У 2025 році на Івано-Франківщині фіксують три види отруйних павуків: каракурт, тарантул та аргіопа тигрова. Укуси цих членистоногих не спричинюють смерть, однак можуть бути небезпечними для людей, схильних до алергії
Напередодні Дня святого Валентина астрономи NАSА представили унікальне зображення туманності Dоrаdus, що нагадує квітучий букет зірок, створене шляхом накладання даних із кількох телескопів. Туманність Dоrаdus, або Тарантул, розташована у Великій Магеллановій Хмарі, за 160 000 світлових років від Землі, і є однією з найактивніших зон зореутворення у найближчому космосі. Вона містить величезні запаси міжзоряного газу, … Стаття Телескопи NАSА створили неймовірний зоряний букет до 14 лютого (фото) з'явилася спочатку на Цікавості.
Космічний телескоп Нubblе сфотографував галактику Велика Магелланова Хмара. Вона є однією з галактик-супутників Чумацького Шляху, повідомила обсерваторія ЕSА. "Велика Магелланова Хмара - карликова галактика, яка розташована на відстані приблизно 160 тис. світлових років від Землі у сузір'ях Золотої Риби та Столової Гори. Попри те, що Велика Магелланова Хмара становить лише 10-20% маси галактики Чумацький Шлях, вона містить деякі з найбільш вражаючих областей зореутворення", - розповіли в NАSА. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нubblе сфотографував рідкісну галактику - вражаючий кадр На світлині зображена частина туманності Тарантул, найбільшої та найпродуктивнішої області зореутворення у локальному Всесвіті. "У центрі цієї туманності розташовані наймасивніші відомі зірки, вага яких приблизно в 200 разів перевищує масу Сонця", - сказано в повідомленні. Використовуючи спостереження Нubblе за пиловими туманностями у Великій Магеллановій Хмарі та інших галактиках, дослідники вивчатимуть ці віддалені частинки пилу, щоб зрозуміти роль, яку космічний пил відіграє у формуванні нових зірок і планет. Космічний телескоп NАSА Нubblе сфотографував спіральну галактику у сузір'ї Волопаса. Галактика NGС 5248 розташована за 42 млн світлових років від Землі.