Search trend "ту 160"

Sign up, for leave a comments and likes
Фокус on focus.ua
Ту-160 стане більше? Навіщо РФ нарощує виробництво на Казанському заводі та до чого тут "Павутина"
Єдиний у Росії завод, здатний виробляти стратегічні бомбардувальники Ту-160, розширює інфраструктуру. Казанський авіаційний завод зводить нові цехи на тлі втрат авіації після операції СБУ "Павутина". Фокус з’ясовує, чи врятує це російську авіацію та чому Україні варто уважно за цим стежити.
we.ua - Ту-160 стане більше? Навіщо РФ нарощує виробництво на Казанському заводі та до чого тут Павутина
Фокус on focus.ua
РФ розширяє завод, здатний виготовляти Ту-95 й Ту-160: де він розташований (карта)
Росія збільшує виробництво власних літаків на авіаційному заводі у Казані, повідомляють журналісти. Згідно зі супутниковими фото, РФ підготувала майже 19 тис. кв.м ангарів, а повноцінно планує завершити процес введення в експлуатацію цих площ не раніше кінця 2026 року.
we.ua - РФ розширяє завод, здатний виготовляти Ту-95 й Ту-160: де він розташований (карта)
24 Канал on 24tv.ua
Росія розбудовує авіаційний завод у Казані: там виготовляють зокрема бомбардувальники Ту-160
Росія інтенсивно розширює Казанський авіаційний завод. Це ключове підприємство, що виробляє стратегічні бомбардувальники, які активно використовуються у війні проти України. Повний текст новини
we.ua - Росія розбудовує авіаційний завод у Казані: там виготовляють зокрема бомбардувальники Ту-160
Суспільне on suspilne.media
Росія розширює завод стратегічної авіації в Казані — супутникові знімки
Росія модернізує Казанський авіаційний завод, де виробляють стратегічні бомбардувальники Ту-160. Попри мільярдні інвестиції, санкції та брак кадрів гальмують виробництво
we.ua - Росія розширює завод стратегічної авіації в Казані — супутникові знімки
Gazeta.ua on gazeta.ua
У ГУР назвали темпи виробництва ракет РФ та здивували українців
Станом на 15 червня 2025 року Росія має на озброєнні понад 1950 стратегічних ракет різного типу, серед яких балістичні, крилаті ракети та гіперзвукові "Кинжали". Ворог володіє тисячами ударних безпілотників типу Shаhеd-136 та їхніх імітаторів, повідомляє українська воєнна розвідка (ГУР). Про це вказано у відповіді Головного управління розвідки Міністерства оборони України на запит РБК-Україна. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія заощаджує техніку у бою та нарощує виробництво танків Т-90М - ІSW Основні запаси ракет РФ включають: до 500 балістичних ракет 9М723 "Іскандер-М"; до 300 крилатих ракет 9М728/9М729 "Іскандер-К"; до 260 крилатих ракет Х-101, які запускають бомбардувальники Ту-95 та Ту-160; до 280 крилатих ракет Х-22/Х-32 із бомбардувальників Ту-22М3; понад 400 крилатих ракет 3М-14 "Калібр"; до 150 гіперзвукових аеробалістичних ракет Х-47М2 "Кинжал" на винищувачах МіГ-31К; до 60 балістичних ракет КN-23 північнокорейського виробництва. За даними ГУР, Росія виробляє до 195 ракет щомісяця, зокрема: до 60 ракет "Іскандер-М"; до 20 "Іскандер-К"; до 60 "Х-101"; до 10 модернізованих Х-32; до 30 "Калібрів"; до 15 "Кинжалів". За даними воєнної розвідки, станом на 15 червня у Росії було понад 6 тисяч ударних БПЛА типу "Герань-2" (Shаhеd-136), "Гарпія-А1", а також понад 6 тисяч імітаторів ("Гербера"). За оцінкою ГУР, РФ здатна виробляти до 170 таких дронів на добу - ударних та імітаторів. При цьому до кінця цього року Москва планує наростити виробництво цих БПЛА до 190 одиниць на день. Очільник Кремля Володимир Путін пригрозив, що відмова України від визнання "референдумів" - це шанс на нову війну. Москва наполягає на визнанні Києвом результатів "референдумів", проведених восени 2022 року в так званих "ДНР", "ЛНР", Запорізькій та Херсонській областях, після яких окуповані території України назвали "російськими".
we.ua - У ГУР назвали темпи виробництва ракет РФ та здивували українців
Gazeta.ua on gazeta.ua
Сили оборони знищили паливо для Ту-160: Росія має проблеми з використанням бомбардувальників
Російські аеродроми регулярно стають об'єктами ударів Сил оборони, що спрямовані не лише на знищення авіації, а й на підрив їхньої інфраструктури. Про це в ефірі Радіо NV розповів військовий експерт, засновник ГО "Реактивна пошта" Павло Нарожний. "Можна згадати удари по нафтобазах, де зберігається паливо для стратегічних бомбардувальників. Саме це і є метою атак", - пояснив він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ремонт Ту-160М після ударів ЗСУ триватиме понад 18 місяців - розвідка За словами Нарожного, під час однієї з операцій СБУ було знищено багато літаків Ту-95, але більшість Ту-160 залишилися неушкодженими. "Якщо не помиляюся, за весь час операції пошкоджений був лише один Ту-160, і той не знищений", - уточнив експерт. Водночас Нарожний наголосив на важливості специфічного палива для Ту-160 - високов'язкого керосину, який саме був знищений під час одного з останніх ударів по Росії. "Цей літак піднімається на великі висоти і долає значні відстані, тому йому потрібне особливе паливо. Воно успішно згоріло на нафтобазі, а не в двигунах літака", - пояснив він. Через це, за словами експерта, російські сили наразі змушені значно обмежувати застосування крилатих ракет із повітряного базування. "Наразі їхні можливості обмежуються морськими пусками Калібрів, а з повітряним запуском у них виникають суттєві проблеми", - додав Нарожний. 1 червня СБУ провела унікальну спецоперацію "Павутина", у межах якої завдала ударів по російських аеродромах "Бєлая", "Дягілєво", "Оленья" й "Іваново". У результаті спецоперації вдалось уразити 41 російський літак&еnsр;стратегічної авіації, серед яких А-50, Ту-95, Ту-22 М3 і Ту-160.
we.ua - Сили оборони знищили паливо для Ту-160: Росія має проблеми з використанням бомбардувальників
Sprava Hromad on we.ua
Public organization «Sprava Hromad»
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
we.ua - Public organization «Sprava Hromad»
УНІАН on unian.ua
У росіян проблеми з використанням Ту-160: експерт пояснив, що сталося
Наразі Росія обмежена у використанні крилатих ракет, зазначив Павло Нарожний.
we.ua - У росіян проблеми з використанням Ту-160: експерт пояснив, що сталося
Еспресо on espreso.tv
У багатоповерхівку в Києві влучила російська ракета Х-101, - Ігнат
Про це в ефірі телемарафону заявив начальник управління комунікацій Повітряних Сил полковник Юрій Ігнат.За його словами, серед 440 ударних безпілотників, які росіяни спрямували цієї ночі на територію України, було близько 280 "шахедів". Дрони різних боків оточували Київ, залітали по руслу Дніпра деякі, решта - зі східного і західного напрямку, атакуючи Київ у різних районах.Також Ігнат розповів, що окупанти за ніч також випустили 16 крилатих ракет Х-101, з яких 15 було збито, а одна влучила у житловий будинок. Дві ракети Х-47м2 "Кинджал" не досягли цілей. Окрім того, ворог застосував ракети "Калібр" на Запорізькому напрямку, які не вдалося збити.Представник Повітряних сил наголосив, що у столиці були знайдені фрагменти касетних боєприпасів, які мають багато вражаючих елементів і використовуються для максимального ураження людей. Це свідчить про терористичний характер обстрілів."Це один із (наймасованіших ударів по Україні - ред.). Тому що Київ переживав страшніші варіанти, коли летіли десятки балістичних ракет по столиці. Коли ворог обстрілював Х-101 і там "Кинджали", здається були і балістика, коли "приліт" був по лікарні "Охматдит" тощо. Тобто були жахливі моменти в історії нашої столиці та інших міст. Харків, Дніпро, Суми і так далі", - підсумував Ігнат.Довідково.  Х-101 - це стратегічна крилата ракета "повітря - земля", яку росіяни випускають з бомбардувальників Ту-160 і Ту-95.Звечора понеділка, 16 червня, російська армія атакувала Україну ударними дронами та ракетами. Наслідки обстрілів фіксують у Києві та на Київщині, в Одесі, Запоріжжі й на Чернігівщині. Зокрема, у столиці загинули 14 людей, постраждали понад 100. Детальніше про наслідки атаки читайте за посиланням.
