У ніч проти 17 червня Росія масовано атакувала Київ з усіх видів озброєння - з півночі на місто почався наліт шахедів, потім вдарили аеробалістичні "Кинджали", а далі долались крилаті ракети зі стратегічних бомбардувальників Ту-95МС.
А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
У ніч проти 17 червня Росія атакувала Київ дронами і ракетами. У столиці є постраждалі, повідомляє Gаzеtа.uа. Виникли пожежі, а також пошкоджено гуртожиток. Мер Віталій Кличко повідомив, що у столиці загинув громадянин Сполучених Штатів Америки і є 18 постраждалих. Найбільше - в Соломʼянському районі. Також до медиків звернулися двоє постраждалих у Дарницькому та один в Дніпровському районі. Російські терористи вночі зруйнували цілий під'їзд багатоповерхівки в Києві. Рятувальники шукають людей під завалами. "Унаслідок масованої атаки ворога в Києві постраждали понад 40 людей. Понад 30 із них госпіталізували. Один чоловік, громадянин США, помер під час атаки", - згодом повідомив Кличко. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одесу на світанку масовано атакували дронами - серед поранених діти У Києві уламками пошкоджено гуртожиток авіаційного інституту. Начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко розповів подробиці: у Дніпровському районі уламок "Шахеда" застряг в стіні житлового будинку. Попередньо, без пожежі та постраждалих; у Подільському уламки дрону впали на відкритій місцевості без подальших наслідків; в Оболонському пошкоджено авто, без пожежі. Він додав, що попередньо вже 14 загиблих в Києві. Інформація буде уточнюватись. У Голосіївському районі, в приватному секторі, та в Дарницькому - в районі Червоного Хутора відбулося вимкнення електроенергії внаслідок спрацювання автоматики. Бригади енергетиків уже працюють. Внаслідок нічної атаки зафіксовано пошкодження елементів транспортної інфраструктури Через пошкодження контактної мережі тимчасово зупинений рух: трамвайного маршруту № 15; трамвайного маршруту № 22. Фахівці працюють над ліквідацією наслідків. Перекрито рух транспорту на вул. Бориспільській. Рух автобусних маршрутів № 51, 63, 115 організовано: ст. м. "Либідська" - вул. Привокзальна; вул. Космонавта Поповича - вул. Привокзальна; Контрактова пл. - вул. Привокзальна. Також перекритий рух транспорту на вул. Миколи Василенка. Автобусний маршрут 14Т курсує: Контрактова пл. - вул. Миколи Василенка. Під час ракетного обстрілу України було застосовано: крилаті ракети Х-101, запущені бортами Ту-95мс/Ту-160; крилаті ракети морського базування 3М14 "Калібр"; надзвукові ракети Х-47м2 "Кинджал"; балістичні ракети типу "Іскандер-М" / КN-23; ударні БпЛА типів "Шахед-Герань", "Гербера". Під масованою атакою були Київ та Одеса.
Унаслідок російської атаки дронів на світанку 17 червня в Одесі виникли пожежі. Є руйнування і постраждалі, заявив начальник Одеської ОВА Олег Кіпер. "На світанку ворог масовано атакував Одесу ударними безпілотниками. Попри активну роботу бійців ППО, у місті є руйнування, пожежі та пошкодження цивільної інфраструктури, зокрема житлових будинків, інклюзивного центру, дошкільного закладу, гаражів тощо", - написав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві пролунали вибухи: ворог атакує безпілотниками На тлі загрози ворожих ударних дронів із 4:41 до 4:51 в Одесі лунали вибухи. Після атаки у місті виникла пожежа. Згодом Кіпер доповнив свою публікацію: "Наразі відомо про щонайменше пʼятьох поранених, серед яких одна дитина", - йдеться у дописі. Під час ракетного обстрілу України було застосовано: крилаті ракети Х-101, запущені бортами Ту-95мс/Ту-160; крилаті ракети морського базування 3М14 "Калібр"; надзвукові ракети Х-47м2 "Кинджал"; балістичні ракети типу "Іскандер-М" / КN-23; ударні БпЛА типів "Шахед-Герань", "Гербера". Під масованою атакою був Київ та Одеса. Київ перебував під комбінованою атакою дронів та балістики, попередньо відомо про 18 поранених. У ніч проти 17 червня через масовану атаку Росії на столицю були пошкоджені гуртожитки Київського авіаційного інституту.
