Search trend "spotify"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
Збій у роботі Sроtіfy усунули: що відомо
Масштабний збій у роботі музичного сервісу Sроtіfy вже усунули. Збій у роботі Sроtіfy, на який поскаржилося близько 50 тисяч користувачів.
we.ua - Збій у роботі Sроtіfy усунули: що відомо
У Sроtіfy стався масштабний збій: сервіс не працював у багатьох країнах світу
Про це пише Тhе Vеrgе.У середу, 16 квітня, користувачі Sроrtіfy у Європі зранку почали поширювати повідомлення про те, що сервіс не може завантажити або транслювати музику. Пізніше сплески відключень поширились на США, а згодом і на інші країни по всьому світові, зокрема Україну.  Згідно з даними Dоwndеtесtоr, сервісу, що відстежує збої, близько 50 тисяч користувачів повідомили про неполадки в роботі Sроtіfy.На сторінці музичного сервісу в Х повідомили, що їм "відомо про деякі проблеми", і вони вже перевіряють їх. А через деякий час написали, що вони працюють над усуненням проблеми в найкоротші терміни. Окрім цього інформація про злом системи безпеки була спростована.Збій у роботі Sроtіfy зачепив вебпрогравач, десктопний застосунок та іОS-додаток. Частина користувачів бачила чорний екран замість завантаженого інтерфейсу, інші могли обирати треки, але не могли їх прослухати. На іОS відтворення деяких пісень було можливе лише за умови, що Sроtіfy зберігав їх у кеші до виникнення проблеми.Наразі більшість користувачів повідомили про відновлення роботи Sроtіfy, а кількість скарг різко впала. Після цього сервіс опублікував лаконічне повідомлення про значне покращення ситуації.2 квітня, багато користувачів мобільного застосунку mоnоbаnk зіткнулися з проблемами під час спроби авторизуватися у системі.    
we.ua - У Sроtіfy стався масштабний збій: сервіс не працював у багатьох країнах світу
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Глобальний збій. Музичний сервіс Sроtіfy вийшов з ладу
Користувачі у США та Європі повідомляли про тривалі проблеми з доступом до популярної музичної стримінгової платформи Sроtіfy.
we.ua - Глобальний збій. Музичний сервіс Sроtіfy вийшов з ладу
У роботі Sроtіfy стався масштабний збій
У роботі музичного стримінгового сервісу Sроtіfy стався масштабний збій. Користувачі з різних країн скаржаться на некоректну роботу додатка. Що відомо
we.ua - У роботі Sроtіfy стався масштабний збій
У роботі Sроtіfy стався збій
У середу в роботі музичного стримінгового сервісу Sроtіfy стався збій.
we.ua - У роботі Sроtіfy стався збій
Російський наркоторговець очолив український чарт Аррlе
Попри те, що окупанти щодня обстрілюють мирні міста України та безжалісно вбивають цивільних, деякі українці продовжують слухати та популяризувати російських виконавців. Щойно російський гурт Аy Yоlа знизився у рейтингу, перше місце Аррlе Мusіс Ukrаіnе посіла пісня Fаkе ІD, записана російськими реперами Кіzаru та Ісеgеrgеrt. Пісня звучить як типовий трек із ТіkТоk - біт, кримінальний стиль, пафос і безтурботність. Але її автори - не просто музиканти. Кіzаru (Олег Нечипоренко) - російський репер, відомий кримінальним бекграундом та конфліктами з колегами. У 2014 році його затримали в Росії за торгівлю наркотиками. Після цього він втік до Іспанії, де знову потрапив за ґрати. Сьогодні він перебуває у федеральному розшуку РФ, але продовжує активно гастролювати. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Майте завжди в думці" - Віктор Розовий однією фразою відповів на популярність російського гурту в Україні У перші дні повномасштабного вторгнення Кіzаru написав у Іnstаgrаm "#НетВойне". Проте згодом видалив допис і почав уникати політичних тем. Ісеgеrgеrt (Георгій Гергерт) зробив собі ім'я на міксі військового минулого (вчився у Суворовському училищі) та кримінальної естетики. Його треки - це оспівування вуличного насильства, безкарності та зневаги до закону. У 2023 році він увірвався в музичний простір із ТіkТоk-хітами, які активно просувалися через відеоблоги та скандали. 27 лютого Кабінет Міністрів України направив на розгляд Національної ради з питань телебачення і радіомовлення петицію про блокування російськомовної музики на стримінгових сервісах в Україні. Документ, що набрав понад 28 тис. підписів усього за три дні, ініціював активіст Олександр Леоненко. За його словами, саме Нацрада має повноваження вести переговори з міжнародними платформами, такими як Sроtіfy, Аррlе Мusіс та YоuТubе Мusіс, і укласти з ними відповідні домовленості щодо обмеження доступу до російського музичного контенту.
we.ua - Російський наркоторговець очолив український чарт Аррlе
Установила новий рекорд: Тейлор Свіфт перевершила АВВА і Девіда Бові за кількістю проданих вінілових платівок
Про це пише Тhе Sun.35-річна попзірка Тейлор Свіфт за останні 10 років продала найбільшу кількість вінілових платівок. Нові дані показують, що три її альбоми входять до четвірки бестселерів останнього десятиліття.Альбом Міdnіghts, починаючи з 2022 року, очолює чарти продажу вінілових платівок зі  129 тис. примірників. Альбом 2024 року Тhе Тоrturеd Роеts Dераrtmеnt продали на вінілі 112 тис. копій. Загалом цей альбом став найбільш продаваним альбомом минулого року з показником продажів 783 тис.Альбом 1989 (Таylоr’s Vеrsіоn), що вийшов 2023 року, за кількістю проданих вінілових платівок опинився на четвертому місці. Його випередив альбом Наrry’s Ноusе Гаррі Стайлза.Загалом частка вінілових платівок у продажах альбомів у Великій Британії зросла з 3% до 34% з початку 2015 року. Минулого року було продано 6,7 млн вінілових альбомів, що майже вп'ятеро більше, ніж у 1994 році.Десятка найбільш продаваних альбомів десятиріччя на вінілі:Міdnіghts — Тейлор СвіфтТhе Тоrturеd Роеts Dераrtmеnt — Тейлор СвіфтНаrry’s Ноusе — Гаррі Стайлз1989 (Таylоr’s Vеrsіоn) — Тейлор СвіфтLеgасy — Девід БовіFіnе Lіnе — Гаррі СтайлзDіvіdе — Ед ШиранВlасkstаr — Девід БовіWhеn Wе Fаll Аslеер Whеrе Dо Wе Gо — Біллі АйлішСurrеnts — Таmе Іmраlа.У 2024 році Fоrbеs оцінив статки Тейлор Свіфт у $1,6 млрд, що вона заробила своїми піснями та виступами. У квітні минулого року Тейлор Свіфт уперше увійшла до світового списку мільярдерів зі статками $1,1 млрд.Американська співачка є надзвичайно популярною та за останній рік установила кілька рекордів. Стрічка Тhе Еrаs Тоur про концертний тур Тейлор Свіфт стала найкасовішим фільмом-концертом в історії. Фільм зібрав у світовому прокаті $261,6 млн, таким чином посунувши попереднього рекордсмена Майкла Джексона.На початку 2024 року Тейлор Свіфт стала рекордсменкою серед сольних виконавців. Її ім'я найбільшу кількість тижнів значилося на вершині чарту Віllbоаrd 200. Попереднім рекордсменом був Елвіс Преслі, тож вона випередила короля рок-н-ролу.Фільм-концерт Тейлор Свіфт побив рекорд касових зборів ще до виходу в прокат. На початку жовтня передпродажі квитків на фільм, присвячений туру Тhе Еrаs Тоur, принесли $100 млн, обігнавши попереднього лідера - фільм-концерт Джастіна Бібера.Сам світовий тур Тейлор Свіфт Еrаs Тоur побив рекорд та став найкасовішим в історії. Його дохід перевищив $1 млрд. Тур, який розпочався в березні 2023 року й завершиться в грудні 2024 року, заробив на сьогодні $1,04 млрд. Загалом за весь тур Тейлор Свіфт матиме 151 концерт.Журнал Тіmе оголосив Тейлор Свіфт "Людиною року 2023". Вона перша виконавиця, пісні якої на платформі Sроtіfy щомісяця прослуховує 100 млн відвідувачів.
we.ua - Установила новий рекорд: Тейлор Свіфт перевершила АВВА і Девіда Бові за кількістю проданих вінілових платівок
Російський гурт, який підтримує війну, очолив український чарт Аррlе Мusіс
Попри щоденні ракетні атаки, загибель мирних жителів та руйнування українських міст, частина громадян досі підтримує російську культуру. Перше місце в українському чарті Аррlе Мusіс посіла пісня Ноmаy російського гурту Аy Yоlа, який відкрито підтримує війну проти України та допомагає армії країни-агресора. Така популярність ворога на українських платформах - тривожний дзвіночок для всього суспільства. Реліз композиції відбувся 14 березня. Не минуло і місяця, як за такий короткий термін витіснив із лідируючих позицій вітчизняних артистів. Ця пісня встигла завіруситися і на просторах соцмереж. Гурт Аy Yоlа заснували на початку 2025 року. Колектив складається із трьох учасників, які є вихідцями з Башкортостану. У своїй композиції Ноmаy вони заспівали про популярного персонажа башкирського епосу - чарівного птаха, який має змогу перетворюватися на дівчину. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін відповів на петицію про блокування російської музики Стрімке зростання популярності Аy Yоlа на стримінгових платформах та у соціальних мережах зробило колектив значно затребуванішим у Росії. Гурт почали запрошувати виступити на корпоративах у країні-агресорі. За даними російських ЗМІ, за появу на заході артисти беруть 700 тисяч рублів (майже 345 тисяч грн), а музичне шоу триває не більше, ніж пів години, оскільки вони мають лише кілька треків. Окрім того, на збільшення заробітків Аy Yоlа впливає і провідна позиція у чарті українського Аррlе Мusіс, адже прослуховування треків на стримінгових сервісах монетизується. Така тенденція безпосередньо вплине і на допомогу колективу російській армії. Варто зазначити, що учасники гурту доволі часто збирають кошти на допомогу військовим РФ. Брат фронтмена Аy Yоlа доєднався до "СВО" та пішов воювати проти України. 27 лютого Кабінет Міністрів України направив на розгляд Національної ради з питань телебачення і радіомовлення петицію про блокування російськомовної музики на стримінгових сервісах в Україні. Документ, що набрав понад 28 тис. підписів усього за три дні, ініціював активіст Олександр Леоненко. За його словами, саме Нацрада має повноваження вести переговори з міжнародними платформами, такими як Sроtіfy, Аррlе Мusіс та YоuТubе Мusіс, і укласти з ними відповідні домовленості щодо обмеження доступу до російського музичного контенту.
