Search trend "час в україні"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
Росіяни втратили на війні стільки танків, скільки є в танковому корпусі США - генерал Каволі
Росія на війні в Україні втратила понад 4&thіnsр;тис. танків. Це майже рівноцінно танковому корпусу Сполучених Штатів, повідомив американським законодавцям під час слухань у Сенаті голова Європейського командування США Крістофер Каволі, інформує NV. ЗСУ залежать від допомоги США у збитті російських ракет, а також від розвідданих, які допомагають їм націлюватися на командні пункти і логістичні зони РФ, наголосив генерал. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генерал НАТО заявив, що Україна могла розв'язати проблему нестачі солдатів та назвав причину У генерала запитали про наслідки, якщо США припинить надавати Україні військову та розвідувальну допомогу, як це зробила адміністрація президента Дональда Трампа після публічної сварки з Володимиром Зеленським. "Очевидно, що це матиме швидкий і згубний вплив на їхню здатність воювати", - сказав Каволі. Українські удари по території Росії із застосуванням західних далекобійних ракет виявилися надзвичайно результативними. Генерал Каволі також відзначив успішне використання Україною систем Раtrіоt. Він визнав, що спочатку мав сумніви через складність цих установок.
we.ua - Росіяни втратили на війні стільки танків, скільки є в танковому корпусі США - генерал Каволі
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Перемовник Путіна заявив про «прогрес» щодо припинення вогню в Україні
Спецпредставник Кремля Кирило Дмитрієв провів низку зустрічей із представниками адміністрації Дональда Трампа у Вашингтоні, під час яких зробив кілька заяв, зокрема щодо ситуації в Україні.
we.ua - Перемовник Путіна заявив про «прогрес» щодо припинення вогню в Україні
Батько Ілона Маска сказав, що їхня сім'я захоплюється Путіним
Про це він сказав у інтерв'ю Російській службі ВВС.Під час розмови Еррол Маск зауважив, що їхня сім'я відчуває певне захоплення Путіним. "Як сім'я ми напевно трохи захоплюємося паном Путіним. Було б нерозумно не захоплюватися, тому що він завжди спокійний. Я слухаю його промови – він каже логічні речі. Дуже важко не відчувати захоплення до пана Путіна", – сказав Еррол Маск.На уточнювальне запитання, чи так само думає його син, Еррол Маск відповів: "Ми всі однакові, ми всі так думаємо". На його думку, "якщо розглядати Путіна просто як чоловіка, а не в контексті міжнародної політики, складно не відчувати до нього повагу" Він додав, що вважає Путіна прикладом сильного лідера, хоча люди навколо часто намагаються переконати інших не довіряти Путіну.У відповідь на зауваження ведучої про те, що саме Путін розв'язав війну в Україні, Еррол відповів, мовляв, "тільки згодом можна буде зрозуміти, хто насправді її почав". Попри те, що журналістка заперечила й наголосила, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року – це факт, він і далі наполягав на своїй позиції.Говорячи про позицію Ілона Маска щодо України, його батько зазначив, що надання Україні доступу до супутникової мережі інтернету Stаrlіnk на початку повномасштабної війни видавалося правильним рішенням, але з часом конфлікт затягнувся й думка Ілона Маска змінилася. Утім Еррол Маск категорично відкинув припущення, начебто така зміна пов'язана з бізнес-інтересами, заявивши, що в них є все і їхній родині не потрібен додатковий бізнес. А Ілон Маск нещодавно начебто сказав, що війна в Україні – це "найбільша корупційна машина в історії людства", це "корупція, крадіжки й шахрайство".У жовтні 2024 року Тhе Wаll Strееt Jоurnаl написав, що Маск регулярно спілкується з Путіним із кінця 2022 року. Речник російського диктатора Дмитро Пєсков заперечив цю інформацію, сказавши, що Путін спілкувався з Маском лише раз і це було до 2022 року.
