15-річна українська шахістка сенсаційно виграла чемпіонат Європи15-річна українська шахістка Анастасія Гнатишин сенсаційно виграла чемпіонат Європи-2026.
Українка на турнірі в Грузії набрала під час змагань 9 очок з 11 можливих, завоювавши золото континентальної першості.
Юна шахістка в підсумковій таблиці випередила Сабріну Вега Гутьєррес (Іспанія), Ольгу Бадєлько (Австрія) і Нургюль Салімову (Болгарія)
Зазначимо, що уродженка Львова до старту ЧЄ мала лише 74-й серед 150 учасниць рейтинг і стала четвертою в історії жіночих українських шахів чемпіонкою Європи.
Гнатишин є чемпіонкою України з рапіду, бронзовою призеркою національної першості-2025 з класичних шахів, а у вересні виступить на Всесвітній шаховій Олімпіаді в Узбекистані.
Нагадаємо, що Міжнародну шахову федерацію (FІDЕ) з 2018 року очолює росіянин Аркадій Дворкович. До цього призначення він був заступником голови уряду Росії.
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Спортивний арбітражний суд зобов'язав Федерацію шахів РФ покинути окуповані території України
Раніше повідомлялося про те, що 17-річний український шахіст сенсаційно виграв чемпіонат Європи без статусу гросмейстера.
Go to zn.ua