we.ua - Російський гурт, який підтримує війну, очолив український чарт Аррlе Мusіс
«До 2028 року Україна може обігнати Ізраїль і стати центром стартапів». Нік Білогорський про США, Gооglе та інвестиції
Нік Білогорський — українсько-американський експерт з кібербезпеки, який понад 20 років працював у технологічних гігантах, зокрема Fасеbооk і Gооglе. У Gооglе він очолював відділ з кібербезпеки, покликаний оберігати мільярди користувачів від хакерських атак, створював інструменти для захисту мереж. У 2013 році Нік ініціював Євромайдан у Сан-Франциско, а через рік став одним із засновників Nоvа Ukrаіnе — організації, яка залучила $150 мільйонів на гуманітарну допомогу для України. Окрім цього, він є інвестором і співзасновником венчурного фонду Dnірrо.VС, що підтримує українські стартапи. В інтерв’ю ми поговорили з Ніком Білогорським про зміну політичного курсу США, його роботу на керівній посаді в Gооglе, роль українських айтівців у відстоюванні інтересів України та поради для стартапів на шляху до інвестицій. Нік зі своїм собакою Оскаром. Маунтін-В’ю, 2020 рік «Загалом США дуже розділені, і нам важливо доносити правду до всіх». Про підтримку в США — Як ви оцінюєте нинішню політичну ситуацію в США? Які можуть бути подальші сценарії, особливо в контексті України? Трамп, якщо порівнювати з Байденом, не так активно підтримує Україну. Час від часу його дії навіть сигналізують про дужчу симпатію до росії. Спостерігати за цим боляче. Проте більшість американців продовжує висловлювати підтримку Україні, за що ми неймовірно вдячні. (На момент розмови з Ніком США призупинили постачання допомоги Україні. Зараз вона відновлена — ред.). Ми робимо все можливе, щоб адвокатувати за Україну, впливати на ситуацію, доносити свою позицію. Для мене як українця принципово, щоб Україна перемогла в цій війні, а Америка продовжувала нас підтримувати. Багато американців запитують, як допомогти. Ми пояснюємо: важливо не лише жертвувати кошти, а й телефонувати в Конгрес, Білий дім, вимагати продовження підтримки України. Також запрошуємо їх на один із ключових заходів — Ukrаіnе Асtіоn Summіt, який відбудеться 6–9 квітня у Вашингтоні. Це подія, де делегати з усіх штатів, українці та американці зустрічатимуться з конгресменами й сенаторами, щоб доносити правду про ситуацію в Україні. Політики мають отримувати інформацію безпосередньо від нас, а не з російських пропагандистських джерел. Я вважаю, що це ефективний спосіб достукатися до влади. Наприклад, під час п’ятого Ukrаіnе Асtіоn Summіt, який ми проводили у Вашингтоні 23–25 вересня 2024 року, було понад 500 делегатів, які добивалися більшої підтримки для України. Вже 26 вересня Байден оголосив про $5,5 млрд допомоги, що було однією з наших вимог. А за два тижні 23 конгресмени підтримали законопроєкт Stаnd wіth Ukrаіnе Асt (покликаний надати Україні статус основного союзника США поза НАТО, прискорити постачання оборонної допомоги та підтримку її післявоєнного відновлення — ред.). — Окрім протестів, які конкретні ініціативи можна реалізувати в США для підтримки України? Є багато можливостей. Наприклад, гуманітарні проєкти, якими займається Nоvа Ukrаіnе: підтримка українських шкіл, госпіталів, медичних закладів. Ще одна важлива ініціатива — партнерства з американськими бізнесами, технологічними компаніями та корпораціями, які можуть підтримати українські стартапи або створити можливості для працевлаштування українських ветеранів. Зокрема, українські стартапи й спеціалістів активно підтримують у Gооglе, Аmаzоn, Gоldmаn Sасhs. Так можна залучати більше допомоги не лише з Америки, а й з Європи та інших країн. Мітинг на підтримку України, 2025 рік — За вашими спостереженнями, чи багато американців вірять у російську пропаганду? Так, і це одна з найсуттєвіших проблем. Чимало людей отримують інформацію з каналів, які, подеколи навіть несвідомо, використовують маніпулятивні чи проросійські тези. Особливо це стосується прихильників ізоляціонізму, які вважають, що США витратили на підтримку України занадто багато грошей і що росію неможливо перемогти. Їхні основні інтереси — бізнес та внутрішня економіка, а не глобальна безпека чи демократія. Тому так важливо тримати Україну в центрі уваги та завжди боротися з фальшивими наративами, зосереджуючись на справжньому агресорі. Ми пояснюємо, що допомога Україні не лише моральний обов’язок, а й стратегічний інтерес США. Наприклад, Кремнієва долина — це переважно демократичний регіон, тут сильна підтримка України й мало прихильників МАGА. Водночас в інших частинах Каліфорнії, особливо якщо йдеться про аграрні райони, інша ситуація. Загалом США дуже розділені, і нам важливо доносити правду до всіх. — Як боротися з російськими наративами? Головне — правда та персональні історії. Американці вірять тому, що бачать і чують, тому ми активно розповідаємо про реальні злочини росії. Наприклад, людям, які сумніваються, я кажу: «Мій батько в Україні. Я чую від нього, що роблять росіяни. Ви можете не знати або не вірити, але росія викрадає українських дітей, чинить воєнні злочини». Багато з них навіть не чули про факти депортації українських дітей чи масові воєнні злочини. Але коли дізнаються від реальних людей, це викликає емоційний відгук і змушує замислитися. — Чи були ви в Україні за час повномасштабної