we.ua - Батько Ілона Маска сказав, що їхня сім'я захоплюється Путіним
Українські удари по РФ із західною зброєю надзвичайно ефективні - генерал Каволі
Українські удари по території Росії із застосуванням західних далекобійних ракет виявилися надзвичайно результативними. Під час слухань у комітеті Сенату США зі збройних сил про це сказав головнокомандувач Об'єднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі. Один із сенаторів попросив генерала оцінити ефективність цих ударів. Він зазначив, що готовий розповісти більше на закритому засіданні, але вже зараз можна стверджувати, що надана Сполученими Штатами зброя показала себе з найкращого боку. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ракета "Довгий Нептун" і далекобійні дрони: Зеленський провів Ставку "Вони були екстремально ефективними. Я міг би розповісти про це детальніше на закритій зустрічі. Але можу сказати, що США виробляють дуже хорошу зброю. Те, що ми передали Україні, виявилося надзвичайно дієвим. Я був би радий поділитися з вами деталями про деякі речі, які вони зробили за її допомогою", - сказав Каволі. Генерал також відзначив успішне використання Україною систем Раtrіоt. Він визнав, що спочатку мав сумніви через складність цих установок. "Чесно кажучи, спочатку я сумнівався. Це складна система. Ми довго тренували українських військових, щоб вони могли нею керувати. Але вони доручили Раtrіоt своїм найкращим фахівцям, і ті освоїли її миттєво. Вони влилися в неї, як риба у воду. Насправді, зараз ми навіть переймаємо деякі їхні методи", - підсумував Каволі. Президент Володимир Зеленськийпідтвердив "суттєві результати"щодо ракетної програми України після випробувань "Довгого Нептуна". Він отримав доповіді щодо вітчизняної ракетно програми. З його слів, "Довгий Нептун" пройшов випробування й успішне бойове застосування.
we.ua - Українські удари по РФ із західною зброєю надзвичайно ефективні - генерал Каволі
Великдень 2025 в Україні: що буде з комендантською годиною на свято та які обмеження планують
Великдень — це час духовного відновлення, родинного тепла й щирих молитв. Але в умовах сьогодення навіть святкові традиції пристосовуються до реалій воєнного часу.
we.ua - Великдень 2025 в Україні: що буде з комендантською годиною на свято та які обмеження планують
Зеленський відвідав школу на Чернігівщині, де росіяни тримали місцевих під час окупації
Зеленський: Приїхав підтримати людей у Ягідному та збереження памʼяті про те, що відбулося тут під час російської окупації
Війна мит: економіст Ус розповів, чи може Україна отримати перевагу після рішення Трампа
Про це він розповів в етері Еспресо."Якщо ви звернетеся до обмінного пункту, то побачите, що курс гривні до долара становить не 45, як закладено в бюджеті України, а 41-42. Перший квартал цього року вже минув, і ми можемо констатувати, що прогноз, закладений у бюджет України, може не бути реалізованим через те, що послаблення долара було неочікуваним. Відповідно, це означає зміцнення гривні щодо долара. Для України ситуація, коли втрачається ціна нашої грошової одиниці, викликає емоційне занепокоєння. А для світу це одна з переваг, якщо у вас більш девальвована валюта стосовно інших. Саме таким шляхом Японія здобувала своє місце у світовій економіці", - зауважив Ус.Зараз Китай це робить, і США хочуть заборонити країнам контрольовано девальвувати свої валюти, натомість зміцнювати їх для того, щоб США були більш конкурентоспроможними.Що стосується торгівельних інтересів України в Сполучених Штатах Америки, для української продукції встановлено мінімальне мито в розмірі 10%. Найбільший вплив на Україну чинить попереднє рішення щодо підвищення мит на сталь та алюміній, каже економіст."Це обумовлено тим, що згідно з товарною структурою експорту України до США за минулий рік 57,9% становлять товари чорної металургії, зокрема чавун. Для виробників чавуну в Україні Сполучені Штати є основним ринком. Частка експорту чавуну з України до США складає 73%. Таким чином, майже три чверті чавуну, який Україна експортує на зовнішні ринки, це США. По іншій продукції частка трохи менша, але саме чавун — пріоритет для нас, і на жаль, тут будуть проблеми", - повідомив він.Що стосується іншої продукції, Ярослав Желізняк зазначив, що Україна, навпаки, може навіть отримати вигоду, оскільки для української продукції встановлені мінімальні мита, значно нижчі порівняно з іншими країнами. Таким чином, українська продукція може перебувати в більш вигідних конкурентних умовах завдяки нижчому рівню мит. Однак, як зауважив Іван Ус, Україна наразі не має достатньої кількості товарів, які могли б успішно конкурувати. З усім тим, відсутність таких товарів зараз не виключає перспектив їхньої появи в майбутньому."