Дзеркало Тижня - we.ua

Дзеркало Тижня

we:@zn.ua
22.6 thous. of news
Дзеркало Тижня on zn.ua
Війна в Україні: як наші дешеві дрони змінюють оборону Японії
Японія активно вивчає та переймає досвід ведення війни в Україні для модернізації власних збройних сил на тлі зростання військової загрози з боку Китаю та Росії. Провідні японські технологічні компанії інвестують в український оборонний сектор, щоб отримати доступ до випробуваних у реальних бойових умовах технологій, зокрема безпілотних систем перехоплення, повідомляє Тhе Jараn Тіmеs.
Японський виробник безпілотників Теrrа Drоnе здійснив повномасштабний вихід на оборонний ринок, інвестувавши в українські стартапи Аmаzіng Drоnеs та WіnnyLаb. Метою партнерства є розробка недорогих безпілотних систем для перехоплення повітряних цілей типу російських дронів-камікадзе Shаhеd-136. Спільні розробки вже пройшли бойове тестування в Україні.
Зокрема, швидкісний коптер-перехоплювач Теrrа А1 (робоча дальність до 32 км, швидкість до 302 км/год) успішно здійснив перше збиття реальної повітряної цілі наприкінці квітня. Інша модель літакового типу — Теrrа А2 від WіnnyLаb — має дальність польоту 75 км та здатна перебувати в повітрі понад 40 хвилин. 
Бойовий досвід українських інженерів допомагає Японії вирішити проблему високої вартості протиповітряної оборони. Традиційні зенітні ракети, які використовують США та їхні союзники, коштують мільйони доларів, що робить їх економічно неефективними проти масових запусків дешевих дронів-камікадзе. Використання українських рішень дозволяє збивати ворожі безпілотники за допомогою апаратів вартістю в кілька тисяч доларів. 
Отримані в Україні результати вже втілюються в оборонних закупівлях Токіо. Агентство з питань закупівлі, технологій та логістики Міністерства оборони Японії (АТLА) відібрало пропозицію Теrrа Drоnе для участі в програмі прискореного тестування перехоплювачів у липні 2026 року. Військове відомство Японії планує розгорнути повноцінну мережу захисту з антидронових безпілотників навколо своїх військових баз, радарів та кораблів до 2027 року. 

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ





Прем'єрка Японії попередила про “примус” з боку Китаю та пообіцяла реформувати оборонну стратегію



Японія вже кілька місяців вивчає українські технології безпілотників. Навесні уряд країни почав розглядати закупівлю українських ударних дронів, визнавши, що війна проти Росії зробила їх одними з найефективніших у світі. Одночасно Токіо нарощує парк безпілотників і змінює підхід до оборони через загрозу з боку Китаю та Росії, використовуючи український бойовий досвід.
Одним із головних напрямів цієї співпраці стали українські дрони-перехоплювачі. Українська мала ППО вже показала, що дешеві безпілотники можуть ефективно збивати «шахеди», не витрачаючи дорогі зенітні ракети. Докладніше про те, як цей новий клас озброєння став одним із найперспективніших українських оборонних продуктів, йдеться у статті ZN.UА «Українська мала ППО. Клас зброї, якого не існувало до 2022 року і який тепер хочуть купити всі» підприємця, експерта з антикризового менеджменту та волонтера Олега Саркіца.
Go to zn.ua
Go to all channel news
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Новини дня. Ексклюзивні коментарі, думки, аналітика та головні події України і світу на сайті Дзеркало тижня

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site zn.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules

Back to authorization