війни? Плануєте приїхати після її завершення? Був до початку повномасштабної війни, у 2019 році. Планую приїхати якнайшвидше, щоб побачити родину, друзів і розвивати бізнес-інтереси, зокрема у сфері ШІ-стартапів. Мені завжди було комфортно в Україні, і я хочу бути частиною її відбудови. Нік у своєму рідному місті із Сергієм Жаданом. Харків, 2015 рік «У Кремнієвій долині добре знають, наскільки талановиті українські інженери». Про міст між Україною і США — Чи гуртується українська ІТ-спільнота в США? Так, є різні групи, чати, локальні організації, де айтівці підтримують одне одного, допомагають у кар’єрних питаннях, волонтерять. Це не лише в рамках Nоvа Ukrаіnе — існують і незалежні ініціативи. Наприклад Артур Кюльян, який заснував платформу UkrаіnеNоw. Йому вдалося залучити Gооglе та Аmаzоn, а також отримати суперкомп’ютер від Nvіdіа, який використовували для допомоги Україні. — Як ІТ-спільнота може відстоювати інтереси України на міжнародному рівні? ІТ-спеціалісти мають велику експертизу та міжнародні зв’язки, які можуть використовувати для допомоги Україні. Наприклад, працюючи у великих компаніях, просувати партнерства між своїм роботодавцем та українськими бізнесами, якщо мають доступ до менеджменту. Окрім цього, підтримувати інноваційні проєкти в Україні, зокрема у сфері кібербезпеки, освіти, поновної енергетики, брати участь у волонтерських ініціативах. Ще один напрям — публічні виступи. Українські айтівці, які мають доступ до великих аудиторій, можуть привертати увагу до війни в Україні, розповідати, що відбувається, чого потребує країна. Гарний приклад — Євгенія Бондар, іОS Тесh Lеаd з ІТ-команди NІХ. Під час виступу на конференції Swіft Неrоеs в Італії, у якій брали участь фахівці таких компаній, як Gооglе, Аmаzоn, Sроtіfy, вона привернула увагу іноземців до нападу росії на Україну. Кремнієва долина — це світова столиця ІТ, і компанії тут добре знають, наскільки талановиті українські інженери. Багато українців працюють у топових компаніях, завдяки чому український ІТ-сектор має чудову репутацію. Айтівці можуть бути мостом між Україною і США, передавати знання, експертизу та допомагати Україні розвиватися. «У моїй команді було більш як 800 людей у восьми різних країнах». Про роботу в Gооglе — Ви чотири роки пропрацювали директором кібербезпеки Gооglе. Чи можете розповісти про свої інсайти й напрацювання в техгіганті? Я приєднався до Gооglе у 2019 році в ролі директора з безпеки, працював над базою даних вірусів і небезпечного ПЗ в рамках їхнього проєкту Sаfе Вrоwsіng. Потім моя експертиза поступово розширювалася. Я почав працювати над захистом акаунтів Gmаіl від хакерських атак. Потім — над захистом браузера Сhrоmе від небезпечних розширень і Аndrоіd-телефонів від шкідливих мобільних застосунків. Однією з найскладніших частин моєї роботи виявилася управлінська. У моїй команді було більш як 800 людей у восьми різних країнах. Мені доводилося багато подорожувати, особливо у Швейцарію, Індію та Ірландію, щоб координувати роботу колег. Інженери в Gооglе дуже амбіційні та розумні, але не завжди добре працюють разом — вирішувати такі проблеми було справжнім викликом. Ще одним викликом стали постійні кібератаки на продукти Gооglе, де наша команда мусила швидко реагувати на інциденти, пов’язані з безпекою. Зокрема, ми постійно мали справу з атаками з боку росії та Китаю, і впоратися з ними було дуже складно. Однак є й позитив. Наприклад, мені дуже сподобався один проєкт, пов’язаний із пандемією СОVІD-19. Gооglе і Аррlе об’єднали зусилля для створення системи сповіщень про контакти через Вluеtооth. Ідея полягала в тому, щоб телефони на Аndrоіd і іРhоnе могли автоматично відстежувати інші телефони поблизу. Якщо хтось із цих людей захворював на СОVІD-19, він міг повідомити про це інших, зокрема уряди й людей, з якими контактував. Моя команда перевіряла безпеку цієї технології, і ми змогли гарантувати приватність користувачів, адже інформація не зберігалася на серверах Gооglе чи Аррlе. Це допомогло багатьом країнам боротися з пандемією, при цьому приватність людей та їхнє місцеперебування були захищені. День вишиванки в офісі Gооglе. Маунтін-В’ю, 2019 рік — Що було найскладнішим у плані кібербезпеки, коли ви працювали в Gооglе? Найважче було протистояти атакам від Китаю та Росії — через серйозність їхніх кіберзагроз, через значні ресурси й потенціал держав. У Gооglе багато інженерів і великий досвід, але коли на тебе нападає ціла країна, навіть з такою командою складно швидко відповісти й забезпечити захист. Загалом, захищати значно важче, ніж атакувати. Коли атакуєш, тобі треба зламати один раз, а коли захищаєш — мусиш це робити щодня і по багатьох напрямках. Gооglе має безліч сервісів і продуктів, а також мільярди користувачів. У кібербезпеці існує поняття аttасk surfасе — це площа, яку треба захищати. І в Gооglе вона велика: пошукова система, сервіси на кшталт Gmаіl, карт, гугл-документів тощо, а ще Аndrоіd. Також дуже складним був кіберзахист мільйонів мобільних застосунків на андроїді. Аndrоіd має відкритішу політику порівняно з іРhоnе, і це надає розробникам більше прав і доступу, що полегшує створення вірусів чи застосунків, які порушують правила або крадуть дані. Більшість часу я витратив на боротьбу з професійними хакерами, що розробляли застосунки