Поки триває повномасштабна війна, казати про інвестиційний бум в Україні дуже важко. Але навіть під час повномасштабної війни в Україні є певні підприємства, які відкриваються попри ці умови", - додав він.Досвід протекціонізму 20-х і 30-х років у сучасному контекстіЛіберальна модель, яка існувала після завершення Другої світової війни, вже не працює. Натомість формується так звана альтернативний порядок денний, який виходить за межі усталених інституцій, зокрема Світової організації торгівлі (СОТ), зазначив економіст.За його словами, питання щодо доцільності подальшого існування СОТ залишається відкритим. Якщо проаналізувати історичний досвід, зокрема період підвищення тарифів наприкінці 1920-х — у першій половині 1930-х років, можна зробити очевидні висновки щодо подальшого розвитку подій."Наступним етапом після хвилі економічного протекціонізму стала Друга світова війна. Чимало дослідників, які вивчають її передумови, звертають увагу на те, що однією з таких була саме хвиля протекціонізму. Після завершення Другої світової війни було зрозуміло, що треба більше приділяти уваги зворотній політиці, політиці лібералізації світової торгівлі. У межах Бреттон-Вудської системи було створено міжнародні фінансові інститути, такі як Міжнародний валютний фонд і Світовий банк, які продовжують функціонувати донині.Тоді також існувала ідея створення міжнародної торгівельної організації, проте США виступили проти її формування. Натомість було ухвалено проміжне рішення — укладення Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GАТТ), яка у 1995 році трансформувалася у Світову організацію торгівлі. Таким чином, ця ідея зрештою була реалізована, хоча й із затримкою. Водночас на той час існувало чітке розуміння причин світової війни, і саме тому протягом наступних десятиліть тема протекціонізму залишалася закритою, бо вважали, що саме він є підґрунтям для світової війни", - каже Ус.Тож світ повторює ті самі кроки, які здійснював наприкінці 1920-х — на початку 1930-х років. "Я не стверджую, що ми стоїмо на порозі Третьої світової війни, але ключове питання полягає в тому, який часовий лаг може існувати між поточними діями та можливими наслідками, враховуючи історичний досвід Другої світової війни. Однак беззаперечним є те, що рівень глобальних ризиків суттєво зріс", - резюмував економіст.Наприкінці лютого президент США Дональд Трамп пообіцяв запровадити 25% мита на товари з Європи, заявивши, що ЄС "був створений, щоб пограбувати Сполучені Штати Америки". Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск відповів, що діяльність блоку спрямована, зокрема, на підтримку миру й справедливу торгівлю.1 квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз буде готовий відповісти на торгівельні мита США рішучими контрзаходами, якщо це буде необхідно. 3 квітня стало відомо, що президент США Дональд Трамп оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США: тарифи набудуть чинності 9 квітня.Україна матиме найменший тариф у 10%. Він, за словами народного депутата Ярослава Железняка, "не сильно вдарить" по країні.
we.ua - Війна мит: економіст Ус розповів, чи може Україна отримати перевагу після рішення Трампа
В Україні почали роботу центри підтримки для сімей полонених і зниклих
Центри працюватимуть під час перехідного періоду, доки не будуть створені представництва Координаційного штабу.
we.ua - В Україні почали роботу центри підтримки для сімей полонених і зниклих
Технології як gаmе сhаngеr у малих громадах: кейс шкільної DІY-лабораторії від sаvЕD і Тоkаrеv Fоundаtіоn
В Україні є сталий дефіцит технічних спеціалістів, який нікуди не зник під час повномасштабної війни. За даними дослідження Київської школи економіки, попит на інженерів зі знаннями з електроніки та автоматизації, штучного інтелекту, біотехнологій та механічної інженерії стрімко зростатиме впродовж наступних 5 років. Стартова сходинка для підготовки таких майбутніх фахівців закладена державою ще в межах шкільної освіти дітей. З 2020 року в Україні затверджена Концепція розвитку природничо-математичної освіти, основою якої є SТЕМ. Це освітній підхід, завдяки якому учні випробовують знання у різних сферах науки та технологій на практиці, зокрема через власні проєкти у низці галузей — від робототехніки та 3D-друку до екологічних досліджень і біоекспериментів.  Один із викликів на шляху розвитку SТЕМ-освіти — створення на базі навчальних закладів сучасних лабораторій та осередків для роботи з технологіями на практиці. За підтримки благодійників такі простори — реальність під час війни навіть у малих громадах прифронтових регіонів, де діти роками навчалися онлайн через напружену безпекову ситуацію. На прикладі кейсу пілотної DІY-лабораторії на Дніпропетровщині від благодійного фонду sаvЕD і Тоkаrеv Fоundаtіоn розповідаємо, як працюють такі локації і чому зараз технологічні філантропії співініціюють їхнє створення. 
