Search trend "Yemen"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Irane led a military ship into the Red Sea

Іран відправив військовий фрегат Alborz до Червоного моря – на тлі ескалації протистояння між західними країнами і підтримуваними Тегераном бойовиками-хуситами, які атакують морський транспорт безпілотниками, ракетами та використовуючи швидкісні катери. 

Іранське інформаційне агентство Tasnim повідомило, що Alborz перетнув Баб-ель-Мандебську протоку і вийшов на жвавий водний шлях, де вже дислокуються кораблі коаліції на чолі з США. За словами іранських офіційних осіб, 51-річний корабель, який спочатку був проданий шаху Ірану Великою Британією, буде «здійснювати нагляд» за військово-морськими місіями в Індійському, Тихому і Атлантичному океанах, передає POLITICO.

[see_also ids="575581"]

Цей крок додає іранських військових до все більш нестабільної кризи, що розгортається в Червоному морі, де напруженість різко зросла після війни між Ізраїлем і ХАМАСом у Секторі Гази. 

Повстанці-хусити з Ємену, які разом з ХАМАС, що базується в Газі, є частиною підтримуваної Іраном «осі опору» проти Ізраїлю, у грудні почали нападати на комерційні судна, що прямують Червоним морем. Угруповання наполягає на тому, що його метою є лише виведення з ладу танкерів і вантажних лайнерів, пов'язаних з Ізраїлем, але під загрозою опинилися десятки цивільних суден.

[see_also ids="574886"]

На вихідних ВМС США повідомили, що знищили три катери з бойовиками-хуситами під час спроби захоплення контейнеровоза Maersk Hangzhou, що працював у цьому регіоні. 

Ескалація насильства загрожує підірвати міжнародну торгівлю, оскільки великі компанії оголосили, що будуть перенаправляти свої вантажі, оминаючи регіон.

Червоне море є життєво важливим шляхом для морських перевезень вантажів і експорту енергоносіїв. Його водами проходять танкери, що перевозять до 10% світової нафти. Ціна нафти марки Brent зросла 2 січня на 2% до 78,58 доларів за барель після атак минулих вихідних. Компанія BP вже заявила, що змінить маршрути своїх суден, щоб уникнути цього регіону, що, ймовірно, означатиме довший час у дорозі і вищі витрати для споживачів.

[see_also ids="574615"]

Судноплавні компанії спрямовують свої судна в обхід Африки замість того, щоб ходити Червоним морем, але поки що економічний вплив обмежений, «хоча явно не нульовий», пише головний економіст UBS Wealth Management Пол Донован.  Компанія Maersk, найбільший у світі вантажовідправник, заявила, що «призупиняє всі транзити через Червоне море та Аденську затоку до подальшого повідомлення». 

Нагадаємо, після чергування в Середземному морі на тлі спалаху війни між Ізраїлем та ХАМАСом, ударна група авіаносця США Gerald R. Ford повертається до Штатів. Супроводжуючі його кораблі неодноразово перехоплювали балістичні ракети та безпілотники, запущені з Ємену. 

we.ua - Irane led a military ship into the Red Sea

What is wrong with this post?

Forgot password?
Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules