Уряд Петера Мадяра передасть виплати міністрів Орбана дитячому будинку в УкраїніУряд Петера Мадяра передасть компенсаційні виплати попереднього уряду Угорщини Віктора Орбана дитячому будинку в Україні. Про це заявив новий прем'єр-міністр, передає ТVР.
Після передачі повноважень, під час якої, за словами Мадяра, атмосфера була “не надто доброю”, новий глава уряду заявив, що розпочнеться розслідування діяльності попередньої адміністрації.
Зокрема, Мадяр звинуватив Орбана та членів його партії “Фідес” у тому, що вони загнали країну в борги. За його словами, у той час, як державний борг зріс до 75% ВВП, а інфляція на своєму піку у 2023 році була на рівні 26%, олігархи заробили десятки мільярдів форинтів на державних контрактах.
Згідно з угорським законодавством, міністри та їхні заступники мають право на виплати, пропорційні до тривалості перебування на посаді, після закінчення терміну повноважень.
Мадяр зазначив, що у випадку міністрів загальна сума виплат становила 350 млн форинтів (970 000 євро), а загальна сума, включаючи виплати заступникам міністрів, сягнула майже 1 млрд форинтів (2,8 млн євро).
“Я закликаю міністрів, які зруйнували нашу країну та завели її в борги, навіть не думати про те, щоб брати ці гроші. З огляду на те, в якому стані вони залишили країну, це найменше, що вони можуть зробити — не брати десятки мільйонів форинтів допомоги”, — сказав Мадяр.
Український дитячий будинок, якому мають піти виплати, розташований одразу за східним кордоном Угорщини. Мадяр підтвердив після офіційної передачі повноважень міністрів у четвер, що попередній уряд погодився на цей крок.
Go to zn.ua