we.ua - Технології як gаmе сhаngеr у малих громадах: кейс шкільної DІY-лабораторії від sаvЕD і Тоkаrеv Fоundаtіоn
Більшість підозрюваних у справі про розкрадання коштів при закупівлі продуктів для ЗСУ перебувають в Україні - НАБУ
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) подало клопотання щодо обрання запобіжних заходів для осіб, підозрюваних у незаконному використанні бюджетних коштів під час закупівель продуктів для української армії.
we.ua - Більшість підозрюваних у справі про розкрадання коштів при закупівлі продуктів для ЗСУ перебувають в Україні - НАБУ
Розкрадання на їжі для ЗСУ: НАБУ проситиме про запобіжні, каже, більшість підозрюваних в Україні
Національне антикорупційне бюро України 3 квітня подаватиме клопотання про обрання запобіжних заходів для підозрюваних у розкраданні коштів під час закупівлі Міністерством оборони продуктів харчування для ЗСУ.
we.ua - Розкрадання на їжі для ЗСУ: НАБУ проситиме про запобіжні, каже, більшість підозрюваних в Україні
Естонія планує почати будувати опорні пункти на кордоні з Росією восени цього року
Військові зазначають, що під час тестування враховувався досвід війни в Україні, зокрема, бункери мають витримувати влучення 152-мм снаряда
we.ua - Естонія планує почати будувати опорні пункти на кордоні з Росією восени цього року
Мілітарна економіка, ядерна зброя та надійні партнери: у чому бачить загрозу для світу розвідка США та які висновки зробити Україні
Еспресо перекаже, про що попереджає американська розвідка та на яких реальних загрозах вона фокусується.Матеріал підготовлено у співпраці з Консорціумом оборонної інформації (СDІ), проєктом, який об’єднав українські аналітичні та дослідницькі організації, та спрямований на посилення інформаційної підтримки й аналітичного забезпечення у сфері національної безпеки, оборони й геополітики. Автор звіту - директор Nеw Gеороlіtісs Rеsеаrсh Nеtwоrk, співзасновник Консорціуму оборонної інформації Михайло Самусь, текст упорядкував - Володимир Федорович, Еспресо.Основні "актори" геополітичної гри, які загрожують СШАПерш за все, необхідно зазначити, що щорічна оцінка загроз Розвідувального співтовариства США – це аналітичні висновки щодо глобальних загроз. І попри те, що це перший офіційний стратегічний документ, який підготувала адміністрація Трампа, компетенцію якої часто ставлять під сумнів, однак його оцінюють як такий, що надає якісну та структуровану оцінку. Попри це, не оминули й тих загроз, які декларувались у передвиборчій програмі Дональда Трампа. Зокрема йдеться і про міжнародні наркокартелі, і про транснаціональні ісламістські радикальні групи, і про міжнародні організовані злочинні групи, і про масову нелегальну імміграцію. Що ж до першочергових проблем, які становлять довготривалу та стійку загрозу, то йдеться про кілька держав. Їх визначають такими, що можуть реально вплинути на економічну та військову потужність США на місцевому та глобальному рівні. Першою, наймасштабнішою та найпотужнішою з них є Китай. Однак серед потенційних гравців геополітики, які нарощують свою значущість та небезпеку, є й Іран, Росія та Північна Корея. Фото: Gеtty ІmаgеsРозвідка виділяє той факт, що саме співпраця між ними може кардинально змінювати картину світу. У такому разі існує неілюзорний ризик втягнення у конфлікт, будь він політичний, чи економічний, одного суб’єкта іншим. Стратегічна оцінка РФ та російсько-української війниАналітики США заявляють, Росія вважає свою затяжну війну з Україною проксі-конфліктом із НАТО та Заходом як таким. Тези, які ми неодноразова чули від російської пропаганди, розвідники оцінюють як реальні мотиви РФ. Тоталітарна держава, на їхню думку, реально сприймає це як протидію експансії Західного світу, що загострює конфліктні стосунки між НАТО та Росією.