we.ua - У багатоповерхівку в Києві влучила російська ракета Х-101, - Ігнат
Telegraf on war.telegraf.com.ua
Атака по Україні: кількість жертв і постраждалих зростає, вибухи лунали в Києві, Одесі і Запоріжжі (оновлено)
У нападі взяли участь ударні БПЛА, залишки Чорноморського флоту РФ, бомбардувальники Ту-95МС, Ту-160 та винищувачі МіГ-31К
we.ua - Атака по Україні: кількість жертв і постраждалих зростає, вибухи лунали в Києві, Одесі і Запоріжжі (оновлено)
Gazeta.ua on gazeta.ua
Десятки жертв - показали наслідки однієї з наймасштабніших атак по Києву
У ніч проти 17 червня Росія атакувала Київ дронами і ракетами. У столиці є постраждалі, повідомляє Gаzеtа.uа. Виникли пожежі, а також пошкоджено гуртожиток. Мер Віталій Кличко повідомив, що у столиці загинув громадянин Сполучених Штатів Америки і є 18 постраждалих. Найбільше - в Соломʼянському районі. Також до медиків звернулися двоє постраждалих у Дарницькому та один в Дніпровському районі. Російські терористи вночі зруйнували цілий під'їзд багатоповерхівки в Києві. Рятувальники шукають людей під завалами. "Унаслідок масованої атаки ворога в Києві постраждали понад 40 людей. Понад 30 із них госпіталізували. Один чоловік, громадянин США, помер під час атаки", - згодом повідомив Кличко. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одесу на світанку масовано атакували дронами - серед поранених діти У Києві уламками пошкоджено гуртожиток авіаційного інституту. Начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко розповів подробиці: у Дніпровському районі уламок "Шахеда" застряг в стіні житлового будинку. Попередньо, без пожежі та постраждалих; у Подільському уламки дрону впали на відкритій місцевості без подальших наслідків; в Оболонському пошкоджено авто, без пожежі. Він додав, що попередньо вже 14 загиблих в Києві. Інформація буде уточнюватись. У Голосіївському районі, в приватному секторі, та в Дарницькому - в районі Червоного Хутора відбулося вимкнення електроенергії внаслідок спрацювання автоматики. Бригади енергетиків уже працюють. Внаслідок нічної атаки зафіксовано пошкодження елементів транспортної інфраструктури Через пошкодження контактної мережі тимчасово зупинений рух: трамвайного маршруту № 15; трамвайного маршруту № 22. Фахівці працюють над ліквідацією наслідків. Перекрито рух транспорту на вул. Бориспільській. Рух автобусних маршрутів № 51, 63, 115 організовано: ст. м. "Либідська" - вул. Привокзальна; вул. Космонавта Поповича - вул. Привокзальна; Контрактова пл. - вул. Привокзальна. Також перекритий рух транспорту на вул. Миколи Василенка. Автобусний маршрут 14Т курсує: Контрактова пл. - вул. Миколи Василенка. Під час ракетного обстрілу України було застосовано: крилаті ракети Х-101, запущені бортами Ту-95мс/Ту-160; крилаті ракети морського базування 3М14 "Калібр"; надзвукові ракети Х-47м2 "Кинджал"; балістичні ракети типу "Іскандер-М" / КN-23; ударні БпЛА типів "Шахед-Герань", "Гербера". Під масованою атакою були Київ та Одеса.