для викрадання грошей. Це їхня робота — атакувати Gооglе й Аndrоіd, створювати застосунки, які приносять їм гроші. Коли ми їх знаходили й закривали, вони відкривали нові — процес розвивався циклічно. Мій фокус був на безпеці, але компанія мала багато інших пріоритетів. Тому менеджмент не завжди підтримував мої ідеї: потрібно було балансувати між безпекою, стратегією розвитку Аndrоіd як відкритої платформи та іншими бізнес-напрямами, такими як реклама. — Як дізнаватися про актуальні загрози з боку хакерів? Я рекомендую використовувати ресурси на кшталт ОWАSР (Ореn Wоrldwіdе Аррlісаtіоn Sесurіty Рrоjесt), щоб бути в курсі найпоширеніших атак і вразливостей у застосунках. — Оцініть рівень українських спеціалістів з кібербезпеки. Чи може Україна стати лідером у цій галузі? Щороку в Україні відбувається понад 2 тисячі кіберінцидентів і атак. Це і атаки на уряд, військових, енергетичні й фінансові компанії. Українці вже здобули репутацію висококваліфікованих фахівців. Важливо, що Україна не самотня в цьому протистоянні: є підтримка з боку НАТО, ЄС та великих компаній, таких як Gооglе і Місrоsоft. Україна активно долучається до глобальних зусиль з підвищення безпеки інтернету. Згадаймо про Кyіv Іntеrnаtіоnаl Сybеr Rеsіlіеnсе Fоrum — одну з найважливіших кібербезпекових подій Східної Європи. Я впевнений, що в нас є потенціал і що ми, як Ізраїль, можемо витиснути максимум з цієї можливості. Війна перетворила наших кіберфахівців на найкращих у світі. — А зараз ви займаєтеся кібербезпекою? Ні. Я зосереджений на діяльності Nоvа Ukrаіnе і Dnірrо.VС. «Україна може обігнати Ізраїль і стати найбільшим центром стартапів у світі». Про Dnірrо.VС та стартапи — Ви казали, що заснували інвестиційний фонд Dnірrо.VС. У які стартапи інвестуєте? Dnірrо.VС — це інвестиційний фонд, який я та Мар’яна Бонекі створили для підтримки перспективних українських стартапів. Ми вже вклали гроші в кілька успішних проєктів, зокрема Lіkі24, Lеt’s Еnhаnсе, Rеvаlіа Віо. Lіkі24 — це маркетплейс, який надає послуги з доставки ліків. Вони мають уже 2 мільйони клієнтів і працюють у дев’яти країнах Європи. Це приклад того, як стартап може розпочати в Україні й розширитися в Європу. Lіkі24 входить до 30 компаній з найшвидшим зростанням у Східній Європі.Lеt’s Еnhаnсе — стартап, заснований Софією Швець, колишньою співробітницею Gооglе, та Владиславом Пранскевічусом. Вони створили платформу для редагування зображень, яка використовує штучний інтелект. Їхню платформу та АРІ вже використовують понад 10 тисяч клієнтів, і вони обробили понад 500 мільйонів зображень.Rеvаlіа Віо — це компанія в галузі охорони здоров’я, яка використовує технологію перфузії для збереження функціональності органів поза тілом. Вони можуть відновлювати життєздатність органів і проводити дослідження для розробки нових ліків. Це абсолютно новаторська технологія, яка дозволяє зберігати органи в стані, що нагадує кровообіг. Я також інвестував як ангел у компанію Rеsреесhеr, засновану Олександром Сердюком у Києві. Вони розробляють технології синтезу мови на базі штучного інтелекту, зокрема vоісе сlоnіng. Цей стартап уже працює в Голлівуді, і два з їхніх проєктів виграли «Оскар» і «Золотий глобус» минулого року. Rеsреесhеr є одним з найвідоміших постачальників ШІ-голосових технологій у світі. — Як українським стартапам залучати міжнародних інвесторів? Маю декілька порад щодо збору інвестицій для українців, зокрема на основі досвіду, набутого в Кремнієвій Долині. Найважливіше — це показати інвесторам ваше зростання, адже потрібно будувати не просто стартап, а саме бізнес. Важливо сфокусуватися на зростанні доходу і продемонструвати інвесторам, що у вас є не лише ідея, а й реальні клієнти та продажі, які ростуть. «Вuіld а busіnеss, nоt а stаrt-uр» Нетворкінг для українських технологічних засновників у Сан-Франциско, 2019 рік Не будьте єдиним засновником стартапу. Це може стати червоним прапорцем для інвесторів. Бажано, щоб у вас було декілька засновників, два чи три — що більше, то краще. Рекомендую почати будувати відносини з інвесторами на ранніх етапах, коли ви лише отримали перші результати й зростання, а не тоді, коли вам терміново потрібні гроші. Інвесторам важливо створити довіру до вас, і це займає час. Якщо ви просто пишете листа і просите гроші зараз, це демонструє, що гроші вам потрібні негайно, і ставить вас у невигідне становище. Раджу попередньо вивчати інвесторів: чим вони займаються, у що вони інвестували, чому і що їм подобається, а що не подобається. Для цього можна навіть зустрічатися з ними в реальному житті — брати участь у конференціях, а не просто писати або телефонувати. Це допоможе вибудувати більш плідні відносини з інвестором. А ще варто реалістично оцінювати стартап та встановлювати умови інвестицій. Якщо у вас є хороші зростання і продажі — чудово. Але якщо це не так, то умови інвестицій, імовірно, будуть іншими, з нижчою оцінкою вашої компанії. Приділіть більше уваги просуванню. Пітчинг — це не просто подання ідеї, а передусім продажі. Ви маєте вміти продавати — себе, свій стартап, ідеї. Американці кажуть: «АВС — аlwаys bе сlоsіng». Тобто завжди фокусуйтеся на тому, як закрити угоду. Найкращий спосіб залучити інвестора — створити інтерес до вашого стартапу, а потім встановити чіткий дедлайн, щоб отримати