Удар російського безпілотника, Одеса, Україна, 21 березня 2025 р. Фото: Gеtty ІmаgеsА відтак затягування військово-політичного конфлікту, переведення економіки Кремля на абсолютні військові рейки та ядерні погрози створюють труднощі у досягненні миру, який запланували США. Однак, незалежно від термінів завершення та результатів війни з Україною, розвідницьке співтовариство США оцінює Росії як гравця, який проявляє стійкість та можливість до адаптації. Не зважаючи на сильні економічні та військові втрати у цій конфронтації, РФ залишається на твердих позиціях, в чому неостанню роль відіграють сумнозвісні союзники – Китай, Іран та Північна Корея. Останнє показує, що Путіну неважлива ціна, яку доведеться заплатити. Адже ця війна має визначальний вплив у суперництві зі США. Що цікаво, розвідка наголошує на пасивності росіян. Ба більше, вона стверджує, що на сьогодні можливість появи альтернативи для диктатора Путіна є найнижчою, аніж за увесь час його правління.Водночас санкції того ж колективного Заходу оцінюють як фактор, який штовхнув Кремль до пошуку альтернативних ресурсів, нових партнерів та організації нових інструментів державного впливу. Той же БРІКС РФ активно використовує як платформу для знецінення долара та впливу на світові процеси.Ведення війни та розвиток на кількох рівняхФото: rеutеrsЯк показує практика, втрати живої сили та техніки не зупинили Росію від її військових амбіцій. Держава-агресорка продовжує зображати з себе ключового гравця геополітики, рекламуючи ядерні сили та також військово-морські та військово-повітряні. Розвідувальне співтовариство наголошує, що ведення агресивних бойових дій лише допомагає Росії нарощувати свій потенціал. Театр війни дає змогу активно розробляти нові та адаптовувати старі тактики ведення конфронтацій. Як приклад, вказують на ті ж РЕБи та БПЛА, а також розвиток ударних можливостей.Окрему увагу приділяють і кіберзагрозам, які надходять від РФ, називаючи її провідною. Фактором, який допоміг досягнути така рівня ризику – це унікальне застосування кібероперацій у воєнних діях. Це дозволяє їй першою підготуватись до боїв у майбутньому. Однак не хакінгом єдиним. Йдеться і про активну дезінформацію, надсучасну багаторівневу пропаганду, підконтрольні медіа та агентів впливу. Усе це вміло та надійно використовують для розпалювання хаосу у Європі та США.Фото: Gеtty ІmаgеsТакож не забувають і про старе-добре ядерне стримування. Проте у сучасних умовах йдеться не лише про спосіб застерегти ворогів від зазіхань та погроз, а й про реальні нарощування потенціалів у цій сфері, розробку нових способів доставляння ракет та створення нових їхніх видів. Розвідники не обходять і Арктику, близько половини якої захопила РФ. Ні санкції, ні втрати у війні не зупиняють її експансію у цьому регіоні. Враховуючи усі наведені співтовариством фактори, можна зробити висновок, що США і досі вважає Російську федерацію серйозною загрозою для Заходу. Там підкреслюють її унікальну адаптивність, стратегічне терпіння та здатність нарощувати потенціал попри втрати на війні з Україною та санкції. А відтак її оцінюють джерело небезпеки для усього світу на найближчі десятиліття. І її війна з нашою державою, переглядаючи попередні аргументи, лише затверджує цю тезу. Оцінка ЦРУ можливостей України та Росії продовжувати війну. ВисновкиНеабияку увагу розвідники приділяють звітному виступу голови ЦРУ Джона Реткліффа перед конгресом США, який відбувся 25 березня. Очільник відомства тоді зазначив, що як Україна, так і Росія, показують серйозну стійкість та можливість продовжувати ведення затяжної війни. Підкріпив свій виступ Реткліфф кількома ключовими тезами, у яких йшлось про значні інвестиції у ВПК та підвищення оперативних спроможностей, рішучість політичного керівництва обох країн, підтримка населення у бажанні продовжувати війну, підтримка України Заходом, що ніяк не зупиняє РФ, однак створює додатковий тиск. Фото: Gеtty ІmаgеsЗ зазначеного в аналітиці та даних ЦРУ можна зробити висновки, що Росія та Україна і надалі готові продовжувати війну. Проте США не мають реальних інструментів для впливу на країну-агресорку. Там вважають, що посилення тиску, з огляду на підкреслені аргументи, лише поглиблюватиме конфлікт. Важливим у цьому висновку є і те, що Україні необхідно нарощувати військову потужність та продовжувати реформи, зокрема в оборонці, кібербезпеці та економіці. Йдеться і про більш конкретну розбудову Сил оборони та залучення активного громадянського суспільства для зміцнення національної стійкості. Робота з Європою також є ключовим фактором для протидії агресії РФ. Стратегічним напрямком є співпраця у створенні військово-політичних альянсів та Сил оборони Європи.Читайте також: Як Україні зберегти "морський коридор", якщо угода в Ер-Ріяді почне діяти. Аналітика Консорціуму оборонної інформації
