Search trend "26 квітня свято"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
Поминальні дні-2025: коли йти на кладовище і що брати з собою
Після Великодня в Україні настають поминальні дні. Вони називаються Проводи або Радониця. Це час, коли родини відвідують могили близьких, несуть пасхальні страви, квіти та запалюють свічки. ​ Коли поминальні дні у 2025 році У цьому році Радониця буде у вівторок, 29 квітня, на дев'ятий день після Великодня. ​ Однак для більшості по Україні поминальні дні починаються з суботи і тривають до вівторка. Щоб кожен міг вшанувати близьких, церква проводить додаткове заупокійне богослужіння наступної неділі після Великодня. Тож Проводитриватимуть з 26 по 29 квітня. У ці дні можна замовити в церкві панахиду за померлих близьких. Під час служби священик поіменно згадає всіх, за кого передадуть записки. Можна запалити свічки за упокій, подумки помолившись за рідних. Також на Проводи прийнято давати милостиню в ім'я загиблого. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли відзначаємо Антипасху: головні традиції дня, про які потрібно пам'ятати Що потрібно нести на кладовище Не існує єдиного правила про те, як правильно поминати покійних у поминальні дні. Кожна людина по-своєму переживає горе. Можна прибратися біля могили, посадити квіти, пофарбувати огорожу. Християни моляться про те, щоб душа покійного потрапила в Царство Небесне. Як пояснюють у ПЦУ, Гробки - свято поминання померлих, тому зосередитися в цей день потрібно на духовному. Не можна нести до могили предмети загиблого, влаштовувати застілля та розпивати алкоголь. Усе це є язичницькими пережитками. Покійним потрібна наша молитва, а не матеріальні предмети. Якщо хочете пом'янути близького за обідом, то краще робити це вдома або в кафе. Кладовище - не місце для трапез. Похід на цвинтар дає змогупом'янути покійних. Вважається, що на цвинтар правильно йти тільки у світлий час, щоб не турбувати душі померлих і не накликати на себе біди. Ранок вважається найсприятливішим часом для цвинтаря. Церква каже, що саме в ранні години Господь відпускає душі на зустріч із рідними.
we.ua - Поминальні дні-2025: коли йти на кладовище і що брати з собою
Яке церковне свято у суботу, 26 квітня: чому сьогодні не можна прибиратися вдома
26 квітня віряни вшановують пам'ять святого священномученика Василія, єпископа Амасійського. Його засудили на смерть через віру в Бога. Повний текст новини
we.ua - Яке церковне свято у суботу, 26 квітня: чому сьогодні не можна прибиратися вдома
26 квітня: церковне свято сьогодні, що гріх робити у Світлу суботу
Яке церковне свято відзначають віряни 26 квітня за старим і новим стилем, що не можна робити, у кого іменини.
we.ua - 26 квітня: церковне свято сьогодні, що гріх робити у Світлу суботу
У Варшаві проведуть традиційні українські «Великодні гаївки»
У Варшаві 26 квітня відбудеться родинне свято «Великодні гаївки», що вже стало традиційним для української громади в Польщі.  
we.ua - У Варшаві проведуть традиційні українські «Великодні гаївки»
Коли садити ранню картоплю: зверніть увагу на черемху у день Собору архангела Гавриїла
26 березня за новим стилем відзначають Собор архангела Гавриїла. Його вшановують на честь подяки небесному посланцю, який сповістив Діву Марію про народження Спасителя людства. У писаннях сказано, що архангел Гавриїл був обраний Богом, щоб донести до Богородиці благу звістку. Також архангел охороняв Богородицю під час її земного життя. Він повідомив Йосипу Обручнику про таємницю втілення Ісуса Христа, а пізніше попередив про підступність Ірода і підказав тікати до Єгипту з Немовлям і Богородицею. Свято 26 березня за старим стилем - день пам'яті святого Никифора, патріарха Константинопольського. Прикмети У народному календарі 26 березня - свято Гавриїл Благовіст. якщо цього дня заморозок - буде врожай ярого хліба; погода ясна і тепла - до врожаю фруктів; верба зацвіла - пора пасіку виставляти; багато "сережок" на вербі - рік буде врожайним і багатим. Також у народі помічають - якщо зазеленіла черемха, то можна садити ранню картоплю. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли постувати в 2025 році: збережіть нові дати за церковним календарем Що можна робити У архангела Гавриїла просять допомоги в зціленні від хвороб, захисту для худоби, домашніх тварин і бджіл. Святий береже мисливців від нападу хижих звірів, а рибалок - від нещасть на воді. У народі вважають, що цього дня архангел спускається з небес, щоб виконати бажання людей, тому святому потрібно обов'язково помолитися. Що не можна робити Сьогодні не можна робити - сваритися, ображатися, злитися, лихословити, ображати будь-кого, відмовляти в допомозі. З Гавриїла Благовіста традиційно починаються весняно-польові роботи, тому за старих часів із цього дня вже заборонялося займатися прядінням. Великдень об'єднує мільйони християн по всьому світу. Уперше за вісім років римо-католики й православні святкуватимуть Воскресіння Христове в один день - 20 квітня. Останній раз ця подія відбулася 2017 року. Такі збіги є рідкісними через різні календарі, за якими ведуть підрахунок дати Пасхи в західній і східній традиціях.
