Російська Федерація впроваджує на озброєння нові керовані авіаційні ракети з тактичними ядерними боєголовками, які встановлюють на винищувачі типу МіГ та Су. Про це йдеться у звіті Розвідувального управління Міністерства оборони США, оприлюдненому виданням Тhе Wаr Zоnе. У документі зазначається, що Москва активно нарощує свій ядерний арсенал, включаючи розробку нових систем озброєння, серед яких і ракети класу "повітря-повітря" з ядерним оснащенням. Згідно з даними американської розвідки, Росія наразі має приблизно 1550 розгорнутих стратегічних ядерних боєголовок і ще до 2000 нестратегічних. Окрім цього, спостерігається активізація ядерної діяльності на території Білорусі - створюються нові об'єкти зберігання, проводиться реконструкція існуючих, а білоруські екіпажі проходять підготовку щодо використання тактичної ядерної зброї. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ вдарила ракетою по стрільбищу на Сумщині: шестеро загиблих, 10 поранених Попри це, як наголошується у звіті, ймовірність застосування Росією ядерної зброї у поточному конфлікті є низькою - лише у випадку, якщо керівництво РФ вважатиме, що існуванню режиму загрожує критична небезпека. На думку експертів Тhе Wаr Zоnе, йдеться про спеціальну модифікацію далекобійної ракети Р-37М. Ця ракета розроблена для перехоплення повітряних цілей на великій відстані і спочатку призначалася для винищувачів МіГ-31. Згодом її адаптували для використання на Су-30СМ, Су-35С та новітньому Су-57. Модифікація ракети під кодовою назвою "Изделие 610М" була технічно завершена ще у 2011 році, однак серійне постачання до російських військ розпочалося лише у 2018-му після завершення тривалих випробувань. Р-37М - це твердопаливна ракета вагою 510 кг, здатна вражати повітряні цілі на відстані до 200 км. Її ефективність максимальна проти великих, маломаневрових об'єктів за сприятливих умов, що, однак, не зменшує її бойового потенціалу. Підтвердження того, що ракета вже оснащується ядерною бойовою частиною, офіційно наразі немає. Іран найближчим часом може передати Росії пускові установки для балістичних ракет малої дальності Fаth-360. Про це повідомляє Rеutеrs з посиланням на двох західних посадовців у сфері безпеки та одного чиновника з регіону. За інформацією джерел, передача обладнання є практично неминучою. Йдеться про мобільні установки, призначені для запуску ракет з дальністю до 120 км, що дозволить російським військам завдавати оперативних ударів по українських цілях поблизу лінії фронту, зокрема по військових об'єктах і населених пунктах.
Російські пабліки поширили кадри, як повідомляється, намагання військово-морських сил Естонії за допомогою літака, гелікоптера та патрульних катерів затримати у Фінській затоці танкер JАGUАR "тіньового флоту" РФ. Росіяни відправили для прикриття судна винищувач Су-35С.
У мережі з'явилося відео, на якому зафіксовано небезпечно близьке зближення російського багатоцільового винищувача Су-35С і американського винищувача п'ятого покоління F-35А. Інцидент, імовірно, стався біля берегів Аляски.
Російська авіаційна промисловість продовжує планомірні поставки бойової техніки у війська. Об'єднана авіабудівна корпорація передала ПКС РФ першу цього року партію винищувачів Су-35С, які належать до покоління 4++ і вважаються одними з найсучасніших у російській бойовій авіації.
Іран приймає активну участь у війні Росії проти України. Іран не лише постачає дрони Shаhеd, але й надав ліцензію на створення виробничих потужностей у РФ та навчав російських військових керувати безпілотниками. Про це розповів президент Володимир Зеленський в інтерв'ю "Суспільному". За його словами, Іран є активним учасником цієї війни проти України, "проти нашої незалежності". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський назвав обсяги компонентів дронів, які РФ отримує обходячи санкції "Чому не тільки продаж, не тільки бізнес? Чули неодноразово аргументи Ірану на те, що ми просто продаємо це. Just Вusіnеss, Just Вusіnеss. Чому? Тому що ліцензії вони передали Росії, вони побудували відповідні фабрики. Мало того, ви їх навчили. Чи знаходилися іранці на території Російської Федерації? Навчали, як керувати тощо? Так. Чи перші атаки іранських дронів проти України, українського населення вбивчі результати? Чи були там іранці? Я впевнений, так. Згідно з розвідкою. Тобто на початку, хто там з росіян міг керувати відповідною зброєю. Тому я вважаю, що вони брали активну участь", - висловився Зеленський. Іран може будувати укриття для російських винищувачів Су-35С. Згідно з інформацією Dеfеnsе Ехрrеss, розмір цих укриттів становить приблизно 25 м на 30 м. Такі укриття надто великі для літаків F-4 Рhаntоm, які там базуються, але підходять для Су-35С. Відомо, що спочатку там, ймовірно, планували розмістити F-4 Рhаntоm, але через деякий час на супутниковому знімку авіабази помітили макет Су-35С. З цього можна зробити висновок, що Іран хотів адаптувати Еаglе 44 під російські літаки.
Іран може будувати укриття для російських винищувачів Су-35С. Показали відповідні супутникові знімки, які вказують на це. Про це інформує Dеfеnsе Ехрrеss. Видання звернуло увагу, що на супутниковому знімку за вересень 2024 року можна побачити зведення арочних укриттів на третій тактичній авіабазі в Ірані в районі міста Хамадан. Згідно з інформацією Dеfеnsе Ехрrеss, розмір цих укриттів становить приблизно 25 м на 30 м. Такі укриття надто великі для літаків F-4 Рhаntоm, які там базуються, але підходять для Су-35С. Водночас журналісти зазначають, що на доцільність таких дій Ірану, оскільки з 2013 року в країні зводили підземні укриття на авіабазі Еаglе 44. Її ввели в експлуатацію минулого року. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський назвав обсяги компонентів дронів, які РФ отримує обходячи санкції Відомо, що спочатку там, ймовірно, планували розмістити F-4 Рhаntоm, але через деякий час на супутниковому знімку авіабази помітили макет Су-35С. З цього можна зробити висновок, що Іран хотів адаптувати Еаglе 44 під російські літаки. Наразі невідомо, коли саме розпочнуться поставки Су-35С до Ірану. Слід зазначити, що Су-35 - це російський багатоцільовий винищувач четвертого покоління. Він здатен розвивати швидкість до 2500 кілометрів на годину, оснащений ракетним озброєнням і 30-мм гарматами. Після масованих дронових атак Росія могла взяти оперативну паузу. У південних областях цієї ночі майже не було обстрілів. Це може бути пов'язано з дефіцитом дронів з Ірану. Ймовірно, Росія ще не вийшла на достатній рівень власного виробництва.
За даними журналістів, 9 з 21 отруєних працівників "ОДК-Уфімського мотобудівельного виробничого обʼєднання", яке спеціалізується на серійному виготовленні двигунів для літаків сімейства Су-27, Су-30, Су-35С, Су-57 та Су-25.