we.ua - Мілітарна економіка, ядерна зброя та надійні партнери: у чому бачить загрозу для світу розвідка США та які висновки зробити Україні
Заступник директора навчального закладу "зливав" ворогу локації ЗСУ
Служба безпеки затримала ще одного російського інформатора на півночі Сумщини. Він передавав окупантам розвіддані про пункти базування та переміщення Сил оборони на території, що межує з Курською областю, повідомила 3 квітня СБУ. "Фігурантом виявився заступник директора одного з місцевих навчальних закладів, який мешкав у прифронтовому селищі та очікував на захоплення рашистами всього північно-східного регіону України. Зловмисник писав про це у коментарях на Телеграм-каналах, через що потрапив до уваги російських спецслужбістів", - звітує спецслужба. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Двоє киян готували теракт у Львові Для збору інформації він об'їжджав прикордоння під виглядом приватних справ та приховано фотографував військові об'єкти, зокрема запасні командні пункти українських захисників. Потім фігурант фіксував відповідні координати та узагальнював їх у звіті для російського куратора. Служба безпеки затримала інформатора і запобігла "зливу" актуальних відомостей про дислокацію та переміщення Сил оборони. Під час обшуку у нього вилучили мобільний телефон, комп'ютер та флеш-накопичувачі із доказами його злочинів. Слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру, зловмисник перебуває під вартою без права внесення застави. Служба безпеки зірвала ще одну спробу ФСБ здійснити теракт в Україні. Затримали російського агента, який готував вибух біля ТЦК у Херсоні.
we.ua - Заступник директора навчального закладу зливав ворогу локації ЗСУ
НАТО може зіграти ключову роль у питанні введення європейських військ в Україну, - Fіnаnсіаl Тіmеs
Посадовці НАТО вивчають використання систем управління і контролю, а також літаків раннього попередження. Структури Альянсу можуть використовуватися під час розгортання європейських сил в Україні.
we.ua - НАТО може зіграти ключову роль у питанні введення європейських військ в Україну, - Fіnаnсіаl Тіmеs
У ворога кульгає планування, одна тактика - "м'ясні штурми": підполковник бригади"Хартія" Помагайбус з Харківського напрямку
Про це він розповів в етері Еспресо."Бригади "Хартія" зараз перебуває на Харківському напрямку, ситуація – контрольована. Противник намагається підтягувати свою живу силу до лінії зіткнення, але українські захисники не дають реалізуватися ворожим намірам. У ворога кульгає планування, у нього одна тактика - "м'ясні штурми". Через те, що техніка зараз дуже вразлива, бо добре працюють безпілотні системи, тому окупанти проводять штурмові дії переважно піхотою. Вони пускають свою піхоту колонами у деяких напрямках, щоб наша увага була розсіяна", - прокоментував начальник відділення планування секції S3 бригади "Хартія".За його словами, здебільшого в російській піхоті – зеки, яких ніхто не навчає. Їх пускають, щоб вони могли хоча б закріпитися десь у лісовому масиві. Але під час атак у російських вояк одна дорога – йти до нас, адже назад вони піти не можуть, бо їх там зустріне своя ж куля. У нас вони ще можуть вижити, коли підійдуть і здадуться у полон."Якщо згадати Другу світову війну, то брали тоді не якісним плануванням та доброю підготовкою особового складу, а виключно кількістю живої сили, так росіяни й зараз воюють. А коли ресурс переважає, то він буде працювати. Зараз співвідношення у живій силі, наприклад, 1 до 10, а у такій ситуації оборону тримати дуже важко. Тому ми працюємо з цивільним населенням щодо поповнення бригади "Хартія" та мобілізації, розповідаємо про роботу командирів та якісну військову підготовку", – зауважив Андрій Помагайбус.30 березня Генеральний штаб ЗСУ повідомляв, що втрати Росії у війні з Україною перевищили 914 тис. осіб.2 квітня російська окупаційна армія на війні в Україні втратила щонайменше 1390 загарбників, а також низку військової техніки.
