Газета Тhе Nеw Yоrk Тіmеs отримала в понеділок чотири Пулітцерівські премії, зокрема за висвітлення провалу США в Афганістані, Тhе Wаll Strееt Jоurnаl – за розслідування розмов мільярдера Ілона Маска з російським правителем Володимиром Путіним.
Про це йдеться на сайті британського уряду. Зазначено, що обговорюючи ситуацію в Україні, Макрон та Стармер погодилися, що необхідно, щоб Росія взяла на себе зобов'язання щодо 30-денного припинення вогню для забезпечення змістовних мирних переговорів. "Україна довела, що вона хоче і готова сісти за стіл переговорів і є стороною миру", - йдеться у повідомленні. Вказано, що лідери Британії та Франції домовилися посилити амбіції між країнами в усіх сферах, включаючи оборону і безпеку, а також боротьбу з нелегальною міграцією. "Обидва лідери підкреслили, що необхідно зробити більше для того, щоб зупинити нелегальну міграцію на початках. Вони також погодилися з важливістю проведення успішного саміту ЄС - Велика Британія через два тижні. Обговорюючи ситуацію в Газі, обидва висловили глибоке занепокоєння останніми подіями й погодилися з необхідністю відновлення мирного процесу", - йдеться на сайті британського уряду. Раніше Роlіtісо писало, що президент Франції Емманюель Макрон і прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер переконали американського лідера Дональда Трампа змінити своє ставлення щодо Росії.
США планують використовувати угоду про надра з Україною для посилення впливу на Росію, зокрема в рамках переговорів щодо припинення вогню. Про це заявив глава Міністерства фінансів США Скотт Бессент під час виступу на конференції в інституті Мілкена в Каліфорнії. Він підкреслив, що угода була ініціативою Дональда Трампа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт відповів, чи зможе Україна самотужки видобувати й переробляти рідкісноземельні метали За словами Бессента, президент США вважає, що ця угода дозволить зміцнити позиції США на переговорах із Росією. "Це дасть нам додаткові важелі впливу на російське керівництво, коли настане час вести переговори. Угода має продемонструвати Росії, що США залишаються в Україні", - заявив він. Окрім того, Бессент акцентував увагу на економічному співробітництві та інвестиціях між Україною та США, підкресливши, що угода має велике стратегічне значення. Він наголосив, що умови угоди передбачають рівноправне економічне партнерство. "Це не угода, яку Китай пропонує своїм партнерам, забираючи всі ресурси. Наше партнерство має на меті економічні інвестиції та безпекові гарантії", - додав Бессент. Угода між США та Україною щодо корисних копалин гарантує нам поставки систем протиповітряної оборони. Документ також містить визнання євроінтеграційного курсу України. Всі природні ресурси - включно з нафтою, газом, літієм та іншими копалинами - залишаються у повному розпорядженні української держави. Україна змогла відстояти свої інтереси та усунути надто жорсткі умови, запропоновані раніше.
А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
Власник компанії Велта Андрій Бродський, який співпрацює із американцями у видобутку титану, про те, чи готові заокеанські інвестори вкладати кошти в розробку українських надр та як це вплине на український бізнес
В ніч на 6 травня росіяни заявили про атаку безпілотників одразу на декілька регіонів. За словами окупантів, під прицілом БпЛА опинилася також і Москва. Повний текст новини
Бійці бригади «Форпост» Держприкордонслужби на Вовчанському напрямку знищили за допомогою FРV-дронів два російські мотоцикли разом із штурмовиками, які намагались прорвати оборону.
Глава дипломатії ЄС Кая Каллас, яка рекомендувала Андре Денка, наголосила, що в умовах війни поблизу кордонів ЄС, робота агентства є як ніколи важливою.
У ніч проти вівторка, 6 травня, Москву атакували БПЛА. Мер столиці країни-агресорки Сергій Собянін стверджує, що російська ППО нібито збила щонайменше 19 дронів, які рухалися у бік столиці країни-агресорки.
Упродовж наступних десяти років Литва планує інвестувати понад 1,1 млрд в укріплення кордонів із Росією та Білоруссю. Йдеться про масштабне підсилення оборонного потенціалу країни, зокрема через створення інженерних бар'єрів для стримування можливого наступу ворога, повідомило Міністерство національної оборони Литви. Як пише відомство, найбільшу частину бюджету понад 800 млн - буде спрямовано на закупівлю протитанкових мін та систем мінування. Також заплановано розширити можливості литовських військових у сфері радіоелектронної боротьби, протидії дронам, а також модернізувати системи спостереження і раннього попередження. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Укріплення кордону з РФ: у ДПСУ розповіли про ситуацію Окрему увагу приділяють зміцненню Сувальського коридору - стратегічної ділянки на кордоні з Польщею, яка може стати головною ціллю у разі військової ескалації. У рамках проєкту "Східний щит", що реалізується спільно з Польщею, Литва збудує 27 інженерних парків на прикордонних територіях. Там зберігатимуться засоби оборони - зокрема протитанкові їжаки, бетонні бар'єри, металевий дріт, контейнери та зуби дракона. До проєкту також залучають місцеву владу: муніципалітети готують фортифікаційні плани для захисту своїх регіонів. Крім того, будуть укріплені природні бар'єри - розчищено канави, збережено ліси поблизу кордону, облаштовано захисні алеї та зміцнено броди на річці Нямунас. Участь у проєкті також беруть Латвія та Естонія: разом із союзниками по НАТО створюється Балтійська оборонна лінія - єдина система інженерних перешкод уздовж східного флангу Альянсу. У Міноборони підкреслюють, що ці кроки зміцнять обороноздатність Литви, підвищать безпеку кордонів та створять реальний бар'єр для можливого вторгнення. Речник ДПСУ Андрій Демченко вважаэ, що укріплювати лінію кордону з РФ в інженерному відношенні нині неможливо через постійні російські обстріли. Разом з тим Держприкордонслужба, як складова Сил оборони, її підрозділи чи то на Сумському напрямку, чи то на Харківському або на Чернігівщині, мають свою смугу оборони для того, щоб відбивати атаку ворога.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не має стосунку до створення поширеного в інтернеті його зображення у вбранні Папи Римського й відкинув звинувачення у неповазі до католиків.
Про це він написав у телеграм."Тепла телефонна розмова з Федеральним канцлером Олафом Шольцом. Цінуємо ключову роль Німеччини у підтримці України протягом усіх років війни. Україна також вдячна за ваші особисті зусилля", - зазначив президент.Зеленський пригадав багато важливих моментів: промова про "Zеіtеnwеndе", історичний кава-брейк що допоміг почати переговори про вступ України до ЄС, три батареї Раtrіоt, інші поставки систем протиповітряної оборони та багато іншого."Дякую за запевнення, що ви й надалі підтримуватимете Україну та нашу справу. Щиро вдячний за дійсно дружні й завжди відверті розмови", - резюмував президент України.Шольц, своєю чергою, подякував Зеленському за надійне партнерство. "Я глибоко вдячний за вашу мужність, відвагу та рішучість у боротьбі з російською агресією. Залишається очевидним: Україна може розраховувати на Німеччину", - написав він у соцмережі Х. Виконувач обов'язків канцлера Німеччини Олаф Шольц у своїй останній публічній промові на посаді заявив, що його країна не змириться з війною в Україні та докладе всіх зусиль, щоб поновити мир у Європі.