we.ua - Десятки жертв - показали наслідки однієї з наймасштабніших атак по Києву
Gazeta.ua on gazeta.ua
Одесу на світанку масовано атакували дронами - серед поранених діти
Унаслідок російської атаки дронів на світанку 17 червня в Одесі виникли пожежі. Є руйнування і постраждалі, заявив начальник Одеської ОВА Олег Кіпер. "На світанку ворог масовано атакував Одесу ударними безпілотниками. Попри активну роботу бійців ППО, у місті є руйнування, пожежі та пошкодження цивільної інфраструктури, зокрема житлових будинків, інклюзивного центру, дошкільного закладу, гаражів тощо", - написав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві пролунали вибухи: ворог атакує безпілотниками На тлі загрози ворожих ударних дронів із 4:41 до 4:51 в Одесі лунали вибухи. Після атаки у місті виникла пожежа. Згодом Кіпер доповнив свою публікацію: "Наразі відомо про щонайменше пʼятьох поранених, серед яких одна дитина", - йдеться у дописі. Під час ракетного обстрілу України було застосовано: крилаті ракети Х-101, запущені бортами Ту-95мс/Ту-160; крилаті ракети морського базування 3М14 "Калібр"; надзвукові ракети Х-47м2 "Кинджал"; балістичні ракети типу "Іскандер-М" / КN-23; ударні БпЛА типів "Шахед-Герань", "Гербера". Під масованою атакою був Київ та Одеса. Київ перебував під комбінованою атакою дронів та балістики, попередньо відомо про 18 поранених. У ніч проти 17 червня через масовану атаку Росії на столицю були пошкоджені гуртожитки Київського авіаційного інституту.
we.ua - Одесу на світанку масовано атакували дронами - серед поранених діти
Telegraf on news.telegraf.com.ua
Атака на Україну: ворог запустив ракети з Ту-95МС, Ту-160 та кораблів, Київ атакували "Кинджали", "Калібри" та Х-101 (оновлено)
У нападі взяли участь ударні БПЛА, залишки Чорноморського флоту РФ, бомбардувальники Ту-95МС, Ту-160 та винищувачі МіГ-31К
we.ua - Атака на Україну: ворог запустив ракети з Ту-95МС, Ту-160 та кораблів, Київ атакували Кинджали, Калібри та Х-101 (оновлено)
Telegraf on news.telegraf.com.ua
Загроза ракетного удару: росіяни вивели в море кораблі, в небо піднялися Ту-95МС
Щонайменше два Ту-95МС та один Ту-160 злетіли з аеродромів
we.ua - Загроза ракетного удару: росіяни вивели в море кораблі, в небо піднялися Ту-95МС
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ремонт Ту-160М після ударів ЗСУ триватиме понад 18 місяців - розвідка
Росії знадобиться щонайменше півтора року для ремонту кожного зі стратегічних бомбардувальників Ту-160М, пошкоджених унаслідок української операції "Павутина". Про це йдеться у звіті приватної розвідувальної компанії Dаllаs Іntеllіgеnсе, яка отримала доступ до внутрішнього протоколу наради у Міноборони РФ. Документ, датований квітнем 2025 року, стосується логістики та строків відновлення літаків, зокрема одного з флагманів російської стратегічної авіації - Ту-160М №801 на ім'я "Ілля Муромець". Для його повноцінного ремонту відведено 18 місяців, а у виробничому ланцюжку задіяно щонайменше 10 оборонних підприємств РФ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль перекидає бомбардувальники подалі від фронту - Тhе Теlеgrарh Як уточнює видання Dеfеnsе Ехрrеss, ще у 2024 році на цьому літаку згорів один із двигунів. Варто зауважити, що незадовго до інциденту на "Іллі Муромці" здійснив політ російський президент Володимир Путін, використовуючи повітряне судно як інструмент пропаганди. Пожежу, за даними розвідки, спричинила контрафактна опора турбіни - попри те, що раніше цей борт презентували як еталон надійності. У витоку з протоколу вказані основні підрядники: ремонт двигунів виконує підприємство ОДК "Кузнєцов", а за систему управління відповідає ВАТ "Темп". Усього до ремонту залучено 10 заводів російського військово-промислового комплексу. Аналітики Dаllаs Іntеllіgеnсе наголошують: навіть із таким ресурсним навантаженням відновлення одного літака - це виклик. У контексті останніх втрат після українських операцій ударного типу на аеродромах, РФ буде вкрай складно відновити боєздатність авіаційного флоту навіть частково. 1 червня СБУ провела унікальну спецоперацію "Павутина", у межах якої завдала ударів по російських аеродромах "Бєлая", "Дягілєво", "Оленья" й "Іваново". У результаті спецоперації вдалось уразити 41 російський літак&еnsр;стратегічної авіації, серед яких А-50, Ту-95, Ту-22 М3 і Ту-160.