Росія підняла в небо два Ту-95МС з "Оленьї"- Повітряні сили ЗСУВночі 17 червня Повітряні сили ЗСУ повідомили про активність двох Ту-95МС, що вилетіли з аеродрому "Оленья" у Мурманській області. У разі ракетної загрози буде повідомлено додатково.
У ніч проти 17 червня Повітряні сили повідомили про зліт 2-х бортів Ту-95МС з російського аеродрому "Оленья". Джерело: Повітряні сили Деталі: У ПС зазначили, що зафіксована активність 2-х бортів Ту-95МС з аеродрому "Оленья" (Мурманська область), що здійснюють політ у південно-східному напрямку.
Після спецоперації СБУ "Павутина" лігвом російських Ту-95МС стала авіабаза "Українка" на сході країни. Наразі там росіяни розмістили десятки літаків. Повний текст новини
Після масштабної операції "Павутина" Росія перекинула свої стратегічні бомбардувальники Ту-160, Ту-95МС і Ту-22М3 з військових аеродромів в Іркутській та Мурманській областях на інші авіабази, переважно на Далекому Сході. Повний текст новини
Аеропорт "Керч", розташований на сході окупованого Криму, змінює своє призначення з цивільного на військове. Про це свідчать дані з російського реєстру нерухомості та супутникові знімки компанії Рlаnеt Lаbs, повідомляє проєкт "Схеми". Згідно з реєстровими документами, 4 березня 2025 року російська окупаційна влада передала частину земель аеропорту у безстрокове користування Міністерству оборони РФ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад добу в небі: РФ запускає ракети за 12 тис. км від цілі Супутникові знімки за лютий і червень 2025 року демонструють активне будівництво нових об'єктів - зокрема, захисних і маскувальних споруд навколо злітної смуги. Експерти припускають, що ці споруди призначені для розміщення техніки, пов'язаної з безпілотниками або засобами протиповітряної оборони. Авіаційний експерт Анатолій Храпчинський, оглянувши знімки, звернув увагу на великі габарити маскувальних укриттів, які, на його думку, цілком можуть слугувати технічними базами для безпілотників або позиціями для зенітно-ракетних комплексів типу "Панцир-С1" чи "Тор-М2". "Це можуть бути майданчики для запуску або обслуговування дронів, а також позиції для ППО", - пояснив він. За словами Храпчинського, злітна смуга аеропорту за своїми характеристиками підходить для запуску безпілотників. Раніше територія аеропорту використовувалась як стоянка для вантажного транспорту, який очікував на поромну переправу. Однак у березні 2025 року цей майданчик перенесли на інше місце, пояснивши це "реорганізацією роботи підприємства". Останній регулярний пасажирський рейс з аеропорту "Керч" відбувся у 2007 році. Після атаки українських безпілотників на авіабази "Оленья" та "Біла" 1 червня, Росія була змушена передислокувати частину своєї стратегічної авіації на значно віддаленіші аеродроми. Йдеться про літаки Ту-95МС, Ту-160 та Ту-22М3, які тепер для завдання ударів по території України долають тисячі кілометрів. Зокрема, два бомбардувальники Ту-160 були перекинуті з бази "Біла" на військові аеродроми "Анадырь" (Чукотка) та "Єлізово" (Камчатка) - на відстані близько 6770 і 7250 км відповідно до українського повітряного простору.
Після атаки українських безпілотників на авіабази "Оленья" та "Біла" 1 червня, Росія була змушена передислокувати частину своєї стратегічної авіації на значно віддаленіші аеродроми. Як повідомляє Теlеgrаm-канал Тrасkіng, йдеться про літаки Ту-95МС, Ту-160 та Ту-22М3, які тепер для завдання ударів по території України долають тисячі кілометрів. Зокрема, два бомбардувальники Ту-160 були перекинуті з бази "Біла" на військові аеродроми "Анадырь" (Чукотка) та "Єлізово" (Камчатка) - на відстані близько 6770 і 7250 км відповідно до українського повітряного простору. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль перекидає бомбардувальники подалі від фронту - Тhе Теlеgrарh Також літаки Ту-22М3, що раніше дислокувалися на базі "Оленья", періодично переміщуються на аеродром "Советский" у Республіці Комі - приблизно за 2400 км від України. Ту-95МС наразі здійснюють міжбазові перельоти між авіабазами "Оленья", "Енгельс-2" та "Українка". Для запуску крилатих ракет Х-101 російському стратегічному бомбардувальнику з авіабази "Українка" доводиться спочатку долетіти через "Оленья" до пускових позицій у Саратовській області, а після атаки - повернутись на базу. У підсумку, загальна протяжність бойового вильоту Ту-95МС становить близько 12 400 км, а тривалість польоту - до 23 годин. Ці зміни свідчать не лише про ускладнення логістики для авіаційних ударів по Україні, а й про вразливість ключових баз РФ до атак дронів. 1 червня СБУ провела унікальну спецоперацію "Павутина", у межах якої завдала ударів по російських аеродромах "Бєлая", "Дягілєво", "Оленья" й "Іваново". У результаті спецоперації вдалось уразити 41 російський літак&еnsр;стратегічної авіації, серед яких А-50, Ту-95, Ту-22 М3 і Ту-160.
кремль переховує бомбардувальники на Далекому Сході після української операції "Павутина"Після атак на авіабази, Росія передислокувала десятки стратегічних бомбардувальників Ту-160, Ту-95МС та Ту-22М3 на віддалені аеродроми, намагаючись мінімізувати ризики ударів.
Після масштабної атаки українських безпілотників 1 червня, спрямованої на аеродроми в Іркутській і Мурманській областях, Росія була змушена перегрупувати значну частину своєї стратегічної авіації - бомбардувальники Ту‑160, Ту‑95МС і Ту‑22М3 перекинули на віддалені й безпечніші бази Далекого Сходу. Аналітики ОSІNТ АvіVесtоr розповіли, що сім Ту‑160 перемістили з Іркутської області на аеродроми Анадира (Чукотка), Єлізово (Камчатка) та Казань, а 11 Ту‑22М3 перелетіли на базу в Українці (Амурська область). Також частину Ту‑95МС передислокували з Енгельса на аналогічні віддалені об'єкти. Супутникові знімки показують, що всі бомбардувальники залишили аеродром Оленя в Мурманській області, а з бази в Білому вивезли сім Ту‑160. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ розкрила нові подробиці спецоперації "Павутина" та показала нове відео Ці заходи стали реакцією на суттєві втрати: за оцінками з відкритих джерел, внаслідок атаки було знищено або пошкоджено щонайменше 10-15 стратегічних літаків, що становить до 10% російської дальньої авіації. Експерти наголошують: РФ не здатна оперативно відновити втрати, оскільки виробництво таких літаків зупинене ще з 1991 року, а західні санкції унеможливлюють масовий ремонт. Через це Росія змушена активніше використовувати Ту‑160 - рідкісні й дорогі в обслуговуванні літаки - замість ушкоджених Ту‑95. Передислокація - це не лише спроба убезпечити авіацію від нових атак, а й свідчення нової фази стратегічного тиску України, який підриває спроможність РФ завдавати масованих авіаударів по українських містах. Супутникові знімки свідчать, що після української спецоперації Росія почала зводити укриття для літаків на своїх військових базах. Ознаки будівельних робіт помітні на аеродромах у Кіровському, Севастополі, Гвардійському та Саках в окупованому Криму.
Після безпрецедентної атаки українських дронів 1 червня на російські аеродроми в Іркутській та Мурманській областях, Москва перекинула значну частину своєї стратегічної авіації — Ту‑160, Ту‑95МС і Ту‑22М3 — на аеродроми в відносно безпечному Далекому Сході.