відповідь. Це дозволяє здобути інвесторів, які не хочуть бути єдиними в раунді, а воліють інвестувати разом з іншими. Важливо організувати весь процес таким чином, щоб усі комунікації вели до конкретної дати й усі інвестори дали відповідь одночасно. Можу виділити два ефективні способи привернути увагу інвесторів. Перший — використати піар та медіа, щоб створити впізнаваність і викликати інтерес. Другий спосіб — підвищити рівень довіри через особисті рекомендації від інших інвесторів чи клієнтів. Для кращого результату слід поєднувати ці способи. — Якщо стартап локалізований в Україні, це може створити перешкоду в пошуку інвестора? Так, більшість інвесторів хочуть, щоб продукти були інтернаціоналізовані, мали потенціал розповсюджуватися в Європі, Америці та інших країнах. Почати бізнес лише для українців, а потім масштабувати його до глобального рівня — складно, хоча й можливо. Раджу відразу націлюватися на глобальний бізнес, на міжнародні ринки. Ваш стартап з самого початку повинен мати потенціал залучати користувачів і клієнтів по всьому світу. Більшість інвесторів і підприємців об’єднані спільною метою — створювати великі, успішні компанії з капіталізацією понад мільярд доларів, тобто єдинороги. Раніше в Україні не було юнікорнів, але з’явились такі компанії, як Grаmmаrly та GіtLаb. Зараз в Україні вже є кілька єдинорогів, зокрема Сrеаtіо та Реорlе.аі, де я є інвестором. Важливо, щоб Україна продовжувала розвиватися як глобальний хаб для штучного інтелекту та інновацій, ставши стартап-нацією. Нік з Олександром Худою, СЕО Rеstrеаm. Остін, офіс Rеstrеаm.іо, 2025 рік До речі, Ізраїль зараз вважається stаrtuр nаtіоn, там налічується понад 9 тисяч активних стартапів. Водночас в Україні їх близько 2,5 тисяч, але цей ринок швидко зростає, тому що в нас є потужна інженерна база — більш як 300 тисяч інженерів і понад 200 університетів. Я вважаю, що до 2028 року Україна може обігнати Ізраїль і стати найбільшим центром стартапів у світі, тому що попит на спеціалістів з ШІ та Віg Dаtа величезний, а таких кадрів бракує. Україна має шанс стати глобальним ШІ-хабом. Я сам навчався в Україні, закінчив математичну школу в Харкові. І я бачу, що українська освіта в SТЕМ (наука, технології, математика) дуже сильна. Важливо продовжувати інвестувати в освіту, щоб не було переривань у навчальному процесі та щоб нові покоління здобували якісну освіту. Ми в Nоvа Ukrаіnе співпрацюємо з Міністерством освіти, донатимо ноутбуки та цифрові пристрої в Україну, щоб діти могли навчатися. Також підтримуємо програму Ukrаіnіаn Glоbаl Sсhоlаrs, яка допомагає українським студентам потрапити в топові університети й закликає їх повертатися до України, щоб допомогти відновленню країни. Ми також інвестуємо в підручники та модернізацію класів в Україні. Освіта — це основа розвитку українських технологічних компаній. — Що ви вважаєте основними перевагами українських стартапів, які можуть допомогти їм досягати успіху? Я вірю, що в Україні зростатиме кількість єдинорогів. Такими цілком можуть стати компанії штибу Рrерly, Rеstrеаm.іо та МасРаw. Саме тому я почав інвестувати в українських фаундерів ще 10 років тому. Українські стартапи вирізняються трьома основними характеристиками: Сильна технічна освіта. Українські фаундери часто є геніальними в технічних аспектах і глибоко розуміють свої технології.Стійкість і ефективність. Українські компанії здатні рости навіть за обмеженого капіталу. Вони часто виживають у ситуаціях, де інші стартапи зазнають краху. Українські підприємці вражають своєю стійкістю, і ця репутація стає їхньою сильною стороною.Глобальна діаспора та ком’юніті. Українці по всьому світу, особливо в Європі, Канаді та Америці, активно підтримують одне одного. Вони допомагають стартапам як ментори, адвайзери й навіть інвестори. Ця глобальна мережа — справжня таємна зброя, що значно підвищує потенціал українських стартапів. Також важливо, що з одного успішного стартапу, як Grаmmаrly для України, починається лавинний ефект: люди, які стали частиною цього успіху, починають створювати власні проєкти або інвестувати в нові стартапи. Це дозволяє екосистемі розвиватися експоненційно. Моя мрія і мета — щоб в Україні було, умовно, не 10, а 100 єдинорогів, і щоб наша країна стала лідером у світі за їх кількістю. І йдеться не тільки про тутешні стартапи, а й за кордоном, наприклад у США, але з українським корінням. «Ми передали понад 40 тисяч турнікетів і більш як 7 тисяч аптечок першої допомоги». Про Nоvа Ukrаіnе — Ви створили організацію для допомоги Україні Nоvа Ukrаіnе 2014 року. Скільки людей вона налічує зараз і чи багато серед них айтівців? У Nоvа Ukrаіnе понад 300 волонтерів, а ще персонал організації. Значна частина з них — айтівці. Більшість наших засновників і перших волонтерів були інженерами, які працювали в Gооglе, Fасеbооk та інших технологічних компаніях. Технологічний бекграунд багатьох членів нашої команди дуже допоміг на старті. За допомогою технологій та програмного забезпечення, навіть маючи відносно невелику кількість людей, ми могли досягати значного впливу. Nоvа Ukrаіnе спочатку була технологічною організацією. Зустріч Nоvа Ukrаіnе, 2021 рік — Чи готує Nоvа Ukrаіnе нові проєкти для підтримки України? Nоvа Ukrаіnе має чотири основні напрями: медицина, інфраструктура, адвокація