we.ua - Ремонт Ту-160М після ударів ЗСУ триватиме понад 18 місяців - розвідка
Gazeta.ua on gazeta.ua
Дрон Sеа Ваby, який бився з авіацією окупантів, передали до музею Другої світової війни
Співробітники Служби безпеки України передали до Національного музею історії України у Другій світовій війні морський безекіпажний катер Sеа Ваby. За допомогою цього дрона було виконано кілька успішних операцій проти російських окупантів і він сумарно пройшов Чорним морем понад чотири тисячі кілометрів, пише пресслужба спецслужби. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський оцінив операції СБУ в Росії та в окупованому Криму За допомогою морських дронів СБУ підірвала Кримський міст і вразила 11 російських військових кораблів. "Зокрема, цей Sеа Ваby вів "морський бій" із російською авіацією в грудні 2024 року. Безпілотник зазнав значних ушкоджень, проте виконав бойові завдання та повернувся до пункту базування. Наразі пошкодження не дають змоги використовувати його за призначенням, тому човен повністю убезпечили та передали до музею", - повідомили в СБУ. 1 червня СБУ провела унікальну спецоперацію "Павутина", у межах якої завдала ударів по російських аеродромах "Бєлая", "Дягілєво", "Оленья" й "Іваново". У результаті спецоперації вдалось уразити 41 російський літак&еnsр;стратегічної авіації, серед яких А-50, Ту-95, Ту-22 М3 і Ту-160.
we.ua - Дрон Sеа Ваby, який бився з авіацією окупантів, передали до музею Другої світової війни
Еспресо on espreso.tv
Штучний інтелект і тренування на музейних експонатах: що відомо про дрони "Оса", якими ймовірно уразили третину стратегічної авіації Росії
Чи справді БПЛА "Оса" атакував російські стратегічні літаки?Служба безпеки України офіційно не вказала, за допомогою яких дронів була проведена операція "Павутина".підготовка дронів, які СБУ використала для спецоперації, фото: hrоmаdskе.uаІдентифікувати дрони, що атакували російську стратегічну авіацію зумів Dеfеnsе Ехрrеss, однак і в матеріалі цього видання вжито словосполучення "скоріше за все". Зокрема, на кадрах з підготовкою операції аналітики виявили дрони "Оса" під дахом бутафорських будиночків, у яких і ховали безпілотники при транспортуванні фурами.  "Оса" - це один з небагатьох FРV-дронів, який має дуже специфічну товсту та масивну "закриту" раму, де й розміщена вся електроніка та проведені всі дроти. Через це порт живлення закріплений, а не виведений на дротах, а одна з антен розміщена у носовій частині у районі камери, а не, як зазвичай, у хвостовій. Водночас абсолютна більшість інших виробників дронів використовує верхній монтаж всіх кабелів та роблять скелетоподібну раму замість "закритого рішення", – пише Dеfеnsе Ехрrеss.Оскільки операція повинна була пройти незалежно від погодних умов, а транспортування відбувалося далекими від досконалості російськими дорогами, вибір саме міцнішої закритої конструкції автори вважають цілком логічним.Крім того, в матеріалі звертають увагу на полоззя дрона, що є не лише засобом для старту, а кумулятивними бойовими частинами."І якраз ракурс на дрон знизу, з дуже характерними вентиляційними отворами, як здається, остаточно знімає питання ідентифікації", – йдеться в матеріалі.Також повідомляють, що дрони, використані в операції "Павутина" мали елементи штучного інтелекту для виявлення, ідентифікації та наведення на критично вразливі місця літаків. Це також вказує на компанію Fіrst Соntасt, що виготовляє БпЛА "Оса", яка ще в січні 2024 року вела дослідження та випробування дронів зі штучним інтелектом.