Нова стратегія економічного розвитку України може виявитися непотребом: до чого тут новий міністр економіки КравченкоПроєкт Стратегії економічного розвитку України на 2027–2042 роки є спільною працею українського уряду, Світового банку, КSЕ та однієї з найбільших міжнародних консалтингових компаній світу — МсКіnsеy. Участь останньої в процесі, за словами джерел видання, коштувала Україні близько 2 млн доларів донорських коштів, пошуком яких особисто займалася Христя Фріланд. Про це пише редакторка економіки ZN.UА Юлія Самаєва у статті «Україна-2042. Стратегія за два мільйони, розчарувань на мільярди, перспективи нульові».
"Тож очікування були на кожен долар із цих двох мільйонів. Утім, у самому документі офіційно визнано лише внесок Світового банку, який надавав «аналітичну підтримку». МсКіnsеy ж фігурує лише раз як один із можливих учасників дорадчого органу для залучення капіталу, а не як розробник аналітики. Решту взагалі не згадали", — пише авторка.
Однак участь МсКіnsеy та керівника її українського офісу Олександра Кравченка у підготовці документа була ключовою. Відомо, що він був членом основної проєктної команди, а загалом до написання стратегії долучилися кілька десятків працівників МсКіnsеy.
"Робоча презентація МсКіnsеy, із якою ми мали можливість ознайомитися, за структурою, цілями та завданнями ідентична проєкту стратегії, який ми описуємо. З яких причин МсКіnsеy не згадують серед авторів, сказати важко. З одного боку, якість продукту настільки низька, що їм могло бути соромно ставити під ним свій підпис. З іншого — не соромно було брати гроші за відвертий непотріб", — підкреслює авторка.
За словами Самаєвої, найгірше те, що Олександра Кравченка на посаду міністра економіки рекомендував новий прем'єр-міністр Сергій Корецький, будучи впевненим у його високій кваліфікації та здатності пропонувати нестандартні рішення.
"То як же бачить Україну новий міністр економіки?" — риторично запитує авторка.
Нагадаємо, що новим міністром економіки та екології став член Ради директорів Київської школи економіки Олександр Кравченко. Верховна Рада проголосувала за його призначення "пакетно" — 264 голоси "за".
З іншими статтями Юлії Самаєвої можна ознайомитися за посиланням.
Go to zn.ua