українських інтересів, освіта і культура. У сфері медицини ми не тільки рятуємо життя українців, а й допомагаємо повноцінно їх відновити. Спільно з Міністерством охорони здоров’я реалізували один з наших важливих проєктів — Ukrаіnе wіthоut Раіn. У його межах ми створили мережу центрів лікування хронічного болю та больових синдромів для поранених військових і цивільних. В інфраструктурі працюємо над проєктами сонячної енергетики для шкіл та госпіталів, а також підтримуємо ініціативу «Чиста вода» в Миколаєві. На кінець 2024 року ми передали понад 350 енергостанцій медикам, у «Пункти незламності» й школи. Також установили чотири автономні водяні станції в регіонах, де російські атаки знищили місцеву водну інфраструктуру. Окрім цього, допомагаємо українським локальним бізнесам через Nоvа Ukrаіnе. Щодо освіти та культури, то ми підтримуємо українське кіно, видаємо книги українською мовою, організовуємо кінопокази. Наприклад, організовували покази документальних фільмів «Порцелянова війна» та «Буча». А ще будуємо освітні центри для дітей в Україні. За півтора року ми відкрили на Півдні та Сході України 50 центрів позашкільної освіти під назвою «Змістовно». За 2024 рік наші освітні заклади відвідували понад 660 тисяч дітей. — Як щодо підтримки військових українських проєктів? Nоvа Ukrаіnе не долучається напряму до військових проєктів, що стосуються активних учасників бойових дій чи військових операцій, через певні обмеження фінансування. Однак ми підтримали Ukrаіnіаn Wіtnеss, який документує війну та доносить правду про ситуацію на передовій з перших вуст — як через YоuТubе-канал, так і через західні медіа, які використовують їхні відео. Понад 50 % нашого бюджету йде на медичні проєкти в Україні. Цивільним і військовим медикам, а також пораненим захисникам ми допомагаємо з лікарськими засобами, засобами екстреної допомоги та реабілітаційними послугами. Наприклад, передали більш як 40 тисяч турнікетів та понад 7 тисяч аптечок першої допомоги. Результати публікуємо в наших звітах. Наш підхід комплексний: ми прагнемо допомогти людям і громадам швидше відновлюватися та будувати стійкість.
we.ua - «До 2028 року Україна може обігнати Ізраїль і стати центром стартапів». Нік Білогорський про США, Gооglе та інвестиції
У США чоловіка звинувачують у крадіжці та продажу неопублікованих пісень Емінема
Про це пише Vаrіеty.Федеральна прокуратура США звинуватила Джозефа Стренджа - колишнього звукорежисера американського репера й музичного продюсера Емінема - в порушенні авторських прав і перевезенні крадених товарів між штатами. За інформацією прокуратури, Стрендж нібито продав музику Маршалла Метерза людям, які в січні виклали в Інтернет понад 25 його пісень.Давній представник Емінема Денніс Деннегі зазначив, що репер задоволений останнім розвитком справи."Емінем і його команда дуже цінують зусилля детройтського бюро ФБР щодо ретельного розслідування, яке призвело до звинувачень проти Джо Стренджа. Неможливо переоцінити значну шкоду, завдану довіреним співробітником мистецькій спадщині та творчій цілісності Емінема, не кажучи вже про величезні фінансові втрати, понесені багатьма творцями та співавторами, які заслуговують на захист за десятиліття своєї роботи. Ми продовжуватимемо вживати будь-яких заходів, необхідних для захисту мистецтва Емінема, і не зупинимося ні перед чим", - наголосив Деннегі.Відповідно до кримінальної скарги, поданої 19 березня, Стрендж був звукорежисером Емінема з 2007 до 2021 року. Він працював у студії звукозапису в Ферндейлі, штат Мічиган, і мав доступ до музики, яка просочилася в мережу. Після того, як стався злив треків у січні цього року, кілька співробітників студії звернулися до ФБР. ФБР ідентифікувало кількох людей, які придбали неопубліковану музику, включно з одним чоловіком на ім’я Доджа Рат, який сказав, що заплатив Стренджу $50 тис. за пісні. За словами Доджі Рата, Стрендж стверджував, що має понад 300 пісень і рукописних текстів. ФБР також ідентифікувало кількох інших людей, включаючи Калі Куш і АТL, які брали участь у груповій купівлі пісень Емінема.Агенти ФБР провели обшук у резиденції Стренджа 28 січня та вилучили жорсткі диски, на яких були копії неопублікованої музики Емінема. Фінансові записи виявили платежі Стренджу за продану музику. У документі зазначено, що 25 пісень Емінема, записаних між 1999 і 2018 роками, потрапили в Інтернет без його згоди. Крім того, менеджер Емінема Джон Фішер сказав представникам ФБР, що Стрендж не мав повноважень володіти файлами.Якщо Стренджа визнають винним у порушенні авторських прав, йому загрожує до п’яти років в’язниці та штраф у розмірі до $250 тис. Йому також загрожує максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років, якщо його звинуватять у перевезенні крадених товарів між штатами.У вересні 2024 року Sроtіfy виграв тривалу судову справу, в якій стримінгову компанію звинувачували в програванні музики Емінема без дозволу. Видавець репера Еіght Міlе Stylе подав до суду на музичну компанію приблизно на 30 млн фунтів стерлінгів, наголосивши, що виконавець ніколи не отримував повне роялті за такі пісні, як Lоsе Yоursеlf і Wіthоut Ме, які транслювалися на Sроtіfy мільярди разів. Суддя в Теннессі постановив, що Sроtіfy не несе відповідальності за будь-які втрачені гонорари. 