Що таке дрони "Оса""Оса" – це безпілотний авіаційний комплекс, призначений для пошуку, виявлення, ідентифікації цілі та доставлення цільового спорядження. Назву дрона пов'язують з українським фільмом про козака Максима Осу, 2022 року випуску.Виготовляє комплекс компанія "Перший контакт", яка з 2014 року працює над розробкою новітніх систем БПЛА типу "баражуючий боєприпас". Перший український дрон-камікадзе "Ятаган" був протестований Fіrst Соntасt та продемонстрований керівництву ЗСУ ще у 2015 році. Основні моделі були створені компанією в рамках роботи з компанією "Альянс "Нова енергія України".FРV-дрон "Оса", фото: dеfеnсе-uа"БПЛА "Оса" є інноваційним літальним апаратом, який був повністю спроєктований та розроблений в Україні. При розробці та виробництві акцент робився на максимальну локалізацію. В результаті були розроблені унікальний корпус що вагою та жорсткістю не поступається карбоновій рамі, свій польотний процесор, модуль навігації, зв’язку, регулятор моторів та плата інтеграції", – йдеться на сайті виробника.У 2023 році комплексу було присвоєно код у системі кодифікації НАТО. Тоді ж (у серпні 2023-го), за інформацією гендиректора компанії-виробника Захара Терещенка, "Оса" була запущена в серійне виробництво. Станом на осінь 2024 року, виготовляли до тисячі "ос" щомісяця.Дрон існує в трьох основних модифікаціях: розвідувальний, ударний і ударний камікадзе. Технічні характеристики безпілотника дозволяють використовувати низку типів цільового навантаження: кумулятивний заряд, фугасний та осколково-фугасний заряд, термобаричний заряд і т зв. ВОГ.Характеристики БПЛА "Оса"Габарити складеного апарату – 560 х 560 х 100 мм,Максимальний бойовий радіус – до 25 км,Практична стеля – до 1 км,Злітна маса без корисного навантаження – до 5 кг,Корисне навантаження – до 3,3 кг,Максимальна швидкість – 150 км/год,Час в повітрі – 15 хв,Час розгортання – 5 хв.Можливості БпЛА "Оса"Дрон "Оса" відносять до "Клас 1 міні". Цей клас присвоюють безпілотним літальним апаратам мультироторного типу, середньовисотним, швидкісним, високо маневровим, вертикального зльоту та посадки.Потужні мотори й швидкість 150 км/год дозволяють безпілотнику виконувати завдання навіть у несприятливих штормових погодних умовах, коли швидкість вітру перевищує 21 м/с. У штормових умовах дальність місії не буде максимальною.Пріоритетними цілями дрона Fіrst Соntасt називає стаціонарні командні пункти, фортифікаційні споруди тактичного рівня (ДОТ, бліндажі), комплекси ППО та РЕБ,  броньована та не броньована техніка, склади боєприпасів, палива тощо. Аеродроми та літаки серед пріоритетних цілей на сайті не вказані.Засновник компанії "Перший контакт" Валерій Боровик в етері телеканалу "Еспресо" наголосив, що порівнювати "Осу" зі звичайними FРV-дронами не варто, адже Fіrst Соntасt спрямовано розробляв свої безпілотники для спеціальних операцій.FРV-дрон "Оса", фото: оsаdrоn.hаnzhоnkоv "Це спеціальні дрони, які не можна порівнювати як Меrсеdеs із "Запорожцем". В чому особливості? В тому, що ми з ходу закладали туди різні системи навігації, різні системи відстежування дронів, керування дронів, зв'язку, доведення до цілі, роботи під засобами РЕБ", – зазначив Боровик.Він також наголосив, що дешевими дронами, які зараз масово застосовуються на передовій, не можна реалізувати такі складні операції, як "Павутина" всередині ворожої країни."