we.ua - У ворога кульгає планування, одна тактика - м'ясні штурми: підполковник бригадиХартія Помагайбус з Харківського напрямку
Росія за час повномасштабної війни пошкодила 1419 пам’яток культурної спадщини
Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.За даними обласних і Київської міської військової адміністрацій, станом на 25 березня 2025 року загальна кількість пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні складає 1419 об’єктів. Сюди входять 139 памʼяток національного значення, 1184 — місцевого, а також 96 щойно виявлених.Найбільше пошкоджених через агресію Росії памʼяток на Харківщині - 329. Також пошкоджень зазнали 279 обʼєктів у Херсонській області. Окрім цього у Донецькій — 169, Одеській — 159, Київській області та місті Києві — 100, Чернігівській — 65, Запорізькій — 63, Львівській — 61, Дніпропетровській — 49, Миколаївській — 47, Сумській — 37, Луганській — 32, Хмельницькій — 11, Полтавській — 6, Вінницькій та Житомирській — по 4, Кіровоградській — 3, Черкаській — 1.Загалом пошкоджені пам’ятки культури у 18 областях.Водночас збитків зазнали 2233 об’єкти культурної інфраструктури. З них майже 20% (409) — знищені.Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала у Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській, Миколаївській, Запорізькій, Сумській областях.Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади (48,6 % від загальної кількості закладів культури, які зазнали пошкоджень).Загалом постраждали:клубні заклади — 1085;бібліотеки — 792;заклади мистецької освіти — 171;музеї та галереї — 122;театри, кінотеатри та філармонії — 42;заповідники — 8;парки, зоопарки — 9;цирки — 4."Майже вся територія Луганської та значні частини територій Запорізької, Донецької та Херсонської областей досі перебувають у тимчасовій окупації. Це унеможливлює обрахунок точної кількості пошкоджених пам’яток культурної спадщини, що постраждали в ході бойових дій та окупації", - додали у Мінкультури. 
we.ua - Росія за час повномасштабної війни пошкодила 1419 пам’яток культурної спадщини
Чому новий фаворит Путіна терміново полетів до США
До Вашингтона терміново полетів новий фаворит Путіна - російський бізнесмен та голова Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв. Заради поїздки у Білому домі з нього навіть тимчасово зняли санкції. Кирило Дмитрієв брав участь у перших перемовинах США та Росії у Саудівській Аравії 11 березня. Він єдиний з російської делегації, хто позитивно оцінював результати перемовин двох сторін. Зараз у Дмитрієва зустріч зі спецпредставником президента США на Близькому Сході та одночасно головою американської переговорної групи по Україні Стівом Віткоффом. А першого квітня в Україні був улюбленець президента США, пастор Марк Бернс. Навряд чи цей збіг є випадковим. Ми припускали, що обговорюються надзвичайно важливі параметри угоди між США та Україною, а Марк Бернс є посланцем із новою пропозицією Дональда Трампа. Опосередковано зміст пропозиції Бернса офіційному Києву можна зрозуміти з коментарів президента Володимира Зеленського зранку 2 березня. "Не треба чекати 11 квітня" Він звернув увагу на російський обстріл авіабомбами Сумщини у ніч на 2 квітня на наголосив на системності ударів Москви. Володимир Зеленський закликав не чекати 11 квітня, коли виповниться один місяць російському "ні" на американську пропозицію припинення вогню на 30 діб. На його думку, Кремль, продовжуючи обстріли української інфраструктури, "зневажає дипломатичні зусилля партнерів. Навіть часткового припинення вогню Путін не хоче забезпечити". На думку президента України, "потрібен новий і відчутний тиск на Росію, щоб поставити цю війну на курс до завершення. Потрібно діяти якнайшвидше". Під час відвідин Дніпропетровщини, де спілкувався з бійцями і пораненими воїнами, Володимир Зеленський повторив тезу про відмову Росії від припинення вогню: "Ми не ставимо будь-яких умов, і "рускіє" не мають права ставити будь-які умови". Зі сказаного можна зробити кілька висновків: йде дискусія про те хто порушив інфраструктурне перемир'я (обидві сторони надали США перелік обстрілів), Вашингтон готовий пом'якшити антиросійські санкції, до 11 квітня триватимуть консультації та узгодження. "Смотрящий" за каналом зв'язку Реакція Дональда Трампа на заяви української сторони багато в чому залежатиме від переговорів Дмитрієва і Віткоффа. Він має підстави довіряти обом. Адже Кирило Дмитрієв був першим російським представником, котрий у 2017 році зустрівся з