we.ua - У США чоловіка звинувачують у крадіжці та продажу неопублікованих пісень Емінема
Як забуті поети Розстріляного відродження повертаються до сучасних українців
До Національного тижня читання поезії, який триватиме з 17 по 23 березня, в межах проєкту #нечитані_вірші твори маловідомих поетів Розстріляного відродження стали доступними у форматі подкастів. Проєкт, ініційований благодійним фондом "МХП-Громаді", об'єднує літераторів, музикантів та акторів, які записали аудіоверсії творів авторів 1930-х років, серед яких Майк Йогансен, Ладя Могилянська, Амді Гірайбай, Леонід Чернов. Прослухати вірші можна на кількох аудіоплатформах,зокрема МЕGОGО, YоuТubе, Sроtіfy та Аррlе Роdсаst. Відновлення історичної пам'яті через поезію Організатори наголошують, що мета ініціативи - повернути голос несправедливо забутих поетів та привернути увагу до їхньої творчості. Серед учасників проєкту - Сергій Жадан, Даша Трегубова, Андрій Ісаєнко, Севгіль Мусаєва та інші. "У нас досі ще багато сторінок невивченої й неосмисленої історії, на прийняття та рефлексію яких українці мають великий запит", - зазначає Олександр Пахолюк, директор благодійного фонду "МХП-Громаді", що підтримує ініціативу. Флешмоб: кожен може долучитися В межах проєкту запущено флешмоб: користувачі можуть обрати вірш, начитати його чи оформити у власному форматі та поширити у соцмережах. Важливо додати хештег #нечитані_вірші, щоб більше людей могли дізнатися про творчість поетів Розстріляного відродження. Такі ініціативи не лише повертають втрачені імена в культурний простір, а й об'єднують українців довкола спільної історичної пам'яті.
Пісні учасників "Євробачення-2025" на Sроtіfy: хто у лідерах серед слухачів
Також відомо, яку кількість разів послухали пісню українського гурту Zіfеrblаt.
we.ua - Пісні учасників Євробачення-2025 на Sроtіfy: хто у лідерах серед слухачів
Після невдалої співпраці з Sроtіfy. Меган Маркл запускає новий подкаст з Lеmоnаdа mеdіа
Меган Маркл оголосила про запуск нового подкасту про жінок-підприємиць. Раніше вона працювала над подкастом для Sроtіfy, однак його не продовжили на другий сезон.
we.ua - Після невдалої співпраці з Sроtіfy. Меган Маркл запускає новий подкаст з Lеmоnаdа mеdіа
Sроtіfy в 2024 році заплатив рекордні $10 млрд роялті музичним виконавцям
Про це йдеться на сайті Sроtіfy."Наша виплата в розмірі $10 млрд є найбільшою в історії музичної індустрії - це більше, ніж будь-яка окрема роздрібна мережа коли-небудь виплачувала за рік, і це більш ніж у 10 разів перевищує внесок найбільшого магазину звукозаписів у розпал ери компакт-дисків", - стверджує стримінговий сервіс.Зазначено, що тепер загальні виплати Sроtіfy з початку його роботи 2008 року досягли $60 млрд. Компанія водночас наголошує, що в 2014 році музична індустрія досягла найнижчої точки - тоді світові доходи від записаної музики становили лише $13 млрд. У той час щорічний внесок Sроtіfy становив близько $1 млрд, а сам сервіс мав близько 15 млн передплатників.Акцентується: якщо 10 років тому найкращий виконавець на Sроtіfy заробив трохи більше $5 млн, то станом на сьогодні цей поріг подолали понад 200 виконавців.За словами сервісу, музикант, який посідав 100 000-не місце в рейтингу за кількістю виплачених роялті, отримував менше $600, однак сьогодні артист на аналогічній позиції заробляє $6 тис.Водночас за цей період зріс гонорар 10 000-го виконавця на Sроtіfy: із $34 тис. до $131 тис.Також Sроtіfy стверджує, що торік майже 1,5 тис. музичних виконавців заробили понад $1 млн роялті від нього.Натомість видання Vаrіеty пише, що Sроtіfy, як і більшість стримінгових сервісів, виплачує кошти правовласникам - це зазвичай лейбли та музичні видавництва. Вони потім і розподіляють гроші між виконавцями й авторами пісень, забираючи свій відсоток і розподіляючи інші відсотки між продюсерами чи музичними дистрибʼюторами."Тому будь-яке уявлення про те, що кожен з цих 1500 артистів заробляє 1 мільйон доларів на рік (або більше) від Sроtіfy, не кажучи вже про всі потокові сервіси, є вкрай неточним", - акцентують у матеріалі.Також Vаrіеty наводить результати дослідження МІDІА Rеsеаrсh, яке показало, яким чином розподіляють кошти за  кожне прослуховування музичної композиції.Відповідно до нього, 56% грошей отримує сторона, що займається записом (зокрема лейбл, дистрибʼютор та виконавець); 30% - стримінговий сервіс; решту 14% - сторона, яка займається записом трека (включаючи лейбл, дистрибʼютора та виконавця). Стримінгові сервіси склали списки найпопулярніших пісень і виконавців серед українців за 2024 рік. І на Sроtіfy, і на Аррlе Мusіс найпопулярнішим треком став Теrеsа &аmр; Маrіа.
we.ua - Sроtіfy в 2024 році заплатив рекордні $10 млрд роялті музичним виконавцям
Sроtіfy виплатив рекордні $10 мільярдів роялті у 2024 році
Сервіс Sроtіfy заявив, що виплатив 10 мільярдів доларів роялті у 2024 році, що є найбільшою виплатою для музичної індустрії за один рік
we.ua - Sроtіfy виплатив рекордні $10 мільярдів роялті у 2024 році
Sроtіfy виплатив музичній індустрії рекордні 10 млрд доларів
Sроtіfy виплатив музичній індустрії рекордні 10 млрд доларівУ 2024 році Sроtіfy виплатив музичній індустрії рекордні 10 млрд доларів, що в 10 разів більше, ніж у 2014. Компанія також повідомила про перший річний прибуток та збільшення користувачів до 675 млн.
we.ua - Sроtіfy виплатив музичній індустрії рекордні 10 млрд доларів

What is wrong with this post?