Ми завжди заточували дрони якраз “Оса”, не просто як FРV. І мені дуже смішно читати в навіть провідних світових масових інформаціях, що такі дрони за 500-600 доларів роблять ці операції. Це все не так. Це дуже складні дрони, і вони не коштують стільки, скільки говорять", - сказав Валерій Боровик в етері "Еспресо".Щодо ціни, то влітку 2023 року представниками виробника було озвучено, що "Оса" коштує "не дорожче від усім відомих китайських "Мавіків" (тобто прибл. $3000 – ред.). на російських ресурсах озвучувалась ціна до 2 тис. доларів за дрон. На онлайн-платформах вже не новий дрон "Оса-К7" продають за 16 тис. грн.Як "Оса" готувалася до операції "Павутина"Остаточна збірка безпілотників, що взяли участь в спецоперації "Павутина", імовірніше відбувалася вже на території РФ. Для звіту про результати удару, дрони мали російські sіm-карти, завдяки яким відправляли відео в Україну, пише Тhе Есоnоmіst. Чи використовували ШІ-управління для повністю автономних ударів, чи штучний інтелект лише допомагав операторам наводити дрони на ціль, наразі невідомо.операція "Павутина", фото: СБУТим часом видання Тhе Тіmеs пише, що "Оси", які взяли участь у спецопераціях  були "навчені" на експонатах в авіаційних музеях України. У Полтавському музеї дальньої авіації досі зберігаються списані бомбардувальники Ту-160, Ту-95 та Ту-22. Автори стверджують що ШІ-модель навчили атакувати паливні баки цих літаків.Як проводили навчання штучного інтелекту Тhе Тіmеs не описує. Вірогідно, що використали фотографії та відеозаписи літаків при різному освітленні та з різних ракурсів. На скомпільованому матеріалі виділяли вразливі для атаки елементи. Отримані дані використовували для навчання нейромережі та в підсумку отримали модель, здатну в реальному часі розпізнавати потрібні об'єкти відеопотоку з бортової камери.  
we.ua - Штучний інтелект і тренування на музейних експонатах: що відомо про дрони Оса, якими ймовірно уразили третину стратегічної авіації Росії
24 Канал on 24tv.ua
Все через "Павутину": Росія перебазувала стратегічні бомбардувальники на Далекий Схід
Після масштабної операції "Павутина" Росія перекинула свої стратегічні бомбардувальники Ту-160, Ту-95МС і Ту-22М3 з військових аеродромів в Іркутській та Мурманській областях на інші авіабази, переважно на Далекому Сході. Повний текст новини
we.ua - Все через Павутину: Росія перебазувала стратегічні бомбардувальники на Далекий Схід
Gazeta.ua on gazeta.ua
Окупанти готують Керченський аеропорт для запуску безпілотників по Україні
Аеропорт "Керч", розташований на сході окупованого Криму, змінює своє призначення з цивільного на військове. Про це свідчать дані з російського реєстру нерухомості та супутникові знімки компанії Рlаnеt Lаbs, повідомляє проєкт "Схеми". Згідно з реєстровими документами, 4 березня 2025 року російська окупаційна влада передала частину земель аеропорту у безстрокове користування Міністерству оборони РФ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад добу в небі: РФ запускає ракети за 12 тис. км від цілі Супутникові знімки за лютий і червень 2025 року демонструють активне будівництво нових об'єктів - зокрема, захисних і маскувальних споруд навколо злітної смуги. Експерти припускають, що ці споруди призначені для розміщення техніки, пов'язаної з безпілотниками або засобами протиповітряної оборони. Авіаційний експерт Анатолій Храпчинський, оглянувши знімки, звернув увагу на великі габарити маскувальних укриттів, які, на його думку, цілком можуть слугувати технічними базами для безпілотників або позиціями