до постанови, яка дозволяє великим інтернет-провайдерам і мобільним операторам забронювати всіх своїх працівників від мобілізації.15 вересня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що наразі понад 900 тис. українців отримали бронь від мобілізації, але уряд допускає можливість збільшення обсягів бронювання.9 жовтня ЗМІ повідомили про нібито припинення процесу бронювання на час проведення аудиту, в ході якого Міноборони перевірить, кого та на яких підставах забронювали від мобілізації. Однак перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк заявив, що на час проведення аудиту критично важливих підприємств бронювання працівників зупинятися не буде.16 жовтня бізнес поскаржився на труднощі з бронюванням співробітників і наголосив, що проблема набирає системного характеру. Підприємства просили уряд про стабільний, передбачуваний і прозорий механізм бронювання.Наприкінці листопада Мінцифра поінформувала, що уряд завершив аудит підприємств, установ та організацій на статус критичності, з 1 грудня забронювати працівників від мобілізації можна буде лише через Дію.
we.ua - Мінекономіки оновило критерії для отримання статусу критичності: які підприємства тепер можуть бронювати працівників
Wednesday 15 January

-1

°

Хмарно

-5° - -0°

20 %

1032 mm

6.36 m/s

  • 07:00

    0°
  • 10:00

    0°
  • 13:00

    0°
  • 16:00

    0°
  • 19:00

    1°

What is wrong with this post?