радником Дональда Трампа Ентоні Скарамуччі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. У тому ж 2017 році Скарамуччі керував у Білому домі зв'язками зі ЗМІ, та недовго. Нині він є бізнесменом і публіцистом, критикує Трампа. За деякою інформацією, Кирило Дмитрієв був, мінімум, співавтором російської пропозиції про рідкісноземельні ресурси. За проєкти, котрі зацікавили американську сторону 11 березня, він був призначений спеціальним представником президента Росії з інвестиційно-економічному співробітництву з зарубіжними країнами. За даними Тhе Wаshіngtоn Роst, у 2017 році Дмитрієв за посередництва Саудівської Аравії на Сейшельських островах мав зустріч зі власником приватної військової компанії Вlасkwаtеr Еріком Прінсом. Саме там було встановлено секретний і постійний канал зв'язку між Путіним і Трампом. На слуханнях у Конгресі Прінс спростував, що говорив із Дмитрієвим про "постійний канал зв'язку між США та РФ". "Особисте послання" У Дмитрієва є непогані зв'язки з американськими університетами, що дозволило йому підтримувати неформальні контакти з контрагентами у США, попри санкції, накладені 28 лютого 2022 року за підтримку російської агресії проти України. Саме ці санкції тимчасово зняв Мінфін США, щоб Дмитрієв міг прибути до країни. І, здається, він єдиний, хто може налагодити відносини, якщо на офіційному рівні вони значно погіршилися. Ознаки цього є: президент США днями заявив, що "злий" на Путіна, і пригрозив вторинними санкціями на російську нафту. З іншого боку, у Кремлі висловили пропозицію про зовнішнє управління в Україні, котру Білий дім публічно відкинув, як до того офіційний Київ. За даними одного з російських телеграм-каналів, Кирило Дмитрієв має ділові пропозиції для американців, а щодо України - привіз у США "особисте послання Путіна". Також актуальною є тема Ірану. Усі вони є пунктами до зустрічі делегацій двох країн у Саудівській Аравії, котра очікується найближчими тижнями. Незалежно від змісту розмови Українській стороні не варто зациклюватися на деталях розмови Віткоффа і Дмитрієва, оскільки реальний її зміст не буде озвучений, а випливе пізніше, в окремих рішеннях і заявах Трампа і Путіна. З огляду на ситуацію, чітко можна сказати наступне: 1. Путін поєднанням економічних і політичних питань затягує переговори за алгоритмом 2014-2016 років ("Мінські угоди"), 2. Маркером ставлення Трампа до України є антиросійські санкції, про що відкрито заявив Зеленський. "Людина-угода" проти "Майстра заморожувань" Дональд Трамп одночасно з переговорами з РФ тисне на Європу, звернула увагу професорка Інституту політичного аналізу Північно-Західного університету штату Іллінойс Ольга Каменчук. За її словами, чинний американський президент досі хоче показати себе "Людиною-угодою", котра здатна вирішувати складні проблеми. "Йому протистоїть "Майстер заморожувань". Ми бачимо, Путін висуває вимоги, по деяких із них Трамп не може ухвалити рішень одноосібно. Ще і Європа відіграє значну роль, особливо якщо йдеться про відновлення "Північного потоку-2". А от президент Зеленський демонструє інший підхід - через публічну дипломатію, робить ставку на мобілізацію світової підтримки і у нього це добре виходить", - пояснила вона. Різні цілі Коментуючи ідею посилення санкційного тиску на РФ, Ольга Каменчук зауважила - їх так багато, що навіть вторинні обмеження продажу нафти не лякають російську сторону. "Насправді важелів впливу у США залишилося не так багато. Думаю, у Росії це розуміють, однак погрозу сприймають серйозно. У них у всіх різні зацікавленості у даному перемир'ї. Найзацікавленішим є не Зеленський чи Путін, а Дональд Трамп. Путін хоче зафіксувати контроль над Чорним морем, зняти частково санкції та "заморозити" конфлікт на вигідних для себе умовах. У повному виводі військ він не зацікавлений, як і у переговорах із Зеленським особисто. У свою чергу, Зеленський зацікавлений у відновленні контролю над територіями і у збереженні міжнародної підтримки, у розвідданих і в енергоперемир'ї. На поступки Росії він не піде", - вважає експертка.
we.ua - Чому новий фаворит Путіна терміново полетів до США
Без кордонів: як замовляти і отримувати посилки з-за кордону в Україні
Під час війни бізнес в Україні опинився перед серйозними викликами. Зміни в інфраструктурі, обмеження на перевезення, перебої з постачанням — усе це змусило компанії швидко адаптуватися до нової реальності. Для багатьох критично важливою стала логістика: саме від її ...

What is wrong with this post?