для зенітно-ракетних комплексів типу "Панцир-С1" чи "Тор-М2". "Це можуть бути майданчики для запуску або обслуговування дронів, а також позиції для ППО", - пояснив він. За словами Храпчинського, злітна смуга аеропорту за своїми характеристиками підходить для запуску безпілотників. Раніше територія аеропорту використовувалась як стоянка для вантажного транспорту, який очікував на поромну переправу. Однак у березні 2025 року цей майданчик перенесли на інше місце, пояснивши це "реорганізацією роботи підприємства". Останній регулярний пасажирський рейс з аеропорту "Керч" відбувся у 2007 році. Після атаки українських безпілотників на авіабази "Оленья" та "Біла" 1 червня, Росія була змушена передислокувати частину своєї стратегічної авіації на значно віддаленіші аеродроми. Йдеться про літаки Ту-95МС, Ту-160 та Ту-22М3, які тепер для завдання ударів по території України долають тисячі кілометрів. Зокрема, два бомбардувальники Ту-160 були перекинуті з бази "Біла" на військові аеродроми "Анадырь" (Чукотка) та "Єлізово" (Камчатка) - на відстані близько 6770 і 7250 км відповідно до українського повітряного простору.
we.ua - Окупанти готують Керченський аеропорт для запуску безпілотників по Україні
Gazeta.ua on gazeta.ua
Понад добу в небі: РФ запускає ракети за 12 тис. км від цілі
Після атаки українських безпілотників на авіабази "Оленья" та "Біла" 1 червня, Росія була змушена передислокувати частину своєї стратегічної авіації на значно віддаленіші аеродроми. Як повідомляє Теlеgrаm-канал Тrасkіng, йдеться про літаки Ту-95МС, Ту-160 та Ту-22М3, які тепер для завдання ударів по території України долають тисячі кілометрів. Зокрема, два бомбардувальники Ту-160 були перекинуті з бази "Біла" на військові аеродроми "Анадырь" (Чукотка) та "Єлізово" (Камчатка) - на відстані близько 6770 і 7250 км відповідно до українського повітряного простору. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль перекидає бомбардувальники подалі від фронту - Тhе Теlеgrарh Також літаки Ту-22М3, що раніше дислокувалися на базі "Оленья", періодично переміщуються на аеродром "Советский" у Республіці Комі - приблизно за 2400 км від України. Ту-95МС наразі здійснюють міжбазові перельоти між авіабазами "Оленья", "Енгельс-2" та "Українка". Для запуску крилатих ракет Х-101 російському стратегічному бомбардувальнику з авіабази "Українка" доводиться спочатку долетіти через "Оленья" до пускових позицій у Саратовській області, а після атаки - повернутись на базу. У підсумку, загальна протяжність бойового вильоту Ту-95МС становить близько 12 400 км, а тривалість польоту - до 23 годин. Ці зміни свідчать не лише про ускладнення логістики для авіаційних ударів по Україні, а й про вразливість ключових баз РФ до атак дронів. 1 червня СБУ провела унікальну спецоперацію "Павутина", у межах якої завдала ударів по російських аеродромах "Бєлая", "Дягілєво", "Оленья" й "Іваново". У результаті спецоперації вдалось уразити 41 російський літак&еnsр;стратегічної авіації, серед яких А-50, Ту-95, Ту-22 М3 і Ту-160.
we.ua - Понад добу в небі: РФ запускає ракети за 12 тис. км від цілі
Радіо Свобода on radiosvoboda.org
Після «Павутини» РФ перебазувала частину стратегічних бомбардувальників
Росія розосередила свої бомбардувальники Ту-160 по авіабазах Єлізово на Камчатці, Анадир на Чукотці і Борисоглібське в Казані
we.ua - Після «Павутини» РФ перебазувала частину стратегічних бомбардувальників
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules