Search trend "8 вересня свято"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
8 листопада - Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил Безтілесних: що робити не можна і які традиції цього дня
У 2023 році дата свята Собору Архистратига Михаїла зміниласяЗ 1 вересня 2023 року Православна церква України офіційно перейшла на новоюліанський календар. Тому дати всіх неперехідних православних свят змінилися. Відтепер усі віряни ПЦУ відзначають свої свята раніше.Раніше це свято (Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних) офіційно відзначалося 21 листопада, тепер Михайлів День відзначатимуть 8 листопада.Значення свята Михайлів День присвячений Архангелу Михаїлу. Цей святий вважається найважливішим главою небесних сил, а саме - архистратигом. За всіма канонами Церкви Михаїл очолює всі дев'ять чинів ангелів і є головним воїном у битві між добром і злом.Собор – це поєднання всіх ангелів, на чолі яких стоїть Михаїл. Вони усі разом одностайно служать Богу та славлять Святу Трійцю.Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ) в березні 2023 року повідомила, що з 1 вересня 2023 року буде здійснено перехід на григоріанський календар. Тоді ж був опублікований оновлений церковний календар усіх свят.Що не можна робити в цей деньзайматися важкою роботою користуватися гострими предметами робити послугу в корисливих ціляхмити голову сваритисялихословитисумуватизасуджувати людейобмовлятивідмовляти у допомозібажати зла іншимзаздритивикидати їжу Традиції святана Михайлів День в давнину намагалися займатися більше допомагати людямналагоджували добрі стосунки з ріднимивирішували завершити всі конфліктиу цей день не можна сумуватинаші предки в це день обов'язково влаштовували пишні застілля8 листопада випікають хліб та ліплять пирогизапрошують в дім багато гостейАрхангел Михаїл — охоронець КиєваАрхангел Михаїл є покровителем Києва з часів київського князя Всеволода, а також - Київської області та цілої Наддніпрянщини. Символами столиці є статуя Архистратига Михаїла на Майдані Незалежності та Михайлівський Золотоверхий Собор і монастир. 19 вересня 2020 у столиці України відкрили фонтан "Архангел Михаїл — охоронець Києва".Храми, статуї, пам'ятники, монастирі на честь Архангела Михаїла розташовані по всій Україні в багатьох місцях. Міхаїл вважається помічником при війнах та при нападах чужинців. До прикладу у Бородянці під час російського обстрілу вціліла статуя Архангела. А у 2022 році в Україну передали статую Михаїла - точну копію тої, що стоїть в Італії в Монте-Гаргано.
we.ua - 8 листопада - Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил Безтілесних: що робити не можна і які традиції цього дня
Трупи завантажували на кораблі та спалювали у морі
Землетрус силою 8-9 балів за шкалою Ріхтера почався 1 листопада 1755-го в португальській столиці Лісабоні. З 275 тис. осіб, що населяли місто, загинули понад 90 тис. 85% будівель зруйновано підземними поштовхами, цунамі та пожежами. Того дня глибоко релігійні португальці відзначали католицьке свято всіх святих. О 9:30 почалися сильні поштовхи. Протягом наступних 10 хвилин відбулися три сильні поштовхи. Люди втікали в напрямку морського порту, де були великі площі біля королівського палацу. Там хотіли сховатися від уламків падаючих будівель. Вони стали свідками дивного явища: узбережжя моря зникло, а русло річки Тежо стало сухим. Вода стекла в глибину моря, було видно залишки кораблів, завантажені скарбами. О 10:10 до міста досягла хвиля цунамі висотою 12 метрів і зруйнувала всю гавань, змила в море тисячі людей. Понад 80% будівель у Лісабоні обвалилися внаслідок землетрусу, були затоплені цунамі або згоріли. Сотні пацієнтів найбільшої лікарні "Реал" згоріли на своїх ліжках, оскільки не змогли втекти. Завалилася королівська бібліотека із 70 тис рідкісних томів, королівський палац Рібейра. Вцілів повністю бідний район Альфама на великому скельному пагорбі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Землетрус забрав життя більше 100 тис. людей Король Португалії Жозе І (17501777) пережив землетрус завдяки тому, що його дочка бажала провести свято не в місті. Прем'єр-міністр Себастьян де Карвалю відразу після землетрусу взявся за організацію заходів з надання допомоги та реабілітації. Пожежників відправив гасити бурхливе полум'я, а простим громадянам наказав вивезти тисячі трупів до того, як могли розповсюдитися хвороби. Вони завантажували мертвих на пошкоджені кораблі та спалювали судна із трупами просто у морі. Щоб запобігти безладу у зруйнованому місті збудували у центрі шибеницю. У перший тиждень там повісили 30 мародерів. Місто охороняла армія, лісабонцям заборонили покидати місто. Усі мали працювати над його відбудовою. Менш ніж за рік місто очистили від сміття. За п'ять - відбудували головні широкі вулиці та міцні громадські будівлі. Напівзруйнований монастир Кармо залишили руїною, аби всі пам'ятали про Лісабонський великий землетрус. В Японії 1 вересня 1923-го стався найбільший за історію країни землетрус. Поштовхами силою 8,3 бала зруйновано міста Токіо та Йокогама. Загинули близько 105 тис. людей.
we.ua - Трупи завантажували на кораблі та спалювали у морі

What is wrong with this post?