we.ua - Коли садити ранню картоплю: зверніть увагу на черемху у день Собору архангела Гавриїла
Прощена неділя, Великий Піст та Благовіщення: які релігійні свята відзначаємо у березні
У березні буде кілька значних церковних свят. Найважливішими серед них є початок Великого посту та свято Благовіщення Пресвятої Діви Марії. Також 2 березня - Прощена неділя. Цей день завершує Масляний тиждень і передує Великому посту. Віряни просять одне в одного пробачення за образи, готуючи душу до посту. А 3 березня початок Великого посту. Це найтриваліший і найсуворіший піст у християн. Gаzеtа.uа публікує календар церковних свят, які припадають на перший місяць весни за новим календарем. Церковні свята у березні на кожний день 1 березня - святої преподобної мучениці Євдокії; 2 березня - святого священномученика Теодота, єпископа Киренейського; 3 березня - про блудного сина; святих мучеників Євтропія, Клеоніка і Василіска; 4 березня - святого преподобного Герасима, що в Йордані; 5 березня - святого мученика Конона; 6 березня - святих 42 мучеників Аморійських; 7 березня - святих священномучеників Василія, Єфрема, Капітона та інших; 8 березня - святого преподобного ісповідника Теофілакта, єпископа Нікодимійського; 9 березня - святих 40 мучеників Севастійських; ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли постувати в 2025 році: збережіть нові дати за церковним календарем 10 березня - святих мучеників Кондрата, Кипріяна та інших; 11 березня - святого Софронія, патріарха Єрусалимського; 12 березня - святого преподобного ісповідника Теофана Сигріянського; святого папи Григорія; 13 березня - перенесення мощей святого Никифора, патріарха Царгородського; 14 березня - святого преподобного Венедикта; 15 березня - святих мучеників Агалія і шістьох інших; 16 березня - святих мучеників Савина і Папи; 17 березня - Прощення; святого преподобного Олексія, чоловіка Божого; 18 березня - Початок Великого посту; святого архієпископа Кирила; 19 березня - святих мучеників Хризанта і Дарії; 20 березня - святих преподобних Отців, убитих у монастирі святого Сави; ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Благовіщення-2025: коли святкуємо і чим цей день особливий для вірян 21 березня - святого преподобного ісповідника Якова, єпископа Катанського; 22 березня - святого священномученика Василія Анкірського; 23 березня - святого преподобного мученика Нікона та його учнів; 24 березня - святого преподобного Захарії; 25 березня - Благовіщення Пречистої Діви Марії; 26 березня - собор архангела Гавриїла; 27 березня - святої мучениці Матрони; 28 березня - святого преподобного Іларіона Нового; святого преподобного Стефана; 29 березня - святих священномучеників Марка і Кирила; 30 березня - святого преподобного Івана Ліствичника; 31 березня - святого преподобного Іпатія, єпископа. Великдень об'єднує мільйони християн по всьому світу. Уперше за вісім років римо-католики й православні святкуватимуть Воскресіння Христове в один день - 20 квітня. Останній раз ця подія відбулася 2017 року. Такі збіги є рідкісними через різні календарі, за якими ведуть підрахунок дати Пасхи в західній і східній традиціях.
we.ua - Прощена неділя, Великий Піст та Благовіщення: які релігійні свята відзначаємо у березні

What is wrong with this post?